Paralympiáda  -  ONLINE PŘENOS -  Itálie : Švédsko - 12. března 2018   11:00

Švédsko
Itálie
Jamaguči – Vaněk, Wesley
Švédsko

Je dobojováno! Italové dnes potvrdili roli favorita, od samotného úvodu měli navrch, nakonec po zásluze berou všechny body. Výhra se však nerodila snadno, rozdíl mohl být daleko vyšší, Nilsson však ve švédské brance doslova čaroval. U obou branek byl Gianluigi Rosa, u jedné jako asistent, u druhé poté jako střelec! Ode mě je to pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
44:53'
Zakázané uvolnění Italů, do konce zbývá necelých sedm vteřin. Vhazuje se po pravé ruce italského gólmana, Švédové to zkouší v šesti!
44:03'
Tohle zakázané uvolnění nakonec nebude, Švédové tak další útočnou akci musí rozjíždět až zase od vlastního brankáře.
43:21'
Leperdi teď postupoval úplně sám na Nilssona! Švédský brankář však předvedl výborný zákrok a ještě drží naděje svého týmu!
42:24'
Zatím to na nějaký zvrat nevypadá, Italové napadají vysoko, puk je za švédskou brankou, za malou chvíli se rozběhnou poslední dvě minuty třetí části.
41:49'
K puku se ihned po vhazování dostal Macri, který vyslal přízemní pokus. Nilsson si s jeho střelou bez větších problémů poradil!
41:31'
Vhazovat se bude ve středním pásmu, Švédům už příliš času nezbývá, do konce zhruba tři a půl minuty, Italové vedou o dva góly.
40:38'
Totožná situace jako před malou chvílí, Kalegaris však nedokázal zamířit přesně, Italové jsou nyní při chutí, Švédové se musí bránit!
39:36'
Itálie právě vstřelila branku!
GIANLUIGI ROSA postupoval úplně sám po pravé straně, i on střílel pod horní tyčku, Nilsson byl bez šance, Italové navyšují svůj náskok! Bez asistence.
39:18'
Švédové chybovali v rozehrávce, Corvino se dostal k puku, z těžkého úhlu však vystřelil pouze do připraveného Nilssona.
38:55'
Od modré čáry střílel Rosa. Nilsson puk chytil, následně rychle rozehrál. Italové si v oslabení vypracovali několik slibných příležitostí.
38:30'
Kalegaris s Plankerem teď dělali švédské obraně obrovské problémy. Druhý jmenovaný střílel vedle branky, Nilsson nyní podržel puk.
37:41'
Zatím se jim přesilová hra vůbec nevede, Kalegaris získal kotouč na polovině hřiště, následně ho poslal za švédskou branku.
36:54'
Švédové jsou v posledních minutách aktivnější, jsou si dobře vědomi, že by mohli srovnat. Také proto přichází oddechový čas!
36:54'
Vyloučení v týmu Itálie (Larch – 2 min, hrubost).
36:21'
Ingvarsson našel Nilssona, který na nic nečekal a střílel od modré. Italský gólman si připisuje druhý úspěšný zákrok v tomto utkání!
35:24'
Uběhla zhruba půlminuty, puk míří znovu přes všechny čáry. Araudo musí být na pozoru, vhazovat se bude po jeho levici.
34:56'
Jakoby už Italové směrem dopředu úplně rezignovali. To je čtvrté zakázané uvolnění během úvodních pěti minuty, postaral se o něj Cavaliere.
34:16'
Individuální akce Kalegarise, jeho střelecký pokus byl zblokovaný. Italové se museli rychle vracet, sudí však viděli ofsajd.
33:35'
Švédové teď posílají kotouč přes všechny čáry, vhazovat se bude opět před Nilssonem, ten měl před malou chvíli obrovské štěstí.
32:46'
To bylo obrovská příležitost pro Itálii! Larch se ocitl úplně sám před Nilssonem, jeho střela však k překvapení všech skončila pouze vedle branky!
32:07'
Kasperi se dostal do souboje u mantinelu, nakonec to zvládl, dostal kotouč z vlastní třetiny, Italové však míří směrem dopředu.
31:43'
Italové jsou na vhazování lehce úspěšnější, což potvrdili také nyní. Poté však přišel další výhoz přes všechny čáry.
31:22'
Hra se v úvodu třetí části kouskuje, zakázané uvolnění Italů. Snad už čtvrté přerušení během začátku třetí patnáctiminutovky.
30:33'
Švédové postupovali do zajímavého přečíslení, kapitán Ojala se ovšem dostal do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:01'
