NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Colorado - 20. března 2019   01:00

3. Devan Dubnyk (MIN) 35 zák., 2 góly, 94,6%
Statistiky: Střely na bránu: 37-38; Zablokované střely: 18-15; Vhazování: 48%-52%; Hity: 12-10; Přesilové hry: 1/3-0/3; Trestné minuty: 13-13.
Philipp Grubauer předvedl v bráně další parádní výkon a dovedl Avalanche k důležitému vítězství na ledě Minnesoty. Wild si mohli zajistit účast v playoff, jenže se prosadili pouze jednou, zatímco třikrát inkasovali. Výsledek tohoto utkání hodně zajímal hráče San Jose, kteří už má jistý postup do Stanley Cupu. Konečný výsledek. Minnesota Wild 1 Colorado Avalanche 3.
59:18'
Eric Staal na levém křídle z ostrého úhlu dvakrát pálil do odkryté sítě, jenže Philipp Grubauer v rychlém sledu vytáhl dva úžasné zákroky, ve druhém případě se jednalo o tygří skok!
59:02'
Dnešní utkání sleduje 18785 diváků.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:48'
Devan Dubnyk opět naskočil na střídačku a Wild ještě zkouší utkání alespoň zdramatizovat!
58:06'
Colorado právě vstřelilo branku!
IAN COLE před vlastní bránou vybojoval puk a poté ho přes celou délku ledové plochy poslal do prázdné sítě Wild, jelikož Devan Dubnyk naskočil na střídačku! O osudu zápasu je rozhodnuto!
57:27'
Nathan MacKinnon na bodu pravého kruhu vystřelil rychle zápěstím a Devan Dubnyk na přední tyči nedokázal udržet kotouč v náručí, poté mu ale pomohli spoluhráči.
56:48'
Do konce utkání zbývají odehrát necelé čtyři minuty a po hře vysokou holí v podání Wild probíhá reklamní přestávka.
56:22'
Hra plyne z pohledu Wild hrozně rychle, Colorado by ale mělo začít hrát aktivněji, pokud nechce přijít o výhru.
53:49'
Wild pokračovali v tlaku a v rychlém sledu vypálili z pravého a levého křídla, brankář Avs byl ale opět připraven, když oba pokusy hostí vyrazil mimo bránu.
53:10'
Philipp Grubauer si v rychlém sledu připsal tři zákroky a po posledním z nich podržel kotouč ve svém náručí.
51:32'
Pontus Åberg si najel v mezikruží na parádní přihrávku spoluhráče zpoza brány a už to vypadalo na gól, jenže Philipp Grubauer předvedl další úžasný rozštěp a puk zřejmě vyrazil levým betonem! Fantastický zákrok.
50:42'
Sven Andrighetto napřáhl od modré čáry k táhlé střele, kterou Devan Dubnyk snadno podržel. Reklamní přestávka.
49:56'
V blízkosti levé tyče mohli na opačné straně udeřit Wild, jenže Philipp Grubauer se skvěle roztáhl a ani tentokrát puk za svá záda nepustil!
49:16'
Colin Wilson na pravém křídle vyrazil do přečíslení dva na jednoho a po zvednutí hlavy napřáhl v pravém kruhu k rychlé střele zápěstím, která minula vzdálenější levý horní roh brány!
47:22'
Matt Calvert střelou z bodu pravého kruhu nebezpečně mířil do bližšího horního rohu brány, Devan Dubnyk ale výtečně zasáhl levým ramenem a puk vyrazil.
47:00'
Philipp Grubauer si připsal snadný zákrok, když puk vyrazil vyrážečkou, a hosté ho poté dostali do neutrální zóny.
46:20'
Další nahození hostů přišlo z pravého křídla a společně s ním zákrok Devana Dubnyka. Komerční přestávka.
46:00'
Avalanche pokračují v tlaku, jejich střela od modré čáry se ale stala kořistí brankáře Devana Dubnyka.
45:07'
Vyloučený Eric Fehr je zpět na ledové ploše a hokejisté Minnesoty také v úvodu třetí části přečkali oslabení.
