NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Vegas - 31. října 2018   01:00

Nashville
Nashville
31:27' Hartman (Fiala, Josi) • 32:24' Hartman (Fiala, P. K. Subban) • 46:37' Järnkrok (Turris, C. Smith) • 57:42' Arvidsson
4:1
(0:1, 2:0, 2:0)
Vegas
Vegas
17:14' R. Smith  (Marchessault, Theodore)

3. Kevin Fiala (NSH) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 28-24; Zablokované střely: 12-10; Vhazování: 59%-41%; Hity: 16-12; Přesilové hry: 0/4-1/4; Trestné minuty: 8-8.
Vegas sice vykročilo do zápasu v Nashvillu dobře a po první části vedlo zásluhou branky Reillyho Smitha, jenže Ryan Hartman uprostřed utkání vstřelil dva góly v rozmezí 57 sekund a bleskově otočil skóre na stranu Predators, v jejichž dresu se ještě ve třetí části prosadili Calle Järnkrok a Viktor Arvidsson. Reilly Smith mohl skórovat také dvakrát, jenže v poslední části orazítkoval horní tyč, stejně jako Colin Miller. Skóre. Nashville Predators 4 Vegas Golden Knights 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:42'
Nashville právě vstřelil branku!
VIKTOR ARVIDSSON si najížděl před prázdnou bránou na odražený puk od hrazení za ní a Nick Holden ho poslal k ledu, faul a automatický gól! V Bridgestone Areně je rozhodnuto – 4:1.
57:26'
Malcolm Subban se vydal na střídačku a Nashville může rozhodnout dnešní utkání!
56:15'
Vyloučený Jon Merrill se podruhé v dnešním zápase vrátil z trestné lavice zpět na led a Vegas je kompletní.
54:57'
Malcolm Subban pravým ramenem vyrazil střelu Ryana Johansena mířící z pravého kruhu do vzdálenějšího levého horního rohu brány a Predators poté už v akci pokračovat nemohli, protože se pískala vysoká hůl za bránou.
54:15'
Jon Merrill vyhodil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a Predators se opět vrací k početní převaze, která přichází na řadu po krátké reklamní přestávce.
54:06'
Oba týmy se dostaly do šance, jenže Rielly Smith z pravého kruhu minul vzdálenější levý horní roh brány, zatímco jeden z hráčů Nashvillu u pravé tyče ztroskotal na hrudi Malcolma Subbana, a vyloučený Deryk Engelland je na ledě.
52:06'
Deryk Engelland fauloval pronikajícího Viktora Arvidssona a vyfasoval dvě minuty za sekání.
52:06'
Viktor Arvidsson si na levém křídle tak dlouho křičel o přihrávku, až ji od Ryana Johansena dostal, sjel si v rychlosti před bránu poté, co se parádní stahovačkou zbavil Deryka Engellanda, a na vzdálenější pravé tyči se kotouč snažil zasunout do brány, levý beton Malcolma Subbana byl ale proti!
50:57'
Colton Sissons nahodil puk do útočného pásma a v pravém rohu se od ochranného skla odrazil do ochranné sítě. Prostor dostává reklamní přestávka.
50:26'
Hra je neskutečně plynulá a rychlá. Vegas se snaží, jenže branková konstrukce mu brání v tom, aby skóre z jeho pohledu bylo v Nashvillu veselejší.
48:44'
Alex Tuch se nejprve nedokázal protáhnout před bránu, útok Vegas ale pokračoval a poté přišla jeho střela z pravého kruhu pro vhazování, kterou Juuse Saros podržel.
47:25'
Malcolm Subban skvěle vychytal Ryana Johansena a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
46:37'
Craig Smith na pravé straně obranného pásma vyhrál důležitý osobní souboj a Kyle Turris podél střídaček zavezl puk do útočného pásma, kde poté parádní žabičkou z pravé strany našel na vzdálenější levé tyči CALLEA JÄRNKROKA a tomu už nezbývalo nic jiného, než zamést puk do prázdné brány, což se mu podařilo s přispěním levé tyče! Asistence: Kyle Turris a Craig Smith.
46:17'
Kdyby Golden Knights ve třetí části dvakrát neorazítkovali tyč, mohli vést, jenže zatím je to stále 2:1 pro Preds.
45:24'
Reilly Smith se v mezikruží dostal k odraženému puku z pravého křídla a střelou zápěstím chtěl vymést levý horní roh brány, jenže kotouč se od horní tyče odrazil do ochranné sítě!
43:44'
Kyle Turris si na vzdálenější levé tyči najel na krásnou diagonální přihrávku z pravého křídla, po které se marně natahovali dva protihráči, z blízkosti ale zamířil pouze do náruče klečícího Malcolma Subbana!
