Litvínov si na svém stadionu nechá více bodů! Domácí byli od samého úvodu utkání aktivnější. Potvrdili to v 6. minutě, kdy se prosadil Pavelka. Vyrovnat sice dokázal v minutě 11. Hlinka. To však bylo od Vítkovic všechno. Verva tlačila a jen díky fantastickému výkonu Patrika Bartošáka inkasovali v základní hrací době pouze jednou. Zápas šel do prodloužení. V něm se nejdříve neprosadil Lukeš. Poté to ale na sebe vzal Rostislav Martynek a po famózním sólovém úniku rozhodl utkání. S dnešním zápasem se s Vámi loučí Lukáš Holán. Přeji další příjemné sportovní zážitky.
61:19
Litvínov právě vstřelil branku!
Vítěznou branku v prodloužení dávají hráči Litvínova. Po nádherném samostatném úniku se i s pomocí blafáku prosazuje ROSTISLAV MARTYNEK a ukončuje tak vítkovické naděje na dva body z tohoto utkání.
61:11
Puk skončil mimo hrací plochu po teči domácích. Vhazování před Michalem Petráskem.
60:39
Litvínov tlačí v prodloužení svého soka. Lukeš minul přihrávku a Bartošák mohl zůstat v klidu.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:40
Zázračný zákrok vytáhl proti Marku Hovorkovi Michal Petrásek! Hovroka dostal přihrávku přes celé kluziště a ihned vyslal střelu na bránu. Jenže v pohotovosti byl Petrásek, který se bleskově přesunul a ránu Hovorky vyrazil.
57:33
Domácí v plném počtu. Duda je zpět a pomáhá svému týmu.
57:27
Přerušení hry kvůli přihrávce rukou. Buly vhodí sudí ve středním pásmu.
56:47
Petr Kolouch zavezl opět kotouč před gólmana domácích. Litvínov se hned vzápětí osvobozuje.
56:03
Ostravané v klidu kombinují v útočném pásmu. Neodhodlali se vyzkoušet pozornost Michala Petráska.
55:33
Radek Duda si podržel hůl jednoho z Vítkovických. Musí si odsedět dvě minuty na trestné lavici.
55:20
Vítkovice nepouštějí soupeře do útoku a drží Vervu na distanc od vlastního pásma.
54:34
Litvínov si zatím s přesilovkou neví rady. Patrik Bartošák musel čelit pouze jedné jednoduché střele.
53:28
Radek Phillip zasáhl protihráče do hlavy vysokou holí. Za to se odsedí dvě minuty.
53:09
Radek Duda procedil puk na Robina Hanzla. Hanzl si se štěstím kotouč zpracoval. Před ním už byla jen prázdná branka. Puk se litvínovskému útočníkovi však nešikovně zamotal pod brusle a Bartošák si mohl z hluboka oddychnout.
52:12
Filip Pavlík se dostal až před brankáře Vítkovic. Patrik Bartošák měl s jeho pokusem problémy.
51:40
Kucsera srdnatě bojoval o puk. Obrana domácích zůstala pozorná.
51:20
Hořava lehce nahodil na Dudu. Radek Duda se s ničím nepáral a ihned vyslal projektil na gólmana. Bartošák v pohodě kryl pokus.
50:53
Karel Kubát sbírá puk za Petráskem a zakládá další útok domácích.
50:15
O puk bojovali asi 7 borců. Bitva mezi nimi se zdála býti nerozhodná, a tak rozhodčí raději odpískal přerušení hry.
49:50
Po buly před Petráskem se hra přesouvá směrem k brance Vítkovic.
49:48
Dnešní utkání sleduje 4289 diváků.
49:21
Oba týmy hrají v plném počtu. Ostravané se mezitím usadili v pásmu domácích.
49:07
Zakázané uvolnění odkáže hru zpět před Patrika Batošáka.
48:30
Vítkovice uklidňují hru. Akci zakládají od vlastní branky.
