NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Colorado - 12. listopadu 2018   03:30

Colorado
00:26' Rantanen  (MacKinnon, Landeskog) • 15:33' Söderberg  (Barrie, Calvert) • 25:06' Kerfoot  (Söderberg, Girard) • 30:56' Barrie  (Rantanen, MacKinnon)
Edmonton
Talbot (26. Koskinen) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Russell, Garrison, Benning – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Rattie – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Lucic, R. Strome, Caggiula – Khaira, Brodziak, Kassian.
Pierre Lambert, Francis Charron – David Brisebois, Tony Sericolo
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Colorado

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný vstup do nového týdne!

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Trestné minuty: 4 – 6
Avalanche se podařilo ukončit sérii pěti proher a zaznamenat první výhru v tomto měsíci. V tabulce mají momentálně bilanci 8-6-3 a celkem 19 bodů.

Oilers naopak prohráli čtvrtý zápas v řadě za sebou. Zůstávají tak na osmi výhrách a 17 bodech.
59:59'
V posledních vteřinách ještě útočil Jost, nic už ale vymyslet nestačil.
59:43'
Strome nahodil kotouč zprava na Varlmova, ten hru přerušil.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého dnešního utkání.
58:17'
Skvělý Koskinen! Nieto přihrál zleva před bránu, kde puk nebezpečně tečoval MacKinnon.
57:36'
56:44'
Pokus Rantanena z pravé strany skončil na zadním mantinelu.
56:37'
První polovina z trestu Nugenta-Hopkinse je minulostí.
56:19'
Barrieho rána z první od modré čáry, Koskinen vyráží.
55:36'
S ambicemi Oilers na nějaké body z dnešního utkání je zřejmě definitivní konec. Je tu totiž druhá početní výhoda Avs.
55:36'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., hákování).
55:07'
4 minuty a 53 vteřin do konce třetí třetiny. Podaří se ještě Olejářům nějak zdramatizovat tento duel?
55:07'
Koskinen zasáhl proti střeleckému pokusu Zadorova z levé strany, máme tu další z reklamních přestávek.
54:28'
Na opačné straně ledu útočil středem Caggiula, avšak neprošel přes Nemetha.
53:55'
Wilson zkusil zprava, z úhlu, štěstí bekhendem, minul ale tři tyče.
53:41'
Střely na bránu: 27 – 24
52:56'
52:43'
Stromeův pokus z pravé strany na Varlamova neprošel.
52:10'
Střela Klefboma od modré, z pravé strany, zablokována Nemethem. Avs se následně znovu osvobozují.
51:57'
Landeskogovi začíná běžet druhá trestná minuta.
51:42'
Avalanche se nyní dvakrát podařilo vyhodit.
51:08'
Draisaitl po přihrávce Nugenta-Hopkinse v další obrovské šanci, Varlamov ale vytáhl výborný zákrok levým betonem!
50:56'
Dokáží domácí hokejisté využít přesilovku a stáhnout svou ztrátu? Vhazování po levici Varlamova.
50:56'
Po reklamní přestávce uvidíme třetí přesilovou hru Oilers.
50:56'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Gabriel Landeskog – 2 min., nedovolené bránění).
50:14'
Skvělá příležitost pro Draisaitla, z těsné blízkosti však druhý gól Edmontonu nepřidal.
49:20'
Edmonton právě vstřelil branku!
Oilers se dočkali prvního gólu! Střelecký pokus Larssona od modré čáry tečoval před bránou šikovně TY RATTIE. Pro kanadského útočníka druhý gól v sezoně, 1:4 z pohledu domácích! Asistence: Adam Larsson, Milan Lucic.
48:55'
Edmonton se poměrně dlouho držel v útočném pásmu, Varlamov ovšem proti žádné střele zasahovat nemusel.
48:06'
Střely na bránu: 23 – 24
47:38'
Benning napřáhl k prudké střele, holí ji ovšem zablokoval Jost.
47:00'
Pokus Riedera z pravé strany končí v náručí gólmana Colorada.
46:08'
Russell vystřelil od modré čáry, z pravé strany, Varlamov zasáhl svou rukavicí.
46:02'
Můžeme pokračovat. Vhazuje se po pravici Varlamova mezi hole Draisaitla a MacKinnona.
46:02'
Puk opustil hrací plochu, je tu první reklamní přestávka závěrečné třetiny.
45:20'
Na obou stranách nyní můžeme vidět několik nepřesností.
44:30'
Nahození Nugenta-Hopkinse od pravého mantinelu, Varlamov sbírá touš do své lapačky.
43:32'
McDavidova střela z úhlu, Varlamov vyráží betonem.
43:15'
O další velmi dobrou šanci Avs se postaral Girard, Koskinen ale znovu odolal.
42:27'
Nebezpečná střela Kameněva z levé kruhu pro vhazování, kotouč minul jen těsně tři tyče.
41:40'
Söderberg projel s kotoučem do útočného pásma a následně také ze středu otestoval Koskinenovu pozornost.
40:39'
O první útočnou akci se ovšem postarali domácí Olejáři. McDavid vybídl ke střele Larssona, Varlamov byl ale připraven.
40:03'
Na úvodním vhazování třetí třetiny byli úspěšnější Avalanche.
40:01'
Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu Rogers Place. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

