NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Boston - 4. listopadu 2018   01:10

Boston

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 8:20
Utkání je u konce a Nashville se raduje z těsné výhry 1:0. Poslední třetina se nesla v duchu snahy domácích o navýšení náskoku, jenže Halák dnes předváděl opravdu vynikající zákroky a držel svůj tým nad vodou. To samé se ale dá říci o Rinnem, který na své 36. narozeniny vychytal nulu a oslavil tak podpis nové dvouleté smlouvy na 10 milionů dolarů. Skvělý večer pro něj i pro tým.
59:48'
Ten jim dávají hosté, Boston si totiž vzal oddechový čas.
59:48'
Další vyhození domácích končí na zakázaném uvolnění, bránící pětice by nyní potřebovala trochu oddechu.
59:18'
Rinne vyrazil před sebe Marchandův pokus z levého křídla, Boston pokračuje v tlaku v útočném pásmu.
58:56'
Josi mohl rozhodnout, jeho střelecký pokus z vlastního pásma ale skončil vedle a pískalo se zakázané uvolnění.
58:46'
Prudká křížná přihrávka mířila na Pastrňáka, jeho rána z první nebyla přesná.
58:00'
Boston hraje v šesti, Halák je na střídačce!
57:43'
Halák je dnes opravdu jako zeď, nyní zlikvidoval bleskový výpad dvou na jednoho, nepřišel si na něj Forsberg. Zaúřadovala lapačka a hosté mohou jít do protiútoku.
57:04'
Chára nyní musel pospíchat za vyhozením domácích, to bylo tak šikovné, že by ani nedojelo na zakázané uvolnění.
56:36'
Po Chárově ztrátě se domácí dostali do kontru, zprava si do útočného pásma najel Calle Järnkrok a švihem prověřil Haláka. Ten se už blíží čtyřicítce úspěšných zákroků.
55:59'
Marchand se uvolnil u levého mantinelu, dostal přihrávku, střela na zadní tyčku ale postrádala více přesnosti. Puk prolétl těsně vedle Rinneho branky.
55:37'
A další Halákův důležitý zákrok. Rána Josiho od modré čáry byla dobře schovaná, přesto si ji brankář Bostonu dokázal v chumlu najít.
54:22'
Chára nyní trochu zaváhal při rozehrávce a nabídl Forsbergovi možnost přihrávky zpoza branky mezi kruhy. Hosté ale tuto situaci zvládli pokrýt ještě dříve, než došlo ke střeleckému pokusu Nashvillu.
53:05'
A další jeho zákroky! Po Subbanově střele toho mnoho neviděl, ale prudký puk zvládl zkrotit a poradil si i s Hartmanovým cloněním.
52:35'
Září i Halák, ten tak neustále drží šance Bostonu na případný bodový zisk.
51:11'
Rinne si připsal důležitý zákrok, neboť Chárovo nahození od modré čáry tečoval Krejčí a domácí gólman musel vytáhnout opravdu bleskový reflex.
50:51'
Chára vyváží puk z obranného pásma, chybí mu ale trochu podpora spoluhráčů.
49:33'
Na druhé straně zasahoval Halák proti Grimaldiho bekhendu z levé strany. Uspěl a přerušením hry dal oběma týmům šanci na poklidné vystřídání.
48:46'
Neuspěl ani Krejčí svým golfákem od levého mantinelu.
48:18'
Marchand nenašel odvahu pro střelu přes obránce, raději počkal na spoluhráče. Výsledkem byla střela Pastrňáka z úhlu. Po akci byl český útočník zasažen do obličeje, vysoká hůl v podání Johansena se však nepískala.
47:05'
Hosté v protiútoku, Backesova střela přes obránce nebyla přesná a skončila na zadním mantinelu.
46:40'
Hraje se ve velkém tempu, akce střídá akci, chybí tomu ale přesnější zakončení na obou stranách.
45:58'
Nepřišel si na něj ani Smith, který se jej pokoušel rozhýbat kličkami. Následná střela skončila na Halákových betonech.
44:58'
I další souboj mezi Hartmanem a Halákem vyhrál gólman Bostonu, ten je dnes opravdu velkou oporou Bostonu.
44:36'
Domácí Hartman dostal na levé straně trochu prostoru pro útok, Halák se ale nyní rozchytal ke skvělým výkonům.
43:45'
Pastrňák přišel za brankou o puk, dopředu už pospíchá Josi.
43:20'
Na druhé straně přilétlo na Haláka nepříjemné nahození od modré čáry, ten skryl puk ve své výstroji a přerušil hru.
42:34'
Závar před Rinnem, ten je ale dnes zatím jako zeď a hosté na něj marně hledají recept.
41:56'
Přesilovka Nashvillu je u konce, Kampfer se může vrátit na ledovou plochu.
40:33'
Halák si připsal další úspěšný zákrok, nyní proti střele Forsberga z levé strany.

