NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Dallas - 22. listopadu 2018   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
03:58' Guentzel (Crosby, Oleksiak) • 06:06' Malkin (Letang, Kessel) • 10:04' Crosby (Guentzel, Hörnqvist) • 23:20' Hörnqvist (Määttä, Crosby) • 28:52' Pearson (D. Grant)
5:1
(3:0, 2:0, 0:1)
Dallas
Dallas
47:55' Hintz  (Radulov, Janmark)
Pittsburgh
DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Riikola, J. Johnson, Oleksiak – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Pearson, Malkin (A), Kessel – Aston-Reese, Brassard, Simon – Sheahan, D. Grant, Rust. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
Francis Charron, Kevin Pollock. Čároví: Scott Driscoll, Derek Amell
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18430 diváků
Dallas
Chudobin (29. Bow) – Lindell, Heiskanen, Bayreuther, R. Polák, Hanley, Gleason – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov (A) – Janmark, Spezza (A), Hintz – Comeau, Faksa, Pitlick – Ničuškin, Dickinson, B. Ritchie. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

3. Casey DeSmith (PIT) 18 zák., 1 gól, 94,7%
Statistiky: Střely na bránu: 30-19; Zablokované střely: 10-10; Vhazování: 44%-56%; Hity: 36:43; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Sidney Crosby se vrátil do sestavy Pittsburghu a pomohl svému týmu ukončit sérii čtyř porážek v řadě, když se pod hladkou výhru nad Dallasem podepsal gólem a dvěma asistencemi. V bráně odchytal skvělý zápas Casey DeSmith. Konečný výsledek dnešního pěkného utkání. Pittsburgh Penguins 5 Dallas Stars 1.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:54'
Jamie Oleksiak je zpět na ledě a Dallasu se ani druhou přesilovou hru v dnešním utkání nepodařilo využít.
57:20'
Před bránou Penguins došlo k několika odrazům puku, který nakonec po ledě minul pravou tyč domácí svatyně.
56:46'
Alexandr Radulov vystřelil na vrcholu levého kruhu a Casey DeSmith na přední tyči vyrazil puk vyrážečkou.
55:54'
Jamie Oleksiak byl vyloučen za podržení a Dallas si po reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.
55:34'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení a Stars jsou výrazně aktivnější, jenže by se musel stát zázrak, aby dnešní utkání proti Pittsburghu ještě dokázal zdramatizovat.
54:12'
Jason Spezza si na vzdálenější pravé tyči najel na krásnou přihrávku z levého křídla a puk po jeho teči těsně minul přední pravý horní roh brány!
51:00'
Dnešní utkání sleduje 18430 diváků.
49:35'
Střela Stars z bodu pravého kruhu pro vhazování minula vzdálenější tyč a puk se od skla odrazil do ochranné sítě.
47:55'
Dallas právě vstřelil branku!
Alexandr Radulov na pravém křídle od hrazení nahodil puk bekhendem před bránu a na přední tyči si ho rychle hodil na bekhend ROOPE HINTZ, který poté zvedl puk nad lapačkou Caseyho DeSmitha pod horní tyč! Brankář Penguins čisté konto neudrží. Asistence: Alexandr Radulov a Mattias Janmark.
47:43'
Landon Bow zmrazil puk u své pravé tyče pod lapačkou a v Pittsburghu následuje reklamní přestávka.
46:58'
Dallas mohl prolomit své střelecké trápení, jenže Casey DeSmith puk vykopl agresivně pravým betonem a stále drží v bráně Pittsburghu čisté konto!
46:17'
Jamie Oleksiak odvedl dobrou práci, když zablokoval u hrazení střelu Stars, kteří na pravém křídle pálili od modré čáry.
44:56'
Stars vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Casey DeSmith na přední tyči vkleče podržel puk v náručí.
43:44'
Jamie Oleksiak napřáhl na pravém křídle od modré čáry ke tvrdé střele bez přípravy, která mířila ke vzdálenější levé tyči, jenže Landon Bow ji pravým ramenem vyrazil do ochranné sítě a připsal si fantastický zákrok!
42:16'
Penguins se ocitl u levé tyče po další rychlé akci v šanci, jenže Landon Bow zřejmě hrudí puk vyrazil. Akce ale byla tak rychlá, že byl puk možná sražen mimo.
42:01'
Alexandr Radulov se dostal v levém kruhu ke střele zápěstím, která byla přizvednuta do ochranné sítě.
40:37'
Roman Polák před bránou zablokoval střelu Penguins z pravého kruhu a puk skončil na ochranném skle.
40:01'
V PPG Paints Areně začala poslední část dnešního utkání. Penguins vedou nad Stars vysoko 5:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 24-10; Zablokované střely: 4-8; Vhazování: 43%-57%; Hity: 29-28; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné min.: 2-6.
Třetí třetina začne přibližně v 2:57.
