NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Boston - 17. listopadu 2018   02:10

Dallas
Bishop (Chudobin) – Honka, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Hanley, Bayreuther – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – B. Ritchie, Spezza (A), Janmark – Pitlick, Faksa, Comeau – Ničuškin, Dickinson, G. Smith.
Hanson, Rehman – Gawryletz, Murray
American Airlines Center, Dallas
18532 diváků
Boston

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
3. Jason Dickinson (DAL) 1+0
Svůj debut v NHL prožil český obránce Jakub Zbořil, který odehrál necelých 11 minut, vyslal jednu střelu na branku a připsal si na konto tři bodyčeky.
Souboj Dallasu s Bostonem muselo, stejně jako před dvěma týdny, rozhodnout až prodloužení. Domácí Dallas měl po většinu střetnutí více ze hry, o čemž svědčí i počet střel (37 ku 23), ale na šance byl duel hodně vyrovnaný. Přesto ráz zápasu určovali hlavně brankáři Bishop s Raskem. Duel nakonec dospěl do prodloužení, ve kterém rozhodl neúspěšný útok Marchanda s Pastrňákem, propad v obraně a šance Dickinsona, který se dostal k dorážce Janmarkovy předchozí střely.
61:34'
Dallas právě vstřelil branku!
Marchand hledal svou přihrávkou Pastrňáka, ale puk neprošel. Hráči Bostonu naopak propadli a do přečíslení vyrazili domácí. Janmark se rozhodl nepřihrávat a na Raska vystřelil. Hostující brankář kotouč vyrazil pouze před sebe a k dorážce se protlačil JASON DICKINSON! Asistence: Mattias Janmark.
60:59'
Před Spezzou byla odkrytá klec, ale jeho rána z voleje trefila jen bránícího hráče do nohy.
60:53'
Lindell se dostal do ostrého úhlu, ale pokusil se obhodit Raskovo rameno. Brankář Bostonu kotouč zachytil.
60:25'
Seguin vypálil po přejetí útočné modré a Raskovi nadělala jeho střela hodně problémů. Puk ale vyrazil.
60:01'
O osudu dnešního střetnutí bude muset rozhodnout prodloužení.
60:00'
59:28'
Bishop reflexivně vykopl betonem a zabránil pro Dallas nejhoršímu! Puk už mířil do branky po odrazu od Heiskanenovy nohy!
59:20'
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou.
59:01'
Probíhá poslední minuta normální hrací doby.
58:28'
Chyba Bostonu na vlastní polovině pustila do protiútoku Faksu, který našel na levé straně Comeaua. Jeho střela zpoza levého kruhu šla ale přímo na hruď Raska.
57:40'
Domácí v útoku nezkrotili puk, který se po několika odrazech dostal do středního pásma.
56:40'
Čas velmi rychle ubíhá, pomalu se blíží konec normální hrací doby.
55:45'
Obrovská šance domácích! Puk dostali hráči Dallasu až mezi kruhy, kam si najel Lindell, jehož prudkou střelu k levé tyči Rask pohotově vyrazil.
Komerční přestávka.
55:19'
Bayreutherova střela byla sražena do ochranné sítě.
54:30'
Oba týmy se pravidelně střídají v držení puku, Bostonu se však nedaří propracovat ke střelám.
53:44'
Velká šance, ve které se objevil Benn. Rask vytěsnil jeho střelu na zadní mantinel.
52:28'
Lindell poslal prudkou ránu od modré, Rask na kotouč viděl po celou dobu.
51:55'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Jason Spezza – 2 min., krosček + 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Connor Clifton – 2 min., sekání + 5 min., bitka).
51:55'
Spezza se u branky Raska dostal do konfliktu s Cliftonem a po výměně několika nadávek shodil rukavice a pustil se s obráncem Bostonu do šarvátky. Nutno podotknout, že soupeři uštědřil menší krosček, sekl ho přes nohu a ještě mu uštědřil ránu do obličeje předtím, než vůbec k šarvátce došlo. Oplácel tím seknutí z druhé strany.
51:21'
Pro změnu se Bostonu nepodařilo protečovat puk a dopouští se zakázaného uvolnění.
50:36'
Nepřesná přihrávka Dallasu přes střední pásmo ústí v zakázané uvolnění.
50:02'
Kotouč byl vystřelen mezi diváky. Komerční přestávka.
49:18'
Hra pokračuje v plném počtu na obou stranách.
49:18'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Roman Polák – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Blake Comeau – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brad Marchand – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., hrubost).
