NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Winnipeg - 5. října 2018   02:00

Winnipeg
04:01' Laine  (Scheifele, Wheeler) • 45:51' Lowry   • 46:55' Wheeler  (Connor, Scheifele) • 47:35' Connor  (Trouba, Laine) • 51:05' B. Tanev  (Roslovic, Vesalainen)
St. Louis
Jake Brenk, Dan O'Halloran. Čároví: Brian Mach, Libor Suchánek
Enterprise Center, St. Louis
18292 diváků
Winnipeg
Hellebuyck (Brossoit (A)) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Perreault, Little, Laine – Vesalainen, Roslovic, Ehlers – Copp, Lowry, B. Tanev. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Tři hvězdy utkání:

1. Connor Hellebuyck (WPG) 41 zák., 1 gól, 97,6%
2. Kyle Connor (WPG) 1+1
3. Patrik Laine (WPG) 1+1
Winnipeg vedl nad domácími Blues dlouho zásluhou brzkého gólu Patrika Laineho, ve třetí části ovšem přišla ze strany hostů ofenzivní smršť, když se postupně prosadili Adam Lowry, Blake Wheeler, Kyle Connor a Brandon Tanev, po kterém už na straně St. Louis pouze korigoval skóre a připravil Connora Hellebuycka o čisté konto Vince Dunn. Konečný výsledek. St. Louis Blues 1 Winnipeg Jets 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:45'
Connor Hellebuyck si připsal snadný zákrok, když střelu Blues z levého kruhu ukryl ve své lapačce.
57:23'
Jets se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Vhazování před Connorem Hellebuyckem.
56:35'
Jets se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění. Utkání už se pouze dohrává. Blues tečou 1:5.
56:08'
Brayden Schenn se ocitl před bránou úplně sám a po zamíchání s pukem se pokusil zakončit bekhendem, puk ale skončil v lapačce Connora Hellebuycka!
54:55'
Hra byla přerušena a na řadu přichází zřejmě poslední reklamní přestávka. Třetí část stojí za to!
54:10'
St. Louis právě vstřelilo branku!
VINCE DUNN se v levém kruhu dostal k odraženému puku po přihrávce Ryana O'Reillyho a střelou zápěstím o spodní hranu lapačky doposud bezchybného Connora Hellebuycka zamířil ke vzdálenější pravé tyči v momentě, kdy už byl vyloučený Blake Wheeler zpět na ledě – 1:5! Asistence: Ryan O'Reilly a Tyler Bozak.
53:13'
Tyler Bozak se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, jenže Connor Hellebuyck mu spektakulárním zákrokem gól ukradl! Další úžasný zákrok brankáře Winipegu.
52:03'
Blake Wheeler dostal dvě minuty za sekání a Blues si zahrají třetí přesilovou hru v řadě. Využijí ji?
51:28'
Hra byla přerušena a St. Louis Blues v úvodním zápase letošního ročníku NHL dostává čočku.
51:05'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jake Allen nedokázal vyrazit střelu BRANDONA TANEVA z pravého kruhu a na brankové čáře se puk snažil odvrátit Robert Thomas, kotouč už ovšem přešel brankovou čáru a gól byl zpětně po přezkoumání videa uznán! Jets vedou 5:0! Asistence: Jack Roslovic a Kristian Vesalainen.
51:05'
Jets mohli přidat pátý gól, střelu z pravého kruhu ale na brankové čáře odvrátil Robert Thomas!
50:04'
Blues se vzápětí ocitli v šanci u pravé tyče, jenže Connor Hellebuyck tentokrát hrudí puk vyrazil.
49:23'
Alexander Steen vystřelil z levého kruhu, jenže zamířil pouze do lapačky brankáře Connora Hellebuycka.
49:18'
Jake Allen sice v rychlém sledu inkasoval tři góly a celkem čtyři, zatím ale zůstává v bráně St. Louis Blues.
48:23'
Hra byla přerušena a pokračovat budeme po reklamní přestávce. Winnipeg vede nad Blues 4:0.
47:35'
KYLE CONNOR před bránou fantasticky tečoval střelu Jacoba Trouby, který na pravém křídle vypálil od modré čáry, a Jake Allen počtvrté kapituloval. Winnipeg nemá dost a vede 4:0. Asistence: Jacob Trouba a Patrik Laine.
46:55'
BLAKE WHEELER si na vzdálenější pravé tyči najel na přihrávku Kylea Connora z levého kruhu pro vhazování a z blízkosti zametl puk do odkryté sítě! Jets skórovali dvakrát v rozmezí minuty a čtyř sekund. Dokáží se Blues otřepat? Asistence: Kyle Connor a Mark Scheifele.
45:51'
Connor Hellebuyck fantastickým zákrokem ukradl gól Alexanderovi Steenovi a na opačné straně udeřil po samostatném úniku v oslabení ADAM LOWRY, který zasunul puk mezi betony Jakea Allena z levého kruhu pro vhazování!
45:32'
Alexander Steen napřáhl od modré čáry ke střele, která s přispěním teče zamířila vedle pravé tyče.
44:49'
Kyle Connor zbytečně fauloval za bránou Jakea Allena a dostal dvě minuty za podržení.
43:46'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení, zároveň ale také bez velké brankové příležitosti.
41:56'
Blues na pravém křídle napřáhli v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první Connor Hellebuyck pravým ramenem vyrazil do ochranné sítě a druhou do hry!
41:07'
Vyloučený Tyler Myers je zpět na ledě a St. Louis Blues se stále nedokázalo zapsat do skóre zápasu.
40:56'
Colton Parayko před vrcholem mezikruží napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Connor Hellebuyck ukryl v lapačce a předvedl fantastický semafor!
40:39'
