NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Montreal - 20. března 2019   00:10

Flyers
Flyers
48:42' Couturier (J. van Riemsdyk, Giroux)
1:3
(0:1, 0:1, 1:1)
Montreal
Montreal
18:21' Gallagher  (Tatar, Folin) • 24:45' S. Weber  (Domi, A. Shaw) • 58:55' Domi  (A. Shaw, N. Thompson)
Flyers
McCauley, Luxmore – Murphy, Cherret
Wells Fargo Center, Philadelphia
19 045 diváků
Montreal

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště u některého z online přenosů z NHL. Na počtenou!
Československá stopa:

Radko Gudas (PHI), 0+0, +/-: -1, 4 střely, 5 hitů, čas na ledě: 19:26, ČR
Jakub Voráček (PHI), 0+0, +/-: -1, 2 střely, 0 hitů, čas na ledě: 20:54, ČR
Tomáš Tatar (MTL), 0+1, +/-: +1, 3 střely, 0 hitů, čas na ledě: 15:42, SR.

Hity: 24-32.
Utkání nám skončilo! Montreal zvítězil na ledě Philadelphie 3:1 a přiblížil se postupovým příčkám do play off. Hosté stáhli náskok na Columbus na jediný bod, avšak Blue Jackets právě hrají na ledě Calgary a v první třetině tam platí skóre 1:1.

