NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Florida - 20. října 2018   01:05

Washington
Washington
15:26' Carlson (Eller, Kempný) • 21:48' Connolly (J. Vrána, Djoos) • 28:38' J. Vrána (Eller, Connolly) • 33:15' Smith-Pelly (Niskanen, Kuzněcov) • 58:35' Bäckström (Eller, Kuzněcov)
5:6
(1:4, 3:1, 1:0 - 0:0)

2:3 (SN)

Florida
Florida
10:49' Trocheck  (Huberdeau, Petrovic) • 15:58' Dadonov  (Barkov, Trocheck) • 16:36' Sceviour  (Huberdeau, Trocheck) • 18:52' McCann  (Malgin, Yandle) • 39:09' Huberdeau  (Dadonov, Hoffman) • ' Huberdeau
Washington
Holtby (21. Copley) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Djoos, Orpik (A) – Stephenson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Dowd, Jaškin.
Anderson, Rooney – Daisy, Knorr
Capital One Arena, Washington
18 506 diváků
Florida
Reimer (34. Hutchinson) – Ekblad (A), Yandle, Petrovic, Pysyk, Weegar, Kiselevič – Bjugstad, Barkov (C), Dadonov – Huberdeau (A), Sceviour, Trocheck – Malgin, McCann, Vatrano – Brouwer, Lammikko, Hoffman.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 16:8
Utkání je u konce a z prémiového bodu a také z první výhry v novém ročníku se raduje Florida. V nájezdech jsme sledovali napínavou bitvu, střelcům se dařilo více než gólmanům, padlo hned pět branek. Tu rozhodující zaznamenal Jonathan Huberdeau a ze svého úspěchu měl opravdu velkou radost. Hosté tak vyhráli 6:5 po samostatných nájezdech, domácí Washington bere alespoň jeden bod.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Florida Panthers.
Zápas je u konce a rozhodující trefu si v nájezdech připisuje JONATHAN HUBERDEAU. Florida tak získává druhý bod a připisuje vůbec první výhru v sezóně.
Huberdeau si najel levou stranou, poté zasekl a střelou mezi Copleyho betony ukončil nájezdy. Florida vyhrává!
Bäckström nic nevymýšlel, jeho švih šel ale mimo.
Bekhendové kličky zatím na gólmany platí, potvrdil to i hostující Trocheck.
Ovečkin na Hutchinsona se svým bekhendovým blafákem nevyzrál.
Bjugstadovi střela nevyšla, puk šel mimo branku.
Kuzněcov po zamíchání pukem poslal střelu mezi betony a Washington opět vede.
I Barkovovi vyšel pomalý nájezd, i on proměnil svůj bekhendový blafák.
Oshie si najel opravdu pomalu, ale bekhendový blafák mu vyšel na jedničku.
Samostatné nájezdy začínají.
Pětiminutové nastavení nerozhodlo, byť zejména domácí Orlov byl po nastřelení tyčky opravdu blízko, takže jdeme do nájezdů.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:21'
O chvíli později se Orlov dostal k dalšímu zakončení, nyní napálil tyčku!
63:59'
Eller dlouho kroužil s pukem na holi, až jej přiklepl Orlovovi. Ten po najetí si před branku Hutchinsona nepřekonal.
63:09'
Po Barkovově přihrávce pálil Dadonov, jeho švih skončil nad Copleyho brankou.
62:32'
Kuzněcov pouze nahodil vysokým obloučkem a odjel se svými spoluhráči střídat.
61:37'
Niskanenův trest vypršel, domácí se tak dokázali ubránit.
61:28'
Yandle mířil vedle, puk se poté dostal ven z útočného pásma Floridy.
60:53'
Copley nyní na brankovišti zastavil Barkovův bekhendový pokus, puk skončil za brankou.
60:01'
Statistiky

