NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Detroit - 16. listopadu 2018   01:38

Ottawa
Ottawa
19:21' Ceci (Duchene, Mark Stone) • 27:05' Batherson (Duchene)
2:1
(1:0, 1:1, 0:0)
Detroit
Detroit
23:55' Rasmussen  (Green, Daley)
Ottawa
C. Anderson (McKenna) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Ch. Wideman, Borowiecki (A) – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – Batherson, Duchene, Bødker – B. Ryan, Tierney, Dzingel – Pyatt, Z. Smith, Pääjärvi.
Skilliter, Peel – Miller, Cormier
Canadian Tire Centre, Ottawa
13402 diváků
Detroit

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci.
Česká stopa v utkání
Martin Frk (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:56
Tři hvězdy utkání
1. Drake Batherson (OTT) 1+0
2. Matt Duchene (OTT) 0+2
3. Craig Anderson (OTT) 34 zák., 97,1%
Vítěznou branku vsítil při svém prvním startu v NHL dvacetiletý Drake Batherson, který se také stal první hvězdou zápasu.
Detroit na ledě Ottawy uspět nedokázal a po čtyřech výhrách v řadě pocítil hořkost porážky. Domácí Ottawa si však vítězství plně zasloužila. Podařilo se jí využít dobré obrany, kterou podpořila dvěma vstřelenými góly a zejména skvělým Andersonem v brance.

Tomu se podařilo ve třetí třetině vychytat hned dvě trestná střílení, která nařídili rozhodčí po faulech Ceciho a Widemana. Detroit měl svých šancí spoustu, ale dopadl při nich stejně, jako při samostatných nájezdech – neúspěchem.
Senators závěrečný nápor soupeře ubránili a radují se z cenného vítězství nad rozjetým soupeřem!
59:55'
Detroit se vrátil do útoku a rychle kombinuje. Na Andersona se nedaří protlačit střelu.
59:22'
Athanasiou rychle pronikl do útočného pásma, Anderson jeho střelu vytěsnil na zadní mantinel.
59:04'
Ottawa opět vyhazuje. Green se snažil puk zachytit, ale neuspěl. Zároveň to však znamená, že se nejedná o zakázané uvolnění.
58:45'
Domácím se podařilo dostat kotouč ze svého pásma.
58:23'
Anderson v krkolomné pozici zastavil letící puk, hosté se k dorážce nedostali. Hra pokračuje.
58:08'
Red Wings hrají bez brankáře!
57:50'
Senators ubránili své pásmo, Detroit to zkouší znovu.
57:15'
Detroit se po přechodu do útočného pásma dostal k rychlé střele, ale Anderson puk vyrazil a domácí ho dostali do bezpečí.
56:17'
Ryan zpoza kruhů trefil pouze připraveného Howarda.
55:59'
Anderson vychytal druhé trestné střílení Detroitu! Rasmussen se pokusil využít kličku do bekhendu, ale trefil jen připravený beton brankáře!
55:59'
Rasmussen se hnal do úniku a byl zastaven podražením! Rozhodčí nařizuje další trestné střílení!
55:34'
Kotouč se dostal mimo kluziště.
55:20'
Ottawě se podařilo vytěsnit hru do středního pásma, rychlý návrat soupeře zastavilo postavení mimo hru. Komerční přestávka.
54:50'
Čas velmi rychle ubíhá, což vyhovuje hlavně domácím, kteří se snaží držet puk co nejdál od své branky.
53:55'
Rozehrát odrazem o mantinel se Detroitu nevyplatilo. Je z toho pouze zakázané uvolnění.
53:14'
52:52'
Red Wings znovu vyhazují. Toto oslabení by už měli ubránit.
52:22'
Nadějný tlak domácího týmu dokázali hosté odvrátit a osvobodit se.
52:01'
Ryan před brankovištěm zkoušel tečovat Chabotovu střelu, Howard puk vyráží.
51:36'
Tkachuk se dostal po návratu do útoku do šance, ale puk poslal jen na zadní mantinel.
51:25'
Detroit vyhazuje puk ze svého pásma.
51:13'
Velká chyba Greena, který chtěl z vlastního pásma rozehrát po mantinelu, ale puk poslal mimo kluziště. Po komerční přestávce si Ottawa zahraje přesilovku.
