NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Washington - 23. října 2018   04:00

Vancouver
Vancouver
27:30' Stecher  • 40:20' Bärtschi (Boeser, Horvat)
2:5
(0:1, 1:2, 1:2)
Washington
Washington
02:20' Carlson  (J. Vrána, Eller) • 29:29' Kuzněcov  (Carlson, Ovečkin) • 39:34' Ovečkin  (Oshie, Bäckström) • 45:35' Ovečkin  (Carlson, Bäckström) • 58:19' Oshie  (Ovečkin, Bäckström)
Vancouver
Justin StPierre, Gord Dwyer – Kiel Murchison, Ryan Gibbons
Rogers Arena, Vancouver
17 227 diváků
Washington

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemné úterní ráno!

Trestné minuty: 12 – 8
Capitals převedli v dnešním zápase na ledě Canucks dobrý výkon a po zásluze vyhráli 5:2. Celkem čtyři kanadské body (dva góly, dvě asistence) si v utkání připsal kapitán Caps Alex Ovečkin. Brankář Braden Holtby pak pomohl k výhře svého týmu celkem 22 úspěšnými zákroky.
59:29'
Na závěr ještě jedna přesilovka pro Washington.
59:29'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Sven Bärtschi – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny a také celého dnešního utkání.
58:25'
Nilsson je už samozřejmě zase zpět v bráně.
58:19'
Washington právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Opuštěnou bránu trefuje po Ovečkinově přihrávce a po přechodu modré čáry, z levé strany, T.J. OSHIE. 5:2! Asistence: Alex Ovečkin, Nicklas Bäckström.
57:54'
Nilsson míří na střídačku, domácí tým to zkusí v šesti!
57:10'
Icing ze strany domácího celku.
56:42'
Ovečkin pouze odevzdal puk soupeři, přičemž následně odchází se svými spoluhráči vystřídat.
56:26'
Huttonovo nahození od modré zablokováno Orpikem.
55:40'
Canucks se nemohou dostat do nějakého většího závěrečného tlaku.
55:06'
Střely na bránu: 22 – 31
54:55'
Stecher s toušem za vlastní bránou, do konce třetí třetiny zbývá už pouze pět minut.
54:29'
Eriksson hledal na levé straně Suttera, avšak neuspěl. Kupředu mohou hosté.
54:03'
Vrána nabral rychlost a následně vyzkoušel Nilssonovu pozornost z levého kruhu.
53:43'
Konec reklamní přestávky, Gaudette a Eller na vhazování ve střední třetině, před střídačkou Caps.
53:43'
Domácím odpískána přihrávka rukou, 6 minut a 17 vteřin před koncem proběhne další reklamní přestávka.
53:01'
Necelých sedm minut do konce třetí třetiny. Podaří se ještě Vancouveru nějak zdramatizovat dnešní utkání?
52:55'
Tanev vyčkává s pukem ve vlastní zóně, obě mužstva prostřídávají své formace.
51:54'
Canucks nahodili puk do útočného pásma, přičemž po delší době mohli konečně také vystřídat.
51:30'
Bäckström přihrával zleva před bránu, nikoho ze spoluhráčů zde ovšem nenašel.
50:56'
Domácí hokejisté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
50:33'
Djoos a jeho pokus od modré. Nilsson zasahovat nemusel.
49:59'
Jsme těsně před polovinou třetí třetiny, Canucks prohrávají na domácím ledě s Capitals 2:4.
49:38'
Bärtschiho pokus z pravé strany na Holtbyho bránu neprošel.
49:08'
Nilsson přikryl puk pod svou rukavici, vhazovat se za malou chvíli bude po jeho pravici.
48:11'
Po střele Granlunda končí kotouč v ochranné síti za Holtbyho zády.
47:12'
Zpět do akce! Vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Vancouveru.
47:12'
Hra je přerušena, proběhne reklamní přestávka.
46:31'
Střely na bránu: 21 – 29
45:35'
Druhá využitá přesilovka Caps v tomto utkání, 4:2! Svůj druhý gól v zápase střílí ALEX OVEČKIN. Kapitán hostů vypálil z levého kruhu bez přípravy, Nilsson nestihl zareagovat. Asistence: John Carlson, Nicklas Bäckström.
45:28'
Tentokrát to zkusil bez přípravy Carlson, avšak i on neuspěl.
44:49'
Kuzněcov střílel z první, Nilssona ovšem nezaměstnal. Canucks následně vyhodili.
44:31'
Další přesilová hra pro Washington. Vhazuje se po pravici gólmana Kosatek.
44:31'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Troy Stecher – 2 min., podrážení).
43:52'
43:11'
Postavení mimo hru ze strany Caps.
42:53'
Polovina z trestu Edlera je pryč. Capitals zatím bez střely na bránu.
42:38'
Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
41:58'
Motte ihned po buly posílá kotouč k Holtbymu.
41:52'
V pořadí třetí přesilová hra pro Caps. Vhazuje se po levici Nilssona.
41:52'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., nedovolené bránění).
41:11'
Capitals odpískán icing.
40:20'
Vancouver právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovku a snižují na 2:3! Boeser se svou střelou z pravé strany ještě neuspěl. Následně ovšem skóroval dorážkou zleva SVEN BÄRTSCHI. Jeho třetí gól v sezoně 2018/2019! Asistence: Brock Boeser, Bo Horvat.
40:02'
Canucks zahajují třetí třetinu na přesilové hře.
40:01'
Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka začne co nevidět!