Střely na branku: 29:27
Zásahy brankářů: 22:24
Vyhraná vhazování: 31:33
Hity: 27:20
Šedesát minut hry nerozhodlo o vítězi a tak si dáme pětiminutový nášup. Třetí část přinesla velice napínavý a chvílemi i nervózní zápas, domácí se snažili o srovnání, Florida zase dobře bránila svůj těsný náskok. Jenže neubránila, v 59. minutě při situaci šesti proti čtyřem srovnal Nicklas Bäckström a zařídil, že se bude pokračovat. Každý tým má jistý bod, v banku je ještě jeden prémiový.
60:00'
59:37'
Velká šance pro Floridu pro závěr třetiny, či úvod případného prodloužení. Dvě minuty za podrážení totiž dostal domácí Matt Niskanen.
59:21'
Kuzněcov se zvládl uvolnit u pravého mantinelu a dostat se i ke střele. Tu zblokoval Sceviour.
58:35'
Washington právě vstřelil branku!
Jak vidno, domácím to pomohlo, neboť je srovnáno! Po křížné přihrávce přes brankoviště číhal u tyčky nepokrytý NICKLAS BÄCKSTRÖM a zblízka sklepl puk za Hutchinsona. Využitá přesilovka a je to 5:5! Asistence: Lars Eller, Jevgenij Kuzněcov.
58:24'
Washington si vybírá oddechový čas.
58:05'
Copley míří na střídačku, je tu power-play Washingtonu.
57:52'
Chybná zadovka, Barkov měl snadnou práci s opětovným vyhozením.
57:20'
Florida vyhazuje přes všechny čáry, puk je za Copleyho brankou.
56:52'
No a nakonec je tu přesilovka pro Washington, dvě minuty za nedovolené bránění dostal MacKenzie Weegar.
56:35'
Domácí Oshie a hostující Petrovic se začali pošťuchovat u mantinelu, hra zatím pokračuje. Tohle asi bude hodně žhavý závěr.
55:32'
Zakázané uvolnění hostů, hra se vrací před Hutchinsona. A začíná nám narůstat nervozita, Ovečkin nyní tvrdým hitem trefil Barkova a rozhodčí musí uklidňovat situaci.
54:57'
Weegarova střela z pravého křídla skončila u Copleyho, po jeho zákroku se před ním strhla menší šarvátka, ta se však obejde bez vyloučení.
54:16'
Už to vypadalo, že se Trocheck dokáže uvolnit a najít si prostor pro zakončení, v rozhodujícím okamžiku mu ovšem odskočil puk od hokejky.
53:50'
Eller udržel puk na holích domácích, ti teď krouží před Hutchinsonem.
53:00'
Rychlý průnik předvedl Stephenson, natlačil se před Hutchinsona, v plné rychlosti ale brankáře Floridy nepřekonal.
52:41'
Oshie nezvládl objet obránce, nahozený puk nestihl a pískalo se tak zakázané uvolnění Washingtonu.
51:59'
Trocheck je při chuti, nyní si najel z levé strany do pásma a bekhendem mířil na první tyč. Copley měl co dělat, aby puk srazil mimo brankoviště.
51:24'
Trocheckovo bleskové objetí branky gólem neskončilo, mnoho ale nescházelo. Copley ovšem zvládl zasáhnout u tyčky svým pravým betonem.
50:29'
Ta už je ale u konce a oba týmy tak hrají v plném počtu.
49:38'
Trocheck je zpátky na ledě a začala zkrácená přesilovka Floridy.
49:28'
Publiku se nelíbil neodpískaný zákrok na Kempného, hra pokračovala dál bez přerušení.
48:29'
Je po přesilovce, neboť T. J. Oshie trefil hokejkou soupeře do obličeje a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
48:27'
Moc nescházelo a bylo zase vyrovnáno. Ovečkinův švih se totiž zastavil o tyčku a dorážející Oshie nedokázal puk doklepnout za Hutchinsona.
47:56'
Rychlou akci zakončil z pravé strany Kuzněcov, jeho střelu zkrotil Hutchinson svou lapačkou.
47:38'
Tlak Washingtonu přináší faul hostů, dvě minuty za hrubost dostal Vincent Trocheck.
47:36'
Nápor domácích pokračuje a Hutchinson se má nyní co otáčet!
46:21'
Kempného pokus šel mimo, tohle ale bylo spíše na teč, což domácí nezužitkovali.
45:18'
Hutchinson se nyní hbitě přemístil na brankové čáře a zabránil opětovnému vyrovnání. Nepřekonal jej Stephenson.
44:12'
Smith-Pelly si chtěl obhodit Ekblada, ten jeho úmysl vystihl a puk mu odebral.
43:59'
Nenápadnou střelu předvedl Huberdeau, mířil mezi Copleyho betony, gólman Washingtonu ale puk zvládl skrýt.
43:35'
Zakázané uvolnění Floridy, vhazovat se bude po Hutchinsonově pravici.
42:42'
Snaha domácích o usazení se v pásmu zatím přichází vniveč, neuspěl ani Dawd, který je s pukem u červené čáry.
41:52'
Kuzněcov naskočil z trestné lavice do hry, Washington je v plném počtu.
41:12'
Až teď pálil Trocheck, mířil však nad domácí branku.
40:57'
Hosté pokračují v přesilové hře, zatím ale s ničím, co by ohrozilo Copleye.

