NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Winnipeg - 28. října 2018   01:00

Toronto
Toronto
46:33' Kadri (Marner, Hainsey) • 56:49' Gardiner (Marner) • 57:15' Kapanen (Tavares, Hyman)
Joannette, Nicholson – Kovachik, Alphonso
Scotiabank Arena, Toronto (kapacita 20 270 míst)
19 545 diváků
Winnipeg

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek noci a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Největší čas na ledě: Morgan Rielly 25:00 – Dustin Byfuglien 26:54

Branky a nahrávky: 47. Kadri (Marner, Hainsey), 57. Gardiner (Marner), 58. Kapanen (Tavares, Hyman) – 10. Connor (Wheeler, Byfuglien), 31. Scheifele. Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Kovachik, Alphonso. Diváci: 19 545.
Krásný hokejový zážitek si pro příznivce připravili hráči Toronta a Winnipegu. Od samého začátku se hrál parádní hokej. Dlouho to vypadalo, že se z výhry budou radovat hosté, kterým výborně chytal Connor Hellebuyck, ve třetí třetině se však celá situace překlopila.

Začněme ale od začátku, skóre utkání otevřel v 10. minutě Kyle Connor, který využil přesilovou hru po krásné Wheelerově přihrávce. Ve druhé třetině zvýšil vedení Jets Mark Scheifele, který pro změnu využil chyby Nazema Kadriho a v samostatném úniku se nemýlil.

Maple Leafs však nesložili zbraně. Jiskru naděje vykřesal ve 47. minutě Nazem Kadri, který snížil na rozdíl jedné branky. Velké věci se pak děly na rozmezí 56. a 57. minuty, kdy během 26 vteřin obrátili skóre na stranu domácích Jaeke Gardiner a Kasperi Kapanen.

