NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Montreal : Ottawa - 16. prosince 2018   01:00

Montreal
Montreal
03:39' Peca  • 42:06' Kotkaniemi (Lehkonen, Reilly) • 50:06' S. Weber (A. Shaw, Danault) • 53:37' Byron (Kotkaniemi, Lehkonen) • 57:31' Drouin (Domi, Peca)
5:2
(1:1, 0:1, 4:0)
Ottawa
Ottawa
03:59' White  (B. Tkachuk) • 29:11' Bødker  (Mark Stone)
Montreal
Price (Niemi) – S. Weber, Kulak, Petry, Reilly, Juulsen, Jo. Benn – A. Shaw, Domi, Drouin – Gallagher, Danault, Tatar – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron – Peca, Chaput, Agostino.
Luxmore, Walsh – Brisebois, Driscoll
Bell Centre, Montreal
21 302 diváků
Ottawa
McKenna (C. Anderson) – Harpur, Chabot, Ceci, Lajoie, Burgdoerfer, Falk, Elliott – Mark Stone, White, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Bødker – Pääjärvi, Z. Smith, Dzingel – Batherson, N. Paul.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Ottawa: 18.
Domácí si dnes dlouho nevěděli rady s výborně takticky hrající Ottawou. Paradoxně jim ale pomohl neuznaný gól v poslední dvacetiminutovce, po němž se dokázal Montreal zdravě vyburcovat k parádnímu výkonu a díky čtyř gólům v této části zápasu dokázal také rozhodnout o svém vítězství 5:2.
58:36'
Brendan Gallagher (Montreal) z pravé strany netrefuje branku Ottawy.
57:31'
Montreal právě vstřelil branku!
Další pěkná akce domácích, kdy JONATHAN DROUIN před modrou přihrává na pravou stranu na Domiho, ten počkal, až si Drouin sjede před branku, poslal mu zpětnou přihrávku a pak již stačilo nastavit hůl. Asistence: Max Domi a Matthew Peca.
57:26'
Hosté to zkouší bez brankáře!
57:10'
Není to zakázané uvolnění Montrealu, což by se nyní Ottawě velmi hodilo.
56:25'
Mike Reilly (Montreal) rozehrává zpoza vlastní branky, akce Canadiens ale končí ve středním pásmu.
55:52'
Tatar vybojoval puk a dostal ho alespoň do středního pásma.
55:00'
Posledních pět minut třetí třetiny, Ottawa prohrává 2:4, dokáže ještě zdramatizovat zápas?
54:33'
V tuto chvíli je to již složitá situace pro Ottawu.
53:37'
Parádní souhru zakončil do prázdné branky PAUL BYRON, to byla velká paráda finských mladíků Kotkaniemiho a Lehkonena! Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Artturi Lehkonen.
53:30'
Jenže domácí nepouští soupeře do zakončení a sami jdou do útoku.
53:13'
Hosté nahazují puk do útočného pásma a jsou úspěšní.
51:30'
Ottawa je ale směrem dopředu stále nebezpečná, domácí si musí vzadu dávat pozor.
50:41'
Jedno je zcela evidentní, domácí zdravě nabudil neuznaný gól Danaulta, od té doby hrají Canadiens mnohem lépe, s větším tlakem.
50:06'
Bránící hráči Senators toho již měli plné zuby, domácí pokračovali v tlaku i po návratu vyloučeného hráče hostů a jsou odměněni vedoucím gólem, kdy SHEA WEBER prostřelil z levé strany přesouvajícího se McKennu. Asistence: Andrew Shaw a Phillip Danault.
49:57'
49:30'
Tomáši Tatarovi to ale zatím nelepí, nejprve vůbec netrefil z levé strany branku, poté zase napálil puk do prvního bránícího hráče, který před ním stál.
49:10'
Až nyní se Montreal dokázal usadit v útočném pásmu.
48:25'
Montreal se zatím nesrovnal v útočném pásmu a nevyjde to ani nyní, hosté vyhazují puk.
47:57'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Drake Batherson – 2 min., krosček).
