NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Vegas - 7. října 2018   02:00

3. Matt Dumba (MIN) 1+0
Golden Knights dokázali dobýt Xcel Energy Center, na vítězství se ale pořádně nadřeli. Wild až do samotného závěru utkání vedli zásluhou branky Matta Dumby z první třetiny a fantastických zákroků Devana Dubnyka, jenže brankáře Minnesoty 91 sekund před koncem při hře bez brankáře propálil Max Pacioretty a v samostatných nájezdech dovršil obrat finalisty Stanley Cupu jediný úspěšný střelec Erik Haula. Konečný výsledek. Minnesota Wild 1 Vegas Golden Knights 2 po samostatných nájezdech.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
Autorem vítězné branky je ERIK HAULA.
Erik Haula zakončil třetí sérii a zakončil ji jako jediný úspěšně, když rychlou střelou zápěstím z mezikruží procedil puk mezi betony Devana Dubnyka do sítě!
Mikko Koivu dobře zamíchal s pukem, jenže u pravé tyče mu sjel z hole, jinak by ho zasunul do prázdné brány.
Jonathan Marchessault si z levé strany sjel před bránu a poté rychlou střelou zápěstím našel lapačku Devana Dubnyka.
Jason Zucker rychle zamíchal s pukem a v blízkosti pravé tyče bekhendem bránu Vegas přestřelil.
William Karlsson si u pravé tyče hodil puk na bekhend a ztroskotal na lapačce Devana Dubnyka, který puk vyrazil.
Samostatné nájezdy zahájil na domácí straně Zach Parise a rychlou střelou zápěstím neprostřelil Marc-Andrého Fleuryho mezi betony. Dobrý zákrok brankáře Vegas.
Samostatné nájezdy začínají.
Jonathan Marchessault z vrcholu pravého kruhu střelou zápěstím dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Devan Dubnyk ale puk vyrazil vyrážečkou a čeká nás penaltový rozstřel. Kdo si odnese ze zápasu druhý bod? Skóre po prodloužení zní. Minnesota Wild 1 Vegas Golden Knights 1.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:51'
Zach Parise dostal dvě minuty za hrubost 9 sekund před koncem prodloužení a Wild si vzali oddechový čas.
64:41'
Jon Merrill udělal chybu a Mikko Koivu se řítil do přečíslení dva na jednoho, jenže to přehnal s kličkami a jeho míchání s pukem po překřížení útočného pásma u pravé tyče brány Vegas k ničemu nevedlo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:51'
Marc-André Fleury zastavil střelu Wild z pravého kruhu a z rychlého protiútoku Vegas nic nebylo.
63:44'
Hra byla konečně přerušena a prodloužení se nyní bude dohrávat v tradiční hře tři na tři. Vhazování v útočném pásmu Wild po levici Marca-Andrého Fleuryho.
62:41'
Hra pokračuje ve hře 4 na 4 a po prvním přerušení hry začne tradiční hra 3 na 3, zatím se hraje plynule.
61:35'
Vyloučený Jonathan Marchessault je zpět na ledě a oba týmy hrají v prodloužení v plném počtu.
61:31'
Mikko Koivu se mohl stát hrdinou, jenže po přihrávce z pravého křídla z blízkosti orazítkoval tyč!
61:17'
Matt Dumba diagonální přihrávkou od modré čáry našel u pravé tyče Zacha Pariseho, který z ostrého úhlu nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče! Velká šance.
61:09'
Delší dobu se nehraje, protože rozhodčí srovnávají čas na časomíře. Všichni koukají směrem na kostku.
61:09'
Marc-André Fleury zastavil ránu Matta Dumby z levého kruhu mezi levou rukou a tělem a přerušil hru! Další ostrá rána bez přípravy.
60:49'
Matt Dumba po krásné kombinaci vypálil na vrcholu levého kruhu bez přípravy, jeho rána ale minula bližší levý horní roh brány Marca-Andrého Fleuryho.
60:01'
Max Pacioretty až při hře bez brankáře dokázal odpovědět na úvodní gól Matta Dumby z první části utkání a poslal zápas do prodloužení. Skóre po třetí třetině. Minnesota Wild 1 Vegas Golden Knights 1.
60:00'
59:35'
Jonathan Marchessault chtěl v pravém rohu útočného pásma vybojovat puk, jenže to přehnal a podrazil jednoho z hráčů Wild. Následují dvě minuty a přesilová hra.
59:00'
Do konce třetí třetiny zápasu zbývá odehrát 1 minuta.
