To je ode mě z dnešního zápasu vše. Děkuji vám za pozornost a zase u nějakého dalšího online přenosu na shledanou.
V O2 Areně je tedy dobojováno! Lev Praha si mohl v dnešním zápase vybojovat mečbol, ale Magnitogorsk dnes předvedl lepší výkon než v úterním utkání a po výhře 5:3 ruský tým srovnává stav finálové série na 2:2. Je tedy jisté, že pražská O2 Arena uvidí ještě jeden finálový souboj. Kdo do něho půjde s možností zisku trofeje, se dozvíme v sobotu, kdy je na plánu 5. finále v Magnitogorsku.
Na ledě se po skončení zápasu odehrálo ještě pár dalších potyček, ale níže zmíněná bitka byla jednoznačně nejvýraznější ze všech. Hráči však už nyní odcházejí do šaten.
Lev sice nedokázal vyhrát zápas, ale fanoušci teď alespoň tleskají Ryanovi O'Byrneovi, který shodil rukavice a pustil se do pěstního souboje s Oskarem Osalou. Zkušený Kanaďan měl proti Finovi jasně navrch a Osala se poroučel k ledu.
60:00
59:55
Azevedo pálil nejprve jen do Košečkina a následně z druhé příležitosti minul hostující branku.
59:43
Oystrickova rána sražena do ochranné sítě a vhazovat se bude u Košečkina. Lvu však už zbývá pouhých 17 sekund na vstřelení dvou gólů.
59:32
Lvu se nedaří dostat ke střele.
59:11
Azevedovi utekl kotouč do středního pásma.
58:55
Birjukov srazil kotouč mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Košečkinem a Vehanen je stále na střídačce.
58:48
Lev už je v šesti v útočném pásmu!
58:40
Zaváhání Kapanena, který za sebou nechal puk při přechodu přes modrou čáru. Lvu je odpískán ofsajd a hra je vykázána do středního pásma.
58:27
Lvu se teď nedařil přechod do útočného pásma a Vehanen musí zůstat ve své brance. Čas se domácím krátí a navíc se bude vhazovat v jejich obranném pásmu.
57:57
Hosté vyhráli buly a Brent vyhodil kotouč na bránu, kde naštěstí stál Vehanen.
57:47
Po přerušení hry se Vehanen vrátil do brány.
57:41
Vehanen je venku z branky! Lev hraje v šesti proti čtyrem!
57:18
Lev vyhrál vhazování, ale Kazionov už je zpátky na ledě.
57:09
Devět sekund bude hrát Lev v pěti proti třem! Těreščenko si odsedí 2+2 minuty za vysokou hůl.
56:44
Lev to zkouší silou, ale Němcovu i Thornbergovu střelu zblokovali obětaví obránci hostů. Tohle muselo bolet!
56:12
Lev se však zatím opět v přesilovce trápí a hosté už dvakrát vyvezli kotouč ven ze svého pásma.
55:18
Kazionov dostává menší trest za hákování! Možná poslední velká příležitost pro Lva!
55:11
Hlasatel právě oznámil nový rekord KHL! Dnešní utkání sleduje 17073 diváků!
54:37
Lvi se snaží tlačit dopředu, ale čas se jim krátí a hosté zatím dobře boří jejich rozehrávku.
53:34
Kovář přihrál na kruh Mozjakinovi, který bez rozpaků vypálil, ale rána šla mimo.
52:59
Lev opět ztrácí útočné pásmo a vyloučený Platonov se vrací na led.
52:15
Na hráčích Lva je znát nervozita. Nepřesnou přihrávkou se domácí opět připravili o pásmo.
51:22
Sekáčovu přihrávku na Oystricka vystihl Junkov, který se posléze řítil do nebezpečného brejku, ale nakonec nedokázal zakončit.
50:59
Lev si teď dobrým pohybem v útočném pásmu vybojoval přesilovou hru! Platonov vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
50:41
Oystrickova rána mířila pouze do nohy hostujícího Brenta.
49:56
Teď se Lvu na chvíli podařilo usadit před Košečkinem, ale nakonec z toho neresultovala žádná střela a u puku jsou již hosté.
49:11
Lev je více na puku, ale hosté zatím pražský tým nepouštějí do svého pásma.