47:29'
Skórovat ale mohl Ryan Dzingel (Ottawa), který udělal krásnou kličku obránci, dostal se před Priceho, i před ním zkoušel kličku, ale puk mu sjel z hole.
47:05'
Montreal má nyní viditelnou převahu, dokáží vstřelit domácí vedoucí gól?
45:50'
Domácí v útočném pásmu, diváci mění bučení v hlasité povzbuzování.
45:20'
Oba týmy jsou již v plném počtu, ale diváci stále nemohou rozdýchat předchozí verdikt sudích.
44:15'
Přesilová hra Ottawy, diváci stále bučí.
43:25'
A ještě se navíc vylučuje, dvě minuty dostává Thomas Chabot (Ottawa) za hákování a poté i domácí Artturi Lehkonen za přifilmovaný pád.
43:25'
Montreal právě vstřelil branku, která ale není uznána! Phillip Danault dopravil, po předchozím parádním průniku Lehkonena, puk do branky, ale gól není uznán, pravděpodobně pro předcházející faul právě na Lehkonena... tak to je hodně nečekané rozhodnutí.
43:08'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Jordie Benn – 2 min., hákování).
43:08'
Na druhé straně má nyní hodně práce Carey Price (Montreal).
42:06'
A Reilly udělal dobře, že rozehrávku neuspěchal! Ve středním pásmu totiž nachází Lehkonena, který vyslal do zakončení JESPERI KOTKANIEMIHO. Ten vypálil z pravé strany a puk se odrazil od tyčky zezadu do McKenny, od jehož zad se pak dostal za brankovou čáru. Asistence: Artturi Lehkonen a Mike Reilly.
41:58'
Mike Reilly (Montreal) dělá s pukem další otočku za vlastní branku, nespěchá s rozehrávkou.
41:35'
Ottawa znovu na vlastní modré, domácím se nedaří dostat do útočného pásma.
41:08'
Oba týmy již hrají v plném počtu.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 3:08.
Ani druhá třetina nevybočila z průměrnosti... opět jsme sledovali spíše krasobruslení než hokej, bohužel. Zejména v podání Montrealu je to zatím velká bída, domácí si vůbec neví s organizovaností hry Ottawy, která znovu napnula všechny síly do obrany a spoléhá se opět na rychlé brejky.
40:00'
39:06'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny, hraje se ve čtyřech na obou stranách.
38:43'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Justin Falk – 2 min., krosček).
38:43'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Andrew Shaw – 2 min., krosček).
38:13'
Ottawa poté dostává puk ze třetiny.
37:59'
Mike McKenna (Ottawa) sráží střelu soupeře do rohu, dobrý zákrok.
37:48'
Mike McKenna (Ottawa) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.
37:18'
Domácí jsou úspěšní a zůstávají v útočném pásmu.
37:03'
Max Domi (Montreal) zavezl puk do útočného pásma, bojuje se u mantinelu.
36:35'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Nick Paul.
36:26'
35:55'
Další vyhozený puk ze třetiny Montrealu, který se zatím s přehledem brání.
35:40'
Mike McKenna (Ottawa) zastavuje za vlastní brankou vyhozený puk domácími.
35:14'
Thomas Chabot (Ottawa) na ledě, host mají přesilovou hru.
34:40'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, po návratu Chabota budou mít hosté výhodu přesilové hry.
34:26'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Tomáš Tatar – 2 min., nedovolené bránění).
33:56'
Pak si vezme puk na pravé straně Tomáš Tatar (Montreal), který raději nepřihrává, vystřelí, ale McKenna vyráží.
33:45'
Ale znovu sráží hru domácích série nepřesností.
33:32'
Montreal od úvodních vteřin v útočném pásmu.
33:14'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Thomas Chabot – 2 min., podrážení).
32:54'
Bude se vylučovat, domácí si zahrají přesilovou hru, zatím to mohou zkusit v šesti.
32:35'
Montreal v útočném pásmu, pokus Domiho McKenna sráží vedle branky.
32:01'
Nakonec končí puk u McKenny, který přerušuje hru.
31:44'
Tomáš Tatar (Montreal) přihrává z pravé stany před branku, ale do území nikoho, tam nebyl nikdo v červenomodrém.
