Norsko - Japonsko | ONLINE | 14.3.2018 12:00 | Paralympiáda 2018 | ŽIVĚ | iSport.cz

Paralympiáda  -  ONLINE PŘENOS -  Norsko : Japonsko - 14. března 2018   12:00

Ukončeno
Norsko
Norsko
02:25' Bakke  • 09:37' Pedersen  • 18:34' Bogle  • 18:55' Pedersen  • 20:02' Bakke  • 35:28' Pedersen 
6:1
(2:0, 3:1, 1:0)
Japonsko
Japonsko
18:20' Takahaši  
Norsko
Sestavy:
Hamar (Deng) – Pedersen, Nordstoga (A), Klakegg, Avdal – Bogle, Solberg (C), Hamre – Vaernes (A), Bakke, Oiseth – Rivera, Sorheim, Vatne.
Rozhodčí
Morrison (USA) – Vaněk (CZE), Wesley (CZE).
Hokejový stadion Kangnung, Kangnung, Jižní Korea
Japonsko
Sestavy:
Fukušima (36. Močizuki) – Misawa, Uehara, Nakamura, Sudo (C), Išii – Horie, Takahaši (A), Kumagai (A) – Jošikawa, Annaka, Kodama – Šiba, Šioja.
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Na počtenou!
Střely na branku: 14 – 6
Halou v Kangnungu zní Alanis Morisette, je dobojováno! Do zápasu o páté místo postupují Norové, kteří dnes podali přesvědčivý výkon a Japonsko předčili 6:1. V pátek se tak střetnou s Českou republikou, zatímco poražený celek z Asie vyzve na souboj Švédy.
Konec zápasu.
44:52'
Solberg ve vlastním pásmu obral protihráče o kotouč a zajel s ním na kruh, do konce zápasu už jej pravděpodobně nepustí z hokejky.
43:26'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes minutu a půl, hraje se hlavně v japonské třetině kluziště. Močizuki ale moc práce nemá, zatím snad nemusel čelit ani jedné střele.
42:38'
V rohu za Hamarovou brankou se už několik desítek sekund bojuje o kotouč, hráči jsou doslova nalepení na mantinelu. Uvidíme, kdo si pryž nakonec odveze.
41:32'
Misawa se po střetu s Oisethem dostal do ofsajdu, hra je přerušena. Po krátké pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
40:23'
Seveřané se vlastní nepřesností vyhání ven z útočného pásma, špatně mířená přihrávka zajíždí až za modrou čáru a Norové se tedy musí stáhnout.
39:25'
Nesledujeme nějak extrémně záživnou pasáž hry, utkání se více méně dohrává. Obě strany jsou zřejmě s výsledkem zápasu už smířeny.
37:54'
Uehara uhání vpřed, s kotoučem na holi se dostává za modrou čáru. Uvidíme, jestli Japonci ještě norskou obranu nějak překvapí.
36:50'
Avdala v rohu zastavil Takahaši, který si na sebe bere puk a snaží se jej vyvézt před norskou svatyni. Skandinávci ale excelentně brání.
35:28'
Šinobu Fukušima hází ručník do ringu, asijský celek po šestém inkasovaném gólu střídá brankáře. Zbytek zápasu dochytá Kazuja Močizuki.
35:28'
Norsko právě vstřelilo branku!
Hattick pro ROLFA PEDERSENA! Japonsko sice bylo zatím ve třetí třetině lepším celkem, nakonec se ale opět prosazují Norové – forvard seveřanů si najel na levý kruh a prudkou ranou poslal puk do horního rohu japonské klece. Asistence: Magnus Bogle, Knut Nordstoga.
34:38'
Hraje se převážně v norské třetině kluziště, na puku jsou ale častěji "domácí". Těm se přes aktivní a dravé Japonce nedaří dostat ven z vlastního pásma.
33:39'
Nakamura se ve vlastním pásmu dostal k volnému puku a rozehrává jej dopředu, Japonci se zkusí znovu protlačit před svatyni Kjella Hamara.
32:27'
Masaharu Kumagai chtěl zkusit své štěstí od modré čáry, jeho projektil ale nakonec úplně minul tři tyče norské klece.
31:15'
Emila Sorheima ukázkově na modré odzbrojili dva protihráči, Japonsko se dostává na kotouč a míří dopředu. Zatím je na ledě lepším celkem.
30:28'
Norský přechod do útoku zastavuje odpískaný ofsajd, jeden z hráčů se při přejezdu modré čáry unáhlil. Vhazovat se bude před Hamarovou brankou.
30:01'
Začala třetí třetina.
