NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Vancouver - 9. prosince 2018   21:00

Vancouver
02:31' Boeser  (Pettersson) • 12:46' Pettersson  (Stecher) • 14:06' Boeser  (Pettersson, B. Hutton) • 31:23' Horvat  (Roussel, Eriksson) • 33:18' Goldobin  (Pettersson, Gudbranson) • 48:45' Boeser  (Pettersson, D. Pouliot)
St. Louis
Allen (15. Ch. Johnson) – Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Bouwmeester, Ch. Butler, Dunn – Kyrou, R. O'Reilly, Sanford – Tarasenko (A), B. Schenn (A), Steen (A) – Thomas, Bozak, Maroon – Sundqvist, Barbašev, Nolan.
Luxmore, McCauley – Nagy, Racicot
Enterprise Center, St. Louis
16 841 diváků
Vancouver

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek nedělního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit zase na shledanou.
Tři hvězdy utkání:

1. Brock Boeser (VAN) 3+0
2. Elias Pettersson (VAN) 0+5
3. Jacob Markström (VAN) 21 zák., 1 gól, 95,45%
Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání dnes nezasáhl ani jeden český nebo slovenský hráč.
Utkání sledovalo 16 841 diváků.
Střely na branku: 22 – 21
Je dobojováno. Nakonec si hosté z ledu St. Louis odvezou výhru 6:1. Hattrickem se v utkání blýskl Brock Boeser. Hosté tak byli po celý zápas lepším týmem, domácím se nedařilo téměř nic. Dnes tak na svém ledě ztratili body. Hráči St. Louis se dočkali alespoň čestného úspěchu. O ten se postaral Jordan Kyrou, který vsítil vůbec první branku v NHL.
59:50'
Hosté to ještě zkusili před Johnsonem, nebyli však úspěšní a do akce se ještě vydali domácí. Je tu závěr zápasu.
59:15'
Steen střílel na Markströma, ten vytasil další přesný zákrok.
58:40'
Edler se proháčkoval obranou domácích až do útočného pásma, v jeho zakončení mu však stála v cestě hokejka jednoho z domácích hráčů.
58:00'
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:36'
Další pokus hostů nyní skončil na obraně St. Louis a domácí hráči ještě otáčejí hru na opačnou stranu.
56:19'
Zápas pomalu, ale jistě spěje do svého konce. Hosté se už příliš nikam neženou, naopak domácí vědí, že takovou ztrátu už jen těžko doženou.
55:49'
Boeser je při chuti a opět se dostal do zakončení před domácí brankou. Ale jeho pokus skončil jen na zadním mantinelu.
55:15'
Ještě přichází na řadu zřejmě poslední komerční přestávka.
54:31'
Jordan Kyrou si sjel s kotoučem do blízkosti branky hostů a jeho střela byla zase nebezpečná. Nyní však proti němu zakročil Markström.
53:34'
Po zisku kotouče se do akce dostali zase hráči Vancouveru. Před Johnsonem se jim však nepodařilo vystřelit. Mrzet je to rozhodně nemusí.
52:20'
Zachary Sanford napřáhl mezi kruhy, jeho pokus letěl před hostující branku, ale Markström dalším zákrokem podržel pětibrankový náskok svého celku.
51:43'
Domácí se natlačili před branku hostů, jejich střela ale byla hodně nepřesná. Nicméně stále obléhají branku Vancouveru.
50:47'
Další komerční přestávka.
48:45'
Vancouver právě vstřelil branku!
Čepice na led! BROCK BOESER napřáhl od modré čáry a jeho střela, která letěla vzduchem, skončila za zády Johnsona – 1:6. Boeser tak završuje svůj dnešní hattrick. Asistence: Elias Pettersson a Derrick Pouliot.
48:05'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí se trefují poprvé v utkání a berou Markströmovi jeho čisté konto. JORDAN KYROU z prostoru mezi kruhy prostřelil Markströma a snižuje. Je to jeho první gól v NHL – 1:5. Asistence: Robert Bortuzzo a Ryan O'Reilly.
47:24'
Erik Gudbranson od vlastní branky zakládal další akci Vancouveru, příliš dlouho si hrál s pukem, až se k němu nakonec dostali domácí a zahrozili před Markströmem. Ten si počínal znovu velmi dobře.
46:28'
Tyler Motte se prosmýkl mezi obranou domácích, dostal se před branku Chada Johnsona, ale jeho stahovačka skončila jen u zadního mantinelu.
