NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Minnesota - 30. října 2018   03:00

Vancouver
Vancouver
07:17' M. Granlund (Horvat) • 25:15' Virtanen (Biega) • 26:51' Pettersson (Del Zotto, Goldobin) • 46:29' Pettersson (Boeser) • 59:20' B. Hutton (Roussel)
5:2
(1:1, 2:1, 2:0)
Minnesota
Minnesota
07:52' Greenway  (Spurgeon, Coyle) • 34:37' Suter  (Mikael Granlund, Zucker)
Vancouver
Rooney, Schlenker – Barton, Galloway
Rogers Arena, Vancouver
16 546 diváků
Minnesota

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 12:10
Utkání je u konce a domácí Vancouver se může radovat z výhry. Třetí třetina opět přinesla akční hokej, hrálo se nahoru a dolů a oba gólmani měli co na práci. Domácí tým byl v útoku o něco důraznější a přidal dva góly. Ve 47. minutě se do sóla dostal Elias Pettersson a svou dnes druhou brankou přidal týmu klid na hokejky. Minnesota se snažila, jenže nedokázala využít ani nabízené přesilovky a s přibývajícím časem byly akce plné křeče. Vancouver skvěle bránil a definitivu získal v 60. minutě, kdy při power play skóroval do opuštěné branky Ben Hutton. Vancouver tedy vyhrál 5:2, po dvou nezdarech si připsal dva body, naopak Minnesota neprodloužila svou pětizápasovou vítěznou sérii.
59:20'
Vancouver právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Hosté neudrželi puk v útočném pásmu, Roussel posunul na BENA HUTTONA a ten osamocen zcela v poklidu zakončil do opuštěné branky Minnesoty. Asistence: Antoine Roussel.
58:48'
Markus Granlund zasprintoval se svým soupeřem po boku za pukem a byl u něj jako první. Zakázané uvolnění se tak nepískalo a Vancouver ušetřil nějaký ten čas.
58:09'
Obrovský závar před domácím gólmanem, puk poskakoval z hole na hůl, nakonec domácí nepříjemnou situaci zvládli.
57:58'
Zakázané uvolnění i na straně Vancouveru, hra se nyní vrací před Markströma.
57:31'
Nyní se ale bude muset vrátit do branky, neboť jeho spoluhráči se dopustili zakázaného uvolnění.
57:05'
Dubnyk je na střídačce, začíná dlouhá power-play Minnesoty!
56:31'
Markus Granlund posunul po mantinelu puk za Dubnyka a odjel za svými spoluhráči střídat.
55:55'
Minnesotě se nedaří se udržet v útočném pásmu, pokud už přijde střela, po zákroku se domácím daří hru přesunout dále od Markströma a nedovolit soupeři pokračovat v případném tlaku.
54:56'
Brodin od levého mantinelu pouze nahodil na Markströmovu branku, ten lapačkou posunul puk do rohu.
54:21'
Domácí nyní nikam nepospíchají, pokud je potřeba, pouze posunou puk do středního pásma.
53:17'
Markus Granlund je zase ve hře, Vancouver zvládl i toto oslabení.
53:05'
Nyní už Koivu tvrdě pálil, Markström ale jeho ránu zvládl vyrazit. No a poté domácí opět vyhodili přes všechny čáry.
52:49'
Koivu se snažil procpat puk na brankoviště, obrana domácích tuto přihrávku zvládla srazit.
52:06'
Puk letí až k Dubnykovi, Vancouver se obětavě a statečně brání.
51:17'
A další vyloučení domácích! Dvě minuty za sekání dostává Markus Granlund a Minnesota tak může pokračovat v tlaku.
51:10'
Domácí už byli v plném počtu, když přihrávku do brejku dostal Schaller. Volil rychlou střelu, trefil ale pouze Dubnykův beton.
50:56'
Hosté se sami vyhnali z útočného pásma, přesilovka se chýlí ke svému konci.
50:18'
A další vynikající zákroky Markströma i jeho obránců. Vše poté uklidnil Horvat rychlým vyhozením.
49:55'
Švihem pálil Spurgeon a nevypadalo to zle, prudký puk prolétl jen těsně vedle domácí branky.
49:17'
Úvod oslabení domácím vyšel, prakticky ihned vyhodili přes všechny čáry.
49:05'
Je tu přesilovka pro Minnesotu, dvě minuty za vysokou hůl dostal Alex Biega.
48:54'
Po Paterynově nahození vznikl před Markströmem velký závar, domácí brankář ale zvládl vyřešit i tento ošemetný okamžik.
48:25'
Pettersson je opět na ledě a bojuje o puk u levého mantinelu. Vancouver se snaží o další navýšení náskoku a uklidnění se před závěrečnými minutami.
47:25'
Vancouveru nyní nevyšla rozehra, je z toho zakázané uvolnění a návrat hry před Markströma.
46:29'
Domácí opět utíkají do dvoubrankového náskoku. Po buly před Markströmem byl zablokován Dumba, Boeser vysunul ELIASE PETTERSSONA a ten sólo přetavil ve svůj dnes druhý gól! Vancouver vede 4:2. Asistence: Brock Boeser.
46:21'
Začal se hrát hokej nahoru a dolů, Markström přerušil hru po švihu v podání Stechera.
45:52'
Vyjetím zpoza branky se Dubnyka snažil překvapit Horvat, brankář Minnesoty ale něco podobného očekával a předvedl včasný zákrok.
45:07'
A další Brodinova rána. Nyní to bylo golfákem a trefil prostor domácí branky. Trefil ale i dobře postaveného Markströma.
44:29'
Po přihrávce na modrou pálil švihem hostující Brodin, ale ani on branku netrefil.
43:35'
Hosté už sice byli v plném počtu, nicméně Vancouver rozjel rychlou akci. Po přihrávce skrz pásmo pálil Boeser, puk mu ale nesedl a zakončení skončilo vedle.
42:47'
Markström se nyní zapotil při výpadu hostů v oslabení, musel se pořádně roztáhnout na brankovišti a ucpat mezírky u tyček.
41:38'
Krátká přesilovka domácích pět na tři je u konce, Suter už naskočil na led.
41:29'
Další vyloučení na straně Minnesoty, dvě minuty za vysokou hůl dostal Greg Pateryn.
40:45'
Pouliotovi utekl puk přes modrou čáru, domácí musí vyklidit pásmo.