Pokud se v následujících patnácti minutách nestane zázrak, o páté místo si v pátek zahrají Češi s Norskem. Japoncům sice jiskru naděje vrátil brankou ve vlastním oslabení Takahaši, na jeho zásah ale soupeř odpověděl hned třemi rychlými zásahy a skoro určitě tak pohřbil japonské naděje na úspěch.
30:00'
Druhá třetina skončila.
29:41'
Kjell Hamar před najíždějícími protihráči raději schoval puk pod svou lapačku, dvacet sekund před koncem se tak bude vhazovat před norskou klecí.
29:02'
Takřka okamžitě po vyhraném vhazování v útočném pásmu se ke střele dostal Horie, asistent dosud jediného japonského gólu zamířil přímo do rukavice Hamara.
28:27'
Japonský pokus o útočný výpad byl norskou obranou zneškodněn už ve středním pásmu, asijský celek se musí pro pryž vracet až za vlastní brankoviště.
27:33'
Klakegg se ve středním pásmu dostává ke kotouči a míří dopředu. Uvidíme, co v dnešním utkání výborná severská ofenzíva vymyslí tentokrát.
26:08'
Pedersen si najel na pravý kruh a vypálil, hbitý veterán Fukušima jeho pokusu nastavil do cesty rukavici. Norové tak stále vedou "jen" o čtyři branky.
25:42'
Nepřesná norská přihrávka končí odpískaným icingem, po krátké přestávce tak uvidíme vhazování po pravé ruce Kjella Hamara.
24:17'
Solberg je na puku, teď se k němu stáhli snad všichni japonští hráči na ledě. Norové mají na ledě jasnou převahu, o jejich postupu už je prakticky rozhodnuto.
22:47'
Norsko se usadilo před Fukušimovou klecí a snaží se dostat ke střele, "hosté" ale brání jako o život a vůbec je do zakončení nepouští.
21:50'
Hra se přelévá ze strany na stranu, už sledujeme o něco klidnější podívanou. Japonci se snaží proniknout dopředu, soupeřova obrana je ale nepouští blíže k Hamrovi.
20:02'
Norsko právě vstřelilo branku!
Z utkání zbývá ještě přes jeden a půl třetiny, už nyní je ale velmi pravděpodobně rozhodnuto o vítězi! Vaernes poslal puk do mezikruží, kde byl připravený AUDUN BAKKE. Ten následně zakončil do horní části branky. Asistence: Morten Vaernes, Magnus Bogle.
18:55'
Norsko právě vstřelilo branku!
Devatenáctá minuta dnešního zápasu je opravdu divoká! S brankami se teď v Kangnungu roztrhl pytel, zatím posledním střelcem je ROLF PEDERSEN. Ten se prosazuje po spolupráci s Hamrem a upravuje skóre na 4:1. Asistence: Martin Hamre.
18:34'
Norsko právě vstřelilo branku!
Tak tohle je pro Japonce těžká rána, Norsko se po čtrnácti sekundách vrací do dvoubrankového vedení! MAGNUS BOGLE se obtočil kolem Fukušimovy svatyně a zakončil přímo do levého horního rohu. Bez asistence.
18:20'
Japonsko právě vstřelilo branku!
Celek z Asie se prosazuje ve vlastním oslabení a kontaktní gól je na světě! KAZUHIRO TAKAHAŠI zachytil přihrávku od Horieho a z hranice brankoviště zakončil přímo do norské klece. Asistence: Wataru Horie.
17:33'
Solberg nahrál před branku Vaernesovi, který se kotouč pokusil do klece doslova zavést. Nakonec ale skončil sám v brance, zatímco pryž zůstala v brankovišti.
16:30'
Seveřany čeká další hra v početní výhodě. Na trestnou lavici tentokrát na dvě minuty míří Masaharu Kumagai (JPN), který se dopustil nedovoleného bránění.
16:11'
Klakegg našel na kruhu volného Oisetha, který si ale jeho nabídku nezvládl pořádně zpracovat a Norové tak v útočném pásmu přicházejí o kotouč.
15:18'
Wataru Horie projel do pásma a zakončil, připravený Hamar jeho ránu zastavil betonem. Japonci začínají prostřední dějství aktivně.
15:01'
Začala druhá třetina.
První patnáctiminutovka je za námi, do utkání vstoupili lépe Norové. Ti po úvodní třetině vedou v Kangnungu nad Japonskem o dvě branky, pod které se podepsali Audun Bakke a Rolf Pedersen. Jejich soupeř toho zatím moc nepředvedl, Kjell Hamar ve skandinávském brankovišti měl naprosté minimum práce.
15:00'
První třetina skončila.
14:33'
