NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Toronto - 25. října 2018   01:10

Winnipeg
Winnipeg
44:57' Ehlers (Trouba, Wheeler) • 46:28' Scheifele (Wheeler, Connor)
2:4
(0:1, 0:2, 2:1)
Toronto
Toronto
14:38' Kapanen   • 22:25' Ennis  (Leivo) • 31:43' Kadri  (Co. Brown, N. Zajcev) • 48:28' Tavares  (Marner, P. Lindholm)
Winnipeg
Skilliter, Meier – Mach, Shewchyk
Bell MTS Place, Winnipeg
Toronto
Andersen (Sparks) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov – Marleau, Matthews, Kapanen – Hyman, Tavares, Marner – P. Lindholm, Kadri, Co. Brown – F. Gauthier, Leivo, Ennis.

To je z mé strany již vše, příště na počtenou!
TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Kasperi Kapanen (TOR): 1+0
2. Nikolaj Ehlers (WPG): 1+0
3. Mitchell Marner (TOR): 0+1
ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Martin Marinčin (TOR): 0+0, +2, 0 střel, čas na ledě 13:56
Po dvou třetinách se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto, Maple Leafs totiž díky gólům Kapanena, Ennise a Kadriho vstupovali do závěrečné dvacetiminutovky s náskokem 3:0 v zádech. V rozmezí 45. a 47. minuty se ovšem prosadili Ehlers a Scheifele – a drama bylo na světě. Netrvalo ale dlouho, o další dvě minuty později totiž na konečných 4:2 pro Toronto zvýšil John Tavares.
59:38'
Patrik Laine se šikovnou stahovačkou zbavil Marnera a poté z levého kruhu vystřelil, jeho projektil ovšem zapadl přímo do Andersenovy náruče.
58:49'
Nikita Zajcev se pokusil usměrnit puk do prázdné winnipežské svatyně, nakonec se mu to ale o pár centimetrů nepovedlo!
58:32'
Blake Wheeler z pravého kruhu pálil velice nepřesně, touš se navíc od hrazení odrazil ven z útočného pásma Jets.
57:58'
Connor Hellebuyck peláší na střídačku, Jets to zkusí v šesti!
57:33'
Nenápadné nahození Marka Scheifeleho do předbrankového prostoru nedokázal nikdo v modrém dresu tečovat.
56:57'
Brown omylem vyhodil kotouč až mezi diváky, naštěstí pro něj to ale bylo s tečí o plexisklo, a tak se vylučovat nebude.
56:04'
Kotouč se od zadního mantinelu nečekaně odrazil ke Kadrimu, ten ale tváří v tvář Hellebuyckovi poslal černou pryž do tyče!
55:22'
Torontu byl odpískán ofsajd, Mitchellovi Marnerovi totiž po souboji s Lainem ujel touš do středního pásma.
54:35'
Domácím se čas na vstřelení dvou potřebných gólů začíná krátit, druhá formace Maple Leafs teď navíc vybojovala vhazování v útočném pásmu.
53:48'
Před Hellebuyckem vznikl nepřehledný závar, winnipežský brankář ale nakonec zalehl kotouč včas před dotírajícím Marnerem.
53:29'
Ehlers neměl komu přihrát, a tak jen nahodil kotouč do útočné třetiny a odjel vystřídat.
52:47'
Trouba pod tlakem vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění, v posledních minutách je hra o poznání více rozkouskovaná.
51:56'
Krátce po Ožiganovově návratu na led to z mezikruží zkusil Scheifele, jeho pokus ale skončil v ochranné síti a následovat bude komerční přestávka.
51:20'
Byfuglienova rozehrávka přesně našel rozjetého Patrika Laineho, ten ale při své střele z pravého kruhu neměl seřízená mířidla.
50:52'
Nikita Zajcev posílá puk přes všechny čáry a oba týmy v poklidu střídají.
50:29'
Trouba na Perreaultovu křižnou přihrávku nedosáhl a svěřenci Mikea Babcocka posléze vyhodili touš až k Hellebuyckovi.
49:46'
O chviličku později vyfasoval Igor Ožiganov (TOR) dvouminutový trest za hákování, Jets si zahrají v početní převaze.
