NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Colorado - 22. března 2019   01:30

Colorado
37:20' E. Johnson  (Girard, C. Wilson) • 45:19' Barrie  (Girard) • 59:11' Söderberg
Dallas
Luxmore, Pochmara – Suchánek, Knorr.
American Airlines Center, Dallas
17 543 diváků
Colorado

Já se s vámi odsud loučím, Leonám přeji vše nejlepší k svátku a i vám ostatním pohodový pátek a krásný víkend!

Využití přesilovek: 0:0

Utkání v American Airlines Center v Dallasu sledovalo 17 543 diváků.
Československá stopa v utkání

Roman Polák (Dallas) – 0+0
Radek Faksa (Dallas) – 0+0
Tři hvězdy utkání:

1. Philipp Grubauer – 44 zákroků (97,78%)
2. Nathan MacKinnon – 0+0
3. Tyler Seguin – 1+0
Dnešní utkání bylo dlouho vyrovnané, ve druhé třetině si však hosté z Colorada vytvořili tlak a otevřeli skóre. Na to navázal ve 46. minutě Tyson Barrie, který skvělou střelou zvýšil vedení svého týmu. Dallas potom tlačil hosty a snažil se ještě zápas zvrátit, byl z toho ovšem pouze jeden gól. V poslední minutě tedy Söderberg přidal ještě trefu do prázdné a Colorado Avalanche vítězí 1:3. Největší zásluhu na tom má bezpochyby gólman Philipp Grubauer.
59:50'
Dallas to ještě jednou zkouší v šesti a Colorado vyhazuje těsně vedle odkryté klece.
59:11'
Colorado právě vstřelilo branku!
CARL SÖDERBERG převzal puk ve vlastním pásmu a z velké dálky trefuje prázdnou bránu, čímž rozhoduje dnešní utkání! Bez asistence.
58:42'
Heiskanenovi u modré puk přeskočil hokejku a domácí tak přichází o pásmo.
58:32'
Colorado vyhazuje jen na další zakázané uvolnění a Dallas si bere oddechový čas. Ben Bishop zůstává na střídačce, Stars to zkusí se šesti hráči v poli.
57:41'
Domácí obléhají Grubauerovu svatyni a nahazují puk za pukem, málo z těchto pokusů však dojde až na bránu.
56:45'
Jost se nečekaně dostal v útočném pásmu až ke střele z levé strany a Bishop si vůbec nebyl jistý svým zákrokem.
56:12'
Zakázané uvolnění Colorada.
55:38'
Radulov obkroužil branku a jednou rukou předal puk Bennovi, ten však v těžké pozici nemohl plnohodnotně zakončit.
54:59'
Dallas právě vstřelil branku!
Pět minut před koncem domácí konečně snižují! Klingbergovu nenápadnou střelu od pravého mantinelu tečoval TYLER SEGUIN přesně do protějšího horního růžku! Asistence: John Klingberg, Miro Heiskanen.
54:32'
Po dlouhé době se do útočného pásma dostali i Avalanche, jejich úkol spočíval jen v udržení puku co nejdéle v těchto částech kluziště. K výraznému ohrožení Bena Bishopa proto nedošlo.
53:29'
Fedun měl z levého kruhu hodně prostoru i času na zpracování přihrávky, střela ovšem mířila příliš vysoko.
53:11'
Tlak Dallasu se v přesilové hře neskutečně vystupňoval a stále pokračuje. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
52:20'
Colorado hraje v plném počtu.
52:18'
Radulovova křižná přihrávka mířila na Seguina, který z těžkého úhlu trefil jen boční síťku odkryté branky.
50:50'
Stars ostřelují Grubauera ze všech stran, Jamie Benn dorážel do téměř prázdné branky, na poslední chvíli mu ale zkazil radost Grubauerův beton.
50:20'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., nedovolené bránění).
49:58'
Seguin ve velké rychlosti nahrával z pravého rohu před branku, tam ovšem nebyli žádní jeho spoluhráči.
49:08'
Klingberg si po vhazování vybruslil směrem k bráně a vyslal prudkou střelu zápěstím, Grubauer efektně máchl lapačkou!
48:59'
V přečíslení tři na dva přihrál Faksa doleva Heiskanenovi, který zápěstím pálil doprostřed brány.
47:20'
Klingbergova střela z velké dálky vůbec netrefila branku, Avs se tak jednoduše dostávají k puku.
46:36'
Domácí se rozhodně nevzdávají, naopak se snaží rychle odpovědět. Radulov v dobrých šancích nepřekonal zatím bezchybného Philippa Grubauera.
45:19'
Skrz několik bránících hráčů proklouzl do útočného pásma Girard, který za modrou posunul doprava TYSONU BARRIEMU, jehož jedovka zapadla přesně k levé tyči. Asistence: Samuel Girard.
43:39'
Ihned po vhazování před Grubauerem přišla tvrdá rána od modré, Grubauer vykopává pravým betonem.
42:50'
První zákrok ve třetí třetině musel předvést i Bishop, poté se týmy nemohly dostat k útočným příležitostem, a tak Stars uklidňují hru za vlastní brankou.
42:01'
Už od červené čáry nahazoval Fedun přímo na Grubauera, jemuž zůstal puk ukrytý ve výstroji.
41:28'
Další pokus měl Seguin tentokrát od levého mantinelu, od hokejky jednoho z hostí puk letí vysoko do ochranné sítě.
40:58'
40:46'
Radulov našel zpoza branky Seguina, jehož rána trefila pouze blokujícího Wilsona.
40:01'
Dlouho to vypadalo, že i druhá třetina skončí bez branek, jenže ve 38. minutě přišla rána Erika Johnsona a hosté tak vedou o jeden gól. Ten byl rozhodně zasloužený, neboť Avs dostali Dallas pod tlak a měli spoustu šancí.
40:00'
39:48'
V poslední minutě této části se ještě pořádně přiostřilo a hráči si vůbec nic nedarují.
38:54'
Domácí jsou jak opaření, naopak u hostů je vidět velké sebevědomí. Jostovo nahození od modré ani nedošlo na branku.
37:20'
Ve 38. minutě se konečně dočkáváme prvního gólu! Po vhazování v útočném pásmu dostal přesný pas na levý kruh ERIK JOHNSON, který se nerozpakoval, vypálil a puk proletěl Bishopovi mezi pravou rukou a tělem. Asistence: Samuel Girard, Colin Wilson.
36:51'
Cole posílal před branku puk po ledě, nebyl tam však nikdo z jeho spoluhráčů, takže kotouč doklouzal až do protějšího rohu.
