Karlovy Vary vysoko porazily Dynamo 7:2. Ve třetí třetině dokázali domácí přidat ještě dvě branky, konkrétně Jakub Flek a Dávid Gríger. Dynamo sice snížilo, ale víc již nedokázalo.
Ode mne to je pro dnešní večer vše, přeji pěkný víkend, loučí se Kamila Ströerová.
59:58
Poslední zásah do puku si vysloužil Tomáš Rachůnek, který skoro propálil Hübla.
59:49
Hübl se naposledy zřejmě dotkl kotouče.
59:38
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Beran – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Petr Chaloupka.
59:28
Jakub Flek jel sám na Hübla, ale nedokázal zakončit.
59:03
Weinhold míří dopředu, kde jeho cesta končí a hra se přesouvá na druhou stranu.
58:57
Martin Rýgl (KVA) musí zpytovat svědomí dvě minuty za hrubost.
58:49
Karlovy Vary se drží v pásmu, ale vždy je na okamžik.
58:36
Do konce zápasu zbývá jedna minuta.
58:30
Karel Nedbal (PCE) nehrál podle pravidel a vysloužil si dvouminutový trest za držení.
58:05
Dorážka Duška nedošla k Hüblovi.
57:41
Energie zatápí v útočné třetině. O pásmo sice domácí přišli, ale při přechodu zpět se dopustili ofsajdu.
Dnešní utkání sleduje 1874 diváků.
57:21
Nahození Vojtěcha Tomečka uklidil Hübl do lapačky.
56:59
Při přechodu do útočného pásma se dopustilo Dynamo ofsajdu.
56:14
Karlovarští mají puk na svých hokejkách a dostávají se do pásma. Po nepřesné přihrávce o něj přichází.
55:40
Dynamo se znovu pokouší o překonání Honzíka, ale marně.
55:15
Nepodařilo se jim však projít skrz obranu Dynama, a tak rychle spěchají zpět do své obranné třetiny.
54:56
Energetici za vlastní brankou rozehrávají další útok.
54:45
Po odpískání, kdy byl útočící hráč v brankovišti, přichází chvilka na komerční přestávku.
54:20
Dynamo přebírá kotouč a stále se pokouší dorovnat skóre zápasu.
54:13
KV Aréna se stala hradem Energetiků a bude velmi těžké prolomit hradby této pevnosti.
53:49
Karlovy Vary jsou aktivnějším týmem na ledové ploše a dávají hostům najevo, že oni tu jsou doma.
53:30
Hosté hrají v plném počtu.
52:57
Domácí se stále drží před Hüblem. Ten stačil střelu Fleka vykopnout betonem.
52:35
Splní hokejisté v zelených dresech přání fanouškům o deset gólů?
52:05
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Dvojitá přesilová hra je proměněna díky DÁVIDU GRÍGEROVI, který zasadil kotouč přímočaře pod víko. V takové rychlosti, že Jaroslav Hübl nestačil jeho střelu ani zaregistrovat. Asistence: Marek Baránek, Martin Rýgl.
51:42
Téměř minutu a půl bude Energie hrát dvojitou přesilovou hru.
51:42
Již třetím hráčem na trestné lavici hostů se stává Marek Trončinský (PCE) za vysokou hůl.
51:11
Dynamo se ihned osvobozuje. Energie na sebe nenechá zanevřít a peláší zpět do útočné třetiny.
51:06
Za držení Milana Davídka odchází zpytovat svědomí Petr Chaloupka (PCE) na dvě minuty.
50:38
Energetici se tlačí před Hübla. Střela Davídka zasáhla jen mantinel.
50:06
Na ledě probíhá spíše plácaná, kdy ani jeden z týmů nechce zbytečně chybovat.
49:45
Ján Sýkora ujel na Honzíka, ale zeď domácích se rychle vzpamatovala a v rámci pravidel zabránila mu ve střele.