42:51'
Colin Miller ihned po vhazování napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké ráně s příklepem, která mířila do vzdálenějšího levého horního rohu brány, nakonec se ale od horní tyče odrazila mimo!
42:39'
Yannick Weber na levém křídle vyrazil do přečíslení tři na jednoho, které na bodu kruhu pro vhazování vyřešil střelou zápěstím, jenž mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Malcolm Subban ji ale levým ramenem dokázal fantasticky vyrazit!
41:54'
Také Ryan Ellis už je zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu. Hra má obrovské tempo a spád.
41:39'
Vyloučený Jon Merrill naskočil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a začíná přesilová hra Vegas.
41:30'
Vegas se nepodařilo rozehrát a puk zamířil vedle pravé tyče brány Juuseho Sarose na zakázané uvolnění.
41:15'
Roman Josi se v levém kruhu dostal ke střele, kterou Brayden McNabb zablokoval, a puk skončil v ochranné síti.
40:24'
William Karlsson na pravém křídle vybojoval puk a z ostrého úhlu ho krásnou žabičkou poslal na vzdálenější levou tyč, kde ho nedokázal ideálně trefit Brayden McNabb.
40:01'
V Nashvillu začala třetí třetina, do které oba týmy vstupují ve vyrovnaném počtu hráčů ve hře 4 na 4.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-20; Zablokované střely: 6-7; Vhazování: 63%-37%; Hity: 13-9; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 8-4.
Třetí třetina začne přibližně v 3:05.
Nashville mohl dohrát druhou část utkání v přesilové hře, jenže se nevyvaroval faulu a Vegas si na začátku třetí třetiny bude moci zahrát zkrácenou přesilovou hru, která hostům přijde vhod, jelikož Ryan Hartman dokázal v polovině střetnutí dvěma góly v rozmezí pouhých 57 sekund bleskově otočit skóre na stranu Predators. Skóre po druhé třetině v Bridgestone Areně. Nashville Predators 2 Vegas Golden Knights 1.
40:00'
39:54'
Ryan Ellis nedokázal před vlastní bránou ustát souboj s Williamem Karlssonem, který ho parádně odstavil od puku tělem, a za ní ho holí zasáhl do obličeje.
39:39'
Malcolm Subban našel puk v lapačce a Jon Merrill byl vyloučen na dvě minuty za držení hole. Druhá přesilová Predators. První početní výhodu využít nedokázali.
39:06'
Roman Josi při poskytnuté výhodě napřáhl na pravé straně od modré čáry ke tvrdé ráně s příklepem, která zamířila vedle vzdálenější levé tyče brány.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:10'
Tomáš Nosek dokázal dobruslit a zabránit zakázanému uvolnění, jenže v levém rohu útočného pásma ho tvrdě narazil na hrazení zkušený obránce P.K. Subban.
36:57'
Juuse Saros našel nahození Vegas z pravého křídla v lapačce a po divoké pasáži hry, během které se Predators dvakrát zakousli do soupeře, dostává prostor reklamní přestávka. Nashville vede nad Vegas 2:1.
36:17'
Před šancí Vegas se z levého křídla málem řítil sám na bránu po skvělém forčekingu Zac Rinaldo, jenže fantasticky se k němu vrátil Jon Merrill.
35:36'
Deryk Engelland dobře vystřelil z vrcholu pravého kruhu a Juuse Saros nedokázal puk podržet, čehož mohl využít Ryan Reaves, jenže z dorážky minul levý horní roh brány!
34:34'
Jon Merrill na vnitřním oblouku levého kruhu pro vhazování napřáhl ke tvrdé bombě, kterou Juuse Saros dokázal hrudí vyrazit a připsal si důležitý zákrok!
33:45'
P.K. Subban na pravém křídle ihned po vhazování znovu vypálil od modré čáry, Malcolm Subban ale na přední tyči puk vyrazil levým betonem a opět vyhrál vzájemný duel!
33:42'
P.K. Subban se na vrcholu mezikruží po vyhraném vhazování dostal ke střele, kterou Malcolm Subban podržel.
32:24'
P.K. Subban vyhodil puk zpoza vlastní brány podél hrazení tak, že si ho u střídaček mohl pustit do jízdy Kevin Fiala a parádní přihrávkou přes šířku útočného pásma Preds najít RYANA HARTMANA, který z bodu levého kruhu střelou bez přípravy vymetl znovu bližší levý horní roh brány Vegas nad vyrážečkou přesouvajícího se Malcoma Subbana a během pouhých 57 sekund dvěma góly otočil skóre na stranu Nashvillu – 2:1! Asistence: Kevin Fiala a P. K. Subban.