46:06'
45:32'
Hosté se opět natlačili před Johnsonovu branku, z levé strany střílel Derrick Pouliot, ale trefil jen připraveného domácího brankáře.
44:16'
Domácí celek je v plném počtu.
43:21'
Boeser střelou z pravé strany útočil na hattrick, ovšem proti byl zákrok Johnsona, jenž puk dostal do bezpečí do rohu kluziště.
43:06'
Nepřesná střela hostů končí u brankáře Johnsona, který si puk sebral a před dotěrnými hráči Vancouveru hru raději přerušil. Vhazovat se tak bude po jeho levé ruce.
42:28'
Domácí hráči se budou mít muset znovu na pozoru. Hosté hrají další přesilovou hru.
42:16'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Oskar Sundqvist – 2 min., držení).
41:47'
V další akci se ocitli opět domácí hráči, kteří zahrozili Tarasenkem, ten však kotouč poslal jen mimo tři tyče.
41:13'
Nyní se do útočného pásma dostali zase hosté a zahrozili před Chadem Johnsonem. Ten však dobře zapracoval svojí holí a pokus zastavil.
40:19'
Jordan Kyrou objel hostující branku a poté se snažil zasunout puk za Markströmova záda. Brankář hostů byl však pozorný.
40:01'
Střely na branku: 19 – 16
Také druhá třetina je za námi a v ní hosté přidali další dvě branky. Na 4:0 zvyšoval ve dvaatřicáté minutě Bo Horvat a chvilku na to pak prostřelil Johnsona Nikolaj Goldobin. Hráči Vancouveru tak po druhé třetině mají bezpečný náskok o pět gólů a směřují tak k vítězství na ledě St. Louis. Domácí mají před sebou těžký úkol, a sice tuto ztrátu smazat, pomýšlejí-li na úspěch v tomto duelu. Třetí třetina začne přibližně ve 22:55.
40:00'
39:50'
Ještě střela Bo Horvata a už se nic nestane. Také druhé dějství spěje ke svému úplnému konci.
39:30'
Colton Parayko nahodil kotouč do útočné třetiny, tam se ho snažil dostat na svoji hůl Jordan Nolan, ale nakonec o puk velmi brzy přišel. Do akce tak míří zase dnes hodně nebezpeční hosté.
39:00'
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Další zákrok Markströma. Ten udržel nejen slibný náskok svých spoluhráčů, ale také své dosavadní čisté konto.
37:52'
Zakázané uvolnění Vancouveru stěhuje hru před Jacoba Markströma, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce.
37:25'
Bluesmani jsou v plném počtu.
37:04'
Další osvobození domácích, kteří tak šetří cenné vteřiny ze svého oslabení.
36:46'
Proti jedovce Alexandera Edlera zasahoval Chad Johnson a hned přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
36:28'
Petterssonova střela minula branku domácích, nicméně hosté se stále drží v útočném pásmu.
35:50'
Domácí vyhodili puk z obranného pásma až před branku Vancouveru a ten tak musí zakládat svou akci z hloubi vlastní obranné třetiny.
35:25'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Patrick Maroon – 2 min., nesportovní chování).
35:25'
Následuje ještě další komerční přestávka této části hry.
34:51'
Markström si poté připsal cenný zákrok proti střele Maroona a i on se díky tomu nedostal do přesnějšího zakončení.
33:18'
Hosté pokračují v destrukci domácího celku a berou pětibrankový náskok. Také NIKOLAJ GOLDOBIN si dobře počínal u brankoviště Bluesmanů a kotouč poslal taktéž do odkryté části Johnsonovy branky – 0:5. Asistence: Elias Pettersson a Erik Gudbranson.
32:36'
Ani to zatím nevypadá, že by se domácí hráči mohli dostat do zápasu. Jejich další střela byla nepřesná a z rychlého protiútoku hostů se tak musel zaskvět Johnson, který chytil další střelu.
31:23'
Tak i Johnson musí lovit puk ze své sítě. Střela Roussela se odrazila k volnému BO HORVATOVI, který těsně před Chadem Johnsonem uklidil kotouč do odkryté klece – 0:4. Domácí tak mají před sebou velmi nelehký úkol. Asistence: Antoine Roussel a Loui Eriksson.
31:07'
Nyní následuje další komerční přestávka.