48:13
Thornberg si vysloužil ovace za povedený hit na Mozjakina a halou se posléze začalo rozléhat "hoši bojovat". O2 Arena ještě žene Lvy kupředu.
47:41
Zakázané uvolnění hostů. Hra se vrací zpátky před Košečkina.
47:27
Thornberg zavezl puk do útočného pásma a následně vypálil, jeho rána však mířila mimo.
46:51
Osala převzal puk v ofsajdu a hra se tak přesouvá do středního pásma.
46:27
Kapanenova razantní střela končí v lapačce Košečkina.
46:13
Němec se z pozice obránce vydal na útočný výlet, ale za hostující brankou ho o puk připravil Těreščenko.
45:18
Oba týmy jsou v plném počtu.
44:07
Kari Jalonen si vyžádal oddechový čas.
44:07
Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovou hru a poprvé v zápase jde jeden ze soupeřů do dvougólového vedení! Perfektní přesilovkovou souhru teď předvedla první formace Magnitogorsku a DANIS ZARIPOV dokázal po Mozjakinově přihrávce překonat ležícího Vehanena. Asistence: Sergej Mozjakin, Jan Kovář.
43:37
Ondřej Němec oslabuje svůj tým a Lev se bude bránit ve třech proti čtyrem! Český obránce dostává menší trest za držení hole.
43:18
Po vzájemné potyčce odcházejí za hrubost na trestnou lavici Zackrisson a Birjukov.
42:54
Novotný si najel s pukem do mezikruží, odkud se pokusil bekhendem trefit mezeru mezi betonem a lapačkou Košečkina, ten však stihl zareagovat a kotouč lapil.
42:19
Matai našel zpoza brány zcela volného Nakládala, kterého však vychytal výborným zákrokem Košečkin!
40:38
Tak tohle byla parádní individuální akce od Mozjakina! Ruský útočník převzal kotouč na vlastní polovině, odkud vyrazil dopředu, postupně projel podél mantinelu kolem trojice hráčů Lva a z ostrého úhlu poslal puk mezi nohama Maenpaaho přímo na hůl DANISE ZARIPOVA, který pohodlně zakončil do zcela odkryté branky. Hosté se tak hned zkraje třetí části dostávají do vedení. Asistence: Sergej Mozjakin.
40:01
Druhá třetina 4. finále KHL je za námi. Na každé straně jsme viděli jeden gól, když nejprve ve 27. minutě poslal Lva do vedení přesilovkovou ranou od modré Ondřej Němec. O osm minut později se poté o vyrovnávací branku Magnitogorsku postaral Viktor Antipin, který prostřelil Vehanena po Mozjakinově přihrávce zpoza branky. I po druhé dvacetiminutovce je tedy stav nerozhodný a třetí třetina nám tak rozhodně nabízí napínavou podívanou. Třetí třetina by měla začít přibližně v 19:43.
Ještě po skončení druhé třetiny se Brent trochu pošťuchoval se Zackrissonem, ale ani tentokrát to nevedlo k žádné větší bitce a oba hráči již odjíždějí směrem k šatnám.
40:00
39:57
Tři sekundy před koncem druhé části povolili hráči trochu průchod svým emocím, když v brankovišti Vehanena došlo po odpískání k menší potyčce. Vše se však očividně obejde bez vylučování.
39:24
Magnitogorsk je stále v útočném pásmu. Hosté jsou po přesilovce Lva aktivnějším týmem.
38:26
Hosté se již v plném počtu dostali do přečíslení dva na jednoho, Mozjakin dostal přihrávku před poloodkrytou bránu, ale nedokázal puk dopravit mezi tři tyče!
37:56
Azevedovi nesedla střela a Lev následně ztratil útočné pásmo.
37:21
Maenpaa rozehrál napřesně a Magnitogorsk se opět osvobozuje. Lvu se zatím přesilová hra nedaří.
36:52
Hosté dokázali vyvést kotouč do útočného pásma a našetřit tak cenné vteřinky.
36:38
Azevedo přebíral kotouč až za modrou čárou a odpískaný ofsajd tak zastavuje útočnou akci Lva.
36:08
Příležitost pro Lva! Malinovsky dostává 2 minuty za nedovolené bránění.