47:21
Lukáš Klok nedovoleně atakoval Františka Gerháta a je za to trestán dvouminutovou pauzou na trestné.
47:21
František Gerhát vyloučen na dvě minuty za hrubost na Lukáše Kloka.
46:56
František Lukeš vyčkával. Nakonec nasměroval ránu na Bartošáka, který vyrazil pouze k osamocenému Hüblovi. Viktor Hübl situaci nezvládl a neusměrnil kotouč do sítě.
46:45
Další puk končí na střídačce hostů. Buly před Patrikem Bartošákem.
46:36
Kotouč opouští kluziště. Vhazování následuje ve středním pásmu.
45:38
Hosté v plném počtu. Philipp zpátky na ledové ploše. Ještě před jeho příchodem se v tutovce zjevil Michal Trávníček. Nedokázal bekhendovou střelu dostat do branky Bartošáka.
45:10
Lukáš Kucsera zabojoval a ještě stihl tečovat puk. Osvobodil tak svůj tým od náporu domácích.
44:40
Viktor Hübl si obhodil protihráče ve středním pásmu. Litvínov se usadil v útoku.
44:11
Gulova sražená střela končí v ochranné síti.
43:38
Radek Philipp zahákoval soupeře v obranném pásmu. Trest na dvě minuty dostal za zmíněné hákování.
43:23
Kamil Piroš chtěl nahitovat protihráče, ale sám sobě ublížil a upadl na ledovou plochu.
42:29
Hosté v plném počtu. Michal Hlinky se vrací a odjíždí střídat.
42:02
František Lukeš nabízel puk před branku. Nikdo ovšem jeho nabídku nepřijal.
41:28
Po dlouhé kombinaci se odhodlal ke střele od modré Radek Duda. Patrik Bartošák byl připraven s betonem.
40:28
Michal Hlinka vysekl Lukešovi hokejku z ruky. Bude za to pykat dvě minuty na trestné lavici.
40:01
Úvodní vhazování vyhráli Vitkovičtí a ihned nahazují do útočného pásma.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19.17.
Hra ve druhé třetině hlavně na jejím začátku neměla potřebné tempo. Hráči jakoby teprve nastoupil k prvním minutám na stadionu. Michal Petrásek si příliš zákroků nepřipsal, ale když jeho obránci chybovali, situaci si pohlídal. Ve druhé polovině třetiny to byli domácí, kteří tlačili. Bartošák chytá však ve velké pohodě. Střelci Litvínova si na něm vylámali zuby. Stav je tak po dvou částech nadále vyrovnaný 1:1.
40:00
39:34
Piroš nahodil kotouč do útoku. Za Bartošákem se o něj strhla mela.
39:22
Dva puky za sebou opustili hrací plochu. Vhazovat se bude před gólmanem Litvínova.
39:05
Domácí v plném počtu. Tomáš Pavelka se vrací na ledovou plochu.
38:28
Peter Čerešňák vyslal jednoduchou střelu od modré na Petráska, jenž si věděl rady.
37:32
Viktor Hübl převzal puk a táhl ho do útoku. Za modrou čárou zasekl, předal Lukešovi, který tvrdým pokusem vyprášil beton brankáře hostů.
37:21
Karel Kubát inkasoval ránu do oblasti pravé nohy. Sám odkulhal na střídačku.
37:06
Tomáš Pavelka musel hasit únik vítkovického útočníka na Michala Petráska a dostává za to dvě minuty. Pomohl si držením.
36:37
Viktor Hübl tvrdou ranou našel jen lapačku Bartošáka.
36:20
Patrim Bartošák byl hodně překvapen pokusem z půlky hřiště a se štěstím vyrazil puk za sebe.
36:10
Presink hostů slaví úspěch. Verva se nedostane přes střední pásmo.
35:41
Michal Hlinka kotouč z obranné třetiny dovezl až před Petráska. Vítkovice z toho nic nevytěžili a dopředu mohou opět domácí.
