Třetí třetina přinesla nakonec ještě tři další branky, když se domácí nejprve dostali do dvoubrankového vedení, o které však ještě čtyři minuty před koncem přišli, když za Zlín snižoval Bukarts. Olomouc si však závěr už zkušeně pohlídala a přidala ještě čtvrtou braku, která tak pojistila navýšení náskoku Hanáků nad Ševci na pět bodů. Ode mě je to z Olomouce pro dnešek vše, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Střely celkem: Olomouc – 44, Zlín – 33
Střely na branku ve 3. třetině: Olomouc – 15, Zlín – 10
59:22
Zápas se už spíše dohrává, žádný z týmů se už nepouští do žádného rizika. Přesto si ještě jednu střelu nad bránu zapisuje Kotala.
58:53
Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté však dnes zřejmě nebodují. Do prázdné branky, kterou před malou chvílí opustil Huf, se trefil od modré čáry JAN EBERLE. Asistence: Roman Vlach.
58:21
Kouč Svoboda ještě zkouší svým hráčům naordinovat správnou taktiku pro srovnaní, Zlín si tak bere time-out.
58:21
Zlín se ještě nevzdává! Jeho tlak začíná vrcholit, Falter je pod velkým vytížením, když na něho létá jedna střela za druhou.
57:48
Olomouc měla velkou šanci k rozhodnutí! Kotala se dostal do breaku dva na jednoho, jenže se rozhodl ještě nahrávat na Mrázka. Ten však dnes už poněkolikáté ve velké šanci selhal, když netrefil branku.
56:46
Burian se dostal o odraženému puku a plnou silou vypálil na branku. Huf kotouč podle všeho ještě stačil udržet těsně před brankovou čárou.
56:08
Horák se dostal do menšího konfliktu s Rašnerem v rohu hřiště, kde byla přerušena hra z důvodu skrumáže, při kterém rozhodčí neviděli puk. Nakonec se však situace obejde bez větších problémů.
55:04
Zlín právě vstřelil branku!
Hosté ještě dramatizují koncovku! Po lehkém zaváhání brankáře Faltera se k dorážce dostal ROBERTS BUKARTS, který trefil přesně mezírku v postoji olomouckého brankáře. Ševci tak mají necelou pětiminutovku na srovnání. Asistence: Tomš Žižka, David Ostřížek.
54:23
Kotala Zlínské vysoko napadal, ale k žádnému užitku jeho snažení nakonec nevedlo. Říčka si svůj prostor k rozehrávce pohlídal.
53:21
Olomouc znovu tlačí, nejprve se v možnosti na ohrožení branky ocitl Holec, avšak pálil těsně nad. Skladaný následně dorážel mimo branku. Huf si odražený puk našel a raději podržel, aby uklidnil rozhozenou obranu svého týmu.
52:26
Říčka se díky chybě Vlacha objevil s pukem za olomouckou defenzívou. V rozhodujícím momentu ale nakonec pálil těsně vedle branky, puk se posléze odrazil do výstroje Faltera.
51:35
Macuh se dostával do šance, jenže nedokázal trefit letící puk. Olomouc se musí honem rychle vracet do své obranné třetiny, neboť Zlín jde do rychlého breaku.
50:39
Laš nedosáhl na přihrávku Škůrka na osu hřiště, Olomouc si tak zapisuje zakázané uvolnění, což je jasný povel k vhazování buly před Falterem.
49:28
Vlach nabízel puk Eberlemu, jenže střílející olomoucký hráč nakonec pálil pouze do clonícího Žižky. Zlín se může prozatím zkonsolidovat.
48:07
Holec se dostal po přiťuknutí Laše do další velké příležitosti sám před brankou, jenže puk nedostal správně na hokejku. I vinou prodlevy způsobenou zpracováním pálí příliš nad bránu. Huf si může pořádně oddechnout.
47:09
Horákův jemný pokus z křídla Faltera moc nevystrašil, olomoucký strážce brankoviště jej bezpečně chytá do lapačky. Na řadě je další komerční přestávka.
46:12
Macuh je zpět na ledě, tato přesilovka tak využita nebyla. Zlín v těchto chvílích kombinuje před Falterem.
45:24
Zatím se v této početní výhodě daří paradoxně více domácím, Laš olomoucký tlak mohl završit svou třetí brankou, jenže od modré střílel mimo.