Úvodní branku tohoto zápasu vsítil Brendan Gallagher, který se dostal k volnému puku a střelou mezi betony překonal Harta. Vedení Canadiens navýšil ve druhé třetině kapitán Shea Weber. Philadelphia ve 49. minutě využila jedinou přesilovku tohoto zápasu, dokázal se prosadit Sean Couturier. Rozhodnutí přišlo v 59. minutě, kdy Max Domi zavezl puk do prázdné brány a navýšil skóre na konečných 1:3 z pohledu domácích.
59:28'
Philadelphia už na jakýkoliv tlak rezignovala a utkání se už jen dohrává.
58:55'
Montreal právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! MAX DOMI si stačil dobruslit vyhození Shawa a následně uklidil kotouč do prázdné brány. Montreal si tak připíše veledůležité dva body. 1:3. Asistence: Andrew Shaw a Nate Thompson.
58:49'
Philadelphii se ale nedaří usadit se s pukem na holi v pásmu. Montreal zatím zvládá závěr dobře.
58:16'
Hart odjel z brány a domácí zkouší hru v šesti hráčích v poli.
57:38'
Couturier posunul puk do útočného pásma, kde stál důsledný Mete. Hosté se dokázali ubránit a rychle míří na střídačku.
57:12'
Hosté sice dlouho operovali v útočném pásmu, ale nakonec se provinili zakázaným uvolněním.
56:42'
Po delší době je hra přerušena, jelikož kotouč opustil hrací plochu. Pokračovat budeme za pár chvil. Nyní následuje komerční přestávka a poté budeme sledovat rozuzlení tohoto důležitého duelu.
55:54'
Price zastavil kotouč za svou bránou a založil rychlou protiakci, ve které Domi vyprášil Hartovi betony.
55:17'
Gallagher posunul puk do útočného pásma. Hosté stihli vystřídat.
54:31'
Gudas čistým hitem sestřelil soupeře a vysloužil si potlesk z tribun.
53:48'
Montreal udržel puk na svých hokejkách a rozhodně nikam nespěchá. Philadelphia je v posledních minutách poměrně aktivní, takže čas na puku pro hosty se jim nehodí.
53:06'
Voráček byl v útočném pásmu aktivní. Přihrát přesně ve finální fázi ale nedokázal.
52:30'
Weber se dostal do šarvátky s Hartmanem. Vypadalo to, že domácí hráč moc o pěstní souboj nejeví zájem, a proto jsou fanoušci zaskočeni z toho, že nebudou hrát přesilovku.
52:07'
Zakázané uvolnění Philadelphie. Hra se přesouvá před Hartovu svatyni.
51:44'
Průnik obránce MacDonalda byl zastaven. Mete si počínal ve svém pásmu výborně.
51:00'
Thompson si vybruslil před bránu, ale nedokázal přesně zakončit. Domácí se rychle vydali vpřed.
50:06'
Hägg měl před sebou volný prostor ke střele a okamžitě toho využil. Jeho pokus ale vyrazil Carey Price ramenem.
49:22'
Na druhé straně do toho zase šlápli hosté. Andrew Shaw dostal puk na hůl a těsně před bránou na Harta nevyzrál. Nepřekonal jej střelou mezi nohy.
48:42'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Je sníženo! Domácí se prosazují ze své první početní výhody. SEAN COUTURIER byl důrazný na brankovišti a dokázal se po odražené střele nadvakrát prosadit. 1:2. Asistence: James van Riemsdyk a Claude Giroux.
48:15'
Zase to cinklo! James van Riemsdyk stál před brankovištěm, ale trefil pouze konstrukci brány.
47:39'
Giroux dostal prostor na modré čáře a nápřahem vystřelil. Puk těsně minul levou tyč a odrazil se zpoza brány.
47:27'
Uvidíme první vyloučení tohoto zápasu. Domácí se chystají na přesilovku, která může být velmi důležitá.
47:27'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Christian Folin – 2 min., držení).
46:44'
Patrick dokázal vybojovat puk, ale pak se dostal do obležení protihráčů. Nakonec uvolnil na modré čáře Provorova, jehož nahození bylo zablokováno.
46:07'
Zakázané uvolnění Montrealu. Vhazovat se bude před Pricem.
45:43'
Mete připravil pro Gallaghera střeleckou pozici. Zkušený útočník vystřelil rychle. Hart si s jeho střelou poradil a vyrážečkou zasáhl.
45:06'
Weber se společně s Byronem řítil do přečíslení, ale kotouč mu utekl z hole. Philadelphia měla nyní štěstí.
44:21'
Philadelphia mnohem víc dohrává souboje než v předchozím průběhu.
43:24'
Ale mohlo být vše jinak! Gostisbehere zápěstím vypálil od modré čáry a orazítkoval tyč brány, kterou střeží Price.
42:53'
Začátek třetiny zvládá Montreal velmi dobře. Nejenže stále dobře brání, ale je také aktivní směrem dopředu.
42:05'
Weal získal kotouč z hole spoluhráče a nebezpečně vystřelil. Hart lapačkou vyrazil touš do rohu kluziště.
41:35'
Ofsajd domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
41:10'
Shaw spěchal za nahozeným pukem a také jej dokázal dojet. Poté ušetřil několik vteřin u brány Philadelphie.
40:34'
Petry přidržel puk za bránou a počkal si na najetí svých spoluhráčů do útočné akce.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 1:58.
