NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Islanders - 21. října 2018   04:35

San Jose
San Jose
07:59' Meier (Couture, Hertl) • 24:59' Donskoi (Suomela) • 33:50' Burns (Hertl, Donskoi) • 44:32' Couture (Hertl, J. Ryan)
Islanders

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 30:52
Zápas je u konce a dalo by se říci – konečně. Třetí část přinesla hodně nervózní minuty, viděli jsme několik šarvátek a rozhodčí měli plné ruce práce se soupisem trestů. Padl také jeden gól, dali jej domácí a Logan Couture svou trefou definitivně uklidnil domácí tým. San Jose vyhrálo 4:1, vrátilo soupeři porážku z minulého týdne a připsalo si další body do tabulky.
Po závěrečné siréně to ještě vypadalo na potyčku mezi Dillonem a Laddem, nakonec se ale rozhodčím podařilo vše uklidnit a tohle se už obejde bez trestů.
59:27'
Po efektní stahovačce se uvolnil Chartier, jeho rychlý švih však skončil vedle Lehnerovy branky.
58:22'
Hraje se před brankou New Yorku, zatím bez střeleckého vyjádření.
57:26'
Jak Evander Kane, tak i Anders Lee dostali pětiminutové tresty za bitku.
57:26'
No a aby toho všeho nebylo málo, tak se do sebe pustili Evander Kane a Anders Lee. Souboj to byl krátký, jasným vítězem byl judistickém strhu domácí útočník.
57:03'
Hertl mohl sám zakončovat, vybídl ale ke střele Ryana. Jeho švih pak byl zablokován.
56:34'
Braun čeká, až mu dostřídají spoluhráči, domácí se chystají na další útočný výpad.
55:10'
Pojistku na náskok mohl dát. M. Karlsson, zleva se snažil o Lehnerovo překonání, ten na brankové čáře srazil puk do rohu.
54:57'
Hráči San Jose dobře drží puk a momentálně vůbec nepřipouští případné drama.
53:53'
Se svou střelou neuspěl ani Donskoi, dokonce u svého pokusu zlomil hůl.
52:30'
Labancova střela byla zablokována Hickeym, domácí jsou i nadále v útočném pásmu.
52:08'
Tady máme seznam trestů. Domácí Brent Burns dostal dvě minuty za podrážení a 10 minut za nesportovní chování. U hostů jsou tresty takové: Matt Martin dvě minuty za hrubost a 10 minut za nesportovní chování, Cal Clutterburk dvě minut za hrubost a 10 minut za nesportovní chování a Casey Cizikas 10 minut za nesportovní chování.
52:08'
Na ledě se strhlo hned několik šarvátek, rozhodčí mají plné ruce práce. Na straně hostů je vidět frustrace, Matt Martin například tahal za dres Brenta Burnse, který již byl na kolenou a nebyl aktivní. Počkejme si na další tresty.
51:54'
Pelech bleskově objel branku a snažil se o zasunutí, v plné rychlosti ale pouze prohnal puk brankovištěm.
50:59'
Pelech je střelecky velmi aktivní, schází mu však přesnost. Nyní jeho rána skončila na zadním mantinelu.
49:52'
A tady je souhrn trestů. Domácí Evander Kane dostal 2+2 minuty za hrubost, hostující Anders Lee a Scott Mayfield dvě minuty za hrubost.
49:52'
Kane schytal od Leeho tvrdý hit a to stačilo k tomu, aby jsme tu měli další potyčku. Do té se ale připletl Mayfield a už to jelo naplno. Každopádně se bude vylučovat.
49:10'
Melker Karlsson pouze nahodil puk, jeho spoluhráči se pak ale k případnému zakončení nedostali. Hosté jdou do protiútoku.
48:27'
Suomela velice touží připsat svůj první gól, Lehner jej ale nyní vychytal u své levé tyčky.
47:34'
Obrovský závar před Jonesem, kdy byli Nelson a Lee blízko snížení. Střela prvně jmenovaného byla sražena a druhý z útočníků New Yorku pak netrefil odkrytou část domácí branky!
46:52'
Hosté předvedli dobré napadání, už to i vypadalo, že se Clutterbuck dostane k případnému zakončení, Braun ale nakonec svým přistoupením srazil puk do bezpečnějších míst a soupeře k ledu.
