NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Devils - 16. února 2019   02:30

Minnesota
Minnesota
06:07' Hunt (Suter, Mikael Granlund) • 09:55' J. Eriksson Ek  • 22:33' Seeler (Hunt, Rau) • 27:19' Mikael Granlund (Spurgeon, Suter)
4:5
(2:0, 2:2, 0:2 - 0:1)
Devils
Devils
20:26' Ma. Johansson   • 38:10' Butcher  (Hischier, Bratt) • 48:16' Palmieri  (Ma. Johansson, Bratt) • 57:15' Lovejoy  (Agostino, Zacha) • 63:19' Hischier  (Palmieri)
Minnesota
Justin StPierre, Brad Meier. Čároví: Derek Amell, David Brisebois
Xcel Energy Center, St. Paul
19041 diváků
Devils
Kinkaid (28. Schneider) – A. Greene (C), Severson, Butcher, Lovejoy, Müller, Gryba – Ma. Johansson, Hischier, Bratt – Wood, Zajac (A), Palmieri (A) – Agostino, Zacha, J. Anderson – Rooney, Stafford, Gabriel. Hlavní trenér: John Hynes.

Československá stopa v utkání:

Pavel Zacha (NJD) 0+1, 2 střely, čas na ledě 12:44
Tři hvězdy utkání:

