NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Edmonton - 23. října 2021   04:10

Vegas
Vegas
03:34' N. Roy (Whitecloud) • 21:25' Patrick (Coghlan, McNabb) • 42:07' Hague (N. Roy, Stephenson)
3:5
(1:1, 1:2, 1:2)
Edmonton
Edmonton
08:37' Hyman  (McDavid, Draisaitl) • 23:55' Hyman  (McDavid, Puljujärvi) • 25:07' Draisaitl  (Nugent-Hopkins, K. Russell) • 44:33' Kassian  (Keith) • 59:48' Draisaitl
Vegas
Kozari, Rehman – Cherrey, Shewchyk
T-Mobile Arena, Las Vegas
17 978 diváků
Edmonton

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobré ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 978 diváků.
Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný český, ani slovenský hráč.

Trestné minuty: 6:6
Je dobojováno. I ve třetí třetině jsme sledovali akční hokej z obou stran a už ve 43. minutě jsme měli zase vyrovnáno. O gól se dělovkou postaral Nicolas Hauge a vypadalo to, že se domácí dostanou do tlaku, ze kterého by mohli vytěžit obrat. Jenže přišla chybná rozehra, brejk Edmontonu a ve 45. minutě strhl vedení na stranu hostů Zack Kassian. Vegas se pak pustilo do snahy o opětovné vyrovnání, Koskinen si připsal několik důležitých zákroků, ale další puk za svá záda již nepustil. V závěrečné power-play naopak pečetil výhru Edmontonu střelou do prázdné branky Leon Draisaitl a zápas tak skončil výsledkem 3:5. Vegas je po třetí porážce ze čtyř zápasů na posledním místě Pacifické divize s dvěma body, Edmonton je naopak po pěti zápasech stále neporažen a s deseti body Pacifickou divizi vede.
59:48'
Edmonton právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Domácí nevyužili tlak, Pitrangelo se Stephensonem si při pokusu o zakončení zblízka překáželi, k puku se tak dostal LEON DRAISAITL a střelou přes celé kluziště trefil prázdnou branku – 3:5. Bez asistence.
58:59'
Pietrangelo vystřelil z levé strany vedle, domácí zůstávají v útočném pásmu.
58:53'
Koskinen se snažil vyhodit puk do středního pásma, ten ale odrazem o plexi skončil mimo ledovou plochu.
58:24'
Zakázané uvolnění Edmontonu, Lehner před vhazováním míří na střídačku, je tu power-play Vegas.
58:15'
Tým Vegas si bere oddechový čas.
58:15'
Přihrávka rukou domácích, ti se tak sami zbavili útočného pásma a připravili se zatím o možnost odvolat brankáře.
57:32'
Nugent-Hopkins vystihl rozehru Vegas a pokusil se o překvapivou střelu. Tou trefil jednoho z obránců před Lehnerem.
56:59'
Z nulového úhlu to zkusil Dadonov, Koskinena ale u levé tyčky nepřekvapil.
56:30'
Další přechod domácích do útoku skončil postavením mimo hru, provinil se Coghlan.
55:57'
Yamamoto na chvíli osvobodil svůj tým od tlaku, vyvezl puk do útočného pásma, ale od mantinelu se ke střele nedostal.
55:19'
Domácí už zakončují z každé možné pozice, další zaznamenáníhodnou střelu přidal Pietrangelo, od levého mantinelu ale těsně minul.