49:20
Dynamo se opět dostává dopředu, ale po chybě mohl zvonit gól pro Energii. Do šance se dostal Petr Stloukal.
48:56
Josef Zajíc vypálil od kruhů. Jeho střela mířila mimo brankoviště.
48:20
Energie se dostala do třetiny, ale rychlo o ni přichází, díky vypuzení od Tesly.
48:07
Oba celky hrají v plném počtu.
47:36
Dynamo právě vstřelilo branku!
MATĚJ BERAN snižuje manko Dynama. Sjel si do mezikruží a dokázal prostřelit i přes bránícího karlovarského hráče. Asistence: Jan Ščotka
46:55
Energie se sice drží v útočném pásmu, ale mžiku se hra přesouvá na druhou stranu kluziště, kde se neodehrálo nic zásadního.
46:53
Komerční přestávka.
46:02
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ondřej Panna – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Ladislav Havlík.
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sebastián Gorčík – 2 min., hrubost).
46:02
45:37
Domácí v play-out předvádí famózní výkony, a to předvádí i dnes.
45:11
V zápase platí heslo "Nedáš, dostaneš." To nyní předvedl JAKUB FLEK, který zavěsil kotouč od víko a Hübl se stačil za jeho ránou jen ohlédnout. Asistence: Antonín Dušek.
44:48
Přesto si nedokáže vydobít žádnou akci.
44:16
Lázeňští hokejisté se pokouší dostat od pásma, ale dominantním týmem je v tento okamžik Dynamo.
44:04
Dynamo vzalo puk sice do své péče.
44:03
Hosté hrají v plném počtu. Střelu Rachůnka zazdil Jaroslav Hübl svým zákrokem.
43:37
Tomeček mířil na Mikulíka, který neproměnil obrovskou šanci zápasu, když netrefil odkrytou branku.
43:15
Karlovarští se uchytili v pásmu a hledají vhodnou pozici ke střele.
43:13
Hübl neměl kotouč zcela pod kontrolou. Energetici se snažili dotlačit puk za záda hostujícího brankáře, ale marně.
42:50
Karlovy Vary mají velké potíže s přesilovkovým rozestavením.
42:20
Dynamu se daří okamžitě vyhazovat touš do bezpečné vzdálenosti.
42:03
Domácím se nedaří usadit v útočné třetině.
41:48
Poulíčkovo trest odpyká Ladislav Havlík (PCE), který odchází na dvě minuty za
41:48
Na ledě leží Poulíček, který se nakonec zvedá za potlesku obou fandících táborů.
41:14
40:41
Domácí se v přesilové hře drží v útočném pásmu, ale příliš kombinují.
40:27
Bleskově hosté vyhazují kotouč.
40:02
Energie bere kotouč do vlastních hokejek a míří k Hüblovi.
40:01
Jaroslav Hübl si připravuje předbrankový prostor na posledních dvacet minut.
Karlovarským tým se připravuje na závěrečné dějství.
Ve druhé části přidali karlovarští hokejisté další tři branky. Autorem třetího gólu se stal Dávid Gríger ve 21. minutě. Následující branku přidal Vojtěch Tomeček. Dynamu se podařilo snížit, konkrétně Rastislavu Špirkovi. Energie dlouho nezahálela a přidala pátou branku, o kterou se postaral Petr Stloukal. Rozhodující třetina začne v 19:46
40:00
39:50
Dělová rána označkovala jen mantinel za zády Hübla.
39:28
Hráči v zeleném hledají vhodnou pozici ke střele.
39:17
Energetici se valí kupředu.
39:07
Ctirad Ovčačík (PCE) odpyká trest za hráčskou lavici, jelikož Dynamo hrálo v šesti.
39:07
Zbývá poslední minuta druhé části.
38:40
Pardubice zatopily před Honzíkem a ihned se vrací zpět.
38:10
Přesnou přihrávku od Sičáka získal Bárta. Honzík nedovolil kotouči, aby přešel přes jeho svatyni.