35:19
Framtišek Lukeš předal na modrou pro Filipa Pavlíka. Jeho střelu lapil Patrik Bartošák.
34:37
Karel Kubát zavezl kotouč před Bartošáka. Následně hledal Piroše, který se zalekl vystřelit a raději dal puk na modrou. Gula na modré čáře střílel ze záklonu hodně nad.
34:20
Zdráhal upadl v útočném pásmu a vystavil tak Vítkovice do ofsajdové pozice.
34:11
Litvínov je nyní v obrovském tlaku. Vítkovice se nemohla dostat ze sevření a Patrik Bartošák čelí jedné střele za druhou. Poslední pokus musel skrýt ve své lapačce po tvrdém projektilu Petra Chaloupky.
32:30
Rostislav Martynek vybojoval puk v útoku a nabídl ho Trávníčkovi. Michal Trávníček nejdříve vystřelil na Bartošáka a následně si svou střelu ještě dojel. Ani napodruhé nedokázal gólmana hostů překonat.
32:00
Radek Duda lehce nahodil do útočného pásma a odjíždí se svou lajnou střídat.
31:09
Černý nohou zastavil kotouč. Udělal to nejlepší co mohl, jelikož na puk startovali hned dva hráči hostů.
30:06
Filip Pavlík napálil puk pouze do hráče Vítkovic, který stál hned před ním.
29:36
Obránce Vervy se svojí střelou otálel, tak dlouho, až už byl připraven protihráč s hokejkou a pokus zblokoval.
29:11
Nahození Kováře se po zákroku Petráska betonem odstává na hokejky Litvínovských
28:34
Radek Philipp nekompromisně rukou zastavil přihrávku domácích.
27:50
Hovorka musel počkat s přechodem do útoku, jelikož jeden z Vítkovických se už v útočném pásmu pohyboval.
27:12
Ondřej Jurčík schytal tvrdý hit u mantinelu. S dopomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku.
26:45
Vítkovice kombinují před brankou soupeře a svého soupeře teď nepouštějí k puku.
26:29
Další puk pod svou lapačku schoval Michal Petrásek. Následuje komerční přestávka.
26:05
Oleszovo nahození v klidu Petrásek vyráží bekhendem. Litvínov se vrací zpět do útoku.
25:50
Robin Hanzl vybojoval kotouč v útočném pásmu a zajistil svým spoluhráčům vhazování před Bartošákem.
24:59
Patrik Zdráhal se odhodlal k samostatnému úniku po levém mantinelu. Pokusil se vystřelit z úhlu. Bránu Michala Patráska od velký kus minul.
24:21
Lukáš Kucsera zapomněl puk pod bruslemi. Domácí ho o kotouč okradli a zakládají další akci.
23:19
František Lukeš dostal nepřesnou přihrávku do útoku a odjíždí se spoluhráči střídat.
22:43
Petr Kafka zpracoval vysoký puk a Vítkovice se mohou usadit v útočném pásmu.
22:15
Karel Kubát zkusil střelu zápěstím od modré. Jeho pokus zblokovali obránci hostů.
20:50
Další obrovskou chybu předvedla Martynkova lajna. Litvínovští ztratili puk za svou brankou a nikým nehlídán dostal kotouč Petr Strapáč. Ani on však nedokázal Petráska překonat, když nastřelil pouze tyč.
20:23
Obránce Litvínova hrubě chyboval v obranném pásmu. Michal Hlinka jeho zaváhání nepotrestal. Bekhendové zakončení se mu hodně nevyvedlo.
20:01
První buly druhé třetiny vyhráli Vítkovice.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:24.
Týmy už třetinu dohráli v poklidu, i když skákavý pokus vítkovického útočníka vystrašil Petráska. Litvínov si hlídal utkání od samého začátku a bylo vidět jak moc je tento zápas pro domácí důležitý. Svého soupeře přehrávali a také se v přesilovce zásluhou Tomáše Pavelky ujali vedení. Jenže po lehce šťastném gólu Vítkovic v podání Michala Hlinky se stav srovnal. Zbytek první části již neměl takové tempo a nasazení. Hráči obou mužstev si ani nepřipsali moc pokusů na ohrožení branky.
