NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Vegas - 18. prosince 2018   01:00

Columbus
Columbus
40:40' N. Foligno (S. Jones, J. Anderson)

3. Malcolm Subban (VGK) 30 zák., 1 gól, 96,8%
Statistiky: Střely na bránu: 31-28; Zablokované střely: 15-5; Vhazování: 63%-37%; Hity: 18-25; Přesilové hry: 0/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Nick Foligno prožil parádní noc, když proti Vegas nastoupil v dresu Columbusu ke svému jubilejnímu 800. utkání v NHL a oslovil ho vítězným gólem poté, co 40 sekund po zahájení třetí třetiny utkání prolomil bezbrankové skóre. Golden Knights popáté v řadě bodovat nedokázali. Konečný výsledek střetnutí zní. Columbus Blue Jackets 1 Vegas Golden Knights 0.
59:36'
William Karlsson vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a jeho pokus byl sražen za bránu.
59:28'
Seth Jones se pokusil ihned po vhazování trefit prázdnou bránu a minul levou tyč. Zakázané uvolnění.
59:24'
Hra byla přerušena a hlavní trenér Gerard Gallant si vzal na straně Golden Knights oddechový čas.
59:23'
Sergej Bobrovskij skvěle zasáhl pravým betonem a dorážka Vegas z úhlu skončila v ochranné síti.
59:01'
Malcolm Subban už je na střídačce a Vegas má na ledě šest hokejistů. Dokáže vyrovnat?
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:35'
Cody Eakin se snažil doslova protlačit do útočného pásma a proti Vegas se pískalo postavení mimo hru.
58:26'
Golden Knights vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a Malcolm Subban zůstane v bráně.
57:39'
Blue Jackets se dostali do přečíslení dva na jednoho, v jehož závěru Boone Jenner střelou z bodu levého kruhu pro vhazování bránu Golden Knights přestřelil.
57:12'
David Savard odvedl v obranném pásmu skvělou práci, když Vegas z levém kruhu nepustil do zakončení.
56:07'
Nick Foligno hodně dlouho míchal s pukem v útočném pásmu a po rychlém objetí brány se snažil prosadit u levé tyče bekhendem, Malcolm Subban ale přiložil k ledu hokejku a poté puk zmrazil rychle pod lapačkou.
55:47'
Malcolm Subban si během pouhých pěti sekund připsal dva zákroky, po druhém z nichž puk sevřel v náručí.
54:51'
Oscar Lindberg rychle objel bránu, u levé tyče ale ztroskotal na Sergejovi Bobrovském, který nadále drží čisté konto. Prostor dostává komerční přestávka.
53:24'
Deryk Engelland na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu zápěstím a Sergej Bobrovskij si dobře pohlídal bližší tyč brány, u které puk zastavil v lapačce.
53:11'
Nick Holden vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a dobře mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Sergej Bobrovskij měl ale čistý výhled a předvedl krásný semafor pro fanoušky Columbusu.
52:31'
Pierre-Luc Dubois vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Malcolm Subban podržel puk v náručí.
51:59'
Dnešní utkání sleduje 15008 diváků.
51:59'
Blue Jackets se na levém křídle vrhli do útočného pásma příliš rychle a jejich snažení podél střídaček zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.
51:28'
Brayden McNabb napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která nad ledem minula pravou tyč.
50:29'
Malcolm Subban zmrazil nahození Blue Jackets pod lapačkou a prostor dostává reklamní přestávka.
49:45'
Jonathan Marchessault se dostal po nahození z pravého křídla a ostrého úhlu na přední tyči k teči a puk mířil do bližšího horního rohu brány, Sergeje Bobrovského ale nakonec zachránila tyč!
49:14'
Jonathan Marchessault v pravém kruhu krásně zamíchal s pukem a z úhlu napřáhl ke střele zápěstím, kterou na přední tyči Sergej Bobrovskij vyrazil levým betonem.
48:27'
Vegas se v rychlém sledu dostalo ke dvěma střelám od modré čáry, z nichž první skončila na vyrážečce Sergeje Bobrovského, zatímco druhá minula levou tyč.
47:58'
Alex Tuch nepřesně rozehrál a Sergej Bobrovskij se vydal za svou bránu, aby pomohl spoluhráčům rozehrát.
46:42'
Boone Jenner rychle objel bránu, u levé tyče ale puk za záda Malcolma Subbana zasunout nedokázal.
46:02'
Alexander Wennberg na levém křídle nabral rychlost, jeho střela z vrcholu kruhu ale minula vzdálenější pravou tyč.