49:18'
Vše začal Bergeron, který během hry dvakrát trochu zbytečně provokoval Faksu. Napřed ho sekl hokejkou přes nohu, poté mu uštědřil menší krosček do ramene. Mstil se tak za situaci z první třetiny, kdy ho Faksa nešetrně atakoval u mantinelu.
49:18'
Ze strkanice si povyjeli Polák s Krugem, český obránce soupeře zasypal sprškou ran a poslal k ledu.
49:18'
Dochází ke strkanici mezi Bergeronem a Faksou,hra je přerušena.
48:30'
Hra je přerušena, komerční pauza.
48:11'
Ritchie se Seguinem vyrazili do přečíslení. Rychlost Ritchieho ale nebyla dostatečná a dvojici dojel další obránce. Domácí hráč tak neriskoval přihrávku a raději střílel sám. Raskovu klec však minul.
46:51'
Bjork se dostal do hodně ostrého úhlu a pro Bishopa nebyl žádný problém jeho střelu vytlačit na zadní mantinel.
46:20'
Ničuškin chtěl využít své rychlosti, a i když se dostal k puku, nepodařilo se mu zakončit.
45:29'
Honkovu střelu od pravého mantinelu drží Rask ve své moci a přerušuje hru.
45:03'
Boston se dostal do postavení mimo hru. Toho může využít Marchand, který se po vypršení desetiminutového osobního trestu vrací na střídačku hostí.
44:15'
44:11'
Faksa z bezprostřední blízkosti nedokázal propasírovat kotouč za záda hostujícího brankáře.
43:35'
Boston vyváží puk ze svého pásma.
43:20'
Rask se měl v brance co ohánět, ale i zakončení Seguina dokázal vyrazit.
42:24'
Heiskanen od modré vypálil mimo Raskovu klec.
42:15'
Clifton poslal ve vlastním pásmu kotouč přes plexisklo a odchází na trestnou lavici.
41:44'
Ničuškin se z levého kruhu dostal do zajímavé střelecké pozice, Rask však jeho zakončení dokázal zkrotit.
40:40'
Třetí třetina začala hodně zvolna a spíše opatrně.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:00.
Ani ve druhé třetině se nedokázal žádný tým střelecky prosadit a stále platí nerozhodný stav 0:0.
40:00'
39:02'
Velká šance domácích! Rask si ale se střelou z pravého kruhu po rychlém přesunu poradil.
38:25'
Další nepřesná střela, tentokrát z pravé strany od Kampfera.
37:56'
Acciari z levého kruhu minul Bishopovu klec.
37:35'
Za brankou Dallasu se tvrdě bojuje o puk. Polák si pomáhá údery hokejkou do soupeře. Rozhodčí jeho počínání sledují a nevylučují.
36:26'
Hosté dostali puk ze svého pásma a snaha Dallasu o rychlý návrat končí zakázaným uvolněním.
36:08'
Hra se přesunula na mantinel v obranné třetině Bostonu.
35:38'
Pastrňák se prosmýkl podél mantinelu do útočného pásma, vykroutit se mu od hrazení ale nedaří.
34:46'
Zatímco Rask zastavil další Lindellovu střelu, hosté jsou v plném počtu.
34:11'
Lindell se od modré dostal ke střele, ale nepodařilo se mu překonat zatím skvěle chytajícího Raska.
33:10'
Boston vyhazuje kotouč ze svého pásma.
32:46'
Marchand dostal ke dvěma minutám za sekání také osobní desetiminutový trest. Do šatny tedy sice odešel, ale měl by se ve třetí třetiny vrátit do hry.
32:46'
Vylučuje se na straně Bostonu. Marchand zcela zbytečně seknul napřed do brankáře Bishop a poté i do Romana Poláka, zatímco měli domácí puk za svou brankou. A pro Marchanda to znamená dokonce odchod do šatny!
32:23'
Nordstrom mezi kruhy dobře tečoval střelu od modré, Bishop byl ale výborně postaven a puk ho nepřekvapil. Bostonu se daří konečně ve druhé třetině útočit, zákroky na Bishopově kontě začínají narůstat.
32:05'
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu.
31:42'
Backes si na Bishopa nepřišel, trefil pouze jeho připravený beton.
30:55'
Pastrňák vystřelil prudký puk z pravého kruhu a připsal vůbec první střelu Bostonu ve druhé třetině. Hra je následně přerušena kvůli posunuté brance domácích.