Trestné minuty: 12:4
Je za námi čtyřicet minut hry a my jsme byli svědky velkého návratu domácích do utkání. Washington se zakousl do soupeře a už ve 22. minutě snížil Brett Connolly. Domácí pokračovali v náporu a po trefách Jakuba Vrány a Devante Smith-Pellyho dokonce srovnali. Reimera pak v brance Floridy nahradil Hutchinson a ten zatím drží čisté konto. To už naopak neplatí o domácím Copleym, kterého v přesilovce pět na tři překonal Jonathan Huberdeau a Florida tak vede těsně 5:4. Před třetí třetinou můžeme říci, že je o co hrát a máme se tak na co těšit!
40:00'
39:52'
Při vhazování vedl Jevgenij Kuzněcov řeči směrem k čárovému sudímu a zřejmě to přehnal, neboť ten upozornil hlavního a domácí útočník dostal dvě minuty za nesportovní chování.
39:52'
Srovnat mohl Eller, jeho střela z mezikruží skončila těsně vedle.
39:09'
Florida právě vstřelila branku!
Přesto je přesilovka pět na tři využitá. Dadonov si počkal na nejlepší okamžik, poslal puk na brankoviště, kde předvedl JONATHAN HUBERDEAU rychlé stažení do bekhendu a zakončil za Copleyho. Asistence: Jevgenij Dadonov, Mike Hoffman.
38:46'
Domácí k velké radosti publika vyhazují přes všechny čáry.
38:21'
Hoffman si najel na přihrávku a zleva vyslal dělovku, kterou ale svým tělem zastavil obětavý Niskanen.
38:03'
Ale pozor, domácí jsou do tří. Chybně střídali a Brett Connolly odpyká dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
37:59'
Zatím to hostům moc nejde, Hutchinson dokonce musel vytáhnout zákrok proti střele z křídla.
37:18'
Přesilovka pro Floridu, Alexandr Ovečin totiž dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
37:05'
Další rychlý průnik domácích hokejistů skončil u Orlova, který narazil na obrannou zeď a přišel o puk.
36:15'
Kempného střela byla sražena, za Floridu už rozjíždí akci Malgin.
35:29'
Washington se dostával do přečíslení čtyři na dva, chybná přihrávka ale nadějnou akci rychle zhatila.
34:55'
Opět se hraje v pásmu Floridy, druhá třetina přináší opravdu obrovský nápor domácího celku.
33:58'
Floridě mohl vrátit náskok Barkov, Copley však vytáhl na brankové čáře skvělý zákrok pravým betonem a srazil puk do rohu.
33:15'
Střídá se i v hostující brance, James Reimer jde na střídačku, chytat nyní bude Michael Hutchinson.
33:15'
A to právě přichází! Reimer neudržel oblouček, nahozený ze středního pásma, puk si dojel DEVANTE SMITH-PELLY a na dva pokusy jej poslal pod horní tyčku – 4:4! Asistence: Matt Niskanen, Jevgenij Kuzněcov.
32:51'
Rázný Ovečkinův pokus skončil mimo, domácí jdou tvrdě za vyrovnáním.
32:35'
Hráči Washingtonu vyhodili přes všechny čáry a pískalo se zakázané uvolnění.
31:51'
Oba vyloučení se už vrátili do hry.
31:21'
Na druhé straně dostal Bäckström přihrávku mezi kruhy, jenže jeho tvrdý pokus skončil mimo Reimerovu bránu.
30:51'
Hra ve čtyřech zatím vyhovuje lépe hostům, ti jsou usazeni v pásmu a zkouší kombinaci.
29:51'
Vylučuje se na obou stranách, domácí Christian Djoos dostal dvě minuty za nedovolené bránění, hostující Frank Vatrano zase dvě minuty za nafilmovaný pád nebo přehrávání.
29:40'
Washington nyní vládne, na Reimera létá jedna rána za druhou a gólman hostů má co dělat, aby udržel hubený náskok.
28:38'
Náskok Floridy se už smrskl na jedinou branku, neboť domácí vybojovali na vlastní modré puk, podnikli rychlý kontr a Ellerovu přihrávku proměnil JAKUB VRÁNA v přesnou ránu mimo Reimerův dosah. Asistence: Lars Eller, Brett Connolly.
27:39'
Ovečkin vyjel z rohu a přihrával na brankoviště na Smithe-Pellyho. Ten zblízka přestřelil a poté se pískala posunutá Reimerova branka.
26:34'
Dowd mohl možná sám zakončovat, prostor i čas na to měl, rozhodl se ale pro přihrávku, která ale byla hostující obranou zastavena.
25:50'
Je po přesilovce, Florida je v plném počtu.
25:30'
Orlovova střela od modré byla zastavena a následně Sceviour vyhodil bekhendem ven z pásma.
24:45'
Ovečkinovu střelu zablokoval Weegar, Washington i nadále zůstává v útočném pásmu.
24:04'
Křížnou přihrávku vystihl Trocheck a okamžitě se s pukem vydal pryč z obranného pásma.
23:50'
Domácí si teď dají přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl dostal Keith Yandle.
23:38'
Oshie byl hostující obranou natlačen do pásma a po Bäckströmově průjezdu se pískalo postavení mimo hru.
22:50'
Washington je zase v náporu a Jaškin tvrdou ranou málem překonal Reimera. Jeho dělovka zacinkala o brankovou konstrukci.
21:48'
Dobrý vstup domácích do druhé třetinny. Vrána vybojoval u mantinelu puk, od modré přihrál na levou stranu, kde stál volný BRETT CONNOLLY a ten po zpracování prostřelil přemisťujícího se Reimera. Asistence: Jakub Vrána, Christian Djoos.
20:57'
Florida se už hnala dopředu, akce ale byla přerušena hvizdem sudího, pískalo se postavení mimo hru.
20:01'
Domácí udělali do druhé třetiny změnu v brankovišti, Bradena Holtbyho nahradil Pheonix Copley.

