NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Edmonton - 17. prosince 2018   04:00

Vancouver
Vancouver
31:49' Edler (Boeser, Horvat) • 34:46' Boeser (B. Hutton, Markström) • 43:04' Pettersson (Goldobin, Boeser) • 58:18' Horvat (Roussel, Edler)
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)
Edmonton
Edmonton
21:40' Nugent-Hopkins  (Khaira, A. Larsson) • 55:50' Chiasson  (McDavid, Nurse)

Československá stopa v utkání

Do zápasu nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.
Střely na branku v zápase

Vancouver Canucks: 29

Edmonton Oilers: 22
Utkání v Rogers Areně sledovalo 18 036 diváků.
Je konec, Vancouver Canucks nakonec uhlídali své vedení a připisují si proti Edmontonu důležitou výhru 4:2. Hosté sice byli v první třetině lepší a tvořili si více šancí. Jenže nedali žádnou branku. Prostřední dějství naopak nezvládli, stejně jako třetí třetinu. Kosatky sice dovolily na konci střetnutí jednu akci první útočné formaci hostů, ale jinak si lajnu Connora McDavida hlídaly skvěle. I to je důvod, proč se dnes radují z oprávněné výhry v základní hrací době. Rozhodující trefu zapsal mladý šikula Elias Pettersson. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký začátek týdne.
59:53'
Ještě jedno přerušení kvůli zakázanému uvolnění.
59:32'
Benning musel zpátky do obranné třetiny pro kotouč. To už ale moc času nezbývá, Vancouver může zůstat v klidu.
59:15'
Je tu poslední minuta základní hrací doby a pravděpodobně také celého zápasu, ještě ale nepředbíhejme.
58:18'
Vancouver právě vstřelil branku!
Jenže Edmontonu se risk vůbec nevyplatil, brzy totiž inkasuje. Sotva Mikko Koskinen odjel z branky, udělali hosté chybu na modré útočné čáře. A toho okamžitě využil BO HORVAT, jenž kotouč poslal do odkryté sítě. Tohle budou Oilers dohánět těžko, ale jistě ještě zkusí hru v šesti. Asistence: Antoine Roussel, Alex Edler.
58:04'
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny. Mikko Koskinen už opustil branku a hosté to zkusí v šesti.
57:45'
Edmonton Oilers si dle očekávání vybírají oddechový čas.
57:43'
Alex Chiasson měl na hokejce vyrovnání. Ale z pozice před brankovištěm mířil těsně vedle pravé tyče. Málem z něj byl edmontonský hrdina závěru zápasu.
57:18'
Dá se očekávat, že hosté zanedlouho odvolají brankáře. Nejprve ale budou potřebovat trvale získat útočné pásmo.
56:58'
Na řadě je poslední komerční pauza. Poté se určitě ještě máme na co těšit.
56:58'
Tak teď je Edmonton hodně aktivní a dělá vše pro vyrovnání. Je znát, že hosty branka hodně nakopla.
55:50'
Edmonton právě vstřelil branku!
Jenže tentokrát už Canucks rychlého McDavida neuhlídali. Kapitán Oilers nabruslil po pravém mantinelu, načež najel do oblíbeného místa za branku soupeře. Odtud zadovkou ukázkově našel volného ALEXE CHIASSONA, který snížil na rozdíl jediného zásahu. Takže nás v závěru ještě čeká drama o výsledek. Asistence: Connor McDavid, Darnell Nurse.
55:36'
Na ledě je nyní častěji také hostující kapitán McDavid, toho si ale Kosatky od začátku zápasu velmi dobře hlídají.
55:15'
Hned tři bránící hráči Canucks se vrhli na jednoho útočícího v bílém dresu. Je zjevné, že domácí jsou při obranné práci na konci zápasu opravdu důslední.
54:33'
Caggiula nahrával puk napříč útočným pásmem na Benninga. Ten sice kotouč dostal, ale už moc pozdě na to, aby mohl zakončovat.
54:06'
Draisaitl zavezl puk do pásma, pak nahrál na Chiassona. Jenž první útočná formace Oilers dnes není v takové formě jako obvykle, opět selhala.
53:23'
Dobrá práce Mikka Koskinena, který nejprve vykryl střelu z dálky, pak zvládl i dorážky na brankovišti. Vancouver byl kousek od pojišťující branky.
53:09'
Obránci Canucks jsou poslední dobou s rozehrávkami hodně rozvážní, což se jim vyplácí. Už dlouho nikdo neudělal žádnou větší chybu.
52:35'
Brodziak se v útočném pásmu natahoval po kotouči, ale Hutton jej pohotově zastavil a nedovolil žádné komplikace.
52:07'
Je pomalu čas, aby hosté začínali otevírat zadní vrátka. Moc času do konce základní hrací doby už jim nezbývá a aktuálním tempem se do šancí dostanou jen těžko.