Vladimir Tarasenko střelou z pravého kruhu trefil pouze hruď Connora Hellebuycka a vzápětí byla hra přerušena.
40:01'
Blues zahájili třetí třetinu v početní převaze, která potrvá přesně minutu a osm sekund k tomu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 4:11.
Hostující Connor Hellebuyck chytá v bráně Winnipegu neuvěřitelně fantasticky a Blues nemohou najít ani po čtyřiceti minutách recept na jeho překonání. Jets stále vedou v St. Louis zásluhou branky Patrika Laineho z úvodu utkání. Skóre po druhé třetině v Enterprise Center v St. Louis. St. Louis Blues 0 Winnipeg Jets 1.
40:00'
39:07'
Jaden Schwartz střelou z vrcholu pravého kruhu zamířil nad a Tyler Myers poté vyhodil puk přes ochranné sklo. Nemohlo následovat nic jiného, než dvě minuty za zdržování hry. Přesilová hra pro St. Louis Blues.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:32'
Blíží se závěr druhé třetiny a Winnipeg stále vede v St. Louis těsně 1:0 zásluhou Patrika Laineho.
36:59'
Jacob Trouba je zpět na ledě a hokejisté Winnipegu úspěšně přečkali první početní výhodu St. Louis.
36:32'
Alexander Steen napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke střele, která po ledě mířila ke vzdálenější levé tyči! Connor Hellebuyck ji ale dokázal špičkou pravého betonu vyrazit.
35:58'
Vladimir Tarasenko střelou z pravého křídla minul bránu poté, co se pár okamžiků předtím nedokázal prosadit v mezikruží. Obrovskou šanci měl ovšem u levé tyče ještě předtím Ryan O'Reilly, který z úhlu těsně přestřelil bránu!
34:59'
Jacob Trouba byl vyloučen na dvě minuty taktéž za podržení a tentokrát si zahraje v početní převaze Blues. Přesilová hra ovšem přijde po reklamní přestávce.
33:25'
Vyloučený Vince Dunn je zpět na ledě a Winnipegu se druhou přesilovou hru v zápase přetavit v gól nepodařilo.
31:25'
Vince Dunn byl vyloučen na dvě minuty za podržení a Winnipeg si zahraje druhou přesilovou hru. První využil.
30:47'
Po dalším přerušení dostává prostor opět reklamní přestávka a hráči obou týmů si mohou oddechnout.
28:38'
Jets se ocitli v postavení mimo hru, ještě předtím ale měli slibnou šanci, Bryan Little ale nedokázal puk v mezikruží po zpětné přihrávce dobře trefit a Jake Allen pravým betonem kotouč vyrazil.
28:07'
Jets se po dlouhé době dostali ke střele na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Jake Allen puk vyrazil mimo svou bránu, přestože toho příliš mnoho neviděl.
26:08'
Hra byla přerušena a za jednobrankového vedení Winnipegu dostává prostor krátká reklamní přestávka.
25:17'
Blues si vytvořili velký tlak a Robert Thomas se ocitl před bránou v šanci, jenže nedokázal nahozený kotouč zkrotit a Connor Hellebuyck ho levým betonem odklidil.
23:33'
kyle Connor se ocitl u levé tyče ve velké šanci, jenže Jake Allen jeho pokus mířící pod horní tyč vyrazil!
22:26'
Jake Allen vyrazil za svou bránu, aby zastavil nahození Jets a pod tlakem rychle dokázal rozehrát.
21:30'
Kyle Connor byl hráčem, který na přední tyči tečoval puk, a kotouč se od horní tyče odrazil do ochranné sítě!
20:27'
Jets vyhodili puk na zakázané uvolnění a Blues se ocitli před bránou ve slibné šanci, puk ale minul bránu a domácí si musí na vyrovnávací gól počkat.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 3:18.
Úvodní třetina v Enterprise Center přinesla pouze jeden gól, o který se v dresu Winnipegu postaral Patrik Laine. Blues měli několik šancí a dvakrát orazítkovali tyč, Connora Hellebuycka ale překonat nedokázali. Dokáží po přestávce vyrovnat? Skóre po první třetině. St. Louis Blues 0 Winnipeg Jets 1.
20:00'
19:33'
Dustin Byfuglien na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho střela byla na přední tyči zablokována.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:20'
Puk v levém rohu útočného pásma Blues zmizel rozhodčím z dohledu, a tak rychle přerušili hru.
18:04'
Connor Hellebuyck si na přední tyči počkal na střelu Jaye Bouwmeestera z vrcholu levého kruhu a vkleče ji vyrazil.
17:39'
Sammy Blais předvedl dobrý forčeking v pravém rohu útočného pásma, puk ale nakonec nevybojoval.
17:16'
Jordan Kyrou vystřelil od modré čáry a Connor Hellebuyck jeho střelu mířící k pravé tyči ztlumil levým betonem a poté puk ukryl rychle pod svou lapačkou.
16:47'
Nakonec ale byla hra znovu přerušena, protože nahození Blues skončilo v ochranné síti.
16:26'
Vypadalo to, že se bude pískat zakázané uvolnění proti Blues, jenže David Perron dokázal puk v levém rohu útočného pásma dojet.
15:47'
A další přerušení hry poté, co byl puk ve středním pásmu sražen mimo ledovou plochu a fanoušek získal suvenýr.
15:34'
Blues se na ose ledové plochy ocitli v postavení mimo hru, po kterém byla hra opět přerušena.
15:17'
Chris Butler v rozmezí pár sekund třikrát vypálil od modré čáry, všechny tři střely ale skončily mimo a poslední se od ochranné skla odrazila do lapačky Connora Hellebuycka. Obrovský tlak Blues gólem neskončil. Následuje krátká reklamní přestávka.
14:33'