30:08'
Bayreuther, dnes velmi aktivní, tentokrát trefil Raskovu klec, ale kotouč zachytil finský brankář, jenž přerušil hru. Komerční přestávka.
28:20'
Benn se snažil najít mezírku mezi betony Raska, ale puk neprotlačil.
27:45'
Marchand dostal dvojitý trest za hrubost a Dallas si zahraje přesilovku. Na trestné lavici je s Marchandem Heinen. Na druhé straně dvě minuty za hrubost dostal Faksa.
27:45'
Faksa nešikovně atakoval Bergerona u mantinelu a téměř okamžitě se na něho vrhnul Marchand. Bude se vylučovat.
26:40'
Hra se rychle přesunula před branku Bishopa. Bayreuther se tentokrát blýskl v obraně, když zablokoval střelu soupeře.
26:21'
Okamžitě po vhazování se puk dostal na modrou čáru a Bayreuther zkusil štěstí. Nepodařilo se mu trefit branku Raska.
26:13'
Polákovu ránu od modré Rask zachytil a kotouč ukryl ve výstroji. Komerční přestávka.
25:36'
Bayreuther od mantinelu minul branku Bostonu. Dallas stále útočí a vytváří na soupeře tlak.
25:20'
Bruins se nedaří dostat puk ze svého pásma na delší časový úsek. Dál se úporně brání.
24:38'
Stars se opět vřítili do útoku. Janmark minul Raskovu klec.
24:30'
Boston se v prvních minutách druhé třetiny snaží spíš bránit. Nedaří se mu příliš přechod středního pásma a v útoku, když už se tam dostane, nezvládá zakončit.
23:50'
Nápor Dallasu mohl z mezikruží využít Spezza, ale minul branku soupeře.
23:33'
Naopak Lindellovi od modré už musel Rask čelit. Úspěšně.
23:10'
Bergeron nepropustil střelu Poláka až na Raska.
22:46'
Bjorkova střela od mantinelu byla sražena do ochranné sítě za Bishopem.
22:25'
Smith od modré poslal spíše pozdrav směrem na Raska, který bez problémů vyráží.
21:49'
Hosté pronikli do útoku. Heinen se snažil vystřelit z pravého kruhu, ale Hanley svou hokejkou odrazil puk do ochranné sítě.
21:30'
V úvodu druhé třetiny se hraje dlouho bez přerušení. Hraje se převážně ve středním pásmu.
20:28'
Polák od modré čáry tvrdě vypálil, na Raska ovšem nevyzrál. Hostující brankář kotouč vyrazil mimo nebezpečí.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:07.
První třetina zápasu mezi Dallasem a Bostonem gól nepřinesla. Na straně domácích se slušné premiéry dočkal Bayreuther, na straně hostů se pak v dobrém světle předvedli Zbořil a Clifton, rovněž debutující v NHL.
20:00'
19:55'
Ještě zakázané uvolnění Bostonu.
19:10'
U mantinelu však celý útok Dallasu také po chvíli končí.
18:49'
Bayreuther podél mantinelu šikovně zavezl puk do útočného pásma domácích.
18:12'
Hra se rychle přesunula před Bishopa, který se poradil s Krejčího zakončením.
17:51'
Seguin byl zpoza pravého kruhu zablokován. Dostal se sice zpátky k puku, ale další rána šla vedle.
17:20'
Domácí mají puk za vlastní brankou. Po prostřídání zahajují další útočný výpad.
16:32'
Faksa se dostal do obrovské šance před brankou Raska, jeho střelu ale rozhodil bránící hráč a český útočník místo prázdné branky trefil tyč.
16:06'
Hra je přerušena v obranném pásmu Dallasu. Forčekující hráč Bostonu srazil kotouč mezi diváky.
15:30'
Honkova střela od modré neprošla až k Raskovi.
14:52'
Kotouč se dostal mezi diváky. Komerční pauza.
14:33'
Rychlý kontr Heinena vyřešil Bishop parádním zákrokem vyrážečkou.
14:12'
Oba týmy jsou v plném počtu.
13:54'
Bishop střelu Bergerona zpoza kruhu vyrazil sice před sebe, ale holí si puk přitáhl k sobě a nepustil útočníka Bostonu k dorážce.
13:21'
Seguin se dostal ke dvěma střelám v krátkém sledu, ale v obou případech ho zastavil Rask. Při druhé si sjel mezi kruhy a trefil Raskovu vyrážečku, když se snažil finského brankáře obhodit kolem ramene.