39:59'
V posledních vteřinách ještě zaútočili při vlastním oslabení Dowd a Smith-Pelly, Canucks ale počtvrté neinkasovali.
39:45'
Necelých 15 vteřin do konce prostřední části, třetí přesilová hra pro Canucks a vhazování po pravici brankáře Holtbyho.
39:45'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., podrážení).
39:34'
Necelých 25 vteřin do konce druhé třetiny a hosté jdou do dvougólového vedení! Kotouč za brankáře Nilssona dopravil, poněkud s velkým štěstím – odraz od nohy, ALEX OVEČKIN. Asistence: T.J. Oshie, Nicklas Bäckström.
39:01'
Hlasatelem ohlášena poslední minuta prostředního dějství.
38:39'
Pokus Dowda z levého kruhu pro vhazování skončil na tyči.
38:18'
Efektivní zákrok Nilssona lapačkou proti střele Burakovského.
37:55'
Motte se snažil zprava natlačit před Holtbyho, obrana Caps ovšem odvedla dobrou práci.
37:26'
Carlson našel Vránu, ten ale z levého kruhu nezamířil přesně.
36:18'
Stecher a jeho střela od modré čáry, gólman Capitals tentokrát zasahovat vůbec nemusel.
36:02'
Edlerův pokus od modré, Holtby předvádí jednoduchý zákrok.
35:23'
Vhazovalo se ve střední třetině, poblíž trestné lavice Kosatek.
35:21'
Kotouč si to namířil do ochozů Rogers Areny, máme tu tak další přerušení.
34:55'
5 minut a 5 vteřin do konce druhé třetiny. Vhazuje se po levici brankáře Nilssona.
34:55'
Na druhé straně jsme mohli vidět prudkou střelu Oshieho od modré čáry, Nilsson našel puk v náručí. Následuje další z reklamních přestávek.
34:29'
Střelecký pokus Gaudettea od pravého mantinelu nebyl z nejpřesnějších.
33:36'
Střely na bránu: 16 – 20
33:05'
Také Horvat se ovšem daleko nedostal.
32:46'
Útočná akce Jaškina nebyla úspěšná, kupředu může Horvat.
32:23'
Zakázané uvolnění ze strany Washingtonu, vhazovat se tedy bude za malý moment před Holtbym.
31:42'
Eriksson z pravé strany vystřelit nedokázal, Holtby tak mohl zůstat naprosto v klidu.
30:32'
Ihned po vhazování vystřelil od modré Gudbranson, Holtby zasáhl.
30:31'
Můžeme zase pokračovat. Po levici brankáře Holtbyho se vhazuje mezi hole Gaudettea a Bäckströma.
30:31'
V Rogers Areně právě probíhá reklamní přestávka.
30:31'
Horvat se obtočil kolem brány soupeře, přičemž následně zkusil zakončit k bližší tyči. Holtby byl zde ovšem včas připraven.
30:01'
Máme za sebou polovinu utkání, Capitals vedou na ledě Canucks 2:1.
29:29'
Caps využívají početní převahu a berou si zpět své vedení! JEVGENIJ KUZNĚCOV se opřel do přihrávky Carlsona a z pravé strany prostřelil brankáře Nilssona. Pro ruského útočníka pátá trefa v letošní sezoně, Washington vede 2:1! Asistence: John Carlson, Alex Ovečkin.
29:14'
Ovečkinova střela bez přípravy z levého kruhu, Nilsson měl plné ruce práce.
28:55'
Domácí dostávají touš pryč z obranné zóny.
28:47'
Druhá přesilovka v utkání pro Capitals. Podaří se jim dostat zpět do vedení?
28:47'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Erik Gudbranson – 2 min., krosček).
28:31'
Bude se vylučovat na straně Vancouveru. Hosté mají zatím ponechanou výhodu.
27:53'
Kempného střela od levého mantinelu skončila v rukavici Nilssona.
27:30'
Polovina osmadvacáté minuty utkání, máme srovnáno! Nahození TROYE STECHERA od modré čáry si do vlastní brány srazil rukou Dowd. Stecherův první gól v sezoně, celkově pátý v kariéře, 1:1! Bez asistence.
27:14'
Dowda nakonec vystřídal v kruhu pro vhazování Burakovsky.
27:12'
27:12'
Gólman Washingtonu má puk ve své moci, proběhne první reklamní přestávka druhé třetiny.
27:07'
Vzápětí také velká šance pro Horvata, Holtby a Capitals však znovu dokázali odolat.
26:33'
Dobrá příležitost pro Goldobina, kotouč zamířil jen těsně mimo.
26:21'
Střely na bránu: 10 – 14
25:53'
Ovečkinovo nahození od pravého mantinelu tečoval na bránu Kuzněcov, Nilsson pozorný.
25:22'
24:59'
Gaudette to zkoušel z pravé strany, avšak neúspěšně. Holtby mohl zůstat v klidu.
24:23'
První polovina z trestu Carlsona je pryč. Vancouveru se přesilovka zatím úplně nedaří.
23:30'
Ihned po vhazování se o vyhození puku z obranné zóny postaral Orlov.
23:22'
Druhá početní výhoda pro domácí Canucks. Podaří se jim srovnat na 1:1?
23:22'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (John Carlson – 2 min., podrážení).
22:47'
Orpik vyčkává s kotoučem za vlastní bránou, oba týmy prostřídávají své formace.
21:42'
Střelecký pokus Orlova od modré čáry tečoval Bäckström, avšak nepřesně.
21:06'
Po přihrávce Mottea vystřelil od modré Hutton, jeho pokus ale zablokoval hned první bránící hráč.
20:54'
Další útočná snaha Kosatek skončila postavením mimo hru.
20:28'
Nahození Erikssona od pravého mantinelu minulo Holtbyho bránu.
20:01'
Hokejisté Vancouveru a Washingtonu jsou zpět na ledě Rogers Areny. Druhá část začne za malou chvíli.

