NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Tampa - 19. prosince 2018   04:00

Vancouver
Vancouver
09:17' Motte (Stecher, Virtanen) • 45:46' Ch. Tanev (Roussel)
2:5
(1:2, 0:1, 1:2)
Tampa
Tampa
08:40' Kučerov  (B. Point) • 11:07' Paquette  (Martel, Erne) • 28:37' Erne  (Paquette, Girardi) • 57:22' Stamkos  (T. Johnson, Hedman) • 58:17' Palát  (Kučerov, Strålman)
Vancouver
Reid Anderson, Dan O'Rourke – Greg Devorski, Michel Cormier
Rogers Arena, Vancouver
17 193 diváků
Tampa

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné středeční ráno!

58:20'
Nilsson už samozřejmě zpět mezi třemi tyčemi.
58:17'
Tampa právě vstřelila branku!
Nyní je už výhra Lightning jasnou záležitostí! Opuštěnou bránu Vancouveru trefil od modré čáry, z levé strany, ONDŘEJ PALÁT. Asistence: Nikita Kučerov, Anton Strålman.
58:08'
Nilsson zamířil na střídačku, Canucks ještě zkoušejí hru bez brankáře.
57:22'
Máme zřejmě rozhodnuto! Z pravého kruhu pro vhazování totiž Nilssona prostřelil STEVEN STAMKOS. Pro kapitána Blesků je to sedmnáctá trefa v letošní sezoně a desátá trefa za posledních deset zápasů! Asistence: Tyler Johnson, Victor Hedman.
57:01'
Už pouze necelé tři minuty do závěrečné sirény.
56:59'
Na druhé straně Killornovi střela z levé strany nevyšla.
56:23'
Goldobin se snažil zleva natlačit před Vasilevského, avšak příliš nepochodil. Dobrou defenzivní práci totiž odvedl Černák.
55:35'
Lightning se provinili icingem, vhazovat se tak následně bude před Vasilevského bránou.
55:10'
Tanev zakombinoval s Horvatem, žádné nebezpeční pro Vasilevského z toho ale nebylo.
54:24'
Pět minut a 36 vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se po pravici švédského brankáře ve službách Canucks.
54:24'
Na opačné straně ledové plochy otestoval Nilssona zleva Palát. Následuje další z reklamních přestávek.
53:59'
Střela Edlera od modré čáry, Vasilevskij touš dokázal vyrazit.
53:23'
Nepřesnost a zakázané uvolnění Vancouveru.
52:36'
Střely na bránu: 35 – 33
52:24'
Vhazovalo se v obranné třetině domácích, po pravici Nilssona.
52:22'
Puk se dotkl střídačky Canucks, sudí tak byli nuceni hru přerušit.
51:54'
Střela Pointa zprava z první, Nilsson má další zákrok.
51:16'
Hedman obkroužil bránu soupeře a následně také zprava zaměstnal Nilssona.
51:03'
Strålmanovo nahození od modré, z pravé strany, Nilsson zasahuje.
50:58'
50:58'
Prudká střela Černáka od modré čáry, zprava, si našla náručí Nilssona. Je tu další reklamní přestávka.
50:01'
Máme za sebou polovinu třetí třetiny, přičemž Lightning vedou na hřišti Canucks 3:2.
49:17'
Icing v podání Blesků.
48:32'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Petterssona a Cirelliho ve střední třetině, před střídačkou Lightning.
48:32'
Hra přerušena, proběhne první reklamní přestávka třetí třetiny.
47:33'
Palát zablokoval střelu Virtanena a výrazně tím pomohl svému brankáři.
46:04'
Zakázané uvolnění domácího celku.
45:46'
Vancouver právě vstřelil branku!
Kosatky se dostávají na dostřel! S velkým štěstím se prosazuje střelou od modré čáry, z pravé strany, CHRISTOPHER TANEV. Vasilevskému propadl kotouč do brány. 2:3 z pohledu domácích! Asistence: Antoine Roussel.
45:31'
Střely na bránu: 32 – 28
44:50'
Sergačjov se skvěle prokličkoval až před Nilssona, jeho následný bekhend ale postrádal přesnost.
43:46'
Vhazování proběhlo v neutrální zóně, před zraky střídačky Tampy Bay.
43:44'
Kotouč opustil hrací plochu, hra je tak přerušena.
43:31'
Začátek třetí třetiny je poměrně klidný.
42:46'
Na druhé straně Leivo a jeho střela zleva, Vasilevskij měl připravený levý beton.
42:14'
Střelecký pokus Sergačjova od modré čáry, Nilsson vyráží puk vyrážečkou do rohu.
41:31'
Nahození Kučerova ze střední třetiny, Nilsson hru přerušuje.
41:11'
40:38'
Canucks se na moment udrželi v útočném pásmu, Vasilevského ale neohrozili.
40:12'
Do konce přesilovky Vancouveru zbývá ještě necelá minuta.
40:01'
Obě mužstva máme zpět na ledě Rogers Areny. Jistě zajímavá závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne za malou chvíli!