55:13'
Zakázané uvolnění se odehrálo i na opačné straně, zde to ale bylo pouze obyčejné vyhození ven z pásma.
54:37'
Pokus domácích o rychlé přesunutí hry na opačnou stranu kluziště skončilo zakázaným uvolněním. Tohle prostě nevyšlo.
53:52'
Pietrangelo vystřelil z první, šlo to těsně vedle Koskinenovy branky.
52:36'
Hostující Bouchard dostal od soupeřů možná až překvapivě mnoho prostoru a času na střelu a mohl tak prověřit, jak je Lehner připraven. Ten křížnou střelu vyrazil k mantinelu.
51:20'
Krebs přebruslil Ceciho a najednou byl před brankou. Jenže už moc blízko a nedokázal najít mezírku v Koskinenově postoji.
50:31'
A už je po výhodě, Kassian naskočil zpátky na ledovou plochu.
50:22'
Domácí se sami vyhnali z útočného pásma, přesilovka se pomaličku chýlí ke svému konci.
49:43'
Další pěkná střela, tentokrát od Coghlana a jeho švih z levého kruhu zacinkal o brankovou konstrukci hostujícího brankáře.
48:46'
Vynikající Koskinenova lapačka! Domácí předvedli v pásmu rychlou kombinaci se střelou Reillyho Smithe, Koskinen však drží svůj tým v náskoku.
48:31'
Hosté se hnali do útoku, nicméně Zack Kassian si při akci pomohl nedovoleným zákrokem a dostal dvě minuty za hákování
48:25'
Z úhlu to zkoušel Kolesar, Koskinen byl připraven a dokázal prudký puk vyrazit.
47:54'
V levém kruhu dostal trochu času na střelu domácí McNabb, jeho křížný pokus prolétl těsně vedle branky.
47:23'
Zakázané uvolnění domácích, vše se zase vrací před Lehnera.
46:45'
Edmonton ostřeluje Lehnera ze všech pozic, ten se má na své brankové čáře co ohánět.
45:47'
Je to teď opravdu velmi akční hokej, ofenzívy vládnou nad obranami.
44:33'
Domácí sice tlačili, ale gól dává soupeř. Edmonton ve středním pásmu vystihl rozehru, Keith vyslal do brejku ZACKA KASSIANA a ten jej zakončil jemnou bekhendovou kličkou, po které pustil puk mezi Lehnerovy betony – 3:4. Asistence: Duncan Keith.
44:17'
Hosté vyhazují tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a mohli vystřídat.
43:43'
A zase platí, že tým, který skóroval, se rázem dostává do velkého náporu. Vegas tlačí, Koskinen se má na brankovišti co ohánět.
42:07'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Zase nám panuje vyrovnaný stav. Po vyhraném buly se puk dostal k modré čáře, kde byl nekrytý NICOLAS HAGUE a ten hrozivým golfákem překonal Koskinena. Gólman Edmontonu měl sice dobrý výhled, ale na tuto dělovku nedosáhl – 3:3. Asistence: Nicolas Roy, Chandler Stephenson.
41:50'
Švih přes několik hráčů v podání Marchessaulta skončil na zadním plexi, tohle bylo moc vysoké.
41:31'
Na druhé straně se snažil Yamamoto, jeho střela z pravého křídla skončila na Lehnerovi, ten ji srazil k zadnímu mantinelu.
40:35'
Nahození do pásma Edmontonu, Koskinen holí posunul puk do rohu.

