NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Pittsburgh : Washington - 5. října 2018   01:00

Pittsburgh
Pittsburgh
01:49' Oleksiak (Malkin, Kessel) • 07:27' Guentzel (Sprong, J. Schultz) • 20:30' Letang (Crosby) • 35:09' Guentzel (J. Schultz, Hörnqvist) • 36:58' Brassard (Simon, Dumoulin) • 42:45' Malkin (Letang, Crosby) • 61:20' Letang (Malkin, Kessel)
7:6
(2:3, 3:1, 1:2 - 1:0)
Washington
Washington
03:57' J. Vrána  (Bäckström, Oshie) • 04:18' Orpik   • 08:00' Ovečkin  (Djoos, Kuzněcov) • 23:54' Carlson  (Connolly) • 53:01' Oshie   • 53:22' Oshie  (Carlson)
Pittsburgh
Furlatt, Kendrick – Smith, Nowak
PPG Paints Arena, Pittsburgh
18627 diváků
Washington

To už je z mé strany vše. U příštích on-line přenosů se těším na počtenou!

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 41:36 (5:10, 23:16, 11:10 – 2:0)
Zblokované střely – 12:18
Vyhraná vhazování – 37:33
Trestné minuty – 4:12
Hity – 21:32
Zápasy těchto rivalů rozhodně nenudí a dnes oba týmy servírovaly hokejovou nádheru! Viděli jsme hned třináct gólů a z vítězství 7:6 v prodloužení se nakonec radují Pens.

