NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Dallas - 17. října 2018   01:00

Dallas
Chudobin (Bishop) – Lindell, J. Klingberg, Honka, Heiskanen, C. Carrick, R. Polák – Ja. Benn, Seguin, Comeau – Spezza, Radulov, Janmark – Faksa, Pitlick, D. Shore – B. Ritchie, G. Smith, Hintz.

Tři hvězdy utkání

Keith Kinkaid (NJD) (24 zásahů)
Kyle Palmieri (NJD) (1+0)
Blake Coleman (NJD) (1+0)
Dnešnímu utkání v Prudential Center přihlíželo 12 808 diváků.
Československá stopa v utkání

Pavel Zacha (NJD) (0+0, 1 střela, čas na ledě 13:31)
Radek Faksa (DAL) (0+0, 1 střela, čas na ledě 14:04)
Roman Polák (DAL) (0+0, 1, střela, čas na ledě 17:03)
Střely na branku v zápase

New Jersey Devils: 34

Dallas Stars: 24
Úspěšné tažení New Jersey Devils na začátku nové sezony pokračuje. Ďáblové ovládli i čtvrté utkání ze čtyř a zatím ještě neztratili ani bod. Nutno říci, že dnes zvítězili zcela zaslouženě. Celé utkání měli herně navrch, soupeře téměř k ničemu nepustili. A když přeci jen přišla šance Dallasu, zlikvidoval ji skvělý brankář Keith Kinkaid. Ten si drží výbornou formu, stejně jako celý tým. Dnešní duel rozhodla především druhá třetina, během které se Devils trefili dvakrát a odskočili na rozdíl tří branek. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.
59:50'
Ještě jedno přerušení hry, Dallas Stars se dostali do postavení mimo hru. To už je ale spíše symbolické vhazování.
59:21'
Běží poslední minuta třetí třetiny a také velmi pravděpodobně celého utkání. Na Kinkaidovi si vylámal zuby střelou z mezikruží další hokejista, tentokrát Smith.
59:02'
Při vlastním oslabení zahrozil únikem po levé straně Mattias Janmark. Keith Kinkaid je dnes ale skvěle připraven a nadále drží čisté konto. Už je mu hodně blízko.
58:44'
Další zakončení Taylora Halla, tentokrát do těla jednoho z obránců soupeře.
58:15'
Domácí samozřejmě nikam nespěchají, zatím jen Hall zkusil vystřelit. Jeho pokus ale Chudobin viděl, takže neměl problém zasáhnout.
57:43'
Tímhle nejspíš dallaské šance definitivně končí. Hintz zasáhl Palmieriho vysokou holí do obličeje a Devils si dnes zahrají ještě jednu přesilovou hru. O vítězi je velmi pravděpodobně rozhodnuto.
57:26'
Na druhé straně zkusil od modré čáry dělovkou překvapit Sami Vatanene. Jeho ztečovaný kotouč však skončil jen za brankou hostů.
56:50'
Spezza čekal na přihrávku spoluhráče zpoza branky. Ta ale nepřišla, obránci New Jersey zabránili průchodu kotouče a nedopustili žádné drama.
56:25'
Dallas ještě neskládá zbraně, ale je vidět, že má stále méně energie a stále horší přechod před branku soupeře.
56:01'
Kotouč končí v ochranné síti a ještě uvidíme jednu komerční přestávku. Po jejím konci by se mělo vhazovat před domácím zařízením.
55:22'
Dnes druhá velká šance Taylora Halla. Opět byl sám proti Chudobinovi, ale opět jej trefil do výstroje. Hall by si za dnešní výkon branku také zasloužil.
54:54'
New Jersey Devils uspěchali rozehrávku do útočného pásma, jejich nahození končí pouze na zakázaném uvolnění.
54:24'
Faksa uspěl v souboji v rohu proti Lovejoyem. Pak se ale jeho spoluhráči nedokázali dostat ke střele z dálky.
53:50'
Pokus zápěstím v podání Miro Heiskanena má Kinkaid v pohodě v rukavici. Gólman New Jersey si dnes říká o čisté konto, ale ještě stále zbývá dost času do konce.
53:39'
Ne ne, hostům to dnes nejde. Seguin chtěl projít do útočného pásma, ale kombinace se spoluhráčem na hranici modré čáry mu vůbec nevyšla.
53:13'
Marcus Johansson se protáhl ukázkově mezi kruhy a udělal si prostor na střelu. Následně zakončil zápěstím, Anton Chudobin jeho kotouč chytil do náruče.
52:31'
Mattias Janmark se sice u pravého mantinelu dostal do zajímavé pozice. Když pak chtěl ale nahrávat, podklouzly mu brusle, spadl a bylo po šanci.
52:19'
Sotva se rozehrálo, hra je znovu přerušena. Zakázaným uvolněním se provinili Dallas Stars.
52:04'
Někdo z hostujících hokejistů vytečoval kotouč do hlediště. Vhazovat se bude ve středním pásmu, ale až po komerční pauze.
51:34'
Radek Faksa sice zajímavě vypálil, ale jeho pokus někdo tečoval mimo branku, takže z toho pro českého útočníka nakonec nic nebylo.