45:30'
San Jose hraje v těchto chvílích ve velkém klidu a domácí hráči opět donutili Lehnera k zákroku.
44:32'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí tým jde do trháku a už vede o tři branky. Za brankou předvedl skvělé uvolnění Hertl, když si narazil o brankovou konstrukci, vybruslil si do střeleckého prostoru a ihned zakončil. Lehner jeho pokus vyrazil, jenže pouze do míst, kde číhal LOGAN COUTURE, který dokázal hostujícího gólmana dorážkou překonat. Asistence. Tomáš Hertl, Joakim Ryan.
44:01'
Na druhé straně našlápl Meier a zprava vyslal prudký švih. Lehnerovu branku ale minul.
43:49'
Přes obránce vystřelil Cizikas, Jones si ale dokázal jeho pokus najít a srazit.
42:43'
Do útočného pásma se cpal hostující Pelech, puk mu byl ale vypíchnut a Goodrow už zakládá protiakci.
42:07'
Pelechova rána od modré byla sražena, hosté se ještě chvíli snažili o udržení pásma, už ale další střelecký pokus nevymysleli.
41:12'
Neposedný puk si v útočném pásmu zkrotil Timo Meier a švihem vyzkoušel Lehnerovu připravenost. Ten uspěl, puk vyrazil před sebe.
40:18'
Clutterbuckova střela od modré Jonese příliš neprověřila, dopředu už jdou domácí hokejisté.

Trestné minuty: 9:9
Čtyřicet minut hry je za námi a k bodům mají blíže domácí hráči. I ve druhé třetině jsme sledovali rychlý hokej z obou stran a dočkali se i dvou branek. Obě dali hráči San Jose, nejprve se na konci 25. minuty prosadil Joonas Donskoi, když dorazil povedenou akci Anttiho Suomely a více klidu pro domácí pak ve 34. minutě zajistil Brent Burns. Kalifornský celek tak vede 3:1 a pokud hosté nechtějí odjet s prázdnou, budou muset vymyslet plán, jak nepříznivý stav zvrátit.
40:00'
39:29'
Evander Kane se vrátil na led, San Jose hraje v plném počtu.
39:17'
Puk letí přes všechny čáry, přesilovka New Yorku se pomalu chýlí ke svému konci.
38:45'
Jones přerušil hru, vhazuje se po jeho pravé ruce.
38:16'
Hertl zvládl zablokovat Leeho a poté dostat puk z obranného pásma. Domácím zatím toto oslabení vychází.
37:29'
Přesilovka pro New York, dvě minuty za sekání totiž dostal Evander Kane.
36:52'
Od modré pálil Erik Karlsson a jelikož tam byla lehká teč o jednu z bruslí, neměl to Lehner se zákrokem jednoduché. Puk ale skončil těsně mimo.
36:10'
Jak Barclay Goodrow, tak i Scott Mayfield dostali pětiminutové tresty za bitku.
36:10'
A máme tu regulérní bitku. Ve středním pásmu se do sebe pustili Barclay Goodrow a Scott Mayfield, kteří předvedli několik opravdu tvrdých úderů. Jako vítěz by se dal určit domácí útočník, co je ale jisté, oba si nyní půjdou odpočinout.
35:26'
Puk se ocitl až u Jonese, o zakázané uvolnění se ale nejednalo.
34:50'
Donskoi byl blízko dalšímu gólu, po rychlém výjezdu se snažil zasunout za tyčku, puk ale pouze projel brankovištěm.
33:50'
Už je to o dvě branky! U pravého mantinelu se s pukem uvolnil BRENT BURNS, najel si do předbrankového prostoru, kde si před Hickeym stáhl puk na bekhend a následně překonal i gólmana Lehnera. Pro San Jose je to letos vůbec první gól od obránce. Asistence: Tomáš Hertl, Joonas Donskoi.
33:21'
Domácí se sami zbavili útočného pásma, zpětná přihrávka prolétla mezi Couturem a Burnsem.
32:45'
Pelech měl u modré dostatek času i prostoru na střelu, místo toho ale poslal puk do rohu.
31:53'
Je to tak. Domácí Evander Kane dostal dvě minuty za hrubost, hostující Scott Mayfield zase dvě minuty za krosček. Hrát se bude čtyři na čtyři.
31:53'
A opět tu máme strkanici před Lehnerem a tentokrát už to asi rozhodčí nenechají bez trestu.