39:44'
Pokus Boesera zablokován Černákem, Vasilevskij tak zasahovat nemusel.
39:11'
Canucks mají k dispozici přesilovou hru. Vhazování po pravici Vasilevského.
39:11'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cédric Paquette – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., hrubost).
39:11'
Čekáme na rozdělení trestů.
39:11'
Je tu další výměna názorů. Tentokrát se do sebe pouštějí Hutton a Paquette!
39:01'
Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:51'
Střely na bránu: 28 – 21
38:31'
37:57'
Millerova střela z pravé strany, Nilsson předvádí další dobrý zákrok.
37:38'
Canucks se podařilo vyhodit.
37:28'
Excelentní nabídku Stamkose tečoval na bránu Point, Nilsson nyní podržel svůj tým.
36:31'
V pořadí čtvrtá přesilovka pro Tampu. Vhazování ve střední třetině, před střídačkou Bolts.
36:31'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Josh Leivo – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Danick Martel – 2 min., hrubost).
36:31'
Po přerušení se strhává v obranné třetině Canucks potyčka.
36:31'
Lightning vyhodili puk na zakázané uvolnění.
36:26'
35:55'
Další velmi dobré oslabení v podání Tampy Bay.
35:27'
Začala druhá minuta z trestu Martela, Kosatkám se zatím nic nepodařilo vymyslet.
34:30'
McDonagh ihned po vhazování vyhazuje kotouč k Nilssonovi.
34:26'
Vancouver si zahraje pátou přesilovou hru. Vhazování po levici Vasilevského
34:26'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Danick Martel – 2 min., nedovolené bránění).
33:54'
Konec reklamní přestávky, Horvat a Paquette v souboji na vhazování po levici Nilssona.
33:54'
Hra přerušena, máme tu reklamní přestávku.
33:49'
33:11'
Na opačné straně ledu velká šance pro Pointa, i on si ale vylámal zuby na brankáři soupeře.
32:50'
Virtanen se po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, avšak bekhendovým blafákem na Vasilevského nevyzrál.
32:41'
Domácí ve čtyřech.
32:38'
Další střela od Kučerova, tentokrát zablokována.
32:22'
Po pasu od Stamkose pálil prudce Kučerov, Nilsson touš vyrazil.
31:55'
Kotouč zamířil po vhazování do střední třetiny.
31:49'
53 vteřin přesilová hra 5 na 3 pro Lightning! Vhazování po levici Nilssona.
31:49'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 5 min., bitka + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
31:49'
Máme tu bitku mezi Rousselem a Gourdem!
31:42'
První polovina z trestu Virtanena je minulostí.
30:41'
Druhá početní výhoda pro Lightning. Vhazuje se po pravici Nilssona.
30:41'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., hákování).
30:17'
Můžeme pokračovat. Gaudette a Miller na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou hostů.
30:17'
Puk na střídačce Blesků, proběhne reklamní přestávka.
29:55'
Nacházíme se těsně před polovinou utkání, Lightning vedou na ledě Canucks o dva góly, 3:1.
28:59'
Huttonův pokus od modré zablokován Stamkosem.
28:37'
Bolts jdou do dvougólového vedení! Střelu Paquettea ze středu útočného pásma tečoval před bránou šikovně ADAM ERNE. Jeho čtvrtý gól v sezoně, 3:1 pro Lightning! Asistence: Cédric Paquette, Dan Girardi.
27:43'
Zakázané uvolnění Tampy.
26:52'
Millerova střela z těsné blízkosti, Nilsson předvedl dobrý zákrok betonem.
26:28'
Nyní můžeme vidět na obou stranách několik nepřesností.
25:14'
Vancouver přidal v krátkém sledu další dvě střely na bránu, Vasilevskij ale opět pozorný.
25:07'
Pouliotův pokus od modré, z levé strany, Vasilevskij má puk ve své lapačce.
24:56'
Střely na bránu: 20 – 13
24:53'
Po nepřesné rozehrávce Strålmana Tampě odpískáno zakázané uvolnění.
23:55'
Hedmanova střela od levého mantinelu minula tři tyče.
23:31'
Střelecký pokus Pointa z pravé strany, Nilsson ale tentokrát bez práce.
23:18'
Po nepřesnosti Horvata vystřelil z pravého kruhu Kučerov, Nilsson ale našel puk ve svém náručí.
22:26'
Nahození Mottea od modré, z levé strany, se ještě snažil následně dorážet Horvat, Vasilevskij však odolal.
22:19'
Do dobré šance se nyní dostal Roussel, Vasilevskij byl ovšem připraven na správném místě.
21:59'
21:30'
Přesilovka Kosatkám zatím skutečně nevychází.
20:59'
Do konce trestu Hedmana ještě zbývá jedna minuta.
20:35'
Domácím se zatím nedaří dostat do útočného pásma.
20:02'
Canucks zahajují druhou třetinu na přesilové hře.
20:01'
Hokejisté Vancouveru a Tampy Bay jsou zpět na ledové ploše Rogers Areny. Druhá část začne za několik málo okamžiků.