20:00
19:28
Vyhození puku mimo kluziště. Buly se bude odehrávat ve středním pásmu.
18:50
Viktor Hübl sestřelil svého protihráče. Jan Štencel zůstal ležet na zemi. S pomocí fyzioterapeuta se dobelhal ze hřiště a zamířil do kabin.
18:13
Hosté pouze nahazují do útoku. Tam se ovšem kotouče ujali a Hlinka nebezpečně tečoval před Petráskem. Domácí gólman zůstal v pozoru.
17:27
František Lukeš nezvládl zachytit puk na modré čáře. Litvínov se musí vracet zpět.
17:00
Tomáš Frolo nastřelil protihráče a ten jen odkulhal na střídačku.
16:31
Špatný přechod přes útočnou modrou zaznamenán Vítkovicím. Buly následuje ve středním pásmu.
15:47
Ani jeden z týmu se nemůže dostat do pořádného zakončení. Hra se přelévá ze strany na strany bez střely na bránu.
14:38
Vítkovice svírají svého soka. Zatím je to ovšem po ohrožení branky domácích.
13:44
Ostravané si dvakrát za sebou nepřesně přihráli a vyhnali se z útočného pásma.
13:10
Ihned po vhazování to zkusil na Petráska Kolouch. Domácí brankář ukryl kotouč v lapačce.
12:45
Kristian Reichel vyloučen z vhazování. Vítkovičtí tak vyhráli buly a nahodili puk do útoku.
12:25
Po buly se do puku opřel Jiří Gula a rozezvonil brankovou konstrukci! Na zimním stadionu to jen zahučelo.
12:15
Litvínov je i nadále aktivnější. Domácí se pohybují v útočném pásmu. Patrik Bartošák drží však vyrovnaný stav.
10:24
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice srovnávají stav utkání. Po delším pobytu v útočném pásmu poslal Jan Štencel přihrávku na MICHALA HLINKU. Na jeho doražení neměl gólman Petrásek nárok.
10:07
Střela Petra Kafky z úhlu nepřekvapila Petráska.
09:59
Tvrdé nahození Radka Philippa si sebral do lapačky po odrazu od mantinelu Michal Petrásek.
09:41
Gólman Vítkovic se obětavě vrhl pod nohy Gerhátovi a lapil puk, který na litvínovského borce směřoval.
08:57
Napadání domácích nepouští Vítkovice vůbec k ničemu. Naopak z něho profitují Chemici. Lukáš Válek zcela osamocen z úhlu nenašel skulinu v brance Patrika Bartošáka.
08:06
Domácí si vystřídali a už se ženou dopředu. Radek Duda posílal střílenou přihrávku před Bartošáka, kterou ale nikdo netečoval.
07:32
Předávku na Hanzla vystihl Kolouch a Vítkovice mohou do útoku.
07:00
Litvínov aplikuje vysoký presink a nedává Ostravanům ani chvilku na oddych.
06:25
Střelu Štencla od modré vyrazil pohotovým zákrokem betonem Michal Petrásek.
05:32
Litvínov se ujímá vedení v přesilové hře! Kombinaci před brankou hostů začal Jiří Gula, který poslal přihrávku na Robina Hanzla. Hanzl viděl před bránou TOMÁŠE PAVELKU, jenž střelou zápěstím do odkryté části branky nedal Bartošákovi žádnou šanci. Stav utkání 1:0.
05:04
Patrik Zdráhal podrazil protihráče v útočném pásmu a odsedí si za to dvě minuty.
04:45
Miloslav Hořava se dostal k nebezpečnému zakončení před Bartošákem z pravého kruhu. Stejně jako před ním Piroš poslal svou ránu nad.
