NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Chicago - 14. března 2019   00:00

Toronto
Toronto
38:27' A. Johnsson (Rielly, W. Nylander) • 47:57' Matthews (A. Johnsson, W. Nylander) • 50:55' Rielly (Matthews, Marner) • 58:29' Tavares (Marner)
4:5
(0:4, 1:1, 3:0)
Chicago
Chicago
03:19' Keith  (Saad, Perlini) • 12:55' Perlini  (D. Strome, E. Gustafsson) • 17:13' Kahun  (P. Kane, Anisimov) • 18:46' Saad  (Sikura) • 32:32' DeBrincat  (Perlini, D. Strome)
Toronto
Andersen (21. Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov – Moore, Tavares (A), Marner – A. Johnsson, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Petan.
Wes McCauley, Graham Skilliter – Scott Driscoll, Kory Nagy
Scotiabank Arena, Toronto
19 342 diváků
Chicago
Crawford (41. Delia) – Keith (A), E. Gustafsson, Forsling, Seabrook (A), Dahlström, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), Sikura – DeBrincat, D. Strome, Perlini – Kahun, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Krüger.

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný zbytek čtvrteční noci!

Trestné minuty: 0 – 2
Blackhawks zvítězili ve čtvrtém utkání v řadě za sebou, v tabulce si tak polepšili na 71 bodů. Na druhou divokou kartu, kterou drží Arizona Coyotes, aktuálně ztrácí čtyři body.

Maple Leafs prohráli druhý zápas po sobě a třetí zápas z posledních čtyř.
59:58'
Hosté to už zvládnou.
59:49'
Kadri před bránou ve velké šanci, Delia jej ovšem vychytal!
59:40'
Necelých 20 vteřin do konce třetí třetiny! Důležité vhazování po levici brankáře Chicaga.
59:40'
Velký závar před bránou Delii! Na brankovišti postupně dotírali Kadri, Marner, Tavares, avšak neuspěli.
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny!
58:40'
Sparks opět na střídačce.
58:29'
Toronto právě vstřelilo branku!
Maple Leafs se dostávají jednu minutu a 31 vteřin před koncem třetí třetiny na dostřel! Zprava, z úhlu, na Deliu vyzrál JOHN TAVARES. 4:5! Asistence: Mitchell Marner.
58:12'
Matthews zprava přestřelil bránu.
57:50'
Blackhawks nadále drží touš daleko od své brány.
57:33'
Javorovým listům se ale nedaří usadit v útočném pásmu.
56:40'
Sparks je už na střídačce a Maple Leafs tedy zkoušejí hru bez brankáře.
56:29'
Ofsajd v podání Toronta. Hawks se už nikam neženou a soustředí se jen na obranu.
55:33'
Marinčin střílel z dobré pozice, avšak vůbec netrefil bránu.
54:23'
Pět minut a 37 vteřin do konce třetí třetiny. Zvládnou ještě Maple Leafs dorovnat se soupeřem krok?
54:23'
Puk na střídačce Chicaga. Proběhne poslední reklamní přestávka.
53:37'
Sikura na opačné straně ledu našel z pravé strany pouze Sparksovu lapačku.
53:19'
Moore střílel zprava z otočky, Delia ale neměl příliš práce se zákrokem.
52:30'
Hokejisté Toronta jsou rozhodně stále ve hře o body. Podaří se jim dotáhnout ztrátu?
52:21'
Střely na bránu: 33 – 32
51:46'
Murphy pálil od modré, zprava, bez přípravy, Sparks kotouč vyrazil před sebe.
51:15'
Blackhawks se provinili icingem.
50:55'
Využitá přesilovka Javorových listů, 3:5 z jejich pohledu! Od modré čáry se prosadil střelou bez přípravy MORGAN RIELLY. Jeho devatenáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Auston Matthews, Mitchell Marner.
50:22'
Kadri a Toews na vhazování po pravici Delii.
50:22'
Maple Leafs si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru dnešního utkání.
50:22'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., sekání).
50:01'
V polovině třetí třetiny vedou Blackhawks na ledě Maple Leafs o tři góly, 5:2.
49:25'
Na opačné straně ledové plochy zahrozil tečí Anisimov. Sparks připraven.
48:55'
Torontu se následně daří držet v útočném pásmu. Delia musel zasahovat proti střeleckým pokusům Petana a Ožiganova.
47:57'
Maple Leafs snižují na 2:5! Autorem gólu je AUSTON MATTHEWS, který si pomohl zpoza brány odrazem o levý beton Delii, jenž byl mimo svou pozici. Asistence: Andreas Johnsson, William Nylander.
47:40'
Johnsson před bránu obdržel přihrávku od Matthewse, zakončoval ale nepřesně.
46:29'
Pokračujeme. Tavares a Toews na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou hostů.
46:29'
Hra přerušena, na řadě je první reklamní přestávka ve třetí třetině.
45:24'
Dobrá šance pro Nylandera na levé straně, Delia se ovšem zaskvěl.
45:11'
Střely na bránu: 22 – 29
44:52'
Tavares přihrával zpoza brány mezi kruhy na Marnera, avšak neúspěšně. Obrana Blackhawks byla opět pozorná.
43:47'
Další neúspěšná útočná snaha Javorových listů – čároví jim odpískali postavení mimo hru.
42:53'
Hawks dnes velmi dobře pracuje obrana. Ta nyní zablokovala střelecké pokusy Zajceva a Muzzina.
41:53'
Tavares se rychle obtočil kolem brány soupeře, Delia se ale stačil přemístit a zasáhnout levým betonem.
41:04'
Ofsajd ze strany kanadského celku.
40:47'
Po 47 vteřinách třetí třetiny se píská zakázané uvolnění Černých jestřábů.
40:01'
Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Corey Crawford, přichází Collin Delia.
40:01'
Hokejisté Toronta a Chicaga jsou zpět na ledě Scotiabank Areny. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli.