39:55'
Johnson zablokoval střelu Lucice ze středu útočného pásma do ochranné sítě. Necelých pět vteřin před koncem druhé třetiny se ještě bude vhazovat po pravici Varlamova.
39:14'
MacKinnonův pokus z pravého kruhu pro vhazování, Koskinen zasáhl svou lapačkou.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:54'
Další icing kanadského týmu. Vhazovat se tedy bude opět před Koskinenem.
38:38'
Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Oilers.
37:28'
McDavid a Kerfoot na vhazování po pravici Koskinena.
37:28'
Koskinen vyrazil střelu Wilsona do ochranné sítě, 2 minuty a 32 vteřin před koncem prostřední části proběhne reklamní přestávka.
37:01'
Kassian měl velkou příležitost vstřelit první gól domácích, avšak na Varlamova z těsné blízkosti nevyzrál.
36:01'
Edmonton nezaznamenal při přesilové hře ani jednu střelu na bránu.
35:57'
35:30'
Oilers se přesilovka příliš nedaří.
34:43'
Bourqueova střela z levé strany při vlastním oslabení, Koskinen rychle vytřepal puk z lapačky, a hra tak pokračuje.
34:20'
Avalanche se daří osvobodit.
34:05'
McDavid před bránu na Draisaitla, ten ale nedokázal usměrnit puk na Varlamovovu svatyni.
33:57'
Pojďme na to. Vhazuje se po pravici Varlamova.
33:57'
Druhou početní převahu Edmontonu ale budeme moci sledovat až po reklamní přestávce.
33:57'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Patrik Nemeth – 2 min., sekání).
33:45'
Larssonovo nahození od modré čáry skončilo mimo Varlamovův dosah.
32:56'
Střely na bránu: 17 – 17
32:20'
Kassianův bekhend z levé strany, Varlamov bez problémů vyráží betonem.
31:56'
Střela Girarda ze středu útočného pásma nebyla z nejpřesnějších.
30:56'
Colorado právě vstřelilo branku!
4:0 pro Avalanche! TYSON BARRIE si najel mezi kruhy, dostal přihrávku od Rantanena, přičemž následně poslal z první puk za Koskinenova záda. Jeho první gól v sezoně, druhý bod v dnešním zápase! Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
30:46'
Pokus Draisaitla z levé strany na Varlamovovu bránu neprošel.
29:58'
Nacházíme se těsně před polovinou utkání a Avalanche vedou na ledě Oilers o tři góly – 3:0.
29:41'
Na opačné straně kluziště Benningova střela od modré čáry, Varlamov ale dokázal vyrazit.
28:37'
Kameněv se snažil vystřelit z levého kruhu, dobrou defenzivní práci proti němu ale odvedl Russell.
27:31'
Střely na bránu: 10 – 16
27:12'
MacKinnon a jeho bekhendová střela z levé strany, Koskinen zapisuje svůj dnešní první zákrok.
26:30'
26:30'
Touš si to namířil na střídačku Oilers, pokračovat budeme po reklamní přestávce.
26:02'
Rattie na Nugenta-Hopkinse, ten se ale ke střele na levé straně neodhodlal.
25:06'
Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Cam Talbot, přichází Mikko Koskinen.
25:06'
Avs přidávají vteřinu před návratem Nurse zpět na led třetí gól! Kotouč za brankovou čáru protlačil z brankoviště se štěstím ALEXANDER KERFOOT. Pro čtyřiadvacetiletého útočníka je to třetí gól v této sezoně! Asistence: Carl Söderberg, Samuel Girard.
24:53'
Kameněv a jeho prudká střela z levé strany, Talbot vyráží betonem.
24:08'
Začíná druhá minuta z trestu Nurse.
23:48'
Rantanenova střela z pravé strany míjí Talbotovu bránu, kotouč následně opouští útočné pásmo.
23:13'
Oilers se daří ihned po vhazování vyhodit.
23:07'
Dnešní první přesilovka pro Colorado. Vhazuje se po pravici Talbota.
23:07'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., držení).
22:48'
Bude se vylučovat na straně Olejářů. Avs mají zatím ponechanou výhodu.
21:42'
Varlamov nic neriskoval a přikryl puk pod svou rukavici. Vhazovat se bude po jeho pravici.
21:15'
Girard vyčkává s toušem za vlastní bránou, oba trenéři zaveleli ke střídání.
20:55'
Garrisonův střelecký pokus od levého mantinelu, Varlamov vyráží.
20:33'
Avalanche se hned na úvod druhé třetiny usadili v útočném pásmu, k žádnému ohrožení Talbotovy svatyně ale nedošlo.
20:01'
Hokejisté Edmontonu a Colorada jsou zpět na ledě Rogers Place. Druhá část začne za několik málo okamžiků.