Hity: 6:8
Je za námi čtyřicet minuty hry a skóre je stále nejtěsnější možné. Oba týmy předvedly ve druhé třetině bojovný výkon, ale nejlepšími hráči na ledě jsou oba brankáři. Ti si připsali několik velice povedených zákroků a jelikož oba zůstali nepřekonáni, tak je skóre stejné jako po první třetině. Nashville vede 1:0 a je dvacet minut hry od cenné výhry.
40:00'
39:56'
Po dalším kontru se pískal faul na straně hostů a Steven Kampfer dostal dvě minuty za podrážení.
39:25'
Hartman se nyní dokonce dostal do brejku, naznačil bekhendovou kličku, Halák ale dokázal vše zachránit.
39:02'
Bostonu to v dalších vteřinách nejde, přišlo dokonce několik ztrát puku a náznaků protiakcí.
38:01'
Pastrňák vyslal křížnou přihrávku na Marchanda, ten okamžitě pálil, ale na bleskově přesunutého Rinneho si nepřišel.
37:47'
Boston si teď dá další přesilovku, Miika Salomäki totiž dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
37:24'
Wagner se chtěl prosmýknout podél pravého mantinelu, obránce domácích jej ale nepustil a přitiskl jej na prkna.
37:13'
Pastrňák byl v postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.
36:32'
Kampfer vyslal z pravé strany tvrdý golfák, jenže Rinne měl dobrý výhled a nedělalo mu problémy zasáhnout lapačkou.
35:40'
Boston trochu přidává na tempu, stále tomu ale chybí klid v koncovce a větší střelecká aktivita.
35:00'
Josiho dělovka od modré čáry prolétla až k Halákovi, ten si na tento nepříjemný pokus musel dávat opravdu velký pozor.
34:53'
Zakázané uvolnění hostů, hra se tak vrací před Haláka.
34:08'
Grimaldi přenechal puk do jízdy Josimu, ten nejprve naznačil střelu a až poté vyslal prudký švih. Halák se nenechal rozhodit a stále drží v této třetině čisté konto.
33:29'
Nyní byl Pastrňák osamocen proti přesile domácích, tři hráči na něj byli skutečně moc.
32:51'
Rinne čaruje. Zpoza branky přihrával Pastrňák na Heinena, poletující puk pak gólman domácích zvládl nějakým způsobem zkrotit a přerušit hru.
32:36'
Trocha nepřesností na obou stranách, hra je nakonec přerušena, neboť puk skončil na střídačce hostů.
31:15'
Nashville nyní nechal zapomenutého Wagnera, ten si zprava najel před Raska, jenže jej nedokázal prostřelit. Brankář domácích vyrazil švih do rohu.
30:51'
Domácí tým je již v plném počtu, Fiala se odpykání trestu vrátil na led
30:29'
Bostonu se nepovedla rozehrávka a zpoza branky vyjel puk do středního pásma.
29:43'
Puk letí přes všechny čáry až k Halákovi, Nashville se zatím dobře brání.
29:15'
Pastrňákovo nahození na brankoviště neposedně poskakovalo mezi holemi, domácím se nakonec povedlo se ubránit.
28:51'
Už se pískalo a na trestnou lavici míří Kevin Fiala za hákování.
28:31'
Bude se zase vylučovat a bude to na straně domácích. Boston má prozatím ponechanou výhodu.
27:40'
Halák drží svůj tým nad vodou. Nyní se na něj řítila hned trojice hráčů soupeře, Ekholmova střela ale skončila na chráničích právě gólmana Bostonu.
26:55'
Sám se pak dostal po chybě hostů před Haláka, zblízka ale nenašel místečko, kudy by protlačil puk za brankovou čáru.
26:18'
Už je ale u konce a Hartman naskočil na ledovou plochu.
26:11'
Backes dostal nabito na levou stranu, okamžitou střelou ale Rinneho nepřekvapil. Není to ale ze strany Bostonu špatná přesilovka.
25:21'
Subban zblokoval další střelu, nyní zabránil v případném skórování Pastrňákovi.
24:18'
Přesilovku si teď zahrají hosté, dvě minuty za hákování dostal Ryan Hartman.
23:58'
Boston je už v plném počtu, dlouhé oslabení přečkal bez úhony.
23:44'
Po rychlé kombinaci pálil Josi, jeho dělovka skončila těsně vedle.
23:10'
Až nyní přišel závar před brankovištěm a do zakončení se nacpal Ekholm. Poskakující puk ale netrefil dle svých představ a Halák poté přerušil hru.
22:29'
A další vyhození hostů, Nashville v této přesilovce ještě nevystřelil na branku.
21:59'
Backesovi klička nevyšla a nevyhodil, to se povedlo až o chviličku později Carlovi.
21:23'
Teď se domácí tým dokonce sám vytlačil z útočného pásma a musí začínat od nuly.
20:53'
Hostující Moore vyhazuje, Bostonu zatím oslabení vychází.

