NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Buffalo : Washington - 16. března 2021   00:05

Buffalo
Buffalo
0:6
(0:1, 0:3, 0:2)
Washington
Washington
18:46' Kuzněcov  (J. Schultz, Sheary) • 22:41' Bäckström  (Oshie, Jensen) • 25:59' Pánik  (Orlov) • 35:07' Sprong  (Jensen) • 46:46' Hathaway  (J. Schultz, Hagelin) • 56:21' Ovečkin  (Sheary)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 23:30 (2:13, 7:11, 14:6)
Zblokované střely – 9:14
Vyhraná vhazování – 19:24
Trestné minuty – 4:2
Hity – 9:5
Alexandr Ovečkin dnes zaznamenal už svou 717. trefu kariéry, čímž vyrovnal v historické tabulce střelců NHL šestého Phila Esposita.
Vítek Vaněček mohl po závěrečné siréně udělat oslavné gesto. Dnes totiž udržel své první čisté konto kariéry v NHL! Český brankář pokryl všech 23 střel Buffala.

Vaněčkovi samozřejmě vydatně pomohli spoluhráči, kteří na ledě kralovali, o čemž výsledek 0:6 jasně vypovídá. V první třetině padla jen jedna branka. V jejím závěru se prosadil nenápadnou střelou od mantinelu Jevgenij Kuzněcov. V prostřední části se pak Caps radovali hned třikrát. Duel v podstatě rozhodli svými zásahy Nicklas Bäckström, Richard Pánik a Daniel Sprong. Ve třetí dvacetiminutovce pak zpečetili konečný stav Garnet Hathaway, který tečoval střelu Schultze, a Alexandr Ovečkin.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a také celého zápasu.
58:51'
Jeff Skinner obkroužil útočnou třetinu a natlačil se do zakončení z pravé strany. Vaněček si pohlídal prostor u bližší tyčky.
58:17'
Další střela Irwina. Tentokrát zasáhl Vaněček, který je zase blíže čistému kontu.
58:01'
Domácí se snaží alespoň o čestný zásah. Od modré střílel Matt Irwin, mířil mimo.
57:30'
Domácí měli v tomto střídání několik zajímavých situací před brankou soupeře. Obrana Washingtonu ale většinou stačila zakončení hráčů Buffala blokovat a po šanci Taylora Halla zase úspěšně zasáhl Vaněček. Nakonec pískána přihrávka rukou a tak je tu ještě jedna reklamní pauza.
56:21'
Washington právě vstřelil branku!
Tohle je už debakl Buffala! Z pravé strany zavezl puk před branku Conor Sheary, který nalezl bekhendovou přihrávkou ALEXANDRA OVEČKINA, který z mezikruží vymetl pravý horní růžek z pohledu Huttona – 0:6. Asistence: Conor Sheary.
55:32'
Další zákrok Vaněčka. Tentokrát pálil Montour.
55:02'
Od modré čáry vypálil Matt Irwin. Vaněček puk vytěsnil mimo svou klec.
54:57'
Hosté už jsou kompletní. Teď zahráli na icing.
54:35'
Jeden z hostujících hráčů dokázal kopnout kotouč do středního pásma a opět tak svůj tým osvobodit.
53:53'
Hostům se podařilo vyhodit.
53:29'
Hall hledal zpoza branky Ristolainena. Ten při pokusu o střelu promáchl.
52:48'
Vylučuje se na straně Capitals. Na trestnou lavici usedl za držení Dmitrij Orlov.
52:28'
Tage Thompson nabral ve středním pásmu velkou rychlost. Dostal se tak přes bránícího hráče a byl sám před Vaněčkem, jehož ale bekhendovou kličkou nepřekonal! Brankář Washingtonu stále bojuje o svou první nulu kariéry v NHL!
51:08'
Matt Irwin čekal s pukem na domácí obranné modré. Oba celky střídaly a tak na to měl dost času. Nikdo ho neforčekoval.
50:28'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
49:28'
Taylor Hall naskočil z trestné lavice a řítil se do šance. Už byl v úhlu a tak ještě hledal před branku najíždějícího Rasmuse Asplunda, se kterým se však stačil vrátit obránce, jenž Hallovu přihrávku srazil do bezpečí!
49:10'
Daniel Sprong zavezl puk puk do útočného pásma a ranou přes obránce nastřelil horní tyčku svatyně Buffala!
48:54'
Ristolainen vyhodil až za branku soupeře.
48:37'
Alexandr Ovečkin trefil z levého kruhu bližší tyčku!
47:27'
Domácí vyhodili.
47:17'
Dvě minuty za hákování dostal Taylor Hall. Hosté budou hrát přesilovku.
