NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Ottawa - 12. prosince 2018   02:00

Nashville
Nashville
15:38' Watson (Ekholm, Sissons) • 29:01' Ellis (Josi, Johansen) • 41:59' C. Smith (Järnkrok)
Ottawa
C. Anderson (McKenna) – Chabot, Harpur, Lajoie, Ceci (A), Falk, Burgdoerfer, Elliott – B. Tkachuk, White, Mark Stone (A) – Bødker, Tierney, Batherson – Dzingel (A), Z. Smith, Pääjärvi – M. McCormick, Pyatt. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Tři hvězdy utkání:

1. Pekka Rinne (NSH) 25 zák., 1 gól, 96,2%
2. Auston Watson (NSH) 1+0
3. Ryan Ellis (NSH) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 36-26; Zablokované střely: 11-18; Vhazování: 61%-39%; Hity: 18-19; Přesilové hry: 0/2-0/3; Trestné minuty: 6-4.
Zack Smith sice po pouhých 26 sekundách poslal Ottawu do vedení, jenže poté se hosté střelecky odmlčeli a další gól už se jim přidat nepodařilo, zatímco na straně Nashvillu necelých pět minut před přestávkou vyrovnal Auston Watson a v polovině zápasu poté otočil skóre Ryan Ellis. Predators se navíc podařilo vedení pojistit, když se krátce po zahájení závěrečné části prosadil Craig Smith. Výsledek. Nashville Predators 3 Ottawa Senators 1.
59:47'
Mattias Ekholm na pravém křídle vypálil ihned po vhazování a Craig Anderson vkleče puk podržel.
59:43'
Senators vyhodili puk na zakázané uvolnění a to je zřejmě to poslední, co dnes v Nashvillu předvedli.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:05'
Craig Anderson v tuto chvíli naskočil na střídačku a Ottawa zkouší zdramatizovat zápas dvě minuty před koncem při hře bez brankáře!
57:29'
Do konce zápasu už příliš mnoho času odehrát nezbývá a jsem zvědavý, zda to hosté zkusí bez brankáře.
56:34'
Pekka Rinne předvedl dobrý postřeh, když střelu Senators z úhlu vyrazil vyrážečkou mimo.
55:26'
Calle Järnkrok rozjel na levém křídle nebezpečnou akci, jenže na jejím konci Predators útok překombinovali a do zakončení se nakonec dostat nedokázali.
54:26'
Craig Anderson si snadno poradil s táhlou střelou domácích od modré čáry a prostor dostává komerční přestávka.
53:22'
Predators se ocitli pod tlakem a podél trestných lavic raději puk rychle vyhodili na zakázané uvolnění.
52:36'
Mikkel Bødker se snažil v levém kruhu dostat ke střele zápěstím, oba dva jeho pokusy ale byly zablokovány.
50:44'
Mikkel Bødker z levého křídla nahodil puk před bránu, kde byl dvakrát tečován, Pekka Rinne šel ale rychle do kolen a sevřenými betony puk zastavil. Komerční brejk.
49:57'
Nick Bonino na pravém křídle napřáhl k táhlé střele s příklepem, kterou Craig Anderson zastavil, přestože si nebyl úplně jistý, v jaké části výstroje kotouč má.
49:48'
Austin Watson si najel v mezikruží na přihrávku zpoza brány a tvrdou střelou bez přípravy mířil do pravého horního rohu, Craig Anderson ale kotouč vyrazil.
49:07'
Predators vyhodili puk s pomocí teče, a tak se dvouminutové vyloučení za zdržování hry nekonalo.
48:24'
Ryan Hartman na pravém křídle napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Craig Anderson za svá záda nepustil. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
48:01'
Calle Järnkrok si najel mezi kruhy na přihrávku z pravého křídla a bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která byla sražena do rohu ledové plochy.
47:09'
Také Brady Tkachuk už je zpět na ledě a Ottawa v rychlém sledu přečkala dvě oslabení v řadě.
46:41'
Colton Sissons na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho rána minula vzdálenější pravou tyč brány.
45:09'
Brady Tkachuk byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Ottawa bude hrát znovu ve čtyřech hráčích.
45:07'
Stefan Elliott vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a jeho střela z úhlu těsně nad nad mířila k bližší tyči, kde ji lapil do lapačky pozorný Pekka Rinne.
44:06'
Vyloučený Chris Tierney je zpět na ledě a ani jeden z týmů dnes neskóroval v přesilové hře.
42:54'
Craig Smith vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a Craig Anderson jeho ránu podržel v náručí.
42:06'
Chris Tierney fauloval v obranném pásmu Senators a dostal dvě minuty za podržení.
41:59'
Nashville právě vstřelil branku!
CRAIG SMITH se jako parní lokomotiva na pravém křídle prodral kolem jednoho z hráčů Ottawy a z nulového úhlu u pravé tyče nahodil puk před bránu, kde si ho hráč Senators nohou srazil do vlastní sítě! Asistence: Calle Järnkrok.
41:45'
Magnus Pääjärvi z vrcholu levého kruhu nahodil puk před bránu a Ryan Dzingel ho ze vzduchu sklepával ke vzdálenější pravé tyči, Pekka Rinne ale puk vyrazil.
