NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Detroit - 8. října 2018   04:30

Kings
Kings
24:21' Kopitar (Kovalčuk, Muzzin) • 36:14' LaDue (Toffoli) • 49:15' Iafallo (Kovalčuk) • 59:39' Iafallo (Toffoli, Martinez)
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)
Detroit
Detroit
28:45' Mantha  (Athanasiou, Cholowski) • 56:00' D. Larkin  (Nyquist, Cholowski)
Kings
J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, LaDue – Iafallo, Kopitar, Kovalčuk – Pearson, J. Carter, Toffoli – Wagner, Kempe, Lewis – Clifford, Amadio, N. Thompson.

Československá stopa v utkání

Libor Šulák (DET) (0+0, 2 střely na branku, čas na ledě 22:17)
Filip Hronek (DET) (0+0, 2 střely na branku, čas na ledě 15:23)
Utkání ve Staples Center sledovalo 18 230 diváků.
Střely na branku v zápase

Los Angeles Kings: 25

Detroit Red Wings: 38
Nakonec to ještě bylo napínavé, ale Los Angeles Kings si nechávají dva body za výhru doma. Přestože Detroit byl výrazně střelecky aktivnější, nebylo mu to nic platné. Výborně se totiž prezentoval domácí gólman Jack Campbell, jenž pochytal většinu hostujících pokusů. Red Wings nepomohlo ani fakt, že dvakrát využili početní výhodu. Mimochodem se dobře ukázal český obránce Libor Šulák, který za Detroit odkroutil několik dobrých střídání. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké začátek týdne.
59:39'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Je definitivně rozhodnuto o tom, kdo si z dnešního zápasu odnese dva body za výhru v základní hrací době. ALEX IAFALLO neváhal a z dálky trefil prázdnou klec Detroitu. Dnes už se tím pádem prosadil podruhé, obě jeho trefy byly důležité. Asistence: Tyler Toffoli, Alec Martinez.
59:02'
Už začala poslední minuta třetí třetiny. Kings dvakrát vyhodili kotouč přes všechny čáry, ale ani jednou se jim nepovedlo trefit prázdnou branku.
58:34'
Zatím Detroit zůstává v útočném pásmu. Thomas Vanek na pravé straně ale prováhal nejlepší moment pro střelu.
58:11'
Jonathan Bernier zůstává na střídačce. Hosté to zkusí se šesti muži v poli a prázdnou klecí.
58:11'
Detroit Red Wings si podle očekávání vybírají oddechový čas.
57:26'
Detroit najednou ožil a ještě nehodil flintu do žita. Jenže stále máme hodně těžký přechod do útočného pásma, modrou čáru si domácí moc dobře hlídají.
56:58'
Iafallo hledal nahrávkou přes střed kluziště Kovalčuka. Ten byl ale obsazený, navíc příhru od spoluhráče očividně nečekal.
56:00'
Detroit právě vstřelil branku!
Přesilové hry dnes Detroitu jdou. Tohle už je jeho druhá využitá početní výhoda. DYLAN LARKIN napoprvé trefil střelou zápěstím jen hráče před sebou. Pak se k němu ale kotouč odrazil zpátky a druhý pokus už hostujícímu útočníkovi vyšel. Našel prostor někde ve výstroji Jacka Campbella. Naděje Red Wings na body z tohoto zápasu tedy stále žijí, nejspíš nás čeká hodně zajímavý závěr duelu. Asistence: Gustav Nyqusit, Dennis Cholowski.
