Paralympiáda  -  ONLINE PŘENOS -  USA : Česko - 12. března 2018   04:00

USA
USA
01:04' Roybal  • 08:17' Farmer  • 12:05' Farmer  • 18:39' Farmer  • 21:45' Wallace  • 24:46' Roybal  • 27:21' Dodson  • 28:22' Farmer  • 28:47' Roybal  • 29:42' Dodson
10:0
(3:0, 7:0, 0:0)
Česko
Česko
USA
Luthcke (NOR) – Forgenbaum (CAN), Nothegger (AUT)
Kwandong Hockey Centre
Česko

Střely na branku – 31:13 (11:5, 18:7, 2:1)
Ve třetí třetině už gól nepadl. Američané měli nahráno a tak se bavili kombinační hrou a téměř nestříleli. O jejich vysoké výhře 10:0 rozhodla zejména druhá část, v níž do sítě brankáře Kudely poslali hned sedm puků. Je tedy jisté, že si český tým o medaile nezahraje. Zítra je čeká poslední utkání ve skupině proti Japonsku.
44:21'
Tak přeci jen ještě zajímavá česká příležitost. Nájezd dvou na jednoho zakončoval Zdeněk Krupička, ale Cashova lapačka byla přesná a jistá.
44:01'
Začala poslední minuta zápasu, Američané stále s pukem ve svém útočném pásmu.
43:02'
Puk se nyní odrazil před české brankoviště, kde ho přikryl Kudela. Dvě minuty do konce zápasu.
42:27'
Američané dlouho motali soupeře v jeho obranném pásmu. Nakonec to zkusil Tyler Carron a hru přerušil Kudela.
41:11'
Zápas se už opravdu hlavně dohrává. Alespoň čestný úspěch pro český výběr je hodně vzdálený, Američané jsou totiž většinu času na puku.
39:48'
Od modré čáry vystřelil Carron a Kudela puk nadvakrát zkrotil.
39:43'
Nahozený puk si stáhl pod sebe brankář Martin Kudela. Teprve dvacetiletý gólman dnes zažívá těžký křest ohněm.
39:29'
Čeští hráči se prokombinovali do středního pásma. Nakonec ale jen nahodili puk za branku.
38:58'
Page trefil na mantinel veterána Miroslava Hrbka. Rozhodčí přerušili hru, ale naštěstí se českému hokejistovi nic nestalo.
38:04'
Američané se skvěle pohybují, vyhrávají souboje, ale za góly se už neženou.
36:57'
S nahozením Martina Nováka ze středního pásma neměl Cash problémy. Alespoň si ale sáhl na puk.
36:20'
Celek USA je v plném počtu.
35:58'
Landeros si na modré čáře počíhal na Krupičku. Byla z toho tvrdá srážka, ale vylučovat se nebude.
35:02'
Američané se prozatím spokojili s vyhozením puku za českou branku.
34:19'
Za faul loktem je vyloučen Luke McDermott. Přesilová hra pro český tým.
33:59'
Čeští sledge hokejisté teď alespoň dostali puk ze své obranné třetiny.
33:27'
Američtí hráči krouží kolem české branky, ale nestřílejí.
32:59'
Čeští trenéři pustili do hry i dosud nehrající náhradníky. Na ledě se objevili Novák, Wágner a Klíma.
32:15'
Američané si zápas užívají a zkoušejí až exhibiční akce.
30:18'
Již byla rozehrána třetí třetina. Doufejme, že český tým zpomalí příděl amerických branek.
30:01'
Střely na branku – 29:12 (11:5, 18:7)
Čeští hokejisté za sebou mají třetinu hrůzy, ve které inkasovali hned sedm gólů a prohrávají s Američany 0:10. Už čtyřikrát se dnes prosadil Declan Farmer, hattrick pak zaznamenal Brody Roybal. Hra Česka se sesypala zejména před přestávkou, v posledních dvou minutách prostřední části inkasoval brankář Kudela čtyřikrát.
30:00'
29:58'
A ještě tyčka, kterou trefil v závěrečných sekundách druhé části americký hráč!
29:42'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Američané čepují desítku ještě před druhou přestávkou. TRAVIS DODSON se dostal do samostatného úniku a podstřelil brankáře Kudelu – 10:0. Asistence: Nikko Landeros a Rico Roman.
28:47'
Český tým je v rozkladu a jen vyhlíží konec třetiny. Misiewicz nahrál před úplně prázdnou branku BRODYMU ROYBALOVI, který kompletuje hattrick. Asistence: Joshua Misiewicz.
28:22'
Tohle už je pořádný debakl a americká exhibice. Nikko Landeros našel DECLANA FARMERA, který nedal nebohému Kudelovi zblízka šanci. Čtvrtý gól Farmera v zápase. Asistence: Nikko Landeros a Tyler Carron.
28:09'
Češi nestíhají. Za držení je vyloučen Jiří Raul.
27:21'
A už je to 7:0! Volný puk si našel v útočném pásmu TRAVIS DODSON, objel bránícího hráče a překonal Kudelu. Asistence: Billy Hanning JR.
27:03'
Čeští hokejisté navíc působí unaveně. Jezdit s rychlými Američany je fyzicky náročné.
25:52'
Hraje se už v podstatě jen v českém obranném pásmu. Američané potvrzují, proč jsou obhájci zlatých medailí a favority tohoto turnaje.
24:46'
BRODY ROYBAL se trefuje podruhé v utkání a zvyšuje na 6:0. Americký útočník objel branku a propasíroval puk za Kudelu, jenž se nestačil dostatečně natlačit ke své tyčce. Asistence: Joshua Misiewicz a Kevin McKee.
24:27'
Američané dominují. Misiewicz předjel českou obranu, naštěstí pro Kudelu minul.
23:32'
Landerosovu střelu vyrazil Kudela špičkou lapačky. Český gólman pak vychytal také McKeeho.
22:54'