45:24'
Nick Holden vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
44:48'
Tomáš Nosek na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a jeho pokus skončil na boční síti brány.
44:27'
Paul Stastny se u pravé tyče dostal v tísni do zakončení, jeho bekhendová střela ale skončila za domácí bránou.
44:05'
Vyloučený Scott Harrington je zpět na ledě a Blue Jackets bez problému přečkali první hru v oslabení.
43:17'
Blue Jackets málem skórovali během oslabení, Nick Foligno se ale po přihrávce zpoza brány ke střele nedostal, když puk u pravé tyče nedokázal trefit.
42:05'
Scott Harrington byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Vegas si zahraje první přesilovou hru.
40:40'
Columbus právě vstřelil branku!
Seth Jones na pravém křídle vystřelil zápěstím od modré čáry a Malcolm Subban puk vyrazil pravým betonem před sebe, čehož využil NICK FOLIGNO, když mezi jeho betony z otočky zamířil do sítě a svůj 800. zápas v NHL oslavil gólem – 1:0! Asistence: Seth Jones a Josh Anderson.
40:01'
Dnes se střetávají dva ofenzivně laděné týmy, přesto do závěrečné třetí třetiny vstupujeme bez branek.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-14; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 62%-38%; Hity: 14-16; Přesilové hry: 0/2-0/0; Trestné min.: 0-4.
Třetí třetina začne přibližně v 2:52.
Ani druhá perioda žádnou gólovou radost nepřinesla a Sergej Bobrovskij s Malcolmem Subbanem jsou zatím bezchybní. Budou muset Golden Knights čelit třetímu prodloužení v řadě? Skóre po druhé třetině zápasu. Columbus Blue Jackets 0 Vegas Golden Knights 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:15'
Riley Nash vystřelil na pravém křídle od modré čáry a jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.
37:27'
Columbus mohl poněkolikáté v zápase skórovat po přihrávce zpoza brány, opět ale ke střele nedošlo.
36:54'
Vyloučený Deryk Engelland se rychle vrátil z trestné lavice zpět na led a Columbus nevyužil druhou početní výhodu. První přišla v závěru první třetiny utkání.
36:00'
Fanoušci Columbusu začali bučet, protože Blue Jackets během přesilové hry operovali s pukem v obranném pásmu a navíc hodně pomalu, což se jim nelíbilo.
34:54'
Deryk Engelland za vlastní bránou narazil zezadu na hrazení Nicka Foligna a dostal dvě minuty za krosček.
34:38'
Alex Tuch si najel v pravém kruhu na dlouhou kolmou přihrávku po ose ledové plochy a rychlou střelou mířil pod horní tyč, Sergej Bobrovskij ale puk pravým betonem vyrazil před sebe a poté ho zmrazil pod lapačkou! Komerční přestávka.
33:46'
Golden Knights se dostali na pravém křídle k nahození, které od hrazení zamířilo do náruče Sergeje Bobrovského.
33:25'
Nick Holden zkusil ihned po vhazování vystřelit před pravým kruhem zápěstím, jeho pokus ale minul bez teče vzdálenější levou tyč brány domácích Blue Jackets.
33:20'
Puk byl ihned po vhazování přizvednut mimo ledovou plochu a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
33:09'
Tentokrát vyhodili puk na zakázané uvolnění Blue Jackets, kteří nepřesně rozehráli podél trestných lavic.
32:41'
Vegas se nepodařilo rozehrát podél střídaček a kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Hra je přerušena.
31:24'
Seth Jones si najel v levém kruhu na krátkou zpětnou přihrávku a rychlou střelou zápěstím orazítkoval přední levou tyč! Nechybělo mnoho a puk skončil v bližším levém horním rohu brány.
30:19'
Markus Hännikäinen na pravém křídle vystřelil z téměř nulového úhlu, Malcolm Subban si ale bližší tyč pohlídal.
28:58'
Lukáš Sedlák si najel v mezikruží na přihrávku zpoza brány a bez přípravy mířil do levého horního rohu brány, jeho pokus ale skončil na pravém rameni brankáře Malcolma Subbana!
28:28'
Cam Atkinson vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a jeho střela skončila nad bránou Golden Knights.
27:51'
Pierre-Luc Dubois nepříjemně vystřelil z pravého kruhu a po nepřesvědčivém zákroku Malcolma Subbana na přední tyči se dostal k dorážce, brankář Vegas si ale dokázal poradit a puk zmrazil pod lapačkou! Komerční přestávka.
27:16'
Pierre-Édouard Bellemare na pravém křídle vypálil od hrazení a Sergej Bobrovskij puk vyrazil za svou bránu.
