NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Devils - 7. listopadu 2018   01:45

Ottawa
Ottawa
12:05' Chabot (B. Ryan, Tierney) • 12:58' Mark Stone (Duchene, Dzingel) • 22:27' White (Mark Stone, N. Paul) • 27:35' Mark Stone (Duchene, Chabot) • 37:44' White (Mark Stone, Chabot) • 50:11' Dzingel (Mark Stone) • 58:01' Pääjärvi (Tierney, Duchene)
7:3
(2:2, 3:0, 2:1)
Devils
Devils
03:14' Hall  (Hischier, A. Greene) • 11:20' Palmieri  (Lovejoy, Hischier) • 54:13' Zajac  (Coleman, Vatanen)
Ottawa
C. Anderson (55. McKenna) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Ch. Wideman, Jaroš – Bødker, Tierney, B. Ryan – Dzingel, Duchene, Mark Stone – Pääjärvi, White, Pyatt – M. McCormick, N. Paul, Rodewald.
Rooney, Morton – Nagy, Galloway
Canadian Tire Centre, Ottawa
Devils
Schneider (28. Kinkaid) – Müller, Vatanen, A. Greene, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Ma. Johansson, Zajac, Wood – Coleman, Seney, Stafford – Boyle, Dea, J. Anderson.

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u NHL na počtěnou!
Československá stopa v utkání:
Christian Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:20
Tři hvězdy utkání:
1. Mark Stone (OTT) 2+3
2. Colin White (OTT) 2+0
3. Thomas Chabot (OTT) 1+2
Utkání mezi Ottawou a New Jersey je u konce, domácí celek vítězí vysoko 7:3! Hosté sice parádně začali a brzo vedli 2:0, to bylo ale z jejich strany téměř vše a hráli spíše domácí. Strůjcem dnešní výhry je hlavně Mark Stone, jenž si dnes připsal pět kanadských bodů! Skvěle ale hrál i bek Thomas Chabot, jenž se stal prvním obráncem, jenž během patnácti duelů zaznamenal dvacet bodů. Dvě branky dal Colin White.

Ottawa Senators 7:3 New Jersey Devils
13. Chabot (Ryan, Tierney), 13. Stone (Duchene, Dzingel), 23. White (Mark Stone, Paul), 28. Stone (Duchene, Chabot), 38. White (Stone, Chabot), 51. Dzingel (Stone), 59. Pääjärvi (Tierney, Duchene) – 4. Hall (Hischier, A. Greene), 12. Palmieri (Lovejoy, Hischier), 55. Zajac (Coleman, Vatanen)