Jaden Schwartz napřáhl na levém křídle ke tvrdé střele s příklepem, která skončila nad bránou Jets.
13:40'
Tyler Myers napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou Jake Allen zastavil vyrážečkou a poté ji zastavil v podpaždí!
13:12'
Patrik Laine v pravém kruhu krásně vystřelil zápěstím z otočky a těsně nad ledem mířil k přední tyči, Jake Allen byl ale připraven a puk ukryl v lapačce.
12:41'
Vladimir Tarasenko se dostal v mezikruží ke střele, která na překonání Connora Hellebuycka nestačila.
12:17'
Jake Allen chyboval za vlastní bránou a po nepříjemném forčekingu Jets a zpětné přihrávce z pravého rohu útočného pásma mohl v mezikruží skórovat do prázdné brány Nikolaj Ehlers, jenže trefil jednoho z klečících hráčů Blues do brusle!
11:17'
Jay Bouwmeester si najel před bránu na krásnou přihrávku z pravého křídla a přečíslení tři na dva zakončil ranou do horní tyče, od které se puk vrátil zpět do hry!
10:53'
Connor Hellebuyck střelu od modré čáry ukryl v lapačce a prostor dostává krátká reklamní přestávka.
10:34'
Alexander Steen se dokázal protáhnout k puku podél hrazení a z pravého křídla si sjel krásně před bránu, kde se střelou zápěstím snažil po ledě zamířit ke vzdálenější levé tyči, trefil ale pouze špičku pravého betonu Connora Hellebuycka, který si připsal skvělý zákrok!
09:52'
Jets se v několika hráčích ocitli v postavení mimo hru a následně se vhazovalo ve středním pásmu.
09:30'
Vince Dunn na ose útočného pásma napřáhl od modré čáry ke krásné táhlé střele zápěstím, která mířila k levé tyči, Connor Hellebuyck ji ale pravým betonem vyrazil.
09:10'
Jets se nepodařilo rozehrát a podél boxu časoměřičů vyhodili puk na zakázané uvolnění.
08:51'
Dustin Byfuglien nahodil puk od modré čáry před bránu, kde už se jeden z jeho spoluhráčů natahoval a snažil se dostat do zakončení, Jake Allen ale kotouč zmrazil.
08:33'
Kyle Connor se pokusil zaskočit Jake Allena na pravém křídle střelou z ostrého úhlu, brankář Blues ale levou bruslí puk úspěšně vyrazil na přední tyči mimo.
08:04'
Svižná pasáž hry je u konce a po přerušení následuje krátká reklamní přestávka. Winnipeg vede 1:0.
06:36'
Chris Butler na levém křídle od modré čáry nahodil puk na přední tyč, kde došlo k drobné teči, Connor Helllebuyck byl ale připraven a pravým betonem puk vyrazil.
05:34'
Blake Wheeler vystřelil z bodu levého kruhu pro vhazování a Jake Allen pravým betonem puk vyrazil.
05:03'
Jake Allen rychle vystartoval ze své brány, aby v levém kruhu vyhodil puk s přispěním teče mimo ledovou plochu.
04:01'
PATRIK LAINE si na vrcholu levého kruhu najel na diagonální přihrávku od Marka Scheifeleho a krásnou střelou zápěstím mezi lapačkou a levým betonem Jakea Allena zamířil ke vzdálenější pravé tyči brány! Jets využili přesilovou hru. Asistence: Mark Scheifele a Blake Wheeler.
03:31'
Jay Bouwmeester dostal dvě minuty za hákování a Winnipeg si zahraje úvodní přesilovou hru zápasu.
03:13'
Jay Bouwmeester napřáhl na ose ledové plochy od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, která se po drobné teči v mezikruží od pravé tyče odrazila zpět do hry!
02:33'
Nikolaj Ehlers v pravém kruhu zamíchal s pukem a střelou zápěstím po ledě mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže také Jake Allen skvěle zasáhl pravým betonem!
02:22'
Jaden Schwartz vystřelil z levého kruhu směrem na vzdálenější pravou tyč a Connor Hellebuyck zasáhl levým betonem, kterým puk vyrazil mimo svou bránu.
01:35'
Tyler Bozak se vřítil po ose hřiště před bránu, jenže nakonec nedostal prostor pro zakončení a Connor Hellebuyck puk vyrazil pravým betonem mimo tři tyče!
01:22'
Winnipeg pokračoval v akci do doby, než ho na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru.
01:13'
Jets na pravém křídle napřáhli ke tvrdé střele s příklepem, která od modré čáry zamířila vedle přední tyče.
00:53'
Adam Lowry se v pravém kruhu pro vhazování ke střele zápěstím nedostal, zatímco Vladimir Tarasenko po rychlém protiútoku v mezikruží ano, střelou zápěstím ovšem našel pouze náruč Connora Hellebuycka.
00:33'
Jordan Kyrou na levém křídle šlápl do pedálů a napřáhl ke střele zápěstím, která byla před bránou přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla poprvé přerušena.
00:10'
Puk dopadl na led a úvodní vhazování zápasu vyhráli domácí Blues, kteří okamžitě nahodili puk do útočného pásma.
00:01'
Charles Glenn předstoupil před fanoušky obou týmů, aby přednesl kanadskou a poté americkou národní hymnu. Začátek dnešního utkání klepe na dveře.
V Enterprise Center právě probíhá představování jednotlivých hráčů týmu St. Louis pro ročník 2018/19 a po tradičním ceremoniálu zazní americká a kanadská národní hymna, po které už bude vše připraveno k úvodnímu vhazování střetnutí mezi Blues a Jets.
Ačkoliv se v dnešním zápase nepředstaví český ani slovenský hokejista, utkání bude mít českou stopu díky čárovému rozhodčímu Liborovi Suchánkovi.