1. Nico Hischier (NJD) 1+1
2. Marcus Johansson (NJD) 1+1
3. Brad Hunt (MIN) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 32-28; Zablokované střely: 17-14; Vhazování: 45%-55%; Hity: 28-16; Přesilové hry: 1/2-1/4; Trestné minuty: 8-4.
Minnesota proti Devils promarnila tříbrankové vedení a nakonec prohrála po prodloužení, v jehož závěru udělal chybu Devan Dubnyk a Nico Hischier ji potrestal. Wild pokračují ve špatných výkonech, když vyhráli pouze jedno z posledních osmi utkání. Shodou okolností právě proti New Jersey Devils, ovšem před týdnem. Výsledek. Minnesota Wild 4 New Jersey Devils 5.
63:19'
Devils právě vstřelili branku!
Devan Dubnyk pod tlakem rozehrál bekhendem za svou bránu, jenže Kyle Palmieri šel rychle za pukem a dokázal ho dostat z nulového úhlu do mezikruží, kde NICO HISCHIER těsně nad ledem sklepl puk ze vzduchu mezi betony brankáře Wild! Je rozhodnuto. Asistence: Kyle Palmieri.
62:51'
Eric Staal si vzápětí sjel z pravého křídla krásně před bránu, Coryho Schneidera ovšem překonat nedokázal.
62:41'
Eric Staal se ocitl u levé tyče v šanci, jenže Cory Schneider ho výborně vychytal levým betonem.
61:58'
Luke Kunin vystřelil v levém kruhu pro vhazování a jeho pokus skončil v ochranné síti. Hra přerušena.
61:24'
Zach Parise přihrával na modrou čáru, jenže Ryan Suter na jeho zpětnou přihrávku nedokázal těsně dosáhnout. Wild ovšem zůstávají na kotouči.
60:22'
Mikael Granlund předvedl v pravém kruhu nádhernou stahovačku mezi nohama a po souboji s Nicem Hischierem posunul bránu!
60:01'
Začalo prodloužení.
Minnesota vedla nad New Jersey již o tři branky, jenže Devils skórovali třikrát v řadě a s přispěním Pavla Zachy dotáhli zápas do prodloužení. Kdo získá bonusový bod a vyhraje? Minnesota Wild 4 New Jersey Devils 4.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:17'
Wild mohli rozhodnout, jenže Cory Schneider dokázal jejich pokus z mezikruží vyrážečkou vyrazit mimo.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:35'
Jonas Brodin na levém křídle vypálil od modré čáry a připravený Cory Schneider ukryl puk ve své výstroji.
57:47'
Wild na pravém křídle vystřelili od hrazení a Cory Schneider na přední tyči snadno podržel puk v náručí.
57:15'
BEN LOVEJOY vypálil před levým kruhem pro vhazování s příklepem a ranou od hrazení propálil Devana Dubnyka mezi betony – 4:4! Asistence: Kenny Agostino a Pavel Zacha.
55:38'
Cory Schneider ukryl nahození Wild v lapačce a snadno si poradil s poskakujícím kotoučem domácích hráčů.
55:03'
Ben Lovejoy vystřelil na vrcholu pravého kruhu, jeho střelu ale zablokoval clonící obránce Wild Charlie Coyle.
54:01'
Mikael Granlund nádhernou zadovkou zpoza brány oslovil Zacha Pariseho, jeho střela ale skončila v ochranné síti a následuje komerční přestávka.
53:09'
Wild vypálili na bodu levého kruhu, jejich pokus ale zamířil mimo a v hledišti to vzápětí hlasitě zahučelo.
52:44'
Devils se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a po přerušení se vhazovalo ve středním pásmu.
51:41'
Jared Spurgeon na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Cory Schneider nyní ukryl puk v náručí.
51:18'
Wild vystřelili ihned po vhazování a dobře mířili z pravého kruhu ke vzdálenější levé tyči, Cory Schneider ale puk vyrážečkou skvěle vyrazil!
51:17'
Devils nepřesně rozehráli podél střídaček a proti hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění.
50:58'
Wild se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a na řadu přichází krátká komerční přestávka. Skóre 4:3.
50:35'
Andy Greene na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela skončila na ochranném skle.
50:01'
Devils vypálili na ose útočného pásma od modré čáry a jejich střela zamířila nad bránu Devana Dubnyka.
49:24'
Marcus Foligno vystřelil z blízkosti u pravé tyče, Cory Schneider byl ale pozorný a puk ukryl v náručí.
48:16'
KYLE PALMIERI si zpracoval puk na vrcholu levého kruhu a krásnou střelou zápěstím mezi levým betonem a lapačkou Devana Dubnyka zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Devils bleskově využili přesilovou hru a prohrávají pouze o gól! Asistence: Marcus Johansson a Jesper Bratt.
48:09'
Jared Spurgeon chtěl hrát ramenem, jenže zasáhl protihráče vysokou holí a byl vyloučen na dvě minuty.
48:02'
Dnešní utkání sleduje 19041 diváků.
47:37'
Puk opustil hrací plochu a před střídačkami málem došlo k další potyčce. Rozhodčí jí ale rychle zabránili.
47:02'
Marcus Foligno si z levého křídla krásně sjel před bránu, poté ale minul z blízkosti pravou tyč brány Devils.
46:32'
Kenny Agostino na levém křídle vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk puk podržel. Komerční přestávka.
45:48'
Devils na pravém křídle vystřelili z kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk dobře zasáhl pravým betonem.
45:18'
Ryan Suter nahodil puk za bránu Devils, kde brankář Cory Schneider raději u hrazení nehrál, ale snažil se.
45:09'
Kevin Rooney na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu bekhendem a Devan Dubnyk ukryl puk v náručí.