Skončila nám druhá třetina. Montreal ve 25. minutě zvýšil své vedení zásluhou kapitána Webera. Philadelphia nehraje špatně, ale zatím obrana Habs v čele s brankářem Pricem funguje skvěle. Uvidíme, jestli se domácím podaří s vývojem zápasu ještě něco udělat. Střely na bránu: 24-24.
40:00'
39:40'
Domácí drží puk na hokejkách a zřejmě podniknou poslední útok ve druhé třetině.
38:57'
Další šance Montrealu. Gallagher rychle vypálil a Hart pravým betonem posunul puk před Danaulta, který se před bránou nedokázal nejlépe zorientovat.
38:14'
Hart měl mnoho práce. Střelu od modré čáry pouze vyrazil před brankoviště, a tam byl hodně důrazný Lehkonen. Hart dlouho nevěděl, kde kotouč je, ale nakonec dokázal situaci perfektně vyřešit.
38:04'
Další přerušení hry. Vhazovat se bude v obranném pásmu Philadelphie.
37:23'
Armia se snažil nachytat Harta, jelikož byl brankář Flyers venku z brány. Útočník Montrealu ale zařízení minul.
36:55'
Philadelphii se teď nevydařil přechod do útočného pásma. Montreal stále pokračuje ve svém výborném bránění.
36:03'
Drouin nabral rychlost, zkrotil neposedný puk a vystřelil na bránu, kterou o kousek minul. Možná se kotouč otřel o horní tyč.
35:37'
Hart zastavil nahození na svou bránu a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
35:11'
Danault se tělem dostal před Gudase, ale přece nakonec na českého beka nevyzrál.
34:39'
Domácím opět nevyšel rychlý přechod do pásma. Navíc ani rozehrávka nebyla dokonalá.
34:09'
Weber nahodil puk do útočného pásma, kde jej rychle rozehrál brankář Hart.
33:47'
Jordan Weal pronikl po pravém křídle a zkoušel Harta nachytat střelou mezi nohy. Brankář Philadelphie ale dokázal udržet černou gumu před brankovou čárou.
33:24'
Hartman byl u pravé tyče nebezpečný. Price však dokázal ucpat spodek brány.
32:38'
Už se zdálo, že Konecny dostane vhodnou pozici ke střele, kotouč mu ale přeskočil hůl a obránci Montrealu se mezitím vrátili do svých pozic.
31:56'
Gallagher nedokázal zastavit přihrávku z hole Tatara, ale přesto vypálil z otočky. Hart zasáhl pravým betonem.
31:10'
Flyers kombinují v útočné třetině, ale stále je jejich snažení bez vážnějších střel.
30:04'
Kulakovi odskočil puk na útočné modré čáře, ale domácí toho nedokázali využít. Patrick se nedokázal protlačit do střelecké pozice.
29:35'
Lehkonen nezpracoval rychlou přihrávku od Domiho a hra se po zakázaném uvolnění přesune opět do pásma Habs.
29:04'
Price zachytil kotouč za bránou a ihned jej posunul po mantinelu.
28:08'
Philadelphia tlačí v útočném pásmu, ale Montreal se zatím skvěle brání a nepouští domácí do vyložených pozic.
27:28'
Tatar se dostal po levém křídle k zakončení a Hart si vůbec nebyl jistý, kde kotouč je. Dost možná se tato střela odrazila od tyče.
27:00'
Armia pronikl do útočné třetiny a zašlápl puk u mantinelu.
26:30'
Giroux si najel až k modré čáře a zápěstím vystřelil. Price ale tento pokus dobře viděl a zasáhl.
25:58'
Také se střelou z poměrně velkého úhlu si Price poradil. Domácí však pokračují ve své aktivitě.
25:12'
Philadelphia se osmělila a dvakrát ohrozila Price. Ten však dnes chytá velmi jistě.
24:45'
Je to už o dvě branky. Shaw vyhrál buly na Domiho, který se uvolnil a přihrál na modrou čáru svému kapitánovi. SHEA WEBER se do střely opřel a propálil vše, co mu stálo v cestě. 0:2. Asistence: Max Domi a Andrew Shaw.
24:40'
Voráček nestačil dobruslit kotouč, a tak se domácí znovu provinili zakázaným uvolněním.
24:34'
Střela od modré čáry v podání Webera špatná nebyla, ale Hart si s ní poradil. Po chvíli se bude vhazovat po levici brankáře Flyers.
24:10'
Giroux málem vystihl rozehrávku Price. Chyběl mu kousek.
23:55'
Přechod Montrealu do útočné třetiny byl krkolomný. Domácím se ale nevyvedla rozehrávka a dopustili se icingu.
23:12'
Hosté pouze posunuli puk do útočného pásma a jeli okamžitě střídat.
22:22'
Montreal se zatím poměrně lehce dostává do střeleckých pozic. Teď to zkoušel Byron a mířil těsně nad břevno.
22:07'
Mete přihrál puk do tandemu Domimu, jehož pokus z dobré pozice byl vychýlen mimo tři tyče.
21:35'
Shaw nedokázal projít do útočného pásma v souladu se spoluhráči, a tak čárový sudí odpískal ofsajd.
21:07'
Price měl zase hromadu práce. Nakonec ale vše dokázal vyřešit s noblesou.
20:35'
Philadelphia zůstala v útočném pásmu a Couturier vystřelil bekhendem. Jeho pokus ale nebyl moc důrazný a k bráně Canadiens je tak tak doputoval.
20:14'
Sanheim vystihl nepřesnou rozehrávku Price, ale nakonec vystřelit přes hromadu těl nedokázal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:01.