35:51
Ullstrom si poradil s dvojicí bránících hráčů a poté přihrál Jaakolovi, jehož střelu však obrana zblokovala.
34:02
Smolný okamžik pro pražského Lva! Mozjakin si najel s pukem za bránu, odkud následně přihrál VIKTORU ANTIPINOVI, který z pravého kruhu vypálil k tyči Vehanenovy brány a přestože si finský brankář Lva na lapačkou na puk sáhl, zapadl nakonec kotouč za jeho záda. Asistence: Sergej Mozjakin.
33:50
Kovář pálí od modré těsně mimo!
33:19
Azevedo dostal parádní přihrávku přes půl hřiště, přejel přes modrou čáru a solidně vypálil nad beton Košečkina, který však jeho střelu chytá do lapačky.
32:31
Nahození hostů Vehanen raději podržel v lapačce a přerušuje hru.
32:24
V O2 Areně panuje stejně jako v úterním zápase skvělá divácká atmosféra a diváci ženou Lvy kupředu.
32:04
Ševcovo nenápadné nahození nadělalo Košečkinovi potíže a puk pouze vyrazil před sebe, kde se však k dorážce nedostal nikdo z hráčů Lva.
31:05
Kovář dostal od Zaripova přihrávku do mezikruží a dostal se ke střele, ale Vehanen byl pozorný.
29:11
Lev zvládl ubránit oslabení po vyloučení Němce, který je již zpátky na ledě.
28:02
Magnitogorsk je v tlaku, Osala zkoušel nahrávat před branku, ale domácí se nakonec osvobozují. Zakázané uvolnění.
27:09
Němec (LEV) dostává dvě minuty za podražení. Šance pro hosty.
26:02
Lev Praha právě vstřelil branku!
Pražský Lev jde do vedení! Od na modré čáře napřáhl ke střele ONDŘEJ NĚMEC a puk si mezi betony brankáře Košečkina našel cestu až za brankovou čáru. Asistence: Justin Azevedo a Niko Kapanen.
25:09
Kazionov (MET) dostává dvě minuty za podražení.
23:38
Lev vyhazuje.
23:20
Na podruhé to Mozjakinovi vyšlo a vystřelil. Mimo.
22:48
Mozjakin promeškal ideální čas ke střele, Metallurg je však stále je u puku.
22:20
Domácí se dostávají k puku. Lev se nakonec rozhodl o vyhození kotouče z obranného pásma.
22:10
O'Byrne (LEV) dostává dvě minuty za sekání.
21:57
Nyní je u puku Metallurg. Hned se dostává před Vehanena.
21:07
Lev zkoušel další útok, ale Němec neměl na modré komu nahrát.
20:25
Azevedo se dral do zakončení, ale byl mu odpískán ofsajd.
20:01
Skončila první třetina čtvrtého zápasu finále KHL. V O2 Aréně jsme zatím byli svědky čtyř branek. Skóre otevřel již v osmé minutě Chabarov, když po dobré kombinace doklepával do odkryté branky. Podobnou branku, ale v přečíslení, vstřelil v závěru i Antipin. Za domácího Lva se prosadil v osmé minutě Ullstrom a především v osmnácté Azevedo. Pro kanadsko-portugalského útočníka to byla již pátá branka ve finále KHL.
20:00
18:22
Dobrá souhra hostů, která končí vyrovnávací brankou. Na konci krátkých rychlých přihrávek zakončoval VICTOR ANTIPIN do odkryté branky. Asistence: Sergej Mozjakin, Danis Zaripov.
17:25
Bude se vylučovat. Na dvě minuty za podražení si jde sednout Sekáč (LEV).
17:13
Domácí otáčejí průběh zápasu na svoji stranu. Pražský tým má jednoho žolíka a je jím JUSTIN AZEVEDO. Mezi kruhy přibral přihrávku a zápěstím prostřelil Košečkina. Asistence: Patrik Zackrisson.
16:03
Rychlé akce na obou stranách. Nejprve na jedné straně neuspěl Brent, poté ani domácí Kapanenova formace.
14:41
Hosté jsou nyní mírně aktivnější. Lev ale zatím dobře brání.
12:43
Kazimov tvrdě střílel od modré. Vehanen vyrazil vyrážečkou.