51:09'
Tentokrát je tu icing na druhé straně, Dallas se po delší době podívá do útočného pásma.
50:43'
Nico Hischier a jeho moc pěkné sólo kolem obránců soupeře. Švýcarský mladík v dresu Devils ale nedotáhl akci až do konce, Chudobin ho včas zastavil betonem.
50:22'
Další zakázané uvolnění Dallasu, tímto způsobem se texaský tým dostane ke vstřelení aspoň jedné branky jen velmi těžko.
49:58'
S kotoučem si zahrál Keith Kinkaid, ale jeho rozehrávka nebyla moc dobrá. Měl štěstí, že Alexander Radulov nestihl vypálit z výhodné pozice od mantinelu.
49:15'
Lindellova rozehrávka ze středního pásma nebyla vůbec přesná, čehož Devils okamžitě využili k útoku. Ale Pavel Zacha nedokázal z levé strany ideálně zakončit.
48:33'
Julius Honka už je zpátky na ledě, Dallas si může oddechnout. Čas do konce základní hrací doby ale Hvězdám neúprosně běží.
48:03'
Kolem klece hostů to létá jako na střelnici, žádná střela ale ne a ne mířit přesně na branku. Přesilovka New Jersey bude za pár okamžiků minulostí.
47:30'
Nyní už musel gólman Dallasu zasahovat pravým betonem, překonat se ho neúspěšně pokusil od modré čáry obránce Sami Vatanen.
47:06'
Po necelé minutě bránění se Stars osvobozují vyhozením přes všechny čáry, takže mají dostatek času a prostoru na to, aby stihli vystřídat.
46:36'
Palmieri okamžitě pálil z dálky, ale jeho střelu někdo v bílém dresu zastavil a vyrazil do rohu, takže Chudobin vůbec nemusel zasahovat.
46:18'
Moc dlouho se v plném počtu nehrálo. Tentokrát si jde sednout hokejista z druhé strany barikády. Hostující Julius Honka nedovoleně bránil Palmieriho, přesilovka pro domácí.
46:05'
Je tu komerční přestávka, budeme pokračovat v zápase hned po jejím konci.
46:05'
Domácí jsou v plném počtu a zvládli také další oslabení. Až na dvě lepší střely toho hosté v početní výhodě znovu moc nevymysleli.
45:28'
Seguin to zkoušel ještě jednou, tentokrát z ostrého úhlu od mantinelu. Ani napodruhé ale neuspěl, gólman New Jersey měl pokryté všechny mezírky.
44:41'
Po střele Tylera Seguina z pravé strany zazvonila tyčka branky New Jersey. Kinkaid má dnes mimo jiné hodně dobře postavenou klec.
44:21'
Dallas ovšem nezačal přesilovku ideálně, Devils se okamžitě podařilo vyhodit aspoň do středního pásma.
44:05'
Dvě minuty za sekání míří k nelibosti domácího publika odsedět střelec první branky Kyle Palmieri. Přesekl totiž soupeři hokejku vejpůl, tady nebylo o čem diskutovat.
43:55'
Signalizovaná výhoda pro Hvězdy, New Jersey půjde po přerušení hry do oslabení.
43:27'
Tentokrát měl trochu štěstí Kinkaid. Střelu soupeře z pravého kruhu totiž moc dobře neviděl a spíše odhadoval, kde se kotouč nakonec objeví.
43:00'
Moc dlouho se bez přerušení nehrálo, Dallas Stars vyhazují na zakázané uvolnění.
42:51'
Snadný zákrok pro Chudobina po nahození z dálky. Nemusel sice přerušovat, ale raději tak učinil.
42:28'
Po vhazování v útočném pásmu Dallasu si to rozdali Miles Wood a kapitán hostů Jamie Benn. Byla to pořádně tvrdá bitka, kterou nakonec ovládl hokejista New Jersey. Oba kohouti samozřejmě dostanou za rvačku pětiminutové tresty.
42:21'
Až nyní práce pro Kinkaida, avšak v pohodě lapil puk do rukavice a přerušil hru.
42:06'
Už utekly dvě minuty ze třetí třetiny a Stars se s kotoučem ještě nedostali do útočného pásma. Pokud chtějí dnes bodovat, musí rychle zabrat.
41:33'
Devils rozhodně nikam nespěchají. Trpělivě nahazují kotouče do útočného pásma a čekají, až se jim nabídne nějaká možnost.
40:58'
Taylor Hall převzal kotouč na modré čáře od Seversona a mířil směrem k brance hostů. Už to vypadalo, že bude zakončovat, ale nestalo se tak.
40:22'
Gólman Dallasu má první zákrok poslední části, z levé strany ho prověřil Hischier, zkusil střelu na lapačku.
40:10'
Sotva začala třetí třetina, hned vyjel Chudobin rozehrávat kotouč za branku, zvládl to docela dobře.
40:01'
Za pár chvil odstartuje třetí třetina utkání. Povede se ještě Dallasu s výsledkem něco udělat, nebo si Devils v pohodě dojdou pro další výhru?
Střely na branku po dvou třetinách