Trestné minuty: 4:0
Je za námi první třetina, ve které jsme dlouho čekali na nějaké vzrušení, neboť ani jeden z týmů nebyl schopen kloudné akce. No a skončilo to pěti góly. Na trefu Vincenta Trochecka z 11. minuty ještě Washington odpověděl gólem Johna Carlsona, jenže mezi 16. a 19. minutou hosté třikrát udeřili a tohle už zůstalo bez odpovědi. Postupně se trefili Jevgenij Dadonov, Colton Sceviour a Jared McCann a Florida tak odešla do kabiny s vedením 4:1!
20:00'
19:53'
Mohlo přijít ještě snížení, puk poskakoval po brankovišti, pohotová reakce jednoho z obránců ale odpálila puk do bezpečí.
18:52'
Hosté jsou v laufu a přidávají další branku. Po Niskanenově ztrátě přišla střela od modré, kterou Holtby vyrazil, jenže akce pokračovala a po příhře skrz brankoviště překonal ležícího gólmana pohotovým bekhendem JARED McCANN. Asistence: Denis Malgin, Keith Yandle.
18:04'
Reimerovi nyní nevyšlo vyhození vzduchem, Kuzněcov zachytil puk rukavicí a pro tuto chvíli udržel pásmo.
17:22'
Dadonov jednoruč zvládl dostat puk do středního pásma, Kempný si musí dávat pozor na ztrátu.
16:56'
Snaha domácích o rychlé snížení nyní skončila na Reimerovi, vhazuje se po jeho levici.
16:36'
Najednou z toho máme přestřelku. Po buly se hosté dostali k puku, Huberdeau přihrál mezi kruhy a i když první střela COLTONA SCEVIOURA byla zastavena, jeho dorážka už byla přesná a skončila v síti. Asistence: Jonathan Huberdeau, Vincent Trocheck.
15:58'
Tohle byla rychle využitá přesilovka. Hosté rozjeli bleskovou kombinaci na jeden dotek, čímž vyšachovali bránící čtveřici a JEVGENIJ DADONOV se z prostor před brankovištěm trefil do horního růžku Holtbyho branky. Asistence: Aleksander Barkov, Vincent Trocheck.
15:41'
Florida si ale nyní zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hákování obdržel Jevgenij Kuzněcov.
15:26'
A je srovnáno! Kempný vybojoval ve středním pásmu puk, Eller podnikl výpad pravou stranou a bekhendem naservíroval parádní přihrávku před branku, kde JOHN CARLSON snadno doklepl za Reimerova záda. Asistence: Lars Eller, Michal Kempný.
14:49'
Reimer vyrazil střelu na chvíli volného Burakovskyho, puk skončil v rohu kluziště.
13:57'
Vrána se pokoušel o akci levou stranou, podporu našel v Oshiem, jenže ani toto duo nepřekonalo dobře pracující obranu Floridy.
12:57'
Yandle se pokoušel o rychlé vysunutí do jízdy, nepřesná přihrávka ale celou akci zhatila. Domácí vyráží do protiútoku.
11:45'
Washington se snaží o rychlé srovnání, zatím ale v koncovce hodně tápe.