30:24'
Tarasenko pálil z první proti Markströmovi, ten si připisuje další přesný zákrok. Domácímu útočníkovi se naopak nepovedl další velmi dobrý střelecký pokus.
29:47'
Téměř v polovině základní hrací doby vedou hosté stále tříbrankovým rozdílem a nepouštějí domácí na branku, která by mohla znamenat návrat do zápasu.
29:02'
Jacob Markström byl ve svém brankovišti opět pozorný, byl před ním chvíli menší tlak, ten ale společně se svými spoluhráči ustál.
28:11'
Domácí vybojovali kotouč a hned si to namířili před hostující klec. Těsně před Markströmem střílel Ivan Barbašev, jeho pokus ale brankář hostů dobře pokryl.
28:01'
Zakázané uvolnění Bluesmanů a hra se stěhuje před branku Chada Johnsona, kde se bude vhazovat po jeho levé ruce.
27:53'
Edmundson napřáhl z pravé strany a proti němu zasahoval Markström, jenž našel kotouč ve své lapačce a hned na to hru přerušil.
27:09'
Hosté hrají uvolněněji než tomu bylo v první třetině. Mají nahráno a zatím si to mohou dovolit. Domácí se snaží vsítit branku, jenže proti Markströmovi jsou zatím bezzubí.
26:18'
Steen se dostal ke střele po přihrávce od spoluhráče, ale Markström nakonec nemusel zasahovat. Pokus soupeře se dostal jen vedle jeho branky.
24:57'
Následuje další komerční přestávka.
25:37'
Chris Butler sebral kotouč v obranném pásmu a dostal ho před branku Vancouveru, poté střílel Robert Bortuzzo, ale nebyl úspěšný.
24:47'
Schenn byl agilní před brankou hostů, ovšem nakonec na ni nevystřelil.
23:57'
Nepřesnost také na straně Vancouveru. Hosté se nedostali ke střele před Johnsonem a domácí poté spěchali před branku Canucks.
23:18'
Bortuzzo si rukou sklepl puk na svoji hůl, jeho následná střela byla však nepřesná a skončila jen mimo tři tyče.
22:40'
Parayko střílel od modré čáry jeho pokus ještě tečoval spoluhráč před Markströmem. Ten celou situaci ustál a nakonec ukryl kotouč pod lapačkou.
21:46'
Od vlastní branky zakládali další akci domácí hráči, v útoku se jim však znovu nedařilo a během chvilky kotouč ztratili.
21:34'
Markström zasáhl proti jedovaté střele Tarasenka a podržel svůj tým. Hosté stále vedou rozdílem tří branek.
21:00'
Brayden Schenn se napřáhl na pravém kruhu, jeho pokus však skončil mimo tři tyče.
20:31'
Po změně stran se do útoku dostali znovu hosté a po střele Goldobina zakročila obrana Bluesmanů. Domácí pak otočili hru na opačnou stranu.
20:01'
Střely na branku: 9 – 8
První třetina je za námi. Domácím se tedy vůbec nepovedla. Hosté už v patnácté minutě vedli 3:0 z jejich pohledu. Nejprve otevřel účet zápasu Brock Boeser už ve třetí minutě. O deset minut později pak navýšil vedení Vancouveru Elias Pettersson a o chvíli později pak vyhnal z branky Allena svou přesnou střelou Brock Boeser, který svým druhým gólem v utkání stanovil konečný stav prvního dějství. Uvidíme, co nám přinese další část hry, která začne přibližně ve 22:05.
20:00'
19:37'
Ofsajd zastavil hráče Vancouveru a hra se stěhuje zpět do středního pásma, kde se bude vhazovat.
19:30'
První část hry se jen dohrává. Hosté se nikam neženou a domácím se naopak nedaří ohrozit Markströmovu branku. Nyní je puk ve středním pásmu.
19:00'
Hraje se poslední minuta první třetiny.
17:49'
Loui Eriksson se natlačil na pravý kruh a ač byl tísněn obránci Bluesmanů, vystřelil po zemi. Jeho pokus však skončil jen vedle branky domácího celku.
17:24'
Tanev podržel puk v obranném pásmu, počkal, až mu vystřídají spoluhráči a ti se hned blíží k domácí brance.
17:11'
Zakázané uvolnění St. Louis a hra se stěhuje před jejich branku. Hosté tak získali zdarma útočné pásmo. Vhazovat se bude po pravé ruce Johnsona.
16:48'
A dostali se k další střele, kterou svojí holí likviduje Johnson. Ten poté nechal hru plynout a poslal puk mezi své spoluhráče.
