NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Boston - 21. dubna 2021   00:30

Buffalo
Buffalo
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Boston
Boston
08:06' Marchand  (Pastrňák, Reilly) • 23:03' Clifton  (Kuraly, Lazar)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 32:41 (9:9, 6:18, 17:14)
Zblokované střely – 15:11
Vyhraná vhazování – 21:33
Trestné minuty – 8:12
Hity – 9:15
Hokejisté Buffala se dnes proti Bostonu střelecky neprosadili a odešli poraženi výsledkem 0:2! Domácí určitě mohli něco vytěžit z první třetiny, v níž se prezentovali solidním hokejem, ale nedokázali překonat velmi dobře chytajícího Raska. V 9. minutě se naopak trefili hosté, když po šanci Pastrňáka dorazil puk do odkryté klece Brad Marchand. Ve druhé periodě byl už Boston lepší a ve 24. minutě přidal druhý gól. Kuriózně se prosadil Connor Clifton, po jehož střele puk projel mezi betony brankáře Tokarskiho, který si ho pak navíc nešťastně kop do vlastní branky. Poté se už skóre neměnilo. Sabres ještě v závěru dostali možnost zdramatizovat duel v přesilovce 5 na 3, kterou vylepšili i odvoláním gólmana, ale s touto situací se nepopasovali dobře.
59:28'
Hosté v plném počtu, Sabres to i tak opět zkoušejí bez brankáře!
59:06'
Buffalo nehrálo v šesti, ale při hře bez brankáře dokonce se sedmi lidmi! Přichází tedy vyloučení za příliš mnoho hráčů!
59:00'
Hosté už hrají ve čtyřech.
58:44'
Po ráně Victora Olofssona z levé strany puk vylétl od zadního mantinelu až do středního pásma.
58:30'
Teď se o pásmo připravili sami domácí, kteří působí bezradně.
57:33'
Dokonce 6 na 3! Branka Buffala je totiž prázdná. Hosté ale hned po buly vyhodili.
57:26'
Velký problém pro Boston! Jérémy Lauzon dohrál Olofssona a dostal trest za hrubost. Domácí budou hrát přesilovku 5 na 3!
57:15'
Tokarski zatím zůstává v brance.
57:06'
Charlie McAvoy skončil na ledě poté, co dostal zřejmě úder holí do obličeje. Tohle už ale rozhodčí neviděli a vylučovat nebudou!
56:59'
Domácí si vyžádali oddechový čas. Možná dojde i na hru bez brankáře!
56:59'
Pozor, vylučuje se na straně Bostonu! Rozhodčí viděli sekání Nicka Ritchieho.
56:59'
Bekhendový pokus Sama Reinharta skončil v Raskově lapačce. Domácí získali buly v útočném pásmu.
56:00'
Čtyři minuty do konce. Aktivní Dylan Cozens nevyužil další dobrou příležitost. Z levého kruhu zamířil vedle.
55:04'
Domácí se snaží ještě vykřesat naději. Střelu Rileyho Sheahana z mezikruží Rask vyrazil. Neujala se ani teč Dylana Cozense po Millerově střele. Je tu poslední dnešní reklamní přestávka.
54:42'
54:27'
Bruins vyhazují a jejich oslabení se chýlí ke konci.
53:52'
Arttu Ruotsalainen nepřekvapil z úhlu Raska. Ten přerušil hru.
53:07'
Mittelstadt nabil na levý kruh Rasmusovi Ristolainenovi, který z dobré pozice minul! Hosté následně vyhodili.
52:49'
Hosté vyhodili kotouč až k Tokarskimu.
52:41'
Craig Smith zasáhl Samuelssona vysokou holí a Buffalo tedy bude mít k dispozici početní výhodu.
51:49'
Olofsson našel z rohu kluziště Sama Reinharta, který z bezprostřední blízkosti minul hostující klec. Tohle byla velká šance Buffala!