10:49'
No a najednou je tu gól a hosté vedou. Holtby neudržel puk po střele z levé straně, ten se v brankovišti několikrát odrazil od hokejek, hráčů a bruslí a těsně skončil za brankovou čáru. Gól si nakonec připsal VINCENT TROCHECK. Asistence: Jonathan Huberdeau, Alex Petrovic.
10:29'
Po průniku do útočného pásma přihrával Trocheck na modrou, nikoho ovšem nenašel.
09:45'
Orlov čeká, až se mu nabídnou spoluhráči, zatím s pukem čeká u vlastní branky.
08:35'
Nyní si už Holtby připsal regulérní zákrok, skryl puk v lapačce a poté odjel z prostoru, neboť se do menší rozmíšky dostali Kempný s Brouwerem. Vylučovat se ale nebude.
08:10'
Domácí jsou v plném počtu.
07:55'
Až nyní si před brankoviště sjel na přihrávku Malgin, nicméně ani on nebyl při zakončení přesný.
07:12'
Oslabení zatím domácím vychází, Florida se nemůže dostat k pořádné kombinaci.
06:44'
Barkovova přihrávka zpoza branky skončila ve středním pásmu, hosté musí začít od nuly.
06:10'
Je tu první vyloučení, na domácí straně se sekání dopustil Jakub Vrána a už míří na trestnou lavici.
05:48'
Nepřesná rozehrávka Washingtonu, puk skončil za Reimerovou brankou, odkud už rozehrával Weegar.
04:38'
Neuspěl ani Ekblad, toho obrana Washingtonu nepustila ke střele, naopak jej obrala o puk.
03:38'
FLorida poprvé v útoku, Barkov nabral obrovskou rychlost, prohnal se kolem obránce, ale při pokusu o natlačení se před brankáře podklouzl a narazil do mantinelu.
02:49'
Obrovský závar před Reimerem, domácí zachytil úvod v dobrém rozpoložení, zatím tomu ale schází klid v koncovce.
02:14'
Eller lehce přiklepl na Burakovskyho, jenže toho hostující obrana odzbrojila ještě před zakončením.
01:40'
Stephenson tlačil puk zpoza branky mezi kruhy, nenašel se však nikdo, kdo by zakončil.
00:55'
První minuta patřila domácím, ti byli prakticky neustále na puku, ke střele to ale zatím nevedlo.
00:01'

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Niskanen, Orlov, Carlson, Kempný, Djoos, Orpik (A) – Stephenson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Burakovsky – Smith-Pelly, Dowd, Jaškin.

Florida Panthers: Reimer (Hutchinson) – Ekblad (A), Yandle, Petrovic, Pysyk, Weegar, Kiselevič – Bjugstad, Barkov (C), Dadonov – Huberdeau (A), Sceviour, Trocheck – Malgin, McCann, Vatrano – Brouwer, Lammikko, Hoffman.

Rozhodčí: Anderson, Rooney – Daisy, Knorr.
Utkání nám začne s mírným zpožděním, rozhodně ale nikam neodcházejte.
Zápas v Capital One Areně začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.