Araudo musel za třicet minut hry předvést jediný zákrok! Nilsson má daleko více práce, ten zasahoval už jedenáctkrát!
Je to tak, druhá část je za námi. Italové měli navrch, ovšem druhou branku stále přidat nedokázali, zatím vedou díky trefě Kalegarise z úvodní patnáctiminutovky. Araudo byl znovu téměř bez práce. Uvidíme, co nám nabídne třetí třetina, která začne zhruba ve 12:18.
30:00'
29:52'
Hodně prostoru dostal Leperdi, jehož pokus směřoval těsně vedle švédské brány, víc už se v této třetině nejspíše nestane!
29:22'
Ofsajd také na druhé straně, vhazuje se po pravé ruce Nilssona, jedna z posledních možností pro Italy na navýšení skóre v této části.
28:56'
Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta druhé třetiny, Leperdi se dostal do útočného pásma o něco dříve, čeští sudí signalizovali ofsajd.
27:55'
Výborná práce Plankera za brankou Švédů, italský hokejista podržel puk, poté přihrával před branku. Tam nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
27:12'
Několik tvrdých zákroků, po kterých se zatím nevylučuje, Italové nyní uhlídali útočné pásmo a pokračují v kombinaci.
26:44'
Hodně nepřesností na obou stranách, blíží se závěr druhé patnáctiminutovky, v posledních minutách se hra vyrovnala.
25:21'
To nebyla vůbec špatná příležitost pro hokejisty ve žlutých dresech, dostali se do přečíslení, Holm však nepřihrál včas, Araudo zasahovat nemusel.
24:57'
Zatím to vůbec nevypadá na přesilovou hru Švédů, hraje se totiž poblíž brankáře Nilssona, Italové napadají hodně vysoko.
24:02'
Vyloučení v týmu Itálie (Planker – 2 min, napadení).
23:53'
Nejprve nebezpečná střela Italů, poté tam byl nějaký nedovolený zákrok, Nilsson už odjíždí z brány, nejspíše se bude vylučovat.
23:25'
Japonský rozhodčí nakonec vyloučil Holma, Italové tak hrají přesilovku. Do zakončení se probíjel Depaoli, Nilsson si pohlídal bližší tyčku!
22:38'
Vyloučení v týmu Švédsko (Holm – 2 min, nedovolené bránění).
22:38'
Zajímavá situace před švédskou brankou! Kalegaris najel do švédského gólmana, puk byl poté dopraven do sítě. Nilsson však nemohl chytat, uvidíme, jak rozhodčí celou situaci vyřeší!
21:33'
Hodně ostrý zákrok od Nilssona, Planker se dožadoval trestu, rozhodčí však zůstává klidný, hra pokračuje bez vyloučení.
20:59'
Rakos se vrátil z trestné lavici, Švédové hráli krátkou chvíli v početní výhodě. Přesto se nemohli dostat z vápna, povedlo se jim to až nyní.
20:22'
Švédové teď kotouč poslali přes všechny čáry, vhazovat se bude znovu před jejich brankářem, Nilsson musí být na pozoru!
19:48'
Leperdi střílel na bližší tyčku. Na Nilssona nevyzrál, ten puk ukryl do lapačky, bude se vhazovat po jeho levici.
19:14'
Hra se teď hodně kouskuje, oba celky hrají nyní ve čtyřech, uvidíme, komu bude více místa na ledě vyhovovat, u puku už zase Italové.
18:53'
Vyloučení v týmu Itálie (Macri – 2 min, držení).
18:24'
Vyloučení v týmu Švédsko (Rakos – 2 min, Téčko).
18:02'
Hodně aktivní Kalegaris už zase číhal před bránou Nilssona! Puk zpracoval, následná střela mu však vůbec nesedla, švédský gólman zasahovat nemusel.
17:25'
Itálie už je zase kompletní, Švédové se v početní výhodě vůbec k ničemu nedostali, teď už se navíc zase musí bránit.
16:47'
V oslabení hrají Italové opravdu výborně, přesilová hra protivníka spěje ke svému konci, Rosa navíc vyhazuje přes všechny čáry.
16:03'
Švédové se konečně usadili v útočném pásmu a už kombinují. Do zakončení se však hokejisté ve žlutých dresech ještě nedostali.
15:23'
Vyloučení v týmu Itálie (Kalegaris – 2 min, napadení).
15:01'
Italové na Nilssona v první třetina vystřelili osmkrát, z toho jednou vstřelili branku. Araudo je na druhé straně téměř bez práce, zatím musel zasahovat pouze jednou!