19:57'
Puk opustil hrací plochu, necelé tři vteřiny před koncem třetiny se ještě bude vhazovat ve středovém kruhu.
19:40'
Rantanen se snažil prokličkovat před Talbota, dobrou defenzivní práci ale odvedl Russell.
19:03'
Nepřesná rozehrávka Oilers, čároví jsou nuceni odpískat zakázané uvolnění.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:10'
Dokáže Edmonton ještě nějak zareagovat v úvodní dvacetiminutovce?
17:58'
Nahození Benninga z pravé strany, pro Varlamova jednoduchý zákrok.
16:37'
Kameněv se obtočil kolem brány a následně se snažil bekhendem zakončovat k bližší tyči, Talbot se ale stačil přesunout.
16:23'
Klefbom s pukem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.
15:33'
Polovina šestnácté minuty, hosté jdou do dvougólového vedení! Barrie přihrál z rohu na vrchol levého kruhu CARLU SÖDERBERGOVI. Jeho střela následná střela bez přípravy si našla cestu až do brány. Pro Söderberga šestá trefa v sezoně 2018/2019, 2:0 pro jeho tým! Asistence: Tyson Barrie, Matt Calvert.
15:04'
Brodziak na druhé straně mířil z levého kruhu pouze do Varlamovovy lapačky.
14:51'
Nahození Zadorova od modré čáry, z pravé strany, Talbot vyráží vyrážečkou do rohu.
14:17'
5 minut a 43 vteřin do konce první třetiny. Souboj na vhazování po pravici Talbota obstarávají Brodziak a Kerfoot.
14:17'
Talbot má puk ve své moci, na řadu přichází další reklamní přestávka.
13:51'
Girardovu střelu ze středu útočného pásma se ještě snažil před bránou dorážet Nieto, Talbot se musel mít na pozoru.
13:17'
Landeskog střílel prudce zleva bez přípravy po přihrávce MacKinnona, Talbot byl ale připraven na správném místě.
12:53'
Barrieho pokus od modré, z pravé strany, postrádal razanci.
12:37'
McDavid přišel o puk, kupředu může Calvert.
12:06'
Střely na bránu: 6 – 7
11:48'
Russell nabil Nurseovi, jeho střela ovšem Varlamova nakonec vůbec neohrozila.
10:34'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Draisaitla a Landeskoga po pravici Talbota.
10:34'
Girard vyzkoušel Talbotovu pozornost z ostrého úhlu. Po přerušení následuje druhá reklamní přestávka.
10:01'
Polovina první třetiny za námi a Avalanche vedou na hřišti Oilers 1:0. Prosadil se už po 26 vteřinách hry Rantanen.
09:40'
Kassian před bránu na Brodziaka, ten se ale nakonec k zakončení vůbec nedostal.
09:11'
Bekhend Calverta z mezikruží postrádal přesnost.
08:29'
McDavid se snažil zprava natlačit před Varlamova, avšak úspěšný nebyl. Obrana Laviny si dala na jeho výpad pozor.
07:17'
Zpět do akce! Draisaitl a Landeskog na vhazování po pravici Talbota.
07:17'
Brána za Talbotovými zády mimo své obvyklé postavení, proběhne první reklamní přestávka.
06:41'
Střelecký pokus Russella z levé strany byl zablokován Bourquem.
06:28'
Už dlouho se hraje bez přerušení.
05:43'
Na druhé straně střílel od modré čáry, z pravé strany, Garrison, Varlamova ovšem nezaměstnal.
05:25'
Dries zkusil štěstí z levé strany, Talbot ale bez problémů vyrazil.
04:53'
Draisaitlova útočná akce neměla dlouhého trvání. Obrana Colorada byla dobře zorganizovaná.
04:41'
Střely na bránu: 3 – 4
03:51'
Khaira na modrou pro Russella, jeho následný pokus ale dokázal Varlamov vyrazit. Kassian se poté k dorážce nedostal.
03:14'
02:34'
Söderberg to zkusil zleva při vlastním oslabení, Talbot vyrazil touš vyrážečkou do ochranné sítě.
02:15'
První polovina z trestu Calverta je pryč, Varlamov zatím bez práce. Kotouč navíc momentálně daleko od jeho brány.
01:30'
Avs se podařilo dostat puk pryč z obranné třetiny.
01:14'
Začátek druhé minuty, Oilers si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po pravici Varlamova.
01:14'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Calvert – 2 min., podrážení).
00:26'
Skvělý nástup Avalanche do dnešního utkání – po pouhých 26 vteřinách otevírají skóre! Střelu MacKinnona z levého kruhu pro vhazování dorazil za Talbotova záda bekhendem, a poněkud se štěstím, MIKKO RANTANEN. Jeho šestý gól v letošní sezoně, 1:0 pro Avs! Asistence: Nathan MacKinnon, Gabriel Landeskog.
00:03'
Buly vyhráli Oilers.
00:01'
Na vhazování se do středového kruhu staví McDavid a MacKinnon, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, duel mezi Oilers a Avalanche bude zahájen co nevidět.
Obě zahajovací pětky stojí na modrých čarách, v Rogers Place zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