51:25'
Po bekhendovém zakončení Jeffa Skinnera přerušil hru Rask. Je tu další z reklamních přestávek.
50:37'
Nyní si Tokarski povyjel proti ráně Charlieho McAvoye, kterou vykopl. Sabres už jsou v plném počtu.
50:29'
David Pastrňák dostal přihrávku na levý kruh a pálil z pozice klečícího střelce. Tokarski se stačil proti jeho pokusu přesunout.
50:04'
To se nyní stalo. Začala krátká přesilovka Bostonu.
49:52'
Hosté na puku a čekají, až vyprší McAvoyův trest.
48:30'
Síly na ledě se vyrovnají. Sam Reinhart podrazil Connora Cliftona, který navíc nepříjemně spadl na mantinel. Obránce Bostonu se pak dlouho zvedal z ledu.
48:24'
Mittelstadtovu střelu tečoval Sam Reinhart. Následně se dostal i k dorážce, ale Rask vše pochytal!
48:03'
Charlie McAvoy dostává dvouminutový trest za hrubost. Uvidíme třetí přesilovku domácích Šavlí.
47:54'
Colin Miller střílel od modré čáry. Rask puk viděl a sáhl si pro něj lapačkou.
47:13'
Arttu Ruotsalainen střílel z mezikruží do vyrážečky svého finského krajana Raska.
46:42'
Taylor Hall dostal přihrávku do jízdy, přebruslil obránce a ocitl se až před Tokarskim, který pokryl jeho bekhendové zakončení. Nic většího útočník Bostonu přeci jen vymýšlet nemohl, byl totiž ze strany křižován.
46:15'
David Pastrňák našel křížným pasem Patriceho Bergerona, který ještě předával puk mezi kruhy Charliemu McAvoyovi. Tokarski se stačil s dráhou kotouče přesouvat a ránu obránce Bruins pokryl. Reklamní přestávka.
45:24'
Dylan Cozens se z levé strany natlačil do zakončení. Raska v brance Bruins nedokázal bekhendem překonat.
44:57'
Jake DeBrusk od mantinelu nahazoval puk na domácí branku. Tokarski ho vykopl do strany.
44:27'
Na sebe to nakonec vzal Anders Bjork, který se prohnal do útočného pásma a pálil z mezikruží. Svého bývalého spoluhráče Tuukku Raska nepřekonal.
44:00'
Domácí drží puk v obranném pásmu a nevědí, jak se s ním dostat dopředu.
43:09'
Sabres v plném počtu. Taylor Hall zkusil zakončit po objetí branky, puk je pod Tokarskim.
42:45'
Hallovu křížnou přihrávku domácí vystihli a opět vyhodili.
42:15'
Domácím se podařilo vyhodit a mohou vystřídat.
41:05'
Drake Caggiula dostal dvouminutový trest za nedovolené bránění. Přesilovka pro Boston.
40:59'
Dahlinovu střelu tečoval Jeff Skinner. Rask byl na místě.
Hity – 6:13
Ve druhé třetině hrál Boston lépe než soupeř. Buffalo se už do šancí moc nedostávalo a jednoznačně více práce měl gólman Šavlí Dustin Tokarski. Ten inkasoval jen ve 24. minutě, bylo to ale po dost kuriózní situaci. Po ráně Connora Cliftona projel puk domácímu brankáři mezi betony a Tokarski si ho ve snaze zabránit nejhoršímu nešťastně kopl za vlastní záda.
40:00'
39:51'
To hosté z protiútoku ještě hodně nebezpečně zahrozili! Wagner našel žabičkou od pravého mantinelu před branku najíždějícího Seana Kuralyho. Ten stačil puk tečovat a Tokarski chvíli nevěděl, kde hrací předmět má. Nakonec ho stačil před dojíždějícím Wagnerem přikrýt.
39:44'
Tage Thompson z pravé strany otestoval Raska spíše propagační střelou. Brankář hostí problém neměl.