Trestné minuty: 6:4
Čtyřicet minuty hry je za námi a hosté se nám dostali do jednobrankového náskoku. Jako první se však ve druhé třetině prosadili hráči Vegas, když ve 22. minutě předvedli druhou přesnou teč večera, tentokrát se o ni postaral Nolan Patrick. Pak ale přišly silné chvíle hostujícího celku, už na začátku 24. minuty srovnal z mezikruží Zach Hyman a ve 26. minutě strhl vedení na stranu Edmontonu Leon Draisaitl. S postupujícím časem jsme pak mohli sledovat rostoucí tlak domácích, Koskinen musel vytáhnout několik pohotových zákroků, puk však za svá záda nepustil a do kabin se tak odešlo za stavu 2:3.
40:00'
39:30'
Závěr třetiny se odehrává před brankou Edmontonu, hosté své brankoviště ale dobře brání. Už to vypadá, že si těsný náskok udrží.
38:18'
Roy mířil pod horní tyčku, radost z případného úspěchu mu ale zhatila bleskurychlá Koskinenova lapačka.
38:11'
Zakázané uvolnění Edmontonu, domácí se dostávají do mírného tlaku.
37:28'
Koskinen je ve skvělé formě, poradil si i se střelou Dadonova, kterou moc neviděl, neboť před brankovištěm clonil Kolesar.
36:55'
Koskinen při tomto zákroku schytal ránu pukem těsně pod masku, chvíli vypadal otřeseně, ale bude pokračovat.
36:55'
A zase Koskinen, na brankovišti zastavil nepříjemný Smithův švih.
36:37'
Zase se hraje nahoru a dolů, nyní už musel do práce Koskinen.
35:47'
Hostující Yamamoto nasadil k úprku po levém křídle, u mantinelu se ale rozhodl nestřílet a raději počkat na spoluhráče. Celou akci tím ale zastavil a domácí obrana se stačila vrátit a zformovat.
35:04'
Ze středního pásma nahazoval přesně na branku Kolesar, Koskinen pro jistotu opět zakročil.
34:16'
Z pravé strany se o střelu pokusil Theodore, jeho ránu z první zvládl Koskinen zastavit.
33:16'
Domácí tým nakonec těžké chvíle přečkal bez újmy, Vegas je v plném počtu.
32:45'
Nugent-Hopkins si sklepl letící puk na hůl a poté vyslal křížnou střelu těsně vedle Lehnerovy branky.
32:09'
McDavid trefil tyčku, hosté jsou teď ve velkém tlaku!
31:41'
Draisaitlovi střela nesedla podle představ, domácí poté vyhodili. A za chvíli budou ve čtyřech.
31:16'
No a pozor, domácí půjdou do tří, dvě minuty za hákování dostal Shea Theodore.
30:42'
W. Karlsson dobře vložil svou hůl do přihrávky skrz pásmo a povedlo se mu tak vyhodit ven z pásma.
30:15'
Hyman se ochomýtal kolem brankoviště, snažil se o dorážku volného puku, na hattrick si ale zatím musí počkat.
29:50'
Už se pískalo a Dylan Coghlan dostal dvě minuty za hákování.
29:47'
Hosté mají ponechanou výhodu, zanedlouho si zahrají přesilovou hru.
28:31'
Vyhození Vegas zakázaným uvolněním nekončí, Russell musel pro volný puk pospíchat ke Koskinenově brance.
27:39'
Domácí se snaží o srovnání, na Koskinena teď letěl rychlý švih z pravé strany, gólman Edmontonu ale dobře zakročil a puk vyrazil.
26:54'
Po dalším výpadu hostů se před Lehnerem odehrála krátká strkanice, vylučovat se ale nebude.
26:47'
Domácí tým je teď dole, má problém se založením kombinací, naopak Edmonton hraje s chutí a v pohodě.
25:07'
Hosté už vedou. Edmonton se udržel v pásmu, kde si vybojoval puk, po nahození od modré čáry se po odrazu od jednoho z obránců a přiklepnutí na kruh dostal ke střele LEON DRAISAITL a pohotovým švihem překonal Lehnera – 2:3. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Kris Russell.
24:53'
O obrat ve skóre se teď snažil Yamamoto, v plné rychlosti ale netrefil branku.
23:55'
A máme zase srovnáno... Hosté se dostali do útočného pásma po pravé straně, pokus o zasunutí po objetí branky sice nevyšlo, ale akce pokračovala, zpoza branky se puk dostal mezi kruhy a ZACH HYMAN trefil horní růžek Lehnerovy branky – 2:2. Asistence: Connor McDavid, Jesse Puljujärvi.
23:27'
Po Draisaitlově přihrávce mezi kruhy neuspěl ani Nugent-Hopkins, mířil přesně doprostřed branky, kde byl připravený Lehner.
23:20'
Pěkný švih od modré čáry vytáhl Ceci, jenže Lehner měl dobrý výhled a tak si připsal další úspěšný zákrok.
22:33'
O srovnání se střelou přes obránce pokoušel Benson, jeho švih šel vedle levé Lehnerovy tyče.
21:25'
Domácí podruhé vedou! Po vyhraném buly se puk dostal na modrou čáru, odkud nahazoval Coghlan a NOLAN PATRICK vytáhl naprosto skvělou teč, kterou sklepl puk za marně zasahujícího Koskinena – 2:1! Asistence: Dylan Coghlan, Brayden McNabb.
21:21'
Zasahovat musel už i Koskinen, na něj to z kruhu zkoušel Roy. Střela skončila mezo chrániči gólmana Edmontonu a vhazovat se bude po jeho levici.
20:44'
Z ostrého úhlu to zkoušel McDavid a málem se mu povedlo Lehnera překvapit. Puk nakonec doklouzal k protějšímu mantinelu.