12:45'
Marchand se ocitl v postavení mimo hru.
12:12'
Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
12:12'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Alexandr Radulov – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Steven Kampfer – 2 min., hrubost).
12:12'
Hra je v obranném pásmu Bostonu přerušena kvůli strkanici několika hráčů. Po komerční přestávce uvidíme, zda se bude vylučovat.
12:09'
Zbořil se zapsal do statistik, když na zadním mantinelu za Raskem doslova zbořil Jamieho Benna.
11:30'
Bishop se snažil ukrýt puk pod lapačku, ale nepodařilo se mu ho udržet a hra pokračuje. K jeho štěstí se žádnému z útočících hokejistů zrovna nepodařilo dostat za branku.
10:34'
Lauzon na poslední chvíli dokázal zablokovat zakončení Pitlicka.
10:14'
10:08'
Pastrňák je v přesilovce hodně aktivní, ale na Bishopa zatím recept nenašel. Jeho sklepnutí dokázal domácí brankář zastavit.
09:15'
Pastrňák z levého kruhu orazítkoval jen zadní mantinel.
08:38'
Začala zkrácená přesilovka Bostonu.
08:37'
Heiskanen vypálil od mantinelu a Rask vyrazil jen před sebe, kam se vřítil Faksa a měl na hokejce úvodní gól zápasu. Rask ovšem vše zachránil svým betonem.
08:14'
Dallas má po přesilovce. V útočném pásmu se nedovoleným bráněním provinil Pitlick.
07:16'
Chyba domácích na modré čáře pustila do úniku Bergerona, který měl sice trochu problémy se zpracováním puku, ale nakonec se dostal až mezi kruhy a vystřelil na Bishopa, jenž puk vyrazil.
06:34'
Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., krosček).
06:32'
Bude se znovu vylučovat, to ale až po komerční přestávce!
05:46'
Boston byl při snaze o návrat do útočného pásma zastaven postavením mimo hru.
05:42'
05:35'
Dallas se v tomto oslabení už obrání, v závěru vyhazuje puk.
04:24'
Polák vyhazuje až k Raskovi.
04:07'
Domácí vytěsnili hru do středního pásma.
03:42'
Poprvé se vylučuje. Dvě minuty za podražení vyfasoval další z debutantů, domácí Gavin Bayreuther.
03:05'
Boston se dopustil po nepřesné rozehrávce zakázaného uvolnění.
02:02'
Dallas byl zastaven kvůli postavení mimo hru.
01:35'
První zákrok si na druhé straně ledu připsal Bishop, který vykryl střelu DeBruska z levého kruhu.
00:49'
Faksa šikovně vysunul Pitlicka na levé straně brankoviště a útočník domácích nebyl daleko od propíchnutí puku mezi Raskovy betony. Finský brankář ale zvládl pohotovým zákrokem situaci zachránit.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Honka, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Hanley, Bayreuther – Radulov (A), Seguin (C), Ja. Benn – B. Ritchie (A), Spezza, Janmark – Pitlick, Faksa, Comeau – Ničuškin, Dickinson, G. Smith.

Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Clifton, Krug, Grzelcyk, Lauzon, Kampfer, Zbořil – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – DeBrusk, Krejčí, Nordström – Bjork, Forsbacka-Karlsson, Heinen – Backes (A), Kuraly, Acciari..
Svůj debut v NHL na ledě Dallasu prožije český obránce Jakub Zbořil!
Dallas čeká už čtvrtý domácí zápas v řadě. Výsledky z vlastního ledu si ale Stars dozajista přáli trochu jiné. Sice se jim podařilo zvítězit nad San Jose, ale pak přišly porážky s Nashvillem a Columbusem. A ani dlouhodobá bilance z domácích zápasů proti Bostonu nehovoří příliš ve prospěch Dallasu, který v posledních pěti duelech na svém ledě s Medvědy prohrál.
Bostonu se po dvou výhrách na domácím ledě nepodařilo na své výkony navázat při výjezdu do Colorada, ve kterém prohrál vysoko 3:6. Přesto Bruins mohou být s dosavadním průběhem sezony více než spokojení. Obzvlášť výkonnost útočné formace Marchand, Bergeron, Pastrňák drží Medvědy hodně vysoko a řídí jejich úspěšnou produktivitu.
Hokejisté Dallasu s Bostonem odehrají v noci na sobotu svůj druhý vzájemný zápas sezony. Ten první, který se hrál 6. listopadu, vyhráli Bruins na svém ledě 2:1 po prodloužení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.