39:01'
Tokarski musel levým betonem vykopávat nepříjemnou střelu z levého kruhu. Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:39'
Zakázané uvolnění Bostonu. Hra se stěhuje před Raskovu svatyni.
37:53'
Domácí Dylan Cozens byl na ledě dlouho a neměl v útočném pásmu podporu. Puku se tak zbavil a odjel na střídačku.
37:08'
Mattias Samuelsson nahazoval puk na branku od modré čáry. Prostor mezi hostujícími tyčemi mladý bek Buffala netrefil.
36:47'
Bruins hrají ve druhé třetině dobře. Ránu Jakea DeBruska u levé strany vykopl do ochranné sítě domácí brankář.
36:39'
Po střele Craiga Smithe od pravého mantinelu drží puk v lapačce Tokarski.
35:56'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Tokarskiho branku.
34:55'
Connor Clifton se dostával k puku na ose hřiště, před ním ale bylo moře modrých hráčů a tak se k ohrožení Tokarskiho neprodral.
34:20'
Rasmus Ristolainen naskočil na led z trestné lavice a hned se dostával do brejku. Mohl i nahrávat, volil však střelu z pravé strany, kterou Rask vyrazil do ochranné sítě. Reklamní pauza.
33:59'
Opět stejná souhra. Pastrňák tentokrát ještě nabízel puk spoluhráčům před branku, obrana Buffala si ale poradila.
33:44'
Grzelcyk nahrál na levý kruh Davidovi Pastrňákovi, jemuž střela z první nesedla ideálně.
33:27'
Bergeron nabil na osu Bradovi Marchandovi. Jeho střela skončila v lapačce Tokarskiho.
33:05'
Hosté jsou v plném počtu a mají k dispozici zhruba minutovou přesilovku.
32:59'
Domácí mladík Cozens s pukem kličkoval na útočné modré a proti Davidovi Krejčímu se sám vystavil do ofsajdu.
32:10'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Ristolainen – 2 min., hrubost).
32:10'
Rask teď sebral lapačkou kotouč ze vzduchu a přerušil hru. Navíc to vypadá, že právě Ristolainen půjde na trestnou lavici za napadení bránícího Lauzona.
31:24'
Obránce Rasmus Ristolainen se při přesilovkách Buffala často stěhuje před brankoviště, kde plní roli clonícího hráče. Nyní se musel Rask vypořádat s jeho pohotovou tečí.
31:04'
Brad Marchand dostává dvě minuty za faul loktem. Přesilovka pro Buffalo.
30:05'
DeBrusk tečoval puk na domácí střídačku. Čas na reklamní přestávku.
29:31'
Tečovaný kotouč se snášel směrem na hostující branku a Rask ho vyrážečkou raději odpálil až do ochranné sítě za svou klecí.
28:54'
Buffalu se ve druhé třetině v útoku nedaří. Domácí se nedostávají do střeleckých pozic.
27:40'
Connor Clifton musel zpracovávat puk po přihrávce, kterou dostal na brusle. To dokázal. Jeho nahození pak ale nezvládli tečovat spoluhráči před brankou.
26:44'
Puk skončil v ochranné síti za hostující brankou. Následuje reklamní přestávka.
26:06'
Z mezikruží to bekhendem zkoušel Sean Kuraly. Tokarski byl na místě.
25:11'
Casey Mittelstadt se z pravého křídla natlačil až před Raska, který pokryl zakončení k bližší tyčce. Puk je pod brankářem Bostonu.
24:40'
Hosté vstoupili do druhé třetiny velmi dobře. V kabině asi dostali pokyn k aktivnějšímu forčekinku a celkově zlepšili pohyb.
23:03'
Bruins právě vstřelili branku!
Tak tenhle gól si Dustin Tokarski za rámeček nedá! Po střele CONNORA CLIFTONA mu puk propadl mezi betony a zastavil se za ním. Tokarski se ho pak snažil odkopnout do bezpečí, ale místo toho si ho bruslí pravé nohy nasměroval do vlastní branky. Ani obránce už nestačil před brankovou čárou zakročit – 0:2. Asistence: Sean Kuraly a Curtis Lazar.
