NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Calgary - 12. října 2018   02:00

St. Louis
St. Louis
07:44' Steen (Kyrou, Bouwmeester) • 09:48' Perron (B. Schenn) • 17:22' Edmundson (Barbašev, Thomas) • 24:05' Perron (B. Schenn, Steen) • 39:24' Perron (B. Schenn, Schwartz)
5:3
(3:1, 2:0, 0:2)
Calgary
Calgary
07:32' Neal  (S. Bennett, Dubé) • 48:17' D. Ryan  (Czarnik, Tkachuk) • 51:04' Backlund  (Giordano, E. Lindholm)
St. Louis
Rehman, Hebert – Daisy, Nansen
Enterprise Center, St. Louis
16 403 diváků
Calgary
M. Smith (41. Rittich) – Brodie, Giordano (C), Mi. Stone, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Czarnik, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, Dubé, S. Bennett – Peluso, D. Ryan, Frolík.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 10:14
Utkání je u konce a St. Louis se dočkalo prvního vítězství v této sezóně. Poslední třetina ale nebyla pro domácí vůbec jednoduchá, neboť Calgary přidalo plyn, tlačilo se před Allena a ten dvakrát kapituloval. Nejprve jej ve 49. minutě překonal Derek Ryan a na začátku 52. minuty bruslí jeho spoluhráč Alex Pietrangelo. Gól si ale připsal Mikael Backlund, který byl posledním z hostů, kdo se dotkl puku. Závěrečný tlak už ale další branky nepřinesl a domácí se mohou radovat ze dvou bodů a výhry.
60:00'
Po siréně nám na ledě ještě vznikla menší rozmíška a rozhodčí udělil dva tresty. Jak domácí Joel Edmundson, tak i hostující Matthew Tkachuk dostali dvě minuty za sekání.
59:35'
Ještě jedno přerušení pro posunutou branku domácích.
59:11'
Puk je opět ve středním pásmu, tohle St. Louis vyhovuje, body jsou již blízko.
58:43'
Allen si připsal důležitý zákrok, když lapačkou předvídal Monahanovu teč z mezikruží a přerušil hru.
58:31'
Bozak šikovně vyhodil z pásma, hosté musí pospíchat pro puk.
57:59'
Hosté se snaží zápas ještě více zdramatizovat, v šesti mačkají pětici hráčů St. Louis.
57:24'
Rittich je na střídačce, začíná power-play hostujícího celku!
57:07'
Domácí si nyní zjednodušují pozici, jak jen mohou, pokud je potřeba, klidně jen posunou puk z pásma pryč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
56:10'
Schenn našel mezi kruhy Schwartze, jeho švih ale na poslední chvíli zablokoval vracející se Bennett.
55:31'
Välimäkiho přihrávka nenašla adresáta, puk skončil ve středním pásmu u hráčů St. Louis.
54:27'
Rittich nyní udržel naděje svého týmu na případný bodový zisk, když nejprve lapil dva Tarasenkovy pokusy a poté i Maroonovu dorážku z bezprostřední blízkosti.
53:31'
Opět Lindholm, nyní pálil z ostrého úhlu. Allen byl přilepen u tyčky a puk srazil.
52:55'
Lindholmova střela zápěstím nadělala Allenovi potíže, hosté pokračují v náporu uvnitř pásma.
51:58'
A jak vidno, snížení hosty hodně povzbudilo a Calgary se opět tlačí do útoku.
51:04'
Calgary právě vstřelilo branku!
No a pozor, je tu možná drama. Hosté se opět natlačili do útočného pásma, vyvinuli na Allena a jeho obranu tlak a ten vyvrcholil dalším gólem. Puk se po zakončení MIKAELA BACKLUNDA šoural mimo branku, ale teč bruslí od domácího Pietrangela jej posunula za gólmana – 5:3. Asistence: Mark Giordano, Elias Lindholm.
50:29'
Je to teď zase hokej v obrovském tempu, diváci se musí královsky bavit.
49:36'
Rittich má za sebou několik ostřejších zákroků, zatím chytá pozorně a nedává domácím důvod k radosti.
48:17'
Teď už se hostům podařilo snížit, po tlaku v útočném pásmu a několika pokusech se puk odrazil do kruhu pro vhazování, kde se do něj opřel DEREK RYAN a trefil se přesně nad Allenovo rameno – 5:2. Asistence: Austin Czarnik, Matthew Tkachuk.
47:53'
Czarnikovo nahození od levého mantinelu prolétlo kolem Allena a puk skončil v rohu.