04:12
Vítkovičtí se alespoň na chvíli dostali do útoku, jenže ztratili kotouč a dopředu mohou opět domácí.
03:51
Gerhát neudržel útočné pásmo a Petr Kafka mohl v klidu vyhodit.
03:31
Hostující gólman uklidní hru. Kotouč schoval do své lapačky.
03:03
Kamil Piroš se dravě dostal před Patrika Bartošáka. Svou střelu namířil pouze nad bránu.
02:25
Jenže Ostravané se nemohou dostat přes skvěle střežené střední pásmo a musí se nadále bránit.
02:25
Trávníčkovo průnik do útočného pásma skončil neúspěšně. U puku hosté.
01:28
Domácí zatím převážně drží kotouč a snaží se ohrožovat branku svého soupeře.
01:00
Rostislav Martynek roztáhl akci na Robina Hanzla, který mu puk vrátil před branku. Martynkova teč však Bartošáka nevylekala.
00:25
Viktoru Hüblovi se nepovedlo nahození pro své spoluhráče a malém z toho byl brejk pro Vitkovické.
00:01
Úvodní buly získali hráči Litvínova a nahazují puk do útočného pásma.
00:01

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Řehoř) – Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Chaloupka, Černý – Lukeš, Hübl, Gerhát, Hořava, Hanzl, Martynek, Trávníček, Reichel, Duda, Piroš, Válek, Jurčík

HC Vítkovice Steel: Bartošák (Dolejš) – Kovář, Čerešňák, Klok, Sloboda, Philipp, Štencel, Pastor – Kafka, Hlinka, Olesz, Kucsera, Kolouch, Strapáč, Hovorka, Balán, Zdráhal, Maliník, Szturc

Rozhodčí: Hribik, Horák – Frodl, Zavřel.
HC Vítkovice Steel – 1. místo (Play-out), 69 b., 146:149
Aktuální forma: V,P,P,V,V
Vítkovice do poslední chvíle bojovaly o postup do předkola Play-off. To jim ovšem těsně uniklo, a tak se Vítkovičtí musí spokojit se skupinou o udržení. Jelikož mají desetibodový náskok a zbývá jen pět kol, mají hráči z Ostravy poměrně klid a nemusí se případné baráže obávat. Strach by ale mohli mít z dnešního soka. S Litvínovem mají sice vyrovnanou bilanci, jenže poslední zápas s ním prohráli a Vervě navíc budou pomáhat její fanoušci.
Brankářská jednička: Patrik Bartošák – 11 záp., 89,40%
Hvězdy týmu: Rostislav Olesz, Michael Vandas, Lukas Kucsera
HC VERVA Litvínov – 3. místo (Play-out), 56 b., 113:142
Aktuální forma: P,V,P,V,P
Po minulé mistrovské sezóně si hráči užívali oslavy s fanoušky, kteří nadšeni z prvního titulu v historii, oslavovali své borce jako hrdiny. S příchodem nového ročníku je však všechno jinak. Litvínov se nyní nachází na příčce, jež by zajistila Chemikům boje o udržení v baráži. Verva se však se situací jistě nechce smířit a jelikož její odstup na Pardubice není veliký, bude se snažit zvrátit konec sezóny ve svůj prospěch. Receptem pro Litvínov by se mohl stát poslední zápas základní části, kdy právě svého dnešního soupeře porazili 2:1.
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 39 záp., 91,26%
Hvězdy týmu: Viktor Hübl, Robin Hanzl, Karel Kubát
Dobrý den ze Zimního stadionu Ivana Hlinky Vám přeje Lukáš Holán. K dnešnímu utkání nastoupí hokejisté Litvínova a Vítkovic, kteří se utkají v bojích skupiny o udržení Play-out. Vítkovice jsou v mnohem komfortnější situaci, jelikož drží velký náskok na čele této skupiny. Verva však musí odvracet hrozbu sestupu do baráže a musí za každou cenu bodovat. O tom zda-li se jí to povede se budete moc přesvědčit na onlajnu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.