Trestné minuty: 2:4
Je za námi první třetina, která v úvodu přinesla živý hokej a brzký vedoucí gól domácího celku. O ten se ve čtvrté minutě postaral přesnou tečí Nicolas Roy a i nadále se Vegas snažilo o tlak. Jenže udeřilo na opačné straně. V deváté minutě dostal Edmonton přesilovou hru, kterou po chvilce využll svým důrazem a dobrým postavením v brankovišti Zach Hyman a srovnal. Domácí pak sice mohli své vedení získat zpět, jenže nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři a chvíli před koncem ještě Janmark trefil tyčku. Do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:45'
Domácí se málem dočkali gólu do šatny, když z hranice kruhu vystřelil Janmark a jeho švih zacinkal na Koskinenovu tyčku!
19:16'
Domácí Krebs dostal pas do jízdy a snažil se o zakončení přes obránce. Koskinen si jeho pokus našel a zastavil.
18:24'
A už je po všem, hosté přečkali těžké chvíli a jsou zase v plném počtu.
18:05'
Edmonton je již ve čtyřech lidech a má dokonce puk na svých holích.
17:28'
Edmonton se osvobodil a Draisaitl dokonce vyrazil do kontru a povedlo se mu bekhendem i zakončit. Puk šel vedle Lehnerovy branky.
17:04'
Netrefil se ani Marchessault, domácí ale i nadále zůstávají v útočném pásmu.
16:40'
První střelu dvojnásobné přesilovky vyslal Theodore, jeho dělovka ale minula cíl.
16:24'
A je tu další vyloučení na straně Edmontonu! Po rychlém výpadu domácích se Darnell Nurse dopustil hákování a hosté budou ve třech!
16:05'
První přesilovka pro Vegas – dvě minuty za držení obdržel Tyson Barrie.
15:19'
Ceci křížnou přihrávkou našel Hymana, tomu ale střela z levého křídla nesedla a Lehner neměl těžkou práci. Hra už míří na opačnou stranu.
14:51'
Pískalo se až teď, Keithova dlouhá přihrávka křížem skončila na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude po Koskinenově pravici.
14:16'
Hraje se teď dlouho bez přerušení, hra se přelévá od jedné branky k druhé.
13:45'
Na opačné straně vyslal nepříjemné nahození Sveviour a Lehner si svým zákrokem nebyl zrovna jistý...
12:41'
Překombinovaná akce Vegas, po přečíslení mohl Janmark sám zakončovat, rozhodl se ale ještě hledat spoluhráče před brankovištěm. A to už obrana Edmontonu zvládla zablokovat.
11:58'
Už to vypadalo, že se na levém křídle dostane Karlsson ke střele, v rozhodujícím okamžiku mu ale puk odskočil od hokejky a skončil v rohu.
11:35'
Po Stephensonově přihrávce zpoza branky se k zakončení dostal Smith, tlačil puk na bližší tyčku, Koskinen tam byl ale včas a připsal si jistý zákrok.
10:44'
Pouhé nahození hostů do útočného pásma a rychlé střídání. Domácí Janmark už odesílá puk na opačnou polovinu.
09:44'
Na Lehnera letělo nepříjemné nahození od modré čáry, ten dokázal puk srazit do rohu.
08:37'
Přesilovka je velice rychle využitá a je srovnáno! Po vyhraném buly se hosté udrželi v pásmu, rozjeli kombinaci, která vyvrcholila zmetkem na brankovišti, kde se puk odrazil od brusle ZACHA HYMANA a doklouzal těsně za brankovou čáru. Rozhodčí ani nezkoumali, zda to nebylo po kopnutí a gól uznali – 1:1. Asistence: Connor McDavid, Leon Draisaitl.
08:15'
Je tu úvodní vyloučení zápasu, přesilovku si zahraje Edmonton. Dvě minuty za držení dostal Reilly Smith.
08:00'
Hostům hra moc nejde, první útok teď skončil v kličkách už na modré čáře.
07:16'
Dadonov neuspěl s pokusem o střelu z pravého křídla, Edmonton se snaží dostal hru ven ze svého pásma.
06:33'
Trochu nám teď pokleslo vysoké tempo z úvodu utkání, sledujeme spíše nahazování a pokusy o dojetí puku.
05:38'
McDavid marně dojížděl nahozený puk do útočného pásma, zpoza vlastní branky rozjíždí domácí další postupný útok.
04:34'
No a Vegas je úvodním gólem velmi povzbuzeno a znovu se tak tlačí do útoku.
03:34'
Je tu brzká úvodní branka! Domácí se usadili v útočném pásmu, první střela z dálky sice přelétla branku Edmontonu, ale puk se ihned vrátil na modrou čáru, odkud vyslal švih Whitecloud a jeho prudké nahození dokázal přesně tečovat NICOLAS ROY. Koskinen byl bez šance na zákrok a je to 1:0. Asistence: Zach Whitecloud.
03:05'
Nebylo to ale povedenou rozehrávkou, vzniklo z toho zakázané uvolnění a vše se tak vrací před Koskikena.
02:57'
Marchessaultova střela byla zblokována, Puljujärvi dostal puk ven z pásma.
01:54'
Vegas v mírném náporu, nejprve šla prudká střela vedle Koskinenovy branky, o chvíli později jej zblízka prověřil Patrick. Gólman Edmontonu svým zákrokem přerušil hru.
00:45'
Hned ze startu se začalo zostra, oba celky si vyměnily několik návštěv útočného pásma.
00:01'