51:35'
Nugent-Hopkins si nahodil puk do rohu, kde byl také jako první. Už se ale s nikým ve stejném dresu nedostal dále do kombinace.
51:05'
Leivo jen nahodil z dálky na Koskinena, ten se rozhodl rychle rozehrát. Ale zase to k ničemu nevedlo, akce Oilers skončila ještě ve středu kluziště.
50:48'
Tanev to zkusil střelou zápěstím z dálky, ale na Koskinena si nepřišel. Je tu komerční přestávka, za pár okamžiků budeme pokračovat.
50:20'
Markström si po špatné rozehrávce soupeře zahrál s kotoučem. Ale je evidentní, že domácí se teď už nikam za každou cenu tlačit nebudou.
49:59'
Další zakázané uvolnění v podání Canucks, už druhé v krátkém časovém rozmezí.
49:35'
Larsson chtěl odčinit branku při svém vyloučení a pálil v rychlosti mezi kruhy. Jenže jeho rána z první nebyla vůbec dobrá, trefila jen mantinel za brankou.
49:11'
Na druhé straně hrací plochy pro změnu zákrok Koskinena, který se blýskl zásahem lapačkou. Teď ale Oilers potřebují hlavně zabrat směrem dopředu.
48:50'
Puljujärvi hledal před brankovištěm Jonese, ten měl ale obsazenou hokejku. Pak mu kotouč těsně přeskočil hůl na brankovišti, jinak by dával do prázdné klece.
48:20'
Virtanen nevyhrál závod o puk a po Petterssonově vyhození se píská zakázané uvolnění. Výhoda útočného pásma pro edmontonské mužstvo.
48:03'
Leivo si najel za branku Koskinen a tam čekal, jaké se naskytne místo. Nakonec volil nahrávku na spoluhráče k mantinelu, která se mu ale nepovedla.
47:26'
Máme tu komerční pauzu, za chvíli ale budeme pokračovat.
47:06'
Pettersson je ve třetím dějství hodně vidět, nyní nabíjel na střelu Huttonovi. Obránce Canucks ale hodně minul tři červené tyče.
46:36'
Hra se po několika rychlých akcích trochu uklidnila a hraje se více ve středním pásmu. Odtud chtěl zaútočit Brock Boeser, ale neměl podporu spoluhráčů.
46:10'
Až nyní rozhodčí použil píšťalku, protože Edmonton Oilers vyhodili na zakázané uvolnění. Hra se vrací na jejich území.
46:00'
Čas pro Edmonton nyní rychle ubíhá, navíc se hraje takřka bez přerušení.
45:22'
Také Jake Virtanen v nadějné pozici na hraně útočného pásma. Měl ale problém, že se mu nikdo zavčas nenabídl na přihrávku.
44:55'
Na druhou stranu hrací plochy se opět vydával Elias Pettersson, za podpory Stechera. Tahle dvojice ale úspěšná nebyla.
44:35'
Edmonton se snaží odpovědět, ale zatím marně. Všechny puky míří mimo domácí zařízení.
43:04'
Jak se využívají přesilovky? Zeptejte se ve Vancouveru, tam to dnes dobře vědí. Třetí využitá početní výhoda v zápase. A opět to trvalo jen pár vteřin po buly. Kotouč se dostal postupně až na pravý kruh, kde stál na zakončení z první připravený ELIAS PETTERSSON. Krásným zakončením pod horní tyčku vstřelil svůj další gól nováčkovského ročníku. Larsson na trestné lavici jen zlostně mrštil lahví. Asistence: Nikolaj Goldobin, Brock Boeser.
42:48'
Dnes už třetí technický přestupek pro Edmonton. Nyní puk přes mantinel vyhodil Adam Larsson, který tak dostává dvě minuty za zdržování hry. Hodně zbytečná chyba.
42:20'
Connor McDavid hledal nahrávkou zpoza branky volnou hokejku některého spoluhráče. Obrana domácích ale dokázala veškerému nebezpečí zabránit.
42:08'
Vancouver Canucks vyhazují na zakázané uvolnění, hra se přesune před jejich gólmana.
41:50'
Benning už byl s přechodem o něco úspěšnější. Když ale posunul na Lucice, celá akce Oilers rychle skončila.
41:15'
Nurse a Kharia vyvezli puk přes střední pásmo dopředu. Jenže za modrou čáru už se nedostali, zvolili nevhodnou kombinaci.
40:40'
Tanev zavezl kotouč zpátky před svou branku, ale musel být hodně opatrný. Měl totiž na zádech hráče, a kdyby pochybil, budou z toho velké trable.
40:10'
Puljujärvi chtěl hned po buly ve středovém kruhu zkusit štěstí akcí dopředu. Ale obrana Canucks mu stačila zavčas vystavit stopku.
40:01'
Za chvíli odstartuje třetí třetina utkání. Udrží Canucks své vedení a dojdou si pro dva body za výhru?
Střely na branku po dvou třetinách

