NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Rangers : Islanders - 22. listopadu 2018   01:00

Rangers
Rangers
00:29' Chytil (Shattenkirk, Kreider) • 03:30' C. McLeod (DeAngelo, R. Strome) • 08:04' Pionk (Naměstnikov, Zibanejad) • 37:17' K. Hayes (Shattenkirk) • 56:19' Kreider (Zibanejad)
Islanders

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Československá stopa v utkání:
Filip Chytil (NYR) 1+0, 1 střela, čas na ledě 20:39.

Bodyčeky: 24:38
Je konec. Městské derby dopadlo naprosto jasně pro domácí mužstvo Rangers, které vyhrálo 5:0 a brankář Alexandar Georgijev si připisuje první čisté konto v NHL.
Už po dvaceti devíti vteřinách se trefil český hráč, o kterém se poslední dny hodně mluví a tím není nikdo jiný, než Filip Chytil, jenž vstřelil už pátou branku v řadě. O tři minuty později zvýšil náskok Cody McLeod. Domácí stále tlačili a v 9. minutě využil přesilovou hru Neal Pionk a Rangers tak šlo do vedení 3:0. Hosté měli ve druhé polovině této třetiny více ze hry, ale gól nedali.
Ve třetí periodě hosté neměli na to něco udělat s výsledkem a navíc obdrželi bůra, když se v 57. minutě prosadil Chris Kreider.

59:56'
Poté ještě přišla střela z hole hostujícího hráče, ale Alexandar Georgijev vyrazil puk do ochranné sítě.
59:42'
Rangers mají kotouč na svých holích.
59:03'
Ke konci zápasu se hraje ve třetině Rangers, ale posléze se domácím podařilo vyhodit kotouč.
58:38'
Domácí i hosté v plném počtu.
58:22'
Jesper Fast vypálil z mezikruží po otočce, ale Robin Lehner vymrštil svůj beton a nepustil pošesté kotouč do své svatyně.
57:34'
Adam Pelech zavezl kotouč dopředu po pravé straně, ale posléze vypálil jen vedle brány.
56:38'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Lias Andersson – 2 min., faul loktem).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., hrubost).
56:19'
Rangers právě vstřelili branku!
Definitivně je hotovo a Rangers po osmi prohrách v řadě proti svému městskému rivalovi, mu tentokrát nadělují bůra! CHRIS KREIDER se dostal ke kotouči na své modré čáře, posléze nabral rychlost na levé straně a nakonec vypálil přesně do levé šibenice. Asistence: Mika Zibanejad.
55:32'
Střela Brocka Nelsona z dobré pozice nebyla zrovna vyvedená a trápení Islanders pokračuje dál.
54:39'
Domácí už jsou opět v útočné třetině, ale střela od modré čáry byla zblokována.
53:44'
Johnny Boychuk vypálil od modré a posléze to ještě zkoušel Tom Kühnhackl, ale Alexandar Georgijev si chce připsat čisté konto.
52:56'
Islanders se stále nemohou dostat do nějaké šance a o vítězi tohoto městského derby je pravděpodobně rozhodnuto.
51:57'
Jordan Eberle to zkoušel z pravé strany na bližší tyč, ale Alexandar Georgijev je dnes hodně jistý a připsal si třiadvacátý zákrok.
51:13'
Rangers se vydali dopředu, ale posléze ztratili kotouč a dopředu šli Islanders, ale tentokrát to nebylo nic vážnějšího.
50:31'
Hra se poté přerušila, jelikož Vladislav Naměstnikov zůstal ležet na hrací ploše po tvrdém hitu, ale po chvíli se sám zvedl a vypadá to, že bude moct pokračovat.
50:17'
Islanders se nyní dostali do velké šance, ale Alexandar Georgijev byl připraven!
50:04'
49:36'
Mika Zibanejad to zkusil z levé strany, ale Robin Lehner jeho pokus vyrazil svým betonem.
49:02'
Anthony DeAngelo ztratil puk v útočné třetině a Rangers tak musí z pásma ven.
48:28'
Rangers se v přesilovce dostali do zakončení, ale to letělo jen vedle levé tyče Lehnerovy brány.
48:04'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., krosček).
48:04'
Poté přišel ofsajd Rangers a následuje komerční přestávka.
47:52'
Domácí se sice dostali do přečíslení, ale následně z toho byla jen nepřesná přihrávka.
46:53'
Minutový tlak Rangers byl obrovský, ale následně se hostům podařilo vyvézt kotouč.
46:36'
Poté to zkoušel z levé strany Ryan Strome, ale ten minul soupeřovu svatyni.
46:09'
Šance nabudila domácí, kteří posléze vypálili další dvě rány, ale ani jedna neskončila za zády hostujícího gólmana.
45:40'
Lias Andersson měl na holi pátý gól, ovšem Robin Lehner předvedl dva solidní zákroky.
44:46'
Jimmy Vesey si nezpracoval žabičku, po které by se dostal do samostatného úniku.
44:10'
Následně se Islanders dostali do zakončení, ale Alexandar Georgijev stále drží čisté konto.
43:52'
Po chvíli už přišlo zakončení domácích, ale s tím si věděl rady Robin Lehner.
43:27'
První formace Rangers s Filipem Chytilem se dostala ke střele, ale posléze hosté vyhodili kotouč.
42:57'
Hosté drží domácí pod tlakem, kteří se následně jen dopustili zakázaného uvolnění a nemohou tak vystřídat.
41:52'
Anthony Beauvillier se dostal svou rychlostí po levé straně přes obránce, ale jeho pokus vyrazil Alexandar Georgijev před sebe a následně odpálili kotouč do bezpečí domácí obránci.
40:51'
Nyní se dostali ke střele domácí, ale tento pokus byl zblokován v ochranné síti.
40:42'
Hosté se dostali krátce po začátku ke dvěma střelám, ale ani jednou nemusel Alexandar Georgijev zasahovat.