49:39'
Winnipežská defenzíva teď zcela zapomněla na Kasperiho Kapanena, ten ale z pravého kruhu pálil značně nepřesně.
49:01'
Po závaru před torontským brankovištěm se k další střele dostal Mark Scheifele, Frederik Andersen ale dokázal zakročit.
48:28'
Toronto právě vstřelilo branku!
Nedáš-dostaneš a Toronto opět vede o dva góly! Marner ujel po pravém křídle a natlačil se až do předbrankového prostoru, odkud dokázal naservírovat kotouč JOHNU TAVARESOVI a ten už měl úlohu snadnou. Asistence: Mitchell Marner a Pär Lindholm.
47:20'
Jets stále nemají dost. Ke střele z předbrankového prostoru se nyní dostal Bryan Little, jehož projektil ale proletěl těsně nad břevnem!
46:28'
Winnipeg právě vstřelil branku!
A drama je najednou na světě, Winnipeg využívá přesilovku a rázem prohrává už jen o gól. Wheeler našel mezi kruhy trestuhodně neobsazeného MARKA SCHEIFELEHO, jehož následná střela skončila až za zády dezorientovaného Andersena. Asistence: Blake Wheeler a Kyle Connor.
45:25'
Connor Brown (TOR) vyfasoval dvouminutový trest za hákování, Jets si tak krátce po vstřeleném gólu zahrají přesilovku.
44:57'
Andersen přichází čisté konto a Jets se dostávají zpět do zápasu! NIKOLAJ EHLERS sice svou první střelu z předbrankového prostoru neusměrnil mezi tři tyče, Trouba pro něj ale vybojoval kotouč zpět a napodruhé už se dánský útočník nezmýlil. Asistence: Jacob Trouba a Blake Wheeler.
43:34'
Auston Matthews si na útočné modré připravil kotouč ke střele a poté tvrdě vypálil, Hellebuyck měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
42:36'
Ben Chiarot byl u nahozeného kotouče dříve než dotírající Tavares, svěřenci Paula Mauriceho ale krátce poté o puk zase přišli.
41:48'
Nepovedená rozehrávka Rona Hainseyho končí na zakázaném uvolnění, hra se tak vrátí zpět před Andersena.
40:57'
Adam Lowry to zkusil od levého hrazení a Frederik Andersen po jeho nahození pro jistotu přerušil hru.
40:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:58.
Ve druhé třetině Maple Leafs domácí Winnipeg jasně přehráli a výrazně se přiblížili k vítězství. Nejprve svůj premiérový gól v torontském dresu vsítil Tyler Ennis a o necelých deset minut později se své první trefy v sezóně dočkal Nazem Kadri.
40:00'
39:04'
V závěru druhé třetiny se domácí pokoušejí o vytvoření si tlaku v útočném pásmu, k žádným střelám se ale nedostávají.
38:08'
Byfuglienova rána od modré byla několikrát tečována, kotouč ale nakonec zamířil jen do nastaveného Andersenova betonu.
37:27'
Blake Wheeler si nedokázal zpracovat prudký Scheifeleho pas, kotouč doletěl až na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před Connora Hellebuycka.
36:33'
Jacob Trouba dostal nabito na modrou, jeho nepřesná střela ale zaduněla jen o zadní hrazení.
35:39'
Jets byl odpískán ofsajd a před námi je další komerční pauza.
35:20'
Rychlonohý Brandon Tanev neprošel kolem Marinčina, slovenský zadák ve službách Maple Leafs nyn vyčkává za vlastní svatyní na dostřídávající spoluhráče.
34:31'
Nikolaj Ehlers mohl z pravého kruhu střílet, místo toho ale zvolil přihrávku, načež celá akce Jets skončila a Morgan Rielly nyní může uklidnit hru.
34:09'
Hosté si teď nerozuměli při rozehrávce, nakonec se ale vrátil na pomoc Nazem Kadri a vyvezl kotouč až do útočné třetiny.
33:16'
Kotouč skončil v ochranné síti a hlasatel v Bell MTS Place posléze ohlásil další komerční přestávku.
32:30'
Před Hellebuyckem vznikl další nepřehledný závar, Hyman ani Tavares ale nedokázali došťourat kotouč do sítě!