První třetina nám skončila. Montreal po ní vede 1:0 zaslouženě, neboť po většinu třetiny byl aktivnější. Zatím jediným střelcem zápasu je Brendan Gallagher. Střely na bránu: 8-11.
20:00'
19:52'
Price nechtěl zbytečně rozehrávat, a tak nahození Gudase přikryl pod svou lapačkou.
19:20'
Domácí se ještě snaží s vývojem první periody něco udělat a tlačí.
18:21'
Hosté jdou do vedení! Folin vypálil od modré čáry a Hart jeho pokus vyrazil pouze před sebe. BRENDAN GALLAGHER byl mezitím volný mezi kruhy a svou střelu nasměroval nechytatelně mezi betony brankáře. 0:1. Asistence: Tomáš Tatar a Christian Folin.
17:57'
Gostisbehere dostal kotouč na hůl přes celou šíři kluziště a po chvíli si všiml na levém kruhu volného Voráčka. Český útočník těsně minul a halou to jen zahučelo.
17:12'
Hosté vyhráli vhazování a Thompson se dostal k další ráně z mezikruží. Nyní mají hosté větší iniciativu.
17:04'
Další nepříjemná střela od modré čáry, kterou musel Hart likvidovat. Petry střílel z otočky, ale brankář Philadelphie kotouč našel ve své výstroji.
16:39'
Shaw udržel kotouč v útočném pásmu a Montreal se tam nyní také usadil.
15:59'
Kotkaniemi se natlačil před bránu a zjevil se před obránci domácích. Snažil se prostrčit puk mezi nohama brankáře, ale neuspěl.
15:19'
Kotouč se od mantinelu odrazil ke Gallagherovi, jenž pálil rychle. Hart zasahovat nemusel, neboť pokus člena první lajny Habs minul pravou tyč.
14:38'
Na druhé straně byli aktivní hosté. Carter Hart však dokázal pokrýt přední tyč a vyzrál na Maxe Domiho.
14:15'
Nyní zase zahrozila Philadelphia. Konecny pálil těsně vedle.
13:43'
Domi obkroužil okolo brány a servíroval touš Lehkonenovi. Finskému útočníkovi nakonec kotouč od hole odskočil.
13:15'
Weber si dojel kotouč a za bránou počkal na své spoluhráče.
12:16'
Voráček přihrával zpoza brány Patrickovi, který nevěděl, že k němu letí kotouč a mezitím mířil na střídačku. Nakonec to stálo Flyers útočné pásmo.
11:42'
Montreal se dostal do útočné třetiny a napadal poměrně vysoko. To nakonec zapříčinilo zakázané uvolnění Philadelphie.
11:18'
Po delší době je hra zase přerušena. Po komerční pauze se bude pokračovat.
10:54'
Domiho pokus z velkého úhlu nenadělal Hartovi žádné větší potíže.
10:01'
Gostisbehere dostal kotouč proti holi a ve velké rychlosti přejel modrou čáru. Poté napřáhl, ale do jeho pokusu mu vložil hůl bránící hráč.
09:05'
Konecny si najel do středu a zápěstím vypálil těsně vedle pravé tyče. Následná rána Provorova taktéž přesná nebyla.
08:18'
Gudas si vyměnil puk s Voráčkem a druhý jmenovaný nahodil puk před bránu. Tam však obrana Habs zafungovala dobře a nepustila oranžové k zakončení.
07:24'
Letci drží puk za svou bránou a čekají, kde se uvolní prostor.
06:41'
Petry projel do útočného pásma a zamířil na zadní tyč. Tu jen o malý kousek minul.
06:24'
Price měl plné ruce práce! První formace Flyers si vytvořila tlak a od modré čáry vypálil Provorov. Jeho střelu krásně tečoval Lindblom. Price však předvedl skvělý semafor a nepustil puk za svá záda.
05:55'
Hosté se dostali do přečíslení. Drouin poté přihrál na modrou čáru Weberovi, jehož dělovka skončila v moci Harta. Kotouč se nakonec dostal do branky, ale až po odpískání sudího.
05:15'
Hosté dohrávají velmi tvrdě souboje u mantinelu. Jde vidět, že obě mužstva dnes hrají o hodně.
04:16'
Giroux měl k odraženému kotouči blíže a ještě se snažil vyšperkovat situaci přihrávkou na van Riemsdyka. Philadelphia ale tuto akci nevyřešila ideálně.
03:53'
Gudasova střela skončila na chráničích první hráče, který stál před ním.
03:22'
Na druhé straně se zase usadil v útočném pásmu domácí tým. Price ale všem pokusům odolal.
02:34'
První velká šance! Kotkaniemi projel do útočné třetiny a nabil na levé straně volnému Kulakovi. Obránce Montrealu trefil tyč a Hart se za sebe pouze ohlédl.
02:04'
Domácí drží puk za bránou a čekají na dostřídání svých spoluhráčů.
01:24'
Laughton najel do pásma z levého křídla a vyzkoušel pozornost Price. Kanadský brankář touš lapil do své lapačky.
01:06'
V útočném pásmu je tentokrát Montreal. Ani hosté ale prozatím nevystřelili. Začátek je opatrný.
00:30'
Couturier se vydal dopředu, ale k zakončení se neprotlačil. Obrana Montrealu předvedla skvělý návrat.
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Sanheim, Provorov, MacDonald (A), Gostisbehere, Gudas, Hägg – Voráček, Couturier (A), Lindblom – Giroux (C), Patrick, J. van Riemsdyk – Konecny, Laughton, M. Raffl – Hartman, Knight, Varone.