55:28'
Cholowskiho rána od modré ještě ztečována před domácí brankou. Potom už se obránci Los Angeles postarali o vyhození přes všechny čáry.
55:17'
Jack Campbell nic neriskoval a nahozený kotouč na jeho branku raději podržel.
55:00'
Přesilovka Detroitu nezačala špatně, ale brzy se Kings podařilo vyhodit. Hosté by měli začít trochu více riskovat, zatím je to hodně statické.
54:18'
Austin Wagner inkasuje dvě minuty za podrážení. Tohle je nejspíš jedna z posledních šancí Detroitu, jak se ještě může porvat o body z dnešního utkání.
54:02'
Bude se vylučovat poté, co Wagner srazil Libora Šuláka na led, hosté mají ponechanou výhodu.
53:28'
Králové už nikam nespěchají. Pozorně si hlídají zadní vrátka, a když se náhodou objeví nějaká možnost k přečíslení či zajímavé situaci, hned toho využijí.
52:50'
Ještě se Red Wings na chvíli vrátili do útoku. Pak ale na druhou stranu zabrali Kovalčuk a Kopitar. Moc nechybělo, aby se dostali do přečíslení dva na jednoho.
52:14'
Najednou jsou to domácí, kdo diktuje tempo hry a nedovoluje Detroitu nějaké větší šance. Martinez nyní zabránil hostující kombinaci v rohu.
51:29'
Sotva se rozehrálo, už hostující hokejisté vyhazují na zakázané uvolnění.
51:19'
Také Drew Doughty to zkoušel nahozením od modré čáry, pak ještě přišly nějaké dorážky. Tentokrát ale Jonathan Bernier stačil přerušit hru.
50:40'
Další velká chyba v obraně Detroitu, které zkoušel využít Jeff Carter. Samotný mezi kruhy ale neuspěl, trefil jen prvního hráče před sebou.
49:55'
Na druhé straně výtečný zákrok Campbella proti zakončení Larkina z první. Dnes je domácí gólman opravdu jen těžko překonatelný.
49:15'
Jonathan Bernier vyjel rozehrávat za branku. Jenže rozehrávka se mu moc nepovedla, hned vzápětí puk dostal na hokejku úplně osamocený ALEX IAFALLO. Ten dával prakticky do odkryté branky. Problém ale byl, že klec se v době skórování nacházela mimo své základní postavení. Přesto rozhodčí trefu uznal a Los Angeles Kings vedou 3:1. To se pochopitelně nelíbí hostující střídačce. Asistence: Ilja Kovalčuk.
48:55'
Detorit nemohl do útočného pásma, čárový rozhodčí si správně všiml postavení mimo hru.
48:25'
Wagner se řítil skoro sám na branku, nakonec ale s kotoučem ještě popojel za klec. Pak někoho hledal zadovku, jenže nikdo ze spoluhráčů se mu zavčas neukázal.
48:10'
Důležitý zákrok Jacka Campbella, který zastavil Nyquista v solidní příležitosti z první. Náhradník Kings je zatím ve velmi dobrém rozpoložení.
47:46'
Hned po vhazování v útočném pásmu zakončoval z dálky Kovalčuk. Ruský útočník ale zatím nemá přesnou mušku, znovu minul branku o pořádný kus.
47:38'