Střely na branku: 42:39
Diváci: 12 491
59:27'
Nyní se duel už jen dohrává. Kinkaid přerušil hru ještě jednou, a to poté, co na něj letělo nahození ze střední třetiny. Ottawa zaznamená opravdu vysoké vítězství.
58:01'
Ottawa právě vstřelila branku!
MAGNUS PÄÄJÄRVI drama nepřipouští a střelou do prázdné branky navyšuje vedení svého celku na 7:3! Švédský útočník dostal přihrávku od Tierneyho a střelou do opuštěné branky se nemýlil. Asistence: Chris Tierney a Matt Duchene.
57:45'
56:55'
Devils hrají již bez Kinkaida. Brett Seney si nyní najel do pásma a zpoza branky přihrával na modrou čáru. Nikdo v bílém se ale ke kotouči nedostal.
56:00'
Hned na startu přesilovky střílel z levého kruhu Hall, ale McKenna zasáhl betony. Snažení Devils pokračuje, Ottawa se zatím ke kotouči nedostala.
55:45'
Matt Duchene si následně počínal nedovoleně a mezi kruhy fauloval Kylea Palmieriho. Devils si berou timeout a čeká je přesilovka, Kinkaid zůstává v brance.
55:30'
Hosté se ještě pokoušejí dostat zpátky do duelu a Devils hrají v šesti hráčích na ledě!
54:57'
Craig Anderson si při posledním zákroku poranil nejspíše tříslo. Mike McKenna tak jde na posledních pět minutek do branky!
54:57'
Hned se Ďáblové dostali zpátky do útoku, ale Anderson podruhé během jedné minuty neinkasoval. Domácí brankář si poradil s Müllerem a následuje komerční přestávka.
54:13'
Devils právě vstřelili branku!
Pokračující snažení brankou již skončilo a Devils snižují na rozdíl tří branek. Blake Coleman svižně střílel od modré čáry, puk do branky nakonec dostal po lehké teči TRAVIS ZAJAC! Asistence: Blake Coleman a Sami Vatanen.
53:58'
Blake Coleman naskočil z trestné lavice a hned se dostával po levé straně do zakončení. Střílel na přední tyčku, ale Anderson parádně zakročil.
53:37'
52:58'
Bobby Ryan následně dostával přihrávku na levý kruh, odkud zakončoval po ledě. Kinkaid se v brance roztáhl a střelecký pokus rodáka z New Jersey vyrazil.
52:15'
Oslabení hostujícímu celku zatím vychází a Ottawa se zatím do ničeho vážného nedostala. Andy Greene aktuálně vyhodil a Devils mohou prostřídat.
51:37'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Blake Coleman – 2 min., krosček).
51:20'
Následně obkroužil branku Blake Coleman, kterému se ale puk do branky zasunout nepovedlo. Snažení třetí lajny nicméně pokračovalo a bude se vylučovat.
50:57'
Hosté se dostali před branku Andersona, kde se jim ale nepovedlo skórovat. Puk do brankoviště dostali Hischier i Palmieri, ani jeden ale Andersona neprostřelil.
50:11'
Místo zdramatizovaní přichází šestá branka, která vše nejspíše hatí a na druhou stranu zase rozhoduje! RYAN DZINGEL unikl po levé straně a zakončením po ledě překonává Kinkaida mezi betony! Asistence: Mark Stone.
49:42'
Christián Jaroš nahazoval ze střední třetiny a Kinkaid jeho pokus raději ukryl v lapačce. Pokračovat se bude vhazováním po jeho levici, Devils se do tlaku nedostávají.
48:57'
Další zákroky Kinkaida. Nick Paul střílel z pravého kruhu a hostující brankář puk srazil k levému kruhu. Tam pálil Thomas Chabot, ale ani on se neprosadil.
48:19'
Chris Wideman následně pokoušel pozornost Kinkaida střelou od modré čáry, ale hostující brankář byl připraven a podobná střela je pro brankáře NHL rutinou.
47:51'
Keith Kinkaid nyní předvedl parádní zákrok! Chris Tierney zakončoval u pravé tyčky do odkryté branky, ale americký brankář se rychle přesunul a betonem parádně zasáhl!
46:46'
Joey Anderson se mezi kruhy dostal k volnému kotouči a tvrdě zakončoval. Americký mladík mířil k levé tyčce, ale jeho jmenovec v brance Senators skvěle zasáhl holí! Domácí následně vyhodili na icing.
46:28'
Zákrok Kinkaida proti střeleckému pokusu Chabota od levého mantinelu přivolává první komerční přestávku třetí třetiny. Stav zůstává od konce druhé periody nezměněn.
46:04'
Domácí hokejisté se ve třetí třetině zatím jen brání a Devils se pokoušejí vrátit zpátky do duelu, ztráta je ovšem už velká. Nic sice není nemožné, ale hosté by se museli ještě o něco zlepšit.
45:08'
Blake Coleman zakončoval z otočky. Americký útočník střílel od modré čáry, ale jeho rána skončila jen vedle branky. Taylor Hall následně z levého kruhu pálil do Andersona.
44:40'
44:15'
A špatná přesilovka pokračuje. Devils nic nevymysleli a dokonce se museli bránit, před brankou bekhendově zakončoval Stone, ale ten zblízka Kinkaida nepřekonal.
43:25'
Hosté v pásmu dlouho kroužili a vymysleli jen jednu střelu. Taylor Hall to zkoušel z levého kruhu, odkud ale trefil jen bránící hráče před sebou. Ottawští následně vyhodili.
42:40'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Colin White – 2 min., vysoká hůl).
42:22'
Ottawa je nadále aktivní na kotouči, nyní od modré čáry nahazoval Chris Wideman, kterému se ale rozvlnit síť nepovedlo. Pokračovat se bude přesilovkou Devils.
41:05'
Matt Duchene si následně podél pravého mantinelu sjížděl až před branku, kde se mu ale nepovedlo ideálně zakončit. U kotouče bránící hráči Devils.
40:16'
Andy Greene se hned na startu třetiny hnal do pásma, ale kotouč za sebou lehce nechal a píská se ofsajd. Pokračovat se tak bude vhazováním ve střední třetině.
40:01'
Druhá třetina patřila jasně domácímu celku, který vstřelil tři branky a před poslední třetinou vede o stejný počet. Gólově se v prostředním dějství prosadil dvakrát Colin White a jednu branku dal Mark Stone, jenž má v duelu na kontě již čtyři kanadské body. New Jersey odehrálo velice bídnou třetinu.