19:57'
V první třetině se už nic dalšího nestane.
19:35'
Roussel zablokoval střelecký pokus Djoose z pravé strany.
19:01'
Ohlášena byla poslední minuta úvodní periody.
18:53'
Po přihrávce od Kempného vystřelil na opačné straně kluziště Dowd, Nilsson však bez práce.
18:07'
Boeser přihrával zprava dobře před bránu na Horvata, ten ale na puk nakonec nedosáhl.
17:28'
17:01'
Nilsson má kotouč pod kontrolou, do návratu Horvata zbývá ještě 27 vteřin.
16:29'
Začala druhá minuta z trestu Horvata.
16:16'
Canucks se podařilo ihned po vhazování vyhodit.
16:07'
Velká šance pro Kuzněcova, Nilsson ale nyní podržel své mužstvo.
15:55'
Carlson nabil doleva Ovečkinovi, Nilsson se ale stačil přemístit a vyrazit.
15:28'
Dokáží Caps využít svou první přesilovku? Vhazování po pravici Nilssona.
15:28'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Bo Horvat – 2 min., hákování).
15:13'
Horvata nakonec musel v kruhu pro vhazování vystřídat Bärtschi.
15:13'
4 minuty a 47 vteřin do konce první třetiny. Na vhazování po levici brankáře Nilssona máme Horvata a Bäckströma.
15:13'
Kotouč vylétl mimo hrací plochu, následuje reklamní přestávka.
14:51'
Střely na bránu: 6 – 9
14:38'
Nahození Kuzněcova ze střední třetiny, Nilsson vyráží bez problémů do rohu.
14:12'
Velmi dobrá střela od Erikssona ze středu útočného pásma končí jen těsně vedle pravé tyče.
13:52'
Na druhé straně vystřelil Eller, Nilsson ale dokázal vyrazit před sebe.
13:18'
Pouliot a jeho střela z otočky od modré čáry, Holtby ale zasahovat nemusel.
13:05'
Nahození Mottea od levého mantinelu skončilo v Holtbyho lapačce.
12:48'
O další útok obhájců Stanley Cupu se postaral Ovečkin, Nilsson ale znovu bez práce.
12:13'
Ohrozit Nilssona se jim ovšem nyní nepodařilo.
11:57'
Capitals znovu nastěhovaní v útočném pásmu.
10:27'
Dowd to zkusil z levého kruhu pro vhazování, Nilsson si svým zákrokem nebyl vůbec jistý.
10:02'
Zpět do akce! Horvat a Dowd v souboji na vhazování v neutrální zóně, před střídačkou domácího týmu.
10:02'
Postavení mimo hru ze strany Washingtonu. Po přerušení na řadu přichází druhá reklamní přestávka.
09:56'
Nacházíme se těsně před polovinou první třetiny, Capitals zatím vedou na ledové ploše Canucks 1:0. Autorem gólu byl Carlson.
09:45'
Útočná akce Edlera neměla dlouhého trvání, hrát může zase soupeř.
08:46'
Střelecký pokus Oshieho ze středu útočného pásma se otřel o horní tyč Nilssonovy svatyně.
08:15'