31:49'
Zvládl pokrýt i Chartierovu střelu z levé strany. Po přerušení se v pásmu New Yorku odehrála menší potyčka, rozhodčí ale nevylučovali.
31:12'
Suomela byl blizoučko svému prvnímu gólu v NHL, když stál před brankovištěm a snažil se zblízka dokončit Dilonovu akci. Lehner ale vleže zvládl dvakrát zasáhnout a nepřipustit další gól za svými zády.
30:25'
Po Burnsově střele byli hosté trochu rozhozeni a Hertl toho chtěl využít bleskovým vyjetím zpoza branky. Jeho bekhend Lehner zvládl pokrýt a vyrazit.
29:24'
Labanc byl zablokován, jeho ránu srazil Mayfield. Opět sledujeme hokej hraný v obrovském tempu.
28:18'
Suomela nyní hledal Donskoie, ale ani teď kombinace neklapla a puk skončil v rohu kluziště.
27:36'
Kombinace Hertla se Suomelou zakončení nepřinesla, neposedný puk jim poskakoval po hokejkách.
27:11'
Domácí se dobře vrátili a narušili rozehrávku New Yorku. Sami nyní přechází do kontru.
26:17'
Hostující Nelson nabral rychlost a zjevil se ve střelecké pozici. Přihrál ale na druhou stranu, což však Jones vystihl a přihrávku vypíchl.
25:51'
Další útočný výpad San Jose byl zastaven sudími pro postavení mimo hru.
24:59'
Domácí tým jde opět do vedení. Suomela na modré čáře vystihl rozehrávku New Yorku, sám ještě proti Lehnerovi neuspěl, ale pohotově vrátil puk na brankoviště a dojíždějící JOONAS DONSKOI doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Antti Suomela.
24:23'
Puk se odrazil mezi kruhy, kde stál osamocený Meier, tentokrát ale se svou ranou neuspěl, branku New Yorku vůbec netrefil.
23:49'
Hra se bleskově přesunula na druhou stranu, po rychlé individuální akci pálil z pravého kruhu Barzal a i Jones si udělal čárku do kolonky zákroků.
23:32'
A povedlo se. Puk se dostal na levou stranu a právě Evander Kane bekhendem překvapil Lehnera. Ten pro jistotu přerušil hru.
23:18'
Kaneovo nahození od modré čáry skončilo v rohu, domácí se zde snaží rozvinout svou akci.
New York je v úvodu druhé třetiny o hodně aktivnější, domácí se většinou pouze brání.
21:28'
Z takřka nulového úhlu vymyslel zakončení Cizikas, Jones si musel u své tyčky dávat velký pozor, aby mu puk neproklouzl za brankovou čáru.
20:54'
Hertl hledal křížnou přihrávkou Vlasice, dal mu ale puk na bekhend a výsledkem celé akce byla nepovedená a slabá střela.
20:29'
Jones si hned v úvodu druhé třetiny připsal těžký zákrok proti volnému Leddymu. Dobrým postavením se mu podařilo skrýt puk ve své výstroji a přerušit hru.

Trestné minuty: 0:2
Máme za sebou první třetinu, která přinesla opravdu svižný hokej z obou stran a brankáři tak často stáli před těžkými situacemi. Aktivnější byli domácí, ti ale svůj nápor a střelecké příležitosti přetavili v pouze jediný gól, kdy se po bleskové kombinaci prosadil na dva pokusy Timo Meier. Už to vypadalo, že San Jose si svůj hubený náskok donese do šaten, ale v poslední minutě se prosadili i hosté a Brock Nelson střelou do horní části Jonesovy branky srovnal na současných 1:1.
20:00'
19:58'
Ještě jedno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Lehnerem a je čas pouze na případně jednu rychlou střelu.
19:27'
Islanders právě vstřelili branku!
Je srovnáno, byl tu gól do šatny. Hosté přešli do rychlého útoku, Bailey po povedené stahovačce přihrál na zcela volného BROCKA NELSONA a ten si před Jonesem věděl rady. Okamžitý švih skončil za zády domácího gólmana a je to 1:1. Asistence: Josh Bailey, Anders Lee.
18:59'
Hosté oslabení přečkali a zase hrají v plném počtu.
18:23'
Přechod San Jose do útočného pásma byl přerušen hvizdem čárového – postavení mimo hru.
18:05'
Nyní Labanc zakončoval, zprava ale Lehnerovu branku netrefil.
