NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Washington - 23. dubna 2021   01:00

Washington

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený páteční den. Na počtenou!

3. Jevgenij Kuzněcov (WSH) – 0+0
Skončilo nám utkání mezi Islanders a Washingtonem, které nabídlo první gól až při nájezdové loterii. Brankáři a obránci dnes jednoznačně dominovali nad útočníky, a proto dlouhých 65 minut gól nepadl. V dovednostní soutěži nejprve skórovali domácí zásluhou Beauvilliera, ale hostující Bäckström okamžitě odpověděl. Rozhodla tedy 3. série, ve které se nemýlil Jevgenij Kuzněcov.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
Autorem vítězné branky je JEVGENIJ KUZNĚCOV. Útočník Capitals rozhodl utkání rychlou střelou k zadní tyči.
Rozhodující branku vstřelil Jevgenij Kuzněcov! Ruský útočník se rychle rozjel a zvolil přesnou střelu ke vzdálenější tyči.
Brocku Nelsonovi se nájezd vůbec nepovedl. Kotouč netrefil ideálně, a proto černá guma skončila celkem daleko od zadní tyče.
Nicklas Bäckström ale srovnává krok. Zvolil rychlou střelu nad lapačku, která zapadla přesně pod víko.
Anthony Beauvillier zakončil parádně. Kotouč si na poslední chvíli posunul do bekhendu a ležícího Samsonova krásně překonal.
Ani vyhlášený nájezdový šikula T. J. Oshie neuspěl. Nenašel mezírku mezi betony Semjona Varlamova.
Jako první se k nájezdu rozjel Jordan Eberle. Těsně před Samsonovem zkoušel vystřelit, ale hostující brankář jej lapačkou vychytal.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení nebyla hra ani na chvíli přerušena. Moc šancí jsme ale neviděli, oba týmy byly celkem opatrné. Bezgólové utkání budou muset rozhodnout nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:34'
Josh Bailey se snažil přihrávat pod sebe. Kotouč ale vybojoval Lars Eller, který následně zápěstím vystřelil mimo tři tyče.
64:02'
Teď se ale hra trochu otevřela. Nejprve střílel Eberle a poté na druhé straně vyrazili hosté do přečíslení. Finální přihrávku ale vůbec nezvládli.
63:38'
Jordan Eberle se k průniku neodhodlal, také on zvolil návrat zpět.
63:11'
V nastaveném čase se ještě nepřerušovalo. Zatím rozhodně nesledujeme moc ofenzivní prodloužení.
62:32'
Ostrovanům se dařilo kotouč držet i nadále, ale rána Beauvilliera přesná nebyla.
62:00'
Trojice hráčů domácích manévruje v útočném pásmu. Washington se během dvou minut prodloužení kotouče snad ještě nedotkl.
61:21'
Mathew Barzal prováhal ideální pozici k zakončení. Samsonov už ležel, ale útočník Islanders ještě zvolil možná už zbytečnou kličku.
60:59'
Puk zatím drží na hokejkách domácí. Washington se ale velmi dobře brání.
60:28'
Anthony Beauvillier se snažil být na začátku prodloužení aktivní, ale dostatek prostoru před sebou neměl. Musel tak zvolit návrat dozadu.
60:01'
Střely na bránu po 3. třetině: 25 – 27
60:00'
59:49'
Josh Bailey ještě chtěl vyprodukovat přihrávku zpoza brány, zadáky byl ovšem včas dostoupen.
59:22'
Ryan Pulock se rychle vracel na svou polovinu. Souboj se soupeřem bez potíží zvládl.
58:53'
Do konce řádné hrací doby zbývá už jen minuta. Vše nasvědčuje tomu, že dnes uvidíme prodloužení.
58:21'
Hosté předvedli obrovský tlak do brány. T. J. Oshie ale puk za Semjona Varlamova nezametl.