EDM: Talbot – Klefbom, A. Larsson – Nugent-Hopkins, McDavid, Rattie

COL: Varlamov – Girard, E. Johnson – Landeskog, MacKinnon, Rantanen
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

EDM: Cam Talbot – 31 let, CAN
Z:12 REC:5-6-1 OG:35 PR:2.94 %ÚS:89.9 SO:0

COL: Semjon Varlamov – 30 let, RUS
Z:11 REC:4-5-2 OG:26 PR:2.38 %ÚS:92.7 SO:0

Edmonton Oilers: Talbot (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, Russell, Garrison, Benning – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Rattie – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Lucic, R. Strome, Caggiula – Khaira, Brodziak, Kassian.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – G. Bourque, Söderberg, Calvert – Kameněv, Dries, Nieto.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Francis Charron – David Brisebois, Tony Sericolo.
Příjemnou pondělní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Edmonton Oilers a Colorado Avalanche.
ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

COLORADO AVALANCHE

Avalanche prohráli pětkrát po sobě – bilance 0-4-1. Poslední výhru mimochodem zaznamenali 26. října, kdy doma porazili Ottawu Senators 6:3.

Poslední prohru Coloradu uštědřil Winnipeg Jets – Avs na jeho kluzišti prohráli 2:5. V tabulce Západní konference týmu Jareda Bednare v tuto chvíli patří deváté místo. Po zápase s Oilers hokejisté Laviny budou mít k dispozici dvoudenní volno.

Kdo je ve formě?

Útočník Nathan MacKinnon si v posledních třech zápasech připsal celkem čtyři kanadské body – dva góly, dvě asistence. ... Obránce Tyson Barrie bodoval za posledních šest zápasů pětkrát, přičemž za sedm asistencí zaznamenal celkem sedm kanadských bodů.
EDMONTON OILERS

Oilers dnes v noci proti Avalanche budou usilovat o ukončení série tří proher. Zároveň zahájí dvouzápasový homestand. (Homestand = série zápasů doma v řadě.)

V minulém utkání Olejáři prohráli na ledě Floridy Panthers 1:4. V tabulce Západní konference se momentálně nacházejí se ziskem 17 bodů na osmé příčce. Závěrečný, druhý zápas tzv. homestandu odehrají v noci z úterý 13. na středu 14. listopadu proti Montrealu Canadiens.

Útočník Leon Draisaitl za poslední tři zápasy vstřelil tři góly. ... Kapitán týmu, útočník Connor McDavid v posledních čtyřech zápasech nasbíral za jeden gól a tři asistence celkem čtyři kanadské body.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V neděli, 11. listopadu, má zámořská soutěž na svém programu celkem sedm zápasů. Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Edmonton Oilers a Colorado Avalanche. Úvodní vhazování bude v Rogers Place vhozeno v 03:30! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.