Střely na branku: 26:23
40:00'
39:13'
Po vyhození na icing se Kinkaid dostal k zákroku, kterým přerušuje hru. Pokračovat se bude po levici amerického brankáře, který inkasoval v utkání jednou.
38:45'
Ottawa pokračuje v útoku a hosté se nemohou dostat pryč z pásma. Devils hráli včera na ledě Pittsburghu a je to poznat, sil moc nejspíše nezbylo.
37:44'
A nakonec je z toho další přesilovková trefa, kterou dává právě faulovaný COLIN WHITE! K domácímu útočníkovi se dostal kotouč u pravé tyčky a s nutnou dávkou štěstí se dostal za záda Keitha Kinkaida. Asistence: Mark Stone a Thomas Chabot.
37:05'
Chris Wideman to zkoušel od modré čáry, ale jeho lehce tečovaná rána skončila nakonec jen vedle branky. Hra pokračuje kombinací domácích.
36:37'
Domácí si zahrají přesilovku, Miles Wood putuje na lavici hanby za naprosto zbytečný zákrok. Za brankou ležícího Whitea krosčekoval a Senators mohou navýšit své vedení.
35:32'
Andy Greene následně nahazoval od levého mantinelu do brankoviště, kde byla ale jen lapačka pozorného Andersona. Pokračovat se bude po jeho pravici.
34:52'
Sami Vatanen pálil od modré čáry, ale jeho bomba se nakonec neujala. Domácí jsou nyní pod tlakem a Devils se pokouší dostat zpět do utkání.
34:06'
Mirco Müller zakončoval akci svého celku pokusem od modré čáry, ale rána byla zablokována. Následně to zkoušel Palmieri, ale i jeho pokus byl vyražen nad.
33:15'
Delší dobu se hraje bez přerušení a také něčeho, co by stálo za zmínku. Bojuje se o každý milimetr ledu a oba celky se pokouší něco vymyslet.
31:42'
Hosté následně Ottawu zamkli a dostali se do několika střeleckých pokusů, ani jeden ovšem gólem neskončil. Anderson ani nemusel v tuto chvilku zasahovat.
30:42'
Krásná akce hostujícího celku! Nico Hischier si najel do pásma a na pravé straně našel Palmieriho. Ten šel do kličky k levé tyčce, ale jeho bekhend skvěle vyrazil hokejkou Anderson!
30:04'
Hráči Devils, jenž v této periodě jasně chytají za kratší konec lana, si najeli do útočné třetiny a vybojovali vhazování po pravici Andersona. Hra bude pokračovat po komerční pauze.
29:34'
Max McCormick byl prvním hráčem, jenž pořádně prověřil Kinkaida. Domácí útočník zakončoval z levého kruhu na vzdálenější tyčku, ale americký brankář parádně zakročil!
28:40'
Hosté se pokoušeli odpovědět přes Stafforda, který nahazoval z levé strany do brankoviště. Tam se ale nikdo v bílém neprosadil a Anderson kotouč vyrazil betony.
27:35'
Střídání v týmu New Jersey Devils: ze hřiště odchází Cory Schneider, přichází Keith Kinkaid.
27:35'
Další branka, Ottawa se dostává do dvoubrankového vedení a Schneider je střídán! Matt Duchene si najel do útočné třetiny a posunul kotouč na pravou stranu. MARK STONE svižně zakončoval a hostujícího brankáře překonal počtvrté v duelu. Asistence: Matt Duchene a Thomas Chabot.
27:10'
Thomas Chabot měl následně na levé straně dostatek místa, aby po ledě zakončoval na zadní tyčku. Schneider ovšem nemusel ani zasahovat, puk skončil vedle branky.
26:22'
Mikkel Bødker se po pravé straně dostal až před branku, kde zakončoval bekhendem. Zblízka se pokoušel zakončit na přední tyčku, ale tam byl pozorný Schneider.
26:09'
Následně Schneider hru přerušil a ta bude pokračovat po první komerční přestávce druhé periody. Ottawa se dostala poprvé v utkání do vedení.
25:20'
Cory Schneider za brankou špatně rozehrál a domácí zakončovali od modré čáry. Střela se dostala na zadní tyčku, ale Jack Rodewald puk do branky nedostal.
24:56'
Na levé straně, těsně před kruhem zakončoval svižně Brett Seney. Jeho rána se ale do branky nedostala, Anderson zakročil lapačkou a hru přerušil.
24:25'
Následně útočily oba celky, ale ani jeden se do nějakého zakončení nedostal. Pokračuje se vhazováním po pravici domácí jedničky.
23:29'
Na druhé straně se pokoušel odpovědět Nico Hischier, ale jeho teč po střele Seversona úplně nevyšla. Švýcarský útočník netečoval ideálně, vhazuje se po levici Andersona.
22:27'
Domácí naskočili do druhé třetiny parádně a brzy se dočkávají branky, obrat je na světě! COLIN WHITE byl osamocen u pravé tyčky, kam dostal parádní přihrávku. Následně se domácí útočník do odkryté branky nemýlil! Asistence: Mark Stone a Nick Paul.
21:32'
Christián Jaroš zakončoval od modré čáry a Matt Duchene se z otočky dostával k dorážce, ale Schneider betonem parádně zasáhl a následně kotouč ukryl v rukavici!
20:44'
Maxime Lajoie byl na konci aktivní kombinaci svého celku. Z levého kruhu se pokoušel zakončit, ale ke střele se kvůli bloku jednoho z hostů nedostal.
20:01'
První třetina je u konce a nabídla nám hned čtyři branky! Hosté se na startu duelu dostali do vedení, kdy se prosadil Taylor Hall. Následně navýšil vedení svého celku Kyle Palmieiri, ale Ottawa hodně rychle snížila a následně také vyrovnala. Během necelé minuty se trefili Thomas Chabot a Mark Stone.