57:43'
Tvrdá střela Dmitrije Orlova od modré čáry byla pořádně nebezpečná. Varlamov dokázal zasáhnout vyrážečkou.
57:02'
Dva domácí hráči byli čistým způsobem zastaveni. Dopředu tak už může mířit Washington.
56:33'
Jeden z domácích beků natáhl od modré čáry. Ilja Samsonov ale zasahovat nemusel, neboť kotouč nešel do brankového prostoru.
55:49'
Mathew Barzal si znovu našel cestičku k zakončení, ale finální fázi nezvládl. Těsně před Samsonovem bránu přestřelil. Elitní hráč celku z New Yorku reklamoval faul na svou osobu, u rozhodčích ale s tímto neuspěl.
55:35'
Nicklas Bäckström se chystal zakončit od modré čáry. Jeho ránu ale domácí srazili.
54:40'
T. J. Oshie sice pronikal pravým křídlem, ale rázem se ocitl v obležení dvou protihráčů. Přihrávku mezi kruhy tedy i kvůli nim nezvládl.
53:49'
53:41'
Islanders sice následnou akci nesehráli špatně, ale znovu to gólem neskončilo. Zdá se, že i toto oslabení hosté přežijí.
53:01'
Eberle dlouho manévroval na kruhu, až nakonec vybídl Barzala, který byl v ideální pozici. Pod nohy mu však skočili hned dva hráči, kteří mu střelecký pokus znemožnili provést.
52:26'
Ani začátek další početní výhody se domácím nevydařil. Washington se zatím s přehledem brání.
52:02'
Po vyhraném buly vyrazil dopředu Carl Hagelin. Okolo obránce Pulocka se ale do střelecké pozice nedostal.
51:49'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Alexandr Ovečkin – 2 min., podrážení).
51:36'
Po nahození Johna Carlsona od modré čáry hosté vybojovali útočné pásmo. Pokračovat budeme po komerční pauze.
51:00'
50:47'
Mathew Barzal se ale díky své šikovnosti dostal do těsné blízkosti Samsonova. Snažil se jej překonat dlouhou kličkou do forehandu, ale ruský brankář stačil touš levým betonem na poslední chvíli vykopnout.
50:18'
Přichází další vyhození hostujícího celku. Nick Leddy musí zkoušet znovu překonávat obranný val Capitals.
49:50'
Garnet Hathaway odvedl výbornou práci na útočné modré čáře. Pro svůj celek tak pošetřil několik cenných sekund.
49:22'
Islanders hrají svou první přesilovku v zápase. Zatím se ale pořádně na puku neusadili.
49:00'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., podrážení).
48:36'
Islanders teď hrají převážně bez puku. Hokejisté v bílém i nadále dominují v útočném pásmu.
47:49'
Vypadalo to, že by Washington mohl vyrazit do přečíslení. Garnet Hathaway ale vůbec nezvládl přihrávku k holi Carla Hagelina.
47:18'
Můžeme ale říct, že Washington je ve třetí třetině aktivnějším týmem. Mnohem znatelněji se žene za vstřelenou brankou.
46:46'
Alexandr Ovečkin si přebral puk na levé straně útočného pásma, ale ten mu nakonec utekl z čepele. Celkem kvalitní pozici k zakončení tedy hosté v gól neproměnili.
45:46'
Michael Raffl si sice najel do předbrankového prostoru, ale tam nedostal od obránce Noaha Dobsona ani kousek volného místa.
45:27'
Capitals se nyní usadili ve třetině soupeře, zatím jsou pořádně nebezpeční.
44:43'
Conor Sheary zachytil puk ve střední třetině a posléze s ním zamířil vpřed. Z levého kruhu hráč s číslem 73 na dresu vystřelil, avšak Varlamov nadvakrát úspěšně zasáhl.
44:13'
Po teči Matta Martina touš vyskočil mimo hrací plochu. Po krátké pauze se tedy bude vhazovat ve středním pásmu.