Trestné minuty: 8:8
Máme za sebou čtyřicet minut hry a zápas se nám konečně rozjel. Druhá třetina byla rozhodně aktivnější a zajímavější, přinesla více šancí, vzruchu a také tři góly. Domácí Vancouver udeřil dvěma slepenými góly, když se ve 26. minutě trefil Jake Virtanen a o minutu později navýšil náskok Elias Pettersson. Vypadalo to, že domácí převezmou zápas do svého držení, jenže ve 35. minutě využil přesilovku Ryan Suter a probudil svůj tým. Srovnat se sice Minnesotě nepovedlo, nicméně do třetí třetiny je připravila dramatický program, vůbec nevzdává šanci na prodloužení vítězné série.
40:00'
39:38'
Tak ještě tu máme jedno vyloučení. Dvě minuty za hrubost dostal hostující Ryan Suter. Přesilovka pro Vancouver.
38:47'
Tvrdou bombu od modré předvedl Brodin, Markström předvedl zákrok pravým betonem.
38:19'
Už to vypadalo, že má Coyle našlápnuto k tomu, aby přebruslil protihráče a vystřelil. Kousek za modrou ale raději volil zahranění a rozvinutí akce na dojíždějící spoluhráče.
37:53'
Koivu vystřelil z levého rohu a bylo z toho docela nebezpečné zakončení. Markström si nechtěl dělat problémy a pro jistotu skryl puk mezi svými chrániči.
37:15'
Vancouver si vybojoval ve středním pásmu puk a zleva střelou přes obránce zakončoval Motte. Dubnyk si puk našel a předvedl jistý zákrok lapačkou.
36:46'
Nahození domácích zastavil Dubnyk za svou brankou a připravil tak puk svým spoluhráčům.
35:45'
Minnesota cítí, že vyrovnání by mohlo přijít ještě před druhou přestávkou, žene se do dalšího útoku.
34:37'
Minnesota právě vstřelila branku!
Tak je přesilovka nakonec využitá! Od modré čáry nahodil RYAN SUTER a využil dokonalého clonění svých spoluhráčů. Staal a Coyle udělali brankáři dokonalou zeď a Markström letící puk neměl šanci zastavit. Mikael Granlund, Jason Zucker.
33:55'
Domácím se podařilo vyhodit až k Dubnykovi, Minnesota musí začínat od nuly.
33:26'
Dumba se snažil prostřelit bránící hráče před Markströmem, puk se ale od nohou odrazil zcela mimo dění.
32:59'
Vzápětí se ale pískalo a na trestnou lavici už míří domácí Loui Eriksson. Provinil se podrážením.
32:55'
Bude se vylučovat, hosté zatím mají ponechanou výhodu.
32:22'
Tlak Minnesoty ale pokračoval, akce se utáhla blíže brankovišti a Markström se na brankovišti měl co ohánět.
32:08'
Seeler si zpracoval na modré čáře a ihned nahazoval na Markströma. Jeho pokus ale zblokoval Pettersson.
31:15'
Hned po buly pálil od levého mantinelu Brodin a donutil brankáře k dalšímu zákroku.
31:11'
Za hosty zahrozil Greenway, zvolil zakončení přes obránce, Markström si ale zvládl puk najít a jistým zákrokem podržel tým.
30:22'
Del Zottovo nahození od modré čáry prolétlo kolem Dubnykovy branky, Vancouver opět přidává na tempu a tlaku.
30:06'
Vancouver v bleskové protiakci, zleva si najel Virtanen a prudkou ranou vyzkoušel Dubnykovu připravenost. Ten pro jistotu skryl puk mezi chrániči a přerušil hru.
29:41'
A další výpad hostů po pravém křídle, nyní ke švihu napřáhl Coyle. Tentokrát měl Markström docela problém, ale i tuto ránu nakonec zvládl vyrazit.
28:40'
Zprava pálil Dumba, Markström měl ale dobrý výhled a zákrok mu nedělal problémy.
28:15'
Už se ale hrálo u Markströma, ten na svém brankovišti předvedl jistý zákrok, poté ale měli rozhodčí trochu práce s roztržením malé šarvátky.
27:43'
Minnesota je hodně zaražená, prakticky se nyní nemůže dostat z vlastního pásma. Dubnyk má za sebou další zákrok, vhazuje se po jeho pravé ruce.
26:51'
A už je to o dvě branky. Domácí využili svého tlaku, napadali rozehrávku v pásmu soupeře a po zisku puku vznikla blesková akce s přihrávkou na pravý kruh, odkud s první vypálil ELIAS PETTERSSON a ten nedal Dubnykovi šanci na zákrok. Asistence: Michael Del Zotto, Nikolaj Goldobin.
25:15'
Domácí jdou opět do vedení a bleskově využívají přesilovku. Po Granlundově návratu z trestné lavice se Vancouver dostal do akce, po přejezdu modré čáry napřáhl JAKE VIRTANEN a jeho švih nad ledem prolétl kolem Dubnykovy lapačky. Asistence: Alex Biega.
25:11'
Domácí jsou v plném počtu, začíná zkrácená převaha Vancouveru.
24:31'
No a je po přesilovce, neboť se bude vylučovat i na straně Minnesoty. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Eric Staal.
23:53'
Vancouveru se daří toto oslabení bránit na jedničku, Markström prakticky ještě nemusel vážně zasahovat.
22:06'
Mikael Granlund chtěl přihrát skrz pásmo, Gudbranson jeho pas srazil do rohu.
21:11'
Bude se vylučovat a hosté si dají přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Markus Granlund. A byla tam dokonce krev, konečný verdikt tak zní 2+2 minuty.
20:54'
Souboj u modré čáry znamenal postavení mimo hru domácích.