Střely na branku: 14:16
20:00'
18:48'
Po vhazování posílal kotouč do brankoviště Damon Severson, který ovšem hokejku zlomil. Puk se před Andersona došoural, aby se zkušený brankář ke kotouči dostal a chytil jej.
18:38'
Po nahození Vatanena od modré čáry se k bekhendovému zakončení dostával Nico Hischier. Švýcarský mladík to zkoušel mezi betony, ale Craig Anderson zakročil.
18:02'
Mark Stone se dostal v brankovišti ke dvou dorážkám po nahození od pravého mantinelu. Schneider ovšem oba puky pochytal a vhazovat se bude po jeho levici.
17:34'
Nico Hischier našel na pravé straně Colemana, jenž zakončoval přes bránícího hráče, ale Andersona nikterak neohrozil. U kotouče jsou domácí, jenž jdou do útoku.
16:26'
Zrovna v době, kdy se vracel na ledovou plochu Blake Coleman, ujel Brian Boyle. Ten zablokoval střelu a dostal se do útoku. Před brankou oslovil Zajaca, ale ten svou kličkou neuspěl!
15:58'
Následně byli Senátoři v útočné třetině aktivnější, ale nic extra z toho nakonec nebylo. Hischier se dostal ke kotouči a vyhodil jej.
15:05'
Domácí Ottawa se v přesilovce zatím hledá a hosté již několikrát poslali kotouč mimo obranné pásmo. Uvidíme, jak tomu bude následně.
14:26'
Domácí Ottawa se může dostat do trháku z přesilové hry! Blake Coleman inkasuje dvě minuty za hrubost proti Stoneovi a hra bude pokračovat početní výhodou domácích.
13:38'
Přestřelka v posledních necelých dvou minutách určitě pomohla spíše domácím, kteří jsou nyní aktivnější a dostávají se do střeleckých pokusů.
12:58'
A ani ne minutu na to je vyrovnáno, tak to byla pořádná odpověď od domácích! Matt Duchene se dostal zpoza branky před Schneidera a u pravé tyčky se zjevil MARK STONE, jenž kotouč procpal do branky amerického brankáře. Asistence: Matt Duchene a Ryan Dzingel.
12:05'
Senátoři ovšem rychle odpovídají a opět je to jen o jednu branku! Bobby Ryan našel na modré čáře volného THOMASE CHABOTA, který tvrdou ránou prostřelil Coryho Schneidera v brance! Asistence: Bobby Ryan a Chris Tierney.
11:20'
Hned po vhazování se Devils dostávají do dvoubrankového vedení! Ben Lovejoy tvrdě zakončoval od modré čáry a kotouč skončil před Andersonem. KYLE PALMIERI byl pozorný a bekhendovým zakončením se mu povedlo překonat vyjetého brankáře Senators. Asistence: Ben Lovejoy a Nico Hischier.
11:08'
Po icingu se hosté dostali do útoku. Joey Anderson střílel na svého jmenovce, který puk vyrazil. Andy Greene se později dostal ke kotouči u levého mantinelu, ale jeho přihrávka byla ztečována mimo ledovou plochu.
10:37'
V rychlé protiakci dostával puk před branku Blake Coleman, jenž do přihrávky vložil jen hokejku. Puk tečoval na zadní tyčku, ale Anderson parádně vyrazil!
09:51'
Ve slibné akci byl následně také Matt Duchene, jenž si sjel mezi kruhy a pokoušel se zakončit. Dvojice bránících hráčů ale zakončení nedovolila a do útoku jdou Devils.