44:42'
Avalanche prudce vystřelili na bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže pozorný Devan Dubnyk kotouč vyrazil.
43:07'
Eric Fehr dostal dvě minuty za držení a Colorado si zahraje po přečkání přesilové hry Wild v početní převaze.
42:23'
Avalanche nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům se vzápětí pískalo zakázané uvolnění.
41:55'
Jeden z hráčů Wild si z levého křídla parádně sjel před bránu, Philipp Grubauer ho ale vychytal!
41:13'
Vyloučený Colin Wilson je zpět na ledové ploše a hokejisté Colorada přečkali důležitou hru v oslabení.
40:57'
Avalanche se podařilo vyhodit puk přímo na Devana Dubnyka, který puk zastavil a poté rychle rozehrál.
40:01'
Colorado hrálo v závěru druhé třetiny v šesti a po špatném střídání Wild pokračují v přesilové hře.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-24; Zablokované střely: 15-10; Vhazování: 59%-41%; Hity: 12-10; Přesilové hry: 1/3-0/2; Tr. minuty: 9-11.
Třetí třetina začne přibližně v 3:07.
Avalanche po přestávce vystřelili dva góly, když se nejprve prosadil Colin Wilson, jenže jeho gól nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři. Vzápětí ale všem ujel Tyson Jost a samostatný únik zakončil krásnou bekhendovou střelou. Skóre po druhé třetině. Minnesota Wild 1 Colorado Avalanche 2.
40:00'
39:13'
Colorado hrálo v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí na trestné lavici Colin Wilson.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:19'
Vyloučený Nick Seeler je zpět na ledě a hokejisté Colorada se v početní výhodě dostali pouze k jedné střele.
36:19'
Nick Seeler v dnešním utkání podruhé usedl na trestnou lavici a znovu za podražení. Přesilová hra Avalanche.
36:12'
Colorado se snažilo prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže Devan Dubnyk se potřetí překonat nenechal.
35:34'
Avalanche se na pravém křídle dostali k nahození, které Devan Dubnyk snadno zastavil v lapačce.
35:11'
Zach Parise se řítil sám na bránu, jenže Philipp Grubauer ho dokázal fantasticky vychytat!
34:56'
Devan Dubnyk ukryl nahození Avalanche z pravého křídla v lapačce a následuje komerční přestávka.
33:30'
J.T. Brown svedl pěstní souboj s Mattem Calvertem, kterého poslal na lopatky. Oba dostali 5 minut za bitku.
33:15'
Tyson Jost mohl skórovat v rychlém sledu podruhé, jeho střela z pravého křídla ale skončila na lapačce Devana Dubnyka, který kotouč dokázal vytáhnout mimo.
33:04'
TYSON JOST se po nádherné kolmé přihrávce Colina Wilsona z levé strany obranného pásma řítil sám na bránu a u pravé tyče bekhendem vymetl nad lapačkou Devana Dubnyka bližší horní roh brány – 2:1! Asistence: Colin Wilson.
32:32'
Devan Dubnyk stáhl nahození Avalanche od modré čáry pod lapačku a za jeho bránou se okamžitě strhla menší potyčka. Vylučovat by se ovšem nemělo.
32:11'
Před bránou Devana Dubnyka vznikl po nahození z levého křídla a ostrého úhlu obrovský závar, čehož využil Colin Wilson, když za bránou sebral volný puk a po vyjetí zpoza ní u levé tyče zamířil pod horní tyč! Bruce Boudreau si ale vzal Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáře a uspěl!
31:19'
Wild vyrazili na ose útočného pásma do přečíslení dva na jednoho, jenže Avalanche ho dokázali rozbít.
30:39'
Zach Parise vystřelil ihned po vhazování na ose útočného pásma od modré čáry a brankář Avs puk vyrazil.
30:31'
Philipp Grubauer zasáhl proti střele Wild z pravého křídla maskou a zůstal ležet na chvíli na ledě, nyní už je ale zpět na nohou. Komerční přestávka.
30:10'
Avalanche se ocitli pod tlakem a tak nyní raději vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
29:42'
Jordan Greenway se ocitl před bránou ve velké příležitosti, Philipp Grubauer ho ale vychytal!