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Jo. Benn – Gallagher (A), Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Lehkonen – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Weal, N. Thompson, Byron (A).

Rozhodčí: McCauley, Luxmore – Murphy, Cherret.
PHILADELPHIA FLYERS

Letci jsou v daleko horší situaci, než jejich dnešní soupeř. Philadelphia dosud nasbírala 78 bodů a na postup ztrácí bodů 6. Domácí si tak už nemohou dovolit zaváhat a dnes potřebují naplno bodovat. Flyers dokázali zvítězit v posledním zápase na ledě Pittsburghu 2:1 a dokázali se dostat zpátky do hry. Nikoho nepřekvapí, že nejproduktivnějším hráčem mužstva je kapitán Claude Giroux, který získal už 79 kanadských bodů. Na ledě bychom měli vidět v oranžových barvách dva české hokejisty. Jakub Voráček posbíral 62 bodů a je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu, český zadák Radko Gudas patří mezi stabilní členy obrany Flyers. V kádru Philadelphie je také český brankář Michal Neuvirth, který je však dlouhodobě zraněný.
MONTREAL CANADIENS

Montreal v posledních týdnech ztratil svou pozici v elitní osmičce, kterou de facto držel celou sezonu. Přesto se svěřenci trenéra Clauda Juliena nevzdávají a prahnou o postup. Montreal momentálně ztrácí na osmý Columbus tři body a do konce základní části zbývá přesně 10 utkání. V posledních týdnech nemá jeden z nejslavnějších týmů v NHL příliš lichotivou bilanci, neboť prohrál čtyři z posledních pěti zápasů. Naposledy hokejisté Montrealu nestačili na Chicago se kterým prohráli 0:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Max Domi se 62 kanadskými body. V základní sestavě hostů nenastoupil v letošní sezoně žádný český hokejista, v akci však uvidíme slovenského útočníka Tomáše Tatara, který v barvách Canadiens značně ožil.
Přeji Vám krásné brzké středeční ráno. Dnes nám NHL nabídne další rundu zápasů, ve které opět půjde o boj do play off. Právě utkání mezi Philadelphií Flyers a Montrealem Canadiens bude velmi důležité, setkává se totiž desátý a devátý celek ve Východní konferenci. Oba týmy potřebují nutně bodovat, aby si udržely naději na postup. Zápas začíná pár minut po půlnoci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.