32:00'
Vegas zkusilo udeřit na pravém křídle táhlou střelou, která se stala snadnou kořistí Juuseho Sarose.
31:27'
Domácí RYAN HARTMAN předvedl úchvatnou individuální akci, když si na ose útočného pásma najel na přihrávku Kevina Fialy z levého křídla, v mezikruží se parádní stahovačkou zbavil Colina Millera a u levé tyče úžasnou akci vyšperkoval bekhendovým blafákem, po kterém puk nad vyrážečkou Malcolma Subbana zvedl pod víko! Vyrovnáno. Asistence: Kevin Fiala a Roman Josi.
30:33'
Viktor Arvidsson si v levém kruhu dobře pokryl puk tělem a bekhendem ho nahrnul na bránu Malcolma Subbana, který puk podržel, a následuje reklamní přestávka.
29:31'
Kevin Fiala odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a Nashville málem skóroval v oslabení, když se dvakrát řítil do nebezpečného přečíslení.
29:25'
Colton Sissons se řítil od střídaček při vlastním oslabení sám na bránu, jenže si bekhendovým blafákem na Malcolma Subbana nepřišel a ztroskotal na jeho pravém betonu! Fantastický zákrok brankáře Golden Knights! Stále je to 0:1.
27:51'
Colton Sissons mohl udeřit v oslabení, když si z mezikruží vybruslil do pravého kruhu pro vhazování a z úhlu napřáhl ke střele, kterou Malcolm Subban vyrazil.
27:31'
Nashville hrál v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká na trestné lavici Kevin Fiala.
27:28'
A hned vzápětí to zkoušel Pierre-Édouard Bellemare, jenže bránu Predators o něco málo přestřelil.
27:12'
Jonathan Marchessault dobře vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, Juuse Saros ovšem puk vyrazil.
26:28'
Predators dobře vystřelili z pravého kruhu pro vhazování, Malcolm Subban ale puk hrudí vyrazil mimo.
26:17'
Predators si zásluhou předchozí přesilové hry vytvořili obrovský tlak, zatím se jim ale skórovat nepodařilo. Poslední akci domácího týmu zastavilo postavení mimo hru a prostor nyní dostává krátká reklamní přestávka.
25:50'
Filip Forsberg se ocitl v levém kruhu ve velké šanci, jenže bránu Malcolma Subbana přestřelil! Brankář Vegas zřejmě kotouč přizvedl nad svým pravým ramenem.
24:33'
Vyloučený Brayden McNabb je zpět na ledě a zajímavostí dnešního utkání je, že všechna tři vyloučení byla za držení. Oba týmy si často pomáhají rukama.
24:01'
P.K. Subban napřáhl od modré čáry ke své tradiční bombě s příklepem, kterou Malcolm Subban úspěšně vyrazil, když dobře zasáhl pravým betonem!
23:21'
Vegas zatím svého soupeře nepustilo ke střele a navíc se mu v rychlém sledu podařilo dvakrát puk vyhodit.
22:33'
Zac Rinaldo se na pravém křídle snažil protáhnout do útočného pásma a vybojoval pro svůj tým přesilovou hru. Brayden McNabb byl vyloučen na dvě minuty za držení.
22:23'
Ryan Reaves vyhrál vhazování ve středním pásmu a Colin Miller se dokázal v pravém kruhu dostat v tísni ke střele zápěstím, kterou Juuse Saros ukryl v náručí.
21:53'
Ryan Hartman z pravého křídla nebezpečně nahodil puk před bránu, Malcolm Subban ho ale holí vyrazil do strany a prudká rána Predators zleva skončila nad bránou.
21:43'
Ryan Hartman a P.K. Subban rychle spěchali k bráně Vegas za nahozeným kotoučem, jenže Juuse Saros ho rychle přikryl pod svou lapačkou a přerušil hru.
21:10'
Vegas odehrálo velice slušné střídání, během něhož se dostalo ke dvěma střelám, obě ale byly zablokována. Obránce Juusemu Sarosovi nyní hodně pomohli.
20:01'
Vracíme se zpět do města hudby v Nashvillu, kde zatím domácí hokejisté neladí správné noty a s Golden Knights prohrávají po úvodní části utkání těsně 0:1.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-13; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 59%-41%; Hity: 9-6; Přesilové hry: 0/0-1/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:08.
Malcolm Subban zatím v souboji se starším bratrem P.K. Subbanem vyhrává, protože během první třetiny ani jednou neinkasoval a krátce před přestávkou navíc udeřil v přesilové hře Rielly Smith. Skóre po první třetině. Nashville Predators 0 Vegas Golden Knights 1.