50:40'
Tempo hry mírně opadlo. Hraje se převážně ve středním pásmu.
49:42'
Hosty zastavilo postavení mimo hru.
49:10'
Athanasiou se při samostatném nájezdu prosadit nedokázal, Anderson si pohybem pohlídal jeho pokus o kličku a vytlačil ho mimo střelecké postavení.
49:10'
Athanasiou se dostal do úniku, před zakončením byl nedovoleně obtěžován Cecim a rozhodčí nařizuje trestné střílení!
48:49'
Nepřesná rozehrávka hostů ústí v zakázané uvolnění.
48:41'
Postavení mimo hru Ottawy.
48:32'
Hra byla přerušena kvůli zahrání vysokou holí. Detroit je vykázán z útočného pásma.
48:15'
Hosté kombinují v útočném pásmu a vytváří tlak na soupeře.
47:30'
Kotouč se při souboji ve středním pásmu dostal mimo kluziště.
46:32'
Howard si poradil se střelou Borowieckiho od modré čáry. Puk vyrazil, hra pokračuje.
46:10'
Postavení mimo hru zastavilo rodící se útok Ottawy. Komerční přestávka.
45:33'
Anderson chytá do lapačky střelu Kronwalla od modré a přerušuje hru.
44:54'
Senators se dostali do postavení mimo hru.
44:38'
DeMelo střílel od mantinelu, nepodařilo se mu však seřídit mířidla.
44:09'
Usadit se v útoku nedaří ale ani na druhé straně Detroitu.
43:35'
Domácí se tlačí do útočného pásma, nedaří se jim ale usadit. Při přetlačování u mantinelu ztrácí své pozice.
42:24'
Tentokrát o icingu Ottawy nemůže být pochyb.
42:16'
Domácí byli vyhnáni z útočného pásma a snaha o rychlý návrat končí zakázaným uvolněním. Dzingel sice protestuje, ale není mu to už nic platné.
42:06'
Dzingel z levého kruhu trefil pouze Howardovo rameno.
41:38'
Helm si s pukem sjel do levého kruhu, trefil ale jen připravenou lapačku Andersona.
41:26'
Daley střílel od modré i s úmyslem na teč Larkina, puk ale proletěl jen na zadní mantinel.
40:33'
Hra byla přerušena kvůli problémům s časomírou.
40:23'
Tkachuk se zjevil před Howardem, nepodařilo se mu ale překonat beton detroitského brankáře, který se proti jeho zakončení dokázal rychle přesunout.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:42.
Detroitu se sice podařilo ve druhé třetině vyrovnat, ale radost hostům nevydržela ani čtyři minuty. Ve 28. minutě se svou první trefou při své premiéře v NHL představil celému světu Drake Batherson, který využil přesilovku a stanovil skóre zápasu na 2:1. Za tohoto stavu odešly oba celky i do kabin.
40:00'
39:46'
Anderson rychle skočil na led, střela Greena od modré ale neprošla a byla zablokována.
39:17'
Bertuzzi, po krátkém tlaku domácích, drží puk za svou brankou. Detroit čeká nejspíš poslední útok ve druhé třetině.
38:43'
38:36'
V závěru přesilovky se Detroitu podařilo dvakrát vystřelit, ale puk v obou případech mířil vedle.
38:15'
Přechod Detroitu do útoku zastavilo postavení mimo hru.
37:57'
Paajarvimu se podařilo svůj tým osvobodit. Domácí mohou prostřídat.
37:24'
Dlouho Detroitu trvalo, než se vrátil do útoku.
37:15'
Senators výborně napadají své soupeře. Ceci se dokonce dostali u modré čáry ke střele.
36:53'
Domácí dostali puk ze svého pásma.
36:43'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Zack Smith – 2 min., podrážení).
36:30'
Bude se vylučovat na straně Ottawy. Probíhá výhoda.
36:10'
Larkin bleskurychle pronikl do útočného pásma, zajel za branku z levé strany a pokusil se ji rychle obkroužit. Zakončení z pravé strany zachytil Anderson betonem.
35:50'
Přeci nakonec puk letěl na Howarda, ale postaral se o to z mezikruží Ryan. Howard hru přerušil.