Bodyčeky: 9:11
Druhá perioda je u konce a Rangers zvýšilo svůj náskok na čtyři branky! V polovině hry jsme se dočkali bitky mezi McLeodem a Johnstonem. Posléze byla hra stále vyrovnaná, ale nakonec se ve 38. minutě prosadil Kevin Hayes a poslal domácí do čtyřbrankového vedení. O minutu později se hostující hráč ocitl v obrovské šanci, ale minul poloprázdnou bránu.
40:00'
39:44'
Nyní se hraje ve třetině Islanders.
39:02'
Nyní se domácí provinili pouze zakázaným uvolněním.
38:38'
Už to vypadalo, že Alexandar Georgijev neudrží čisté konto, ovšem hostující hráč ve velké šanci minul poloprázdnou bránu!
37:17'
Tak tohle byl nádherný gól a domácí mužstvo vede už 4:0! Hostům se nepodařilo dlouho vystřídat a Rangers se tak podařilo sevřít svého soupeře v útočné třetiny, kde se dostal po přihrávce k puku KEVIN HAYES, který ale místo střely proti vyjetému brankáři zvolil skvělý blafák a zakončil bekhendem do prázdné brány. Asistence: Kevin Shattenkirk.
36:22'
Posléze se ale Rangers podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.
35:56'
Islanders stejně jako na závěr první třetiny, tak i nyní se snaží dostat ke střelám a opět jsou v menším tlaku.
34:59'
34:42'
Rangers opět přišli o puk v útočném pásmu a Islanders se tak podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
34:12'
Posléze skončil kotouč jen mimo hrací plochu a následuje vhazování před svatyní hostujícího gólmana Robina Lehnera.
34:06'
Následně sice vyslal tvrdou střelu z levé strany Mika Zibanejad, ale jeho rána byla zblokována a poté se hostům podařilo opět vyhodit puk do bezpečí.
33:29'
Hostům se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a Rangers tak budou muset začít útočnou akci v přesilové hře od svého gólmana.
32:59'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Nick Leddy – 2 min., nedovolené bránění).
32:36'
Alexandar Georgijev nyní nepředvedl jistý zákrok, jelikož hosté na něj ve druhé třetině vystřelil pouhé tři střely a domácí gólman tak není moc rozehraný.
31:51'
Posléze navíc hosté vyhodili kotouč jen na zakázané uvolnění.
31:28'
Domácí se sice dostali do pásma Islanders, ale tam z toho nebylo nic velkého.
30:00'
Hra se opět přerušila přesně po polovině základní hrací doby a Rangers stále vede nad svým městským rivalem 3:0.
29:32'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Cody McLeod – 2 min., bitka).
Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2 min., bitka).
29:32'
A máme tady první bitku, když si to rozdali Cody McLeod a Ross Johnston! Tento souboj vyhrál hostující hráč a domácí McLeod následně odešel do šaten, jelikož si udělal něco se zápěstím.
28:56'
Hosté se dostali do zakončení, které ale letělo jen vedle domácí svatyně.
27:07'
Jimmy Vesey to zkusil od modré, ale jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě.
26:48'
A opět se Rangers dopustilo jen ofsajdu a následuje vhazování ve středním pásmu.
26:41'
Anthonymu DeAngelo se kotouč zamotal mezi nohy a při přechodu modré čáry se tak dopustil ofsajdu a následně mrštil hokejkou do mantinelu. Následuje komerční přestávka.
26:06'
Mika Zibanejad nabral rychlost po levé straně, ale nezakončil, když se pokoušel o přihrávku, která byla nepřesná.
25:36'
Brock Nelson se dostal do zajímavé šance, ale nakonec kotouč v dobré pozici netrefil.
24:53'
Kevin Hayes dostal před bránu přihrávku z hole Chrise Kreidera, ale brankáře Lehnera nepřekonal.
24:32'
A další zakázané uvolnění ze strany Islanders a toto městské derby zatím mají v moci jasně domácí hráči Rangers.
24:07'
Následně se navíc Islanders dopustili pouze zakázaného uvolnění. Rangers skvěle brání střední pásmo a hosté tak mají těžké přechody přes polovinu hrací plochy.
23:49'
Domácí mužstvo vepředu nic vážnějšího nevymyslelo.
22:20'
Hosté ještě sice drží puk v útočném pásmu, ale není to žádný tlak jako na konci první třetiny.
21:51'
21:18'
Hosté se už posléze dostali do zakončení, ale následně Rangers vyhodilo puk.
20:32'
Islanders pokračují v přesilovce, ale byli to domácí, kteří se dostali ke střele.