31:20'
Domácí se snaží vyrovnat, drží se v útočném pásmu.
30:38'
Zajímavé přečíslení čtyři na dva v podání Montrealu, ale vše opět kazí špatná první přihrávka, dnešní nešvar domácích borců.
30:05'
Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, Ottawa se před okamžikem ujala vedení, jak zareaguje favorit?
29:11'
Ottawa právě vstřelila branku!
Mark Stone (Ottawa) s pukem za brankou Canadiens, kam se k němu stáhla dvojice bránících hráčů. Tím se otevřel prostor před brankou Priceho, čehož Stone využil k přihrávce MIKKELU BØDKEROVi, který střelou z první prostřelil domácího gólmana. Asistence: Mark Stone.
28:49'
Ottawa se dostává do útoku, ale také Thomas Chabot (Ottawa) netrefuje branku, to se pak těžko dávají góly.
28:30'
Max Domi (Montreal) si najel do mezikruží, vypálil, ale branku netrefil.
27:58'
Montrealu zatím patří dosavadní průběhu druhé třetiny, ale něco tomu chybí... góly.
27:05'
Jedno je zřejmé, stejně, jako v předchozím zápase v Detroitu, i dnes se Ottawa soustředí hlavně na dobrou defenzivu.
26:40'
Domácí se sice dostali do útočného pásma, ale pak již nedokázali vystřelit.
26:10'
Brett Kulak (Montreal) zavezl puk do útočného pásma, pak ale dvěma špatnými přihrávkami připravil svůj tým o šanci.
25:22'
Jeff Petry (Montreal) ani napodruhé nerozehrál, dobrá práce Ottawy ve středním pásmu.
25:00'
Poměrně svižná úvodní pětiminutovka druhé třetiny za námi, domácí měli opět velmi dobrý vstup do třetiny, stejně jako v první dvacetiminutovce, kdy se ale poté z ledu doslova vytratili.
24:15'
Magnus Pääjärvi (Ottawa) chtěl vystřelit z pravé strany, ale zabránil mu v tom obránce Canadiens.
23:50'
Brendan Gallagher (Montreal) ztrácí puk po přechodu útočné modré, hrají hosté.
23:27'
Noah Juulsen (Montreal) pod tlakem při rozehrávce, vrací puk za branku.
23:08'
Z ničeho nic se málem do šance dostali hosté, po špatné rozehrávce Canadiens.
22:51'
21:30'
Brady Tkachuk (Ottawa) s pukem za vlastní brankou, kde vyčkává na prostřídání obou mužstev.
20:47'
Montreal neudržel útočné pásmo, Ryan Dzingel (Ottawa) zkusil jít do brejku, ale ztrácí puk.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 2:15.
Závěr první třetiny se neskutečně natahoval, ale nakonec jsme se konce třetiny dočkali. Bohužel, nedá se totiž říci, že bychom v první dvacetiminutovce sledovali nějakou úchvatnou hru, byť jsme byli svědky parádního nástupu do zápasu, v podání obou týmů. Sledovali jsme sice vyrovnaný hokej, ale již absolutně bez šancí.
20:00'
19:52'
Mike McKenna (Ottawa) ještě přerušil hru poté, co sevřel puk pod lapačkou.
19:34'
19:15'
To se příliš nedaří a do konce přesilové hry Montrealu zbývá dvacet vteřin.
19:00'
Poslední minuta první třetiny, domácí se pokouší dostat znovu do útočného pásma.
18:45'
Mark Stone (Ottawa) odpaluje puk ze třetiny, další cenné vteřiny pro Senátory.
18:17'
Ottawě se podařilo dostat puk ze třetiny, oba týmy střídají.
18:02'
Shea Weber (Montreal) pálí z levé strany, jeho střelu z voleje ale McKenna vyráží.
17:34'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Colin White – 2 min., sevření puku rukou).
17:18'
Phillip Danault (Montreal) vybojoval puk na levé straně, v útočném pásmu, domácí mohou zaútočit.
16:54'
Brett Kulak (Montreal) dostal dobrou přihrávku na levou stranu, odkud pálí, ale bylo to všechno pomalé a dopředu avizované, Mike McKenna v pohodě chytá.