Pedersen se pokusil protlačit před branku, nakonec se mu to ale nepodařilo. Japonská obrana teď na jeho výpad zareagovala včas.
13:43'
První zakázané uvolnění dnešního utkání vrátí hru zpět před branku jednašedesátiletého Šinoba Fukušimy, vhazovat se bude po jeho pravici.
13:03'
Hamar musel po delší době zasahovat, zakončení z hranice brankoviště pokryl vyrážečkou. Norsko tak dvě minuty před koncem stále vede o dvě branky.
12:08'
Avdal rozehrává kotouč dopředu, Norové se zkusí vrátit zpět do útoku. Uvidíme, jestli se jim povede i tentokrát zaskočit soupeřovu obranu a skórovat.
11:09'
Japonský gólman musí být konstantě ve střehu, jeho spoluhráči mu práci moc neusnadňují. Teď musel čelit prudké ráně Sorheima od modré čáry.
09:37'
Norsko právě vstřelilo branku!
Nádherná souhra Magnuse Bogla a ROLFA PEDERSENA končí druhým norským gólem! První jmenovaný na sebe stáhl dva japonské hráče a nahrál před branku volnému Pedersenovi, který zakončil přímo pod horní tyč Fukušimovy branky. Asistence: Magnus Bogle, Knut Nordstoga.
08:57'
Vatne málem prokličkoval skrz "hostující" defenzívu, na poslední chvíli mu ale v zakončení zabránil poslední bránící hráč před ním.
07:28'
Norové se snaží usadit před Fukušimovou klecí, dravá japonská obrana jim ale nenechává na ledě moc prostoru a pravidelně je vytlačuje ven z pásma.
06:25'
Thommas Avdal se uvolnil a projel do pásma po pravém křídle, přičemž takřka okamžitě po přejezdu modré čáry vypálil. Fukušima jeho ránu zastavil bez větších obtíží.
05:17'
U mantinelu v norském pásmu probíhá tahanice o kotouč, do které je zapojeno hned několik borců z obou týmů. Těžko odhadnout, kdo si pryž nakonec odveze.
04:22'
Kjell Hamar má ve statistikách první zákrok, po němž se rozhodl kotouč podržet. Hra je přerušena, po krátké pauze se bude vhazovat po jeho levici.
03:24'
Taimei Šiba zavezl kotouč za modrou čáru, ani tentokrát se ale Japoncům nepodařilo strážce norské branky nějak vážněji ohrozit. Skandinávci mají více ze hry.
02:25'
Norsko právě vstřelilo branku!
"Domácí" přetavují početní výhodu v gól a ve třetí minutě jdou do vedení! AUDUN BAKKE si vyjel na pravý kruh a zakončil přesně do bližšího horního růžku japonské branky. Krásný gól, Fukušima jeho střele neměl vůbec šanci čelit. Asistence: Ola Oiseth.
00:56'
Seveřané si zahrají přesilovku, Tošijuki Nakamura (JPN) míří na trestnou lavici. Provinil se držením, na trestné tedy teď stráví maximálně dvě minuty.
00:44'
Bogle si teď mohl na své konto připsat už třetí gól na turnaji, jeho zakončení z mezikruží ale připravený Fukušima zachytil a následně puk podržel.
00:15'
Jako první se do útoku vydal celek z Asie, jehož výpad směrem před Hamara byl ale pevnou norskou obranou velmi rychle zneškodněn.
00:01'
Utkání právě začalo.
Oba celky už jsou na ledě, za pár minut začínáme. Norové dnes budou hrát v červených dresech, Japonci zvolili bíločervenou kombinaci.
Úvodní sestavy:

Norsko: Hamar (Deng) – Pedersen, Nordstoga (A), Klakegg, Avdal – Bogle, Solberg (C), Hamre – Vaernes (A), Bakke, Oiseth – Rivera, Sorheim, Vatne.

Japonsko: Fukušima (Močizuki) – Misawa, Uehara, Nakamura, Sudo (C), Išii – Horie, Takahaši (A), Kumagai (A) – Jošikawa, Annaka, Kodama – Šiba, Šioja.

Rozhodčí: Morrison (USA) – Vaněk (CZE), Wesley (CZE).
Krásné poledne! Po duelu Česka se Švédskem se v Kangnungu proti sobě postaví Norsko a Japonsko. Seveřané zatím na turnaji vyhráli pouze jednou, zatímco jejich soupeři na první úspěch stále čekají. Vítězný celek dnešního střetu postoupí do zápasu o páté místo, zatímco poražený si v pátek zahraje o sedmé.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.Klasická verze
Mobilní verze