Utkání začalo hodně divoce, už během úvodních osmi minut totiž padlo pět gólů a hosté vedli 3:2. Tučňáci dokázali v dalším průběhu utkání dvakrát dorovnat skóre a na konci druhé části šli i do vedení. Ve třetí třetině navíc odskočili dokonce na rozdíl dvou zásahů, když se ve 43. minutě trefil po krásné souhře Jevgenij Malkin. Domácí pak navíc soupeře výrazně přehrávali, jenže v 54. minutě nabídl právě Malkin špatnou rozehrávkou příležitost T. J. Oshiemu, který ji proměnil a stejný hráč o 19 sekund později i vyrovnal. Penguins tak i před očima herce Toma Hankse rozhodli až v prodloužení, v němž využil přesilovku 4 na 3 obránce Kris Letang.
61:20'
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Je vymalováno! Utkání rozhoduje KRIS LETANG, který dostal puk na modrou od Malkina a bombou z první propálil Holtbyho. Domácí obránce se tak trefil podruhé v zápase a tenhle zásahmá vítěznou příchuť! Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
60:59'
Další hraniční zákrok na Crosbyho, tentokrát se nepíská. Hosté vyhodili.
60:30'
Hostům se hned podařilo vyhodit.
60:19'
Sidney Crosby donutil Jevgenije Kuzněcova k faulu a domácí mají velkou příležitost rozhodnout!
60:02'
Začalo prodloužení 3 na 3. Uvidíme, co přinese.
60:01'
Tenhle nádherný zápas rozhodne až prodloužení! Pens sice ve třetí třetině nejprve odskočili na rozdíl dvou branek a přehrávali svého soupeře, ovšem poté chyboval Malkin a T. J. Oshie vrátil Caps do hry. Stejný hráč navíc jen o 19 sekund později pohotově tečoval nahození Carlsona a vyrovnal tak na 6:6.
60:00'
59:45'
Ještě příležitost domácích! Přečíslení 3 na 2 zakončoval Derick Brassard, ale Holtby se stačil přesunout!
58:55'
Obránce Jack Johnson se dostal do samostatného úniku! Mohl rozhodnout, ale svou bekhendovou kličku nedotáhl do úspěšného konce!
58:22'
Guentzel hledal před brankou Crosbyho, kterého dokázal ubránit Orpik. Domácí kapitán tak nemohl zakončit.
57:55'
V ofsajdu nyní také domácí. Hörnqvist ještě protestuje, ale na verdiktu sudích se už nic měnit nebude.
57:46'
Dmitrij Orlov přejel Kuzněcovovi útočnou modrou předčasně. Hosté se tak vystavili do postavení mimo hru.
57:11'
Puk se od hole Justina Schultze odrazil do hlediště a rozhodčí se zřejmě radili, zda by neměl být domácí bek vyloučen za zdržování hry. Tady se ale jednalo o zablokovanou přihrávku, ne o úmyslné vyhození.
56:12'
Po zrádném odrazu kotouče mohl skórovat Jake Guentzel, ale před odkrytou brankou špatně trefil puk!
55:37'
Dumoulinova střela byla sražena do ochranné sítě. Máme tu poslední reklamní přestávku.
54:47'
Udeřit ale mohlo na druhé straně. Olli Määttä se dostal hned ke dvěma střelám, ale obě hostující beci zablokovali.
54:29'
A Caps jsou pokropeni živou vodou! Opět se tlačí do ofenzivy.
53:22'
Washington právě vstřelil branku!
To je neskutečné, hosté vyrovnávají! Nahození Johna Carlsona od modré čáry ze vzduchu tečoval T. J. OSHIE a Murray už na změnu dráhy kotouče nestačil zareagovat. Sudí Furlatt nejprve rozpažil na znamení, že gól nebude uznán pro vysokou hůl Oshieho, ovšem po poradě s videem nakonec zásah amerického útočníka platí. Oshie je tedy momentálně hrdinou zápasu,dvěma zásahy během 19 sekund smazal dvougólové manko Caps – 6:6. Asistence: John Carlson.
53:01'
Hostům pomohla hrubá chyba Jevgenije Malkina! Ruský útočník totiž v obranném pásmu rozehrál přímo na T. J. OSHIEHO, který se z mezikruží trefil do horního růžku nad lapačku Murrayho – 6:5. Bez asistence.
51:51'
Domácí pokračují v náporu, který trvá prakticky celou třetí třetinu. Washington by potřeboval snížit, to by jeho hráče možná ještě nabudilo.
51:14'
Murray si sáhl lapačkou pro střelu Orlova od modré čáry. Následuje reklamní přestávka.
50:51'
Dobrou defenzivní práci odvedl Dominik Simon, jenž zablokoval přihrávku Orlova, která směřovala před branku.
50:41'
Vrána je na ledě, hosté tedy v plném počtu.
50:14'
Ani teď se domácí neprosadili, puk je až za Murrayho brankou.
49:45'
Hosté opět vyhazují, v tomto oslabení brání dobře.
49:17'
Střelu Letanga zablokovala obrana Caps. Hosté následně vyhodili.
48:40'
Za sekání je vyloučen Jakub Vrána. Příležitost pro Pittsburgh navýšit skóre.
47:57'
Domácí ve třetí třetině dominují. Zdá se, že Caps už šlapou vodu.