New Jersey Devils: 23

Dallas Stars: 17
Zatímco první část nám nabídla jedinou branku, ta prostřední hned dvě. A ve všech případech se radovali fanoušci a hráči New Jersey Devils. Nejdříve se střelou ke vzdálenější tyči prosadil Blake Coleman, potom třetí domácí zásah zajistil Jean-Sebastien Dea. Dallas zatím nestíhá a bude mít v závěrečné periodě co dělat, aby manko dohnal.
40:00'
39:37'
Kyle Palmieri ještě táhl puk napříč útočným pásmem. Ale vystřelit nedokázal, někdo mu zblokoval hokejku.
39:09'
Už běží poslední minuta druhé třetiny. Devils jsou zatím v útočné třetině, ale ani oni si teď netvoří vyložené tutovky.
38:24'
Kinkaid si za svou brankou zahrál s kotoučem, ale musel rychle zpátky mezi tři tyče, aby si sám nezpůsobil komplikace.
37:55'
Klingbergovo nahození, které ale nemělo potřebnou přesnost. Nikdo v bílém trikotu se pak k dorážce nedostal.
37:16'
Dallas vypadá po třetím gólu hodně opařeně. Janmark se sice s kotoučem dostal útočného pásma, ale nic kloudného tam za pomoci ostatních nevymyslel.
36:53'
Devils vyhazují kotouč s tečí do hlediště, vhazovat by se mělo za chvíli ve středním pásmu.
36:19'
Devils právě vstřelili branku!
Jako bych to zakřikl. Další branka totiž vzápětí přichází. Hostující gólman Chudobin ztratil v jednom ze střetů před klecí hokejku, a to byl posléze problém. Nechal se totiž situací natolik rozhodit, že mu do sítě propadla nečekaná střela, kterou vyslal JEAN-SEBASTIEN DEA. Donedávna neznámý útočník dává už svůj třetí gól sezony a hlavně posílá New Jersey do tříbrankového vedení. Bez asistence.
35:55'
Přestože se hraje už v pěti proti pěti, jsou Ďáblové stále o něco aktivnější. Zatím to ale nevypadá, že bychom v brzké době měli vidět další branku.
35:08'
Dallas Stars jsou kompletní a budou hrát znovu v plném počtu. Tohle oslabení pro ně bylo zatím jedno z nejlépe zvládnutých.
34:46'
A znovu Hall. Dělá opravdu vše proto, aby se konečně trefil, ale zatím to vypadá, jako by si střelecké štěstí vybral v loňském ročníku.
34:20'
Hischerovu střelu obrana Stars zblokovala. Zkoušel to bez přípravy také Taylor Hall, ten ale nedokázal trefit branku ideálně.
33:45'
Roman Polák a jeho dobrá práce v oslabení, když kotouč vyhodil dostatečně daleko. Tahle početní výhoda zatím není pro domácí tak dobrá.
33:21'
Keith Kinkaid si připisuje zásah v přesilovce jeho týmu, ale nebyla to žádná vážná práce.
33:07'
Hosté doplácejí na zbytečné fauly, tady je další z nich a znovu jdou tedy do oslabení. Nyní si menší trest za podrážení vysloužil Lindell, který už poslušně odjel za katr. Další přesilovka Devils.
32:55'
Poprvé ve druhé třetině je Dallas aktivnější než jeho soupeř. Jenže co je mu to platné, když prakticky nedokázal pořádně zakončit.
32:19'
Klingberg chtěl střílet od modré čáry. Někdo z domácích se ale do jeho pokusu zápěstím postavil a nedovolil, aby prošlo až k brance.
31:55'
Zakázané uvolnění Dallas Stars, hra se vrátí před hostující branku.
31:40'
Heiskanen posílal puk mezi kruhy na Radulova. Tomu ale touš přeskočil přes hokejku, takže ani nemohl zkusit překonat Kinkaida.
30:48'
Seversona posílal do zajímavého úniku Dea. Ale nakonec se obránci New Jersey nepovedlo zakončit, ještě na pravém kruhu ho zastavil někdo v bílém dresu.
30:21'
Také při hře v pěti proti pěti jsou domácí střelecky aktivní. Jsou často v útočném pásmu a nadále se jim daří diktovat tempo hry.