35:43'
Tkachuk se už dostával ke střele z pravého kruhu, ale na poslední chvíli byl zablokován.
35:08'
Red Wings se dopustili zakázaného uvolnění.
34:55'
Athanasiou opět v akci, tentokrát zkoušel bekhendem zakončit přihrávku zpoza branky. Anderson udržel beton na ledě a puk ukryl. Komerční přestávka.
34:34'
34:13'
Ottawa vyhazuje kotouč ze svého pásma.
34:05'
Athanasiou dvakrát střílel z pravého kruhu, v obou případech ho ale dokázal Anderson vychytat. Domácí brankář následně skočil v brankovišti a ukryl puk pod lapačku.
33:34'
Detroit opět musel vyklidit útočnou třetinu.
33:19'
Senators vytěsnili puk do středního pásma.
32:44'
Tvrdá střela z levého kruhu sice vypadla Andersonovi z výstroje, ale hosté se k dorážce neprotlačili. Puk se odkutálel na zadní mantinel.
32:34'
Přesilovku si zahraje Detroit. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Borowiecki.
32:23'
Vhazovat se bude před Howardem kvůli zakázanému uvolnění hostů.
31:34'
Athanasiou pohotově střílel po vhazování, Anderson měl na puk dobrý výhled.
31:28'
Anderson bez větších obtíží kryje střelu Cholowskiho od modré a přerušuje hru.
31:06'
Howard drží kotouč ve své výstroji a přerušuje hru. Komerční pauza.
30:53'
30:24'
Domácím ujel kotouč do středního pásma.
29:56'
Ryanovu střelu drží Howard mezi betony a přerušuje hru.
29:45'
Detroit je ve čtyřech, Ottawa zpět v útočném pásmu.
29:21'
Trpělivou kombinaci chtěl zakončit Duchene, ale byl zablokován. Detroitu se daří osvobodit.
28:53'
Hrubka Larkina ve středním pásmu málem poslala Ottawu do úniku. Hostující hráč se snažil své zaváhání napravit, ale pouze podrazil Bathersona a Detroit bude hrát 52 vteřin ve třech.
28:35'
Hosté dostávají kotouč ze svého pásma.
28:27'
Střela Bathersona z mezikruží přeletěla Howardovu klec.
27:52'
Red Wings vyhazují puk až za branku Andersona.
27:45'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Anthony Mantha – 2 min., vražení na hrazení).
27:45'
Detroit se dostal mimo útočné pásmo a byl zastaven kvůli faulu. Komerční přestávka.
27:05'
Ottawa právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovku a je to první gól v NHL DRAKEA BATHERSONA! Bartherson ve svém prvním utkání v NHL dokázal skórovat v přesilovce, když se po vyhraném vhazování zmocnil puku, najel si na střed za kruhy a střelou zápěstí propálil Howarda. Asistence: Matt Duchene.
27:02'
Tlak domácích pokračuje, Howardovi vypomohl Jensen, který srazil puk do ochranné sítě.
26:43'
Howard ramenem vyrazil prudkou střelu zpoza levého kruhu.
26:21'
Velmi rychle ale bylo rozhodnuto, že k brance nedošlo.
Ale pozor, ještě dochází ke kontrole videa.
26:21'
Velký závar před Howardem! Brankář Detroitu vyrazil střelu Chabota zpoza kruhů a dal šanci Tkachukovi k dorážce. Ten ale ani nadvakrát nedostal puk za záda hostujícího brankáře.
26:08'
Stoneova střela z pravého kruhu zapadla Howardovi do výstroje. Číhající Tkachuk se k dorážce nedostal.
25:47'
Ottawa si zahraje přesilovku. Dvě minuty za sekání obdržel Larkin.
24:33'
Domácí byli v útoku zastaveni kvůli postavení mimo hru.
23:55'
Detroit právě vstřelil branku!
Dlouhou pasáž bez přerušení nakonec ukončila vyrovnávací trefa MICHAELA RASMUSSENA, který před brankovištěm protečoval ránu Mika Greena a usměrnil kotouč mezi betony Andersona. Asistence: Mike Green, Trevor Daley.
23:29'
Domácí dvakrát vyhodili puk tak, aby nedošlo k zakázanému uvolnění.