47:11'
Hosté vyhodili ze svého pásma, puk šel přímo na Allenovu branku, takže se o zakázané uvolnění nejednalo.
46:24'
Snížení měl na holi Bennett, bleskově objel branku a snažil se zasunout za Allena, ten ale svou brankovou čáru uhájil, přikryl puk a přerušil hru.
45:39'
Po velkém tlaku a několika nebezpečných střelách končí puk ve středním pásmu a hosté mohou vystřídat.
45:03'
Do pravého kruhu pro vhazování dostal přihrávku Tarasenko a jeho rána z první donutila Ritticha vytáhnout špičkový zákrok.
44:39'
Přechod domácí pětice do útočného pásma byl ukončen hvizdem sudího, pískalo se postavení mimo hru.
44:12'
Tarasenko byl faulován a je tu přesilovka pro St. Louis. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Mark Giordano.
43:12'
Tvrdá Stoneova rána z pravé strany šla mimo, puk skončil na zadním mantinelu za brankou St. Louis.
42:45'
Po objetí branky přihrával Ryan na Tkachuka, ten byl ale tísněn a nevymyslel úplně povedenou střelu.
41:54'
Už se zase hrálo u Ritticha a ten si musel dávat velký pozor, aby poskakující puk neskončil za jeho zády. Vhazuje se po jeho levici.
40:47'
Tkachuk a Ryan se tlačili před Allena, jenže ten je dnes v opravdu vynikající formě a připisuje si další úspěšný zákrok.
40:01'
V hostující brance došlo na třetí třetinu ke změně, Mike Smith zůstal na střídačce, zachytá si David Rittich.

Trestné minuty: 8:10
Je za námi čtyřicet minut hry a vypadá to, že o dnešním vítězi je rozhodnuto. I v této třetině jsme sledovali aktivní hokej, který se musel líbit a domácí v této části udělali další dva kroky k zisku bodů. St. Louis udeřilo dvakrát v přesilovce, kdy na trestné lavici seděl Michael Frolík a v obou případech jeho vyloučení trestal David Perron. Ten tak zaznamenal hattrick a ustanovil současný stav 5:1.
40:00'
39:55'
Allen si připsal ještě jeden zákrok, jeho spoluhráči poté dostali puk z pásma.
39:24'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Přesilovka je využitá a domácí již vedou o čtyři branky. Na modrou dostal přihrávku DAVID PERRON a jeho švih po ledě skončil s pomocí lehounké Czarnikovy teče mezi Smithovými betony. Útočník St. Louis tak zkompletoval hattrick! Asistence: Brayden Schenn, Jaden Schwartz.
38:32'
Calgary už podruhé dostává puk ze svého pásma, domácí musí zakládat novou akci.
37:35'
Domácí si dají přesilovku, u mantinelu se faulu dopustil Michael Frolík a jede si odkroutit dvouminutový trest za nedovolené bránění.
37:18'
Na druhé straně zakončoval Gaudreau, jeho švih ale Allen velice dobře viděl a nedělalo mu problém zasáhnout.
36:48'
Perronovi se sice podařilo po Pietrangelově akci dotlačit puk za brankovou čáru, jenže rozhodčí stál poblíž a viděl, že útočník St. Louis vleže zakončoval rukou a gól tak neuznal.
36:09'
Nahození od modré čáry málem překvapilo gólmana hostů, ten jen tak tak vytlačil puk do rohu.
35:00'
Domácí tým přečkal nejhorší a je už v plném počtu.
34:44'
Jeřábek se po návratu z trestné lavice dostal do úniku, těsně před zakončením byl ale dostižen a jeho střela pak už postrádala potřebné parametry.
34:20'
Nyní už scházely pouze centimetry, Giordano ranou z první trefil tyčku a o chviličku později vytáhl Allen skvělý reflex na brankové čáře.
33:46'
K velké radosti publika letí puk přes všechny čáry.
33:36'
Hosté zmáčkli bránící trojici k brankovišti, Gaudreau našel Neala, který ale ranou z první nedokázal Allena prostřelit.
33:00'
Brayden Schenn už je na trestné lavici s dvouminutovým trestem za sekání.
33:00'
Do pásma se prodírající Gaudreau byl obětí tvrdého Steenova hitu a okamžitě zamířil na střídačku, když si držel ruku. Byla tam ale i Schennova sekera a domácí půjdou do tří!
32:35'
Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za hákování dostal Jakub Jeřábek.
31:45'
A opět je tu svižný hokej z obou stran, jak St. Louis, tak i Calgary předvádí hlavně útočný styl.