Zakázané uvolnění českých hráčů. Vhazuje se před Kudelou.
21:45'
Čeští hráči nezachytili rychlý kontr soupeře a je z toho další gól! JACK WALLACE vypálil naprosto dokonale, trefil se pod víko Kudelovy branky. Tohle se chytat nedalo. Asistence: Declan Farmer a Adam Page.
21:17'
Po buly pálil Kubeš, Cash si připisuje úspěšný zákrok.
21:10'
Odpískáno zakázané uvolnění USA.
20:56'
Američané jsou opravdu velmi rychlí. S tím mají čeští hráči velké problémy.
20:30'
Declan Farmer je při chuti. Mezi českými obránci se protáhl až před Kudelu, ale ten se tentokrát nenechal překonat!
20:06'
Cash likvidoval další dalekonosný pokus českého týmu.
19:15'
Tohle je velká škoda! Střela Zdeňka Šafránka vypadla Cashovi z výstroje a puk proklouzal jen těsně vedle tyčka americké branky! Zdeněk Krupička následně zareagoval příliš pozdě a Cash ve spolupráci s obránci kotouč zpacifikoval.
18:39'
DECLAN FARMER kompletuje hattrick! Kudela sice dokázal vyrazit střelu Adama Page, ovšem volný puk si našel Framer, jenž ho zvedl nad českého gólmana. Asistence: Adam Page a Jack Wallace.
18:01'
Právě Jiří Raul je vyloučen za nedovolené bránění. Třetí přesilovka pro USA.
17:44'
Český tým kontroval střelou Raula, ta se neujala.
17:06'
Američané v náporu! Declan Farmer měl na holi hattrick, ale trefil před brankou číhajícího spoluhráče Misiewicze. Jinak by se asi jednalo o gólovou střelu.
16:01'
Jenže podobně jako v první třetině ujel české obraně Brody Roybal. Kudela se však proti jeho kličce dokázal natáhnout!
15:36'
Velmi dobré první střídání českých hráčů. Šance měli Motyčka a Geier a Cash měl tentokrát štěstí!
15:07'
Hned po buly střílel Pavel Kubeš, Cash vyráží.
15:01'
Střely na branku – 11:5.
Po první třetině to s nadějemi českého týmu na postup do semifinále nevypadá vůbec dobře. Američané totiž vedou 3:0 a kontrolují zápas. Skóre utkání otevřel už na začátku 2. minuty Brody Roybal a další dva zásahy obstaral Declan Farmer.
15:00'
14:51'
Američané drží puk ve středním pásmu a v klidu dohrávají první třetinu.
14:02'
Běží už poslední minuta první třetiny.
13:52'
Jeden z českých hráčů otestoval brankáře Cashe střelou ze středního pásma. Americký gólman pozorný.
13:18'
Náznak přečíslení českého týmu skončil nepřesnou přihrávkou Zdeňka Hábla. Ten nenašel Motyčku.
12:05'
Využitá přesilovka a Američané vedou 3:0! Kevin Mckee našel přihrávkou zpoza branky DECLANA FARMERA a ten zvedl puk nad bezmocného Kudelu. Asistence: Kevin McKee a Josh Pauls.
11:53'
Zdeněk Šafránek je vyloučen za vysokou hůl. Po reklamní přestávce si zahrají Američané přesilovku.
11:53'
Roybal připravil velkou šanci svému spoluhráči, který zakončoval do odkryté branky. Kudela se však stačil natáhnout a vyrazil puk holí! Skvělý zákrok.
10:56'
Nepovedená rozehrávka českého týmu. Pískáno zakázané uvolnění.
10:43'
Čeští hráči přesilovku nevyužili. Američané jsou kompletní.
09:53'
Zakázané uvolnění českého týmu.
08:51'
Dobrou střelou z levého kruhu se prezentoval Zdeněk Krupička. Brankář Cash byl na místě.
08:42'
Za faul loktem je vyloučen Jack Wallace. Je tu příležitost pro český tým.
08:17'
Přichází druhý gól Američanů! Nahození Wallace si před brankou našel DECLAN FARMER, který si puk technickým manévrem prostrčil kolem Kudely a zasunul ho za záda českého gólmana. Asistence: Jack Wallace a Adam Page.
07:47'
Američané teď mají velký tlak, především Brody Roybal motá českou obranu. Teď byla ale jednomu z hokejistů USA odpískána hra vysokou holí.
07:22'
Střelu Paulse vyrazil pozorný Kudela.
06:54'
Stejný hráč měl další příležitost, ani teď neuspěl.
06:29'
Další šance Američanů. Roybal našel Kevina McKeeho, který sám před Kudelou těsně minul!
06:11'
Šafránek ve středním pásmu zachytil americkou rozehrávku. Jen škoda, že puk špatně zpracoval a vystavil své spoluhráče do postavení mimo hru.
05:51'
Zdeněk Krupička to zkusil ze středního pásma a donutil Cashe k zákroku.
05:22'
Celek USA pokračuje v tlaku i po skončení početní výhody.
04:25'
Český tým je v plném počtu. Martin Kudela v tomto oslabení podržel své spoluhráče.
03:58'
Američané mají velký tlak, ale česká čtveřice v čele s brankářem Kudelou přežila několik nepříjemných závarů!
02:24'
Za držení je vyloučen Zdeněk Šafránek. Přesilovka pro USA.
02:00'
Wallace prověřil Kudelu střelou z levého kruhu. Ten si připsal výborný zákrok.
01:39'
Druhá česká formace dobře operovala v útočném pásmu. Puk za záda brankáře Cashe ale nedostala.
01:04'
Američané rychle otevírají skóre! BRODY ROYBAL se ve velké rychlosti přehnal přes českou obranu a zasunul puk za Kudelu, který se nestačil s jeho nájezdem přesunout. Asistence: Nikko Landeros.
00:01'