44:12
Popelka se před vlastní střídačkou svého přečíslení nakonec nedočkal, Rok Macuh (OLO) jej totiž dostal na led lehkým háčkem, což bys pokyn pro sudí k první zlínské přesilovce.
43:24
Laš se pokoušel o hattrick, jenže těsně před brankovištěm nakonec na žabičku od mantinelu nedosáhl. Zlín měl pořádnou dávku štěstí.
42:36
Bukarts se pokusil vypálit od mantinelu, ale trefuje jen beton Faltera. Na druhou stranu hned následně vyrazil Burian, ale stejně jako zlínský útočník neuspěl. Huf jeho akci kontroloval jistým zákrokem.
41:00
A další branka po překombinování obrany! MAREK LAŠ si dokázal najít volný prostor na kruzích a vypálit přesně k tyči zlínské brány. Huf neměl asi žádnou větší šanci na zákrok, neboť olomoucká akce proběhla během okamžiku. Asistence: Miroslav Holec.
40:19
Vyrůbalík se pokusil vypálit z rohu, Huf si však zapsal jistý zákrok, kterým puk vyráží do rohu kluziště. Zlín pokračuje v útočení.
40:01
Druhá perioda přinesla sice dvě branky, ale opravdu velkých gólovek ubývalo na úkor taktického vyčkávaní. Úvod třetiny ovládli jednoznačně hosté, kteří se postarali o rychlé srovnání. Rázem však aktivita obou týmů upadla, což skončilo až ve 31. minutě, kdy se Olomouc dostala po přesilovkové trefě Ondruška znovu do vedení. Do konce této třetiny už k ničemu nedošlo, tudíž stále platí stav 2:1 pro Olomouc. Třetí perioda startuje přibližně v 19:37.
40:00
39:19
Bukarts se ocitl za olomouckou obrannou lajnou, ovšem na Faltera ve velké možnosti nevyzrál. Domácí brankář sklapl puk mezi betony i při rychlém přesunu od jedné tyčky ke druhé.
38:29
Kovařík se tlačil do zakončení od mantinelu, ale nakonec vypálil příliš vysoko. Puk se od zadního mantinelu odrazil zpět do hry.
37:51
Mrázek znovu v akci! Sám před Hufem však znovu selhal, když nedokázal přesně trefit letící puk. Jeho rána tak nakonec ani do odkryté zlínské brány nedoletěla, hosté si tak mohou na chvíli oddechnout.
36:45
Holík s Honejskem se pokoušeli o překonání ležícího Faltera, který asi přesně nevěděl, kde má puk, ale závar rychle řeší Škůrkem, který odpaluje puk do středního pásma.
35:48
Zlín si zapisuje icing, hra se tak znovu přesune před Hufa,
34:41
Hosté se sále snaží o kombinaci, avšak zatím stále bez většího úspěchu. Většina jejich pokusů totiž končí mimo olomouckou klec.
33:58
Zlín se snaží o brankovou odpověď, jenže olomoucká obrana v těchto chvílích zavřela své brankoviště na několik západů. Falter tak ani nečelí tolika střelám.
32:34
Mrázek měl obrovitánskou šanci, jenže v rozhodující moment neuspěl! Při samostatném úniku si při kličce do backhendu sice Hufa položil, jenomže přes jeho beton puk nedostal.
31:36
Huf je momentálně ve velké permanenci, když se něj nejprve hnal Vlach a následně čelil dvěma střelám od modré. Mladý zlínský brankář však teď svůj tým vydatně podržel a nedal šanci domácím k navýšení vedení.
30:29
Tak Olomouc se přece jen prosazuje! Dnešní stoprocentní úspěšnost v přesilových hrách podtrhuje hezkou střelou z mezikruží JIŘÍ ONDRUŠEK. Huf na puk zřejmě ani moc neviděl. Asistence: František Skladaný, Marek Laš.
29:52
Kohouti v početní výhodě vydatně tlačí, zatím však žádná jejich střela nemířila na bránu. Zlínská čtveřice totiž pracuje v dobré rozestavení,
29:10
Olomouc čeká druhá přesilovka v zápase. Jakub Ferenc (ZLN) je vyloučen za svůj faul v rohu, který byl sudími zhodnocen jako napadení.