29:56'
Kotouč končí sražen v ochranné síti, to už jsou hostující hráči kompletní. Devils ale přesilovku nesehráli vůbec špatně, vytvořili si řadu šancí.
28:50'
Poprvé v oslabení se Dallas Stars osvobozují vyhozením, už to potřebovali jako sůl, aby mohli vystřídat.
28:22'
Nejprve střela Palmieriho, potom dorážka Hischiera. Tentokrát už měl Chudobin štěstí, že ho Devils u levé tyče nepřekonali.
28:06'
Hall hledal křižnou nahrávkou Hischiera, ale loňská jednička draftu nezasáhla z pravého rohu kotouč ideálně.
27:45'
Kyle Palmieri si dělal zálusk na další dvougólové utkání. Jeho střelu zápěstím z levé strany však Anton Chudobin ukázkově lapil do rukavice.
27:38'
Je tu každopádně další přesilovková šance pro domácí mužstvo. Mattias Janmark si musí jít na dvě minuty posedět, protože držel Damona Seversona.
27:15'
Taylor Hall uháněl sám na branku Dallasu, ale Chudobina nepřekonal. Útočník New Jersey tedy nadále čeká na svůj první gól ročníku.
27:00'
Alexander Radulov vyslal pecku z dálky. Ještě ale potřeboval, aby ji někdo tečoval.
26:35'
Honka a jeho důraz v rohu u mantinelu. Devils ale opět v pohodě vyhodili aspoň do středního pásma a nic dalšího nedovolili.
26:00'
Roman Polák rozehrával z obrany na své spoluhráče. Jako první našel volného Spezzu, který prověřil pozornost domácího gólmana. Nebyla to ale vyložená šance.
25:08'
Domácí v pohodě dostřídali, pak se Johansson pustil do akce. Střelou zápěstím ovšem mířil vedle.
24:36'
Andy Greeny nahodil kotouč do levého rohu, tam ale nečekal nikdo v červeném dresu. Je ale jasné, že New Jersey za aktuálního stavu nemusí někam moc spěchat.
24:17'
Nico Hischier spadl do Chudobinova brankoviště, vyrazil branku z jejího postavení a rozhodčí tak museli přerušit hru.
23:57'
Janmark kombinoval s Klinbergem podél pravého mantinelu. Jenže hosté zatím nedostávají od Devils moc prostoru pro zakončení.
23:28'
Domácí gólman raději chytil kotouč a přerušil hru, už kolem něj bylo moc rušno.
23:14'
Na druhé straně hrací plochy zajímavý pokus Jamieho Benna, který si ale na připraveného Kinkaida nepřišel.
22:50'
Devils navíc nepolevují a zkoušejí hned střílet znovu. Zakončení Vatanena každopádně rozezvučelo jen zadní mantinel.
22:03'
Blesk z čistého nebe, který právě vyletěl na branku Dallasu a skončil za zády hostujícího brankáře. Ďáblové po klidném začátku prostřední části poměrně nečekaně skórují. Jejich forvard BLAKE COLEMAN se uvolnil za pravým kruhem, kde na nic nečekal a bez větší přípravy vypálil ke vzdálenější tyči. Ač se tam Anton Chudobin ze všech sil natahoval, kotouč vyrážečkou nevyrazil a inkasoval. Devils tak vedou 2:0. Asistence: Damon Severson.
21:35'
Heiskanen se protáhl mezi obranou New Jersey a zkoušel sám zakončovat, ani on ale se svou střelou neuspěl.
21:09'
Druhé dějství začalo v mnohem klidnějším tempu než úvodní třetina. Zacha střílel zpoza levého kruhu, Chudobinovu klec ale vůbec netrefil.
20:36'
Kyle Palmieri si opět sjížděl mezi kruhy, aby z tohoto místa mohl bez přípravy zakončovat. Ale v rozhodující okamžik mu kotouč skočil přes hokejku.
20:10'
Jako první se kotouče na vhazování ve druhé části zmocnili hosté. Ti ale vyhodili na zakázané uvolnění.
20:01'
Zanedlouho odstartuje druhá třetina utkání. Podaří se v ní Dallasu vyrovnat, nebo domácí mužstvo rozšíří svůj náskok?
Střely na branku v první třetině