Tyler Toffoli zůstal nikým nehlídaný na levém kruhu. Vyslal střelu zápěstím, avšak mířil přesně doprostřed branky.
47:17'
Kotouč nebezpečně poskakoval v Bernierově brankovišti a znovu měl detroitský maskovaný muž co dělat, aby ho vyrazil pryč. Nakonec to opět zvládl.
46:58'
Detroit se dostal pod tlak a nezbývalo mu nic jiného, než vyhodit na zakázané uvolnění. Bude se opět vhazovat před hostující klecí.
46:05'
Carter a Wagner oba zakončovali na hranici brankovišti. Oba pokusy ale Bernier zastavil, další dorážka už potom nepřišla.
45:05'
Tak přeci jen se vylučuje. Na trestnou lavici je odeslána hned čtveřice hráčů. Za Kings jdou pykat Dion Phaneuf a Paul Ladue. Za Red Wings si dě minuty odsedí Tyler Bertuzzi a Filip Hronek. Všichni dostávají menší tresty za hrubost. Ladue navíc dostává ještě osobní trest za nesportovní chování, stejně jako Hronek.
45:05'
Menší potyčka v obranné třetině Los Angeles, ale žádná větší strkanice z toho nakonec nebyla, nemělo by se nejspíš ani vylučovat.
45:03'
Rasmussen se u pravé tyče natahoval po nahrávce od Bertuzziho, ale trefil jen beton připraveného Campbella.
44:35'
Detroit se žene za vyrovnáním, i ve třetí třetině zakončuje ze všech možných pozic. Buď ale kotouč míří mimo branku, nebo ho dokáže zkrotit výborný Campbell.
44:05'
Libor Šulák a jeho další dnešní střela. Těsně před brankou ji ale některý z domácích beků přizvedl nad branku. Jinak to ale mohl být hodně zajímavý pokus.
43:36'
Až nyní máme přerušenou hru. Jack Campbell musel krýt Larkinovu střelu, i v tomto případě si ovšem vedl velmi dobře.
43:16'
Toffoli a jeho obranná spolupráce s Wagnerem. Zvládli to docela dobře. Ale částečně i proto, že Rudá křídla nyní nepřevádí dostatečný důraz v útočném pásmu.
42:35'
Už se hraje skoro tři minuty a zatím jsme neviděli žádnou větší příležitost. Takový hokej nyní bude určitě vyhovovat domácí družině.
42:07'
LaDue a jeho pecka z dálky, kterou ještě někdo zblokoval. Jonathan Bernier tedy vůbec nemusel zasahovat a vše nechal na svých obráncích.
41:39'
Ještě stále se ve třetí třetině nemuselo přerušovat, hra pokračuje plynule ze strany na stranu.
41:08'
Libor Šulák dnes dostává hodně prostoru na ledě. Teď ale u vlastní modré čáry pokazil rozehrávku a málem z toho pro jeho mančaft byly velké komplikace.
40:41'
Za Detroit to zkoušel Thomas Vanek. Nikdo mu ale po pravé straně nenajel do kombinace, a tak musel zkusit jet zakončit na vlastní pěst.
40:15'
Na úvodním vhazování třetí části se lépe vedlo domácímu celku. Ten pochopitelně teď moc nikam spěchat nemusí.
40:01'
Za pár okamžiků začne třetí třetina utkání. Los Angeles zatím vede o jednu branku, ale to ještě nemusí nic znamenat. Detroit je zatím střelecky hodně aktivní a vše bude hodně záležet na domácím brankáři Jacku Campbellovi.
Střely na branku po dvou třetinách