27:29'
Colin Wilson měl u levé tyče obrovskou šanci, jenže orazítkoval z blízkosti a úhlu brankovou konstrukci! Colorado mělo velkou příležitost.
27:22'
Nathan MacKinnon nemohl v útočném pásmu pokračovat v míchání s pukem, protože se ocitl v ofsajdu.
27:04'
Další střela Avalanche přišla na pravém křídle od modré čáry, Devan Dubnyk ji ale nadvakrát dokázal zastavit.
26:43'
J. T. Compher v pravém kruhu vystřelil ihned po vhazování a Devan Dubnyk na přední tyči puk vyrazil.
26:39'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávce. Colorado hraje s Minnesotou 1:1.
25:27'
Eric Staal na pravém křídle z ostrého úhlu uklízel puk do zdánlivě prázdné brány, jenže Philipp Grubauer se dokázal přesunout a fantasticky puk vykopl levým betonem! Úžasný zákrok!
24:30'
Hra je hodně plynulá, zatím ale na třetí gól v utkání čekáme marně a oba brankáři jsou zatím bez práce.
21:52'
Minnesota právě vstřelila branku!
ZACH PARISE tečoval před bránou střelu Ryana Sutera od modré čáry a puk se od jeho hole odrazil do levého horního rohu brány! Wild využili přesilovou hru a krátce po přestávce vyrovnali. Asistence: Ryan Suter a Kevin Fiala.
21:07'
Mikko Rantanen byl v úvodu druhé části vyloučen za držení a Wild si zahrají druhou přesilovou hru.
20:44'
Luke Kunin v pravém kruhu vystřelil v rychlosti zápěstím a jeho pokus zamířil pouze do ochranné sítě.
20:01'
V Xcel Energy Center začala druhá třetina, do které Avalanche vstupují s jednobrankovým vedením 1:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-9; Zablokované střely: 6-5; Vhazování: 52%-48%; Hity: 6-5; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:03.
Avalanche si v polovině úvodní části utkání vytvořili velkou převahu a výsledkem toho byl zatím jediný gól zápasu, o který se postaral nádhernou bombou bez přípravy Tyson Barrie. Skóre po první třetině zápasu v St. Paul. Minnesota Wild 0 Colorado Avalanche 1.
20:00'
19:58'
Philipp Grubauer předvedl fantastický zákrok a Tyson Barrie od modré čáry napřáhl k prudké ráně, která byla přizvednuta do ochranné sítě 2 sekundy před přestávkou.
19:33'
Avalanche se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra byla přerušena kvůli zakázanému uvolnění.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:47'
Hra je v závěru první třetiny hodně plynulá a Avs tentokrát pálili z vrcholu pravého kruhu, jejich rána ale byla zablokována a Devan Dubnyk zasahovat nemusel.
15:41'
Avalanche se na levém křídle dostali k nahození, které Devan Dubnyk snadno ukryl ve své lapačce.
14:18'
Avalanche se na ose útočného pásma ocitli v postavení mimo hru a prostor dostává reklamní přestávka.
13:55'
Patrik Nemeth napřáhl na ose útočného pásma k táhlé střele zápěstím, kterou Devan Dubnyk snadno zachytil.
13:26'
Tyson Jost naskočil zpět na ledovou plochu a na pravém křídle napřáhl k prudké ráně, kterou Devan Dubnyk vyrazil.
12:59'
Hokejisté Minnesoty na pravém křídle během pár sekund třikrát nebezpečně vypálili, Philipp Grubauer ale dokázal všechny tři střely vyrazit!
12:36'
Kevin Fiala zkusil vystřelit na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla obranou Avalanche zablokována.
11:31'
Wild na levém křídle vypálili od modré čáry a Philipp Grubauer kotouč úspěšně zachytil ve svém náručí.
11:19'
Tyson Jost dostal dvě minuty za hru zlomenou holí a úvodní přesilovou hru si také vyzkouší Minnesota.
11:19'
Avalanche se zřejmě ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru, každopádně následuje komerční přestávka.