58:29'
Golden Knights právě vstřelili branku!
MAX PACIORETTY po přihrávce z levého křídla napřáhl na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování k rychlé střele zápěstím, kterou bez přípravy zamířil nad lapačkou Devana Dubnyka ke vzdálenější pravé tyči a připravil brankáře Wild o čisté konto! Vyrovnáno na 1:1! Asistence: Jonathan Marchessault a Colin Miller.
58:20'
Do konce utkání zbývá odehrát přesně 100 sekund a Gerard Gallant si vzal na lavičce Vegas oddechový čas.
58:20'
Jason Zucker z obranného pásma vyhodil puk vedle levé tyče prázdné brány a pískalo se zakázané uvolnění. Devan Dubnyk ho ale poplácal a uklidnil.
58:01'
Marc-André Fleury naskočil na střídačku a Vegas se snaží vyrovnat během hry bez brankáře!
57:28'
Eric Staal během loňské sezóny v obou zápasech proti Vegas skóroval do prázdné brány, dokáže se dnes prosadit potřetí? Marc-André Fleury zatím v bráně.
57:17'
Tomáš Nosek nedokázal tečovat puk, a tak zamířil na zakázané uvolnění. Další přerušení hry.
56:58'
Charlie Coyle na pravém křídle podél střídaček zavezl puk do útočného pásma a od modré čáry napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou Marc-André Fleury na přední tyči snadno ukryl v lapačce.
56:44'
Jon Merrill vystřelil z vrcholu pravého kruhu a střelou zápěstím mířil do bližšího pravého horního rohu brány, jenže Devan Dubnyk puk našel a lapil do lapačky.
55:58'
Greg Pateryn se vrátil z ošetřovny zpět na střídačku poté, co byl nepříjemně dohrán a hit na něj vyvolal bitku mezi Marcusem Folignem a Ryanem Reavesem.
55:58'
Rozhodčí přerušili hru a poté nechali pořadatelé, aby z ledové plochy seškrábali nějakou nečistotu.
55:28'
Vegas se dostalo ke střele od modré čáry, kterou Devan Dubnyk vyrážečkou vyrazil, a poté si poradil i se střelou Erika Hauly z levého kruhu, kterou vyrazil výborně pravým ramenem!
55:01'
Deryk Engelland na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou schytal Jonas Brodin.
54:22'
Jonathan Marchessault sice vyhrál vhazování v útočném pásmu, jenže Devan Dubnyk puk po jeho kolmé přihrávce holí odpravil za svou bránu do bezpečí.
54:19'
Po přerušení hry si odbudeme poslední reklamní přestávku. Wild jsou hodně blízko prvního vítězství.
53:44'
Markus Foligno vyzval Ryana Reavese po tvrdém hitu na pěstní souboj a útočník Vegas ho složil na lopatky. Oba hráči dostali pět minut za bitku, aby vychladli.
53:32'
Dnešní utkání sleduje 19077 diváků.
53:13'
Wild po vhazování ve středním pásmu a postavení mimo hru na levém křídle vystřelili od modré čáry a jejich táhlý pokus skončil v lapačce Marca-Andrého Fleuryho.
52:55'
Jeden z hráčů Vegas na levém křídle nabral velkou rychlost a z úhlu vystřelil zápěstím, jeho pokus byl ovšem nepřesný a minul bránu Devana Dubnyka.
51:41'
Jako by z Vegas spadla lehkost, která je zdobila během loňské sezóny až po finále Stanley Cupu.
50:17'
Eric Staal se ocitl ihned po vhazování v mezikruží ve slibné šanci, střelou zápěstím ale z mezikruží zamířil pouze do náruče Marca-Andrého Fleuryho. Jeho zakončení předcházel bekhendový pokus Mikaela Granlunda, který se u levé tyče z ostrého úhlu pokusil skórovat bekhendem.
50:05'
Hra byla přerušena kvůli hře vysokou holí a následuje reklamní přestávka. Devan Dubnyk drží nulu.
49:31'
Marcus Foligno odvedl za bránou Vegas skvělou práci a po jeho přihrávce přišly v rozmezí pár sekund dvě střely z vrcholu levého kruhu, které brankář Vegas vyrazil.
48:33'
Zach Parise se ocitl v postavení mimo hru a jeho následná střela už byla po odpískání zbytečná.
47:45'
Devan Dubnyk vyrazil střelu Vegas z pravého i levého křídla a Jared Spurgeon nahodil puk za bránu hostů.