Los Angeles Kings: 16

Detroit Red Wings: 26
Jsme na konci druhé třetiny. Během prostředního dějství už jsme se branek dočkali, dohromady padly tři góly. Nejprve se prosadil Anže Kopitar, zanedlouho ale přesilovku zužitkoval detroitský Anthony Mantha. Kings si ale před koncem třetiny vzali vedení zpátky, Berniera mezi betony prostřelil Paul Ladue. Povede se ještě Detroitu ve třetí části vyrovnat, nebo Los Angeles náskok uhlídá?
40:00'
39:34'
Na druhé straně pokus Filipa Hronka, jenže také český obránce svým pokusem minul prostor mezi třemi tyčemi.
39:13'
Začala poslední minuta druhé třetiny, Kopitar měl na hokejce zajímavou střelu. Ale ta minula horní tyčku a trefila zadní mantinel.
38:46'
Doughty vytečoval pokus soupeře k mantinelu. Ještě to pak z druhé vlny zkoušel Helm, ale ten mířil hodně mimo.
38:01'
Martinez a jeho dobrá práce, která nedovolila Larkinově střele projít na branku. Detroit zůstává navzdory předešlému inkasování hodně aktivní a agresivní v útoku.
37:30'
Campbell nechtěl nic riskovat a poskakující kotouč před jeho klecí raději schoval do lapačky. I za cenu toho, že se před ním bude znovu vhazovat.
37:09'
Hra přerušena ve středním pásmu, hosté se dostali do postavení mimo hru.
36:14'
Hodně velká smůla pro brankáře Jonathana Berniera. Tyler Toffoli u levého mantinelu v útočném pásmu přenechal kotouč svému spoluhráči, kterým byl PAUL LADUE. Domácí obránce byl sice v hodně ostrém úhlu, přesto zkusil vystřelit. A vyplatilo se. Našel malou mezírku mezi betony Berniera, kudy kotouč těsně prošel za brankovou čáru. Los Angeles Kings tak mají své vedení zpátky. Asistence: Tyler Toffoli.
35:49'
Oba týmy už hrají v plném počtu. Při hře ve čtyřech jsme ale byli svědky několika zajímavých pokusů na obou stranách.
35:24'
Campbell si musel dát pozor na dělovku, kterou na něj z dálky poslal Cholowski. Ale zvládl to, přestože mu někdo bránil ve výhledu.
35:11'
Kempe měl problémy s rozehrávkou ve své třetině a Detroit toho málem využil k přečíslení. To se nakonec nestalo, protože i hosty postihla nepřesnost.
34:52'
Ještě v tomto dějství uvidíme jednu komerční pauzu, pak hned budeme pokračovat.
34:48'
Libor Šulák a jeho střela na lapačku soupeřova gólmana. Ten byl ale i v tomto případě připraven.
34:15'
Athnasiou unikal úplně sám na Campbella. Střela se mu ale nepovedla a nezískal tedy vedení pro Detroit. Teď ale obrana Los Angeles hodně pohořela.
33:47'
Jenže moc dlouho si domácí přesilovku nezahráli. Vzápětí Jeff Carter dostává dvě minuty za vysokou hůl. Takže dnes poprvé budeme sledovat hru ve čtyřech na obou stranách.
33:40'
Je tu přesilová hra pro Los Angeles Kings. Dvě minuty za držení soupeřovy hokejky vyfasoval od rozhodčích český obránce Filip Hronek. Bude doufat, že jeho tým neinkasuje.
33:31'
DeKeyser se málem dostal k odraženému kotouč před brankovištěm. Campbell měl co dělat, aby se stihl přesunout.
33:07'
Detroit přidal na důrazu v útočném pásmu a hned je to znát. Králové mají problémy s kombinacemi soupeře a daleko častěji se hosté dostávají až před Jacka Campbella.
32:34'
Jonathan Bernier schoval pod rukavici Wagnerovu střelu z dálky. Ale dobře na ni viděl, takže to pro něj nebylo nic, co by neměl zvládnout.
32:25'
A další technický přestupek. Tentokrát Red Wings spěchali do útočného pásma a na modré čáře je zastavilo postavení mimo hru.
32:05'
Puk se sotva došoural za čáru, ale Kings vyhazují na další zakázané uvolnění, takže se hra vrací zpátky před jejich svatyni.
31:51'
Na Campbella se řítili dva protihráči, a tak raději přerušil hru.
31:15'
Nielsen dával na modré čáře pozor, aby mu puk nepropadl mezi nohama. Situaci ale zvládl dobře a zajistil klid pro svého gólmana. Hosté navíc mohli kompletně dostřídat.
30:32'
Nyquist se zjevil sám před domácí brankou, pak na druhou stranu sám uháněl Kovalčuk. Ani v jednom případě se však hráčům nepodařilo skórovat.