47:27'
Jevgenij Malkin jel sám na Holtbyho, který se nenechal nachytat zakončením mezi betony! Poté ještě střílel Carl Hagelin, Holtby se má co ohánět.
47:10'
Hostům už možná schází trochu šťáva. Před 24 hodinami hráli zápas, kdežto Pens vstoupili do sezóny až dnes.
46:35'
Bryan Rust se vytočil zpoza branky a zkoušel puk zasunout za Holtbyho jednou rukou. To mu nevyšlo, ale rozhodně se jednalo o dobrý úmysl.
45:54'
Hosté jsou v plném počtu.
45:36'
Od modré čáry pálil Justin Schultz, Holtby jeho střelu vyrazil.
45:06'
Hosté ještě chvilku pozdrželi hru v útočném pásmu, ale nyní už rozjíždí útok druhá přesilovková formace Pens.
44:55'
Dmitrij Orlov v oslabení otestoval Matta Murrayho. Ten puk vyrazil do ochranné sítě.
43:53'
Simona ale zahákoval Madison Bowey, jenž odjel na trestnou lavici.
43:53'
Domácí mohli ještě navýšit skóre! Již sedícího Holtbyho nepřekonal po SImonově průniku Derick Brassard!
42:45'
Domácí se prosazují až po skončení jejich přesilovky, ale tenhle gól stal za to! Sidney Crosby našel zpoza branky Krise Letanga, který z levého kruhu ještě narýsoval pas na JEVGENIJE MALKINA a ten z pravé strany trefil odkrytou klec. Poprvé v utkání vede některý z týmů o dva góly. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.
42:31'
Dělovka Krise Letanga skončila pouze na zadním mantinelu.
42:03'
Malkinův nástřel tečoval Crosby. Nedokázal ale puk usměrnit do prostoru branky.
41:35'
Hosté posílají puk až za Murrayho svatyni.
41:27'
Kris Letang zahrál puk vysokou holí. Domácí jsou vykázáni do středního pásma.
40:48'
Hosté vyhráli buly a mohli tak vyhodit.
40:39'
Brett Connolly podrazil Bryana Rusta a domácí si tak zahrají přesilovku.
40:29'
Nicklas Bäckström vyzkoušel Murrayho pozornost střelou od levého mantinelu. Domácí brankář má puk v klíně.
Hity – 14:21
Tenhle hokej se musí nezaujatému divákovi líbit! Hraje se útočně a jak se říká – každý chvilku tahá pilku. Hned po půlminutě druhé části srovnal na 3:3 domácí zadák Kris Letang, ovšem Caps vrátil vedení John Carlson. Závěr třetiny však patřil Pittsburghu. V čase 35:09 tečoval Schultzovu střelu mezi betony Jake Guentzel a o necelé dvě minuty později dorazil Simonovu střelu do odkryté klece Derick Brassard. Pens tak odcházejí na druhou přestávku s vedením 5:4.
40:00'
39:53'
Hosté ještě nahodili puk na Murrayho, který ho podržel a následuje tak buly v obranném pásmu Pens.
39:44'
Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.
39:11'
Obrovský závar před Holtbym! Zkoušeli to Rust s Brassardem, ovšem hosté se tentokrát díky svému brankáři a obránci Boweymu ubránili.
38:33'
Jevgenij Kuzněcov posílal puk před hostující branku a moc nechybělo, aby si dal obránce Johnson vlastní gól. Murray ale stačil zareagovat a kotouč zasedl.
37:30'
Hned to zkoušejí hosté. Devante Smith-Pelly ale netrefil branku.
36:58'
Domácí otáčejí skóre a vedou 5:4! Od modré čáry vypálil Dominik Simon, DERICK BRASSARD kotouč tečoval, Holtby vyrazil před sebe a opět to byl Brassard, jenž dorážel do odkryté klece. Asistence: Dominik Simon a Brian Dumoulin.
35:09'
Domácí první formace si vytvořila tlak a je odměněna gólem! Patric Hörnqvist se dostal za brankou k puku a vytáhl ho na modrou čáru, odkud ho nahodil na branku Justin Schultz a tečující JAKE GUENTZEL ho sklepl mezi betony Holtbyho – 4:4. Asistence: Justin Schultz a Patric Hörnqvist.
34:33'
Máme tu ještě reklamní přestávku, která následuje po domácím ofsajdu.
33:46'
Výborné střídání třetího útoku Pens. Od modré pálil Määttä, dorážel Dominik Simon, ovšem Holtby hostům udržel vedení.
33:33'
Brassard našel zpoza branky Bryana Rusta, ten trefil vyrážečku brankáře Holtbyho!
32:53'
Dmitrij Orlov založil křížnou přihrávkou rychlý kontr Capitals. Ten zakončoval Brett Connolly, jenž s pukem projel až na pravý kruh ale neprostřelil Murrayho.
32:37'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
32:07'
Od modré čáry to zkusil Jamie Oleksiak. Puk neprošel až na branku.
31:25'
Sidney Crosby s Jakeem Guentzelem teď zcela rozebrali obranu soupeře. Crosby vracel kotouč svému spoluhráči před téměř prázdnou branku, ale Washington spasil pravý beton Holtbyho. Ten předvedl fantastický zákrok!
30:50'
