NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Tampa : Washington - 31. března 2019   00:00

Tampa
Tampa
37:25' J. T. Miller (Sergačjov, McDonagh) • 43:36' T. Johnson  • 59:32' Kučerov (Sergačjov, J. T. Miller)
3:6
(0:3, 1:1, 2:2)
Washington
Washington
07:24' Bäckström  (T. Wilson, Djoos) • 10:45' Oshie  (Jensen, Hagelin) • 16:00' Oshie  (Carlson, Kuzněcov) • 27:53' Bäckström  (Orlov, Stephenson) • 54:35' Ovečkin  (Oshie, Bäckström) • 56:15' Ovečkin  (Carlson, Kuzněcov)

3. Tyler Johnson (TBL) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 28-35; Zablokované střely: 10-13; Vhazování: 46%-54%; Hity: 22-18; Přesilové hry: 1/3-2/5; Trestné minuty: 20-16.
Washington si vyšlápl na vedoucí tým NHL, když v Amalie Areně porazil domácí Tampu. Na vítězství Capitals se podíleli Nicklas Bäckström, T.J. Oshie a Alex Ovečkin, který vstřelil v letošní sezóně 50. a poté ihned 51. gól. Konečný výsledek dnešního utkání zní. Tampa Bay Lightning 3 Washington Capitals 6.
59:32'
Tampa právě vstřelila branku!
NIKITA KUČEROV na vrcholu pravého kruhu vypálil bez přípravy a jeho parádní bomba vymetla nad lapačkou Bradena Holtbyho bližší roh! Asistence: Michail Sergačjov a J. T. Miller.
59:14'
Nick Dowd byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Tampa dohraje dnešní střetnutí v přesilové hře.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:22'
Alex Ovečkin nádhernou bombou z levého kruhu pro vhazování orazítkoval horní tyč, stejně jako vzápětí dorážející T.J. Oshie! Krásný okamžik.
57:21'
Andrej Vasilevskij se dožadoval během poslední gólové akce Capitals odpískání nedovoleného bránění brankáře, jenže domácí s odvoláním neuspěli.
56:15'
Washington právě vstřelil branku!
ALEX OVEČKIN na vrcholu levého kruhu vypálil bez přípravy a jeho tvrdá rána s příklepem zamířila ke vzdálenější pravé tyči! Je to 6:2! Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.
55:30'
Nikita Kučerov byl vyloučen na dvě minuty za podražení a Capitals si po 5. gólu zahrají přesilovou hru.
54:35'
ALEX OVEČKIN střelou z pravého kruhu minul přední tyč, vzápětí si v něm ale najel na skvělou přihrávku T.J. Oshieho přes šířku útočného pásma a o pár sekund později na druhý pokus rozvlnil síť! Ruský útočník letos vstřelil již 50. gól. Asistence: T. J. Oshie a Nicklas Bäckström.
54:02'
Alex Ovečkin na pravém křídle vystřelil z úhlu a puk skončil na přední tyči v lapačce Andreje Vasilevského. Po přerušení hry dostává prostor reklamní přestávka.
53:21'
Capitals se nepodařilo rozehrát podél střídaček a po zakázaném uvolnění se hra vrátila před Holtbyho.
52:44'
Dva hráči Tampy se vrhli na Jakuba Vránu a málem došlo k další bitce. Hráči obou týmů by měli začít hrát.
52:13'
Erik Černák svedl nelítostný pěstní souboj s tvrďákem Tomem Wilsonem, který ho nakonec položil na lopatky. Oba dostali pět minut a předvedli tvrdé údery.
51:26'
Dvouminutový trest Brookse Orpika vypršel a Capitals přečkali důležité oslabení. Hosté hrají v plném počtu.
51:11'
Braden Holtby zastavil střelu z levého kruhu v náručí a do konce přesilové hry už příliš mnoho času nezbývá.
50:37'
Capitals se podařilo vyhodit a mají navíc čas, aby vystřídali unavenou čtveřici. Hosté vedou stále 4:2.