23:05'
Hostům se podařilo přesunout hru před Andersona. Dělovka od modré končí na zadním mantinelu.
22:40'
Chabot si s pukem sjel od modré čáry do levého kruhu, jeho střela přes clonu ale neprošla.
22:18'
Howard zapisuje další zákrok, kotouč vytěsnil na zadní mantinel.
21:35'
Paajarvi se natlačil až k brankovišti Howarda, puk za jeho záda ale nepropasíroval.
21:20'
Oba celky se pravidelně střídají v držení puku.
20:08'
Puk byl hned zkraje druhé třetiny vystřelen mezi diváky. Cenný suvenýr pro jednoho ze šťastlivců.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:44.
Úvodní třetinu vyhráli domácí 1:0 po brance Codyho Ceciho z poslední minuty. Ottawa však mohla vést už mnohem dříve, gól DeMela ze sedmé minuty však nebyl uznán kvůli nedovolenému bránění brankáři. Domácí své soupeře v první třetině přestříleli 11-9.
20:00'
19:56'
Ještě jedno vhazování ve středním pásmu.
19:21'
Senators se v první třetině nakonec svého gólu dočkali. Dobrým forčekingem se zmocnili domácí puku ve středním pásmu a Stone, jenž zavezl puk do útoku, vyzval Duchena ke střele. Howard jeho ránu jen vyrazil do pravého kruhu, kam si najel CODY CECI a ránou z první trefil zčásti odkrytou klec. Asistence: Matt Duchene, Mark Stone.
18:57'
Přetahovanou u mantinelu nakonec zvládli lépe domácí, kteří dostávají kotouč do neutrální zóny.
18:35'
Chabot v pravém rohu vlastního pásma nevybojoval puk a Detroit je dál usazen v útočném pásmu.
18:01'
Ottawa nadvakrát v útočných snahách selhala. U puku je Detroit.
17:22'
Bertuzzi nahodil kotouč před branku Andersona, který měl co dělat, aby zastavil zakončení Abdelkadera. Podařilo se mu vytěsnit puk za branku.
16:48'
DeMelova rána od modré orazítkovala zadní mantinel. Kotouč se odrazil zpět k brankovišti Howarda, který ho raději ukryl pod lapačku.
16:37'
Další nepřesná rozehrávka hostů a další zakázané uvolnění. Vhazovat se bude znovu před Howardem.
16:08'
Zakázané uvolnění Detroitu po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.
15:55'
Krátký nápor hostů přerušuje blok Chabota. Ten srazil střelu Helma z pravého kruhu do ochranné sítě..
15:18'
Daley ránou zpoza levého kruhu nechal vyniknout Andersonovu lapačku.
15:00'
Domácí navíc záhy zastavuje ofsajd. Komerční pauza.
14:50'
Oba týmy se při přechodu středního pásma dopouští ztrát puku.
13:59'
Hosté se dopouští postavení mimo hru.
13:43'
Hra se rychle přesunula před Howarda, který vyráží střelu Pyatta z mezikruží.
13:30'
Anderson neměl žádné problémy se střelou Nyquista zpoza levého kruhu.
12:59'
Athanasiou se díky důrazu dostal s pukem až na levou stranu brankoviště a chtěl přihrát přes střed na pravé křídlo,odkud by mohl jeho spoluhráč pálit do odkryté klece. Přihrávka ale neprošla.
12:17'
Snaha o bekhendové zakončení hostujícího útočníka úspěch neslavila. Anderson byl pevně přitisknut ke své pravé tyčce.
12:00'
Hra je přerušena kvůli sražení puku do ochranné sítě. Komerční přestávka.
11:11'
Green prudce vystřelil od modré čáry, Anderson kotouč vyrazil.
10:50'
Kotouč byl sražen mezi diváky. Komerční přestávka.
10:24'
Hra se přesunula před Andersona, ale DeKeyser i Nyquist byli zablokováni.
09:50'
Dělovku Chabota zpoza levého kruhu vyrazil Howard pouze před sebe. Dorážka domácích skončila na zadním mantinelu.
09:01'
Icing ze strany Ottawy.