10:31'
TYSON BARRIE si před vrcholem pravého kruhu najel na zpětnou bekhendovou diagonální přihrávku Carla Söderberga od levé tyče a parádní ranou bez přípravy napálil puk do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Avs vedou! Asistence: Carl Söderberg a Ian Cole.
10:09'
Carl Söderberg na levém křídle dobře vystřelil od modré čáry a jeho pokus těsně minul vzdálenější pravou tyč.
09:35'
Wild na pravém křídle odpověděli táhlou střelou od modré čáry, taktéž ale minula pravou přední tyč brány.
09:06'
Alexander Kerfoot nabral na pravém křídle rychlost a z úhlu napřáhl ke střele, která minula přední tyč brány.
08:22'
Eric Staal zaváhal v pravém kruhu obranného pásma a J. T. Compher se málem dostal ke střele u levé tyče.
07:32'
Wild se ocitli na ose ledové plochy v postavení mimo hru a nastává čas odbýt si první krátkou reklamní přestávku. Colorado zatím hraje v Minnesotě bez gólů.
07:03'
Vyloučený Nick Seeler je zpět na ledě a Avalanche se během přesilové hry dostali ke dvěma střelám na bránu.
06:52'
Carl Söderberg vystřelil prudce zápěstím na bodu pravého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk puk podržel.
06:09'
Nathan MacKinnon napřáhl na levém křídle k táhlé střele zápěstím, kterou Devan Dubnyk snadno kryl.
05:45'
Avalanche se zatím vůbec nedaří usadit v útočném pásmu. Wild v rychlém sledu třikrát vyhodili puk.
05:03'
Nick Seeler byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Colorado si zahraje první přesilovou hru utkání.
04:28'
Avalanche na pravém křídle znovu prudce vystřelili a tentokrát Devan Dubnyk musel zasahovat pravým betonem.
03:45'
Mikko Rantanen na pravém křídle vypálil od hrazení, jeho rána z vrcholu kruhu pro vhazování ale byla sražena do rohu ledové plochy v St. Paul.
01:49'
Jason Zucker na levém křídle vystřelil na bodu levého kruhu a Philipp Grubauer nadvakrát kotouč zachytil.
01:22'
Kolmá přihrávka Avalanche nikoho nenašla a podél trestných lavic zamířila na zakázané uvolnění.
01:01'
Kevin Fiala na levém křídle vypálil z úhlu a Philipp Grubauer střelu bývalého hráče Nashvillu vyrazil.
00:33'
Nathan MacKinnon na levém křídle napřáhl k táhlé střele od modré čáry, kterou Devan Dubnyk snadno podržel.
00:01'
Wild vyhráli úvodní vhazování zápasu a důležité utkání v boji o playoff mezi Minnesotou a Coloradem bylo zahájeno.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Hunt – Parise (A), E. Staal (A), Zucker – Greenway, Kunin, Fiala – Donato, V. Rask, Åberg – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie (A), Zadorov, Nemeth, Graves – Brassard, MacKinnon (A), Compher – C. Wilson, Söderberg, Rantanen – Kerfoot, Jost, Calvert – Andrighetto, G. Bourque. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Kendrick Nicholson. Čároví: Mark Shewchyk, Steve Miller.
Předpokládané úvodní sestavy:

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Hunt – Parise, E. Staal, Zucker – Greenway, Kunin, Fiala – Donato, V. Rask, Åberg – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown.

Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – Girard, E. Johnson, Cole, Barrie, Zadorov, Nemeth, Graves – Brassard, MacKinnon, Compher – C. Wilson, Söderberg, Rantanen – Kerfoot, Jost, Calvert – Andrighetto, G. Bourque.
Minnesota si v případě vítězství nad Coloradem může zajistit druhou divokou kartu a tím pádem účast v playoff. Wild vyhráli pouze dva z posledních osmi zápasů, přesto v Západní konferenci ztrácí na osmou Arizonu pouze jeden bod. Avalanche ovšem také nemají bůh ví jakou formu, když z posledních osmi utkání vyhráli třikrát. Pokud by Minnesota v domácím Xcel Energy Center proti Coloradu prohrála, jistotu účasti v playoff bude mít San Jose a s ním čeští hráči.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.