Úvodní část je za námi, Italové potvrzují roli mírného favorita a vedou rozdílem jediné branky. Vypracovali si více brankových příležitostí, prosadit se dokázal pouze Kalegaris. Ve švédské brance zatím doslova čaruje Ulf Nilsson. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina, která začne zhruba v 11:38.
15:00'
14:56'
Italové kombinují v útočném pásmu protivníka, víc už se však nejspíše v první patnáctiminutovce nestane.
14:33'
Mohlo to být už o dvě branky! Rosa přihrával na levou stranu, Depaoli měl před sebou odkrytou svatyni, trefil pouze tyčku!
13:16'
Italové velmi rychle využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! Před Nilssonem vznikl závar, k puku se dostal SANDRO KALEGARIS, který volil zakončení pod horní tyčku! Asistence: Florian Planker a Gianluigi Rosa.
12:57'
Vyloučení v týmu Švédsko (Rakos – 2 min, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
11:12'
Necelé čtyři minuty do konce první třetiny, Italové jsou i nadále aktivnějším týmem, na Nilssona však ještě nikdo vyzrát nedokázal.
10:32'
Od modré střílel Antochi, jeho rána pouze prosvištěla kolem švédské branky, skóre zůstává i nadále bez branek!
09:12'
Ingvarsson přihrával na Kasperiho, který se dostal do těžkého úhlu. Zkoušel překvapit Arauda, ten si však bez větších problémů poradil.
08:01'
Oba celky už hrají v plném počtu, Italové se drží v útočném pásmu soupeře, Nilsson si připsal další velmi důležitý zákrok!
07:12'
Neuvěřitelný zákrok švédského gólmana! Planker udělal kličku a měl před sebou prázdnou branku, Nilsson vytáhl neskutečný zákrok jednou rukou, skóre se nemění!
06:51'
Ve třech proti jednomu teď Italové postupovali na Nilssona, celou situaci nevyřešili nejlépe. Od modré poté pálil Rosa, švédský brankář drží nulu!
06:31'
Kalegaris už je zase na ledě, Italové hrají v plném počtu, začíná jejich početní výhoda.
05:40'
Vyloučení v týmu Švédsko (Nilsson – 2 min, nedovolené bránění).
05:26'
Italové i v oslabení zahrozili, Švédové šli rychle dopředu, zastavil je ale hvizd rozhodčího, předcházel tomu totiž ofsajd.
04:30'
Vyloučení v týmu Itálie (Kalegaris – 2 min, hrubost).
04:22'
Dobrou přihrávku dostal Kalegaris, jehož pokus byl zblokovaný, následně střílel také Rosa, ovšem Nilsson na první vážnější zákrok stále čeká!
03:31'
Zatím se hraje převážně v útočném pásmu Italů, Nilsson ještě nemusel předvést vážnější zákrok, puk se dostal do středního pásma.
02:49'
Planker si nahodil do útočného pásma, poté puk držel za bránou Nilssona. Proti přesile soupeře neměl nárok, Švédové se ubránili.
01:45'
Několik ostrých zákroků na obou stranách, zatím se hraje velmi tvrdě, oba celky vychází především z pevné defenzivy.
00:57'
Italové začali aktivněji, před bránou číhal Winkler, ten však nedokázal zpracovat puk podle svých představ, Švédové vyhazují.
00:01'

Itálie: Araudo (Stillitano) – Planker, Macri, Kalegaris, Kafmann, Leperdi, Rosa, Cavaliere, Winkler, Larch, Depaoli, Radice, Antochi, Corvino, Balossetti, Andreoni

Švédsko: Nilsson (Nejman) – Ingvarsson, Nilsson, Wistrand, Holm, Lundgren – Hedberg, Ojala, Rakos, Karlsson, Cederstam, Gyllsten, Kasperi, Magnevill, Meng, Jonsson

Rozhodčí: Jamaguči – Vaněk, Wesley.
Dosavadní výsledky na turnaji do role mírného favorita staví Italy. Jak utkání nakonec dopadne? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Sledge hokej na paralympiádě má na programu třetí hrací den. Na závěr celého dne nás čeká utkání, ve kterém Itálie narazí na Švédsko. Zatímco pro Italy to bude už třetí utkání, pro Švédy teprve druhé. Italové nejprve porazili po samostatných nájezdech Norsko, vzápětí podlehli 0:10 Kanadě. Stále tak mohou pomýšlet na druhé místo ve skupině. Švédové hráli s Kanadou, na kterou nestačili, podlehli vysoko 0:17.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.