30:59'
A další šance hostů. Brodie si najížděl pravou stranou a když už to vypadalo na jeho přihrávku, přišla finta a pokus o zasunutí za tyčku. Allen ale mezírku ucpal a puk se vykutálel těsně vedle branky.
29:54'
Hosté se málem dostali ke snížení, neboť po přečíslení se před Allenem zjevil Czaznik a tlačil puk pod horní tyčku. Gólman St. Louis ale zvládl lapačkou zasáhnout a celá akce skončila posunutou brankou.
29:14'
Gaudreau možná promeškal nejlepší okamžik pro střelu, u pravého mantinelu pak musel čekat na najíždějící spoluhráče a akci přibrzdil.
28:18'
Přesilovka je už u konce, Giordano se vrátil na ledovou plochu.
27:47'
Bozak a Tarasenko se objevili před brankovištěm a jejich blesková kombinace jen tak tak neskončila úspěšným zakončením.
27:10'
Calgary se zatím dobře brání a vyhazuje puky přes všechny čáry.
26:18'
Už se pískalo a na trestnou lavici míří Mark Giordano s dvouminutovým trestem za drženi hole.
26:13'
Bude se zase vylučovat a opět na straně Calgary. Domácí mají prozatím ponechanou výhodu.
25:21'
Mohlo ale být hned sníženo, neboť Allen chvíli nevěděl, kde má puk a zprava pak na něj pálil Bennett. Brankář St. Louis se ale zvládl přemístit a střelu srazit mimo ledovou plochu.
24:05'
Přesilovka je nakonec využitá. Smithovi za jeho brankou přeskočil puk hokejku, toho domácí využili, dostali hru před brankoviště a zde operující DAVID PERRON měl jednoduchou práci s doklepnutím do prázdné branky. Asistence: Brayden Schenn, Alexander Steen.
23:36'
Perron pouze zavezl puk do útočného pásma, akce poté skončila v rohu.
23:05'
Přesilovka pro St. Louis, dvě minuty za podrážení dostal Michael Frolík.
22:43'
Pěknou individuální akci předvedl domácí Jeřábek, prokličkoval se až do zakončení jeho prudký bekhend ale skončil mimo.
22:00'
A tak se na druhé straně dostal k ráně přes obránce Tarasenko. Smith měl ztížený výhled, přesto zvládl tento okamžik vyřešit.
21:35'
Calgary vstoupilo do druhé třetiny v aktivním stylu, jen natlačeno v útočném pásmu. Zatím ale bez nebezpečnějšího zakončení.
20:38'
Hosté nevyužili závěr přesilovky, St. Louis je již v plném počtu.

Trestné minuty: 4:4
Máme za sebou velice živou první třetinu. Do té vstoupili aktivněji domácí, vytvořili si několik šancí, ale jako první skórovali hosté. Po zisku puku a akci před brankovištěm se zblízka trefil James Neal. Vedení ale Calgary vydrželo pouhých 12 sekund, ihned po buly totiž srovnal Alexandr Steen. Obrat domácí dokonali v desáté minutě, kdy se po svižné akci trefil pod horní tyčku najíždějící David Perron. To ale nebylo vše, neboť v 18. minutě upravil na současných 3:1 Joel Edmundson. Hosté mohli jít do kabin s o trochu mírnější ztrátou, jenže Sean Monahan nevyužil nařízené trestné střílení a pouze trefil Allenovu tyčku.
20:00'
19:34'
Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry, puk skončil až u Smithe.
18:38'
Jelikož ale v akci, která vedla k trestnému střílení, byl ještě jeden faul, dají si hosté přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostal Ryan O'Reilly.
18:38'
Monahan zvládl překonat Allena, ten ani nezvládl reagovat, jenže puk pouze orazítkoval tyčku!
18:38'
No a pozor, hosté si dají trestné střílení. V úniku byl faulován Monahan a od sudího tak dostane druhý pokus.
17:22'
Už je to o dvě branky! Po velice rychlém přechodu do útočného pásma přišla přihrávka z pravé strany na střed, kde si sjel JOEL EDMUNDSON a zamířil pod horní tyčku. Smith si sice na puk sáhl, prudký pokus ale nevytěsnil a ten skončil za jeho zády. Asistence: Ivan Barbašev, Robert Thomas.
16:38'
Hosté se ubránili a jsou opět v plném počtu.
16:20'
Od modré to zkusil Pietrangelo, Smith si připsal poměrně těžký zákrok.