40:50'
Brady Tkachuk se dostal po zablokované střele svého spoluhráče od modré čáry u pravé tyče k dorážce, Pekka Rinne si ale přední tyči pohlídal a puk vyrazil.
40:15'
Kevin Fiala se vrátil po dvojnásobném vyloučení za vysokou hůl na led a Nashville hraje v plném počtu.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-16; Zablokované střely: 9-15; Vhazování: 65%-35%; Hity: 13-15; Přesilové hry: 0/0-0/3; Trestné min.: 6-0.
Třetí třetina začne přibližně v 3:55.
Oba týmy si během prostřední části utkání vytvořily několik slibných brankových příležitostí, Bridgestone Areny ovšem byla svědky pouze jednoho gólu, o který se na domácí straně postaral Ryan Ellis, a otočil skóre ve prospěch Nashvillu. Skóre po druhé třetině v městě hudby zní. Nashville Predators 2 Ottawa Senators 1.
40:00'
39:10'
Brady Tkachuk se ocital u levé tyče v obrovské šanci, jenže Pekka Rinne kopíroval jeho pohyb a pravým betonem jeho pokus vyrazil mimo!
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:38'
Austin Watson na pravém křídle vybojoval puk a po rychlém objetí brány mířil z úhlu do bližšího horního rohu brány, Craig Anderson ale jeho pokus zápěstím vyrazil pravým ramenem do ochranné sítě.
36:50'
Ryan Dzingel z levého kruhu přihrál na vzdálenější pravou tyč, kde mohl puk uklízet do prázdné brány Brady Tkachuk, jenže ho nabral jako na lopatu a vůbec nezamířil mezi tři tyče!
36:15'
Brady Tkachuk před vlastní bránou dokázal rozbít kombinaci Predators a poté ho Kevin Fiala zasáhl do obličeje, a jelikož mu rozsekl ret, dostal dvě plus dvě minuty za vysokou hůl. Hosté mohou vyrovnat.
35:48'
Craig Anderson si tentokrát připsal snadnější zákrok, když podržel v náručí ránu Ryala Ellise od modré čáry.
35:29'
Predators vystřelili z bodu levého kruhu pro vhazování a Craig Anderson puk vyrazil pravým ramenem.
34:28'
Pekka Rinne vyrazil střelu Senators vyrážečkou a puk po následném protiútoku domácího týmu podél střídaček opustil ledovou plochu. Komerční přestávka.
33:07'
Chvíli to vypadalo na vyloučení, puk byl ale tečován předtím, než opustil ledovou plochu a skončil v hledišti.
31:36'
Ryan Johansen na pravém křídle vystřelil z úhlu a Craig Anderson puk levým betonem vyrazil za svou bránu.
31:26'
Senators vyhodili puk podél trestných lavic na zakázané uvolnění a hra se vrátila zpět před Craiga Andersona.
31:00'
Predators se ocitli v dalším postavení mimo hru a prostor nyní dostává reklamní přestávka.
30:26'
Před bránou Pekky Rinneho vznikl obrovský závar, po kterém Predators vyhodili puk na zakázané uvolnění.
29:01'
RYAN ELLIS si na pravém křídle parádně narazil puk s Romanem Josim a střelou s příklepem bez přípravy napálil kotouč nad lapačkou Craiga Andersona do bližšího horního rohu brány! Senators otočili skóre a vedou nad Ottawou 1:0! Asistence: Roman Josi a Ryan Johansen.
28:18'
Dlouhá diagonální přihrávka Senators z obranného pásma nikoho nenašla a pískalo se zakázané uvolnění.
27:39'
Nick Bonino naskočil na střídačku poté, co útok Nashvillu na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.
27:21'
Yannick Weber sice před bránou tělem dokázal odstavit jednoho z hráčů Ottawy, jenže poté ztratil stabilitu a na čtyřech sestřelil svého brankáře Pekku Rinneho. Oba by měli být v pořádku, s jistotou to ale budeme moci říci až po krátké komerční přestávce.
26:39'
Anthony Bitetto napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, do které se obětavě postavil jeden z hráčů Ottawy, a schytal hodně nepříjemnou ránu.
25:27'
Predators se na levém křídle dostali k nahození od modré čáry, které Craig Anderson podržel v náručí.
25:08'
Austin Watson mohl z pravého kruhu uklízet puk do prázdné brány, jenže si ho ještě srovnával na hůl a jeho pokus z otočky Craig Anderson sevřenými betony vyrazil.
24:54'
Nashville si vytvořil obrovský tlak a v rychlém sledu se dostal ke střele v blízkosti levé a po následujícím protiútoku u pravé tyče, Craig Anderson ale v obou případech puk vkleče vyrazil.
22:16'
Predators se do svého soupeře pořádně zakousli a dostali se k několika střelám, o poslední z nichž se postaral Mattias Ekholm, a z pravého kruhu pro buly mířil nad levým ramenem Craiga Andersona do předního horního rohu brány, kotouč se ale od horní tyče odrazil zpět do hry!
21:40'
Nick Bonino nejprve nepustil ke střele u pravé tyče Bradyho Tkachuka a poté vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale sražen za bránu Ottawy.
20:59'
Senators vystřelili z levého kruhu pro vhazování a Pekka Rinne na přední tyči lapil puk do své lapačky.