44:33'
Vyloučený Nick Seeler je zpět na ledě a New Jersey dnes nevyužilo ani jednu ze svých tří přesilových her.
44:22'
Devils se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru. Do návratu Nicka Seelera zbývá dvanáct sekund.
43:33'
Minnesota se dokázala osvobodit a polovina z třetí přesilové hry hostujících hráčů Devils je již minulostí.
43:05'
Damon Severson na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho pokus zablokoval Greg Pateryn.
42:33'
Xcel Energy Center začala obíhat mexická vlna, zatímco na ledě byl vyloučen Nick Seeler – vysoká hůl.
42:00'
Vyloučený Damon Severson je zpět na ledě a Wild mají v přesilových hrách dnes poloviční úspěšnost.
41:00'
Wild si v úvodu třetí třetiny zahrají přesilovou hru, polovina z ní už je ovšem minulostí. Prosadí se domácí?
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 21-20; Zablokované střely: 14-10; Vhazování: 41%-59%; Hity: 15-12; Přesilové hry: 1/1-0/2; Trestné min.: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 4:32.
Oba týmy po přestávce vstřelily shodně dva góly, když na gól Marcuse Johanssona v úvodu druhé třetiny rychle odpověděl Nick Seeler, zatímco na branku domácího Mikaela Granlunda krátce před koncem prostřední části Will Butcher. Skóre po druhé třetině střetnutí zní. Minnesota Wild 4 New Jersey Devils 2.
40:00'
40:00'
Damon Severson byl zároveň se sirénou vyloučen za hrubost a Wild si zahrají druhou přesilovou hru.
39:22'
Kenny Agostino napřáhl na vrcholu mezikruží ke krásné střele zápěstím, Dubnyk ji ale vyrážečkou vyrazil.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:10'
Jesper Bratt na levém křídle vystřelil od modré čáry a trefil spoluhráče Nica Hischiera, od něhož se puk odrazil do mezikruží a WILL BUTCHER střelou bez přípravy zamířil do pravého horního rohu! Asistence: Nico Hischier a Jesper Bratt.
37:49'
Jesper Bratt vystřelil na vrcholu mezikruží, jenže Devan Dubnyk opět úspěšně zakročil pravým betonem.
37:25'
Wild vedou na střely na bránu 19:14, což není příliš velký rozdíl, jenže jsou dnes hodně produktivní.
36:07'
Charlie Coyle se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hokejisté Minnesoty hrají v plném počtu.
35:27'
Wild se podařilo vyhodit a Devils musí spěchat pro puk do svého obranného pásma. Dobrá práce domácích.
34:59'
Travis Zajac se dostal u pravé tyče ke střele, kterou Devan Dubnyk výborně vyrazil pravým betonem.
34:07'
Charlie Coyle byl vyloučen na dvě minuty za držení a Devils si zahrají po reklamní přestávce přesilovou hru.
33:44'
Mikael Granlund neuspěl z blízkosti u pravé tyče a po rychlém objetí brány zkusil skórovat u levé, obě jeho střely ale byly úspěšně zablokovány!
32:35'
Will Butcher na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk snadno zasáhl lapačkou.
31:56'
Devan Dubnyk si snadno poradil se střelou Devils z pravého kruhu pro vhazování a ukryl ho v lapačce.
31:05'
Damon Severson vypálil na pravém křídle od modré čáry a Travis Zajac jeho střelu s příklepem nad úrovní horní tyče sklepl ke vzdálenější levé tyči, takže gól neplatí! Rozhodlo o tom video.
30:31'
Devils vyhodili puk s přispěním teče přes ochranné sklo a přichází šance na oddech. Komerční přestávka.
30:27'
Nico Hischier skončil na kolenou a má toho plné zuby, stejně jako jeho spoluhráči. Devils navíc nemohou střídat, protože puk vyhodili na zakázané uvolnění.
29:53'
Wild na pravém křídle vystřelili od hrazení, jejich střela z úhlu ale byla na přední tyči Devils zablokována.
28:45'
Cory Schneider nejprve ustál na brankové čáře obrovský závar a o několik sekund později puk zmrazil pod lapačkou. Minnesota dominuje.
27:19'
Střídání v bráně New Jersey Devils: ze hřiště odchází Keith Kinkaid, nahrazuje ho brankář Cory Schneider.
27:19'
Minnesota právě vstřelila branku!
MIKAEL GRANLUND na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a puk se na vzdálenější pravé tyči od horní hrany lapačky Keitha Kinkaida odrazil pod horní tyč – 4:1! Asistence: Jared Spurgeon a Ryan Suter.
26:30'
Jeden z hráčů Minnesoty byl na útočné modré čáře nepříjemně zasažen do obličeje. Komerční přestávka.
25:33'
Wild úspěšně přečkali hru v oslabení a vyloučený Zach Parise je zpět na ledě. Domácí vedou stále 3:1.
25:18'
Devils mají obrovský tlak, jenže všechny střely byly zablokovány, zatímco poslední zamířila nad bránu.
23:43'
Kyle Palmieri napřáhl na bodu levého kruhu ke tvrdé ráně, kterou Devan Dubnyk na přední tyči vyrazil.
23:33'
Zach Parise byl vyloučen na dvě minuty za držení a Devils si zahrají první přesilovou hru v zápase.
22:33'
Brad Hunt se na pravém křídle krásně protáhl podél hrazení a parádní zpětnou diagonální přihrávkou oslovil NICKA SEELERA, který na vrcholu levého kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a pod levým betonem Keitha Kinkaida zamířil ke vzdálenější pravé tyči! Minnesota vede nad Devils 3:1. Asistence: Brad Hunt a Kyle Rau.
21:35'
Eric Staal na levém křídle nepříjemně vypálil od modré čáry, Keith Kinkaid ale dobře zasáhl pravým betonem.
21:06'