29:55'
Kings se ale nechtějí nechat zastrašit a hned postrašili Berniera dvěma zajímavými střeleckými pokusy.
28:45'
Tahle přesilovka hostů vypadala už od začátku velmi dobře. A také pro hosty dobře dopadla. Přitom se nejednalo o žádnou vyloženě hezkou kombinaci. ANTHONY MANTHA ale dokázal brankáře Jacka Campbella zaskočit střelou zápěstím na vzdálenější tyč, kterou možná ještě někdo z domácích hokejistů tečoval. Detroit tedy využívá přesilovou hru a máme docela rychle srovnáno. Začínáme tedy výsledkově od nuly. Asistence: Andreas Athanasiou, Dennis Cholowski.
28:07'
Mladý český obránce Filip Hronek se nebojí střílet. Vypálil i podruhé. Jeho dělovku ale někdo z domácích hokejistů přizvedl do ochranné sítě.
27:50'
Hronkova dobrá střela z dálky. Měla velkou razanci, ale chyběla jí přesnost. Proto skončila jen na zadním mantinelu.
27:22'
Alex Iafallo je odeslán na trestnou lavici na dvě minuty za podražení. A to znamená, že je tu druhá početní výhoda utkání proti Detroit. Dobrá šance pro hosty na vyrovnání.
27:20'
Cholowski to zkoušel nahozením z dálky, pak ještě dorážel DeKeyser. Ale Campbell znovu pozorný.
26:36'
Jack Campbell pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Přesto se pak Helm dostal na kotouč a zkusil ohrozit domácí svatyni.
26:16'
Muzzin i Nielsen tedy míří za katr odpykat si pětiminutové tresty za bitku. Pokračovat se ale bude v pěti na obou stranách. Na ledě se nám začíná docela přiostřovat.
26:16'
A Muzzin za předchozí hit na Bertuzziho dostal naloženo od Jensena. Dalo se to čekat. Oba hráči nyní dostanou tresty za rvačku.
26:10'
Muzzin a jeho výborný hit na Bertuzziho.
25:45'
Detroit je nyní o něco pozornější na své polovině. Ale i přesto pustil do šance Lewis, který jen tak tak že nezakončil po ledě na brankovišti.
25:19'
Hra z nějakého technického důvodu přerušena ve středním pásmu.
24:21'
Na začátku druhé třetiny jsme se úvodní branky přeci jen dočkali. A byla to moc pohledná situace. Ilja Kovalčuk pro Kings získal útočné pásmo a počkal, až mu z druhé vlny sjede slovinský útočník ANŽE KOPITAR. Ten převzal nahrávku za modrou čarou, sjel na pravý kruh. Odtud ukázkově překonal Jonathana Berniera bekhendovým zakončením pod horním tyčku. Velmi pěkná trefa a domácí vedou, Detroit musí dohánět. Asistence: Ilja Kovalčuk, Jake Muzzin.
24:07'
Athanasiou hledal Vaneka mezi kruhy. Jenže zkušený útočník Rudých křídel měl soupeřem zablokovanou hokejku, takže nemohl zavčas vystřelit.
23:29'
Odpovědět mohl výpadem na druhou stranu Larkin, jenže ani jemu se přechod do útoku nepovedl podle představ.
22:55'
Jeden z útočníků v černém dresu měl namířeno do samostatného úniku. Pak mu ale na pravém kruhu podklouzly brusle a bylo po šanci. Na první tutovku v této části stále čekáme.
22:16'
Kempe a Lewis zajímavě kombinovali za hostující brankou. Jenže k zakončení už se nedostali, obrana Detroitu byla velmi pozorná.
21:54'
Zakázané uvolnění Los Angeles. Problémy s domácí rozehrávkou tedy přetrvávají i ve druhé třetině.
21:40'
Znovu na ledě Libor Šulák, český obránce si nyní počkal s rozehrávkou, až mu do útočného pásma najedou útočníci, teprve pak rozehrával.
21:13'
Dylan Larkin pálil okamžitě po vhazování, ale zařízení netrefil ideálně. Hosté jsou však nadále střelecky aktivnější a zakončují prakticky odkudkoli.
20:56'
Anthony Mantha a jeho zajímavá otočka kolem branky. Campbell ale nechal přilepený beton u tyče a zabránil inkasování.
20:46'
Vypálil také Ilja Kovalčuk z dálky, ale byl to spíše propagační pokus na získání útočného pásma. To se také stalo, protože Bernier přerušil hru.
20:21'
Kopitar se snažil hned na začátku třetiny překvapit obranu soupeře rychlým výpadem. Střela z pravé strany se mu ale moc nepovedla.
20:01'
Nebude dlouho trvat a začne druhá třetina utkání. Dočkáme se také první branky?
Střely na branku po první třetině