16:35'
Domácí zakládají akci od vlastní branky a pokusí se před brankou hostů o branku, která by je mohla vrátit zpět do zápasu. Hosté jsou ale velmi pozorní a brání svůj velmi slibný náskok.
16:30'
15:47'
S domácími to tedy zatím nevypadá vůbec dobře. Hosté jsou rozjetí a i nyní se dostali do další šance, ovšem nová tvář v domácím brankovišti, Chad Johnson si dokázal poradit.
14:06'
Střídání v týmu St. Louis Blues: ze hřiště odchází Jake Allen, přichází Chad Johnson.
14:06'
Po velké šanci Tarasenka se k puku dostali hosté a ujeli do rychlého protiútoku, kde z pravé strany prostřelil Allena BROCK BOESER a vyhnal ho z branky – 0:3. Asistence: Elias Pettersson a Ben Hutton.
13:37'
Následuje komerční přestávka.
12:46'
A hned po tom, co se Canucks ubránili, dávají druhou branku v utkání. ELIAS PETTERSSON vystřelil z prostoru mezi kruhy a kotouč poslal kolem lapačky Allena k jeho levé tyči – 0:2. Asistence: Troy Stecher.
12:15'
Vancouver je v plném počtu.
12:06'
Nyní se déle drželi v pásmu hostů domácí hráči, jejich zakončení bylo nepřesné a po zisku puku se hosté osvobozují. Tohle oslabení už zvládnou.
11:28'
Colton Parayko si nabruslil k modré čáře, už se chystal k zakončení, ovšem dva obránci Vancouveru ho o puk obrali a poslali zase do bezpečí.
11:05'
Vladimir Tarasenko se snažil o střelu z pravého kruhu, byl tísněn obranou a další střela tak končí zmarem.
10:07'
Domácím se zatím přesilová hra tedy vůbec nedaří a opět se nedostali ke střele před Markströmem. Hosté se záhy znovu osvobozují.
09:26'
Další vyhození puku hosty až před branku St. Louis a domácí hráči tak musejí zakládat svou další akci z hloubi vlastní obranné třetiny.
09:03'
Hosté zatím své oslabení zvládají, vyhazují puky do bezpečí a necelá minuta z dlouhé početní nevýhody je pryč.
08:15'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).
08:15'
Následuje první komerční přestávka.
07:46'
Po nepřesné rozehrávce Bluesmanů získali kotouč ve středním pásmu hosté a šli tak ohrozit Allenovu branku. Leč bez úspěchu.
07:03'
Bozak si nebezpečně počínal před brankou hostů, jeho přízemní střela byla sražena mimo tři tyče. Nicméně domácí stále drží útočnou třetinu.
06:16'
Barbašev podél pravého mantinelu pronikal do útočného pásma, ovšem další bek hostů ho čistě zastavil. Canucks tak otáčejí hru před branku Allena.
05:33'
Za brankou hostů vybojovali puk Bluesmani a snažili se ho dostat před Markströma, ale obránci Canucks byli proti. Získali puk a míří s ním zase na opačnou stranu.
04:51'
Nikolaj Goldobin spěchal za kotoučem do útočného pásma, tam však byla dříve domácí obrana a kotouč dostala do své moci.
04:05'
Hosté po vstřelené brance ožili a tlačili se do dalšího zakončení, ale Allen byl mezi třemi tyčemi pozorný.
02:31'
Domácí sice začali mnohem aktivněji, skóre však otevírají hosté trochu kuriózním gólem. BROCK BOESER napálil puk z levé strany, ten se odrazil od zadního plexiskla přímo za záda Allena a ten si ho nešťastně srazil do sítě – 0:1. Asistence: Elias Pettersson.
01:32'
Další závar před brankou Vancouveru a Markström musel opět do zákroku. Od úvodních minut zápasu se tak ve svém brankovišti nenudí.
01:14'
Nicméně Canucks se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje opět před jejich branku.
00:55'
Domácí tak začali velmi aktivně a ještě se chvíli udrželi v útočném pásmu, tam ale o kotouč už přišli.
00:37'
Hráči St. Louis se stále drželi v útočném pásmu a z levého kruhu střílel Steen, ovšem tentokráte nemusel brankář Vancouveru zasahovat, puk skončil vedle jeho branky.
00:22'
Markström musel hned po první akci domácího celku zasahovat, když ukryl střelu Ryana O´Reillyho. Hra je přerušena a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.
00:01'