Toronto tak po úžasném obratu slaví další výhru, Tryskáče z Winnipegu porazilo 3:2.
59:52'
Domácí už zřejmě potvrzující gól nevstřelí, litoval však nemusí.
59:34'
Connor Hellebuyck opět zamířil na střídačku, Byfuglien mezitím vystřelil na Andersena ze středního pásma. Domácí brankář měl pak dost času a prostoru připravit si střelu přes celé kluziště, zamířil ale o několik metrů mimo branku! Nicméně pěkný pokus, který se musí ocenit.
59:06'
Už mohlo být rozhodnuto! Zach Hyman mířil na prázdnou branku, Patrik Laine ještě ale udržel hosty ve hře, když puk dokázal srazit do ochranné sítě.
58:49'
Hostující trenér Paul Maurice si vybírá oddechový čas.
58:40'
Mitch Marner mohl definitivně rozhodnout, kotouč se mu ovšem zamotal na hokejce a následně mezi nohami. Prázdnou branku tak ani neohrozil.
58:17'
Po zakázaném uvolnění Toronta se hosté rozhodli odvolat gólmana. Connor Hellebuyck je tedy na střídačce, Jets v šesti hráčích v útočném pásmu.
58:10'
Kotouč skončil na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:48'
Najednou to jsou hosté, kteří musí dotahovat. Snaží se o to co nejrychleji, moc času jim totiž do konce třetí třetiny nezbývá.
57:15'
Toronto právě vstřelilo branku!
To je neuvěřitelný obrat, domácí se ujímají vedení! John Tavares se Zachem Hymanem vybojovali puk za brankou, následně se dostal ke KASPERI KAPANENOVI, který jej napasoval zblízka přímo pod horní tyčku Hellebuyckovy branky! Od bou tref dělilo pouhých 26 vteřin! Asistence: John Tavares a Zach Hyman.
56:49'
Máme vyrovnáno! Ve svém 500. utkání v NHL se prosazuje JAKE GARDINER! Mitch Marner vybojoval za brankou puk v souboji s Byfuglienem, rychle jej poslal do mezikruží, odkud domácí obránce prostřelil Hellebuycka! Asistence: Mitch Marner.
56:33'
Byfuglienova táhlá střela od modré čáry skončila mimo Andersenovu branku.
56:09'
Mitch Marner udělal kličku na modré čáře a to v hodně případech končí postavením mimo hru. Po poslední komerční přestávce v dnešním utkání se bude vhazovat ve středním pásmu.
55:30'
Hraje se celkem dlouhá pasáž bez přerušení, Jets se navíc drží s kotoučem v útočném pásmu. Samé pozitivní zprávy pro hosty.
54:52'
Bryan Little si i v pádu dokázal najít kotouč před Andersenovou brankou, tu ovšem netrefil!
54:16'
Hosté se v posledních minutách hodně stáhli a snaží se dobře držet střední pásmo, aby se hráči Toronta nemohli dostat do tlaku.
53:43'
Mitch Marner byl nyní hodně natěsno bráněn a tak mu nezbylo nic jiného, než kotouč jen posunout do středního pásma.
53:04'
Další icing Winnipegu.
52:52'
Marnerovu střelu od modré čáry si v klidu stáhl do lapačky Connor Hellebuyck, který měl na pokus zcela odkrytý výhled.
52:35'
Po zakázaném uvolnění na straně Jets se bude vhazovat po pravé ruce Connora Hellebuycka.
52:17'
Zach Hyman se vytočil zpoza branky a rovnou z otočky zkusil bekhendem vystřelit, Hellebuyck byl připravený.
51:31'
Především druhá část přesilovky se Maple Leafs vůbec nevydařila, Jacob Trouba je zpátky na ledě.
50:47'
Domácím se početní výhodě příliš nedaří, nyní se vůbec nedokáží s kotoučem usadit v útočném pásmu.
50:12'
Další přihrávku Mitche Marnera přečetl Adam Lowry, který svůj tým osvobodil, a hosté tak mohou prostřídat.
49:51'
Mitch Marner našel hokejku Nazema Kadriho, jehož jemná teč skončila na výstroji Connora Hellebuycka.
49:31'
Tlak Maple Leafs bude moct pokračovat v přesilové hře. Za podrážení je vyloučen hostující obránce Jacob Trouba.
49:09'
Ennisova střela byla zblokovaná, další pokus Morgana Riellyho skončil těsně nad brankou.
48:33'
Toronto se po vstřelené brance herně zvedlo, zatím si však nedokázali domácí hráči vytvořit další gólovou příležitost.
47:56'
Jake Gardiner vypálil tvrdě od modré čáry, do rány ještě vložil hůl Zach Hyman, puk však zamířil mimo tři tyče.
47:10'
Snížení na rozdíl jedné branky opět nadzvedlo natěšené fanoušky v aréně, zbytek zápasu bude určitě ještě hodně zajímavý!
46:33'
Máme tu zápletku, Maple Leafs snižují na rozdíl jedné branky! Josh Morrissey zřejmě trochu podcenil souboj v rohu s Mitchem Marnerem, ten rychle našel před brankou NAZEMA KADRIHO, který otevřel Hellebuyckovo konto! Asistence: Mitch Marner a Ron Hainsey.
46:18'
Connor Brown vybídl do šance Frédérika Gauthiera, který se však trochu ukvapil a snažil se vystřelit co nejrychleji, mířil mimo branku.
45:27'
Frederik Andersen neudržel puk po teči Adama Lowryho, hostující útočník se pak snažil rychle obtočit kolem branky a zasunout puk u druhé tyče, domácí brankář u ní byl včas.
45:01'
Littleova střela byla sražena vysoko do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Frederika Andersena.
44:23'
Další Wheelerův pokus opět zaměstnal Andersena, který kotouč odrazil mimo tři tyče.
44:00'
Blake Wheeler vypálil z levého kruhu svižnou ránu, Frederik Andersen musel zasáhnout.
43:32'
Zakázané uvolnění na straně Jets, vhazovat se bude po levé ruce Connora Hellebuycka.
43:19'
Tyler Ennis se teď mohl dostat do zajímavé šance, s prudkou přihrávkou však příliš nepočítal.
42:45'
Kapanen s Hymanem se opět neprosadili, Maple Leafs dělá v dnešním utkání velký problém urputná obrana Winnipegu.
42:13'
Zach Hyman si nahodil kotouč na zadní mantinel, tím jeho akce ale v podstatě skončila.
41:32'
Na druhé straně se do zakončení tlačil Bryan Little, bekhendem jen pozdravil Frederika Andersena ve třetím dějství.
40:53'
Nyní už ano, se slabou bekhendovou střelou Marleaua ale neměl Connor Hellebuyck žádný problém.
40:37'
Nazem Kadri hledal přihrávkou před branku Patricka Marleau, ten se ke střele nedostal.