19:59'
Necelá vteřina do konce první vteřiny, čtvrtá přesilovka pro Vancouver.
19:59'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., podrážení).
19:38'
Po pasu od Stamkose střílel Miller, avšak jeho pokus byl zablokován Leivoem.
19:01'
Ohlášena poslední minuta úvodní periody.
18:38'
Práce pro Vasilevského, který vyrazil do rohu střelu Gudbransona od modré čáry, z pravé strany.
17:22'
17:01'
Canucks nevyšel přechod do útočného pásma – čároví jim odpískali postavení mimo hru.
16:47'
Blesky se osvobodily, a mohou tak prostřídat svou bránící čtveřici.
16:23'
Začíná druhá minuta z trestu Černáka, Vasilevskij už měl pár zákroků.
15:26'
Stamkos uspěl na vhazování, jeho spoluhráči se následně postarali o vyhození puku až k Nilssonovi.
15:22'
Třetí početní převaha pro domácí Kosatky. Podaří se jim srovnat?
15:22'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Erik Černák – 2 min., hákování).
14:43'
Canucks se provinili icingem.
14:35'
Pět minut a 25 vteřin do konce první třetiny. Horvat a Johnson v souboji na vhazování po pravici Nilssona.
14:35'
Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
14:35'
Palát nabil Stamkosovi, Nilsson byl ale proti jeho ráně ze středu útočného pásma připraven.
13:48'
Vhazovalo se ve středovém kruhu.
13:46'
Kotouč si to namířil do ochozů Rogers Areny.
12:59'
Střela Pouliota od modré byla ještě tečována Petterssonem, Vasilevskij se musel mít na pozoru.
12:06'
Střely na bránu: 9 – 11
11:12'
Zpět do akce! Vhazuje se mezi hole Beaglea a Stamkose ve středovém kruhu.
11:12'
Hra přerušena pro ofsajd, následuje druhá reklamní přestávka.
11:07'
Hosté jdou znovu do vedení! Po krásné bekhendové přihrávce Martela se trefuje z první CÉDRIC PAQUETTE. Kanadský útočník si do statistik zapisuje svůj osmý gól v letošní sezoně! Asistence: Danick Martel, Adam Erne.
10:48'
Sergačjovova střela bez přípravy od modré čáry, Nilsson kotouč vyráží před sebe.
10:01'
Načínáme druhou polovinu první třetiny.
09:48'
Konec reklamní přestávky, na vhazování po pravici Vasilevského se staví Horvat a Point.
09:48'
Vasilevského zákrok proti Pouliotovi. Proběhne první reklamní přestávka.
09:17'
Máme srovnáno! Pěknou nabídku Stechera z pravé strany tečoval za Vasilevského záda TYLER MOTTE. Pro třiadvacetiletého forvarda pátý gól v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: Troy Stecher, Jake Virtanen.
08:48'
Vancouveru byl odpískán další icing.
08:40'
Devátá minuta utkání, Lightning otevírají skóre! Ihned po vyhraném vhazování Pointa se trefuje rychlou střelou NIKITA KUČEROV. Jeho patnáctý gól, devětačtyřicátý bod v této sezoně, 1:0 pro Tampu! Asistence Brayden Point.
08:38'
Zakázané uvolnění v podání Kosatek, vhazovat se tak za malý moment bude poblíž Nilssona.
08:21'
Střely na bránu: 7 – 7
08:06'
07:47'
Hokejisté Tampy se znovu osvobodili, do konce trestu Killorna zbývá ještě 19 vteřin.
07:05'
Bolts uspěli na vhazování, přičemž ihned následně vyhodili.
06:59'
Vasilevskij zasahuje proti Boeserovi, hra je přerušena.
06:58'
Hosté ve čtyřech.
06:43'
Pokus Petterssona z pravé strany, Vasilevskij kotouč vyráží.
06:26'
Boeser pálil od modré z první, při střele však zlomil svou hůl.
06:06'
Canucks mají k dispozici 53 vteřin přesilovky 5 na 3! Vhazování po pravici Vasilevského.
06:06'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Alex Killorn – 2 min., vysoká hůl).
06:03'
Domácí v plném počtu. Začíná jejich přesilovka.
05:42'
Střelecký pokus Killorna zprava na bránu neprošel, zablokoval jej Edler.
05:23'
Dobrá útočná akce Černáka, Nilsson předvedl pěkný zákrok ramenem.
04:58'
Poměr sil na ledě se nám srovnává. Vhazování po levici Vasilevského.
04:58'
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Yanni Gourde – 2 min., sekání).
04:20'
Tanevovi se podařilo touš vyhodit až k Vasilevskému.
04:03'
Začátek páté minuty. Lightning si zahrají první přesilovou hru utkání. Vhazuje se po levici Nilssona.
04:03'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Brock Boeser – 2 min., držení).
03:50'
Leivo střílel z dobré pozice, trefil ale pouze střed brány, tudíž i Vasilevského náručí.
03:01'
Střela Granlunda z pravé strany zablokována McDonaghem vysoko nad, do ochranné sítě.
02:26'
McDonagh zkoušel štěstí od levého mantinelu, jeho pokus ovšem zablokoval první bránící hráč.
01:52'
Virtanen se rychle obtočil kolem brány, následně však narazil na připraveného Vasilevského.
01:07'
Gudbranson vystřelil od modré čáry, Vasilevskij má už také první zákrok v utkání.
00:29'
Nahození McDonagha od modré, z levé strany, Nilsson schovává puk ve své lapačce.
00:13'
Pokus Erikssona z pravé strany zablokován McDonaghem.
00:03'
Úvodní buly vyhráli hokejisté Vancouveru.
00:01'
Vše je připraveno na úvodní vhazování mezi Horvatem a Pointem, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, duel mezi Canucks a Lightning co nevidět začne.
Obě zahajovací pětky stojí na modrých čarách, v Rogers Areně zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