28:35
Vlach se valil do dalšího přečíslení, tentokrát vak nahrával Eberlemu. Ten se tvrdou střelou zápěstím trefuje do Hufových betonů, které puk odrazili mimo branku.
27:16
Horák se sice s přihrávkou unáhlil, když ji poslal až příliš před najíždějící spoluhráče, nakonec se však ani nemusí tak zlobit. Puk totiž stačil jako první zachytit Honejsek, jenž může pokračovat ve zlínském napadání přímo u Falterovy branky.
26:08
Vlach se řítil do breaku, jenže svou možnost nevyužívá, když svou střelu možná až příliš unáhlil. Jeho pokus z kruhů totiž letěl celkem notně nad Hufovu klec, asi poprávu se na sebe následně zlobí.
25:01
Kratochvíl se dostal před Faltera a měl zajímavou možnost na střelu, olomoucký brankář však stačil ještě hbitě vystřeleným ramenem zakročit. Puk tak letí nad bránu.
24:16
Olomouc je viditelně brankou zaskočena a nedaří se ji se ani dostávat ze své obranné třetiny, hosté se v těchto chvílích oproti první periodě velice zlepšili.
23:00
Hosté přece jen vyrovnávají! Po přehrání olomoucké obranné dvojice se přesným pokusem k tyči prosadil TOMÁŠ ŽIŽKA, čímž jen využil presu, který si Zlín ve druhé třetině zatím zapisuje. Asistence: Petr Holík, Lubomír Kovařík.
22:35
Zlín je skoro nepřetržitě už více jak minutu na puku, Olomouc se musí v této chvíli velmi úpěnlivě bránit.
21:28
Rašner lehce při rozehrávce zazmatkoval, čímž nabídl lehký náznak šance Veselému. Olomoucký obránce ale nakonec situaci zvládl bez větší úhony a nakonec dokázal i v poklidu rozehrát.
20:29
Říčka se obtočil kolem olomoucké brány a se střelou na nic nečekal, Falter však dokázal vykrýt veškerý prostor u tyče, čímž akci zamezil. Vhazování ale přesto zůstane ve zlínské útočné třetině.
20:01
První třetina přinesla až překvapivě v kontextu důležitosti tohoto zápasu vcelku pohledný hokej, kdy poloprázdný stadion viděl celkem dost zajímavých šancí. Proměněna však byla jen jediná, na které měl velký podíl mladý obránce Rutar, jehož střelu nakonec ještě tečoval Marek Laš. Ve zbytku třetiny se domácí i hosté hodně přetahovali o převahu, nakonec už však žádná gólovka využita nebyla. Druhá třetina zápasu pokračuje přibližně 18:51.
Střely na branku v 1. třetině: Olomouc – 17, Zlín – 9
20:00
19:58
Goiš se ještě těsně před koncem třetiny dostal k velké gólovce, jenže Faltera, který si odvážně vyjel snad dva metry z brankoviště nepřekonává. Skoro shodně se zásahem zaznívá siréna.
19:00
Ferenc vypálil od modré sice přesně, avšak ne dost důrazně. Falter si střelu v chumlu hráčů před brankovištěm našel a zlikvidoval ji.
18:20
Ševci podruhé za krátkou dobu si připsali icing, jejích rozehrávka se zdá být v těchto okamžicích lehce překombinovaná, čehož využívá Olomouc k rychlému napadání, což dělá hostím zřejmě největší problémy.
17:59
Olomoucká elitní formace znovu způsobila velký závar před Hufem, Matějíček s Říčkou ale vypjatou situaci díky svým zkušenostem zvládají a odolávají olomouckému náporu na brankovišti.
17:27
Laš si zkoušel zpracovat puk, ovšem při tom nechtěně přihrál Skladanému. Sudí tak správně pískají přihrávku rukou, čímž se hra přesune do středního pásma.
16:11
Popelka se nejprve efektně vyhnul Eberlemu a objel si olomouckou bránu, před kterou se snažil chytrým psem najít Ondráčka. ten však nakonec nebyl úspěšným střelcem, neboť mířil těsně vedle brány.
15:17
Škůrek si vyzkoušel spolupráci s Eberlem, když mu nabídl lehce tečovatelnou střelu letící kousek nad ledem. Druhý jmenovaný však nakonec neuspěl, když zblokovali dva protihráči.