43:32'
Chárovo nahození zkoušel tečovat Wilson. Změna směru puku opravdu přišla, ale mezi tři tyče černá guma nezamířila.
42:51'
Mantha dokázal zapracovat u mantinelu v souboji s Pulockem. Do lepší pozice ale následně svého spoluhráče nevybídl.
42:07'
Washington vyslal sérii dvou ran směrem na bránu. Ani jedna ale do brankového prostoru nezamířila.
41:38'
Při přízemní střele Jordana Eberleho dokázal hostující brankář včas zaklapnout betony.
41:08'
Přihrávka do tandemu v podání Brocka Nelsona byla lehce nepřesná. Michael Dal Colle ale o puk zabojoval a nakonec jej dokázal dostat k brance. Tam ale znovu zasahoval dnes výborný Ilja Samsonov.
40:26'
Třetí formace hostů nedokázala udržet puk v útočné třetině. Nicméně následná předávka Ostrovanů taktéž přesná nebyla.
40:01'
První třetina patřila Islanders, ta druhá zase Washingtonu. Capitals v ní měli výhodu hned dvou přesilových her, ty ale v gól proměnit nedokázali. Největší šanci druhé části ale měl domácí Josh Bailey, který z ideální pozice na levém kruhu nezamířil přesně. Čtyřicet minut tedy čekáme na úvodní branku.
Střely na bránu po 2. třetině: 22 – 18
40:00'
39:51'
Washington ještě vyrazil do přečíslení, ale to až příliš překombinoval. Přihrávka Wilsona mezi kruhy na Orlova už byla navíc.
39:19'
38:54'
Tom Wilson pohotově mířil mezi tři tyče z vrcholu kruhů. Varlamov touš levým betonem vykopl. Washington ale rozhodně nehraje tuto přesilovku špatně.
38:18'
Přihrávku Jevgenije Kuzněcova na levý kruh Alexandr Ovečkin promáchl. Tohle byla pro kanonýra Capitals ideální pozice.
37:43'
Nicklas Bäckström přihrál na modrou čáru Carlsonovi, který vystřelil z první. Skvělý blok ale předvedl Nick Leddy.
37:19'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Noah Dobson – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
37:17'
Raffl pořádně protáhl obranu Islanders. Předvedl opravdu kvalitní střídání, jen lepší zakončení tomu chybělo.
36:55'
Po šikovné kombinaci mezi Komarovem a Barzalem se touš dostal na hůl Andyho Greenea, který okamžitě pálil. Samsonov ale kotouč viděl, a proto jej bez problémů ukryl ve výstroji.
36:08'
Hraje se v pěti na obou stranách a Islanders se teď snaží něco vymyslet i na útočné polovině.
35:27'
Na konci přesilovky hostů Ryan Pulock nevyhodil puk z pásma. K zakončení se tedy dostal Alexandr Ovečkin, ale Semjon Varlamov levým betonem zasáhl.
34:47'
Kuzněcov se přesídlil za bránu, odkud hledal na kruhu Bäckströma. Švédský útočník sice rychle posouval puk na brankoviště, ale domácí do této pobídky vložili hůl.
34:18'
Jevgenij Kuzněcov střílel bez přípravy z vrcholu kruhu. Prudká rána hostujícího centra ale minula přední tyč.
33:43'
V oslabení málem domácí vyrazili do přečíslení. Cizikas ale upadl, takže přesnou přihrávku předložit nedokázal.
33:29'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., vysoká hůl).
32:39'
Na druhé straně se dostal do velmi dobré pozice rozjetý Ovečkin. Kotouč si musel zpracovat, a proto vypálil až následně. Varlamov ale svého krajana dokonale vybruslil.
31:52'
Josh Bailey promarnil velkou šanci k zisku náskoku. Nabruslil si na levý kruh a vyčkal na přihrávku Pageaua. Bránu ale o kousek přestřelil, možná i Samsonov ramenem zasáhl.