20:29'
Senators se podél trestných lavic nepodařilo rozehrát a proti hostům se pískalo zakázané uvolnění.
20:19'
Predators se dostali k nahození, které bylo na začátku druhé části střetnutí sraženo mezi střídačky.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-8; Zablokované střely: 6-6; Vhazování: 75%-25%; Hity: 10-7; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:58.
Ottawa vykročila do zápasu pořádně zostra, když ji po chybě Pekky Rinneho poslal po 26 sekundách do vedení Zack Smith. Krátce na to už to mohlo být o dva góly, jenže hosté orazítkovali po krásné kombinaci levou tyč a necelých pět minut před přestávkou přišlo vyrovnání, o které se postaral Austin Watson. Po první části. Nashville Predators 1 Ottawa Senators 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:38'
Brady Tkachuk se pokusil vrátit Sens vedení střelou z pravého kruhu, která byla na přední tyči zablokována.
17:59'
Senators si vytvořili v rychlém sledu dvě dobré příležitosti, Pekka Rinne si ale dokázal poradit i s tečovaným pukem, a tak na řadu přichází reklamní přestávka.
16:52'
Mark Stone se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, z úhlu a blízkosti ale trefil pouze Pekku Rinneho.
16:15'
Ryan Johansen vystřelil na vrcholu mezikruží a Craig Anderson jeho pokus pravým betonem vyrazil.
15:38'
Mattias Ekholm si na levém křídle najel na přihrávku Coltona Sissonse zpoza brány a od hrazení ho po ledě nahodil před bránu, kde do jeho pasu vložil hůl AUSTIN WATSON a puk se odrazil do vzdálenějšího pravého horního rohu! Asistence: Mattias Ekholm a Colton Sissons.
15:09'
Další nahození Ottawy skončilo v hledišti a po přerušení dostává prostor druhá reklamní přestávka.
14:57'
Senators na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich pokus byl na přední tyči zablokován.
13:26'
Craig Smith na pravém křídle nabral slušnou rychlost a prudkou střelou z úhlu bránu Ottawy přestřelil.
12:28'
Craig Anderson u své pravé tyče zmrazil poskakují kotouč a následuje reklamní přestávka.
12:17'
Kevin Fiala si najel do mezikruží na přihrávku z pravého křídla a rychlou střelou zápěstím po ledě mířil k levé tyči, Craig Anderson ale dokázal puk pravým betonem na poslední chvíli vytěsnit do rohu ledové plochy Bridgestone Areny!
11:42'
Roman Josi na pravém křídle od modré čáry nahodil puk zápěstím na přední tyči, kde se ho snažil tečovat Craig Smith, kotouč ale skončil v rohu ledové plochy.
10:58'
Miika Salomäki se dokázal prodrat ke střele na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím minul vzdálenější levou tyč brány Craiga Andersona.
10:33'
Ottawa vede v městě hudby 1:0, na střely je to ovšem v současné chvíli vyrovnané 4:4.
09:22'
Eeli Tolvanen dobře vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a puk po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, Craig Anderson měl ale čistý výhled a pravým betonem puk vykopl.
07:25'
Ryan Hartman se vrátil z trestné lavice zpět na led a Nashville úspěšně přečkal první oslabení zápasu.
07:00'
Senators se během přesilové hry vůbec nedaří a Nick Bonino dokázal v rychlém sledu dvakrát puk vyhodit.
05:25'
Ryan Hartman fauloval před střídačkami jednoho z hráčů Ottawy a byl vyloučen na dvě minuty za podražení.
04:29'
Colin White byl zřejmě hráčem, který si najel do mezikruží na přihrávku z levého kruhu pro vhazování a rychlou střelou zápěstím orazítkoval levou tyč brány! Málem to bylo o dvě branky.
03:50'
Senators po obratu hry zkusili vystřelit z pravého kruhu pro vhazování, Pekka Rinne si ale přední tyč pohlídal.
03:01'
Ryan Dzingel asistoval u úvodního gólu zápasu a nyní k asistenci mohl přidat gól, jeho střela z levého křídla a ostrého úhlu ale skončila na hrudi Pekky Rinneho.
02:45'
Predators vypálili z pravého kruhu pro vhazování a připravený Craig Anderson vkleče udržel puk v náručí.
01:10'
Eeli Tolvanen napřáhl na ose útočného pásma ihned po vhazování ke tvrdé střele s příklepem, která byla zřejmě těsně před bránou zablokována.
01:08'
Anthony Bitetto na pravém křídle vypálil od modré čáry a Craig Anderson na přední tyči puk podržel náručí.
00:26'
Ottawa právě vstřelila branku!
ZACK SMITH na pravém křídle zavezl puk poprvé v zápase na straně Ottawy do útočného pásma, dobře si pokryl puk a bekhendovou střelou z ostrého úhlu pod pravým podpaždím Pekky Rinneho poslal puk ke vzdálenější levé tyči! Kuriózní gól, po kterém Ottawa vede v městě hudby po 26 sekundách 1:0. Smolný okamžik brankáře. Asistence: Ryan Dzingel a Cody Ceci.
00:01'