47:05'
Wild na levém křídle od modré čáry nepříjemně nahodili puk na přední tyč a Marc-André Fleury ho dokázal s problémy zmrazit pod lapačkou. Eric Staal se k dorážce nedostal.
46:48'
Hra byla přerušena a následuje krátká reklamní přestávka. Minnesota zuby nehty hájí jednobrankové vedení.
46:44'
Marcus Foligno se ocitl v levém kruhu ve slibné šanci, prudkou střelou zápěstím ale mezi betony Marca-Andrého Fleuryho nepřekonal! Brankář Vegas šel rychle do kolen, aby puk sevřenými betony vyrazil.
46:03'
William Carrier taktéž zkoušel vyrovnat střelou z vrcholu levého kruhu, která byla přizvednuta nad bránu.
45:40'
A další zákrok brankáře Wild, který táhlou střelu Golden Knights vyrazil do rohu ledové plochy.
45:02'
Jon Merrill vystřelil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk puk vyrazil, přestože měl zacloněný výhled, když před ním stálo několik hráčů.
44:27'
Nino Niederreiter na pravém křídle přihrávkou z ostrého úhlu hledal před bránou Zacha Pariseho, těsně před ním ale Marc-André Fleury zmrazil puk pod lapačkou.
43:57'
Max Pacioretty na pravém křídle nabral velkou rychlost a z úhlu mířil pod horní tyč, Devan Dubnyk ale puk vytěsnil pravým ramenem nad horní tyč a připsal si další úspěšný zákrok!
43:29'
A další zákrok bývalého brankáře Pittsburghu, který tentokrát ukryl v náručí střelu Matta Dumby, který na pravém křídle od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem.
43:06'
Mikael Granlund zřejmě vystřelil od modré čáry a Marc-André Fleury vkleče podržel puk v náručí.
42:51'
Marc-André Fleury v rychlém sledu předvedl dva zákroky proti střele Wild z levého křídla a ostrého úhlu.
42:23'
William Carrier vypálil od modré čáry a před bránou schytal jeho střelu clonící Pierre-Édouard Bellemare.
41:48'
Tomáš Nosek se u pravé tyče po odrazu puku od hrazení za bránou ocitl ve slibné šanci, jenže puk nedokázal dostatečně trefit a Devan Dubnyk ho vyrazil!
41:16'
Vegas vede na střely 25:14, což je téměř dvojnásobná střelecká převaha, zatím je mu to ale stále k ničemu.
40:53'
Zach Parise se v rychlosti dostal ke střele v pravém kruhu a dobře mířil mezi betony Marca-Andrého Fleuryho, brankář Vegas ale rychle zaklekl a puk zachytil.
40:01'
Golden Knights mají posledních dvacet minut na to, aby dokázali smazat jednobrankový náskok Wild a vyhnuli se druhé porážce v řadě během úvodu nové sezóny.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 4:01.
Oba týmy se dostaly v závěru druhé třetiny ke střele od modré čáry, která gól nepřinesla, a tak stále určuje vývoj zápasu gól Matta Dumby z úvodní části. Vegas sice zatopili pod kotlem, jenže Wild drží nad vodou fantastický Devan Dubnyk, který dvakrát ukradl v prostřední části gól Paulu Stastnymu. Skóre po druhé třetině. Minnesota Wild 1 Vegas Golden Knights 0.
40:00'
39:31'
Golden Knights vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění a minimálně ještě jednou se bude v prostřední části utkání vhazovat.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:29'
Paul Stastny se na vzdálenější levé tyči po parádním nahození z pravého křídla ocitl v obrovské šanci a už se zdálo, že skóruje do otevřené brány, jenže Devan Dubnyk šel do rozštěpu a pravým betonem puk fantasticky vyrazil! To byla obrovská šance Vegas.
36:29'
Hra byla přerušena a za stále těsného a jednobrankového vedení Minnesoty dostává prostor reklamní přestávka. Dokáže Vegas vyrovnat?
35:26'
Vyloučený Jordan Greenway odpykal týmový trest a špatné střídání Minnesoty málem stálo Wild vedení.
34:29'
Vegas bylo hodně blízko vyrovnání, jenže Devan Dubnyk se na přední tyči zatočil jako káča a střelu z levého kruhu pro vhazování nataženou rukou do vzduchu fantasticky vyrazil! Lapačka zachránila Wild od inkasování a u levé tyče se k dorážce z ostrého úhlu dostal Reilly Smith, který trefil Jareda Spurgeona!