31:43'
A nyní je náskok Toronta už třígólový! Connor Brown vyslal na zteč rozjetého NAZEMA KADRIHO, který snadno projel až na pravý kruh, odkud přesnou střelou nedal Hellebuyckovi šanci. Asistence: Connor Brown a Nikita Zajcev.
30:46'
John Tavares chytře uvolnil Zacha Hymana, jeho rána z pravého kruhu ale postrádala přesnost.
29:50'
Marinčinovo nahození od modré bylo zblokováno a Mathieu Perreault poté dostal puk až za Andersenovu svatyni.
28:57'
Brandon Tanev byl u vyhozeného kotouče jako první, Winnipegu tak nebylo odpískáno zakázané uvolnění a oba týmy mohou vystřídat.
28:04'
Ron Hainsey našel na levém křídle rozjetého Matthewse, ten se ale daleko nedostal a obránci Jets poté vyhodili kotouč do bezpečí.
27:20'
Maple Leafs se snadno dostali do útočné třetiny, domácí obrana ale tentokrát zafungovala a nepustila Lindholma ke střele.
26:38'
Troubovi byla odpískána přihrávka rukou, před námi je nyní komerční přestávka.
26:15'
Kapanen už je zpět na ledě, Jets se v této přesilovce dostali jen k nepřesným střelám Wheelera a Byfugliena.
25:31'
Pär Lindholm se rozjel podél levého mantinelu, jeho následný pokus si ale Hellebuyck bez potíží pohlídal.
24:40'
Torontští hokejisté se osvobozují a oba týmy nyní střídají, Jets budou muset zakládat další akci až od Hellebuycka.
23:49'
Jets si zahrají přesilovku, Kasperi Kapanen (TOR) vyfasoval dvouminutový trest za sekání.
22:25'
Svěřenci Mikea Babcocka zvyšují své vedení! Josh Leivo od modré čáry nahodil puk směrem na Hellebuycka a TYLER ENNIS kotouč šikovně protečoval za jeho záda. Ennisův první gól v torontském dresu znamená vedení Maple Leafs 2:0. Asistence: Josh Leivo.
21:25'
Maple Leafs vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, po nahození Morgana Riellyho Connor Hellebuyck pro jistotu přerušil hru.
20:32'
Nazem Kadri se obtočil kolem Hellebuyckovy svatyně, jeho následnou střelu si ale winnipežský brankář pohlídal.
20:01'
Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a sledovali jsme v ní parádní hokej s řadou šancí na obou stranách. Maple Leafs se ujali vedení v 15. minutě zásluhou Kasperiho Kapanena, Jets málem vyrovnali minutu před sirénou, ránu Laineho ale zastavila tyč. Druhá třetina začne ve 2:07, tak si to nenechte ujít!
20:00'
19:06'
Patrik Laine měl na hokejce vyrovnání, z pravého kruhu ale orazítkoval tyč!
18:30'
Finský snajpr už se vrátil na led a okamžitě se zapojil do protiakce svého týmu, na jejímž konci stál Blake Wheeler, jehož střelu ale Andersen jistě zneškodnil.
17:48'
Laineho návrat na led už se blíží, svěřenci Mikea Babcocka ale i nadále kombinují v útočném pásmu.
16:57'
Marner a krátce po něm i Matthews měli před sebou poloodkrytou winnipežskou svatyni, Hellebuyck ale v obou případech skvěle zasáhl!
16:35'
Reillyho nahození od modré několikrát změnilo směr, Connor Hellebuyck ale nakonec dokázal přerušit hru.
16:09'
Patrik Laine (WPG) půjde pykat na dvě minuty za sekání, Maple Leafs si zahrají svou první přesilovku.
15:31'
Krátce po buly to zkusil Dustin Byfuglien, Andersen si ale jeho ránu pohlídal a nepustil nikoho v modrém dresu k dorážce.
15:23'
Po nějaké době se hra přesune před Andersena, nepovedená torontská rozehrávka totiž skončila na zakázaném uvolnění.