31:21'
Rafflova střela byla spíše propagační. Varlamov se ale do rozehrávky netlačil, takže znovu máme hru přerušenou.
30:58'
Po delší době musel zasahovat i Samsonov, který ale se střelou Caseyho Cizikase žádné větší problémy neměl.
30:11'
Čtvrtá lajna Washingtonu se opět připomněla náporem. Dowd hraje zatím velmi dobrý zápas.
29:29'
Conor Sheary zůstal nehlídán u zadní tyče, ale přihrávku Ellera promáchl. Tohle byl náznak velké šance Washingtonu.
28:26'
O chvíli později domácí znovu vyhodili puk. Tentokrát už ale vystřídat mohli, neboť se o icing nejednalo.
27:58'
Zakázané uvolnění hokejistů v modrých dresech. Buly bude opět provedeno v pásmu Islanders.
27:38'
Anthony Mantha si v souboji ve středním pásmu pomohl na hranici pravidel. Rozhodčí za tento zákrok vylučovat nebudou.
27:11'
Od hole T. J. Oshieho se puk odrazil do ochranné sítě. Po krátkém přerušení se bude vhazovat po levici Semjona Varlamova.
26:55'
Michael Raffl si odskočil mezi kruhy, odkud velmi rychle vystřelil. Semjon Varlamov ale předvedl pohotový zákrok vyrážečkou. Tento zápas je zatím v režii obou brankářů.
26:21'
Proti střele Leddyho toho Samsonov moc neviděl. Měl štěstí, že mu pomohli obránci.
26:03'
Trevor van Riemsdyk si poradil v nezáviděníhodné situaci. Kotouč stačil včas odehrát ke spoluhráči. Poté ale přišel icing celku z hlavního města USA.
25:11'
Dowd se natlačil před Pelecha a rázem získal výhodu na kotouči pro svůj celek. Střela ale tentokrát nepřišla.
24:40'
Ale vše mohl změnit Jean-Gabriel Pageau, který zůstal volný na levém kruhu. Samsonov si ale bližší tyč pokryl a ránu z voleje v podání centra třetího útoku Ostrovanů vyrazil.
24:17'
V úvodu druhé části se Islanders jen brání. Za delší konec provazu teď tahá Washington.
23:27'
Tlak hostů pokračoval i po vystřídání. Eller našel na levém kruhu Shearyho, jehož velmi nebezpečná rána byla ramenem Varlamova vyražena.
23:08'
Čtvrtá lajna Washingtonu se ale poměrně dlouho udržela v útočném pásmu. Nic Dowd na konci střídání vybízel před bránou Hagelina, jehož teč ale skončila na hrudi Semjona Varlamova.
22:44'
Po předávce Jensena zkusil štěstí Garnet Hathaway z nepříliš připravené pozice. Ani on ale bránu netrefil.
22:02'
Islanders se ve třetině soupeře usadit nedokázali. Puk už vyváží vpřed Alexandr Ovečkin.
21:32'
Pokus z otočky hostů skončil jen pár centimetrů vedle zadní tyče. Varlamov do zákroku nemusel.
21:01'
Washington začal druhou třetinu rozhodně v lepším tempu než tu předchozí. Zatím je dominantnější na puku.
20:17'
Lars Eller obkroužil svatyni domácích a hned poté dokázal z kruhu vypálit. Jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.
20:01'
První třetina patřila Ostrovanům, ale Ilja Samsonov zatím kotouč za svá záda nepustil. Jen díky němu je stav zatím bezbrankový, neboť vychytal už dvě velké šance domácího týmu. Nejprve vyzrál na Kylea Palmieriho a poté si poradil se samostatným únikem Mathewa Barzala. Po dvaceti minutách tak platí průběžný stav 0:0.
Střely na bránu po 1. třetině: 15 – 4
20:00'
19:54'
V posledních sekundách ještě Washington zahrozil. Oshiemu se přihrávka sice nepovedla, ale k odraženému puku se dostal Nick Jensen, který obkroužil bránu, ale touš k tyči už nezametl.