Dallas zatím není pro Pittsburgh soupeřem a po přestávce inkasoval další dva góly, když se v domácím dresu Penguins prosadili Patric Hörnqvist a tvrdou ránou s příklepem Tanner Pearson. Skóre po druhé třetině utkání. Pittsburgh Penguins 5 Dallas Stars 0.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:06'
Před bránou Landona Bowa došlo po nahození od modré čáry k teči, brankář Dallasu ale přesto puk vyrazil.
37:05'
Phil Kessel po dalším bleskovém útoku Penguins vypálil od modré čáry, jeho pokus ale skončil nad bránou Stars.
36:45'
Zach Aston-Reese na bodu levého kruhu napřáhl k prudké ráně a Landon Bow se pořádně zapotil, nakonec ale na brankové čáře dokázal puk vkleče podržel v náručí!
36:23'
Penguins na pravém křídle vystřelili pro změnu od modré čáry a jejich pokus minul přední tyč brány Dallasu.
35:29'
Bryan Rust vystřelil na vrcholu levého kruhu s příklepem a jeho rána byla sražena do rohu ledové plochy.
34:52'
Sidney Crosby se na pravém křídle vřítil do útočného pásma jako TGV a bekhendem po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Landon Bow puk pravým betonem vykopl!
34:24'
Penguins se snažili na pravém křídle vrátit rychle do útočného pásma, puk byl ale sražen na domácí střídačku. Následuje další reklamní přestávka.
33:56'
Stars se dostali na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele s příklepem, která byla na přední tyči zablokována.
32:39'
Další přerušení hry. Tentokrát po nepřesné rozehrávce a zakázanému uvolnění domácích hráčů Penguins.
32:30'
Sidney Crosby se ocitl v postavení mimo hru a v rychlém sledu následuje další krátká komerční přestávka.
31:19'
Hodně dlouho se hrálo bez přerušení, ani jeden z týmů se ale neprosadil a následuje reklamní přestávka.
28:52'
Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Anton Chudobin, přichází Landon Bow.
28:52'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
TANNER PEARSON napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování po kolmé přihrávce Dereka Granta ke tvrdé střele s příklepem, kterou nad vyrážečkou Antona Chudobina vymetl bližší levý horní roh brány! Dallas se neprosadil a hned vzápětí za to byl krutě potrestán. Asistence: Derek Grant.
28:35'
Mattias Janmark se ocitl před bránou v obrovské šanci, jenže Casey DeSmith mu ukradl puk levým betonem!
27:47'
Také vyloučení Kris Letang už je zpět na ledě a oba týmy hrají v plném počtu. Skóre utkání se tedy nezměnilo.
26:55'
Brett Ritchie podruhé v řadě oslabil svůj tým, ani tentokrát ale Penguins jeho vyloučení nepotrestali.
25:47'
Kris Letang byl vyloučen na dvě minuty za podržení a bude následovat hra ve hře čtyři na čtyři.
24:55'
Brett Ritchie sestřelil u hrazení Juusa Riikolu a ještě může být rád za dvě minuty za vražení na hrazení.
23:20'
Anton Chudobin sice vyrazil střelu Olliho Määtty z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže na přední tyči se dostal k dorážce PATRIC HÖRNQVIST a z úhlu ho poslal pod víko! Asistence: Olli Määttä a Sidney Crosby.
23:03'
Anton Chudobin zastavil střelu Penguins z vrcholu mezikruží, když převedl pěkný semafor pro fanoušky.
22:45'
Brian Dumoulin nedokázal na obranné modré čáře vpádu zastavit puk rukavicí a Tyler Seguin se řítil do samostatného úniku, který zakončil bekhendem, jenže Anton Chudobin puk senzačně vyrazil vyrážečkou mimo!
22:24'
Vyloučený Brett Ritchie je zpět na ledě a hokejisté Dallasu hrají v PPG Paints Areně opět v plném počtu.
21:52'
Stars se dostali navzdory oslabení v rychlém sledu ke třem střelám, pozorný Casey DeSmith ale všechny vyrazil.
20:24'
Brett Ritchie byl v úvodu druhé třetiny vyloučen za podržení a Stars se vstup do druhé části vůbec nepovedl.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 9-3; Zablokované střely: 1-4; Vhazování: 42%-58%; Hity: 15-19; Přesilové hry: 1/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:02.
Penguins prožili fantastický vstup do utkání, když se v rychlém sledu prosadili Jake Guentzel a Jevgenij Malkin, na jejichž góly poté v polovině první třetiny ještě navázal kapitán Sidney Crosby, který se dnes vrátil do sestavy Pittsburghu po zranění. Skóre po první třetině. Pittsburgh Penguins 3 Dallas Stars 0.
20:00'
19:29'
Penguins se dostali na pravém křídle v rychlém sledu ke dvěma střelám, které Anton Chudobin úspěšně vyrazil.
19:18'
Minimálně ještě jednou se bude v první části vhazovat, protože Stars vyhodili puk podél hrazení na zakázané uvolnění.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:24'