Trestné minuty: 2:4
V úplném závěru se ještě do šance cpal hostující Staal, byl ale před brankářem tvrdě zastaven a ke střele se tak nedostal. Mezitím vypršel čas první třetiny, ve které jsme neviděli až zase tolik šancí, nicméně padly dvě branky, po jedné na každé straně. Jako první se prosadili domácí, střelou z mezikruží otevřel skóre Markus Granlund. Jenže ještě v téže minutě srovnal po svém důrazu před brankovištěm Jordan Greenway a svou vůbec první trefou v NHL ustanovil současný stav 1:1.
20:00'
19:40'
Pouliot chtěl rozjet poslední akci první třetiny, dlouhá přihrávka ale svého adresáta nenašla a Minnesota ještě zvládne jednu protiakci.
18:50'
Domácí pouze nahodili po mantinelu, puk skončil za brankou, kde jej zastavil Dubnyk. Oba týmy střídají.
17:39'
Po pravé straně vjel do pásma hostující Koivu, ještě před zakončením ale přišel o puk a dopředu už jde Vancouver.
16:34'
Zpoza branky se s pukem na holi bleskově otočil Horvat a tlačil svou střelu na první tyč. Dubnyk tam byl včas a jeho pokus vyrazil.
15:30'
Minnesota se ubránila, Fehr je opět na ledové ploše.
15:21'
Nyní už byla prudká rána od pravého mantinelu nebezpečnější, Dubnyk musel vyrážet.
14:37'
Hosté po nepřesné střele Petterssona vyhodili přes všechny čáry až k Markströmovi.
13:30'
Celá akce ale skončila faulem hostů a dvě minuty za sekání dostal Eric Fehr. Přesilovka pro Vancouver.
13:30'
Granlund byl blízko gólu pro Vancouver, když se dostával k odraženému puku a nescházelo mnoho, aby dorazil do odkryté branky.
13:19'
Nyní už musel gólman Minnesoty dávat obrovský pozor, neboť Virtanen bleskově objel branku a snažil se zasunout za tyčku. Dubnyk se ale přemístil právě včas a přikryl puk!
12:15'
Do náznaku šance se dostal až nyní domácí Pettersson, po zisku puku v útočném pásmu však pouze lehce postrašil Dubnyka.
11:58'
Hra ve čtyřech zatím nepřináší šance ani na jedné straně, hraje se bez střeleckých pokusů.
10:57'
Jsou tu první vyloučení, po jednom na každé straně. Dvě minuty za vysokou hůl dostal jak domácí Erik Gudbranson, tak i hostující Zach Parise.
09:38'
Na druhé straně se z levého křídla snažil o zakončení Pettersson, Dubnyk byl ale u své tyčky pevně přitisknutý a puk za svá záda nepustil.
08:20'
Markström má další zákrok, zatím po vstřelené brance přidá tým ještě jeden nebezpečný výpad.
07:52'
Už je ale srovnáno! Před brankáře se nacpal JORDAN GREENWAY, nenechal se obranou domácích odtlačit a když Markström vyrazil Spurgeonovu střelu, zvládl puk na dva pokusy dorazit za jeho záda. Asistence: Jared Spurgeon, Charlie Coyle.
07:34'
A domácí jsou po gólu v laufu. Hned po rozehrání se Vancouver dostal do další akce a Dubnyk pro jistotu po Horvatově střele přerušil hru.
07:17'
Mírná převaha přináší domácím vedení. za brankou se k přihrávce dostal Horvat, přihrál mezi kruhy a MARKUS GRANLUND střelou z první propálil Dubnyka. Asistence: Bo Horvat.
06:52'
Mezi kruhy dostal přihrávku Antoine Roussel, ale ani jeho okamžitá střela gól neznamenala. Dubnyk vyrazil před sebe.
05:59'
Zatím je to hodně vyčkávací hokej, oba týmy si dávají obrovský pozor v obraně.
04:49'
Na druhé straně vystihl Markus Granlund rozehru Minnesoty a rázem se zjevil před Dubnykem. Snažil se ho prostřelit, ale i brankář Minnesoty byl na svém místě.
04:35'
Minnesota v první vážnější akci, Niederreiter vystřelil z levé strany, Markström byl ale na svém místě a skryl puk ve výstroji.
03:53'
Hutton měl trochu problémy s vyvezením puku z vlastního pásma, nakonec ale po levém mantinelu dostal puk na Suttera.
02:35'
Ryan Suter špatně rozehrál, Vancouver se rázem ocitl v šanci a Dubnyk musel vyrážet svižnou ránu přes obránce.
01:45'
Domácí dlouho bojovali v útočném pásmu o puk, po souboji v rohu se ale Minnesota uvolnila a po pravé straně vyrazil do protiútoku.
00:07'
Hned po prvních sedmi vteřinách hry se pískalo postavení mimo hru, Mikko Koivu napřahoval zbytečně.
00:01'