VAN: Nilsson – Edler, Tanev – Roussel, Horvat, Eriksson

TBL: Vasilevskij – McDonagh, Černák – Johnson, Point, Kučerov
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

VAN: Anders Nilsson – 28 let, SWE
Z:10 REC:3-6-1 OG:29 PR:2.91 %ÚS:90.1 SO:0

TBL: Andrej Vasilevskij – 24 let, RUS
Z:15 REC:10-3-2 OG:36 PR:2.38 %ÚS:92.8 SO:1

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler (A), Ch. Tanev (A), B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Roussel, Horvat (A), Eriksson – Leivo, Pettersson, Boeser – Goldobin, Gaudette, Virtanen – M. Granlund, Beagle, Motte.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Strålman (A), McDonagh, Černák, Sergačjov, Girardi – Palát, Stamkos (C), Gourde – T. Johnson, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, J. T. Miller – Erne, Paquette, Martel.

Rozhodčí: Reid Anderson, Dan O'Rourke – Greg Devorski, Michel Cormier.
Příjemnou středeční noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Vancouver Canucks a Tampa Bay Lightning.

TAMPA BAY LIGHTNING

Lightning na ledě Canucks odehrají druhé utkání z čtyřzápasového tripu po Kanadě. Do duelu přitom vstoupí s bilancí 8-0-1 za uplynulých devět zápasů.

Kdo je ve formě?

Kapitán týmu, útočník Steven Stamkos za poslední čtyři zápasy nasbíral za šest gólů a tři asistence celkem devět kanadských bodů.

VANCOUVER CANUCKS

Canucks se díky utkání s Lightning dostanou do poloviny pětizápasového homestandu. Za posledních šest duelů zaznamenali pět výher a bilanci 5-0-1.

Útočník Elias Pettersson bodoval v sedmi zápasech po sobě, přičemž si v nich připsal celkem 13 kanadských bodů – čtyři góly a devět asistencí.

Pozn: Homestand = série zápasů doma v řadě.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z úterý 18. na středu 19. prosince má nejlepší hokejová liga světa na svém programu celkem jedenáct zápasů. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Vancouver Canucks a Tampa Bay Lightning. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Rogers Areně vhozeno krátce po 04:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.