Jamie Benn se snažil v mezikruží protáhnout před bránu, jenže jeden z hráčů Penguins mu ho skvěle vypíchl.
17:29'
Jack Johnson napřáhl na ose útočného pásma od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která těsně nad ledem minula přední levou tyč a skončila za mantinelu za bránou.
17:13'
Esa Lindell napálil puk do útočného pásma a Stars ho úspěšně dobruslili, za bránou ovšem poté neudrželi.
16:38'
Jason Spezza se snažil dostat ke střele na bodu levého kruhu pro vhazování, jenže k ní puštěn nebyl.
15:42'
Penguins se ocitli na levém křídle v postavení mimo hru a na řadu přichází poslední reklamní přestávka.
15:32'
Stars vystřelili na ose útočného pásma od modré čáry a jejich střela minula vzdálenější levý horní roh brány.
14:01'
Tyler Seguin se ocitl v levém kruhu úplně sám a rychlou střelou zápěstím orazítkoval v bližším levém horním rohu brány horní tyč, od které se puk odrazil zpět do hry!
13:42'
Tyler Seguin vystřelil na levém křídle z ostrého úhlu a Casey DeSmith jeho pokus zápěstím nadvakrát zastavil, když ho vyrazil před sebe a vleže zmrazil pod lapačkou.
13:07'
Valerij Ničuškin před pár okamžiky střílel z bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale zablokován.
12:29'
Střela Romana Poláka byla zablokována a Jevgenij Malkin v mezikruží opět nebezpečně míchal s pukem, tentokrát se ale ke střele na vnitřním oblouku levého kruhu nedostal.
10:40'
Hra byla přerušena a za tříbrankového vedení domácích Penguins následuje druhá reklamní přestávka.
10:04'
SIDNEY CROSBY si z pravého křídla kolem Esy Lindella krásně sjel obloukem před bránu, a ačkoliv se na přední tyči bekhendem neprosadil, rychle si puk přikopl bruslí a z blízkosti ho o pravou ruku Antona Chudobina poslal pod horní tyč! Asistence: Jake Guentzel a Patric Hörnqvist.
09:50'
Penguins napálili puk do útočného pásma podél trestných lavic a pískalo se těsné zakázané uvolnění.
08:57'
Český útočník Radek Faksa nemohl pokračovat v útočném snažení kvůli postavení mimo hru. Hra byla přerušena.
08:31'
A další střela z bodu levého kruhu pro vhazování, kterou na přední tyči Anton Chudobin vyrazil levým betonem.
08:08'
Penguins vystřelili z úhlu a Anton Chudobin po úspěšném zákroku na přední tyči vyrazil puk mimo bránu.
07:48'
Penguins vedou po dalším skvělém vstupu do utkání rychle 2:0 a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.
07:35'
Jack Johnson prudce vypálil na vrcholu levého kruhu a na vzdálenější pravé tyči se mohl dostat k dorážce do prázdné brány Sidney Crosby, jenže letící puk minul.
07:01'
Dallas se pokusil rychle rozehrát, jeho akci ovšem zastavil nepřesný pas a poté zakázané uvolnění.
06:06'
JEVGENIJ MALKIN si z vrcholu levého kruhu pro vhazování vybruslil na vrchol mezikruží, kde zamíchal s pukem a rychlou střelou zápěstím vedle vyrážečky Antona Chudobina zamířil k levé tyči! Penguins využili přesilovou hru a vedou rychle 2:0. Asistence: Kris Letang a Phil Kessel.
05:30'
Alexandr Radulov forčekoval za bránou Penguins a zezadu zahákoval rozehrávajícího Krise Letanga.
04:42'
Stars na levém křídle vypálili od modré čáry a klečící Casey DeSmith jejich táhlou střelu podržel v náručí.
04:27'
Penguins se nepodařilo rozehrát podél střídaček a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.
03:58'
Sidney Crosby krásnou bekhendovou přihrávkou z levého křídla našel na bodu pravého kruhu pro vhazování JAKEA GUENTZELA, který bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a mezi betony propálil přesouvajícího se Antona Chudobina! Asistence: Sidney Crosby a Jamie Oleksiak.
03:00'
Dallas operoval s pukem poměrně dlouho kolem útočné modré čáry, k žádné střele se ovšem neodhodlal.
01:53'
Zach Aston-Reese u levé tyče vystřelil z úhlu a Anton Chudobin na přední tyči snadno vkleče puk vyrazil mimo.
01:30'
Esa Lindell rozehrával ze středního pásma příliš prudce a puk podél hrazení zamířil na zakázané uvolnění.
01:03'
Roman Polák se zmocnil puku po nahození Penguins podél střídaček a bez problému rozehrál zpoza své brány.
00:27'
Phil Kessel napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele, kterou Anton Chudobin po prvním zákroku vyrazil do ochranné sítě, a hra byla po 27 sekundách přerušena.
00:01'
Dopadl na led a utkání v PPG Paints Areně bylo zahájeno. Pittsburgh proti Dallasu usiluje o ukončení série čtyř proher.
00:01'