Niskanen vypálil prudce z první, Nilsson musel vyrazit kotouč betonem.
07:57'
Kempný s toušem u vlastní brány, oba trenéři zaveleli ke střídání.
07:01'
Konec reklamní přestávky, vhazuje se mezi hole Gaudettea a Ellera ve střední třetině, před střídačkou Washingtonu.
07:01'
Canucks se dostali do ofsajdu, na samotném začátku osmé minuty proběhne první reklamní přestávka.
06:28'
Rychlá střela od Ovečkina z levé strany, Nilsson vyráží puk do rohu.
06:16'
Střely na bránu: 4 – 4
05:55'
05:21'
Až nyní vypálil Boeser z první, Holtby měl ale připravený pravý beton.
04:56'
Orpikovi začíná běžet druhá trestná minuta, Vancouver se zatím k ničemu nedostal.
04:33'
Nepřesnost v podání Boesera, hosté znovu vyhazují.
04:00'
Caps uspěli na vhazování a ihned poté poslali kotouč pryč ze své obranné třetiny.
03:55'
Konec čtvrté minuty, Canucks si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazuje se po Holtbyho pravici.
03:55'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brooks Orpik – 2 min., podrážení).
03:24'
Washingtonu odpískána přihrávka rukou.
02:52'
Oba týmy v plném počtu.
02:51'
Horvat se vzápětí mohl postarat o vyrovnání, z předbrankového prostoru ale na Holtbyho nevyzrál.
02:20'
Třetí minuta utkání, Capitals otevírají skóre! Přihrávku Vrány z pravé strany umístil za brankáře Nilssona přesnou tečí JOHN CARLSON. Jeho pátý gól, jedenáctý bod v sezoně 2018/2019, 1:0 pro Capitals! Asistence: Jakub Vrána, Lars Eller.
01:53'
První minuta z trestů Roussela a Kempného je pryč.
01:44'
Střela Niskanena od modré, nyní už Nilsson zapisuje první zákrok v utkání.
01:36'
Střelecký pokus Bäckströma od levého mantinelu nepřesný.
00:52'
Sledovat budeme hru ve čtyřech. Vhazuje se v neutrální zóně, poblíž trestné lavice Capitals.
00:52'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Michal Kempný – 2 min., hrubost).
00:52'
Hra je přerušena, do výměny názorů se před střídačkou Kosatek dostávají Roussel a Kempný.
00:17'
Nahození Taneva po vhazování od modré čáry minulo tři tyče.
00:13'
Roussel to zkoušel ihned po objetí brány soupeře z levé strany, Holtby připraven na správném místě.
00:03'
Na úvodní buly byli úspěšnější hokejisté Vancouveru.
00:01'
Na vhazování se do středového kruhu staví Sutter a Kuzněcov, jdeme na to!
Hymny jsou minulostí, utkání mezi Canucks a Capitals bude zahájeno za několik málo okamžiků.
Zahajovací pětky už stojí na modrých čarách, v Rogers Areně zazní americká a kanadská státní hymna.
Zahajovací formace