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Dunn, Parayko, Ch. Butler, Schmaltz – Maroon, R. O'Reilly, Tarasenko (A) – Schwartz, B. Schenn, Kyrou – Steen (A), Bozak, Perron – Barbašev, Thomas, Blais. Hlavní trenér: Mike Yeo.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Perreault, Little, Laine – Vesalainen, Roslovic, Ehlers – Copp, Lowry, B. Tanev. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Jake Brenk, Dan O'Halloran. Čároví: Brian Mach, Libor Suchánek.
WINNIPEG JETS

Winnipeg věří, že se mu v letošní sezóně NHL podaří navázat na loňský vydařený ročník, během něhož Jets dokráčeli v playoff až do finále Západní konference, ve kterém je vyřadil nováček z Vegas. Jets mají vpředu velkou palebnou sílu s jmény jako Blake Wheeler, Patrik Laine, Mark Scheifele nebo Nikolaj Ehlers. Nejlepším hráčem kanadského týmu byl loni první jmenovaný muž Blake Wheeler, který zaznamenal 91 kanadských bodů za 23 gólů a 68 asistencí. Dustin Byfuglien, Jacob Trouba a Tyler Myers jsou připraveni na návrat do obrany, zatímco v bráně by měl zahájit novou sezónu zámořské soutěže Connor Hellebuyck.