49:26'
Brooks Orpik během pěstního souboje složil Anthonyho Cirelliho na lopatky a oba borci dostali pět minut za bitku, jenže obránce Capitals ještě dvě minuty za hrubost, takže domácí si zahrají nyní přesilovou hru.
49:01'
Jakub Vrána nemohl pokračovat v úniku, protože se na straně Capitals pískala rychle přihrávka rukou.
47:29'
Victor Hedman na ose ledové plochy pronikl do mezikruží a Nikita Kučerov po jeho zadovce napřáhl ke střele, kterou brankář Braden Holtby fantasticky vyrazil svým levým betonem!
47:12'
Dnešní utkání sleduje 19092 diváků.
46:36'
Capitals se na levém křídle dostali k nahození od modré čáry, které bylo zablokováno. Komerční přestávka.
45:16'
Kotouč byl po výpadu Capitals sražen mimo ledovou plochu a hra byla přerušena. Capitals vedou 4:2.
44:33'
Další střela Capitals přišla z levého kruhu pro vhazování a Andrej Vasilevskij kotouč snadno podržel.
44:17'
Capitals vystřelili od modré čáry a jejich pokus se stal snadnou kořistí brankáře Andreje Vasilevského.
44:06'
Tyler Johnson si sjel z levého křídla rychle před bránu, na přední tyči ale Bradena Holtbyho nepřekonal.
43:36'
TYLER JOHNSON se řítil po chybě Capitals sám na bránu a samostatný únik zakončil přesnou střelou mezi betony Bradena Holtbyho – 2:4!
42:47'
Vyloučený Michail Sergačjov je zpět na ledě a hokejisté domácích Lightning hrají opět v plném počtu hráčů.
41:46'
Alex Ovečkin se snažil natáhnout v levém kruhu po zpětné diagonální přihrávce od pravé tyče, jenže ani vpádu kotouč udržet v útočném pásmu nedokázal.
40:47'
Michail Sergačjov chtěl na levém křídle vybojovat puk, jenže u hrazení fauloval vysokou holí. Přesilová hra.
40:24'
Tampa se na levém křídle ocitla v postavení mimo hru a poté následovalo vhazování ve středním pásmu.
40:01'
V Amalie Areně začala závěrečná třetí třetina, do které Lightning vstupují s tříbrankovým mankem 1:4.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 14-18; Zablokované střely: 7-8; Vhazování: 44%-56%; Hity: 14-13; Přesilové hry: 0/1-1/3; Trestné minuty: 6-2.
Třetí třetina začne přibližně v 2:58.
Nicklas Bäckström a T.J. Oshie zadělali na hattrick, na čtvrtý gól Capitals ovšem dokázal odpovědět na domácí straně Tampy útočník J.T. Miller. Po druhé třetině. Tampa Bay Lightning 1 Washington Capitals 4.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:06'
Český útočník Ondřej Palát se dostal mezi kruhy do úniku, v jehož závěru mířil k levé tyči, Braden Holtby ale puk pravým betonem dobře vykopl!
37:25'
Michail Sergačjov od modré čáry nahodil puk před bránu, kde ho ve vzduchu sklepl čepelí hole pod horní tyč J. T. MILLER! Tampa snížila na 1:4. Asistence: Michail Sergačjov a Ryan McDonagh.
37:05'
Alex Ovečkin na pravém křídle vypálil tvrdě od hrazení a Andrej Vasilevskij s problémy kotouč vyrazil mimo.
35:52'
Tom Wilson se vrátil na led a po 9 sekundách Capitals vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.
35:36'
Lightning se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru a zatím se dnes marně snaží prosadit. Je to 0:4.
34:51'
Michail Sergačjov zkusil na ose útočného pásma vystřelil od modré čáry a jeho pokus byl ihned zablokován.
33:44'
Tom Wilson fauloval a dostal dvě minuty za vysokou hůl. První přesilová hra v zápase pro hráče Lightning.
33:10'
Nikita Kučerov na pravém křídle vystřelil od modré čáry a brankář Braden Holtby ukryl kotouč ve své lapačce.
31:51'
Hra byla přerušena a za vyrovnaného počtu hráčů na obou stranách následuje krátká komerční přestávka.