Vancouver Canucks: 22

Edmonton Oilers: 14
To je druhé třetiny všechno. Už jsme viděli góly, a to dokonce tři. Nejdříve šel sice do vedení Edmonton, ale pak se dvěma rychlými góly ve dvou přesilovkách dostali do vedení Canucks. Čeká nás ale jistě napínavý závěr, protože jednobrankový náskok nic neznamená. Kdo si dnes nakonec odnese výhru?
40:00'
39:55'
Ještě přeci jen jedno přerušení. Kotouč se totiž ze středního pásma odrazil někam mezi diváky.
39:25'
Ještě to zkusil Gravel, ale vypadá to, že do konce prostřední části už další branku neuvidíme.
39:02'
Hosté jsou kompletní, tentokrát tedy oslabení zvládli. I tak si ještě musí dávat pozor na to, co se děje kolem jejich klece.
38:34'
Podobně dopadl také Leivo, který se zkoušel prosmýknout kolem mantinelu. Možná mohl ještě spíše volit nahrávku.
38:04'
Už běží druhá polovina hostujícího oslabení. Hutton zkusil dostat domácí do útočného pásma, ale obránci Oilers byli proti, opět v pohodě vyhodili.
37:39'
Goldobinovo zakončení minulo branku. Pak sice ještě přišly dorážky, ale Mikko Koskinen je měl všechny pod kontrolou. Načež přerušil hru.
37:07'
Také na úvod dalšího oslabení se Edmonton osvobozuje. Ale jde vidět, že Kosatky mají velkou chuť se prosadit i ve třetí početní výhodě za sebou.
36:47'
A je to další trest pro Oilers, kteří dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Jde je odsedět Drake Caggiula.
36:47'
Je tu komerční přestávka, po ní se bude vylučovat. Uvidíme, na které to bude straně.
36:10'
Po delší době v možnosti také hosté, ale pouze se střelou z dálky. Oilers jsou v posledních minutách spíše v útlumu.
35:44'
A hned měl Koskinen další práci, proti střele soupeře musel vytáhnout zákrok ramenem.
34:46'
Dvě přesilovky ve druhé třetině, dva góly. Taková je bilance Canucks. Jak byl doposud hostující brankář Mikko Koskinen jistý, nyní si vybral slabší chvilku. BROCK BOESER se rozjel po pravé straně a na nic nečekal. Vypálil střelou zápěstím a propálil finského gólmana ve službách Oilers mezi betony. Domácí tak využili dvě početní výhody v řadě, velmi dobrý počin. Asistence: Ben Hutton, Jacob Markström.
34:20'
Canucks se mají už delší dobu problém dostat do útočného pásma. Je vidět, že Oilers velmi dobře hlídají vlastní modrou čáru.
33:43'
Se střelou Brocka Boesera si Koskinen poradil betonem, potom už Edmonton stačil vyhodit přes všechny čáry.
33:22'
A je tu navíc další šance pro domácí mužstvo. Dvě minuty za zdržování hry dostává edmontonský Gravel. Takže je tu dokonce možnost pro Kosatky jít do trháku.
33:05'
A Canucks navíc pokračují v tlaku. To je vůbec poprvé v zápase, co soupeře dokázali dostat pod vytrvalejší tlak. Uvidíme, zda to vydrží.
31:49'
Vyloučený Jones se na trestné lavici moc dlouho neohřál. Canucks totiž situaci po vhazování sehráli parádně. Krásnou kombinací dostali kotouč až na levý kruh, kde byl na střelu z první připravený ALEXANDER EDLER. Ten tvrdou peckou propálil Mikka Koskinena a poprvé v zápase rozradostnil halu. Jestli se úvodní přesilovka Canucks nepovedla, tahle byla přesný opak. Asistence: Brock Boeser, Bo Horvat.
31:40'
Vancouver má šanci před koncem druhé třetiny vyrovnat, zahraje si totiž početní výhodu. Menší trest za držení inkasuje hostující hokejista Caleb Jones.
31:00'
Canucks opět odvádí dobrou obrannou práci, ale budou muset ukázat i něco do útoku. Gudbransonova střela z dálky totiž k brance neproletěla.
30:28'
Edmonton potřeboval vystřídat, takže Darnell Nurse jen nahodil kotouč po mantinelu a získal tak pro své spoluhráče dostatek času.