17:13'
Labancovi nevyšla rozehrávka a po neúspěšné zadovce tu byl dokonce brejk hostů se zakončením. Jones tak musel na svém brankovišti vytáhnout povedený zákrok.
16:59'
Už se pískalo a na řadu přichází první přesilovka utkání. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Anders Lee.
16:20'
Hraje se v obrovském tempu bez zbytečných přerušení a nyní mají domácí ponechanou výhodu.
15:14'
Lehner se nenudí, nyní čelil prudké ráně E. Karlssona z pravé strany. Gólman hostů puk neudržel a tak nadále pokračuje tlak San Jose.
14:04'
Couture neuspěl se svým průnikem pravou stranou, puk mu odskočil od hokejky a vše skončilo za brankou New Yorku.
13:02'
Labancův švih nadělal Lehnerovi docela problémy, puk mu škrtl o lapačku a poté šel těsně mimo jeho branku.
12:24'
Výsledkem byla nepříjemná střela, Couture ale Lehnera nepřekonal. Gólman hostů přerušil hru a vhazuje se po jeho levici.
11:54'
Nahození domácích skončilo za brankou, tam ale hráči San Jose dokázali situaci využít ve svůj prospěch a pokračovat v útoku.
10:50'
E. Karlsson pouze nahazoval na gólmana a ten, i když měl slušný výhled, tak pouze vyrážel před sebe a nabídl domácím možnost dorážky.
10:37'
Začal se hrát hokej ve velkém tempu, jak Lehner, tak i Jones zažívají perné okamžiky.
09:52'
Domácí ztratili na modré čáře puk a New York se dostal do protiútoku. Matt Martin se ale taktéž nedostál dál, než k útočné modré.
08:43'
Hosté se ihned hnali za vyrovnáním a výsledkem byla nepříjemná střela, se kterou měl Jones docela problémy.
07:59'
Domácí tým jde do vedení. Po rychlé kombinaci se před brankářem objevilo hned celé útočné trio a TIMO MEIER měl plno času na dvojí zakončení. První pokus se ještě zastavil o Lehnera, druhou střelu už ale domácí hráč procedil za brankovou čáru. Asistence: Logan Couture, Tomáš Hertl.
07:19'
Barzal pronikl do pásma San Jose, přihrál na střed na Ladda a jeho okamžitý švih prolétl jen kousek vedle Jonesovy branky.
06:20'
Z takřka nulového úhlu to zkusil E. Karlsson, Lehner pro jistotu puk skryl a přerušil hru.
05:18'
Suomela nejprve předvedl rychlou kličku a nepřesnou střelu, poté ale dobře clonil Lehnerovi a ten měl co dělat, aby za svá záda nepustil nahození od modré čáry.
04:28'
Ke slovu se dostali i hosté, Mayfieldovo nahození od modré však skončilo kus vedle Jonesovy branky.
03:47'
San Jose je v úvodu hodně aktivní, napadá rozehrávku soupeře a většinu času se hraje na polovině New Yorku.
02:33'
Donskoi vybojoval puk, okamžitě přihrával na Sörensena, tomu ale střela moc nesedla, Lehner zasahovat nemusel.
02:01'
A právě Vlasic se dostal v levém kruhu pro vhazování ke střele, Lehner předvedl rychlou lapačku a přerušil hru.
01:44'
Laddova střela z mezikruží byla zblokována Vlasicem, dopředu jde domácí tým.
01:07'
Křížná přihrávka na Labanca neprošla, akce San Jose tak skončila u modré čáry. Hosté se ale u puku moc dlouho neohřáli, hra se zase otáčí k Lehnerovi.
00:28'
Domácí se ihned dostali do útočného pásma a zleva pálil Kane. Lehner si připsal první úspěšný zákrok.
00:01'

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – E. Karlsson, Vlasic, Burns (A), J. Ryan, Braun, Dillon – Labanc, Pavelski (C), E. Kane – Meier, Couture (A), Hertl – Donskoi, Suomela, Sörensen – M. Karlsson, Chartier, Goodrow.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Pulock, Leddy, Mayfield, Hickey, Boychuk, Pelech – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Lee (C) – Eberle, Barzal, Ladd – Komarov, Filppula, Kühnhackl – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Hebert, Meier – Kovachik, Murchison.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v SAP Center začne ve 4:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.