NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Colorado - 19. října 2018   01:05

Devils
Devils
17:42' Hischier (Zajac, Hall) • 35:42' Hall (A. Greene, Hischier) • 46:22' Boyle (Palmieri, Hall)
3:5
(1:0, 1:2, 1:3)
Colorado
Colorado
21:18' Andrighetto  (Kerfoot, Cole) • 27:08' Landeskog  (Rantanen, MacKinnon) • 48:08' Landeskog  (Cole, Rantanen) • 56:38' Landeskog  (Rantanen, MacKinnon) • 59:48' Rantanen  (MacKinnon, E. Johnson)
Devils
L'Ecuyer, McIsaac – Alphonso, Daisy
Prudential Center, Newark
13 374 diváků
Colorado

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a dobrou noc, případně dobré ráno! Zase někdy u NHL na počtěnou.
Československá stopa v utkání:
Pavel Zacha (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:55
Tři hvězdy utkání:
1. Gabriel Landeskog (COL) 3+0
2. Taylor Hall (NJD) 1+2
3. Nico Hischier (NJD) 1+0
Colorado díky obratu ve třetí třetině slaví vítězství, naopak Devils prohrávají v letošním ročníku poprvé! Bylo to utkání obratů. Devils šli do vedení díky Hischierovi, ale Colorado v prostřední periodě otočilo. Hall poté vyrovnal a Boyle utkání v přesilovce otočil. Poslední obrat měli ale na svědomí hosté, Gabriel Landeskog dal dvě branky a připsal si celkově hattrick. V poslední minutě pak zakončil do prázdné Mikko Rantanen.