Bodyčeky: 7:16
První třetina je u konce a Rangers zatím vede jasně 3:0 po fantastickém startu do utkání. Už po dvaceti devíti vteřinách se trefil český hráč, o kterém se poslední dny hodně mluví a tím není nikdo jiný, než Filip Chytil, jenž vstřelil už pátou branku v řadě. O tři minuty později zvýšil náskok Cody McLeod. Domácí stále tlačili a v 9. minutě využil přesilovou hru Neal Pionk a Rangers tak šlo do vedení 3:0. Hosté měli ve druhé polovině této třetiny více ze hry, ale gól nedali, ovšem ve druhé třetině budou mít k dispozici skoro dvouminutovou přesilovku.
20:00'
19:51'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Kevin Hayes – 2 min., hákování).
19:51'
Nick Leddy to zkoušel, ale jeho střelu chytil do lapačky Alexandar Georgijev.
19:07'
Mela před brankářem Rangers, ale ani tentokrát nedostali hosté kotouč za záda Georgijeva.
18:36'
Alexandar Georgijev si poradil se střelou Mayfielda od modré čáry. Islanders chtějí vstřelit, alespoň jeden gól v první třetině.
18:06'
Střela Thomase Hickeyho byla tečována vedle domácí svatyně a Islanders jsou v tlaku.
17:26'
Mathew Barzal to posléze zkoušel, ale jeho pokus skončil jen vedle tyče Rangers.
17:09'
Hosté nyní svírají soupeře a Alexandar Georgijev má hodně práce.
16:27'
Rána hostujícího hráče skončila zblokována v ochranné síti a posléze byla před bránou menší šarvátka.
16:22'
O něco více jsou poslední minuty u kotouče Islanders a hraje se převážně na polovině domácího týmu.
15:33'
Momentálně se nám hra vyrovnala a obě mužstva se snaží něco vymyslet.
14:22'
Zakončení hostujícího hráče bylo zblokováno do ochranné sítě a následuje opět komerční přestávka.
14:02'
Pokus domácího hráče od modré čáry skončil jen vedle hostující svatyně.
13:29'
Opět se Islanders dostali do zakončení, ovšem s ním si poradil Alexandar Georgijev.
12:15'
Posléze se Rangers provinilo ofsajdem a bude to tak opět vhazování ve středním pásmu.
12:09'
Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2 a tak to zkusil z levé strany Chris Kreider, ovšem jeho pokus vyrazil betonem Robin Lehner.
11:22'
Nyní se Islanders provinili zakázaným uvolněním a následuje tak buly před bránou Robina Lehnera.
10:57'
Posléze byla domácí brána vychýlena ze své pozice.
10:44'
Alexandar Georgijev si poradil s tečovanou střelou hostujícího útočníka.
10:25'
Nyní se hra přerušila a následuje tak komerční přestávka.
09:38'
Hosté se snaží něco vymyslet v pásmu soupeře, ale zatím se jim to nedaří.
08:04'
Hosté společně s brankářem snad zůstali v šatně, jelikož domácí tým dává třetí gól z pěti střel a využívá přesilovou hru, když byl zfaulován Filip Chytil. Naměstnikova přihrávka byla zblokována a kotouč se tak odrazil k NEALU PIONKOVI, jenž si jej zpracoval a posléze vypálil tvrdou ránu k levé tyči. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Mika Zibanejad.
07:39'
Chris Kreider se snažil zakončit z voleje, ale do puku se před poloprázdnou bránou netrefil.
07:06'
Hostům se začátek utkání v tomto městském derby vůbec nedaří a nyní se navíc budou muset bránit v oslabení.
07:00'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 2 min., sekání).
06:21'
Střela hostujícího hráče po komerční přestávce skončila jen zblokována v ochranné síti.
06:16'
Josh Bailey vymyslel celou akci, po které se dostal ke střele Ross Johnston, ale Alexandar Georgijev byl připraven.
05:40'
Hostující mužstvo vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění a Rangers tak bude dál pokračovat v tlaku proti stejné formaci.
05:13'
Mika Zibanejad se dostal do velké šance po přihrávce z levé strany, ale nedokázal zakončit kotouč před bránou!
04:58'
Vladislav Naměstnikov byl příliš brzo v útočném pásmu a jednalo se tak o ofsajd.
04:49'
Ryan Pulock to posléze zkusil, ale Alexandar Georgijev jeho střelu viděl a také chytil.
04:26'
Islanders se sice dostali dopředu, ale tam nedokázali nic vážnějšího vymyslet.
03:30'
Fantastický start domácích do tohoto zápasu, jelikož jdou už do dvoubrankového vedení! Anthony DeAngelo to zkusil zpoza modré čáry a jeho pokus tečoval CODY MCLEOD, který se nedopustil vysoké hole a gól je tak uznán! Asistence: Anthony DeAngelo, Ryan Strome.
03:00'
První vážnější šance hostů, ale Ross Johnston nepřekonal gólmana Alexandra Georgijeva.
01:56'
Nyní se Rangers dopustili jen zakázaným uvolněním a následuje tak vhazování před svatyní Alexandar Georgijev.
00:29'
Tak to je neskutečné, jelikož domácí jdou do vedení ani ne po půl minutě hry a navíc se trefuje už pátý zápas v řadě FILIP CHYTIL, který to zkusil při rychlém útoku z pravé strany a překonal brankáře Lehnera. Asistence: Kevin Shattenkirk a Chris Kreider.
00:01'