22:38'
Hosté mohli navýšit svůj náskok! Střelu Nicka Ritchieho z pravého kruhu tečoval Jake DeBrusk do levé tyčky z pohledu brankáře Tokarskiho. Právě DeBrusk se pak snažil dorážet, ležící Tokarski však udržel kotouč pod levou rukou před brankovou čarou!
22:12'
Ze středního pásma vypálil Colin Miller a zasahovat musel Rask, který puk vyrazil do rohu.
21:34'
Průnik Davida Pastrňáka z pravého křídla zastavila obrana domácích včas.
20:45'
Bruins kombinovali v útočném pásmu. Finální přihrávka Davida Krejčího neprošla mezi kruhy na Halla.
Hity – 3:7
Po první třetině prohrává Buffalo s Bostonem 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v 9. minutě Brad Marchand, který se prosadil z dorážky po zakončení Davida Pastrňáka. Domácí Šavle ale nehrají špatně, šancí měly asi i více než soupeř. Tuuka Rask však dokázal fantasticky zneškodnit i dorážku Cozense do odkryté klece a po ráně Rasmuse Dahlina ho zachránila horní tyčka.
20:00'
19:58'
Rozhodčí posílají po přerušení hry hráče ještě na jedno buly v útočném pásmu Buffala. Na časomíře nechali nastavit dvě sekundy do sirény.
19:53'
Bjork ještě přenechal kotouč v tandemu najíždějícímu Dylanovi Cozensovi, který trefil jen protihráče.
19:11'
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Colin Miller. Puk tečoval Sam Reinhart, ale Rask Boston podržel!
19:01'
Začala už poslední minuta první třetiny.
18:35'
Tobias Rieder nyní jen posunul puk za hostující branku a šel se svými spoluhráči střídat.
17:53'
Rasmus Dahlin šikovně schoval svou střelu od modré čáry a kotouč se odrazil do ochranné sítě od horní tyčky! Rask si v brankovišti klekl a měl štěstí!
17:32'
Mike Reilly neudržel pro hosty útočnou modrou. Puk mu přeskočil hokejku.
16:45'
Sledujeme poměrně vyrovnané utkání. Buffalo se snaží hrát aktivně a ke spokojenosti domácím jistě schází především vstřelený gól.
16:06'
Ránu domácího Brysona od modré čáry srazili hosté do ochranné sítě za svou brankou.
14:44'
Od modré čáry střílel Colin Miller a puk skončil v lapačce Raska. Reklamní přestávka.
13:58'
Od modré čáry vypálil Charlie McAvoy a zasahovat musel pro změnu Dustin Tokarski, který si proti ráně povyjel.
13:43'
Až nyní dostali Medvědi kotouč do bezpečí a mohou vystřídat.
13:25'
Buffalo se dostalo do tlaku až po skončení přesilovky! Vyrovnání měl na hokejce Dylan Cozens, jehož dorážku do poloodkryté klece před brankovou čarou zastavil tygřím skokem výtečný Rask!
13:18'
Nyní už jsou hosté v plném počtu.
12:56'
Hosté opět přerušili souhru soupeře a poslali puk do bezpečí.
12:34'
Bruins opět vyhazují. Buffalo se v přesilovce zatím k ničemu nedostalo.
11:48'
Hostům se podařilo vyhodit.
11:17'
Dvě minuty za hákování dostává Jake DeBrusk. Sabres si zahrají první přesilovku.
10:31'
Od modré vypálil Mike Reilly, který trefil pouze bránícího Colina Millera.
09:32'
Po střele Charlieho McAvoye od modré čáry přerušil hru Tokarski. Následuje reklamní přestávka.