Střely na branku: 30:34
59:48'
Colorado právě vstřelilo branku!
MIKKO RANTANEN zakončuje svůj skvělý večer brankou pojišťující vítězství hostujícího celku! Finský forvard si najel do pásma a jednou rukou se mu povedlo zakončit do prázdné branky. Asistence: Nathan MacKinnon a Erik Johnson.
59:35'
Will Butcher se pokoušel zakončit, ale kotouč mu z hokejky sjel a Ian Cole měl tak možnost vyhodit puk. Nakonec je z toho icing a hra se stěhuje před Grubauera.
59:16'
Nejlepší střelec domácích Kyle Palmieri dostal přihrávku na levý kruh. Americký útočník zakončoval do protipohybu brankáře, ale ten i přesto skvěle zasáhl!
58:45'
Domácí celek hraje v šesti a Keith Kinkaid sedí na střídačce. Čeká nás poslední minutka. Uvidíme, zda se domácím povede vyrovnat.
57:54'
Philipp Grubauer si nyní připsal důležitý zákrok! Po nahození od modré čáry se ke střele dostával Blake Coleman, kterému se ale po ledě povedlo trefit jen beton německého brankáře.
57:45'
Domácí se dostali do útoku a Miles Wood nahazoval od levého mantinelu. Philipp Grubauer kotouč zachytil a hru přerušil. Devils se připravují na závěrečný tlak.
56:38'
Hattrick pro GABRIELA LANDESKOGA! Zničehonic přišla branka, Mikko Rantanen vybojoval kotouč a našel švédského útočníka, který propálil Kinkaida na vzdálenější tyčku. Domácí brankář nemůže mít čisté svědomí, toto se dalo chytit. Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.
56:00'
Následně se Colorado dostalo do pásma a vybojovalo vhazování. Pokračovat se tak bude po poslední komerční přestávce tohoto duelu. Po pravici Keitha Kinkaida.
55:42'
Drew Stafford objel branku a nepříjemně pro Grubauera dával kotouč do brankoviště. Německý brankář vše pohlídal a k jeho štěstí se k dorážce nikdo nedostal.
54:45'
Nejdříve hledal v protiakci spoluhráče mezi kruhy Hall, ale Hischier jeho nabídku nezachytil. Nieto tak prošel do protiútoku, ale od levého mantinelu Kinkaida nepřekvapil. Pokračujeme po komerční pauze.
54:02'
Miles Wood si najel do pásma, aby se ke střele z levého kruhu mohl dostat Jean-Sébastien Dea. Produktivní hráč hned zakončoval, ale jeho pokus skončil na pozorném brankáři Avs.
53:41'
Domácí byli pod tlakem a pokoušeli se osvobodit. Sami Vatanen ovšem nerozehrál ideálně a píská se icing, pětka Devils tak musí na ledě ještě pár sekund vydržet.
52:39'
Nikita Zadorov to zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus zápěstím skončil jen nad brankou Devils. Aktivita Lavin ovšem pokračuje, v posledních momentech jsou aktivnějším celkem.
50:45'
Pokračuje se v rychlém tempu na obě strany, ani jeden celek nechce chybovat a inkasovat. I přes tento fakt ale vidíme útočný hokej.
49:14'
Jean-Sébastien Dea se dostal do útoku poté, co na modré čáře obral jednoho z hráčů. Najel si k pravé tyčce, ale pozorného Grubauera v brance nepřekonal.