Z ostrého úhlu vypálil Patric Hörnqvist a za Holtbym zazvonila branková konstrukce. Jednalo se zřejmě o boční oblouk.
30:19'
Nabídku Kuzněcova chytře tečoval Lars Eller a Murray se musel rychle přesunout ke své tyčce.
29:25'
28:58'
Hosté ušetřili z oslabení hodně času tím, že dokázali udržet puk na svých holích. Tahle přesilovka Pens vůbec nevychází.
28:39'
Skvělá práce Kuzněcova se Stephensonem, kteří sbírají pro Washington cenné sekundy v útočném pásmu.
27:58'
Jevgenij Malkin se natlačil před Niskanena a dostal se až k zakončení. Holtby se nenechal překonat.
27:24'
Po závaru před hostující brankou nedostal puk do sítě Carl Hagelin. Lars Eller ale hákoval a domácí tak budou hrát přesilovku.
27:18'
Jake Guentzel si chytře zpracoval kotouč přímo do střelecké pozice. Do rány mu však vložil hůl obránce, který puk srazil do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
26:53'
Sidney Crosby se snažil z první vrátit odražený puk za záda Hotbyho. Hostující brankář se včas natlačil ke své tyčce.
26:15'
Ránu Ovečkina vyrazil Murray. Domácí jsou již v plném počtu.
25:47'
V oslabení ujel po levé straně Riley Sheahan. Mířil mezi betony, ale Holtby si tento prostor pohlídal.
25:37'
Od modré čáry vypálil John Carlson. Murray přerušil hru.
25:29'
Ovečkin se teď dostal ke střele ze své oblíbené pozice na levé straně hřiště, ovšem Murray zakročil levou rukou!
25:10'
První polovinu oslabení sehráli domácí dobře. Soupeře do větší šance nepustili.
24:13'
Za sekání je vyloučen Phill Kessel. Přesilovka pro Washington.
23:54'
Hosté opět vedou! Do přečíslení 2 na 1 se dostali JOHN CARLSON a Jakub Vrána. Do případné přihrávky lehal obránce Schultz a Carlson tak vše vyřešil sám. Z pravého kruhu vymetl šibenici nad lapačkou Murrayho. Asistence: Brett Connolly.
23:30'
Před Murrayho se natlačil T. J. Oshie. Murray zůstal nepřekonán.
22:50'
Nic Dowd nabil Dmitrijovi Orlovovi, jehož střelu našel ve výstroji Murray. Vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.
22:28'
Domácí jsou na začátku druhé třetiny při chuti. Střelu Oleksiaka srazil do ochranné síti Devante Smith-Pelly.
20:41'
Střela Johna Carlsona zůstala v lapačce Matta Murrayho.
20:30'
Také druhá třetina začíná rychlým gólem Pittsburghu! Se střelou i dorážkou Sidneyho Crosbyho si ještě poradil Braden Holtby, ovšem Crosby se dostal k vyraženému puku znovu a nahrál ho na modrou KRISOVI LETANGOVI, jehož střela zapadla k bližší tyčce hostující svatyně – 3:3. Asistence: Sidney Crosby.
Hity – 7:12
Máme za sebou hodně divokou první třetinu. Především v úvodu se hrál hokej bez obran a všechny góly padly už v prvních osmi minutách. Tučňáci začali zápas skvěle a do vedení je poslal už v čase 1:49 Jamie Oleksiak. Následoval tlak domácích, ovšem Caps dokázali ze své první šance vyrovnat, když puk odražený od zadního hrazení uklidil do sítě Jakub Vrána. O pouhých 21 sekund později už celek z hlavního města po ráně Brookse Orpika dokonce vedl. Domácím pak pomohla přesilovka, v níž srovnal Jake Guentzel, ale Caps zase bleskově vrátil vedení Alexandr Ovečkin, jenž tečoval mezi betony Murrayho nabídku Djoose. Další gól už poté nepadl, byť hráči Washingtonu ještě dvakrát orazítkovali tyčku.
20:00'
19:30'
Klasická přesilovková spolupráce Caps málem skončila gólem! Orlov nahrál na levý kruh Ovečkinovi a hostující kapitán z voleje orazítkoval brankovou konstrukci!
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:40'
Domácí v oslabení vyhazují.
18:11'
Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carl Hagelin – 2 min., nedovolené bránění).
18:03'
Několikrát tečovaný kotouč propadl na zadní tyčku na hůl Nicklase Bäckströma. Ten ale puk do prázdné klece nezasunul. Nedokázal ho zvednout a Murray ke své tyčce ještě natáhl pravý beton!
17:02'
Hosté jsou hodně nebezpeční. Bekhendovou dorážku Nica Dowda z ostrého úhlu musel likvidovat Murray.
16:47'
Pittsburghu bylo odpískáno postavení mimo hru. Domácím se to nelíbí, ovšem s rozhodnutím čárového už nic neudělají.
16:16'
Puk opustil hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
15:26'
Kuzněcov našel po objetí branky Alexandra Ovečkina. Jeho střela byla ještě tečována bránícím hráčem, ale puk zůstal pod betony Matta Murrayho.
14:30'
T. J. Oshie vypálil z první těsně vedle levé tyčky Murrayho branky. Tam by asi domácí gólman nedosáhl!