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), J. Johnson, Oleksiak, Määttä, Riikola – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Pearson, Malkin (A), Kessel – Aston-Reese, Brassard, Rust – Simon, Sheahan, D. Grant. Hlavní trenér: MIke Sullivan.

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, Heiskanen, Bayreuther, R. Polák, Hanley, Gleason – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov (A) – Janmark, Spezza (A), Hintz – Comeau, Faksa, Pitlick – Ničuškin, Dickinson, B. Ritchie. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Rozhodčí: Francis Charron, Kevin Pollock. Čároví: Scott Driscoll, Derek Amell.
Předpokládané úvodní sestavy:

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang, J. Johnson, Oleksiak, Määttä, Riikola – Guentzel, Crosby, Hörnqvist – Pearson, Malkin, Kessel – Aston-Reese, Brassard, Rust – Simon, Sheahan, D. Grant.

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Lindell, Heiskanen, Bayreuther, R. Polák, Hanley, Gleason – Ja. Benn, Seguin, Radulov – Janmark, Spezza, Hintz – Comeau, Faksa, Pitlick – Ničuškin, Dickinson, B. Ritchie.
DALLAS STARS

Dallas drží v Centrální divizi poslední místo zajišťující účast v playoff s tříbodovým náskokem na šesté Chicago, se kterým odehrál shodně jednadvacet zápasů. Stars po sérii dvou výher nestačili na New York Rangers, když v Madison Square Garden prohráli těsně 2:1. Nejproduktivnějším hráčem Dallasu je Tyler Seguin, který má 21 bodů za 7 gólů a 14 asistencí. Ben Bishop by měl být více než týden mimo hru kvůli zranění v dolní části těla a číslem 1 je Anton Chudobin.
PITTSBURGH PENGUINS

Těžko říci, jak pevnou pozici má hlavní trenér Mike Sullivan v Pittsburghu, musí si ovšem s jistotou dávat pozor, aby nebyl dalším odvolaným trenérem v letošní sezóně NHL. Hokejisté Pittsburghu vyhráli pouze jeden z posledních deseti zápasů a v domácím prostředí není jejich bilance o moc lepší. Pittsburgh letos odehrál v PPG Paints Areně deset zápasů, z nichž pouze tři dokázal vyhrát. Mike Sullivan před zápasem proti Dallasu potvrdil, že se do sestavy vrátí kapitán Sidney Crosby, což pro Penguins důležitá a fantastická zpráva.
Pittsburgh je společně s New Jersey třetím nejhorším týmem v NHL a v nadcházejícím zápase proti Dallasu se pokusí ukončit sérii čtyř porážek v řadě. Penguins se během posledních dnů nedaří a jen stěží se dají jeho tragické výsledky vysvětlit. Pittsburgh vyhrál během posledních 10 zápasů pouze jednou jedinkrát a proti zraněními oslabenému Dallasu by se měl zvednout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.