39:56'
Hawks se ještě v posledních vteřinách pokoušeli zaútočit, konkrétně to byl po pravé straně Saad. Dobrou defenzivní práci ale na vlastní modré odvedl Marner.
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:27'
Polovina devětatřicáté minuty, 1:5! Střelecký pokus Riellyho z levé strany tečoval před Crawfordem ANDREAS JOHNSSON. Asistence Morgan Rielly, William Nylander.
37:58'
Zakázané uvolnění domácích hokejistů.
37:20'
Následně střílel zleva Seabrook, Sparks hru přerušil.
37:13'
Toews byl na opačné straně hřiště ze stejné pozice přesnější, Sparks ovšem puk vyrazil.
36:45'
Rána Ožiganova od modré, z pravé strany, postrádala na přesnosti.
36:10'
Pokus Johnssona z pravého kruhu pro vhazování, Crawford zasahuje pravým betonem.
35:38'
Čtyři minuty a 22 vteřin do konce druhé třetiny. Matthews a Strome na vhazování po levici Sparkse.
35:38'
Právě probíhá další z reklamních přestávek.
35:38'
O vzruch se až nyní postaral Perlini, jenž se dostal za obranu soupeře. Sparks však podržel svůj tým.
34:40'
Na ledové ploše i v ochozech Scotiabank Areny panuje naprostý klid.
33:11'
Střely na bránu: 16 – 21
32:54'
Chicago poslal touš na zakázané uvolnění.
32:32'
Chicago právě vstřelilo branku!
Po Perliniho přihrávce z úniku skóroval do pravého horního růžku ALEX DEBRINCAT. Sparks neměl šanci zasáhnout. 5:0 pro Černé jestřábi! Asistence: Brendan Perlini, Dylan Strome.
32:02'
32:02'
Pokus Marinčina z levé strany končí u Crawforda. Je tu reklamní přestávka.
31:48'
Kane útočil nebezpečně po pravé straně, přičemž se pokoušel zakončit bekhendem. Javorové listy dokázaly ale odolat.
30:40'
Sparks vyrazil betonem střelu Sikury ze středu útočného pásma.
30:08'
Čároví odpískali Torontu icing.
29:50'
Jsme těsně před polovinou utkání. Blackhawks si i nadále drží na ledě Maple Leafs čtyřgólový náskok.
28:55'
Kahun to zkoušel zleva, po pasu od Kanea. Sparks byl připraven na správném místě.
27:42'
Dobrá střela Tavarese z pravé strany, za Crawfordem dnes podruhé zvoní branková konstrukce.
27:07'
Zpět do akce! Po pravici Crawforda v souboji na vhazování Kadri a Toews.
27:07'
Střelecký pokus Moorea z levé strany končí v náručí Crawforda. Následuje reklamní přestávka.
26:10'
Maple Leafs vypadají ve druhé třetině mnohem lépe. Podaří se jim očarovat kouzlo Crawforda?
25:31'
Střely na bránu: 12 – 17
25:07'
Další pokus domácích obstarával zleva Marner, dobrý defenzivní zákrok ale předvedl Kahun.
24:31'
Nyní už to Kadrimu vyšlo o něco lépe, z levé strany si ale na Crawforda nepřišel.
23:48'
Zakázané uvolnění v podání Toronta. Vhazovat se tedy za malý moment bude před Sparksem.
23:29'
Na opačné hřiště se něco pokoušel vymyslet Kadri, avšak příliš nepochodil.
23:07'
Pokus Keitha od modré čáry, zleva, Sparkse nezaměstnal.
22:23'
Výborný Crawford, jenž právě vychytal obrovskou šanci Nylandera.
21:11'
První práci pro Sparkse obstaral střelou z pravé strany Kahun.
20:40'
Maple Leafs hned na úvod druhé třetiny předvedli dobré střídání.
20:01'
Střídání v týmu Toronto Maple Leafs: ze hřiště odchází Frederik Andersen, přichází Garret Sparks.
20:01'
Obě mužstva máme zpět na ledě Scotiabank Areny. Druhá část odstartuje za několik málo okamžiků.