46:46'
Hosté přidávají pátou branku! Carl Hagelin nahrál na modrou čáru Justinovi Schultzovi, který využil provozu před brankovištěm a jeho střela tak zapadla až za Huttonova záda. Kotouč ještě tečoval GARNET HATHAWAY – 0:5. Asistence: Justin Schultz a Carl Hagelin.
46:30'
Hutton si poradil se střelou od modré čáry, kterou na něj vyslal Justin Schultz.
46:16'
Hra je vůbec poprvé ve třetí třetině přerušena! Hosty zastavilo postavení mimo hru.
46:02'
Lazar tentokrát pálil z větší vzdálenosti. Zaduněly betony Vítka Vaněčka.
45:25'
Curtis Lazar si nechtěně narazil puk o bránícího hráče a zakončoval z bezprostřední blízkosti. Trefil ale jen hruť klečícího Vaněčka!
44:42'
Taylor Hall vyzkoušel Vaněčka. Ten zasáhl betonem.
44:00'
Zatím se hraje bez přerušení a čas tak rychle ubíhá.
42:27'
Od modré vypálil Zdeno Chára, Hutton vyráží.
41:46'
Domácí v rychlém protiútoku. Ten zakončoval před Vaněčkem osamocený Jeff Skinner, který však střílel vedle vzdálenější tyčky!
41:19'
Tage Thompson nedokázal protancovat kolem hostujícího obránce. Vaněček pak odpálil volný puk.
40:48'
Taylor Hall čekal na propadnutý kotouč před hostující brankou. Nakonec ho nedokázal nasměrovat mezi tyče.
Hity – 7:5
Ve druhé třetině dokázal Washington hned třikrát skórovat a do kabin si tak jeho hráči odnášejí komfortní vedení 4:0. Ve 23. minutě se prosadil dorážkou po krásné Oshieho akci Nicklas Bäckström. O tři minuty později připravil Orlov palebnou pozici pro Richarda Pánika, který trefoval odkrytou část branky. Sabres se pak trochu zvedli, ale ve 36. minutě zapomněla domácí obrana na Daniela Spronga a ten samostatný únik proměnil.
40:00'
39:56'
Zdeno Chára zachytil u mantinelu domácí pokus o vyhození a ještě zkusil vystřelit. Trefil jen některého z protihráčů.
39:17'
Dmitrij Orlov si vyměnil puk se spoluhráčem a od modré čáry vystřelil. Hutton zasáhl lapačkou.
38:39'
Victor Olofsson na druhé straně nepřekvapil Vítka Vaněčka. Ten přerušil hru.
38:20'
Další šanci měl Daniel Sprong. Ten zůstal po přihrávce Vrány volný před brankovištěm, nepřekonal ale Huttona.
38:08'
Nicklas Bäckström se před brankou šikovně uvolnil, ale po svém obratu už nedokázal zakončit. Kotouč mu z hole utekl.
37:00'
Alexander Ovečkin prověřil připravenost domácího brankáře Huttona. Ten si trochu zlepšil náladu úspěšným zákrokem.
36:23'
Buffalo kráčí k jedenácté porážce v řadě. Washington naopak k páté výhře.
35:07'
Hosté si na svou příležitost počkali a zvyšují už na 4:0! Do samostatného úniku se dostal útočník z hokejově exotického Nizozemska DANIEL SPRONG, který chladnokrevně zakončil střelou nad pravé rameno brankáře Huttona. Asistence: Nick Jensen.
34:53'
Střela Rasmuse Dahlina přesná nebyla, skončila na zadním mantinelu.
34:27'
Hosté momentálně nikam nepospíchají. Nechávají Sabres útočit.
33:41'
Od modré střílel Rasmus Ristolainen. Vaněček jistě zakročil lapačkou.
32:04'
Po vyhraném buly vypálil od modré čáry Collin Miller. Tečovaný puk propadl mezi betony Vaněčka a skončil na tyčce!
31:57'
Spravedlnost zvítězila. Rozhodčí si nechali vše zkontrolovat u videa a jeden z nich nakonec oznámil, že se trest ruší, protože Chára v pádu nechtěně zasáhl soupeře bruslí, nikoliv holí, za kterou by nesl i v takovém případě zodpovědnost.
31:57'
Rozhodčí se ještě radí. Trest pro Cháru možná nakonec zruší. Slovák ve službách Washingtonu rozhodně pravidla neporušil...
31:57'
Podivné vyloučení na straně hostí. Curtis Lazar u mantinelu dohrál Zdena Cháru, který ztratil rovnováhu a v pádu zasáhl protihráče bruslí do obličeje. Obránce Caps ale dostává trest na 2+2 minuty za vysokou hůl, kterou protihráče vůbec netrefil.