26:44'
Blue Jackets z levého křídla a ostrého úhlu nepříjemně nahodili puk před bránu, k teči ale nedošlo a po levém betonu Malcolma Subbana se svezl do rohu.
26:21'
Markus Hännikäinen se málem ocitl v obrovské šanci, po přihrávce zpoza brány se ale nakonec do zakončení nedostal. Golden Knights si pořádně oddychli.
25:11'
Pierre-Luc Dubois se sice dokázal na levém křídle protáhnout do útočného pásma, William Karlsson ho ale tělem přirazil v rohu ledové plochy na hrazení.
24:49'
Zach Werenski na levém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím a puk byl přizvednut do ochranné sítě.
24:24'
Lukáš Sedlák si najížděl v mezikruží na kolmou přihrávku od spoluhráče, jenže byl dobře pokryt protihráčem.
23:56'
Vegas se tentokrát podařilo vyhodit puk směrem na bránu Columbusu a Sergej Bobrovskij ho zmrazil pod lapačkou. Domácí vedou na střely 11:8.
23:33'
Columbus do toho začíná pořádně šlapat a Vegas se osvobodilo pouze za cenu zakázaného uvolnění.
22:42'
Markus Hännikäinen vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a těsně nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Malcolm Subban ale puk vykopl levým betonem.
21:45'
Golden Knights se nepodařilo rozehrát a po zakázaném uvolnění se hra vrátila před bránu hostujícího týmu.
21:30'
Další střela Columbusu přišla z opačné strany útočného pásma a Malcolm Subban zasáhl pravým betonem.
21:19'
Josh Anderson rychle vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím, Malcolm Subban se ale mezi betony překonat nenechal a puk vkleče vyrazil mimo svou bránu.
20:43'
Blue Jackets na pravém křídle nedokázali zpracovat puk, za kterým se vydal za svou bránu Malcolm Subban.
20:02'
Vyloučený Oscar Lindberg se po dvou sekundách vrátil zpět na led a Vegas hraje na začátku druhé části v pěti.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-7; Zablokované střely: 4-2; Vhazování: 62%-38%; Hity: 9-6; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 1:58.
Cam Atkinson během úvodní části střetnutí vyrazil dvakrát do přečíslení dva na jednoho, on sám a před ním Anthony Dunclair se ale prosadit nedokázali, a tak první třetina žádný gól nepřinesla. Po první třetině. Columbus Blue Jackets 0 Vegas Golden Knights 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:56'
Cam Aktinson na pravém křídle vystřelil z úhlu a Malcolm Subban na přední tyči podržel kotouč v náručí.
18:02'
Oscar Lindberg byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Columbus si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.
17:03'
Před bránou Sergeje Bobrovského vznikl obrovský závar, brankář Columbusu ale dokázal vleže puk lapačkou posunout do bezpečí!
16:24'
Cam Atkinson na levém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a čekal, až mu ze druhé vlny najede Anthony Dunclair, nakonec se ale rozhodl pro střelu zápěstím, která z levého kruhu skončila na betonu Malcoma Subbana.
16:04'
Anthony Duclair si chtěl na levém křídle obhodit puk kolem Deryka Engellanda, jenže se mu to nepodařilo.
15:23'
Riley Nash na levém křídle nabral obrovskou rychlost, bekhendem ale puk směrem na bránu nahodit nedokázal.
13:59'
Velice svižná pasáž z obou stran a několik střeleckých pokusů, z nichž většina končí mimo. Jako poslední se dostali ke střele Golden Knights, Sergej Bobrovskij ale jejich pokus z levého kruhu bez větších potíží vyrazil.
12:54'
Cam Atkinson vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Malcolm Subban jeho pokus vyrazil vyrážečkou mimo.
12:00'
Deryk Engelland na pravém křídle vypálil od modré čáry a Sergej Bobrovskij na přední tyči našel kotouč v lapačce. Následuje krátká komerční přestávka.
11:27'
Blue Jackets nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácímu týmu bylo odpískáno zakázané uvolnění.
10:45'
Oba brankáři mají na svém kontě shodně dva zákroky a ani jednomu z týmů se příliš nedaří kombinovat.
09:18'
Cam Atkinson vyrazil na pravém křídle do přečíslení tři na jednoho a krásnou přihrávkou prostrčil puk do mezikruží na Anthonyho Dunclaira, který se řítil sám na bránu, u levé tyče mu ale sjel kotouč z hole a po rychlém zamíchání s ním už se z ostrého úhlu prosadit nedokázal! Malcolm Subban skvěle zasáhl pravým betonem.