30:05'
Markström docela odvážně vyjel rozehrávat z branky, když měl kolem sebe dva protihráče. Ale složitou situace docela obstojně zvládl.
29:39'
Mikko Koskinen musel nadvakrát likvidovat šance domácích útočníků, čisté konto ale opět udržel. Finský dlouhán je v posledních zápasech opravdu ve skvělé formě.
29:16'
Vyhození Kosatek přes všechny čáry tentokrát nepramení v zakázané uvolnění. A tak Tanev mohl pokračovat v útočné akci.
28:50'
Ve středním pásmu se Virtanen srazil s Draisaitlem. Díky tomu pak domácí mohli nečekaně vyrazit dopředu. Ani tentokrát si však nepřipsali střelu na branku.
28:25'
Vancouver se tlačí za vyrovnáním, ale většinou po přechodu modré čáry přijde o kotouč. Na tomhle ještě domácí potřebují v zápase zapracovat.
27:57'
Bude se vhazovat v obranné třetině hostů, ale až po komerční pauze.
27:39'
Brock Boeser musel vypomoci s obrannou prací, protože Edmonton zatlačil. A nakonec se to vyplatilo, protože hosté neměli čas ani prostor zakončovat.
27:14'
Už se hraje dlouho bez přerušení, to by mohlo přinést nějakou šanci na jedné či a druhé straně hrací plochy. Zatím ale útočníci na své příležitosti čekají.
26:46'
Na druhé straně zahrozil aktivní Khaira. Trefil ovšem jen betony soupeřova brankáře, který byl na jeho zakončení připraven.
26:25'
Koskinen pomohl spoluhráčům s rozehrávkou, ale málem pochybil. Z toho pro něj mohly být vážné komplikace.
25:52'
Alex Edler je zpátky na ledové ploše, tahle početní výhoda se Olejářům vůbec nepovedla. Markström neměl při oslabení svého týmu prakticky žádnou práci.
25:30'
Lucic zkoušel tečovat puk na brankovišti, ten se tam nakonec ale vůbec nedostal. Následoval další vyhození v podání Canucks.
24:58'
Polovina početní převahy hostů je pryč a Canucks se opět osvobozují. Ani přesilovka Edmontonu zatím není moc dobrá, stejně jako předtím ta domácí.
24:30'
McDavid už pro hosty šikovně získal útočnou třetinu a posunul na Draisaitla. Ten ale pokazil kombinaci s obránci a pro Oilers z toho ani teď nic nebylo.
24:04'
Canucks však začínají oslabení dobře. Vyhráli vhazování a hned vyhodili, a to dokonce dvakrát po sobě.
23:47'
Jsou du ale další komplikace pro Kosatky. Alex Edler totiž dostává dvě minuty za vysokou hůl, takže Edmonton začne svou první přesilovou hru v zápase.
23:30'
Tanev a Boeser si vyměnili puk, druhý jmenovaný chtěl následně zakončovat. Jenže to se mu nepovedlo, měl před sebou dva bránící hráče.
23:07'
Úvodní branka očividně nakopla i Canucks, protože jsou nyní aktivnější a tvoří si jednu šanci za druhou.
21:40'
Úvod prostřední části už nám branku přeci jen přinesl. Vypadalo to, že Canucks mají situaci pod kontrolou, ale Elias Pettersson před vlastní brankou na pravém kruhu ztratil puk. Toho hosté okamžitě využili, k zakončení se samotný před brankou dostal útočník RYAN NUGENT-HOPKINS. Nabídkou nepohrdl, brankáři Markströmovi nedal šanci. Vancouver tak bude muset dohánět. Asistence: Jujhar Khaira, Adam Larsson.
21:09'
McDavid získal pro svůj tým útočné pásmo a rozdal kotouč na obránce Larssona. Ten ale byl v moc nevýhodné pozici na to, aby mohl zakončovat.
20:22'
I podruhé letěl kotouč přes všechny čáry, ale tentokrát s tečí. Koskinen si pak musel po zakončení Taneva sáhnout na kotouč a dávat pozor, co se před ním děje.
20:06'
Moc dlouho se nehrálo, Canucks okamžitě vyhodili na zakázané uvolnění a budou se muset přesunou před svého brankáře.
20:01'
Za pár okamžiků začne druhá třetina utkání. Dočkáme se v ní první branky?
Střely na branku v první třetině