Trestné minuty: 2:18
Je za námi první třetina, která přinesla zejména ze strany Nashvillu velké střelecké představení: Halák v brance Bostonu ale dlouho odolával a padl až v 15. minutě, kdy jej po nájezdu před branku překonal po ledě Roman Josi. Zbytek střel však zvládl pochytat a jelikož Pekka Rinne stále drží čisté konto, do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí tým.
20:00'
19:58'
No a jelikož neudržel nervy na uzdě a teatrálně ukazoval, že Sissons simuloval, tak navrch obdržel i dvě plus deset minut za nesportovní chování.
19:58'
Ještě jedno vyloučení na straně hostů! Brad Marchand dostal dvě minuty za vysokou hůl.
19:10'
Hosté oslabení přečkali bez úhony a zase hrají v plném počtu.
18:53'
Domácí ztratili puk a rázem tu byl brejk Bostonu dvou na jednoho. Marchand volil střelu, tu mu ale Subban srazil svým tělem mimo ledovou plochu.
18:36'
Marchand vyváží puk po pravé straně, má plno prostoru.
17:29'
Ellisovu tvrdou ránu od modré čáry Halák vyrazil, domácí zůstávají v pásmu a snaží se o tlak.
17:10'
Dlouho jsme ale v pěti na obou stranách nehráli, další dvě minuty za hákování dostal hostující Noel Acciari.
16:56'
A teď už u konce skutečně je.
16:55'
Marchand se neprobil levou stranou do pozice, přesilovka se chýlí ke konci.
16:13'
Teď se už Boston dostal i do zakončení, Rinne ale Krejčího pokus zvládl vyrazit do rohu.
15:41'
Hraje se sice v pásmu domácích, jenže momentálně jsou u puku hráči Nashvillu a snaží se vyhodit.
14:56'
Bylo to ale s faulem a Yannick Weber dostal dvě minuty za hákování.
14:56'
Hned po vhazování se do útoku nahrnul Backes, jeho bleskové zakončení ale zvládl Rinne udržet ještě před brankovou čárou.
14:49'
Nashville právě vstřelil branku!
Strážce hostující branky už ale padl, neboť u modré čáry si vybojoval puk ROMAN JOSI, zprava si najel do pozice, kličkou se zbavil Kruga a střelou po ledě poslal zblízka Nashville do vedení. Asistence: Ryan Ellis, Nick Bonino.
14:34'
Zcela volný zůstal na levé straně Bonino, Halák ale vyrazil i jeho střelu.
14:02'
Carlo se vrátil do hry, Nashville ale pokračuje v náporu v útočném pásmu.
13:23'
Dělovku od modré vyslal Subba, Halák toho mnoho neviděl, ale mohl si oddechnout, neboť rána skončila na zadním mantinelu.
13:08'
Hned dvě rány vyslal Roman Josi, ta první skončila mimo, tu druhou pokryl Jaroslav Halák.
12:29'
Úvod přesilovky se domácím nedaří, Ellis je s pukem za vlastní brankou a rozjíždí další akci.
12:02'
Už se ale pískalo a na trestnou lavici zamířil Brandon Carlo s dvouminutovým trestem za hákování.
11:58'
Bude se vylučovat, domácí zatím pokračují v akci, u puku je Forsberg.
10:13'
Fiala si sjížděl před branku na teč, puk ale netrefil. Tohle vypadalo na velice slušnou šanci. Jen ta koncovka...
09:09'
Turris se nyní změnil v nahrávače a zpoza branky hledal Smithe. Ten zblízka nedokázal sklepnout za Halákova záda a hosté už jdou do protiútoku.
08:18'
Po rychlém kontru domácích a přihrávce zleva mezi kruhy se ke střele dostal Turris, jeho prudký švih skončil těsně vedle.
07:35'
Marchandovo nahození z rohu pouze prolétlo prostorem, u brankoviště ne nenašel nikdo, kdo by sklepával.
07:09'
Zakázané uvolnění domácích, hra se přesouvá před Rinneho a vhazuje se po jeho levé ruce.
06:02'
Nashville je zatím střelecky aktivnější, další pokus vyslal Forsberg, Halák je však zatím neprůstřelný a na své čáře působí jistým dojmem.
05:47'
Josiho střela od modré čáry skončila u Haláka, ten opět přerušil hru.
05:08'
Na druhé straně pálil golfákem Sissons, Halák zakročil u své pravé tyčky.
04:48'
Nenápadná Krejčího střela z levé strany. Český útočník pro své zakončení zvolil bekhend, Rinne svým zákrokem přerušil hru.
04:11'
Halák má puk mezi svými chrániči, nahození od modré čáry mu nadělalo docela problémy.
03:25'
Fiala sice dojel nahozený puk, nedokázal se ovšem u pravého mantinelu dostat ke střele. Jeho pokus o přihrávku byl pak hosty zastaven.
02:36'
Rinne vyrazil střelu z pravé strany, ale puku se ihned chopil Marchand a bleskově objel branku s úmyslem zasunout za tyčku. Rinne se ovšem zvládl přemístit a lapit i tento pokus!
01:45'
Na druhé straně už si Halák osahal puk, po krytý prudké střely musel ještě dávat pozor na případnou dorážku.
01:30'
Hosty prodloužený puk skončil v rohu kluziště, Boston se prakticky ještě nedostal do útočného pásma.
00:19'
Domácí hned v úvodu zakombinovali a výsledkem byla rychlá střela. Halák zasahovat nemusel, puk prolétl kousek vedle jeho branky.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Irwin – Fiala, Johansen, F. Forsberg (A) – C. Smith, Turris, Järnkrok – Hartman, Bonino, Sissons – Salomäki, F. Gaudreau, Grimaldi.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Carlo, Chára (C), J. Moore, Krug, Kampfer, Lauzon – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – DeBrusk, Krejčí, Heinen – Backes (A), Nordström, Bjork – Acciari, Kuraly, Wagner.