Soupiska Jets pro ročník 2018/19

Útočníci: Andrew Copp, Brandon Tanev, Adam Lowry, Bryan Little, Nic Petan, Blake Wheeler, Nikolaj Ehlers, Jack Roslovic, Patrik Laine, Brendan Lemioux, Mark Scheifele, Marko Daňo, Kyle Connor, Mathieu Perreault, Kristian Vesalainen.

Obránci: Dmitrij Kulikov, Ben Chiarot, Jacob Trouba, Dustin Byfuglien, Josh Morrissey, Tyler Myers, Joe Morrow.

Brankáři: Connor Hellebuyck, Laurent Brossoit.
ST. LOUIS BLUES

Samuel Blais během přípravy vstřelil čtyři branky a byl nejlepším střelcem St. Louis, pátým v NHL celkově. Robert Thomas a Jordan Kyrou by si měli v úvodním utkání proti Winninegu v dresu St. Louis odbýt debut, zatímco nad startem obránce Joela Edmundsona visí otazník kvůli poraněným tříslům. Klíčovým mužem by proti Jets mohl být útočník Vladimir Tarasenko, který během posledních osmi zápasů proti týmu Winnipegu zaznamenal sedm bodů za čtyři góly a tři asistence.

Soupiska Blues pro ročník 2018/19

Útočníci: Ivan Barbašev Sammy Blais, Tyler Bozak, Jordan Kyrou, Pat Maroon, Ryan O'Reilly, David Perron, Brayden Schenn, Jaden Schwartz, Alexander Steen, Vladimir Tarasenko, Robert Thomas.

Obránci: Robert Bortuzzo, Jay Bouwmeester, Chris Butler, Vince Dunn, Joel Edmundson, Niko Mikkola, Colton Parayko, Alex Pietrangelo, Jordan Schmaltz.

Brankáři: Jake Allen, Chad Johnson.
Po přípravných utkáních konečně začíná nová sezóna NHL, kterou St. Louis zahájí v domácím Enterprise Center proti hráčům Winnipegu. Oba týmy se během loňského ročníku střetly v základní části čtyřikrát a oba celky si body spravedlivě rozdělily poté, co před svými fanoušky nejprve shodně vyhrály a poté prohrály. V zápase mezi Blues a Jets nebudeme sledovat žádného českého hokejistu, jelikož útočník Vladimír Sobotka během léta zamířil ze St. Louis do Buffala. Slovenský obránce Marko Daňo naopak působiště během léta nezměnil a v dresu Winnipegu zahájí svou třetí sezónu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.