14:38'
Maple Leafs se dostávají do vedení. Po přetrvávající skrumáži v prostoru před Hellebuyckem se puk odrazil do mezikruží na hůl KASPERIHO KAPANENA, který neváhal a pověsil kotouč nechytatelně pod břevno! Bez asistence.
14:12'
Morgan Rielly to zkusil od modré, winnipežský brankář si ale jeho střelu pohlídal a přerušil hru. Před námi je další komerční přestávka.
12:27'
Nepovedená rozehrávka Jacoba Trouby končí na zakázaném uvolnění, vhazování před Connorem Hellebuyckem se tak bude opakovat.
11:45'
Tyler Myers přizvedl Marleauovo nahození od levého hrazení do ochranné sítě, následovat tak bude další buly v útočném pásmu Maple Leafs.
10:57'
Zach Hyman ujel po pravém křídle a poté naservíroval kotouč do mezikruží Tavaresovi, ten ale nedokázal propasírovat puk za Hellebuyckova záda!
10:05'
Auston Matthews nabral rychlost ve středním pásmu a přejel útočnou modrou, z této akce Toronta ale nakonec žádné nebezpečí pro Hellebuycka nepramenilo.
09:14'
Blake Wheeler obral o puk Marinčina a poté nabil na modrou Byfuglienovi, jeho rána ale postrádala přesnost.
08:26'
Zatím sledujeme parádní hokej s minimem přerušení, nyní ale Connor uvízl v ofsajdu a následovat bude komerční přestávka.
07:44'
John Tavares se s pukem na hokejce prosmýkl až do mezikruží, odkud se mu ale nepodařilo vystřelit podle představ.
07:08'
Connor Brown byl odzbrojen ve středním pásmu, načež Josh Morrissey nahodil puk do útočné třetiny a odjel vystřídat.
06:12'
Marleau našel na pravém křídle rozjetého Austona Matthewse, jehož následná střela z vrcholu kruhu ale postrádala přesnost.
05:16'
Jets se ale opět dostali do útočné třetiny a po Marinčinově nepovedené rozehrávce bylo před Frederikem Andersenem opět rušno, Scheifele se ale z krkolomné pozice k puku nedostal.
04:27'
Tlak Winnipegu ještě pokračoval a nakonec z toho byla rána Bena Chiarota od modré, Frederik Andersen ale dokázal kotouč vyrazit a hosté se poté osvobodili.
03:39'
Nikolaj Ehlers se dvakrát v krátkém časovém sledu dostal ke střele z nebezpečné pozice, Andersen byl ale v obou případech pozorný.
02:26'
Svěřenci Paula Mauriceho následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se tak vrátí před Hellebuycka.
02:02'
Gauthierův pokus z vrcholu kruhů byl zblokován, načež se puk odrazil na hůl Mitchella Marnera, jeho následný pokus ale Hellebuyck vyrazil.
01:05'
Jets zaváhali v rozehrávce, načež se do zakončení zničehonic dostal Kasperi Kapanen, Connor Hellebuyck byl ale pozorný.
00:42'
Kyle Connor to zkusil od levého mantinelu, Andersen ale jeho střelu bez potíží vyrazil a oba týmy mohou vystřídat.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, Byfuglien, D. Kulikov, T. Myers – Laine, Scheifele, Wheeler – Connor, Little, Ehlers – Copp, Lowry, B. Tanev – Lemieux, Roslovic, Perreault.

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, Ožiganov – Marleau, Matthews, Kapanen – Hyman, Tavares, Marner – P. Lindholm, Kadri, Co. Brown – A. Johnsson, F. Gauthier, Leivo.

Rozhodčí: Skilliter, Meier – Mach, Shewchyk.
TORONTO MAPLE LEAFS

Také Torontu se na začátku nového ročníku daří, ambiciózní parta kolem Austona Matthewse a Johna Tavarese je v Atlantické divizi druhá se stejným ziskem dvanácti bodů jako vedoucí Montreal. Maple Leafs se paradoxně více daří na kluzištích soupeřů: venku svěřenci Mikea Babcocka vyhráli všechny čtyři duely, zatímco doma zvítězili jen ve dvou z pěti. Dnes torontští hokejisté nastoupí poprvé od sobotní domácí prohry s trápícím se St. Louis, potvrdí dobrou venkovní formu?