08:27'
Nick Foligno byl na levém křídle útočného pásma tvrdě dohrán u hrazení a puk pouze posunul za bránu Vegas, kde ho rychle sebral pozorný Deryk Engelland.
07:54'
Hra byla přerušena a na řadu přichází v Nationwide Areně první krátká reklamní přestávka.
07:35'
Jonathan Marchessault na levém křídle předvedl pěknou obrátku a chtěl přenést hru doprava, jenže přihrávka napříč útočným pásmem byla příliš prudká a William Karlsson se k ní nedostal ani po odrazu puku od hrazení.
06:58'
Zatím jsme příliš mnoho šancí neviděli. Blue Jackets vystřelili na bránu jednou, zatímco Vegas dvakrát.
05:07'
Max Pacioretty mířil střelou z bodu levého kruhu pro vhazování ke vzdálenější pravé tyči a Sergej Bobrovskij puk letící pár čísel nad ledem skvěle vyrazil.
04:59'
Anthony Dunclair z levého křídla nahodil puk na vzdálenější pravou tyč, kde se ocitl ve velké šanci Cam Atkinson, z blízkosti ale puk do sítě usměrnit nedokázal.
04:32'
Blue Jackets se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a vhazovalo se před obrannou čárou Vegas.
03:30'
Jonathan Marchessault na pravém křídle nedokázal zpracovat kolmou přihrávku a Sergej Bobrovskij zmrazil puk pod svou lapačkou poté, co k němu pomalu doklouzal.
02:25'
Tomáše Nosek dvakrát skvěle pomohl obraně a Blue Jackets poté vyhodili puk na další zakázané uvolnění.
01:33'
Zach Werenski na levém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a Anthony Dunclair rychlou střelou z mezikruží mířil do pravého horního rohu brány, Malcolm Subban ale předvedl parádní semafor a první ostrý zákrok zápasu!
01:05'
Paul Stastny na pravém křídle přejel útočnou čáru příliš rychle. Postavení mimo hru proti Golden Knights.
00:44'
Columbusu se tentokrát nepodařilo rozehrát a prudká přihrávka podél střídaček zamířila na zakázané uvolnění.
00:18'
Utkání začalo a Blue Jackets se jako první vydávali směrem vpřed, jejich akci ale zastavilo postavení mimo hru.
00:01'
Týmy už se připravují na úvodní vhazování, kterému tradičně bude předcházet americká národní hymna. Ze sestavy Columbusu vypadl Artěmij Panarin, kterého kvůli zranění v dolní části těla nahradí Anthony Duclair.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – R. Murray, S. Jones, Werenski, D. Savard, Nutivaara, Harrington – Duclair, Dubois, Atkinson (A) – N. Foligno (C), Wennberg, J. Anderson – Sedlák, Jenner (A), Bjorkstrand – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash. Hlavní trenér: John Tortorella.

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Holden, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Nosek – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Dan O'Halloran. Čároví: Ryan Galloway, Steve Miller.
Předpokládané úvodní sestavy:

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – R. Murray, S. Jones, Werenski, D. Savard, Nutivaara, Harrington – Duclair, Dubois, Atkinson – N. Foligno, Jenner, J. Anderson – Sedlák, Wennberg, Bjorkstrand – Hännikäinen, Dubinsky, Riley Nash.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Holden, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare, Nosek.
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Marc-André Fleury bude usilovat v bráně Vegas o 424. vítězství v NHL, které ho může v historické tabulce posunout na osmé místo před Tonyho Esposita, jehož bilanci vyrovnal během nedělního utkání proti New Yorku Rangers. Marc-André Fleury předvedl 27 zákroků a přispěl k výhře Vegas 4:3 po prodloužení.
COLUMBUS BLUE JACKETS

Domácí Columbus sice bodoval dvakrát v řadě, jenže v posledním zápase nestačil na Anaheim a prohrál pět z posledních sedmi utkání. Blue Jackets budou spoléhat na zkušeného obránce Setha Jonese, který tráví na ledě v průměru ze všech hráčů NHL nejvíce času (26:28) a během posledních devíti zápasů zaznamenal devět kanadských bodů za čtyři góly a pět asistencí.
Vegas schytalo 8. prosince výprask na ledě Kings, když prohrálo 5:1, poté ovšem vyhrálo tři z posledních čtyř utkání a bodovalo čtyřikrát v řadě. Golden Knights budou chtít nyní dobrou sérii prodloužit v Nationwide Areně, kde v úterý v noci odehrají čtvrtý venkovní zápas za sebou. Columbus prohrál tři z posledních čtyř utkání, stále ale drží pozice zajišťující účast v playoff.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.