New Jersey Devils: 12

Dallas Stars: 7
Nic dalšího už se v první třetině nestane. New Jersey Devils šli rychle do vedení, když se v přesilovce trefil útočník Kyle Palmieri. Ten skóroval už posedmé v nové sezoně. Pak měli početní výhody i hosté, ale zdaleka si v nich nevedli tak dobře. Uvidíme, co nabídne prostřední perioda, zatím sledujeme zajímavý hokej.
20:00'
19:35'
Ještě jeden střelecký pokus domácích z dálky, ale vypadá to, že další přesné trefy už se během úvodního dějství nedočkáme.
19:23'
New Jersey Devils jsou kompletní, ani v dalším oslabení neinkasovali. Keit Kinkaid navíc neměl ani příliš mnoho práce.
18:35'
Polovina přesilovky Stars je minulostí a hosté ještě během ní nestačili nic pořádného vymyslet.
17:55'
Blake Coleman si navíc udělal výlet ve vlastním oslabení do útočného pásma soupeře a zkusil zahrozit.
17:02'
Dallas sice začal v přesilovce dvěma střeleckými pokusy, jenže ani jeden nešel přímo na branku, pak Devils vyhodili.
16:27'
Útočník domácích Taylor Hall už dnes podruhé mizí za vrátky trestné lavice. Tentokrát si rozhodčí všimli, že podrazil svého soupeře. Takže druhá přesilovka pro Dallas.
16:16'
Kyle Palmieri převzal na modré čáře kotouč od obránců na hranici ofsajdu, nakonec to ale zvládl a rozhodčí ho nechali pokračovat v útoku.
15:52'
Už se znovu pokračuje. Hischier si to namířil po levé straně do útočného pásma, avšak zastavila ho dvojice bránících hráčů.
15:44'
Teď už Dallas vyhazuje na zakázané uvolnění. Uvidíme v této části ještě jednu komerční přestávku.
14:44'
Už jen pár okamžiků zbývá do návratu vyloučeného Lovejoye na ledovou plochu. Vypadá to, že Devils úvodní oslabení duelu zvládnou bez inkasování.
14:08'
Byl to nyní nejspíš Jason Spezza, kdo po nahození Radulova trefil levou tyčku. Dallas byl hodně blízko vyrovnání.
13:35'
Začátek oslabení New Jersey zvládlo skvěle. Hned dvakrát po sobě vyhodilo přes všechny čáry pryč a zajistilo klid pro svého gólmana.
13:29'
Početní výhodu si vyzkoušejí také Stars. Ben Lovejoy totiž dostává od rozhodčích dvě minuty za hákování a bude pozorovat, jak se jeho spoluhráči brání ve čtyřech.
13:16'
Dallas silou drží kotouč v útočném pásmu. Už ale delší dobu čeká na střelecký pokus. Zkoušel to Honka, ten ale netrefil zařízení.
12:34'
Miles Wood hledal ze středního pásma najíždějící spoluhráče. Ale nikdo se mu nenabídl, takže musel s kotoučem rychle zpátky do obranné třetiny.
12:13'
A stejný problém se vyskytl také na druhé straně, teď se nám hra trošku kouskuje.
11:58'
Příliš dlouhá nahrávka, Dallas Stars vyhazují na zakázané uvolnění.
11:36'
Hosté jsou o něco důraznější v osobních soubojích na své polovině kluziště, což začínají útočníci Devils pociťovat několika zajímavými srážkami.
10:52'
Hall znovu hledal na levé straně najíždějícího Palmieriho, ten ale dojel z druhé vlny o chvíli později, než bylo v dané situaci potřeba.
10:37'
Pavel Zacha vytečoval kotouč za mantinel. Po delší době tu máme přerušení, pokračovat budeme po komerční přestávce.
10:09'
Už se hraje dlouho bez přerušení, což napomáhá aktivnímu hokeji. Spezza se na okamžik ukázal volný pro zakončení, ale nikdo mu včas nepřihrál.
09:40'
Butcherova střela po chybě soupeře, ale obránce Devils napálil jen zadní mantinel.
09:08'
Hra se po delší době malinko uklidnila a oba týmy si dávají větší pozor na zadní vrátka. V útočném pásmu svého týmu to i přesto zajímavě zkoušel Coleman.