31:31'
Vyloučený Braydon Coburn je zpět na ledě a Capitals dnes využili jednu ze tří přesilových her. Skóre 0:4.
29:41'
Cédric Paquette se řítil v oslabení sám na bránu, jenže poté mu došly síly a pod tlakem protihráče Bradena Holtbyho mezi betony nepřekonal!
29:31'
Braydon Coburn byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení a Capitals si zahrají třetí přesilovou hru.
28:59'
Carl Hagelin se neprosadil z blízkosti bekhendem a po přerušení následuje další krátká komerční přestávka.
28:03'
Jakub Vrána vystřelil na vrcholu pravého kruhu a připravený Andrej Vasilevskij vyrazil puk za svou bránu.
27:53'
Obránce Dmitrij Orlov předvedl na pravém křídle nádhernou stahovačku a skrytou bekhendovou přihrávku, po které na vzdálenější levé tyči skóroval NICKLAS BÄCKSTRÖM! Rázem je to 4:0. Asistence: Dmitrij Orlov a Chandler Stephenson.
26:36'
Nick Dowd vystřelil na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování a jeho pokus mířil přesně ke vzdálenější levé tyči, Andrej Vasilevskij ale zasáhl vyrážečkou, kterou kotouč vyrazil mimo!
25:58'
Delší dobu se hraje bez přerušení a ve druhé třetině dnešního utkání se zatím ani jednou nevylučovalo.
24:51'
Jeden z hráčů Lightning bleskově objel bránu a jeho následné zakončení zablokoval obránce John Carlson.
24:35'
Braydon Coburn vypálil od modré čáry a jeho rána s příklepem byla přizvednuta do ochranné sítě.
23:59'
Lightning obléhali útočné pásmo, nakonec se ale ke střele od modré čáry neodhodlali. Marná snaha.
22:54'
Nic Dowd se dostal ke střele ihned po vhazování, jeho pokus z mezikruží ale skončil v náručí brankáře Tampy.
22:34'
John Carlson na pravém křídle vystřelil od modré čáry zápěstím na teč a Andrej Vasilevskij puk vyrazil na vzdálenější levé tyči vyrážečkou. Snadný zákrok.
21:40'
T.J. Oshie číhal před bránou, aby zkompletoval hattrick, nahození zleva se k němu ovšem nedostalo.
20:33'
Erik Černák dal o sobě vědět na pravém křídle, jeho táhlá střela od modré čáry ale trefila pouze brankáře Bradena Holtbyho, který nadále drží čisté konto.
20:11'
Lightning se vrhli rychle směrem vpřed, jenže Capitals dokázali kotouč srazit mimo ledovou plochu.
20:01'
Tampa prohrává po úvodních dvaceti minutách 0:3 a musí pořádně přidat, pokud chce se zápasem něco udělat. Domácí měli pouze jednu velkou šanci, když Victor Hedman střelou zápěstím orazítkoval tyč brány.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-13; Zablokované střely: 6-3; Vhazování: 53%-47%; Hity: 5-8; Přesilové hry: 0/0-1/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 1:07.
Capitals byli během úvodní části zápasu mnohem lepším týmem a zaslouženě nad nejlepším týmem letošní sezóny NHL vedou, když se nejprve prosadil Nicklas Bäckstrom a po něm dvakrát T.J. Oshie. Po první třetině. Tampa Bay Lightning 0 Washington Capitals 3.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:53'
Lightning se snažili prosadit v těsné blízkosti pravé tyče, jenže Braden Holtby u ní ucpal volný prostor.
16:41'
Lars Eller vystřelil na bodu levého kruhu zápěstím a Andrej Vasilevskij jeho střelu sevřel mezi betony.
16:00'
T. J. OSHIE před bránou drobně tečoval střelu Johna Carlsona od modré čáry a kotouč zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! V Amalie Areně je pořádné ticho. Skóre zní 3:0. Asistence: John Carlson a Jevgenij Kuzněcov.
14:31'
Alex Ovečkin napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Andrej Vasilevskij bezpečně kryl.
14:12'
Yanni Gourde byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Capitals si zahrají druhou přesilovou hru v zápase.