Los Angeles Kings: 10

Detroit Red Wings: 12
Nic dalšího se v první třetině nestane. Viděli jsme několik zajímavých šancí na obou stranách, dvě přesilové hry. Ale nic z toho. Zápasu prozatím panují brankáři, především pak domácí maskovaný muž Jack Campbell. Ten zatím ukazuje, že by mohl být dostatečným záskokem za zraněnou jedničku Jonathana Quicka. Nechme se překvapit, co nám nabídne prostřední dějství.
20:00'
19:36'
Pearson se ještě natahoval po kotouči na modré čáře, obrana Red Wings ale zavčas reagovala a připravila ho o příležitost.
19:05'
Začala poslední minuta první třetiny. Zatím to vypadá, že se v ní branky ani na jedné straně nedočkáme.
18:33'
Také Anže Kopitar to zkoušel bekhendem po rychlém průniku, trefil ovšem jen Bernierovo rameno.
18:05'
Amadio a jeho zajímavý střelecký pokus z úhlu. Bernier se ale nenechal překvapit, mezírku u tyče měl velmi dobře utěsněnou, aby neinkasoval.
17:43'
Už několikáté zakázané uvolnění domácích v první třetině. Kings mají problémy s rozehrávkami přes střední pásmo a budou s tím muset něco udělat.
17:07'
Wagner uháněl po levé straně sám na Berniera. V rychlosti ale nedokázal pořádně zamířit a svým pokusem minul tyčku. Jinak to ale byla hodně zajímavá příležitost.
16:45'
Jack Campbell v pohodě schoval puk do lapačky a zařídil další vhazování po své levé ruce.
16:28'
Na druhé straně dobrou akci založil Libor Šulák. Nikdo z útočníků v bílém dresu mu ale nepomohl jít do kombinace.
16:02'
Anže Kopitar měl odvážně namířeno do útočného pásma. Pak si ale všiml, že má v ofsajdu spoluhráče, takže nemohl pokračovat kupředu. Na větší šanci si musíme počkat.
15:19'
Je tu ještě jedna komerční přestávka, pak budeme pokračovat ve zbytku první třetiny.
15:06'
Campbell vyjel poněkud riskantně rozehrávat z branky, ale nakonec to zvládl. Po dlouhé době pak zaútočili domácí.
14:21'
I domácí tedy zvládli první oslabení zápasu bez inkasování a mohou se znovu soustředit na hru do útoku. Tedy až ve chvíli, kdy získají kotouč.
13:53'
Druhá polovina hostující přesilovky už nevypadá tak dobře. Detroit má problém dostat se k zakončení a celkově vytvořit nějakou nebezpečnou kombinaci.
13:11'
Polovina domácího trestu je pryč a Kings vyhazují. Po dlouhém pobytu v obranném pásmu mohou konečně poslat na led čerstvé síly.
12:51'
Skvělé dva zákroky Campbella za sebou. Gólman Kings je zatím nejlepším hráčem svého týmu na ledě.
12:26'
Hned zakončoval od modré čáry Vanek, po něm to zkoušel i Athanasiou. Ani jeden ale nemířil vůbec přesně.
12:10'
I druhý dnešní trest padá za vysokou hůl. Tentokrát ale na druhé straně barikády. Dvě minuty musí odsedět domácí obránce Alec Martinez, a tak je ti příležitost pro Detroit.
11:56'
Do hry se dostal i český obránce Filip Hronek. Nyní pro hosty získal útočné pásmo, pak už rozhodčí přerušili hru.
11:25'
Athanasiou měl polovinu prázdné branky u pravé tyče. Už ležel Campbell na ledě, ale útočníkovi Red Wings se nepodařilo zvednout kotouč pod horní tyčku.
10:55'
Dobrá práce Libora Šuláka, který obral v rohu o kotouč Anžeho Kopitara. Pak se mu navíc podařilo dostat kotouč do středního pásma a zabránit největším potížím.
10:34'
Další nepřesná rozehrávka a další zakázané uvolnění pro domácí tým. To je zatím největší problém Kings na začátku této partie.
10:14'
Toffoliho zakončení moc Berniera nezaskočilo, bylo to spíš takové propagační nahození. Útočník Kings aspoň získal pro svůj celek útočné pásmo.
10:01'
Tohle už byla mnohem větší šance Nyquista. Zůstal osamocený na levé straně, udělal kličku a najednou mohl zakončovat za překvapeného Campbella. Ten ho na poslední chvíli zastavil betonem u tyče.
09:46'
Nyquist prověřil připravenost Jacka Campbella. Náhradní gólman Los Angeles ale zatím ukazuje sebevědomí v první třetině.
09:27'
Thompson zkusil zakončit z první, přestože proti sobě měl dva bránící hráče. Puk mu ale poskočil na hokejce, takže z toho nebyla žádná vyložená šance.