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Ekholm (A), Bitetto, Y. Weber – Hartman, Johansen, Fiala – Tolvanen, Järnkrok, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, F. Gaudreau, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – Chabot, Harpur, Lajoie, Ceci (A), Falk, Borowiecki – B. Tkachuk, White, Mark Stone (A) – Bødker, Tierney, Batherson – Dzingel, Z. Smith (A), Pääjärvi – M. McCormick, N. Paul, Pyatt. Hlavní trenér: Guy Boucher.

Rozhodčí: Wes McCauley, Chris Rooney. Čároví: Brian Murphy, Tony Sericolo.
Předpokládané úvodní sestavy:

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Hamhuis, Ekholm, Irwin, Y. Weber – Hartman, Johansen, Fiala – Tolvanen, Järnkrok, C. Smith – Sissons, Bonino, Watson – Salomäki, F. Gaudreau, Grimaldi.

Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – Chabot, Harpur, Lajoie, Ceci, Falk, Borowiecki – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Bødker, Tierney, Batherson – Dzingel, Z. Smith, Pääjärvi – M. McCormick, N. Paul, Pyatt.
OTTAWA SENATORS

Zatímco Nashville během tohoto týdne odehraje tři utkání v domácím prostředí, Ottawu čeká stejné množství zápasů venku. Senators se během venkovního tripu představí nejprve v městě hudby proti Nashvillu, poté v městě motoru proti Detroitu a naposledy Metropolis proti Montrealu. Ottawu táhne Mark Stone, který během posledních pěti zápasů zaznamenal sedm bodů za čtyři góly a tři asistence.
NASHVILLE PREDATORS

Nashville vyhrál jen dva z posledních šesti zápasů, přesto se nachází na prvním místě Centrální divize, o které se dělí s Coloradem. Oba týmy mají na svém kontě shodný počet 39 bodů. Domácí budou spoléhat na Ryana Johansena, který během posledních čtyř utkání zaznamenal čtyři body za gól a tři asistence.
Nashville se vrací v roli vedoucího celku Centrální divize zpět do Bridgestone Areny, kde odehraje tři domácí zápasy v řadě a hned v prvním proti Ottawě se pokusí ukončit sérii dvou porážek. Predators doma vyhráli jedenáct utkání, což je nejvíce ze všech týmů v Západní konferenci. Ottawa vyhrála pouze jeden z posledních čtyř zápasů, v žádném z nichž nedokázala vstřelit více než dva góly, třikrát dva a naposled jeden.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.