08:42'
08:32'
Střela domácích od modré byla zablokována a kotouč se odrazil do středního pásma. Senators se sice rychle vrátili do útoku, ale Helm rybičkou vložil hokejku do přihrávky podél modré čáry a kotouč znovu dostal ze své třetiny.
07:47'
Red Wings znovu vyhazují přes všechny čáry.
07:29'
Detroit vyhazuje kotouč.
07:06'
Wideman se s pukem už dostaldo středního pásma. Postavení mimo hru.
06:42'
Vylučuje se však na straně hostí. Dvě minuty za hákování vyfasoval Wade Megan.
06:42'
Rozhodčí podle videa usoudili, že došlo k nedovolenému bránění proti brankáři Howardovi a branku neuznali.
Rozhodčí kontroluje video kvůli možnému nedovolenému bránění brankáři Howardovi.
06:42'
Howardovi se sice podařilo vyrazit střelu Duchena z mezikruží, ale útočník domácích se probil až k puku, zajel za branku a zpoza ní přihrál Dylanu DeMelovi, který využil zčásti odkryté klece. Hosté si však vzali challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři.
05:48'
Howard už byl na ledě a neměl šanci zabránit případné střele do horní části branky, ale Tierney minul prudkou přihrávku.
05:21'
Pokus o rychlý kontr domácích skončil ztrátou už ve středním pásmu.
04:38'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Brady Tkachuk – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 5 min., bitka).
04:38'
Za brankou domácích se do sebe pustili Abdelkader s Tkachukem a rozhodčí museli přerušit hru. Pěstní souboj vyhrál Tkachuk, který využil ztráty rovnováhy soupeře a povalil ho na led.
04:15'
Ceci pálil od modré, jeho střela ale byla sražena bránícím hokejistou do ochranné sítě.
03:53'
Pokus hostů o přihrávku přes střední pásmo končí zakázaným uvolněním.
03:40'
Rychle však o pásmo přichází.
03:25'
Nahození hostů sice za brankou sebrala domácí obrana, ale dobrým forčekingem se Detroit přeci jen dostal k puku v útočném pásmu.
02:32'
Po přerušení hry se Wideman s Abdelkaderem pouští do krátké tahanice, ale rozhodčí nehodlají připustit žádnou šarvátku.
02:11'
Hra je přerušena kvůli přihrávce rukou ve středním pásmu. Vhazuje se u modré čáry domácích.
01:43'
Střelou od modré se prezentoval hostující Green. Anderson chytá kotouč do lapačky.
01:01'
Red Wings se po nepřesné rozehrávce dopouští zakázaného uvolnění.
00:23'
Utkání začalo hodně zostra a hned první útok se pokusil zakončit Bertuzzi, který byl ale mezi kruhy zblokován.
00:01'

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – DeMelo, Chabot, Ceci, Lajoie, Ch. Wideman, Borowiecki (A) – Mark Stone (A), White, B. Tkachuk – Batherson, Duchene, Bødker – B. Ryan, Tierney, Dzingel – Pyatt, Z. Smith, Pääjärvi.

Detroit Red Wings: Howard (J. Bernier) – Green, Daley, Kronwall (A), Cholowski, Jensen, DeKeyser – Mantha, D. Larkin, Helm – Athanasiou, Nielsen, Nyquist – Bertuzzi, Glendening, Abdelkader (A) – Rasmussen, Megan, Frk.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Miller, Cormier.
Red Wings se naopak podařilo z posledních 10 zápasů vyhrát hned 7 a drží sérii 4 výher v řadě. I díky tomu se odpoutali sami ze dna Východní konference a pomalu se derou tabulkou k první osmičce. Jen těžko se jim v současné formě vzpomíná na to, že před více než týdnem se krčili na posledním místě jen s 10 body.
Ottawa se potácí u dna Východní konference a její kolísavé výkony příliš prostoru ke šňůře výher nedávají. Z posledních 10 zápasů navíc Senators uhráli jen 3 výhry, a i když doma mají vyrovnanou bilanci a dokázali vybojovat pět vítězství, proti rozjetému Detroitu nebudou v dobré pozici.
V noci ze čtvrtka na pátek na sebe v zámořské NHL narazí trápící se Ottawa a naopak ve skvělé formě hrající Detroit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.