19:57'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:32'
Marner měl na pravé straně dobrou příležitost snížit na 1:4, Crawford ale předvedl skvělý zákrok pravým betonem.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:46'
4:0 pro hostující celek! Bekhendem před bránou na Andersena vyzrál BRANDON SAAD. Pro amerického hokejistu třiadvacátý gól v letošní sezoně! Asistence: Dylan Sikura.
18:30'
Útočná akce Ennise po levé straně neměla dlouhého trvání.
17:56'
Matthews se obtočil kolem brány soupeře, k zakončení se už ovšem nedostal.
17:13'
Hawks přidávají třetí gól! Po zaváhání Tavarese se z následného přečíslení trefil DOMINIK KAHUN. Jeho dvanáctý gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Patrick Kane, Arťom Anisimov.
16:55'
Nyní se toho na ledové ploše příliš neděje. Jeden neúspěšný útok střídá druhý.
15:40'
Po pokusu Nylandera z těsné blízkosti zvoní za Crawfordem tyč.
15:29'
Čtyři minuty a 31 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se po levici Crawforda, mezi hole Nylandera a Kämpfa.
15:29'
Nylander z pravého kruhu mířil mezi Crawfordovy betony, avšak neúspěšně. Před námi je v pořadí třetí reklamní přestávka.
14:51'
Hainseyho střela od modré čáry, zprava, byla zablokována mimo dosah Crawforda.
14:03'
Střelecký pokus Tavarese z levé strany skončil na boční síti.
13:40'
Maple Leafs se zatím prakticky nedaří k ničemu dostat.
12:55'
Černí jestřábi vedou na konci třinácté minuty o dva góly! Ze středu útočného pásma vystřelil pěkně k pravé tyči BRENDAN PERLINI. Dvanáctá trefa v letošní sezoně pro dvaadvacetiletého útočníka! Asistence: Dylan Strome, Erik Gustafsson.
12:38'
Postavení mimo hru ze strany domácího celku.
12:26'
Střely na bránu: 6 – 9
11:57'
Dahlströmovo nahození zleva, Andersen pohodlně zasáhl svou lapačkou.
11:33'
Můžeme pokračovat. Na vhazování po pravici Crawforda máme Marleaua, který nahradil Kadriho, a Toewse.
11:33'
Nyní už Crawford musel zasahovat a dokonce dvakrát. Štěstí zkusili Matthews a Rielly. Na řadu následně přichází druhá reklamní přestávka.
10:28'
Střela Zajceva z levé strany byla zablokována Seabrookem, Crawford tak zůstal bez práce.
09:55'
Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Blackhawks vedou na hřišti Maple Leafs 1:0. Ve čtvrté minutě skóroval Keith.
08:56'
Toews pálil z levé strany bez přípravy, Andersen puk vyrazil před sebe.
08:06'
Hawks zatím na ledě jednoznačně lepším týmem.
07:56'
Nahození Forslinga od modré, zleva, Andersen musel dávat pozor.
06:51'
Konec reklamní přestávky, Tavares a Toews na vhazování po levici Crawforda.
06:51'
Pokus Kadriho na opačné straně kluziště zprava skončil v rukavici Crawforda. Proběhne první reklamní přestávka.
06:28'
Perlini střílel zleva z dobré pozice, avšak těsně minul bránu.
05:31'
Murphyho střela od modré čáry, Andersen vyráží kotouč vyrážečkou do rohu.
05:11'
Střely na bránu: 1 – 4
04:02'
První práce pro Crawforda. Pozor dávat musel na tečujícího Marleaua.
03:19'
Blackhawks ve čtvrté minutě otevírají skóre dnešního utkání! Z levé strany Andersena prostřelil, poměrně šťastně, DUNCAN KEITH. Pátý gól v této sezoně pro zkušeného obránce! Asistence: Brandon Saad, Brendan Perlini.
02:49'
DeBrincat se snažil prosadit středem před Andersena, obrana Maple Leafs byla ovšem pozorná.
02:26'
Nepřesná rozehrávka Javorových listů, čároví jim pískají zakázané uvolnění.
01:48'
Toronto poprvé v útočném pásmu. Střelecký pokus Ožiganova od modré, zprava, ale Crawforda neohrozil.
00:59'
Andersen má na svém kontě už tři zákroky. Po Sikurovi jej vyzkoušeli i Saad a Toews.
00:14'
První útok patřil Chicagu. Sikura přitom z pravé strany ihned otestoval Andersenovu pozornost.
00:01'
Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Kadri a Toews, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, duel mezi Maple Leafs a Blackhawks co nevidět začne.
Obě zahajovací formace stojí na modrých čarách, ve Scotiabank Areně zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