37:53
Nahodil vypálil, zamířil jen do ochranné sítě za zády Honzíka.
37:38
Velmi důsledný hokej plný osobních soubojů předvádí oba celky.
37:03
Jako první se v souboji o touš probralo Dynamo a hnízdí v útočné třetině.
36:36
Energetici berou puk do vlastních rukou a dostávají se přes střední pásmo až do útoku.
36:14
Dynamo se přebírá puk a spěchá do útočné třetiny.
35:22
Milan Davídek inkasoval ránu hokejkou do obličeje a rychle odcestoval z bojiště.
34:55
O třetinu ve vteřině přichází kvůli nepřesné přihrávce.
34:25
Zelená lavina se přivalila do útočné třetiny, kde nyní bojuje o puk.
34:15
Lukáš Nahodil vystřelil na Honzíka, který se musel zorientovat, aby našel kotouč a přikryl ho lapačkou.
34:13
Přichází čas na komerční pauzu.
34:04
Na druhé straně se dostal do šance Bárta, ale ten zapomněl cestou kotouč a vystřelil naprázdno.
33:33
Energetici napadají rozehrávku soupeře. Po vlastní chybě v útočném pásmu jsou nuceni ze třetiny odejít a zkoušejí to znovu.
33:15
Ke střele se dostal Jakub Flek, ale označkoval jen plexisklo za zády Hübla.
32:58
Martin Rýgl přebírá puk a míří dopředu.
32:43
Hra se přesouvá před Davida Honzíka, kde nyní hrozilo Dynamo.
32:29
Tomeček promáchl kotouč v mezikruží.
32:07
Teď však maří důsledná obrana domácích.
31:50
Dynamo se dostává za vlastní branku a pokouší se o útok.
31:44
Vhazuje se po pravici domácího brankáře.
31:39
Střela Bárty skončila v ochranné síti za Davidem Honzíkem.
31:24
Baránek opouští trestnou lavici a domácí hrají v plném počtu.
31:02
Hlasitý potlesk fanoušků si vysloužili domácí hokejisté za výkon, který doposud předvádí.
30:28
Pardubice zápas nijak nezahazují a a velmi důsledně bojují o to, aby se dostaly zpět do zápasu.
30:02
Ve vlastním oslabení se dokázal prosadit PETR STLOUKAL ranou od modré, který jen sám na Jaroslava Hübla a splnil tak přání fanoušků o pátou branku. Asistence: Tomáš Dvořák.
29:39
Lázeňáci vyhazují do bezpečné vzdálenosti a posouvají se dopředu.
29:21
Marek Baránek (KVA) v souboji s Tomášem Kautem získává trest na dvě minuty za sekání soupeře.
28:45
Ihned se uchycuje v pásmu a hledá pozici ke střele.
28:10
Po chybě se musí domácí pásma vzdát. Energie za vlastní brankou zakládá nový útok.
27:24
Vladimír Sičák posouvá tým dopředu a Energie se zabydluje v útočném pásmu.
26:59
Karlovarští se drží v pásmu hostů. Obránci Dynama blokují střely, které směřují na Jaroslava Hübla.
26:50
26:07
V útoku skončilo veškeré snažení. RASTISLAV ŠPÍRKO získal rychlou přihrávku od Zídka. Na milimetry přesně propálil bezmocného Davida Honzíka, který se za jeho střelou stačil jen ohlédnout. Asistence: Ladislav Zídek, Jan Ščotka.
25:43
Pardubice uklidňují hru za vlastní brankou a přesouvají se dopředu.
25:17
Karlovy Vary plují po ledové ploše a hrají si s obranou Dynama.
24:58
Dušek si přebírá kotouč a pokusil se vyhodit, ale marně. K šanci se dostal Lukáš Nahodil, ale gólman karlovarských hokejistů je přesný jako švýcarské hodinky.