14:46
Další střelu od modré si zapisuje Staněk, přízemní pokus ale nebyl pro Hufa žádným problémem. Ferenc přesto raději puk vyhazuje na zakázané uvolnění.
13:34
Bukarts zkoušel pozornost olomoucké golmana jemnou střelou zápěstím, Falter si však puk mezi clonícími hráči našel a vyráží ji betonem mimo brankovou konstrukci.
12:42
Holík se dostal do přečíslení dvou proti jednoho, situaci ale řešil raději místo přihrávky na spoluhráče střelou. Tu vyráží se štěstím Falter ramenem nad plexisklo.
12:29
Puk skončil po střele Olomouce v ochranné síti, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Před tím je však na řadě ještě komerční přestávka.
11:35
Fořt se zčistajasna zjevil před Hufem, jenže svou tutovku neproměnil. Pár metrů od braky pálil pouze nad horní tyčku
11:19
Huf měl znovu plané ruce práce, když do jeho brankoviště najela třetí olomoucká lajna. Po chvilce hledání puku však zlínští obránci situaci uklidňují. Domácí jsou však viditelně při chuti.
10:31
Olomouc stále vytrvale presuje svého soupeře, naposledy o zajímavý pokus postaral Ondrušek, který tvrdou ranou od modré Hufa asi pořádně provětral. Zlínský brankař však situaci nakonec zvládl.
09:08
Na kruzích před Falterem zůstal schoulený v klubíčku Mrázek, po chvíli se však za potlesku prořídlých tribun zvedá a odjíždí na střídačku po svých.
08:23
Goiš dostal krásnou přihrávku od Ostřížka, jenže své možnosti na modré čáře nevyužil. Falter se prakticky ani nemusel přesunovat, neboť puk letěl kousek vedle tyče.
07:17
Rašner se zkoušel dostat poskakujícímu puku u zlínské brány, jenže na žabičku od Staňka nedosáhl. Zlín si může na chvíli oddechnout.
06:21
A znovu Mrázek! Jeho rána z úhlu mířila těsně vedle tyče. V této chvíli se Zlín musí hodně snažit, aby zabraňoval olomouckým atakům, které až příliš snadno procházejí do hloubky defenzívy hostí.
06:04
A další šance! Mrázek dostal hodně volného prostoru na brankovišti před Hufem, avšak tváří tvář zlínskému brankáři neuspěl. Ten si tak zapisuje veledůležitý zákrok!
05:22
Před Žižkou se objevil velký pás volného místa, jenže zlínský obránce této mezírky v obraně nevyužil. Flater dokázal na puk dosáhnout a vyrazit ho do rohu.
04:23
Honejsek se dostal k puku po přiťuknutí Goiše, jeho ránu se před Falterem pokusil ještě ztečovat Kovářík, jenže jen nad horní tyčku do ochranné sítě.
03:47
Burian pálil po rychlém úniku po křídle pouze těsně vedle, Olomouc má momentálně nepatrný tlak.
03:16
Olomouc vyhazuje přes všechny čáry v okamžiku, kdy Zlín střídal. Hanáci se na sebe asi po právu zlobí, musí se však i přesto vrátit do svého pásma.
02:23
Tak tohle bylo rychlé! Olomouc se totiž dostává hned z první přesilovky do vedení, když se po tečované střele Rutara dostal puk pod Hufa MAREK LAŠ. Zlínský brankář neměl moc šanci zasáhnout v situaci, kdy puk náhle změnil svou trajektorii. Asistence: Ludvík Rutar, Jiří Ondrušek.
01:38
Domácí početní výhodě zatím schází jakékoliv překvapivé řešení, Olomoučtí se nedokážou zkonsolidovat, čímž velmi pomáhají zlínské čtveřici. Huf přesto poprvé zasahuje po střele Ondruška.
00:59
Martin Matějíček (ZLN) je po faulu na Skladaného v rohu vyloučen za podražení, Olomouc tak čeká hned na začátku první přesilovka.
00:19
Eberle se hned krátce po úvodním buly pokoušel vysunout Buriana ke střele, jenže ten v rozhodující okamžik promáchl. Mladý Huf si tak na první extraligový zákrok bude muset počkat.