14:16'
Od modré čáry střílel Jack Johnson, Holtby kotouč vyrazil zřejmě do ochranné sítě a puk mu nějakým záhadným způsobem spadl zpět na záda a následně do branky! Gól ale neplatí, rozhodčí už po doteku kotouče s ochrannou sítí přerušili hru.
13:21'
Bryan Rust se dostal do bruslařského souboje s Brooksem Orpikem. Zkušený obránce Washingtonu to zvládl dobře a do šance protihráče nepustil.
13:12'
Caps se rozehráli a momentálně jsou aktivnějším týmem. Murray přerušil hru po ráně Devanteho Smithe-Pellyho.
12:54'
Domácí chybovali v rozehrávce a z pravé strany tak pálil Nathan Walker. Murray pokus australského útočníka vyrazil pravým betonem.
11:50'
Mohlo to být 2:4! Jevgenij Kuzněcov se s pukem uvolnil na osu hřiště a trefil levou tyčku z pohledu brankáře Murrayho!
11:22'
Na druhé straně vyslal na domácí branku jedovku Nicklas Bäckström. Murray kotouč vyrazil lapačkou.
11:01'
Z dobré pozice vypálil Phill Kessel. Holtby si připsal dobrý zákrok.
10:39'
Hostující branka byla posunuta. Následuje reklamní přestávka.
10:10'
Tři hráči Pittsburghu se před brankou ocitli proti jedinému obránci, ale vše skončilo na nepřesné přihrávce. Tohle připomíná spíše nějaký All-Stars Game.
09:50'
Přihrávku Letanga srazil hostující hráč do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
08:19'
Pens se snažili odpovědět Patricem Hörnqvistem. Jeho střelu vyrazil Holtby.
08:00'
To je neskutečný úvod! Obrany jsou zřejmě ještě někde na dovolené. Z vrcholu levého kruhu poslal před branku střílenou nabídku Christian Djoos a před brankou číhající ALEXANDR OVEČKIN kotouč pohotově sklepl mezi betony Matta Murrayho. Asistence: Christian Djoos a Jevgenij Kuzněcov.
07:27'
Domácí početní výhodu nakonec využívají a srovnávají na 2:2! Schultz nahrál mezi kruhy Danielu Sprongovi, jehož střelu holí nešťastně tečoval obránce tak, že puk doputoval k JAKEOVI GUENTZELOVI, který ho u tyčky zasunul do odkryté klece. Asistence: Daniel Sprong a Justin Schultz.
07:01'
Teď už mohou i dostřídat, Carlson vyhodil puk až za branku soupeře.
06:40'
Hosté dostali puk do středního pásma a mohou částečně vystřídat.
05:47'
Za nedovolené bránění je vyloučen Matt Niskanen. Domácí si zahrají první přesilovku.
04:18'
Tohle je bláznivý úvod zápasu! Capitals ještě nedokázali zužitkovat přečíslení 3 na 2, ovšem Alexandr Ovečkin vybojoval v rohu kluziště puk zpět a předložil ho na modrou BROOKSOVI ORPIKOVI, který propálil Murrayho mezi betony – 1:2. Bez asistence.
03:57'
Caps z ničeho nic vyrovnávají! Střela Nicklase Bäckströma z mezikruží byla sražena mimo branku, ale kotouč se od mantinelu odrazil na hůl JAKUBA VRÁNY, který z dorážky trefil prostor mezi betonem a vyrážečkou přesouvajícího se Murrayho. Asistence: Nicklas Bäckström a T. J. Oshie.
03:08'
Hosté nevědí, kam dřív skočit! Sidney Crosby už byl sám před brankou, šel do bekhendového blafáku a hosty zachránil levý beton Holtbyho!
02:12'
Domácí jsou při chuti! Kris Letang vypálil od modré čáry nepřesně, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu do betonů Holtbyho a od nich do tyčky. Obrovské štěstí pro Caps!
01:49'
Domácí rozjeli v útočném pásmu kolotoč a nakonec je z toho úvodní gól zápasu! Po sérii rychlých přihrávek se dostal k puku JAMIE OLEKSIAK, který napřáhl kousek za vrcholem levého kruhu a trefil se nad lapačku Bradena Holtbyho, jenž tuhle střelu asi měl chytat. Asistence: Jevgenij Malkin a Phil Kessel.
01:16'
Od modré čáry vypálil Justin Schultz. Rána mu ale vůbec nesedla a Holtbyho neohrozila.
00:36'
Domácí přechod do útoku zastavilo odpískané postavení mimo hru.
00:28'
Zakázané uvolnění Pittsburghu. Máme tu tedy první přerušení hry.
00:01'
Oficiality jsou definitivně za námi. Souboj gigantů začne za několik desítek sekund!
Zazní národní hymna Spojených států amerických.
Jako poslední vyjel na led Sidney Crosby, kterého přivítal velký aplaus publika.
V PPG Paints Areně stále probíhá zahajovací show k nové sezóně. Hlasatel nyní představuje letošní kádr Tučňáků.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang, Dumoulin, J. Johnson, Määttä, J. Schultz, Oleksiak – Hörnqvist, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Brassard, Simon – Sprong, Sheahan, Cullen (A).