Ryan Suter na levém křídle vystřelil ihned po vhazování a Keith Kinkaid snadno ukryl puk ve svém náručí.
21:00'
Wild vystřelili na vrcholu pravého kruhu a Keith Kinkaid si připsal v bráně Devils jeden ze snadnějších zákroků.
20:26'
MARCUS JOHANSSON se na ose útočného pásma opřel do volného puku a jeho střela s příklepem se poté od ledu odrazila do horní hrany levého betonu Devana Dubnyka a od něj do pravé tyče, od níž puk zamířil do sítě Minnesoty! Je sníženo.
20:01'
Devils vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny, ve které budou dotahovat dvoubrankové manko 2:0.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-7; Zablokované střely: 9-6; Vhazování: 53%-47%; Hity: 6-6; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 3:33.
Minnesota byla během úvodní části utkání lepší a svou převahu dokázala gólově vyjádřit, když se krátce po sobě prosadili Brad Hunt a Joel Eriksson Ek, jehož gólu předcházela špatná rozehrávka Keitha Kinkaida za bránou. Skóre po první třetině utkání v Xcel Energy Center zní. Minnesota Wild 2 New Jersey Devils 0.
20:00'
19:13'
Ben Lovejoy na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Devan Dubnyk ukryl kotouč ve své lapačce.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:19'
Zach Parise zakončil na bodu pravého kruhu přečíslení 3 na 2, jeho střela ale minula přední tyč brány.
17:38'
Zach Parise vypálil ihned po vhazování na vrcholu pravého kruhu a Keith Kinkaid lapil puk do své lapačky.
17:27'
Greg Pateryn napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem a puk těsně nad ledem mířil ke vzdálenější pravé tyči, Keith Kinkaid ho ale pravým betonem vyrazil mimo.
16:53'
Jesper Bratt se dostal na levém křídle k nahození, se kterým si Devan Dubnyk v bráně Wild snadno poradil.
16:13'
Wild se znovu dostali ke střele na pravém křídle, tentokrát ale zamířila pouze do ochranné sítě.
15:56'
Mikael Granlund vystřelil na bodu pravého kruhu a Keith Kinkaid s velkými problémy puk zastavil.
15:19'
Hra byla přerušena v útočném pásmu Devils a na řadu přichází v první části poslední reklamní přestávka.
15:13'
Devan Dubnyk si snadno poradil se střelou Devils z levé strany útočného pásma a navíc rychle rozehrál.
14:33'
Andy Greene vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a jeho střela byla sražena vedle přední tyče brány.
14:00'
Drew Stafford vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a jeho pokus minul vzdálenější pravou tyč.
13:34'
Kyle Rau se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže Keith Kinkaid jeho pokus z blízka podržel v náručí.
13:26'
Rozhodčí mylně odpískali zakázané uvolnění Wild, a tak se poté nakonec vhazovalo ve středovém kruhu.
12:59'
Widl se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a proti domácím se pískalo zakázané uvolnění.
12:46'
Greg Pateryn vystřelil od modré čáry a Keith Kinkaid ji zřejmě vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.
12:04'
Jonas Brodin na pravém křídle vypálil s příklepem od modré čáry a jeho rána zamířila nad bránu New Jersey.
11:01'
Ryan Suter na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Keith Kinkaid na přední tyči puk úspěšně vyrazil.
09:55'
Brankář Keith Kinkaid za bránou namazal puk bekhendem na hůl JOELA ERIKSSONA EKA, který ji rychle objel, a u pravé tyče po ledě zasunul puk do prázdné sítě! Minnesota vede 2:0.
08:38'
Jordan Greenway rychle objel bránu, u levé tyče se ale do zakončení bekhendem nakonec nedostal.
07:48'
Zach Parise se dostal na vrcholu levého kruhu ke střele, která skončila těsně nad bránou New Jersey.
07:27'
Devils napřáhli na bodu levého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou Devan Dubnyk vkleče ukryl v náručí. Následuje komerční přestávka.
06:07'
BRAD HUNT u levé tyče krásně zamíchal s pukem a bekhendem ho dokázal dostat do sítě! Wild využili přesilovou hru a vedou nad New Jersey 1:0. Asistence: Ryan Suter a Mikael Granlund.
05:53'
Keith Kinkaid vyrazil střelu Wild od modré čáry a jeho spoluhráčům se poté podařilo kotouč vyhodit.
05:38'
Damon Severson byl vyloučen na dvě minuty za krosček a Wild si zahrají první přesilovou hru zápasu.
05:16'
Jordan Greenway na levém křídle vystřelil od hrazení a Keith Kinkaid puk vyrazil pravým ramenem mimo.
04:56'
Hokejisté New Jersey znovu vystřelili z pravého kruhu a jejich pokus tentokrát skončil nad bránou.
03:57'
Devils se dostali k další střele na bodu pravého kruhu pro vhazování a Jonas Brodin ji zablokoval.
02:37'
Drew Stafford míchal s pukem na levé straně útočného pásma, jenže Brad Hunt mu ho vypíchl.
01:31'
Pavel Zacha napřáhl na bodu pravého kruhu bez přípravy ke tvrdé střele s příklepem, kterou Devan Dubnyk nadvakrát dokázal zastavit, a zmrazit puk.
00:59'
Ryan Suter vystřelil na vrcholu levého kruhu a jeho střela zápěstím minula bližší levou tyč brány.
00:29'
Wild vyrazili do prvního útoku na levém křídle, kde jejich akci zastavilo postavení mimo hru.
00:21'
Damon Severson se postaral na vrcholu pravého kruhu o první střelu zápasu, kterou zablokoval Jonas Brodin.
00:01'