Největší čas na ledě: Nikita Zajcev 15:30 – Dustin Byfuglien 17:37
I druhá třetina nabídla velmi pohledné dějství, po kterém do kabin odchází ještě o něco více spokojenější hosté z Winnipegu. Ti měli v prostředním dějství trochu více ze hry a především přidali druhý gól. V 31. minutě se do samostatného úniku dostal Mark Scheifele a proměnil ho v branku. Jets tak po dvou třetinách vedou na ledě Maple Leafs 2:0.
40:00'
39:13'
Mark Scheifele se tlačil do dalšího zakončení, chtěl zkusit efektní střelu s hokejkou mezi nohami, přes bránění protihráče to nevyšlo.
38:38'
První útok Winnipegu opět zatápěl domácím před jejich brankou, Blake Wheeler chtěl akci vyšperkovat ještě zpětnou přihrávkou na Scheifeleho, k zakončení nedošlo.
38:17'
John Tavares hledal před brankou Mitche Marnera, přihrávku vzduchem schoval do lapačky skvěle chytající Connor Hellebuyck.
37:54'
Domácí se teď těžké dostávají do tlaku, druhý inkasovaný gól nalil další dávku sebevědomí na hokejky hostů. S Kapanenovou střelou po ledě neměl Connor Hellebuyck sebemenší problém.
37:05'
John Tavares vysunul v přečíslení tří na dva Patricka Marleaua, tomu ovšem střela vůbec nesedla.
36:36'
Jacob Trouba překazil další rodící se útok Maple Leafs, dopředu mohou postupovat hosté.
36:00'
Po delší době se v útoku představili také domácí, Mitch Marner se však nedokázal dostat do zakončení.
35:16'
Winnipeg má v posledních minutách více ze hry, Frederik Andersen musel likvidovat další střelecký pokus Joea Morrowa.
34:55'
Kyle Connor pálil z pravého kruhu, trefil jen blokujícího Jakea Gardinera.
34:21'
První útok Jets se nyní v útočném pásmu neprosadil, Blake Wheeler s Dustin Byfuglienem situaci překombinovali.
33:39'
Icing na straně domácích vrátí hru zpátky před branku Frederika Andersena.
33:15'
Dustin Byfuglien si s pukem sjel od modré čáry až před branku a následně zkusil překvapit Andersena střelou z úhlu, dánský brankář Toronta byl připraven.
32:56'
Igor Ožiganov na poslední chvíli zastavil průnik Brandona Taneva, Jets se i nadále drží s kotoučem v útočné třetině.
32:15'
Connor Hellebuyck raději pokryl puk pod svou lapačkou před dotírajícím Tylerem Ennisem.
31:39'
Maple Leafs se v útočném pásmu znovu neprosadili a v útočném pásmu se nyní snaží něco ukázat druhá formace Winnipegu.
31:00'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Podruhé během druhého dějství se na Frederika Andersena řítil sám hráč Jets, tentokrát to končí brankou. MARK SCHEIFELE vypíchl puk Nazemu Kadrimu a svižnou střelou prostřelil i domácího brankáře! Bez asistence.
30:46'
Nazem Kadri se dostal ke střele z levé strany, nastřelil jen protihráče před sebou.
30:07'
Další nahození Martina Marinčina od levého mantinelu srazil Connor Hellebuyck až do ochranné sítě.
29:50'
Martin Marinčin nahodil puk před branku, kde jej dokázal tečovat Josh Leivo, Hellebuyck byl však v brance znovu připraven.
29:19'
Tyleru Myersovi přeskočil na modré čáře puk hokejku, hosté se tak musí vrátit pro kotouč zpátky k vlastní brance.
28:56'
Kasperi Kapanen využil své velké rychlosti a kolem Bena Chiarota se dostal ke střele, Connor Hellebuyck ji dokázal zastavit.
28:26'
Blake Wheeler měl během krátké chvíle k dispozici několik příležitostí ke střele, žádnou z nich však nevyužil, vždy mu puk nešťastně přeskočil čepel hokejky.
27:55'
Frederik Andersen si nyní sám posunul branku, hra je přerušená, po reklamní přestávce se bude vhazovat před domácím gólmanem.
27:38'
Patrik Laine vyslal štiplavou střelu z prostoru mezi kruhy, Frederik Andersen si s ní s menšími problémy poradil.
27:03'
Patrik Laine skáče z trestné lavice zpátky na led, Winnipeg hraje v plném počtu.
26:46'
Josh Leivo nyní vypálil z levého kruhu hodně nepřesně, domácí pokračují v tlaku v útočném pásmu.
26:18'
Mark Scheifele opět posílá kotouč až do obranného pásma Toronta, hosté se zatím v oslabení brání dobře.
25:53'
Connor Hellebuyck si poradil se skrytou střelou Mitche Marnera, dorážka Johna Tavarese skončila mimo branku.
25:22'
Morgan Rielly napálil od modré čáry jen Andrewa Coppa, kterému se následně podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
25:03'
Maple Leafs si zahrají přesilovou hru, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Patrik Laine.
24:57'
Josh Leivo měl možnost střílet, ještě se ale před brankou snažil hledat spoluhráče, přihrávka byla příliš nepřesná.
24:13'
Mark Scheifele našel v mezikruží Nikolaje Ehlerse, jehož další šance končí opět úspěšným zákrokem Frederika Andersena.
23:54'
Zakázané uvolnění na straně Maple Leafs, vhazovat se bude před brankou Frederika Andersena. Mezitím kamery ukázali odcházejícího Austona Matthewse do útrob stadionu, s bolestmi odjel po posledním střídání.
23:33'
Dustin Byfuglien a Ben Chiarot při aktuálním střídání rozdávají tvrdé hity, jako by se domluvili na střídačce.
22:54'
Martin Marinčin se dostal ke střele, jeho plachtivý pokus se ale sotva došoural k Hellebuyckovi.
22:12'
Nikolaj Ehlers pláchl celé obraně Toronta a pelášil sám na Andersena, kterého střelou po ledě nepřekvapil!
22:00'
Tavares s Myersem se vrací z trestných lavic, Maple Leafs mezitím pokračují v tlaku v útočném pásmu.
21:35'
Po Marnerově nepřesné střele se k dorážce dostal Nazem Kadri. Hostující brankář Connor Hellebuyck náporu odolal, stejně jako si pak poradil s další střelou Morgana Riellyho.
21:12'
Druhá třetina začala v trochu mírnějším tempu, než se hrála ta první. Dopředu nyní mohou domácí.
20:31'
Blake Wheeler neměl v mezikruží příliš času na zakončení, a tak jeho střela nebyla razantní, ani přesná.