33:26'
Wild hráli v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká na domácí straně Jordan Greenway.
31:44'
Hokejisté Minnesoty vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla přerušena. Wild vedou stále 1:0.
31:18'
Potyčka před bránou Devana Dubnyka vyloučení nepřinesla a oba týmy pokračují ve hře 5 na 5.
30:49'
Ryan Reaves se v blízkosti levé tyče ocitl ve velké šanci, jenže Devana Dubnyka nepřekonal a před bránou Wild se poté strhla velká mela! Komerční přestávka.
30:13'
Jared Spurgeon na pravém křídle tvrdě vypálil od modré čáry s příklepem a jeho rána se odrazila od ochranného skla ven z útočného pásma domácích Wild.
29:40'
Nino Niederreiter je zpět na ledě a Golden Knights toho během první přesilové hry příliš mnoho nepředvedli.
28:59'
Minnesota se v oslabení dostala do přečíslení dva na jednoho, přesně ho ovšem zakončit nedokázala.
27:40'
Nino Niederreiter byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Vegas dostane příležitost na vyrovnání.
26:26'
Pierre-Édouard Bellemare na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a z úhlu napřáhl ke střele zápěstím, z blízkosti ovšem našel pouze otevřenou náruč Devana Dubnyka, po jehož zákroku následuje reklamní přestávka.
25:05'
William Karlsson na levém křídle vypálil z úhlu a Devan Dubnyk skvěle vyrazil puk betonem. Dobrý a pěkný zákrok. Švéd mířil ke vzdálenější pravé tyči.
23:40'
Ryan Suter si parádně vyměnil puk s jedním ze svých spoluhráčů a poté ještě oslovil před bránou Mikaela Granlunda, jehož střela bez přípravy našla pouze náruč připraveného brankáře Marca-Andrého Fleuryho!
22:54'
Vegas na pravém křídle vypálilo od modré čáry a Devan Dubnyk táhlou střelu hostů dokázal úspěšně vyrazit.
20:56'
Paul Stastny a Brayden McNabb se v rychlém sledu ocitli před bránou ve velké šanci, jenže Devan Dubnyk oba hráče Golden Knights skvěle vychytal!
20:05'
Golden Knights vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny a okamžitě puk podél hrazení nahodili do útočného pásma.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 3:06.
Úvodní část utkání mezi Minnesotou a Vegas přinesla jeden jediný gól, o který se v polovině první třetině postaral Matt Dumba. Finalista Stanley Cupu stejně jako proti Philadelphii prohrává. Skóre po první třetině střetnutí. Minnesota Wild 1 Vegas Golden Knights 0.
20:00'
19:52'
Eric Staal se ocitl na ose ledové plochy v těsném postavení mimo hru a ještě jednou se bude vhazovat.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:39'
Golden Knights se podruhé v rychlém sledu nepodařilo rozehrát a puk opět zamířil na zakázané uvolnění.
16:51'
Devan Dubnyk rychle vyjel z brány, aby před Tomášem Noskem zmrazil puk pod svou lapačkou.
16:37'
William Karlsson vystřelil z bodu pravého kruhu pro vhazování a Devan Dubnyk puk ukryl v náručí. Komerční přestávka, před kterou Wild vedou 1:0.
15:34'
Vyloučený Paul Stastny je zpět na ledě a Wild se úvodní přesilovou hru zápasu využít nepodařilo.
13:34'
Ryan Suter nebezpečně pronikal před bránu a Paul Stastny ho zastavil faulem, po kterém dostal dvě minuty za sekání.
13:15'
Ryan Reaves na pravém křídle vypálil od modré čáry a Devan Dubnyk jeho pokus vyrazil pravým betonem.
12:15'
Devan Dubnyk vyrazil střelu Vegas z pravého křídla a Wild se poté podařilo puk vyhodit do zóny hostů.
10:52'
Erik Haula si u pravé tyče najel na krásnou přihrávku z levého křídla a ostrého úhlu, jenže z blízkosti orazítkoval brankovou konstrukci! To byla obrovská šance.
10:18'
Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Minnesota vede zásluhou Matta Dumby 1:0.
09:23'
Minnesota právě vstřelila branku!
MATT DUMBA si na pravém křídle po zkrocení skákavého kotouče vyměnil puk s Charlie Coylem a po jeho zpětné bekhendové přihrávce od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která nad vyrážečkou Marca-Andrého Fleuryho vymetla vzdálenější levý horní roh brány! Minnesota vede nad finalistou Stanley Cupu v domácím utkání 1:0. Asistence: Charlie Coyle.