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Pionk, M. Staal (A), Shattenkirk, Claesson, DeAngelo, Br. Smith – Chytil, K. Hayes, Kreider – Fast (A), Zibanejad (A), Naměstnikov – R. Strome, B. Howden, Vesey – Fogarty, L. Andersson, C. McLeod.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, Hickey, Boychuk, Pelech – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, B. Nelson, Kühnhackl – Komarov, Filppula, Beauvillier – Clutterbuck (A), Gionta, Johnston.

Rozhodčí: Gord Dwyer, Marc Joannette – Tony Sericolo, Brian Murphy.
New York Rangers se momentálně nachází na sedmém místě s dvaceti čtyřmi body a skóre 63:65. V posledním utkání přivítalo na svém ledě Dallas, se kterým si poradilo výsledkem 2:1. Nejproduktivnějším hráčem je s osmnácti body Kreider.
New York Islanders je na tom v tabulce o něco hůř a aktuálně je na deváté příčce s dvaceti dvěma body a skóre 63:55. V posledním zápase přivítalo na svém ledě také Dallas, ale prohrálo 2:6. Nejproduktivnějším hráčem je s devatenácti body Bailey.
V dnešním zápase NHL se proti sobě utkají týmy z New Yorku, konkrétně New York Rangers a New York Islanders. Poslední střetnutí těchto mužstev dopadlo lépe pro Islanders, kteří vyhráli už osm vzájemných zápasů v řadě! Dnes se ale bude hrát v Madison Square Garden v New Yorku. Tato legendární hala nabídne kapacitu pro 20 789 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 01:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.