31:35'
Taylor Hall byl přibrzděn na útočné modré čáře, což domácí vystavilo do ofsajdu.
30:42'
John Carlson při nápřahu promáchl kotouč, který hostům utekl do středního pásma.
30:14'
Střela Jevgenije Kuzněcova byla sražena do ochranné sítě za brankou Buffala. Další reklamní přestávka.
29:28'
Justin Schultz propadl na útočné modré a domácí jeli do přečíslení 3 na 1. Casey Mittelstadt však celou akci pokazil špatnou přihrávkou!
28:54'
Sabres za stavu 0:3 přeci jen zvyšují obrátky a začínají se dostávat do šancí.
28:07'
Z bezprostřední blízkosti si vylámal zuby na Vaněčkovi také Tage Thompson! Český gólman puk za brankovou čáru nepropustil!
27:34'
Domácí mohli snížit, ale Taylor Hall si zblízka nepřišel na Vítka Vaněčka v brance Washingtonu! Reklamní přestávka.
25:59'
Hosté vedou už o tři góly! Hráči Buffala ztratili puk ve středním pásmu a hra se rychle otočila směrem k jejich brance. Na pozici levého křídla zavezl kotouč do útočné třetiny obránce Dmitrij Orlov, který pak našel RICHARDA PÁNIKA a ten z mezikruží pálil do odkryté poloviny branky, kam se už Hutton nestačil přemístit. Asistence: Dmitrij Orlov.
25:29'
Domácí dovezli kotouč za branku soupeře, kde také skončili. Puk tam sebral John Carlson.
24:38'
Kuzněcov nahrával mezi kruhy Jakubovi Vránovi. Ten střílel jen do obránce Šavlí.
24:10'
Capitals zatím relativně v pohodě drží Buffalo v šachu. Domácí jsou jaloví zejména v ofenzivě. Je znát, že se jim vůbec nedaří.
22:41'
Hosté odskakují na dvougólový rozdíl! Nádhernou individuální akci předvedl T. J. Oshie, který se dostal k puku u pravého mantinelu, obhodil si Dahlina a cestou k brance pak obehrál i další dva bránící hráče. Jeho bekhendové zakončení ještě Hutton vyrazil, proti dorážce NICKLASE BÄCKSTRÖMA už byl však bezmocný – 0:2. Asistence: T. J. Oshie a Nick Jensen.
22:04'
Hostům nevyšla rozehrávka. Pískáno zakázané uvolnění.
21:36'
Na puk si sáhl také Vaněček, kterého otestoval nahozením od mantinelu Taylor Hall.
21:08'
Poprvé zahrozili Caps. Po střele Nica Dowda si stáhl plachtící kotouč ze vzduchu lapačkou Carter Hutton.
20:40'
Úvod druhé části je zatím takový neurovnaný. Ani jednomu z týmů se nevydařilo založení útočné akce.
Hity – 4:2
První třetina je za námi. Uběhla velmi rychle, jelikož se přerušovalo jen málo. Capitals byli v ofenzivě nebezpečnější, na rozdíl od soupeře dokázali tlačit kotouče na branku a v čase 18:46 se ujali vedení. Brankáře Huttona překvapil nenápadnou střelou od pravého mantinelu Jevgenij Kuzněcov.
20:00'
18:46'
Hosté se prosazují těsně po skončení jejich přesilovky! Brankář Hutton si tenhle gól rozhodně bude vyčítat. JEVGENIJ KUZNĚCOV ho totiž překonal nenápadnou střelou švihem od pravého mantinelu, která zaplula k bližší tyčce. Asistence: Justin Schultz a Conor Sheary.
18:44'
Domácí jsou v plném počtu.
18:06'
Domácí se osvobodili. Dopředu dokonce vystartoval Tobias Rieder, kterého musel chytat obránce Carlson.
16:59'
Tohle už byla velká šance! Mezi kruhy byl zcela volný T. J Oshie, na jehož střele si však smlsla lapačka Huttona!
16:49'
Ovečkin poprvé pálil ze své přesilovkové kanceláře kolem levého kruhu. Hutton puk vykopl pravým betonem.
16:43'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Rasmus Dahlin – 2 min., hákování).
16:43'
Alexandr Ovečkin si vychutnal domácí obranu a dostal se až před Huttona, kterého se pokusil vyřadit dlouhou kličkou do forhendu. Brankář Sabres ho však vybruslil a podržel svůj tým! Kapitán Washingtonu byl ale při akci faulován a po reklamní přestávce tak uvidíme hostující přesilovku.