48:08'
Colorado ale vrací úder a máme opět vyrovnáno! Ian Cole nahodil od modré čáry na branku, kde se po chytré teči prosazuje podruhé v utkání GABRIEL LANDESKOG! Asistence: Ian Cole a Mikko Rantanen.
47:23'
Domácí se následně dostávali do dalšího útoku, ale Woodovi se přihrávku do útoku zachytit nepovedlo. Píská se icing a vhazovat se bude po levici Keitha Kinkaida.
46:22'
Devils právě vstřelili branku!
Hodně rychle využitá přesilová hra posílá Devils do vedení, střelcem je BRIAN BOYLE! Palmieri zakončoval z pravého kruhu po ledě, na zadní tyčce ale trefil brusli Briana Boylea, od níž se kotouč dostal šťastně za záda hostujícího brankáře. Asistence: Kyle Palmieri a Taylor Hall.
46:13'
Hned po vhazování to od modré čáry zkoušel Will Butcher, ale jeho pokus byl vytěsněn betonem pozorného Grubauera. Následně se hra přerušuje a pokračuje se dalším vhazováním.
46:04'
Devils přežili oslabení a hned si zahrají po dlouhé době přesilovku. Blake Coleman se pokoušel uniknout, ale byl faulován. Dvě minuty za podražení inkasuje Colin Wilson.
46:02'
45:14'
Po aktivní kombinaci se ke střele z levého kruhu dostal Carl Söderberg, jenž trefil helmu Keitha Kinkaida. Domácímu brankáři spadla helma, a tak se hra přerušuje.
44:32'
Aktivní Blake Coleman následně unikal v oslabení a z pravého kruhu svižně zakončoval. Grubauer jeho pokus vyrazil a Zacha mohl zakončovat do prázdné branky. Puk ovšem rychle proletěl a český útočník byl v klinči.
44:01'
Následně si švédský útočník počínal nedovoleně po vhazování, kde si podržel ruku Rantanena. Colorado má tak k dispozici několikátou přesilovku v řadě.
43:52'
Po pravé straně se dostal do rychlého zakončení domácí Marcus Johansson, ale ránu mu moc nesedla a puk sotva dojel k brance Grubauera.
43:39'
Následně se do útoku dostávali domácí, ale nahození ze střední třetiny bylo tečováno a puk skončil opět mimo hrací plochu. Vhazování ve středu se tak bude opakovat.
42:52'
Oba celky se pokoušely něco vymyslet, ale nakonec nic z toho nebylo. Přihrávka do útoku Colorada byla zblokována a puk skončil mimo ledovou plochu, pokračuje se vhazováním uprostřed.
41:32'
Carl Söderberg se dostal ke střele před brankou poté, co se k němu dostal odražený puk. Hostující útočník zakončoval, ale Kinkaid byl dobře postaven a puk vyrazil.
40:38'
Ve střední třetině se snažilo několik hráčů vybojovat puk, ale nakonec se píská domácím ofsajd. Pokračuje se tak vhazováním ve středu ledové plochy.
40:13'
40:01'
Prostřední třetina nabídla tři branky a v Prudential Center je srovnáno. Hostům se po brankách Andrighetta a Landeskoga povedlo stav duelu otočit, Devils ale dokázali v závěru třetiny srovnat. Poprvé v ročníku se prosadil MVP poslední sezóny Taylor Hall. Stav před poslední dvacetiminutovkou je tak vyrovnaný 2:2.