11:42
Zaripov se chystal na výlet do útočné třetiny, ale pražská obrana mu vystavila velmi tvrdou stopku.
10:43
Domácí se drží v útočné třetině. Na Košečkina však nevystřelili.
09:32
Další velká šance. Vrána jel do přečíslení. Rozhodl se zakončit sám, ale Košečkina nepřekonal.
07:10
Pražskému týmu vyšla rychlá akce. Pražané vyvezli puk do třetiny a pak tvrdým forčekinkem úřadoval Kapanen, který dostal kotouč k DAVIDU ULLSTROMOVI. Ten nikým neatakován neměl problém s dostáním puku za Košečkinova záda. Asistence: Niko Kapanen.
06:45
Lev šel do rychlého protiútoku. Sekáč se však z blízka přes Košečkina neprosadil.
06:26
Další útok Metallurgu. Zaripov v přečíslení pálil do odkryté branky, skvěle se ale přemístil Vehanen a zabránil brance.
05:16
Nechybělo mnoho a mohlo to být již 0:2. Hostující útočníci však zakončovali pouze do boční sítě.
03:57
A máme tady rychlou úvodní branku, a to na straně hostů. JAROSLAV CHABAROV si udělal místo před Vehanenem a po skvělé přihrávce od Timkina zakončoval do odkryté branky. Asistence: Jevgenij Timkin.
02:45
Lev rychle střídá a na ledě je opět první formace. Novotný a spol obsadili útočné pásmo, ale Metallurg jejich kombinaci vytlačil ze třetiny.
01:22
Akce Metallurgu končí v lapačce Vehanena.
00:45
První se do akce tlačí domácí. Útok první formace však ovoce nepřinesl.
00:01

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Maenpaa, Ševc, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Jaakola, Nakládal – Azevedo, Novotný, Zackrisson – Sekáč, Vrána, Thornberg – Řepík, Kapanen, Ullstrom – Ridderwall, Cingel, Matai

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Birjukov, Antipin, Těreščenko, Chabarov, Lee, Ibragimov, Malenkich, Malinovskij – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Kazionov, Potěchin, Pare – Kosov, Junkov, Platonov – Timkin, Brent, Osala.
Příjemný čtvrtek z Prahy! Dnes se v O2 Aréně chystá pokračování největší hokejové akce roku na území České republiky. Vyprodaný svatostánek uvidí čtvrtý finálový zápas play-off KHL mezi Lvem Praha a Metallurgem Magnitogorsk.

V Úterý se HC LEV Praha s Metallurgem střetli v rámci třetího finálového utkání. Pražský Lev bude dnes těžit především z bouřlivého prostředí, ve kterém v letošním play-off neztratil ještě ani jeden zápas. V O2 Aréně navíc zápas sledovalo rekordních 16 453 diváku. Zápas měl dramatický konec. Hosté v 59. minutě vyrovnali na 2:2, ale jen o několik desítek sekund ztrhl vedení ve prospěch pražského týmu hrdina Justin Azevedo, kterému se podařilo obrovitého Košečkina v bráně soupeře překonat v obou předešlých zápasech.

O zbraních Metallurgu Magnitogorsk se vědělo a mluvilo již dlouho. Kromě již zmíněného gólmana je klíčem k úspěchu ubránit první formaci. Trio Mozjakin – Zaripov – Kovář se v prvním zápase nedokázalo přes pevnou obranu Pražanů prosadit, ale ve druhém střetnutí už byli jako doma. Postarali se i o dvě branky v úterním utkání.

Jak se tedy lvi poperou s druhým domácím finále? Udrží své nervy a první lajnu soupeře na uzdě? Vše se dozvíme po sedmé hodině odpolední, kdy bude vhozeno úvodní buly.
Reklama na hokej. I tak by se dala nazvat podívaná, kterou lvi naservírovali svým fanouškům v úterním zápase. Před rekordní návštěvou KHL předvedli, co znamená bojovat až do konce. Všichni přítomní se již připravovali na prodloužení, to ale rázně odmítl pouhých 24 vteřin před koncem Azevedo. A ve čtvrtek se mohou fanoušci těšit na obdobnou podívanou. V sázce je i tentokrát hodně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.