24:09
Ve zlomku vteřiny se snaží Energie splnit přání domácích fanoušků o pátý gól. Ovšem na koni byl hostující tým, který díky své aktivitě, roztavil led po Davidem Honzíkem.
23:55
Každá zeď se jednou zboří, a tak se také stalo. Přesilovou hru proměňuje VOJTĚCH TOMEČEK, který dorazil kotouč za záda Hübla po střele Tomáše Rachůnka. Asistence: Tomáš Rachůnek
23:24
Obrana hostujících hráčů však nenechá Energii řádně zaútočit a každou šanci likviduje.
22:59
Pardubice vyhazují až za Honzíka, Karlovy Vary se mžiku dostávají zpět do útočné třetiny.
22:53
Lukáš Nahodil (PCE) opouští svůj tým kvůli držení na dvě minuty.
22:22
Energetici se dostávají z tlaku hostů a míří před gólmana Dynama.
22:01
Dynamo se ujímá kotouče, ale nedokáží jej zasadit do branky Honzíka.
21:54
Ke štěstí hostů se jim daří vyhodit a David Honzík nahození raději pohlídal.
21:30
Zelená lavina se tlačí v útočné třetině a dostává hosty pod tlak.
20:21
Přihrávku do mezikruží dostal DÁVID GRÍGER od Rachůnek. První jmenovaný se přesně trefil pod horní tyčku Hüblovy svatyně. Asistence: Tomáš Rachůnek, Martin Rohan.
20:03
Energetici se berou kotouč a přesouvají se přes střední pásmo k hostům.
20:01
K sudím se připojují domácí hokejisté a v mžiku i červení hosté.
Pánové sudí již krouží na ledové ploše.
Přestože začátek zápasu byl poměrně poklidný, tak závěr třetiny byl přesným opakem. Milanu Davídkovi se podařilo minutu před koncem vstřelit úvodní branku utkání a několik vteřin po něm se prosadil, díky dobře položené hokejce, Jakub Flek. Stav utkání po první části zápasu je 2:0 a na další góly si musíme počkat do druhé třetiny, která začne v 18:53
20:00
19:10
JAKUB FLEK nyní může poděkovat Ladislavu Havlíkovi. První jmenovaný jen sice sám na hostujícího brankáře, ovšem díky dobře položené hokejce Havlíka se dostal kotouč za záda Jaroslava Hübla. Asistence: Vladimir Sičák.
18:45
Energetici nabrali před koncem první části druhý dech a nenechají hostům absolutně nic zadarmo.
18:20
Václav Skuhravý vypálil, ale Hüblovi se odrazil kotouč přímo před něj, tam stál připravený MILAN DAVÍDEK a s přehledem uklidil puk na své místo. Asistence: Václav Skuhravý, Dávid Gríger.
17:55
Energie hraje v plném počtu.
17:07
Dynamo se drží neustále v útoku. David Honzík využívá všechny části svého těla k zákrokům.
16:47
Tam bojují o kotouč s domácími hokejisty.
16:31
Hosté zakládají nový útok a přesouvají se před Honzíka.
16:20
Pardubice hrají v plném počtu.
15:50
Energie byla blízko ke skorování, ale Hübl zabijí každou střelu domácích hokejistů.
15:36
Dávid Gríger (KVA) oslabí svůj tým na dvě minuty za podražení.
14:57
Dvořák se také pokusil o využití přesilové hry, ale marně. Dávid Gríger poslal střelu příliš vysoko.
14:40
Tomáš Rachůnek promáchl kotouč. Následná střela Henriho Tuominena byla také zabita gólmanem hostů.
14:29
Střela Vladimíra Sičáka byla zastavena zákrok Hüblem.
14:11
Petr Chaloupka (PCE) se přidává ke svému spoluhráči na trestnou lavici za podražení.
14:02
Ondřej Beránek proplul mezi obránci Pardubic a pak byl sražen k zemi. Za tento zákrok si vyloužil trest Ctirad Ovčačík (PCE) na dvě minuty za nedovolené bránění.