19:11'
V plném proudu už probíhá poslední minuta úvodní části. Hostující tým se zatím marně snaží dobývat útočnou třetinu.
18:35'
Z ničeho nic se dostal do samostatného úniku Mathew Barzal. Domácí šikula hledal mezírku mezi betony, ale tu si Ilja Samsonov výtečně pokryl.
18:16'
Bylo odpískáno zakázané uvolnění domácího celku. Těžiště hry se přenáší před Semjona Varlamova.
17:31'
Ovečkin to nemyslel špatně. Z rohu kluziště chtěl okamžitě posouvat puk na modrou čáru, nicméně Orlovovi pár centimetrů k zachycení chybělo.
16:59'
Chára si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku Jensena. Puk se tak zadarmo dostává na hokejky Ostrovanů.
16:38'
Po odrazu od brusle Baileyho kotouč zamířil pod lapačku Samsonova. Ruský brankář ve službách hostů se do rozehrávky netlačil, raději hru přerušil.
16:05'
Varlamov pomáhá svým kolegům s rozehrávkou. Do konce úvodní části už zbývají pouze necelé čtyři minuty.
15:28'
Teď měl zase plné ruce práce Ilja Samsonov, který musel vyrážet puk, přestože toho moc neviděl.
14:54'
Washington se udržel v útočném pásmu i po skončení přesilovky. Střílenou pobídkou to zkoušel Brenden Dillon, avšak teče před bránou se nedočkal.
14:16'
14:01'
Orlov nabil Manthovi, jehož vyraženou střelu mohl doklepnout do brány Alexandr Ovečkin. To by však musel elitnímu střelci Capitals vyjít krok.
13:11'
Teď už ale John Carlson dvakrát za sebou nebezpečně pálil od modré čáry. Jednou jeho pokus vyrazil Varlamov a podruhé už zapracovali obránci, konkrétně Nick Leddy.
12:41'
Barzal puk vyhodil přes všechny čáry. Zatím se hosté ve své přesilovce ve třetině soupeře neusadili.
12:16'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Scott Mayfield – 2 min., podrážení).
11:56'
Orlov šikovně nabízel kotouč k zadní tyči, ale teč v tomto prostoru nepřišla. Ruský zadák vystřelil i o chvíli později, ale Varlamov si poradil.
11:16'
Tentokrát pomohli Samsonovovi bránící hráči. Střelu z velké dálky dokázali zachytit.
10:45'
Pulockovu dělovku se snažil dorážet těsně před brankovištěm Anthony Beauvillier. Samsonov se ale výborně přesunul a pravým betonem poměrně velkou šanci Islanders zastavil.
10:04'
Hostům se zatím příliš nedaří přechod přes červenou čáru. Mnohdy si Washington pomáhá nahozením, které ale většinou končí jen v moci domácích beků.
09:28'
Cizikas se výborně zpevnil v souboji proti Orlovovi. Puk podržel a následně našel na vrcholu kruhu volného Scotta Mayfielda, jehož projektil ale po teči skončil v síti nad bránou.
08:50'
Dlouho se bojovalo o puk u mantinelu ve třetině Islanders. Teď už se ale hraje v neutrální zóně.
07:56'
Mantha vybízel Oshieho, jemuž se ale přihrávka směrem dozadu vůbec nepovedla. Puk tak následně vyvezl Jordan Eberle.
07:10'
Nicklas Bäckström ztratil celkem zbytečně puk ve vlastním pásmu. Z toho pramenil tlak domácích, který ale Washington stačil pokrýt.
06:32'
Dmitrij Orlov zabojoval o kotouč u hrazení, což se mu nakonec vyplatilo. Nicméně hosté se ke střele nedostali, přestože Oshie k ní neměl daleko.
06:07'
Kotouč byl v podání hostujícího brankáře vyražen do ochranné sítě. Máme zde první komerční pauzu.