20:00'
19:21'
Predators se po nebezpečném nahození z pravého křídla dvakrát tlačili před bránu, jenže ani jednou se do zakončení nedostali a kotouč prolétl na opačnou stranu.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:40'
Vegas bylo během první třetiny výrazně nebezpečnější a jeho vedení je naprosto zasloužené. Jak odpoví domácí?
17:43'
Tomáš Nosek se pokusil rychle přidat druhý gól, jeho pokus z pravého křídla ale skončil ve výstroji Juuseho Sarose, který puk podržel a přerušil hru.
17:14'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Jonathan Marchessault si na pravém křídle dvakrát vyměnil puk s Sheou Theodorem a parádní přihrávkou přes šířku útočného pásma přenesl hru do levého kruhu, kde si puk zpracoval REILLY SMITH a výstavní střelou mezi levým betonem a lapačkou Juuseho Sarose vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Vegas využilo přesilovou hru a vede 1:0! Asistence: Jonathan Marchessault a Shea Theodore.
16:24'
Viktor Arvidsson dostal dvě minuty za držení a Vegas má druhou příležitost otevřít skóre v přesilové hře, která přijde na řadu po krátké komerční přestávce.
16:04'
William Karlsson si z pravého křídla krásně vybruslil před bránu, jenže ani nadvakrát puk nedokázal zasunout mezi betony výtečného Juuseho Sarose!
15:28'
Alex Tuch vypálil rychle z bodu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ovšem zablokován jedním z hráčů Nashvillu, a tak Juuse Saros zasahovat nemusel.
14:54'
Tomáš Hyka dokázal za bránou Predators dobruslit kotouč a zabránit zakázanému uvolnění, jenže se okamžitě ocitl pod tlakem a nedokázal přesně přihrát.
14:20'
Miika Salomäki chtěl od střídaček puk nahodit před bránu, jenže jeho nahození bylo zablokováno a kotouč se odrazil do neutrální zóny ledové plochy.
13:56'
William Karlsson nemohl na levém křídle pokračovat v akci, protože útok Vegas přerušilo postavení mimo hru.
12:41'
Viktor Arvidsson se dostal ke střele na vrcholu mezikruží, jeho pokus ale na bránu neprošel. Byl zablokován.
12:19'
Vegas snadno přišlo o puk a Predators se řítili do přečíslení tři na dva, tentokrát ho ale skvěle zastavil Deryk Engelland, který na vrcholu levého kruhu obranného pásma vypíchl puk Ryanovi Johansenovi a připsal si důležitý obranný zákrok.
11:09'
Juuse Saros pravým betonem vykopl nahození Golden Knights z pravého křídla a na opačné straně ledové plochy si připsal snadný zákrok Malcolm Subban. Komerční přestávka.
10:22'
Ryan Hartman mohl udeřit v oslabení, jeho střela z mezikruží ale zamířila do náruče brankáře Malcolma Subbana.
09:27'
Shea Theodore fantasticky rozbil přečíslení Predators v oslabení dva na jednoho a hned na opačné straně mohli udeřit z přečíslení dva na jednoho Golden Knights, když na pravém křídle předvedl obrovskou rychlost William Karlsson a na bodu kruhu pro vhazování napřáhl ke střele zápěstím, kterou Juuse Saros nadvakrát pokryl!
09:08'
Alex Tuch si najel na přední tyči na krátkou kolmou přihrávku od Jonathana Marchessaulta a dobře puk tečoval, Juuse Saros ho ale levým betonem vykopl mimo!
08:45'
Jonathan Marchessault na pravém křídle vystřelil ihned po vhazování od modré čáry a Juuse Saros si v domácí bráně Predators připsal další snadný zákrok.
08:38'
Ryan Ellis za vlastní bránou u hrazení povalil zezadu k ledu Erika Haulu a byl vyloučen na dvě minuty za držení.
08:26'
Colin Miller na pravém křídle vystřelil od modré čáry, jeho táhlý pokus ale našel pouze náruč Juuseho Sarose.
07:31'
Puk byl sražen mimo hrací plochu a nyní se můžeme dostat k zajímavosti, kterou je, že dnešní utkání Predators sleduje v hledišti lyžařka Lindsey Vonnová.
07:13'
Colin Miller na pravém křídle vystřelil ihned po vhazování, jeho střela zápěstím ale skončila ve vzdálenějším levém rohu ledové plochy. Juuse Saros zůstal v klidu.
07:10'
Golden Knights se prezentují velice agresivním hokejem a Predators puk podél střídaček vyhodili na zakázané uvolnění.