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Niskanen, Orlov, Carlson, Djoos, Bowey, Orpik (A) – Connolly, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Stephenson, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Dowd, Walker.

Rozhodčí: Furlatt, Kendrick – Smith, Nowak.
Oba týmy patří k tomu nejlepšímu, co současná NHL nabízí a tak se v posledních letech také často potkávaly v play-off. V těchto soubojích si dlouho vedl lépe Pittsburgh, ovšem v minulé sezóně Capitals černou sérii prolomili. V konferenčním semifinále Tučňáky vyřadili poměrem 4:2 na zápasy.

Pittsburgh Penguins:
Ty nejvyšší ambice mají také Tučňáci. Ti chtěli loni zaútočit na zisk třetího Stanley Cupu v řadě, ovšem v konferenčním semifinále je zastavili právě Caps. Sestava, kterou má k dispozici kouč Mike Sullivan, je stále velmi kvalitní. Kromě kapitána Sidneyho Crosbyho se Pens mohou opřít o skvělého ruského útočníka Jevgenije Malkina, dalšího produktivního forvarda Philla Kessela, ofenzivního obránce Krise Letanga, či brankáře Matta Murrayho, jenž ve svém mladém věku stihl pro Penguins vychytal už dva Stanley Cupy.

V přípravě na nový ročník Pens odehráli šest zápasů s bilancí dvou výher, tří porážek a jedné prohry po prodloužení.

Trenér Sullivan může počítat s téměř kompletním kádrem, otazník visí pouze nad startem obránce Briana Dumoulina.

Washington Capitals:
Hokejisté Washingtonu se v minulé sezóně konečně dočkali, když poprvé v historii získali Stanley Cup. Alexandr Ovečkin už tak nebude muset poslouchat, že jako lídr nedokáže dovést svůj tým až na vrchol. I v novém ročníku se mohou Caps spolehnout na většinu opor vítězného kádru. Jmenovat můžeme brankáře Holtbyho, obránce Calrsona s Orlovem a samozřejmě útočníky Ovečkina, Kuzněcova, Bäckströma či Oshieho.

Capitals už za sebou mají ostrý vstup do sezóny. Ve středu večer na domácím ledě deklasovali 7:0 Boston. Dvakrát se v tomto utkání třefil Jevgenij Kuzněcov, tři body za asistence pak zaznamenal Nicklas Bäckström.

Washington se zatím musí obejít bez českého obránce Michala Kempného, který utrpěl otřes mozku a také potrestaného Toma Wilsona. Zlý muž sestavy Caps dostal 20 zápasový trest za hrubý zákrok na Oskara Sundqvista v závěrečném přípravném duelu proti St. Louis.
Vítám tu všechny milovníky toho nejlepšího hokeje! Hned druhý hrací den nové sezóny NHL nám přichystal opravdovou lahůdku v podobě souboje dvou velkých rivalů. Na led Pittsburghu Penguins totiž přijedou úřadující držitelé Stanley Cupu Washington Capitals. Půjde tedy o pokračování již tradičního souboje hokejových superstar Sidneyho Crosbyho a Alexandra Ovečkina a také o konfrontaci posledních dvou vítězů soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.