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Bitetto, Seeler, Pateryn, Hunt – Parise (A), Mikael Granlund, Coyle – Zucker, E. Staal (A), Greenway – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Rau, Fehr. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene (C), Severson, Butcher, Lovejoy, Müller, Gryba – Ma. Johansson, Hischier, Bratt – Wood, Zajac (A), Palmieri (A) – Agostino, Zacha, J. Anderson – Rooney, Stafford, Gabriel. Hlavní trenér: John Hynes.

Rozhodčí: Justin StPierre, Brad Meier. Čároví: Derek Amell, David Brisebois.
Předpokládané úvodní sestavy:

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Bitetto, Seeler, Pateryn, Hunt – Parise, Mikael Granlund, Coyle – Zucker, E. Staal, Greenway – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Kunin – Rau, Fehr.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – A. Greene, Severson, Butcher, Lovejoy, Müller, Santini – Ma. Johansson, Hischier, Bratt – Lappin, Zajac, Palmieri – Agostino, Zacha, J. Anderson – Seney, Rooney, Stafford.
NEW JERSEY DEVILS

V bráně Devils by měl proti Minnesotě začít brankář Keith Kinkaid, který by si rád napravil reputaci po dvou porážkách v řadě. New Jersey nemá také bůh ví jakou formu, když vyhrálo pouze jedno z posledních šesti utkání a pouze tři z posledních dvanácti střetnutí.
MINNESOTA WILD

Wild se nachází v obrovském útlumu, když během posledních sedmi zápasů vyhráli pouze jednou a proti New Jersey se budou snažit ukončit sérii dvou porážek v řadě. Minnesota se bude muset obejít bez útočníků Victora Raska a Matta Hendrickse, kteří se oba zranili během středečního utkání proti Philadelphii. Obránce Brad Hunt bude hrát s jistotou na pozici útočníka.
Minnesota vyhrála pouze jeden z posledních sedmi zápasů a shodou okolností právě proti New Jersey, se kterým se střetne v sobotu v noci. Wild se naposledy potkali s Devils v sobotu 9. února a na jejich ledě slavili výhru 4:2. Dokáží svěřenci Bruce Boudreaua vyhrát i o týden později v domácí hale Xcel Energy Center?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.