Vancouver Canucks: 7

Edmonton Oilers: 10
První třetina je u konce, branku jsme ale zatím neviděli. Budeme si na ni tedy muset počkat minimálně do druhé třetiny. Šance ale k vidění byly, především ze strany Edmontonu. Většina střel ale zatím míří mimo branku, nebo do výstroje gólmanů. Ujme se v prostřední části někdo vedení?
20:00'
19:28'
Edler dobrým obranným zákrokem zastavil rozjetého Khairu. Ten byl v zajímavém průniku, ale ke střeleckému pokusu už se nedostal.
19:02'
Je tu poslední minuta úvodní části, Mikko Koskinen ještě raději přerušil hru. Bylo kolem něj totiž až příliš rušno.
18:35'
Vypadá to, že první třetina už se dohraje relativně v poklidu. Hraje se teď hodně ve středním pásmu.
18:05'
Leivo posunul na Boesera a ten bez čeká zakončoval. Opět ale netrefil klec, o pořádná kus přestřelil horní tyčku.
17:39'
Brodziakova střela z první také nenašla svůj cíl. Ale je tu další pasáž, kdy se Edmonton dostává do zajímavých šancí.
17:06'
Caggiulova pecka od modré čáry se zastavila až o betony švédského brankáře ve službách Canucks. Naštěstí pro domácí už pak nikdo v bílém dresu nečekal na dorážku.
16:34'
Canucks zase zahrozil McDavid, v první třetině už poněkolikáté. Následná nahrávka z otočky mu ale vůbec nevyšla, takže si domácí mohli oddechnout.
16:02'
Oilers vyhodili přes všechny čáry, ale puk ještě někdo tečoval, takže rozhodčí hru nepřerušili. Potom rozjetého Taneva zastavil dobře bránící Gravel.
15:27'
Odvážného Leiva zastavil při přechodu modré čáry ofsajd, někdo ze spoluhráčů mu do útočné třetiny přejel rychleji, než bylo potřeba.
15:08'
Markström pomohl spoluhráčům s rozehrávkou za brankou. Musel ale dávat pozor, protože měl za zády dva hladové soupeře.
14:54'
Zajímavé Stecherovo nahození z dálky od mantinelu. Koskinen si ale kotouč našel lapačkou a přerušil hru. Zatím se finský brankář nenechává ničím rozhodit.
14:42'
Ještě jedna komerční přestávka v první třetině, potom už budeme pokračovat v jejím zbytku.
14:34'
Connor McDavid a jeho odvážné sólo po pravém mantinelu. Nikdo ho nezastavil, ale kapitán Oilers netrefil zařízení podle svých představ.
14:07'
Hosté jsou kompletní a mohou pokračovat v útočném snažení. Vancouver bude muset ještě na přesilovce zapracovat, ta první se mu příliš nepovedla.
13:40'
Po Boeserově dorážce puku z brankoviště už obránci Oilers vyhazují přes všechny čáry. Tohle oslabení hostující celek bez větších potíží zvládne.
13:20'
Až nyní Petterssonova rána bez přípravy, která ale pouze orazítkovala mantinel za brankou.
12:50'
Boeserova chyba na modré čáře málem stála Canucks trable. Ani teď se Vancovuer nedostal do pásma, aby mohl vytvořit nějakou kombinaci.
12:21'
Jenže zatím mají domácí usadit se kolem Koskinenovy klece. Edmonton nadvakrát vyhodil přes všechny čáry a měl tak možnost vystřídat.
11:53'
Máme tu první vyloučení zápasu. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Puljujärvi, takže Canucks se poprvé mohou na delší dobu usadit v útočné třetině.
11:36'
Poprvé v zápase se výrazněji ozývají domácí fanoušci, kteří by rádi viděli také nějakou šanci svého týmu.
11:08'
I po dalším buly se hned na puk dostali hokejisté Edmontonu. Nugent-Hopkins zakončoval přes dva bránící hráče, ale branku netrefil.
10:50'
Oilers se dostali do ofsajdu, což bylo pro domácí štěstí, jinak by hostující hokejista unikal sám na branku. Takhle máme přerušenou hru a na řadě je komerční pauza.
10:14'