Přesilové hry: 0/1:1/2

Nejvíce střel: Patrick Marleau, Auston Matthews a Ron Hainsey 2 – Kyle Connor a Jacob Trouba 3
Největší čas na ledě: Nikita Zajcev 7:47 – Dustin Byfuglien 8:42
První dějství dnešního utkání nabídlo doslova strhující podívanou, především jeho úvodní minuty. Maple Leafs si místy dokázali vytvořit obrovský tlak, paradoxně však prohrávají. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě Kyle Connor, který využil přesilovou hru po parádní přihrávce od Blakea Wheelera. Winnipeg tak po 20 minutách hry vede nad Torontem 1:0.
20:00'
20:00'
Po vzájemné strkanici v samém závěru první třetiny dostávají menší tresty za hrubost John Tavares a Tyler Myers. Druhá třetina tak začne hrou čtyři na čtyři.
19:37'
První třetina se už zřejmě dohraje bez gólu, John Tavares si nyní příliš neporozuměl s Mitchem Marnerem.
19:01'
Kadrimu se znovu nepodařilo udržet v útočném pásmu puk, domácím se však kotouč rychle vrátil na hokejky.
18:33'
Frédérik Gauthier je na ledě, druhé oslabení tentokrát přečkali Maple Leafs bez inkasované branky.
18:09'
Nikolaj Ehlers našel před brankou Bryana Littlea, který tváří v tvář Frederiku Andersenovi selhal!
17:41'
Parádní práce Pära Lindholma ve vlastním oslabení znamená další vyhození na straně Maple Leafs.
17:10'
Toronto se v oslabení zatím brání slušně, už dvakrát se podařilo domácím osvobodit.
16:33'
Winnipeg si zahraje další přesilovou hru poté, co Frédérik Gauthier zdržoval na vhazování po zakázaném uvolnění.
16:33'
Zakázané uvolnění na straně Maple Leafs, vhazovat se bude před brankou Frederika Andersena.
16:15'
Josh Leivo sice šikovně vložil hokejku do nahození od modré čáry, kotouč však usměrnil nad branku.
15:42'
Opět strhující momenty na obou stranách. Nejdříve Nazem Kadri netrefil přihrávku, na druhé straně mířil Tyler Myers bekhendem mimo branku.
15:07'
Nazem Kadri se s pukem neprokličkoval až do útočné třetiny, Maple Leafs musí začít od vlastní branky.
14:33'
Connor Hellebuyck si poradil se střelou Morgana Riellyho od modré čáry i s následnou dorážkou Austona Matthewse z velmi nebezpečného prostoru před brankou!
14:16'
Zakázané uvolnění na straně Winnipegu, vhazovat se bude po levé ruce Connora Hellebuycka.
14:01'
John Tavares se úžasně prokličkoval až do útočné třetiny, přihrávka na Mitche Marnera ale nebyla přesná.
13:23'
Connor Brown nedokázal ve slušně se rozvíjejícím útoku finální přihrávku, Tyler Myers odvedl výbornou defenzivní práci.
12:49'
Mark Scheifele se z ničeho nic ocitl ve slušné palebné pozici, z otočky však nastřelil jen nohu Austona Matthewse.
12:27'
Patrick Marleau přišel v útočném pásmu o kotouč, Adam Lowry se na druhé straně rovněž nedostal příliš daleko.
11:53'
Další přechod čtvrté útočné formace Toronta do útočného pásma končí postavením mimo hru.
11:34'
Frédérik Gauthier získal puk v útočném pásmu a rychle našel v solidní pozici Joshe Leiva, jeho pokus mířil mimo tři tyče.
11:00'
John Tavares se snažil s pukem vytočit zpoza branky, což se mu povedlo, kotouč však následně schoval do lapačky Connor Hellebuyck.
10:30'
Postavení mimo hru nepustilo hosty do dalšího útoku, po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
10:11'
Inkasovaná branka trochu zchladila atmosféru v toronstké Scotiabank Areně, po úvodním tlaku domácích hodně zamrzí...
09:38'
Hosté si v přesilové hře dávali dost těžké přihrávky, nakonec z kombinace vytěžili ale gól. Dustin Byfuglien předal puk Blaku Wheelerovi a ten krásnou přihrávkou našel před brankou volného KYLA CONNORA, tomu už zbývalo jen přehodit ležícího Andersena. Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.