VAN: A. Nilsson – Edler, Ch. Tanev – Roussel, B. Sutter, Eriksson

WSH: Holtby – Kempný, Carlson – Ovečkin, Kuzněcov, Smith
Startující brankáři
(Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

VAN: Anders Nilsson – 28 let, SWE
Z:4 REC:3-1-0 OG:9 PR:2.26 %ÚS:92.5 SO:0

WSH: Braden Holtby – 29 let, CAN
Z:6 REC:3-1-1 OG:20 PR:3.73 %ÚS:88.1 SO:1

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – Edler (A), Ch. Tanev, D. Pouliot, Stecher, B. Hutton, Gudbranson – Goldobin, Horvat (A), Boeser – Bärtschi, Gaudette, Virtanen – Roussel, B. Sutter (A), Eriksson – Schaller, M. Granlund, Motte.

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Orlov, Niskanen, Kempný, Carlson, Orpik (A), Djoos – Ovečkin (C), Kuzněcov, Smith-Pelly – Stephenson, Bäckström (A), Oshie – J. Vrána, Eller, Connolly – Jaškin, Dowd, Burakovsky.

Rozhodčí: Justin StPierre, Gord Dwyer – Kiel Murchison, Ryan Gibbons.
Příjemnou úterní hokejovou noc! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Vancouver Canucks a Washington Capitals.

WASHINGTON CAPITALS

Capitals neprožívají zrovna povedený vstup do sezony. Za poslední čtyři zápasy si navíc připsali pouze jednu výhru a v tabulce Výhodní konference jsou až jedenáctí.

V minulém utkání Caps podlehli doma Florida Panthers 5:6 po samostatných nájezdech. Dnes v noci, 23. října, zahájí na ledě Canucks čtyřzápasový trip po Kanadě.

Kdo je ve formě?

Obránce John Carlson nasbíral v posledních čtyřech zápasech za dva góly a dvě asistence celkem čtyři kanadské body.

VANCOUVER CANUCKS

Canucks mají z posledních pěti zápasů čtyři výhry, přičemž se před dnešním duelem s Capitals nacházejí na třetím místě Pacifické divize se ziskem 10 bodů.

Ve svém posledním zápase hokejisté Vancouveru zvítězili doma nad Boston Bruins 2:1 v prodloužení. Vítězný gól přitom obstaral v čase 63:12 útočník Bo Horvat.

Horvat se střelecky prosadil v posledních dvou zápasech svého týmu.
Zdravím všechny příznivce ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! V noci z pondělí na úterý má nejlepší hokejová liga světa na svém programu celkem čtyři zápasy. Zde budete moci sledovat duel mezi týmy Vancouver Canucks a Washington Capitals. Úvodní vhazování bude v Rogers Areně vhozeno v 04:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.