00:01
Hráči obou celků už míří z útrob stadionu na led, utkání za malý okamžik začíná.

HC Olomouc: Falter (Pospíšil) – Škůrek, Vyrůbalík (C), Rutar, Ondrušek (A), Rašner, Staněk, Spurný – Eberle, R. Vlach, Burian – Skladaný, Holec, Laš (A) – Fořt, Mrázek, Macuh – Kotala, Marek, Podlaha.

PSG Zlín: Huf (Kašík) – Ferenc (A), Žižka, Matějíček, Gazda, V. Zadražil, O. Horák – Kovařík, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, Honejsek – J. Ondráček, M. Kratochvíl (C), O. Veselý – Ostřížek, Goiš.

Rozhodčí: Kika, Kubičík – Ganger, Hanzlík.
Rozhodčími dnešního zápasu je dvojice Adam Kika,Zbyněk Kubičík. Na čarách pak budou působit pánové Jiří Ganger a Václav Hanzlík.
Poslední 3 vzájemné zápasy
12.03.2017 Zlín x Olomouc 0:2 (play-out)
26.02.2017 Olomouc x Zlín 3:0 (50. kolo)
10.01.2017 Zlín x Olomouc 3:1 (37. kolo)

PSG Zlín
Berani mají podobný osud jako jejich dnešní soupeř, kvůli výsledku plzeňských Indiánů nakonec byli jedním ze dvou týmů, které poslalo poslední kolo základní části jen do play-out. Zde se však cesty obou celků rozdělují, Zlínu se vstup do boje o umístění povedlo o mnoho lépe než Hanákům. Výhra nad trápícími se Pardubicemi dala Ševcům měla logicky dát další dávku energie pro dohrání zbytku sezóny, jenomže to dopadlo spíše naopak. Zlín ve dvou dalších zápasech nedokázal bodovat a prohrál jak s Energií, tak právě s Olomoucí.

Tyto výsledky však už neměly žádný vliv na zajišťování kádru pro příští sezónu, kromě pojištění si služeb Pavla Kubiše s Davidem Štastným PSG prodloužilo smlouvy i trenérům Robertu Svobodovi s Martinem Hamrlíkem, kteří v průběhu tohoto ročníku nahradili kouče Vlacha. Nejproduktivnějším hráčem Zlína je v play-out ještě nedávno olomoucký forvard, jenž byl během sezóny vyměněn za Romana Vlacha, David Ostřížek, který má aktuální bilanci tří gólů a jedné asistence, což stačí v bodování play-out na třetí pozici celkově.
HC Olomouc
Kohouti se museli na konci základní části smířit s tím, že je pro ně letos předkolo play-off zapovězeno. O to trpčí to bylo nejenom pro hráče, že reálnou šanci ztratila Olomouc až v posledním kole, kdy jí jednak nenahrál výsledek Plzně a navíc nedokázala porazit na domácím ledě Kometu. Přeorientování na play-out, ve kterém už kromě konečného umístění Hanákům o ni nejde, neproběhlo zrovna hladce. Vysoká domácí prohra s Energií 2:6 po bezkrevném výkonu donutila i nejvěrnější fanoušky k velké kritice. Následně však svěřenci kouče Zdeňka Venery dokázali dvakrát v řadě zvítězit, když nejprve porazili Dynamo na jeho ledě a stejný kousek se jim pak povedl i ve Zlíně. Olomouci tak momentálně patří 11. místo v "celé" tabulce s náskokem dvou bodů na PSG.

Zápasy bez nervů pomohly několika mladým Kohoutům k pozvánce do A-týmu. Už podruhé se letos v extralize představil Slovinec Rok Macuh, v obraně pak hráli Lukáš Spurný nebo Ludvík Rutar. V útočných formacích pak zaujal mladý Josef Podlaha, syn vedoucího mužstva a jednoho z olomouckých patriotů. V play-out je na tom bodově nejlépe obránce David Škůrek (2+2), o bod za ním je pak Jan Eberle s dvěma brankami a jednou asistencí.
Hezký páteční podvečer, play-out Tipsport Extraligy dnes pokračuje svým 4. kolem. Jedním ze dvou zápasů bude i moravské derby, tedy souboj Olomouce se Zlínem. Utkání startuje v 18:00!