Vancouver Canucks: Markström (Bachman) – Stecher, D. Pouliot, Gudbranson, B. Hutton, Biega, Del Zotto (A) – Boeser, Pettersson, Goldobin – Gaudette, Horvat (A), Eriksson – Virtanen, B. Sutter (A), Roussel – Motte, M. Granlund, Schaller.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler – Niederreiter, E. Staal, Zucker – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Parise (A) – Read, Coyle, Greenway – J. Eriksson Ek, Fehr, M. Foligno.

Rozhodčí: Rooney, Schlenker – Barton, Galloway.
Oba týmy jsou již na ledové ploše, máme za sebou hymny USA a Kanady, zápas může začít.
Zápas nám začne s mírným zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.
Zápas v Rogers Areně začne ve tři hodiny ráno, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Zach Parise 11 (3+8)
Mikael Granlund 9 (5+4)
Jason Zucker 8 (4+4)
Minnesota Wild

Hosté jsou ve vyrovnané Centrální divizi na pátém místě se 14 body, ale na vedoucí Nashville ztrácí pouhé dva body. Do Vancouveru přijíždí tým s opravdu slušnou formou, vždyť vyhrál posledních pět zápasů! Naposledy se o síle Minnesoty přesvědčilo Colorado, zápas skončil výsledkem 3:2. O branky Minnesoty se postarali Granlund, Staal a Brodin.

Vancouver Canucks

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě Pacifické divize, když vybojoval 12 bodů ve stejném počtu odehraných zápasů. Tým se dnes pokusí zapomenout na poslední dva nezdary, a to z ledu Arizony a hlavně domácího duelu proti Pittsburghu, ve kterém Vancouver schytal nepříjemný nářez 0:5. Jednoduché to ale rozhodně nebude.

Vancouver – Boston 2:1 pp
Vancouver – Washington 2:5
Vegas – Vancouver 2:3 sn
Arizona – Vancouver 4:1
Vancouver – Pittsburgh 0:5
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Vancouver Canucks a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.