35:58'
Hosté v útočném pásmu neudrželi puk moc dlouho a domácí otáčejí hru.
35:29'
Dallas hraje v plném počtu.
35:24'
Domácí se dvakrát po sobě osvobozují.
34:25'
Avs předvedli krásné přihrávky na jeden dotek, které vyústily v nebezpečnou střelu Comphera, Bishop chytá.
33:29'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Ben Lovejoy – 2 min., hákování).
32:40'
V pravém kruhu sebral volný kotouč Dickinson, na druhé straně najížděl úplně volný Cogliano, první jmenovaný ale vystřelil sám a to se mu příliš nepovedlo.
32:00'
Seguinova střela z mezikruží byla sice zblokována, i tak ale prošla až na branku a Grubauer musel opět zasahovat.
31:26'
Lovejoy udržel kotouč na modré čáře, při jeho nahození chyběli před bránou další hráči Hvězd, takže si Grubauer připsal další zákrok.
30:54'
Hosté jednoduše získávají pásmo, když si Bishop nevšiml, že soupeř nenapadá a trochu zbytečně přikryl puk.
30:22'
Z levého kruhu střílel švihem Tyson Jost, z dobré pozice ovšem minul.
29:12'
MacKinnon byl na modré čáře nedočkavý, je z toho ofsajd Colorada.
28:30'
Domácí dlouho hráli v útočném pásmu, nedostali se však k jediné střele, takže puk přebírají Laviny, které uklidňují hru za svou brankou.
27:30'
Hra má teď neskutečné tempo! MacKinnon před Bishopem vyhlížel rychlý pas z levé strany, podobně jako před chvílí Benn na druhé straně ani on nezvládl zakončit přesně.
26:46'
Zpoza branky hostů Benn překvapivě hledal najíždějícího Heiskanena, ten ale minul branku.
25:44'
Faksova střela z levé strany také přes Philipa Grubauera neprošla.
24:50'
Jamie Benn byl připraven tečovat střílenou přihrávku do odkryté sítě, puk mu ale přeskočil hokejku.
24:44'
24:21'
Jason Spezza to dvakrát zkoušel z pravého kruhu zápěstím, pokaždé ale minul. Podruhé končí puk až v ochranné síti.
23:24'
Colorado vybojovalo puk a osvobozuje se vyhozením.
23:05'
Pěknou kombinaci zakončoval John Klingberg jednoduchým nahozením od modré, na nějž Grubauer dobře viděl a chytil puk.
22:44'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Calvert – 2 min., nedovolené bránění).
22:23'
Ofsajd zastavuje přechod Dallasu.
21:29'
Rantanen krásně našel na středu najíždějícího Wilsona, jeho ránu ale na poslední chvíli pokazil skvělý zákrok domácího obránce.
20:23'
Heiskanen projel podél levého mantinelu, střela z ostrého úhlu vyletěla do ochranné sítě. Bude se vhazovat po Grubauerově pravici.
20:01'
V úvodní dvacetiminutovce hráči předváděli svižný hokej, oba týmy měly své šance. Colorado nevyužilo dvě přesilové hry a celkově zatím vládnou gómani. Gól jsme proto zatím neviděli.
20:00'
19:27'
Stars mají problém s přechodem přes střední třetinu, nyní vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
18:48'
Colorado si teď vytváří jednu šanci za druhou a dostalo domácí pod tlak. Ben Bishop ovšem zatím představuje nepřekonatelnou zeď.
17:53'
Calvert byl volný těsně před Bishopem, nadvakrát byl úspěšnější domácí gólman.
16:47'
Hráči bojovali o kotouč v rohu za brankou domácích, ti souboj vyhráli, ale vyhodit se jim nepodařilo.
15:48'
Zadorov měl na levém kruhu spoustu prostoru, rána švihem však Bishopa nepřekvapila.
14:39'
Při hře pěti proti pěti je lepším týmem domácí Dallas Stars, velké šance ale teď nevidíme na žádné straně.
13:19'
Seguin okradl Zadorova za brankou Colorada a ihned nahrával před ni Alexanderu Radulovovi. Proti tomu se ovšem vyznamenal Philipp Grubauer.
12:31'
12:26'
Carl Söderberg zadovkou nabízel před branku, kde však jeho spoluhráči nedokázali zakončit.
11:43'
Domácí vyhazují a hosté mají problém usadit se v útočném pásmu.
11:03'
Hráči Colorada dlouho kombinovali v útočném pásmu, MacKinnon potom vyjel z levého rohu až k brance a snažil se protlačit puk za Bishopa. Obrana Stars ale nenechala prostor volný.
10:31'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Joel L'Esperance – 2 min., vysoká hůl).
09:47'
Rantanen dlouho míchal s pukem za brankou domácích, nakonec přihrál svému spoluhráči k levému mantinelu, odkud ale pro Bishopa nehrozilo nic velkého.
08:00'
Nathan MacKinnon ujížděl v samostatném úniku, s kličkou do forhendu ani rychlou dorážkou ale nepřekonal Bishopův levý beton!
07:23'
Po vypršení Faksova trestu se do velké šance dostal Jost se střelou z velké blízkosti, poté ještě dorážel Wilson, domácí gólman měl plné ruce práce!
07:07'
06:21'
Dallas dvakrát za sebou dostává puk z vlastního pásma a hostům utíkají cenné vteřiny.
05:26'
Na levém kruhu napřáhl k ráně z první Nathan MacKinnon, Ben Bishop se včas přesunul k tyčce a zasáhl vyrážečkou.
05:07'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., podrážení).
04:53'
Vysoké nahození hostů od modré bylo těsně před Bishopem tečováno vedle branky.
03:20'
První útok domácích vybojoval kotouč v útočném pásmu, díky čemuž se k dobré střele z levého kruhu dostal kapitán Jamie Benn, Grubauer se štěstím nepříjemný pokus udržel.
02:41'
K první střele se dostalo už také Colorado, Ben Bishop si připisuje první zákrok, který mu nenadělal příliš problémů.
01:42'
Domácí dvakrát po sobě neuspěli s dlouhým pukem ze středního pásma.
00:31'
Heiskanenovo nahození se od Bennovy brusle odrazilo přímo na Grubauera, ten je pozorný.
00:14'
Začínáme ofsajdem Dallasu.
00:01'