16:23'
Hra se odehrává především ve středním pásmu a poté v rozích, hokej v tuto chvíli trochu postrádá kvalitu.
16:00'
15:40'
Andrew Shaw (Montreal) nahazuje puk na branku Senátorů, Mike McKenna (Ottawa) sráží puk vedle branky.
15:19'
Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí.
14:30'
Montreal má v tuto chvíli velký problém s přechodem do útočného pásma.
14:05'
Brendan Gallagher (Montreal) dostává puk ze své třetiny, Ottawa začíná soupeře pomalu, ale jistě, přehrávat.
13:16'
Carey Price (Montreal) má puk ve své moci a přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho levici.
13:09'
Chris Tierney (Ottawa) a jeho nepřesná střela, Ottawa zůstává i tak v útočném pásmu.
11:49'
Zásah střídačky Canadiens, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:37'
Max Domi (Montreal) na druhé straně prověřil McKennu, ten jeho pokus chytá a přerušuje hru.
10:05'
Carey Price (Montreal) znovu v akci, tentokrát po střele soupeře z levé strany.
09:38'
Nahozený puk Ottawy míří za branku Canadiens, kde hraje Carey Price.
08:51'
Jesperi Kotkaniemi (Montreal) pálí z pravé strany, jeho pokus je sražen vysoko nad branku.
08:20'
Montreal se dostává do útočného pásma ve třech, ale akce je vytlačena k mantinelu.
07:30'
Ofsajd zastavuje útočnou akci Ottawy.
06:40'
To se také povedlo, Michael Chaput (Montreal) se točí s pukem u zadního mantinelu.
06:25'
Oba týmy střídají, domácí s pukem ve středním pásmu, snaží se dostat do třetiny soupeře.
05:40'
Sudí vykazuje hru ze třetiny Ottawy, vhazuje se ve středním pásmu.
04:27'
Brendan Gallagher (Montreal) se sice radoval chvíli z gólu, nicméně puk dopravil do branky viditelně kopnutím, gól nebyl hned vzápětí uznán.
03:59'
Ottawa právě vstřelila branku! Brady Tkachuk (Ottawa) se po vyhraném vhazování z pravé strany přihnal k brance, kde se pokusil překvapit Priceho. Domácí gólman se ale skácel v brankovišti na led, puk nechal před sebou, čehož využil k dorážce pohotový COLIN WHITE. Asistence: Brady Tkachuk.
03:39'
Domácí jdou do vedení poté, co se puk, po střele z pravé strany, odrazil před branku, kde ho pohotově nasměroval do branky Senátorů MATTHEW PECA. Bez asistence.
03:02'
Noah Juulsen (Montreal) s pukem ve vlastní třetině, jeho rozehrávka končí u soupeře.
02:47'
Puk ve středním pásmu, domácí se snaží zaútočit.
02:11'
Signalizováno zakázané uvolnění Montrealu, to poté sudí také odpískal, hra se vrací před Priceho.
01:19'
Domácí dostávají puk ze třetiny, Ottawa se snaží dostat znovu do útočného pásma.
00:30'
Montreal poprvé ve třetině Ottawy, je z toho několik střel na branku Senators.
00:01'
Předpokládané sestavy:

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber, Kulak, Petry, Reilly, Juulsen, Jo. Benn – Gallagher, Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron – Peca, Chaput, Agostino.

Ottawa Senators: McKenna (C. Anderson) – Harpur, Chabot, Ceci, Lajoie, Elliott, Falk, Burgdoerfer – Mark Stone, White, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Bødker – Pääjärvi, Z. Smith, Dzingel – Batherson, N. Paul..
V souboji dvou kanadských mužstev budou favoritem domácí. Montrealu patří v pořadí Atlantické divize páté místo, na svém kontě má o pět bodů více, než právě Ottawa. Té se daří se střídavými úspěchy, nicméně vzhledem k vyrovnanosti Východní konference stále může reálně pomýšlet na postup do play-off.
Vítejte u dnešního online přenosu utkání základní části hokejové NHL, v němž MONTREAL CANADIANS přivítá na svém stadionu OTTAWU SENATORS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.