13:41'
Ryan McDonagh vystřelil od modré čáry a jeho rána skončila nad bránou Bradena Holtbyho, který nic neviděl. Lightning mu velice dobře clonili ve výhledu.
12:53'
Alex Ovečkin si najížděl u levé tyče na přihrávku zpoza brány, nakonec se ovšem ke střele nedostal.
12:04'
Braden Holtby vyrazil střelu Lightning z levého kruhu pro vhazování a Capitals poté vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění. Hra přerušena.
11:42'
Hra byla přerušena a za dvoubrankového vedení hostů z Washingtonu dostává prostor reklamní přestávka.
10:45'
Nick Jensen na pravém křídle vypálil od modré čáry s příklepem a Andrej Vasilevskij vyrazil puk vyrážečkou pouze před sebe, čehož využil T. J. OSHIE a prosadil se z bekhendové dorážky! Caps vedou 2:0. Asistence: Nick Jensen a Carl Hagelin.
08:15'
Victor Hedman mohl vyrovnat krásnou střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, jenže kotouč se od přední tyče odrazil do rohu ledové plochy!
07:24'
Tom Wilson se ocitl u pravé tyče ze střeleckého úhlu a nádhernou zpětnou přihrávkou oslovil NICKLASE BÄCKSTRÖMA, který v mezikruží bez přípravy zakončil a krásnou střelou vymetl vzdálenější levý horní roh brány! Capitals vedou 1:0! Asistence: Tom Wilson a Christian Djoos.
07:08'
Capitals se během úvodních sedmi minut dostali k pěti střelám, zatímco Lightning ani k jedné.
06:37'
Andrej Vasilevskij si snadno pohlídal střelu od modré čáry a prostor dostává první komerční přestávka.
06:10'
Travis Boyd rychle objel bránu a Chandler Stephenson vystřelil z ostrého úhlu, Andrej Vasilevskij si ale pohlídal přední tyč a puk vyrazil hrudí mimo prostor tří tyčí.
05:40'
Capitals zatím mají mnohem více ze hry a hodně jim pomohlo brzké vyloučení na straně Lightning.
04:59'
André Burakovsky na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho tečovaný pokus zamířil mimo bránu.
03:28'
Tyler Johnson nahazoval puk z pravého křídla do mezikruží, jenže našel pouze jednoho z hráčů hostí.
02:21'
Dvouminutový trest Andreje Vasilevského je minulostí a hokejisté Tampy Bay hrají opět v plném počtu.
02:15'
John Carlson vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho táhlá střela našla náruč Andreje Vasilevského.
00:28'
Alex Ovečkin vypálil na vrcholu levého kruhu bez přípravy a jeho rána skončila v náručí Vasilevského.
00:21'
Andrej Vasilevskij dostal dvě minuty za podražení a Caps si po necelé minutě zahrají přesilovou hru.
00:01'
Capitals vyhráli úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Lightning a Capitals bylo konečně zahájeno.
00:01'

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Sergačjov, McDonagh (A), Černák, Coburn, Rutta – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Palát, Stamkos (C), J. T. Miller – Killorn, Cirelli, Callahan (A) – Erne, Paquette, Gourde. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Djoos, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Jensen – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Burakovsky – Stephenson, Dowd, Boyd. Hlavní trenér: Todd Reirden.

Rozhodčí: Francois StLaurent, Kyle Rehman. Čároví: Steve Miller, Jonny Murray.
Nedělní program zámořské NHL bude hodně bohatý a fanoušci ledního hokeje se mohou těšit již krátce po půlnoci na velice atraktivní zápas, ve kterém Tampa Bay přivítá na svém ledě Washington. Lightning doma vyhráli 12 z posledních 13 zápasů a v Amalie Areně budou usilovat o páté vítězství v řadě. Oba týmy již mají zajištěnou účast v playoff, Capitals už ale na rozdíl od Tampy nemají šanci dosáhnout na Presidents' Trophy. Nejlepším týmem základní části se jistě stane Tampa, která má na svém kontě aktuálně 122 bodů a je nejlepším týmem NHL. Druhý je Boston (103 b.).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.