Z přečíslení na druhou stranu však paradoxně mohli udeřit domácí. Loui Eriksson ale minul střelou zápěstím horní tyčku.
09:50'
A další rána, tentokrát od někoho z obránců. Vancouver se začíná dostávat pod docela velký tlak.
09:21'
Gravel zkusil nadvakrát překonat Markströma, ani jednou ale neuspěl. Zatím je to domácí brankář, kdo drží v první třetině svůj tým nad vodou.
08:58'
Elias Pettersson a jeho odvážný průnik po levé straně, který skončil střelou. Tu musel Mikko Koskinen vytěsnit do ochranné sítě. Následuje nové buly.
08:34'
Goldobin nevydoloval puk zpod bruslí soupeře, Edmonton potom vyhodil trošku zbytečně na zakázané uvolnění.
07:55'
První útočná formace hostů dělá Vancouveru velké potíže. Tentokrát se sice nedostala ke střele, ale nadělala v obranné třetině domácích hodně neplechy.
07:23'
McDavid to zkusil zakončením zápěstím zpoza pravého kruhu. Zajímavý pokus, ale hodně nepřesný, letěl vedle pravé tyčky.
06:50'
I Brock Boeser to zkoušel srdnatě, ale nedostal se zavčas v útoku na puk. Canucks mají problém dostat se vůbec na území soupeře a něco tam vytvořit.
06:25'
Puljujärvi nadvakrát vybojoval útočné pásmo, pak ještě musel o kotouč bojovat u mantinelu. Nakonec z toho pro hosty žádná možnost nepramenila.
06:02'
Teď už měl Koskinen těžší práci. Hned po buly na něj přiletěla tvrdá rána, kterou schoval do lapačky. A následuje komerční pauza, pokračovat budeme za chvíli.
05:52'
Mikko Koskinen drží kotouč, ovšem opět neměl žádnou těžkou práci, pouze na něj přiletělo nahození z dálky.
05:36'
Dlouhá pasáž bez přerušená napomáhá útočnému hokeji. Leon Draisaitl byl tím, kdo se nyní hnal rychle k zadnímu mantinelu za kotoučem.
05:10'
Benning a další střela hostujícího týmu. Edmonton je zatím v úvodu střetnutí nebezpečnější, minimálně se dostává do více střeleckých příležitostí.
04:35'
Teď už ale kličkující Milan Lucic v pravém útočném rohu. Nedokázal nicméně z otočky přesně najít hokejku spoluhráče.
04:06'
Také Ryan-Nugent Hopkins měl problém s přechodem přes modrou čáru. Samotnému se mu totiž nepodařilo proskočit mezi dvěma bránícími hráči a vypálit.
03:37'
Edmonton chtěl až moc rychle do útočné třetiny, na modré čáře jej zastavilo postavení mimo hru.
03:07'
Po delší době akce Kosatek. Bo Horvat to zkusil sám přes střední pásmo, obrana Oilers mu ale vystavila důraznou stopku.
02:33'
Spooner zahrozil zakončením zápěstím z pravého kruhu. Pak ještě přišly dvě nebezpečné dorážky na domácím brankovišti. S oběma si ale brankář Markström poradil. Ale Edmonton začíná kousat.
02:10'
Střela Adama Larssona od modré čáry neprošla až k brance, bránící hokejisté ji zblokovali. Potom Canucks vyhodili na zakázané uvolnění.
01:45'
A už se do akce pustil také Connor McDavid. Na bránícího Taneva vyzrál, zakončení mu však nevyšlo.
01:08'
Oba týmy jsou v úvodních okamžicích hodně aktivní. Za Edmonton to znovu zkoušel Alex Chiasson, ale u mantinelu nevybojoval kotouč.
00:20'
Puljujärvi hledal nahrávkou na pravou stranu najetého spoluhráče, jenže ten dostával kotouč na dlouhou hokejku. A tak se hosté k první střele nedostali.
00:09'
A Mikko Koskinen okamžitě první zákrok, i když to pro něj nebylo nic těžkého.
00:05'
Na úvodním vhazování ve středovém kruhu se napoprvé zadařilo domácím hokejistům, kteří už hledají cestu dopředu.
00:01'
Už si jen vyslechneme kanadskou hymnu a budeme moci začít.
Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Začneme zhruba za 10 minut.

Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Goldobin, Horvat, Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Gaudette, Eriksson – Gagner, Beagle, Motte.

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Nurse, A. Larsson, Gravel, Jones, Garrison, Benning – Chiasson, McDavid, Draisaitl – Khaira, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Lucic, Brodziak, Kassian – Caggiula, Spooner, Rieder.

Rozhodčí: Rank, Kozari – Smith, Devorski.
Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat duel dvou kanadských týmů z Pacifické divize. Narazí na sebe Edmonton Oilers a Vancouver Canucks.

Ani v jednom týmu nenastupuje český nebo slovenský hráč.
Předchozí vzájemné utkání

Je už sice prosinec, ale týmy na sebe narazí poprvé v sezoně. Naposledy se setkaly na konci minulé základní části. Letos v dubnu Edmonton Oilers porazili Vancouver Canucks 3:2 po nájezdech.
VANCOUVER CANUCKS

Canucks patří k týmu, které to na postupová místa v Pacifické divizi mají stále daleko. I proto pro ně bude domácí střetnutí proti Edmontonu důležité. Jak po bodové, tak po psychické stránce. Vancouver se dokázal minule zvednout z porážky na ledě Nashvillu (3:4 po prodloužení) a doma v sobotu jednoznačně udolal Philadelphia Flyers 5:1. O své výhře přitom rozhodl prakticky během první třetiny, kdy skóroval třikrát. Celkově Kosatky zvítězily čtyřikrát z uplynulých pěti duelů, takže si vedou podobně jako jejich dnešní soupeř. Předtím však sbíraly jednu porážku za druhou, kvůli tomu teď v pořadníku musí dohánět manko.

Pro někoho možná nečekané, ale týmové statistiky táhne mladý Švéd Elias Pettersson (16+18), který je zároveň nejlepším střelce svého týmu. A to byl ještě pár zápasů na marodce. Dále se daří Bo Horvatovi (15+15) nebo Brocku Boeserovi (11+9).
EDMONTON OILERS

Hokejisté Edmontonu chtějí po loňské zpackané sezony spravit chuť fanouškům a postoupit do play-off. Sezonu nezačali úplně dobře a začali se potácet u dna Pacifické divize. Jenže pak došlo k výměně koučů, mužstvo převzal zkušený Ken Hichcock a nyní mají Oilers solidní formu. Vyhráli pět z předchozích šesti utkání, díky čemuž se dotáhli na přední příčky tabulky. Naposledy tým kolem kapitána McDavida sestřelil 4:1 Philadelphia Flyers. Předtím sice nestačil těsně na Winnipeg (4:5), ale přestřílel na venkovním kluzišti Colorado Avalanche (6:4). Olejáři se před sérií domácích střetnutí představí na ledě Canucks, uspějí tam?

Není překvapivé, že kanadské bodování týmu vede kapitán a rychlík Connor McDavid (19+29), kterého zdařile doplňují Leon Draisaitl (16+26) či překvapení sezony pro Edmonton Alex Chiasson (14+4).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.