Střely na branku: 15:22
40:00'
39:54'
Slušná akce v úplném závěru třetiny! Alexander Kerfoot zakončoval z levého kruhu, ale Kinkaid puk vyrazil. Colin Wilson dorážel, ale zblízka amerického brankáře neprostřelil.
39:45'
Colorado pokračovalo v kombinaci, kterou nakonec ukončil Mirco Müller. Mikko Rantanen dostával přihrávku na pravý kruh, odkud chtěl z voleje zakončovat. Švýcarský bek ale puk skvěle tečoval do hlediště.
38:47'
Mikko Rantanen nahazoval kotouč do brankoviště z pravého kruhu, ale ani jeden z jeho spoluhráčů se do ničeho nedostal. Devils následně vyhodili.
38:13'
Máme tu další vyloučení domácího hráče ve druhé třetině. Miles Wood podrazil poněkud zbytečně a možná i nešťastně Tysona Josta a putuje na lavici hanby.
37:08'
Hned po vyhraném vhazování se ke střele dostali domácí obránci. Svižný pokus ale Grubauer viděl a puk ukryl na svých betonech, opět se bude vhazovat po jeho levici.
37:02'
Nabuzený Taylor Hall si následně najel mezi kruhy, odkud zakončoval rychle k pravé tyčce. Philipp Grubauer se ale rychle přesunul a kotouč ukryl v lapačce.
36:15'
Devils hned po vstřelení branky ožili a hrají aktivně. Blake Coleman se dostal po levé straně do zakončení, ale Grubauer zasáhl. Německý brankář si následně poradil i s pokusem Vatanena od modré.
35:42'
Domácí vše ubránili a následně byli faulováni. Pokračovalo se ovšem ve výhodě a přišla branka! Andy Greene našel chytře volného TAYLORA HALLA, jenž byl mezi kruhy naprosto sám. Domácí střelec neváhal a jeho svižná rána skončila za zády přesouvajícího se Grubauera. Asistence: Andy Greene a Nico Hischier.
35:22'
34:34'
Coloradu se ale poslední početní výhody vůbec nedaří a v útočném pásmu moc nehrají. Nyní parádně zahrál Jean-Sébastien Dea, jenž dostal hosty mimo obranné pásmo.
33:22'
Drew Stafford se následně pomstil Zadorovi, který jej v první třetině tvrdě fauloval a nepřišel žádný trest. Domácí útočník fauloval loktem a bude dalším vyloučeným.
33:08'
Individuálně to následně zkoušel Taylor Hall, kterému se ale nepovedlo projít kolem pravého mantinelu do zakončení. Domácí křídelníkovi se v posledních momentech nedaří.
32:05'
Hosté dlouho kombinovali v útoku, ale nepřišla ani jedna střela. Mirco Müller na konci oslabení zachytil kotouč a šikovně jej poslal mimo obranné pásmo, Vatanen je zpátky na ledě.
30:57'
Domácí mohli udeřit v oslabení, ale do zakončení se dostal hráč, jenž není střelcem. Blake Coleman našel před branku obránce Greenea, kterému se ale žabičku ani nepovedlo zpracovat.
30:09'
Colorado si zahraje další přesilovku. Sami Vatanen vyhodil kotouč mimo ledovou plochu, a tak je tu příležitost pro hosty zadarmo.
29:33'
Damon Severson měl na hokejce vyrovnání, ale skórovat se mu nepovedlo. Domácí bek objel branku a puk dával mezi betony. Grubauer se ovšem skvěle přesunul a betony zakročil!
28:55'
Domácí celek se pokouší něco vymyslet, ale směrem do útoku to v posledních sekundách není ono. Colorado dobře brání a útoky Devils ukončuje vysoko.
27:08'
Následně se ale Colorado dostalo do pásma a po krásné inidividuální akci GABRIELA LANDESKOGA jdou do vedení! Švédský útočník si najel před Kinkaidal, kterého pokusem do horní části branky překonal podruhé v duelu. Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.
26:46'
Hosté se hned pokoušeli ohrozit branku Kinkaida. Bránící hráči ovšem skvěle zakročili a Blake Coleman puk vyhodil mimo obranné pásmo.
26:32'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Kyle Palmieri – 2 min., hákování).
26:21'
Erik Johnson se dostal na pravém kruhu k volnému kotouči, ale místo střely přihrával na vzdálenější tyčku. Tam sice spoluhráče nezakončil, ale bylo to s faulem.
24:25'
Colorado následně pokračovalo v aktivní kombinaci v útočné třetině, kde ale nic extra nevymyslelo. Nikita Zadorov to zkoušel od modré, ale branku Devils nakonec pouze minul.
23:33'
Po zblokované střele Girarda se do útoku dostal Pavel Zacha, jenž vybojoval pásmo. Následně přihrával od levého mantinelu na modrou čáru, ale ke kotouči se dostali pouze hosté.
22:40'
Miles Wood dojížděl kotouč a jen takovým nahozením jej posílal na přední tyčku, kde jej ale Grubauer vyrazil. Následně byla hra přerušena kvůli Zajacovi, jenž zůstal ležet po vzájemném souboji s jedním z hostů na ledě.
21:50'
Vrátit vedení domácím mohl v závěru krátké přesilovky Marcus Johansson. Švédský útočník střílel svižně z pravého kruhu, ale jeho rána skončila jen na tyčce!
21:18'
Tak pozor, SVEN ANDRIGHETTO se prosazuje a je srovnáno! Jeho zakončení chytal Kinkaid až za brankovou čárou, velice hraniční branka hostujícího hráče, jenž dnes nastupuje ke svému prvnímu utkání v sezóně! Asistence: Alexander Kerfoot a Ian Cole.
21:18'
Keith Kinkaid potvrzuje svoje neskutečné výkony na startu sezóny! Sven Andrighetto zakončoval u pravé tyčky do odkryté branky, ale tam se zjevila lapačka domácího brankáře!
20:29'
Devils mají zkrácenou přesilovku a hned se dostali do útoku. Hall našel Vatanena na levém kruhu, který střílel mezi betony, ale Grubauer kotouč vyrazil. Tečovaná dorážka Halla následně skončila nad brankou.
20:01'
První třetina nabídla vyrovnaný hokej orámovaný několika vyloučení. Domácí celek je zatím ve vedení, kdy se po parádní přesilovkové kombinaci prosadil mladý Nico Hischier. Hokej ale fanoušky zatím musí bavit, sledujeme rychlou hru nahoru dolů a máme se ještě na co těšit!