08:47'
Maple Leafs se v oslabení zatím brání v absolutním klidu, už dvakrát se jim podařilo vyhodit.
08:14'
Nazem Kadri nešetrně narazil Jacoba Trouba na mantinel a je vyloučen za vražení na hrazení. Obránce Jets si pak k situaci sice řekl také své, jeho počínání ale rozhodčí nechali bez trestu. Přesilovka pro Winnipeg.
07:50'
Další ránu Morgana Riellyho srazil Connor Hellebuyck do ochranné sítě. Po dlouhé době se přerušuje, po komerční přestávce se bude vhazovat v obranné třetině Jets.
07:22'
Tlak Maple Leafs pokračuje! Riellyho střela skončila mimo tři tyče, další pokus Austona Matthewse na boční síti.
06:50'
Morgan Rielly dokázal prostrčit kotouč před branku, kde číhal Patrick Marleau. K dorážce se veterán nedostal.
06:31'
Mitch Marner se efektní přihrávkou snažil uvolnit Zacha Hymana, ten se ke střele nedostal.
05:58'
Pokračuje se ve strhujícím tempu, v útoku je opět Toronto, které má na ledě druhý útok vedený Johnem Tavaresem.
05:24'
Jake Gardiner vypálil nebezpečně od modré čáry, jeho rána skončila těsně nad Hellebuyckovou brankou.
04:53'
Dustin Byfuglien skáče z trestné lavice na led, Winnipeg hraje v plném počtu.
04:32'
Na druhé straně se do přečíslení dvou na jednoho dostali hosté, Mark Scheifele svou střelou nastřelil jen výborně blokujícího Morgana Riellyho.
04:17'
Po parádní přihrávce Mitche Marnera se do obrovské příležitosti dostal Auston Matthews, zívala na něj prázdná branka, nastřelil však jen tyčku!
03:50'
Domácím se zatím početní výhoda nedaří, Andrew Copp už potřetí dokázal vyhodit.
03:21'
Winnipegu se podařilo krátce po vhazování vyhodit. O chvíli později se dostal ke střele Patrick Marleau, jeho pokus byl zblokován.
02:53'
Uvidíme první přesilovou hru v utkání, zahraje si ji Toronto. Za sekání je vyloučen hostující obránce Dustin Byfuglien.
02:42'
Connor Hellebuyck musel poprvé zasahovat proti střele Johna Tavarese, na druhé straně se po rychlém brejku dostal do šance Dustin Byfuglien, ztroskotal na Andersenovi.
02:14'
Icing odpískán tentokrát na druhé straně, vhazovat se bude před brankou Frederika Andersena.
01:55'
Zakázané uvolnění Jets vrátí hru zpátky před branku Connora Hellebuycka.
01:37'
Poprvé v útoku se ukázali také Maple Leafs, nevystřelili však ani na branku a Martin Marinčin následně neudržel útočné pásmo.
01:05'
Winnipeg pokračuje ve výborném úvodu zápasu, Andersen musel krotit stelu Joshe Morrisseye, poté se před jeho brankou vytvořil závar, který mu pomohli vyřešit spoluhráči.
00:42'
Frederik Andersen si v klidu poradil s nahozením svého krajan Nikolaje Ehlerse od modré čáry, kotouč odrazil až do ochranné sítě.
00:19'
Poprvé se přerušuje kvůli hře vysokou holí v podání domácích hráčů, vhazovat se bude po levé ruce Frederika Andersena.
00:01'
Kanadská hymna je za námi, nyní už tak nic nebrání úvodnímu vhazování dnešního utkání!
Oba týmy už jsou na ledové ploše, za malou chvilku zazní kanadská hymna.
Utkání začne s několikaminutovým zpožděním, jak je u NHL už zvykem.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov – Marleau (A), Matthews, Kapanen – Hyman, Tavares (A), Marner – P. Lindholm, Kadri, Co. Brown – Ennis, F. Gauthier, Leivo.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers – Ehlers, Scheifele (A), Wheeler (C) – Connor, Little, Laine – Copp, Lowry, B. Tanev – Lemieux, Roslovic, Perreault.