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Radulov, Seguin (A), Hintz – L'Esperance, Dickinson, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Janmark – B. Ritchie, Spezza, Cogliano.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie (A), Cole, Nemeth, Zadorov, Graves – Compher, MacKinnon (A), Brassard – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Jost, Kerfoot – G. Bourque, Andrighetto.

Rozhodčí: Luxmore, Pochmara – Suchánek, Knorr.

Roman Polák (Dallas)
Radek Faksa (Dallas)
COLORADO AVALANCHE

Laviny z Colorada se celou sezónu pohybují někde ve středu tabulky, momentálně mají 76 bodů a 10. pozici. Znamená to tedy, že stíhají právě Minnesotu a Arizonu, takže přesně mezi těmito týmy ještě bude souboj o postup velmi těsný a vyrovnaný. A v minulém utkání Colorado hrálo zrovna proti Minnesotě, kterou obralo o veledůležité dva body. Avalanche mají před sebou ještě 9 zápasů včetně toho dnešního.

DALLAS STARS

V dnešním utkání budeme sledovat souboj dvou týmů na hranici postupových pozic do play-off. Dallas je s 82 body na 7. místě Západní konference, dva body ztrácí na St. Louis. Víc ale tým z Texasu musí sledovat dění za sebou, kde je osmá Arizona ztrácející 4 body a devátá Minnesota, která má ještě o jeden bod méně, ale o jedno odehrané utkání více. Stars už tedy s největší pravděpodobností postup uhlídají, polevit však rozhodně nemohou.

Dallas – Florida 4:2
Dallas – Vancouver 2:3 po náj.
Dallas – Vegas 1:2
Minnesota – Dallas 1:4
Buffalo – Dallas 0:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.