08:53'
Thompson vytečoval puk do ochranné sítě, vhazování by mělo proběhnout před brankou Los Angeles.
08:43'
Zajímavá střela Adriana Kempeho po rychlém přechodu do útoku. Jonathan Bernier ovšem na jeho pokus moc dobře viděl, takže neměl problémy se zákrokem.
08:28'
Vypadá to, že nejde o nic vážného. Už také hra pokračuje. Kings chtěli vyrazit dopředu, jenže i tentokrát je zastavila nepříjemná modrá čára.
08:06'
Opět přerušená hra, nejspíš kvůli nějakému zranění. Jeden z hostujících hokejistů totiž zůstává na ledě a nemůže se zvednout. Snad to nebude nic vážného.
07:55'
Libor Šulák ztratil puk za svou brankou a málem z toho byly velké komplikace pro hosty. Nakonec ale útočící LaDue zaváhal a nedokázal zakončit.
07:33'
Ofsajd pro Detroit, Bertuzzi si nedal pozor na brusle na modré čáře a následuje nové buly.
07:04'
Mantha kličkoval mezi kruhy a chystal si střelu zápěstím. Ale tak dlouho váhal, až nejlepší moment k zakončení prováhal a bylo po šanci.
06:35'
Už se znovu hraje. Kovalčuk napadal dvojici soupeřů za brankou, ale nedokázal vydolovat puk. Pak přeci jen ale odněkud zajímavě vystřelil.
06:14'
Na druhé straně hrací plochy se střelou zápěstím prezentoval Drew Doughty. Bernier ovšem jeho pokus moc dobře viděl. Následuje komerční přestávka, pak budeme pokračovat.
05:58'
Zkoušel to z velkého úhlu i Thomas Vanek. Ale Campbell byl svou rukavicí znovu dobře připravený u tyče, zařídil další vhazování před svou klecí.
05:52'
Campbell má první práci. Lapačkou zasáhl proti nahození soupeře od modré čáry. Ale nebylo to pro něj nic moc těžkého.
05:44'
Kings trošku zbytečně vyhazují na zakázané uvolnění, unáhlili se s rozehrávkou přes střední pásmo.
05:37'
Detroit je kompletní, čtyřminutové oslabení zvládl takřka bez komplikací. Nyní se po delší době může soustředit na útok.
05:26'
Iafallo navíc s tečí Libora Šuláka vyhodil kotouč do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu. Vyloučený Bertuzzi zanedlouho skočí zpátky do hry.
05:00'
Dobrá Muzzinova pecka od modré čáry. Co jí ale chybělo, byla přesnost. A tak Bernier nemusel ani v tomto případě vytahovat zákrok.
04:29'
Kovalčuk se znovu snažil dostat na kotouč u levého mantinelu. Ale pak zaváhal a následovalo další hostující vyhození. Tahle přesilovka Los Angeles nejde podle představ.
04:04'
Dobrá práce Abdelkadera ve střední třetině, jen trpělivě podržel kotouč a pak jej vyhodil až za branku Jacka Cambella.
03:28'
Polovina dlouhé početní výhody domácích je pryč a až na dvě střely si v ní Kings nedokázali nic moc vytvořit. Nyní mají problém udržet kotouč v útočném pásmu.
02:11'
Detroit se poprvé v oslabení osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a má čas na led poslat čerstvé síly.
01:50'
Dobrá rána z první v podání Kovalčuka. Ten poslal pořádnou dělovku, ale Bernier se proti ní stačil zavčas přesunout a přerušit hru.
01:33'
Nehraje se ani dvě minuty a už je tu první trest. Hostující Bertuzzi inkasuje čtyřminutový trest za vysokou hůl, protože jeho hokejka skončila v obličeji soupeře. Kings tak dostávají šanci v přesilovce.
01:27'
Zkoušel to odvážně po pravé straně sám domácí Adrian Kempe, ale zastavila ho dvojice hráčů v bílých dresech.
01:05'
A znovu přerušená hra. Tentokrát proto, že kotouč skončil sražený za mantinelem. Buly proběhne ve středním pásmu.
00:58'
Mantha se hnal společně se spoluhráči do útoku, ale zastavuje ho postavení mimo hru.
00:31'
Také Red Wings se snaží předvést první útočnou akci. Jejich počínaní ale na modré čáře pozorně zastavil Forbort.
00:07'
Jako první se na kotouč dostali domácí hokejisté, Drew Doughty okamžitě nahodil puk za branku soupeře. Ale nic z toho nebylo.
00:01'
Ještě si poslechneme hymnu Spojených států amerických.
Hokejisté už míří na ledovou plochu, zanedlouho budeme sledovat úvodní buly.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za patnáct minut.