08:24'
Shea Theodore na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela zápěstím zamířila nad bránu Wild.
07:45'
Nino Niederreiter na levém křídle spěchal za pukem, jako první u něj ale byl jeden z hráčů Golden Knights.
06:49'
Vegas vede na střely těsně 3:2, zatím ale marně čekáme na úvodní gól. Oba brankáři jsou bezchybní.
06:08'
Golden Knights byli upozorněni na ofsajd, přesto se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru. Komerční přestávka.
06:00'
Zatímco v úvodu zápasu byla hra často přerušována, nyní se hraje dlouho bez přerušení, zároveň ale také šancí.
03:48'
Golden Knights střelou z levého kruhu pro vhazování mířili těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, Devan Dubnyk ale puk levým betonem dobře vyrazil.
03:18'
Mikael Granlund se dokázal v pravém kruhu protáhnout mezi dvěma protihráči a najet si na přihrávku, po které přišla střela od hrazení a zákrok Marca-Andrého Fleuryho.
01:45'
Oba týmy se zatím dostaly pouze k jedné střele na bránu a hraje hodně často přerušována v úvodu.
00:28'
Ryan Suter vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury lapil puk do lapačky.
00:01'
Puk dopadl na led a úvodní domácí zápas Minnesoty v nové sezóně byl právě zahájen. Wild hostí Golden Knights.
00:01'
Představení sestavy Minnesoty pro ročník NHL 2018/19 je za námi a nyní následuje americká národní hymna, po které už bude vše připraveno k úvodní buly.
V sestavě Minnesoty dnes nebude chybět Mikael Granlund, který nastoupí ke svému jubilejnímu 400. utkání v NHL. Oslaví dnes svůj cenný milník vítězně?

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Niederreiter – J. Eriksson Ek, Greenway, Coyle – M. Foligno, Hendricks, Fehr. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Theodore, Engelland (A), McNabb, C. Miller, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Stastny, Haula – Nosek, O. Lindberg, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Ian Walsh, Kevin Pollock. Čároví: David Brisebois, Derek Nansen.
Předpokládané úvodní sestavy:

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Zucker, E. Staal, Mikael Granlund – Parise, M. Koivu, Niederreiter – J. Eriksson Ek, Greenway, Coyle – M. Foligno, Hendricks, Fehr.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, C. Miller, Theodore, Engelland, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Haula – Nosek, Carpenter, O. Lindberg – Carrier, Bellemare, Reaves..
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Vegas v úvodním zápase nové sezóny NHL podlehlo v T-Mobile Areně hostům z Phildelphie vysoko 2:5 a hlavní trenér Gerard Gallant se po utkání snažil vrátit své svěřence nohama zpět na zem. Těžko říci, zda Golden Knights měli v hlavách vydařenou přípravu nebo finále Stanley Cupu, otevírací utkání každopádně vůbec nezvládli. Gerard Gallant všechny hráče týmu upozornil na to, že v zámořské NHL není žádný zápas jednoduchý a každá myšlenka na návrat do finále Stanley Cupu je zaslepí. A dále na to, že musí tvrdě pracovat, aby historický úspěch organizace zopakovali, a nemohou žít z výsledků z minulosti. Dokáží vyhrát?
MINNESOTA WILD

Zach Parise na ledě Colorada během úvodního zápasu nové sezóny NHL podal velice dobrý výkon, za který byl odměněn gólem, bohužel pro Wild ale vstřelil jediný gól svého týmu a Avalanche v Pepsi Center zvítězili i zásluhou dvou branek do prázdné brány 4:1. „Cítil jsem se opravdu skvěle. S pukem jsem nakládal dobře a měl jsem příležitosti na to, abych skóroval znovu. Přál jsem si, abych vstřelil další gól a pomohl nám vyrovnat,“ prohlásil po zápase Zach Parise.
Minnesota a Vegas budou v neděli v noci usilovat o první výhru v novém ročníku NHL 2018/19 poté, co ani jeden z týmů úvodní zápas nezvládl. Wild v souboji dvou rivalů nestačili v Pepsi Center na domácí hokejisty Colorada, které zvítězilo 4:1, zatímco Golden Knights dostali lekci od Philadelphie. Flyers v městě hříchů vedli v polovině zápasu vysoko 5:1 a na konečné výhře 5:2 se dvěma asistencemi podílel Jakub Voráček, zatímco obránce Radko Gudas jednou. Vydařená česká noc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.