06:13'
Vegas na pravém křídle vystřelilo ihned po vhazování a Juuse Saros musel jít na přední tyči rychle k ledu, aby levým betonem stačil puk vytěsnit mimo svou bránu.
06:06'
Alex Tuch mířil krásnou střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Juuse Saros ovšem vytáhl parádní semafor, po kterém puk ukryl ve své lapačce! Komerční přestávka.
05:55'
Deryk Engelland chytře napálil puk před bránu, kde ho tečoval těsně před brankovištěm Ryan Carpenter, Juuse Saros ale předvedl skvělý reflex a puk vyrazil!
05:03'
P.K. Subban na pravém křídle napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, jeho bratr Malcolm Subban šel ale rychle do kolen a sevřenými betony puk vyrazil.
04:32'
Golden Knights na pravém křídle nemohli pokračovat v akci kvůli postavení mimo hru a po 4 minutách a 32 sekundách byla hra poprvé v zápase přerušena. Vražedné tempo.
04:03'
Malcolm Subban si sice snadno poradil s nahozením Predators a rozehrál doprava, jenže Golden Knights nemají ani chvíli klidu. Predators dobře napadají.
03:23'
Ze zápasu uplynulo téměř tři a půl minuty a zatím se ani jednou nepřerušovalo. Hra je zatím hodně rychlá.
01:42'
Yannick Weber byl zřejmě hráčem, který na levém křídle prudce vypálil z kruhu pro vhazování, a Malcolm Subban na přední tyči dokázal puk v rozštěpu s problémy vyrazit!
01:22'
Alex Tuch se před pár okamžiky dostal v pravém kruhu pro vhazování k nebezpečné střele, kterou pozorný Juuse Saros dokázal na přední tyči vyrazit za svou bránu.
00:01'
V Nashvillu právě bylo zahájeno utkání, ve kterém se proti sobě postavili obránce P.K Subban a brankář Malcolm Subban, který v letošní sezóně NHL nastoupil ke svému druhému zápasu.
00:01'
Hokejisté Nashvillu vybíhají na led a do začátku utkání mezi Predators a Golden Knights zbývá jen několik okamžiků. Který z týmů bude úspěšnější a vyhraje?

Nashville Predators: Saros (Grosenick) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen (A), Arvidsson – Järnkrok, Turris, C. Smith – Hartman, Bonino, Fiala – Salomäki, Sissons, Rinaldo. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – Theodore, Engelland (A), McNabb, C. Miller, Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Hyka, Haula, Tuch – Nosek, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Brad Meier, Reid Anderson. Čároví: Scott Driscoll, Kiel Murchison.
Předpokládané úvodní sestavy:

Nashville Predators: Saros (Grosenick) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), P. K. Subban, Irwin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Järnkrok, Turris, C. Smith – Hartman, Bonino, Fiala – Salomäki, Sissons, Rinaldo. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

Vegas Golden Knights: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, C. Miller, Theodore, Engelland (A), Merrill, Holden – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Hyka, Haula, Tuch – O. Lindberg, Eakin, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.
VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Pokud počítáme přípravu a základní část dohromady, Vegas na ledě soupeřů vyhrálo čtyři utkání v řadě, po kterých následovala série tří venkovních proher v řadě, hokejisté Golden Knights ji ovšem dokázali ukončit ve Philadelphii, kde zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Svěřencům Gerarda Gallanta se nedařilo příliš ani v T-Mobile Areně, v posledním utkání ovšem dokázali porazit Ottawu a ukončili předchozí sérii dvou porážek.
NASHVILLE PREDATORS

Nashville má nyní na svém kontě 16 bodů společně s Torontem a zůstává nejlepším týmem dosavadního průběhu letošního ročníku NHL. Maple Leafs jsou v těsném závěsu, odehráli ovšem o jeden zápas více. Predators budou chtít proti Vegas ukončit sérii dvou domácích porážek v řadě a ke splnění cíle by jim měl pomoci Filip Forsberg, který je s deseti góly druhým nejlepším střelcem letošní sezóny a se 14 kanadskými body nejproduktivnějším hráčem domácích Predators.
Golden Knights se po sérii pěti domácích zápasů, v jejímž závěru zvítězili po prodloužení nad Ottawou a ukončili sérii dvou porážek v řadě, přesunou nyní do Nashvillu. Predators se ovšem v Bridgestone Areně příliš nedaří, když doma z posledních deseti zápasů v přípravě a základní části dohromady vyhráli pouze tři zápasy, když mezi 12.-16. říjnem zvítězili třikrát v řadě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.