08:45'
Domácí přesilová hra skončila, nyní tedy poprvé sledujeme hru ve čtyřech na obou stranách. Zkoušel to po pravé straně sám Radulov, ale neuspěl.
08:20'
Julius Honka a Radek Faksa vyvezli kotouč do bezpečí, dokonce pak zakončili. Tohle ale nebyla pro Keithe Kinkaida těžká práce, v pohodě zasáhl.
07:44'
Chudobinovy kotouče proletěl kolem tyče, i za pomoci spoluhráčů ale dokázal zavčas zabránit nebezpečí.
07:16'
Aktuálně tedy Devils stále hrají přesilovku, akorát v poměru čtyři proti třem.
07:09'
Tak pozor, nakonec se vylučuje na obou stranách barikády. Taylor Hall dostává menší trest za zdržování hry po vyhození kotouče. A za Dallas si jde sednout Jamie Benn, který se provinil držením proti Palmierimu.
07:05'
Vypadá to, že se bude potřetí v řadě vylučovat na straně Dallasu.
06:44'
Palmieri hledal z pravého kruhu volného Taylora Halla, ten se mu ale v mezírce ukázal až moc pozdě.
06:10'
Hvězdy vyhrály vhazování u své klece a osvobozují se vyhozením přes všechny čáry tak rychle, jak to jen šlo.
06:01'
Jsou tu další komplikace pro Dallas Stars, opět totiž inkasují trest. Opět jsou to dvě minuty za krosček, které tentokrát musí odsedět Julius Honka.
05:56'
Ještě skrumáž kolem Chudobinovy branky. Gólman Dallasu úplně ztratil přehled o situaci a měl spíše štěstí, že nikdo v červeném dresu nedoklepl kotouč do sítě.
05:30'
Dobrá práce Deaho za brankou hostů, kde dohrál hned dva soupeře. Pak s navíc ke střele dostal Nico Hischier, ale minul.
05:14'
Domácí jsou i nadále aktivnější, Dallasu zatím dělá problém přechod přes střední pásmu.
03:50'
Zakázané uvolnění domácích, po delší odmlce se hra přesune před jejich gólmana.
03:42'
Tak tomuhle se říká forma na začátku sezony jako hrom. Útočník New Jersey KYLE PALMIERI zatím jede jako dobře namazaný stroj. Střílí už svou sedmou branku od startu nového ročníku NHL, tentokrát využívá přesilovou hru. Na levé straně se nádherně opřel do kotouče, který mu přistrčil obránce Will Butcher a nedal brankáři Chudobinovi šanci. Dallas tedy musí už v prvních pěti minutách dohánět. Asistence: Will Butcher, Taylor Hall.
03:15'
Devils nezačali početní výhodu špatně. Když se ale Will Butcher chystal vypálit od modré čáry, zakončení se mu ani po delší přípravě moc nepovedlo.
02:41'
New Jersey Devils si hned na začátku utkání zahrají přesilovou hru. Dvě minuty za krosček totiž inkasuje Connor Carrick, který musí pykat menší trest za katrem. Tak uvidíme.
02:17'
Začalo se velmi aktivně. Pokud to takhle půjde dál, budeme dnes sledovat hodně pohledný hokej plný šancí.
01:35'
Ben Lovejoy a jeho zajímavá dorážka Noesenovy střely na brankovišti. Ben Bishop je ale zatím připraven vyrážet všechny kotouče před sebe.
01:15'
Noesen zkusil nahodit od modré čáry na teč. Ale minul a málem z toho ještě byl protiútok hostů.
01:01'
Dallas Stars podruhé v krátké době vyhazují na zakázané uvolnění, hra se vrací před jejich gólmana.
00:55'
Pavel Zacha chtěl ukázat svoje útočné dovednosti, ale na levé straně útočného pásma o kotouč přišel.
00:30'
Na druhé straně hrací plochy se ukázal kapitán New Jersey Greene, který prověřil Bishopa ránou z dálky.
00:07'
Jako první se do útočné akce vrhli hosté. A Kinkaid hned musel betony na zem, aby předvedl první zásah.
00:01'
Ještě si poslechneme hymnu Spojených států, potom už uvidíme úvodní buly.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za 10 minut.