09:07'
Mikkel Bødker byl na konci aktivní hry domácího celku před brankou Schneidera. Dánský útočník zakončoval bekhendem, ale brankář Devils byl pozorný.
08:44'
Další nahození na branku Devils skončilo v lapačce Schneidera, který nic neriskuje a puk opět kryje ve své rukavici. Vhazuje se po pravici zkušeného brankáře.
08:20'
Skvěle napadala čtvrtá lajna Devils rozehrávku Ottawy. Sami Vatanen zachytil kotouč před kruhy, aby následně přihrával na levý kruh. Jean-Sébastien Dea odsud zakončoval, ale Anderson byl pozorný!
07:36'
A po vhazování se následně opět přerušuje, hosté se totiž pokoušeli dostat do rychlé akce, ale píská se icing. Po něm střílel do lapačky Schneidera Chabot.
07:24'
Následně Schneider zachytil i nahození od modré čáry. Jeden z domácích obránců to zkoušel spíše na teč, ale nikdo v červeném se k ní nedostal. Hostující brankář tak chytá.
06:40'
Cody Ceci se u pravé tyčky Schneidera dostal k zakončení. Zblízka zakončoval do bližší šibenice, ale branku se mu nakonec trefit nepovedlo. Puk skončil na zadním mantinelu.
06:12'
Ve střední třetině se hra přerušuje a pokračovat bude po komerční přestávce. Devils hráli vysokou holí a hra je posunuta do střední třetiny.
05:33'
Sudí následně písknuli domácímu celku icing, ale nakonec se domluvili, že rozhodli špatně. Vhazovat se tedy bude ve středovém kruhu.
04:40'
Pokračuje se v aktivní hře na obě strany, více jsou na kotouči ovšem hosté, kteří hrají s klidem. Ottawa začala velice špatně a hned na startu duelu inkasovala.
04:10'
Thomas Chabot se následně dostal k nahození, které skončilo v lapačce Schneidera. Americký brankář zachytil a hru raději přerušil, vhazuje se po jeho pravici.
03:14'
New Jersey přežilo oslabení a pár sekund na to se hned dostávají do vedení! Nico Hischier si najel s kotoučem do útoku a na levém křídle jej přenechal TAYLORU HALLOVI. Ten si puk stáhl a zakončil na vzdálenější tyčku, nad beton Craiga Andersona! Asistence: Nico Hischier a Andy Greene.
02:51'
01:46'
Thomas Chabot následně zakončoval z levého kruhu, ale branku Schneidera se mu trefit nepovedlo. Každopádně to byla největší šance domácích.
01:07'
A hned mohli skórovat v oslabení Devils. Blake Coleman nadvakrát zakončoval zblízka u pravé tyčky, ale Anderson předvedl další důležitý zákrok!
00:51'
Následně si nedovoleně počínal hostující Miles Wood, jenž inkasuje dvě minuty za držení a Ottawa si zahraje přesilovou hru.
00:20'
Hned na startu utkání přišla veliká šance Devils! Nico Hischier ujel po pravé straně a Anderson jeho kotouč vyrazil. Kyle Palmieri dorážel, ale i tento pokus Anderson dokázal pokrýt!
00:01'
Dobré ráno všem fanouškům a nadšencům do zámořské NHL! Za pár sekund startuje duel mezi Senators a Devils, přejeme příjemnou podívanou.

Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Ch. Wideman, Jaroš – Bødker, Tierney, B. Ryan – Dzingel, Duchene, Mark Stone – Pääjärvi, White, Pyatt – M. McCormick, N. Paul, Rodewald.

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Müller, Vatanen, A. Greene, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Ma. Johansson, Zajac, Wood – Coleman, Seney, Stafford – Boyle, Dea, J. Anderson.

Rozhodčí: Rooney, Morton – Nagy, Galloway.
New Jersey Devils

O dva zápasy pozadu jsou Ďáblové z New Jersey. Ti s kladnou bilancí +3 (39:36) mají rovněž třináct bodů a jsou na dvanáctém místě právě před Ottawou.

New Jersey mělo skvělý vstup do sezony. Čtyři výhry na domácím ledě a celkový počet branek 17-4. Následně ale přišly tři porážky v řadě, které Devils zastavili až proti poslední Floridě, kterou těsně přehráli 3:2. Radost z výhry ale netrvala dlouho, protože přišly další tři porážky, které Devils v posledním zápase zastavilo výhrou nad Penguins 5:1. Ve venkovních utkání má New Jersey pouze jedinou a to včerejší výhru.
Ottawa Senators

Ze čtrnácti odehraných zápasů si hráči kanadské Ottawy vybojovali třináct bodů, které zatím stačí pouze na třinácté místo tabulky. Bilance branek je záporná – 14 (45:59).

Jestli Senators sbírají body, tak hlavně na domácí půdě, kde ohlídali deset bodů. Naposledy zvítězila Ottawa doma proti Buffalu výsledkem 4:2. V odvetném zápase na ledě Sabres si ale odvezla slušný debakl v podobě devíti obdržených branek. V posledním zápase přivítali Senators vedoucí Tampu, která si málem odvezla porážku. V poslední minutě ale využil přesilovou hru Point a Lightning zvítězili v prodloužení, které trvalo čtrnáct vteřin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.