Střely na branku: 6:12
20:00'
19:57'
A ještě jedno vyloučení, v úplném závěru první třetiny. Nathan MacKinnon vybojoval kotouč za brankou nedovoleným krosček a je dalším potrestaným borcem.
19:38'
Taylor Hall měl na hokejce svou první trefu v sezóně, ale z levého kruhu napálil jen vzdálenější tyčku! Následně v brankovišti fauloval Kyle Palmieri a síly na ledě se srovnají.
19:02'
Ale je tu další vyloučení. Ian Cole bránil jednoho z domácích mimo hru a inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění. Další šance pro domácí celek.
18:35'
Domácí pokračují v aktivním napadání a Coloradu se nedaří dostat se do nějaké akce. Uvidíme, jak tomu bude následně. Devils hru oproti začátku duelu vylepšili.
17:42'
A nakonec se tak po krásné kombinaci stává, domácí celek se prosazuje v přesilovce! Travis Zajac dostal parádní přihrávku před branku od Halla. Domácí borec vylepšoval pozici pro NICA HISCHIERA, jenž zakončoval do prázdné klece. Krásná akce. Asistence: Travis Zajac a Taylor Hall.
17:04'
Domácí si nakonec i tak zahrají přesilovku. Matt Nieto za brankou domácích jasně hákoval domácího Deu a inkasuje dvě minuty. Šance na první branku mají tak opět hráči Devils.
16:09'
Sven Andrighetto se dostal na levé straně ke střeleckému pokusu a mířil na první tyčku. Keith Kinkaid ale zasahovat ani nemusel, puk skončil jen vedle branky Devils.
15:06'
Následně přišel útok Devils a nahození od modré čáry se pokoušel před Grubauerem tečovat Blake Coleman. To se sice povedlo, ale puk v brance neskončil.
14:30'
Oba účastníci rvačky inkasují pětiminutové tresty a po komerční přestávce se bude pokračovat v pěti na obou stranách. Pavel Zacha i Nikita Zadorov si posedí pět minut na lavici hanby.
14:30'
Podívejme se na to! Drew Stafford byl tvrdě hitován obráncem Zadorovem, u nějž je to taková klasika. Pavel Zacha zkušeného útočníka, jemuž po hitu zůstala tržná rána nad okem pomstil bitkou s ruským bekem. Ten ale brněnského rodáka hned složil k zemi.
14:00'
Následně se po rozehře hostující obrany objevil kotouč mimo ledovou plochu, a to po zásahu napadajícího útočníka New Jersey. Hra se přerušuje a vhazovat se bude ve středu ledové plochy.
13:24'
Blake Coleman následně dostával kotouč do útoku a měl před sebou dva bránící hráče a celkem dost prostoru. Domácí útočník šel do kličky, ale o kotouč po zásahu bránícího hráče hned přišel.
12:48'
Matt Calvert následně objel branku a posílal kotouč do domácího brankoviště. Neujala se ovšem jeho rána a následné dorážky kvůli zásahům domácí obrany ani nepřišly.
11:44'
Nico Hischier následně po skvělé práci Palmieriho tečoval pokus od modré čáry. Philipp Grubauer ale nemusel nijak extra zasahovat, kotouč skončil jen na zadním mantinelu.
11:00'
Rychle se do pásma dostával po levé straně Taylor Hall, který ovšem před modrou čárou udělal menší kličku a jeden z hráčů přejel do pásma dříve. Píská se tedy ofsajd domácím.
10:08'
Pokračující akce hostujícího celku podél levého mantinelu nebyla nijak zakončena. Píská se ofsajd denverskému mužstvu a po menší pauzičce se bude vhazovat ve střední třetině.
09:46'
Následně to z levého kruhu zkoušel na zadní tyčku Taylor Hall. Jeho pokus ale nebyl přesný a Philipp Grubauer ani nemusel zasahovat. Pokračuje se v pásmu Avs.
09:04'
Na konci přesilovky dostal nabito před pravý kruh Miles Wood, ale jeho rána byla zablokována a na branku se nedostala. Colorado je kompletní a i ono přežilo první oslabení.
08:06'
Následně služebně nejstarší útočník Devils chtěl tečovat pokus od modré čáry, ale nakonec od bránícího hráče skončil kotouč v ochranné síti. Domácí střídají speciální formaci, vhazuje se před německým brankářem.
07:45'
Nejdříve zakončoval Will Butcher, kterému se ale od modré branku trefit nepovedlo. Kotouč nicméně od zadního mantinelu vypadl u pravé tyčky, Travis Zajac dorážel, ale puk brankovištěm pouze proletěl.
07:07'
První přesilovka čeká také na domácí celek, který se může početní výhodou nakopnout. Dvě minuty za držení inkasuje obránce Nikita Zadorov.
06:37'
Stefan Noesen se dostal před brankou k volnému kotouči a před Grubauerem zakončoval k levé tyčce. Zblízka se mu ovšem nepovedlo ani trefit branku.
06:08'
Drew Stafford dnes hraje poprvé a aktuálně postupoval podél levého mantinelu. Přes bránícího hráče ovšem po hitu neprošel, následně se domácím píská ofsajd a pokračovat se bude po komerční pauze.
04:53'
Následně se Devils dostali do útoku a Travis Zajac to zkoušel od modré čáry. Z netradiční pozice nahazoval před branku na teč, kde ale ke změnu směru nedošlo, Grubauer zasáhl.
04:15'
Ani jeden celek se nyní nemůže dostat do zakončení a vidíme nahazování z jedné strany na druhou. Aktivnější na kotouči jsou v úvodu utkání hokejisté Colorada.
03:08'
02:40'
Následně se Zachovi a Colemanovi povedlo dvakrát vyhodit mimo obranné pásmo a už to pro domácí celek vypadá nadějněji. Do konce početní výhody Avs zbývají poslední sekundy.
01:43'
Kombinační hru hostujícího celku v přesilovce zakončova od modré čáry Girard, ale neuspěl. Alexander Kerfoot následně zakončoval do odkryté branky, ale bránící Lovejoy skvěle zasáhl!
01:08'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., hákování).
00:47'
Na druhé straně to zkoušel Miles Wood zpoza branky, ale Philipp Grubauer si pohlídal první tyčku a neinkasoval. Následně se ke kotouči dostali bránící hráči Colorada.
00:16'
Hosté se hned dostali do první akce a dostali se do prvních střeleckých pokusů. Bekhend Rantanena a pokus Girarda od levého mantinelu ale Kinkaid pochytal.
00:01'
Krásné ráno všem fanouškům NHL! Za pár sekund bude vhozeno úvodní buly duelu mezi Devils a Avalanche, přejeme příjemnou podívanou.