TOR: Andersen – Muzzin, Zajcev – Marleau, Kadri, Brown

CHI: Crawford – Keith, Gustafsson – Saad, Toews, Sikura
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

TOR: Frederik Andersen – 29 let, DNK
→ Z:51 REC:33-14-4 PR:2.62 %ÚS:92.2

CHI: Corey Crawford – 34 let, CAN
→ Z:28 REC:10-15-2 PR:3.22 %ÚS:90.1

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Muzzin, N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov – Moore, Tavares (A), Marner – A. Johnsson, Matthews, W. Nylander – Marleau (A), Kadri, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Petan.

Chicago Blackhawks: Crawford (Delia) – Keith (A), E. Gustafsson, Forsling, Seabrook (A), Dahlström, C. Murphy – Saad, J. Toews (C), Sikura – DeBrincat, D. Strome, Perlini – Kahun, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Krüger.

Rozhodčí: Wes McCauley, Graham Skilliter – Scott Driscoll, Kory Nagy.
Příjemný večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Toronto Maple Leafs a Chicago Blackhawks.

CHICAGO BLACKHAWKS
- 11. místo v Západní konferenci (69 bodů)

Blackhawks mají na ledě Maple Leafs možnost přidat čtvrtou výhru v řadě za sebou. V minulém duelu porazili mezi domácími mantinely Arizonu Coyotes vysoko, 7:1. První hattrick v NHL mimochodem zaznamenal útočník Brendan Perlini. V Torontu Černí jestřábi zahájí dvouzápasový trip.

TORONTO MAPLE LEAFS
- 3. místo v Atlantické divizi (89 bodů)

Maple Leafs proti Blackhawks odehrají druhé utkání ze série tří zápasů doma v řadě. Na úvod tzv. homestandu prohráli s Tampou Bay Lightning 2:6. Jejich góly přitom vstřelili útočníci Auston Matthews, Connor Brown. Za posledních pět zápasů jinak Javorové listy zapsaly bilanci 3-1-1.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Toronto Maple Leafs a Chicago Blackhawks. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Scotiabank Areně vhozeno krátce po 00:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.