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Bouwmeester, Ch. Butler, Dunn – Kyrou, R. O'Reilly, Sanford – Tarasenko (A), B. Schenn (A), Steen (A) – Thomas, Bozak, Maroon – Sundqvist, Barbašev, Nolan.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Ch. Tanev (A), Edler (A), Gudbranson, B. Hutton, Stecher, D. Pouliot – Virtanen, Horvat, Goldobin – Boeser, Pettersson, Leivo – Eriksson, Roussel, Motte – Beagle, M. Granlund, Schaller.

Rozhodčí: Luxmore, McCauley – Nagy, Racicot.

Jakub Jeřábek (STL) 1 odehraný zápas, žádný bod
St. Louis Blues

Ještě hůře jsou na tom v Západní konferenci Blues, kterým patří třináctá příčka se čtyřiadvaceti body. Domácí celek v posledních pěti zápasech získal pět bodů, čímž pod sebe poslal Los Angeles nebo poslední Chicago. St. Louis v sezóně moc branek nestřílí. Ze vstřeleného gólu se radovalo totiž jen sedmasedmdesátkrát, což je v konferenci po Los Angeles druhé nejnižší číslo. Hned čtyři hráči jsou na listině zraněných, jde o Robba Fabbriho, Carla Gunnarssona, Alexe Pietrangela a Jadena Schwartze.

Vancouver Canucks

Po slibném začátku se Vancouver propadá tabulkou, aktuálně mu v Západní konferenci patří až dvanáctá pozice, když získal sedmadvacet bodů. Kosatky v posledních pěti duelech získaly pouhé tři body, což prohlubuje jejich krizi, ta zastavily až v posledním střetnutí, kdy přehráli Nashville. Canucks mají problémy s obrannou hrou, jelikož inkasovali 108 banek v jednatřiceti zápasech. Více gólů v konferenci dostalo pouze poslední Chicago. Travis Green nemůže počítat se zraněnými Brandonem Sutterem a Svenem Baertschim, jenž letos získal šest kanadských bodů.

Vancouver – Nashville 5:3
Vancouver – Minnesota 2:3
Vancouver – Dallas 1:2

Bo Horvat 27 bodů (13+14)
Elias Pettersson 25 bodů (14+11)
Nikolaj Goldobin 17 bodů (4+13)
Vítám všechny hokejové fanoušky u dalšího zápasu nejlepší hokejové ligy, v němž se představí St. Louis Blues a Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.