New Jersey Devils: Kinkaid (Läck) – Müller, Vatanen, A. Greene, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Wood, Zajac, Coleman – Ma. Johansson, Zacha, Stafford – Boyle, Dea, Noesen.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Rantanen, MacKinnon, Landeskog – C. Wilson, Jost, Kerfoot – Calvert, Söderberg, Nieto – G. Bourque, Kameněv, Andrighetto.

Rozhodčí: L'Ecuyer, McIsaac – Alphonso, Daisy.
Češi a Slováci

V dresu New Jersey nastupuje Pavel Zacha.
Zápasy v minulé sezóně

Colorado – New Jersey 1:2
New Jersey – Colorado 4:1
New Jersey Devils

Ďáblové z New Jersey rovněž prožívají povedený vstup do nového ročníku NHL. New Jersey dosud sehrálo jen čtyři zápasy, ale má v nich stoprocentní bilanci. Ďáblové dosud inkasovali pouze čtyři branky, což je nejlepší obrana v celé soutěži. Naposledy doma přehráli jednoznačně 3:0 Dallas Stars. Nejproduktivnějším hráčem New Jersey je sedmibodobý Palmieri. Všechny kanadské body navíc získal za vstřelenou branku.
Colorado Avalanche

Colorado zatím prožívá solidní vstup do nového ročníku nejlepší hokejové ligy na světě. Dnešní hostující celek dosud odehrál šest zápasů, ve kterých nasbíral osm bodů a patří mu šestá příčka Západní konference. Tahounem je i v letošním ročníku MacKinnon, který boduje prakticky v každém utkání. Naposledy Colorado prohrálo po samostatných nájezdech na ledě New York Rangers. Hostující kouč bude navíc postrádat dvojici Compher, Timmins.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z kanadskoamerické NHL mezi New Jersey Devils a Coloradem Avalanche. Zápas startuje hodinu po půlnoci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.