15:07'
Hosté nyní zcela zapomněli na Tarasenka, ten se zjevil u tyčky a po rychlé přihrávce se snažil prostřelit Smithe. Ten se ale bleskově přemístil a puk zvládl skrýt.
14:38'
Další vyloučení na straně hostů, dvě minuty za faul loktem dostal Sam Bennett.
14:30'
Hraje se nahoru a dolů, gólmani nemají mnoho času na oddech.
13:52'
I domácí své první oslabení přečkali bez úhony, Bouwmeester je zpátky na ledě.
13:40'
Až nyní se ke kloudné střele dostal Monahan, Allen jej ale vychytal.
12:45'
Zatím to není přesilovka podle představ hostů, Calgary má docela problém se udržet v pásmu.
11:52'
Přesilovka pro hosty. Atakujícího protivníka fauloval Jay Bouwmeester a dostal dvě minuty za hákování.
10:57'
Sledujeme velmi živý hokej, a to z obou stran. Calgary nechce nechat nepříznivý stav jen tak a tlačí se do útoku.
09:48'
Domácí otáčí skóre! U levého mantinelu si vybojovali puk, rázem tu byla akce v útočném pásmu a i když mohl Schenn zakončovat, volil přihrávku na najíždějícího DAVIDA PERRONA a ten střelou pod břevno nedal přemisťujícímu se Smithovi žádnou šanci – 2:1. Asistence: Brayden Schenn.
08:59'
Maroon před Smithem, ten ale na brankovišti pokryl další příležitost domácích hráčů St. Louis.
07:44'
Ihned po buly rozvinuli domácí akci, po průniku do pásma přišla přihrávka na pravou stranu a ALEXANDER STEEN přesným švihem trefil mezírku mezi tyčkou a postojem brankáře Smithe. Je srovnáno na 1:1! Asistence: Jordan Kyrou, Jay Bouwmeester.
07:32'
Je tu první gól a hosté jdou do vedení. St. Louis ztratilo puk, k němu se dostal Bennett, natlačil se před gólmana, který jeho pokus ještě zvládl pokrýt, jenže Bennett přiklepl na volného JAMESE NEALA a ten už lehce trefil odkrytou část branky. Asistence: Sam Bennett, Dillon Dubé.
06:33'
Allen se poprvé dostal k regulérnímu zákroku, lapačkou zkrotil střelu z pravého kruhu pro vhazování.
05:54'
Menší zmatky před Allenem, poskakující puk se snažilo trefit hned několik hráčů. Žádný ale neuspěl.
04:49'
Od modré pálil hostující Andersson, jeho golfák ale k Allenovi nedolétl, puk zblokoval jeden z hráčů v modrém.
04:14'
Přesilovka je u konce, Calgary se ubránilo a hraje v plném počtu.
04:01'
Tarasenkova tvrdá střela šla těsně vedle, St. Louis ale i nadále pokračuje v útoku.
03:39'
Hostům se podařilo vyhodit, puk letěl až k Allenovi. Ten okamžitě rozehrál.
02:59'
St. Louis je zatím velmi aktivní, prakticky se hraje pouze před Smithem.
02:21'
Tarasenko nabízel přihrávku na teč, těsně před brankou přišlo Bozakovo o kousíček nepřesné sklepnutí.
02:14'
Je tu první vyloučení. Barbaševa fauloval hostující Juuso Välimäki a dostal dvě minuty za podrážení.
01:31'
No a jako třetí se z domácích do šance dostával Tarasenko. Už se chystal na švih, když mu v poslední chvíli vypíchli puk od hole.
01:06'
Jako druhý se do pozice dostával Maroon, uvolnil se na pravé straně, natlačil se před Smithe, ten ale své brankoviště uhájil.
00:37'
Zápas nám začal únikem v podání domácího Schenna, v závěru byl ale dostižen a jeho nucenou střelu Smith zvládl vykrýt.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Jeřábek – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Maroon – Perron, B. Schenn, Schwartz – Kyrou, Bozak, Steen (A) – Blais, Thomas, Barbašev.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Mi. Stone, Hanifin, R. Andersson, Välimäki – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – Czarnik, Backlund, Tkachuk (A) – Neal, Dubé, S. Bennett – Peluso, D. Ryan, Frolík.

Rozhodčí: Rehman, Hebert – Daisy, Nansen.
Oba týmy jsou na ledové ploše, vše je nachystáno, můžeme začít.
Začátek utkání se nám trochu zdrží, nikam ale neodcházejte.
Zápas v Enterprise Center začne ve 2:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.