13:26
Střela hostů zamířila jen do ochranné sítě za zády Davida Honzíka.
13:16
Hrdý kotel domácích věrně podporuje své oblíbence v oslabení.
12:52
Pardubice hledají vhodnou pozici ke střele a bojují o každý kousek ledu v aréně.
12:17
Vhazuje se v útočné periodě hostů. Ale domácím se daří bleskově poslat kotouč do bezpečné vzdálenosti a napadají rozehrávky svého soka.
12:11
První vyloučení zápasu patří kapitánu Václavu Skuhravému (KVA) za faul loktem bude zpytovat svědomí dvě minuty.
11:54
Pardubice sice hnízdí v útočné třetině, ale že by dokázaly naplnit své touhy o gólu, to se říci nedá.
11:30
Kotouč se dostal až k Davidu Honzíkovi, který vyhodil podél mantinelu zpět k Hüblovi.
10:44
Dynamo se pokusilo o vyhození, ale aktivní domácí celek jim to nedovolil.
10:10
Domácí útočí a završují pokus střelou, která nebyla nijak nebezpečná.
10:05
Po zákroku Davida Honzíka se hra přesouvá do jeho třetiny.
09:44
Tesla nahodila kotouč do pásma, ale tam převzali iniciativu domácí, kteří proplouvali mezi beky, ale k šanci se již nedostali.
09:21
Karlovarští se snaží dostat zpět před Hübl a nakonec úspěšně. K jejich smůle si nedokázali vytvořit šanci. Při přechodu do útočného pásma se hosté dopustili ofsajdu a bude se vhazovat ve střední třetině.
08:50
Hra se okamžitě přesouvá do útočné třetiny domácích. Milan Davídek netrefil jasnou šanci.
08:16
Dynamo se dostává do útoku a přechází pásma v KV Aréně.
08:00
Tomáš Dvořák vypálil od kruhů, Hübl střelu podržel a bude se vhazovat po jeho pravici.
07:56
Martin Rýgl vyslal tvrdou ránu od modré čáry, ochotný bek Tomáš Kaut padl do střely a schytal tvrdou ránu. Naštěstí se vše obešlo bez zranění.
07:34
Pardubice se snaží zaútočit, ale marně.
06:54
Ondřej Beránek vyhodil kotouč z obranné třetiny, ovšem jen do středního pásma, kde si puk přebrali hosté. Akce jsme se žádné nedočkali.
06:37
Přichází okamžik pro komerční přestávku.
06:10
Dynamo nyní poznalo, jak teplé jsou prameny v Karlových Varech a mělo potíže s dorážkami lázeňáků.
05:32
Václav Skuhravý vypálil z padající pozice, ale Hübl byl opět přesný.
05:06
Zatím nebyla k vidění žádná vyložená šance, oba týmy předvádějí velmi opatrný výkon.
04:39
Hübl rozehrává a Dynamo se řítí do útoku. Obrana domácích je zastavuje a do hry se dostává Energie.
04:36
Vhazuje se v útočné třetině hostů, díky zákroku Davida Honzíka.
04:10
Pardubice se snaž dostat do třetiny, ale karlovarská obrana je pevnější jak Velká čínská zeď.
04:03
Tomáš Dvořák vypálil od modré čáry, ale Hübl zakročil včas.
03:46
Dynamo nadále zůstává v pásmu, ale ne na dlouho. Do akce se hrne Vojtěch Tomeček.
03:28
V rohu hrací plochy probíhá souboj o kotouč.
02:59
Dynamo se přesouvá do útočné třetiny, kde se snaží domácím řádně zatopit. O konečnou střelu se postaral Ladislav Havlík. Domácí gólman ji raději schoval mezi betony.
02:33
Gríger mohl skórovat sám, ale závěrečná střela nebyla příliš ideální.