Los Angeles Kings: J. Campbell (Quick) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, Fantenberg – Iafallo, Kopitar, Kovalčuk – Pearson, J. Carter, Toffoli – Wagner, Kempe, Lewis – Clifford, Amadio, N. Thompson.

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – Cholowski, Daley, DeKeyser, Hronek, Šulák, Jensen – Nyquist, D. Larkin, Mantha – Abdelkader, Athanasiou, Vanek – Bertuzzi, Nielsen, Rasmussen – Glendening, Ehn, Helm.

Rozhodčí: Joannette, L'Ecuyer – Gibbs, Gibbons.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Nejlepší hokejová liga světa se začíná rozbíhat na plné obrat. Dnes budeme sledovat klání mezi Los Angeles Kings a Detroit Red Wings.

Libor Šulák (DET) (0+0)
Předchozí vzájemné utkání

Týmy se spolu naposledy utkaly 16. března letošního roku. Los Angeles Kings tenkrát přivítali Detroit Red Wings a zvítězili 4:1.
LOS ANGELES KINGS

Vítěz Stanley Cupu z let 2012 a 2014 bude chtít co nejdříve zapomenout na letošní jaro. Do play-off sice postoupil. Ale stejně jak rychle ho začal, tak rychle skončil. Nováček Vegas Golden Knights totiž s Kings zametl 4:0 na zápasy a poslal kalifornskou družinu na dovolenou nejrychlejším možným způsobem. Celkově byl minulý ročník v podání Los Angeles neslaný a nemastný. Mančaft prožíval chvíle, kdy hrál skvěle. Ale potom také šňůru zápasů, které neměly šmrnc. Úkolem pro Kings je udržet konzistenci a také dávat více branek. Ty Králům poslední roky hodně chybí.

Podobně jaké Detroit, i Los Angeles za sebou má jedno odehrané utkání. A dokonce se stejným výsledkem. Kings doma v derby přivítali houževnaté San Jose Sharks. Dotáhli je sice do prodloužení, tam však inkasovali a nakonec prohráli 2:3. Po dnešní partii proti Red Wings čeká kádr ze Stapl Center čtyřzápasový trip po kanadských kluzištích, který bude první větší prověrkou. Statistikám prozatím panují Slovinec Anže Kopitar (1+0) a útočník Tyler Toffoli (1+0).
DETROIT RED WINGS

V Detroitu i nadále pokračuje postupná přestavba, která by měla vést k tomu, aby se Rudá křídla zařadila zpátky mezi kandidáty na Stanley Cup. Ale je docela pravděpodobné, že letos to ještě nebude. Také proto, že kariéru poměrně nedávno ukončila dlouholetá opora a zkušený útočník Henrik Zetterberg, jehož musí nahradit někdo mladší. Letos na jaře se Detroit nepodíval do play-off a je dost možné, že někdy na hranici postupu do vyřazovacích bojů jej budeme sledovat většinu ročníku 2018/2019.

Na úvod sezony Red Wings doma vyzvali Columbus Blue Jackets. Z těžkého duelu vydolovali pouze body. Modrokabátníkům totiž podlehli 2:3 po prodloužení. Není ale čas na to, aby věšeli hlavy. Ihned je totiž čekal výlet k dvojzápasu do Kalofornie. Tam nejprve narazí na Los Angeles, o pár hodiny později poměří síly s houževnatými Anaheim Ducks. Kanadské bodování Detroitu po prvním střetnutí vedou Gustav Nyquist (0+2) a rychlý mladík Dylan Larkin (0+2).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.