05:24'
Čtvrtá formace hostů se na chvíli usadila v útočném pásmu. Z otočky to po odrazu puku zkoušel Dowd, ale Varlamov si spodní část svatyně pokryl.
04:48'
Dillon se štěstím odehrál kotouč za modrou čáru. Kdyby to nezvládl, tak by domácí vyrazili do dalšího brejku.
04:24'
Po prudké střele z kruhu Ilja Samsonov chvíli nevěděl, kde kotouč má. Nakonec jej ale našel mezi svými betony.
04:00'
Hosté se stále nemohou dostat pořádně na kotouč. Hokejisté v modrých dresech jsou zatím všude.
03:38'
Anthony Beauvillier si najel do skvělé pozice na pravém kruhu, avšak jeho rána skončila na vyrážečce Samsonova. Brankář Washingtonu svůj celek zatím drží.
03:06'
Islanders na začátku zápasu lépe bruslí, což potvrdili i nyní. Celkem snadno získali puk ve středním pásmu.
02:24'
Pokus Zdena Cháry na druhé straně zastavil Jordan Eberle, jenž se následně vydal do útočného pásma. Jeho pokus zápěstím ale nenadělal brankáři Capitals výraznější potíže.
01:55'
Domácí začali rozhodně lépe. Stále obléhají území okolo brány Washingtonu.
01:02'
Islanders se dostali do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil Kyle Palmieri dobře. Kotouč si posunul na střed, odkud také vypálil. Ilja Samsonov ale předvedl první výtečný zákrok.
00:31'
Domácí začali mírným tlakem. Washington se musel osvobodit vyhozením přes všechny čáry, ale icing se nepískal.
00:01'

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Dal Colle – Palmieri, B. Nelson (A), Komarov – Josh Bailey (A), Pageau, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Orlov, T. van Riemsdyk, Dillon, Jensen, Chára – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), Mantha – M. Raffl, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin.

Rozhodčí: Pochmara, Chmielewski – Nagy, MacPherson.

Vítek Vaněček (Washington) – 31 zápasů, 90,77% úspěšnost zákroků
Zdeno Chára (Washington) – 45 zápasů, 9 bodů (2+7)

WASHINGTON CAPITALS

Washington má úplně stejnou bilanci jako Ostrované. Také uhrál v šestačtyřiceti zápasech 62 bodů, avšak o skóre je na místě prvním. Oba celky mají náskok na play-off desetibodový, takže je velmi pravděpodobné, že je ve vyřazovací části za měsíc uvidíme. Od 10. do 14. dubna vyhráli svěřenci Petera Lavioletta třikrát v řadě, poté však z následných tří duelů jásali už pouze jednou. Washington měl v předešlých bitvách problém s defenzívou, neboť od Buffala inkasoval branek 5, od Philadelphie 3 a od Bostonu dokonce 6. Naposledy právě na ledě Bruins padl poměrem 3:6. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je sedmačtyřicetibodový Nicklas Bäckström.

NEW YORK ISLANDERS

Ostrované bojují s Washingtonem a Pittsburghem o první pozici ve Východní divizi. Zatím jsou o skóre druzí, v šestačtyřiceti zápasech posbírali 62 bodů. Svěřenci zkušeného stratéga Barryho Trotze na začátku dubna vyhráli hned čtyři utkání za sebou. Z následných šesti dalších zápasů vyhráli třikrát. V uplynulých dvou duelech ale Islanders pokaždé brali dva body, když dokázali přehrát 1:0 po prodloužení Philadelphii a poté i 6:1 svého městského rivala z Rangers. Nejproduktivnějším hráčem týmu je elitní centr Mathew Barzal, který nastřílel 13 branek a na dalších 25 asistoval.
Přeji příjemné brzké páteční ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Hokejisté New Yorku Islanders dnes změří síly s Washingtonem Capitals. Start utkání je naplánován na 1:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.