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Kovachik, Alphonso.

Martin Marinčin (TOR) – 3 zápasy, 0 bodů
Winnipeg Jets

Stejně jako Toronto, tak i Winnipeg patří mezi jednoho z favoritů na zisk Stanley Cupu. I Tryskáčům se v úvodu nového ročníku daří, v 11 zápasech posbírali 15 bodů a drží se na špici natřískané Centrální divize, i Západní konference. Před Jets jsou jen Predátoři z Nashvillu a Lavina z Colorada.

Winnipeg nemá mezi svými řadami tak bodově vyčnívající jedince jako Toronto, pravidelně boduje větší počet hráčů. Nejvíce bodů zatím posbíral útočník Mark Scheifele, který je na 11 zápisech (5+6), jen o bod pak zaostávají Kyle Connor a Blake Wheeler.

Nejproduktivnější hráč: Mark Scheifele – 11 bodů (5+6)
Nejlepší střelec: Mark Scheifele a Kyle Connor – 5 gólů
Nejproduktivnější obránce: Jacob Trouba a Josh Morrissey – 7 bodů (1+6)
Brankářská jednička: Connor Hellebuyck – 8 zápasů, 4 výhry, průměr obdržených branek 2,99, úspěšnost zákroků 90,7 %, žádné čisté konto
Toronto Maple Leafs

Mike Babcock dokázal s Torontem během pár let doslova zázraky, jeden z nejhorších týmů přetransformoval na jednoho z favoritů na Stanley Cup. Maple Leafs se navíc prezentují parádním hokejem. Týmu se velkým potenciálem se daří i na startu nového ročníku, z deseti zápasů vyhrál sedm a se 14 body se drží na 2. místě ve Východní konferenci.

Maple Leafs střílí velké množství branek (38, 2. nejlepší po Coloradu), což se samozřejmě odráží i na individuálních statistikách. Auston Matthews je s deseti góly nejlepším střelcem ligy, s 16 body pak zaujímá 3. místo v kanadském bodování. Daří se i obránci Morganu Riellymu, útočníkovi Mitchi Marnerovi a nově příchozí hvězdě Johnu Tavaresovi.

Nejproduktivnější hráč: Auston Matthews – 16 bodů (10+6)
Nejlepší střelec: Auston Matthews – 10 gólů
Nejproduktivnější obránce: Morgan Rielly – 14 bodů (4+10)
Brankářská jednička: Frederik Andersen – 8 zápasů, 5 výher, průměr obdržených branek 2,66, úspěšnost zákroků 91,6 %, žádné čisté konto
Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího hokeje! Nejlepší soutěž na světě NHL má za sebou necelý měsíc a už se dostala do pořádného tempa. Noc ze soboty na neděli nabídne pořádnou porci 11 zápasů. V našem online přenosu budeme sledovat velmi zajímavý duel mezi Toronto Maple Leafs a Winnipeg Jets. Utkání začne pár minut po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.