02:03
Energie se dostává přes pásmo díky Milanu Mikulíkovi, který tvrdě vypálil, ale jen do mantinelu.
01:27
Dynamo se motá v domácí třetině, po chybné rozehrávce však pásmo opouští a vyměňují se hráči na kluzišti.
00:57
K vážné šanci se však domácí nedokázali propracovat a hra se přesouvá k Davidu Honzíkovi.
00:40
Energetici berou kotouč do vlastních hokejek a přesouvají se před hostujícího brankáře.
00:33
Michal Vachovec ihned v začátku utkání schytal tvrdý úder, nakonec se zvedá za bouřlivého potlesku.
00:21
Po první návštěvě Energie v útočném pásmu přikrývá Hübl kotouč. Vhazování po jeho levici.
00:02
Úvodní buly pro domácí energetiky.
00:01
Rolba již uhlazuje bojiště v KV Aréně.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Oba dnešní soupeři se dnes utkají už pošesté v sezóně a ještě čtyři duely je letos čekají v rámci extraligové baráže. V předchozích pěti zápasech si o něco lépe vedli hráči Karlových Varů, kteří třikrát zvítězili. Poslední, pět dnů staré utkání v Pardubicích, však ovládli hokejisté Dynama.

12.03.17 Pardubice – Karlovy Vary 5:3
24.02.17 Karlovy Vary – Pardubice 4:1
06.01.17 Pardubice – Karlovy Vary 2:3
20.11.16 Karlovy Vary – Pardubice 4:3
04.10.16 Pardubice – Karlovy Vary 5:3
HC ENERGIE KARLOVY VARY

Ani domácím Karlovým Varům se v této sezóně nepodařilo vymanit z výsledkové mizérie a po roce si znovu zahrají baráž o udržení Tipsport extraligy. Oproti loňské sezóně ale hokejisty z lázeňského města může alespoň hřát fakt, že pravděpodobně neskončí po dohrání skupiny play-out na poslední příčce. Vše může rozhodnout již dnešní duel s Pardubicemi, na které mají domácí hráči náskok 8 bodů, zisk jednoho jediného tak dá energetikům jistotu předposlední příčky a tím i poněkud příznivějšího losu na startu baráže.

O co se mohou karlovarští hokejisté opřít, to je jejich zlepšená forma v posledních utkáních. Ze sedmi posledních totiž hned čtyřikrát zvítězili, přičemž body nebrali pouze ve dvou případech.

HC DYNAMO PARDUBICE

Východočeské Pardubice ani v letošní sezóně nedokázaly zastavit výsledkový sestup z posledních let. Vyvrcholením je tak aktuálně poslední příčka ve skupině o udržení, kterou hosté s velkou pravděpodobností uhájí až do konce play-out. Ztráta na předposlední Karlovy Vary, tedy dnešního soupeře hokejistů Dynama, totiž činí osm bodů a do konce zbývají již pouhé tři zápasy. Co je však podstatnější je fakt, že Východočeši se již mohou delší dobu připravovat na baráž o udržení nejvyšší soutěže.

Výsledkově se však Pardubicím vůbec nedaří. Až v posledním kole dokázali hráči klubu, který ještě před pěti lety bral mistrovský titul, zastavit dlouhou sérii jedenácti porážek. Vítězství si připsali poprvé od konce ledna, kdy senzačně vyloupili led libereckých Bílých tygrů, právě proti karlovarské Energii.

10.03. Pardubice – Olomouc 2:3
06.03. Zlín – Pardubice 6:3

Petr Sýkora – 37 bodů (22+15)
Tomáš Rolinek – 36 bodů (16+20)
Nicolas Charles Schaus – 36 bodů (7+29)
Příjemný páteční podvečer z karlovarské KV Areny! V 18 hodin vypukne na ledě místní multifunkční areny souboj čtvrtého kola skupiny o udržení, ve kterém se utkají domácí Karlovy Vary a hostující Pardubice.