Rozhodčí: Joannette, Morton – Gibbons, Murchison.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, na řadě je hymna USA a poté už začne samotný zápas.
BOSTON BRUINS

Medvědi by taktéž rádi dobývali Stanley Cup a do ročníku rovněž vstoupili dobře. Z 12 zápasů oslavili 7 vítězství, což znamená umístění na druhé příčce nabité Atlantické divize. Za slibnými výsledky je znovu táhne produktivní první formace ve složení David Pastrňák (11+5), Patrice Bergeron (7+12) a Brad Marchand (4+11). V brance se navíc skvělými výkony prezentuje slovenská posila Jaroslav Halák. Ten odchytal dokonce o jeden zápas více, než Tuukka Rask, a to navíc s krásnou úspěšností zásahů 94,47 %.

Na rozdíl od Predátorů se může Boston pochlubit velice údernými přesilovými hrami, jejichž úspěšnost, nejen díky příspěvku právě první formace, přesahuje 30% hranici. Do zápasu v Nashvillu navíc bude moci jít podpořen těžkým soubojem na ledě Caroliny, kde Bruins prohrávali, ovšem nakonec zvítězili těsně 3:2. Historie vzájemných zápasů nicméně dnes v noci hovoří trošku proti nim. Zápasy s Nashvillem totiž pravidelně vyhrávají mužstva hrající v domácím prostředí, dnes v noci to tedy vychází na soupeře. Dojde tentokráte k výjimce?
NASHVILLE PREDATORS

Predátoři by se také letos velice rádi zapojili do bojů o titul. V úvodu sezóny k tomu vykročili na výbornou, momentálně jsou totiž vůbec nejlepším týmem ligy! Ve 13 zápasech nastřádali 20 bodů. Zajímavé je, že inkasovali pouze 30 branek, což znamená vizitku druhé nejúspěšnější defenzivy. Lépe je na tom pouze dnešní soupeř z Bostonu, ten nicméně odehrál o jedno utkání méně.

Pokud má někde Nashville rezervy, je to určitě hra v nerovnovážném počtu hráčů. Nedaří se v přesilovkách, které patří do nejhorší třetiny v soutěži. Ještě méně to tomuto celku klape při oslabení, což by mohl být při střetu s formací Pastrňáka, Bergerona a Marchanda nemalý problém. Predators momentálně drží minisérii dvou vítězných střetnutí za sebou, nejprve doma otočili duel s Vegas a zvítězili 4:1. Stejným poměrem vyhráli také na ledě Tampy, což je velice cenný skalp! Před vlastními fanoušky budou v roli mírného favorita, dokáží ji potvrdit?
Zdravím všechny fanoušky zámořského hokeje! National Hockey League nám v noci ze soboty na neděli nabídne bohatou várku zápasů. My se společně zaměříme na střetnutí mezi kandidáty na nejvyšší příčky, ve kterém Nashville Predators vyzvou Boston Bruins! Sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.