16:19'
Rasmus Ristolainen trefil od modré clonícího spoluhráče Staala. Hosté pak vyhodili na icing a hra je tedy přerušena po hodně dlouhé době.
16:00'
Bez přerušení se hraje už opravdu dlouho. Nyní útočí Buffalo.
15:22'
Richard Pánik si sjel na přihrávku z poza branky. Z levé strany střílel do boční síťky domácí svatyně.
14:17'
Hra je přerušována jen minimálně. Čas tak utíká velice rychle.
13:35'
To se nyní nepodařilo ani domácím Tage Thompson v útočném pásmu podržel puk. Jeho nástřel však hosté nepustili k Vaněčkovi.
12:50'
Hosté mají v posledních minutách více ze hry. Zatím ale neprolomili defenzivu Sabres.
11:44'
Alexandr Ovečkin se s tím nemazal a vyzkoušel Huttona golfákem od modré čáry. Domácí brankář byl pozorný.
11:23'
Oshie připravil dobrou střeleckou pozici pro obránce Nicka Jensena. Jeho projektil branku Buffala minul.
10:45'
Domácí Hutton zakročil proti lehkému nahození od modré čáry. Puk odrazil ke svým obráncům.
09:28'
Z pravé strany střílel Rasmus Dahlin, ale jeho pokus zablokoval jeden z obránců. O dorážku se ještě snažil Taylor Hall, ovšem toho další bránící hráč Caps odvezl z předbrankového prostoru.
08:40'
Od modré pálil Jevgenij Kuzněcov. Domácí obrana puk srazila do rohu.
08:00'
Ovečkin přihrál doprava Nicklasovi Bäckströmovi. Ten střílel z pravého kruhu vedle branky.
07:32'
Puk vypadl na střídačku Buffala, což je samozřejmě důvod k přerušení hry.
07:10'
Taylor Hall obkroužil hostující branku a vyjel si až do pozice pro zakončení. Trefil však jen brusle protihráče.
06:18'
Sam Reinhart posílal z rohu před hostující branku bekhendovou přihrávku. Najíždějící Eric Staal byl ale pokryt obranou.
05:44'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Huttona.
05:08'
Dmitrij Orlov poslal hezkou přihrávkou do samostatného úniku T. J. Oshieho. Ten mířil mezi Huttonovy betony, který je na poslední chvíli zaklapl k sobě!
04:56'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Hraje se ve slušném tempu.
03:55'
Thompson se tentokrát dostal k puku v předbrankovém prostoru. Branku však netrefil.
03:31'
Po pravé straně našlápl dopředu Tage Thompson. Jeho střela byla ztečována obráncem do ochranné sítě.
02:19'
Justin Schultz vypálil od modré čáry. Carter Hutton byl opět připraven.
01:40'
Jeff Skinner poprvé v zápase vyzkoušel Vítka Vaněčka. Ten jeho pokus odrazil do rohu.
00:15'
První střelu zápasu vyprodukoval z vrcholu pravého kruhu T. J. Oshie. Hutton byl připraven.
00:01'

Buffalo Sabres: C. Hutton (J. Johansson) – Ristolainen (A), Bryson, C. Miller, Dahlin, Montour, Irwin – T. Thompson, Sheahan, Hall – S. Reinhart (A), E. Staal, Olofsson – Mittelstadt, Lazar, Skinner – Okposo (A), Asplund, Rieder.

Washington Capitals: Vaněček (Samsonov) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Orlov, Jensen, Chára, T. van Riemsdyk – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Sprong, Kuzněcov, J. Vrána – Pánik, Dowd, Sheary – Hathaway, Hagelin.

Rozhodčí: Pochmara, Dunning – Tobias, Kovachik.
Vzájemné zápasy v této sezóně:
15.01. 21: Buffalo – Washington 4:6
16.01. 21: Buffalo – Washington 1:2
23.01. 21: Washington – Buffalo 4:3 po sn.
24.01. 21: Washington – Buffalo 3:4 po sn.
19.02. 21: Washington – Buffalo 3:1
Buffalo Sabres:
Buffalo odehrálo 26 zápasů a se ziskem 16 bodů se krčí na chvostu tabulky Východní divize. Sabres navíc kráčí od porážky k porážce. Jejich série bez výhry se natáhla už na 10 utkání. Naposledy Šavle padly v domácím dvojutkání s Pittsburghem výsledky 2:5 a 0:3. Tým trápí i marodka. Mimo je brankářská jednička Linus Ullmark a také kapitán Jack Eichel. Ten se navíc nedají tím, že není v Buffalu spokojen a nejraději by byl vyměněn jinam.