Vegas Golden Knights: Lehner (Brossoit) – Whitecloud, Theodore, Pietrangelo (A), Hague, Coghlan, McNabb – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault (A) – N. Roy, Stephenson, Krebs – Kolesar, Patrick, Dadonov – Janmark, B. Howden, W. Carrier.

Edmonton Oilers: Koskinen (S. Skinner) – Barrie, Nurse (A), Ceci, Keith, Bouchard, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Hyman – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins (A) – Sceviour, Devin Shore, Benson – Kassian, D. Ryan, Foegele.

Rozhodčí: Kozari, Rehman – Cherrey, Shewchyk.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v T-Mobile Areně začne ve 4:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Lídři kanadského bodování

Connor McDavid 11 (6+5)
Leon Draisaitl 8 (2+6)
Jesse Puljujärvi 7 (2+5)
Edmonton Oilers

Hosté jsou na tom o mnoho lépe, všechny čtyři odehrané zápasy vyhrál, má tak osm bodů a celou Pacifickou divizi vede. Naposledy se o síle týmu přesvědčila Arizona, která na svém ledě padla vysoko 1:5! O branky kanadského celku se postarali Foegele a poté dvakrát Hyman a McDavid. Jak vidno, Edmonton je v laufu a svou formu bude chtít prodat i dnes v noci.

Vegas Golden Knights

Domácím vstup do nové sezóny moc nevyšel, po třech zápasech mají na svém kontě pouze dva body a jsou na posledním místě Pacifické divize. Naposledy se Vegas představilo doma proti St. Louis, skóroval pouze W. Karlsson, zatímco za hosty se trefili Saad, Tarasenko a Barbašev a duel skončil výsledkem 1:3.

Vegas – Seattle 4:3
Los Angeels – Vegas 6:2
Vegas – St. Louis 1:3
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Vegas Golden Knights a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.