USA: Cash (Lee) – Carron, Landeros, Dequebec, Pauls, Hanning JR – Roybal, Misiewicz, McKee, Wallace, Farmer, Grove, McDermott, Page, Roman, Dodson

Česko: Kudela (Vápenka) – Kubeš, Doležal, Motyčka, Geier, Z. Hábl, Hrbek, Raul, Šafránek, Palát, Krupička, Wágner, Novák, Klíma

Rozhodčí: Luthcke (NOR) – Forgenbaum (CAN), Nothegger (AUT).
Česko
Česká reprezentace v úvodním boji na turnaji prohrála po prodloužení s Jižní Koreou, kdy branka třináct vteřin po začátku nastaveného času rozhodla o tom, že se český tým bude muset pokusit v dalších bojích o takový menší zázrak. Obzvlášť nejtěžší to bude právě dnes a my všichni doufáme, že se výběru Jiřího Břízy podaří urvat cenné a potřebné minimálně dva body.
USA
Zámořský výběr deklasoval v prvním utkání na hrách v Koreji Japonsko 10-0, a potvrdil tak předpovědi veřejnosti, která staví tým USA mezi favority na medaili. V tomto duelu si připsal hattrick například Brody Roybal, který bude jistě chtít zavařit i dnes české obraně.
Nominace

Brankáři: Michal Vápenka (Sparta), Martin Kudela (Studénka)

Obránci: Pavel Doležal (Pardubice), Miroslav Hrbek (K. Vary), Pavel Kubeš (Pardubice), Jiří Raul (Sparta) a Karel Wágner (K. Vary).

Útočníci: Michal Geier (K. Vary), Zdeněk Hábl (Zlín), Zdeněk Klíma (Č. Budějovice), Zdeněk Krupička (Sparta), David Motyčka (Pardubice), Martin Novák (Olomouc), David Palát (Zlín), Zdeněk Šafránek (Zlín).

Trenér: Jiří Bříza.
Vítám vás u přenosu z druhého utkání našeho národního mužstva na hrách v Jižní Koreji, ve kterém narazí na velmi silný výběr USA. Zda v tomto souboji obstojí budeme moct sledovat ve 4:00, kdy zápas začíná.