New Jersey Devils: Kinkaid (Läck) – Müller, Vatanen, A. Greene, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Ma. Johansson, Zacha, Noesen – Wood, Zajac, Quenneville – Boyle, Coleman, Dea.

Dallas Stars: Chudobun (Bishop) – Lindell, J. Klingberg, Methot, Honka, Heiskanen, C. Carrick – Ja. Benn, Seguin, Comeau – Ničuškin, Spezza, Radulov – Janmark, Faksa, Pitlick – D. Shore, Dickinson, B. Ritchie.

Rozhodčí: Hebert, Charron – Nowak, Racicot.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Uvidíme souboj dvou týmů, kterým se na začátku nové sezony docela daří. Zatím stoprocentní New Jersey Devils doma vyzvou Dallas Stars.

Pavel Zacha (NJD) (0+0)
Radek Faksa (DAL) (1+1)
Roman Polák (DAL) (0+0)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly v lednu letošního roku. Dallas Stars tenkrát porazili New Jersey Devils na domácím ledě těsně 4:3.
NEW JERSEY DEVILS

Tenhle podceňovaný tým zažívá druhý rok po sobě skvělý vstup do sezony. New Jersey zkrátka ví, jak NHL rozjet. Ze tří doposud odehraných utkání všechny ovládlo. Postupně si poradilo s Edmonton Oilers (5:2), obhájci Stanley Cupu Washington Capitals (6:0) a také se silnými San Jose Sharks (3:2). Vypadá to, že Devils jsou na vlně pohody a připraveni trápit i ty největší favority. Mimo jiné mají tu výhodu, že kromě úvodního duelu odehráli všechny na svém kluzišti. Tam svedou ještě následující dva souboje, potom se přesunou k rivalovi do Philadelphie. V tabulce Metropolitní divize New Jersey drží druhou příčku, tři body za zatím suverénními Carolina Hurricanes.

Nejlepší start ročníku potkal bezpochyby Kylea Palmieriho (6+0). Ten ještě nepřihrál ani na jeden gól, zato jich sám šest vstřelil. Dobře jsou na tom také obránce Sami Vatanen (0+3) a loňský vítěz Hart Trophy Taylor Hall (0+3), ačkoli na první zásah nové sezony stále čeká. V brance si zatím s průměrem 1.33 obdržených gólů na zápas výborně vede Keith Kinkaid.
DALLAS STARS

V Dallasu mají tuto sezonu co napravovat. Tu předchozí totiž velký favorit vůbec nepostoupil do play-off, což bylo pro fanoušky Hvězd obrovské zklamání. Sestava přes léto doznala menších úprav a vypadá to, že dostane solidní šanci na reparát. Stars zatím vyhráli tři utkání z pěti, když porazili Arizonu (3:0), Winnipeg (5:1) a Anaheim (5:3). Vůbec jim však nevyšlo zatím poslední odehrané utkání na ledě Ottawa Senators. Šli sice brzy do vedení, poté ovšem čtyřikrát inkasovali a padli 1:4. Ačkoli zatím nemá příliš význam dívat se na pořadí po pár odehraných zápasech, Dallasu nyní patří čtvrtá příčka Centrální divize, jeden bod za třetím Coloradem a dva za druhým Chicagem.

Kanadské bodování Dallas Stars vede ruský šikula Alexander Radulov (4+6), daří se také Tyleru Seguinovi (3+7), Jamiemu Bennovi (4+4) nebo produktivnímu obránci Johnu Klingbergovi (4+2).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.