08:47'
Mohlo být srovnáno! Casey Mittelstadt se dostal do samostatného úniku, ovšem jeho střelu vyrazil Tuukka Rask.
08:06'
Hosté se ujímají vedení! Až za brankou soupeře se ocitl obránce Mike Reilly, který nahrál do ohně Davidovi Pastrňákovi. Jeho zakončení vykopl Tokarski levým betonem jen k BRADOVI MARCHANDOVI a ten doklepával puk do odkryté klece. Asistence: David Pastrňák a Mike Reilly.
07:04'
Dobrá práce domácí obrany, která zablokovala střelecké pokusy Grzelcyka a McAvoye.
05:33'
Na druhé straně pálil od modré čáry mimo Anders Bjork, který přišel do Buffala jako součást výměny za Taylora Halla.
04:50'
První nápor Bostonu. Domácí brankář Tokarski pokryl Pastrňákovu střelu od modré čáry a následnou dorážku Brada Marchanda. Pak přišel ještě jeden závar, z čehož ale vzešla jen sražená střela.
03:29'
Nyní hráči Buffala moc nevěděli, jak se dostat s kotoučem přes střední pásmo. Nakonec zkusil Ristolainen dlouhou přihrávku, ze které se urodilo jen zakázané uvolnění.
02:40'
Zakázané uvolnění Bruins. Hosté se dostávají do utkání pomalu.
01:44'
Colin Miller zachytil ve středním pásmu rozehrávku Jérémyho Lauzona a z pozice obránce se dostal v podstatě do samostatného úniku! Jeho zakončení však zastavil Rask.
01:20'
Casey Mittelstadt si nabruslil s pukem až na levý kruh pro vhazování, odkud minul branku Bostonu.
00:42'
Kotouč byl po střele domácího Jeffa Skinnera sražen do ochranné sítě za brankou Tuukky Raska.
00:08'
První utkání dnešní noci bylo zahájeno. Puku se po úvodním buly ujali hosté.
00:01'

Buffalo Sabres: Tokarski (Luukkonen) – Ristolainen (A), M. Samuelsson, Jokiharju, Dahlin, C. Miller, Bryson – Olofsson, S. Reinhart (A), Skinner – Tage Thompson, Mittelstadt, Asplund – Ruotsalainen, Cozens, Bjork – Caggiula, Sheahan, Rieder.

Boston Bruins: T. Rask (Swayman) – McAvoy, Grzelcyk, Clifton, Reilly, J. Zbořil, Lauzon – Pastrňák, Bergeron (C), Marchand (A) – C. Smith, Krejčí (A), Hall – DeBrusk, Coyle, N. Ritchie – Wagner, Lazar, Kuraly.

Rozhodčí: Kozari, Schrader – Nagy, Halkidis.
Vzájemné zápasy v této sezóně:
19.03. 2021: Buffalo – Boston 1:4
27.03. 2021: Boston – Buffalo 3:2
14.04. 2021: Boston – Buffalo 3:2 po sn.
Buffalo Sabres:
Hokejisté Buffala sehráli 45 zápasů, z nichž nasbírali 31 bodů. S touto bilancí uzavírají tabulku Východní divize a už dlouhou dobu jsou bez šance na postup do play-off. Na úplné dno Sabres poslala poměrně nedávná rekordní série 18 porážek v řadě. Pod vedením kouče Dona Granata se Šavle přeci jen zvedly a začaly zase zažívat i radostné pocity z vítězných zápasů. Z posledních pěti duelů vyhrálo Buffalo tři. Naposledy doma zdolalo 4:2 Pittsburgh. Také Buffalo má poměrně početnou marodku. Na ní jsou například brankář Hutton, obránce McCabe či útočníci Girgensons, Okposo a kapitán Jack Eichel. Ten si už v letošním ročníku nezahraje a je otázkou, zda už svůj poslední zápas v dresu Sabres neodehrál. Moc se totiž netají tím, že je v dlouhodobě trápící se organizaci nespokojen.