Je to tak, utkání končí. Dynamo se znovu musí sklonit před svým soupeřem, nevyhrálo ani druhý zápas play out. Neoblíbená část soutěže bude pokračovat hned v neděli, kdy Východočeši budou hrát znovu před vlastními diváky proti Karlovým Varům. Pro dnešek je to ode mě vše, hezký víkend z Pardubic přeje Marek Votke.
59:59
Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Konrádem, ale už se zřejmě nic nestane.
59:34
Teď se ale samo vyhnalo ven, rozhodčí totiž píská ofsajd.
59:25
Dynamo drží útočné pásmo.
59:12
Až pět vteřin potom domácí trenéři sáhli k oddechovému času.
59:07
Martin Růžička je na střídačce, Dynamo v šesti!
58:22
Tomášek byl v další zajímavé pozici, ale tentokrát branku vůbec netrefil.
56:08
David Tomášek se probíjel dopředu přes olomouckého obránce, ale tísněn nedokázal zakončit ideálně.
55:01
Petr Sýkora měl obrovskou šanci na vyrovnání, když se hnal úplně sám na Konráda, ale zakončil pouze do jeho betonu!
54:00
Dynamo právě vstřelilo branku!
LUKÁŠ NAHODIL vsítil podruhé v dnešním zápase a je to znovu o jednu branku! Pardubický útočník dostal přihrávku od Petra Sýkory na levé křídlo a z první propálil Konráda. Asistence: Petr Sýkora a Marek Trončinský.
52:57
Dynamo si zahraje přesilovku. Na dvě minuty za vysokou hůl odjíždí na trestnou lavici Rok Macuh.
52:12
Olomouc právě vstřelila branku!
Na modré čáře napřáhl ke střele z první David Škůrek a před Růžičkou dostal odražený kotouč do branky JAN EBERLE – 1:3! Asistence: David Škůrek a Vilém Burian.
51:54
Dnešní utkání přišlo do Pardubic navštívit 3 228 diváků.
51:32
O kotouč se bojuje převážně ve středním pásmu, dnes to opravdu není přehlídka zajímavých příležitostí.
49:26
Jan Ščotka nahodil kotouč bekhendem ze středního pásma a zákrok si připisuje také Branislav Konrád.
47:50
Růžička si o chvíli později připisuje další o poznání lehčí zákrok a hra je znovu přerušena.
47:09
Tomáš Mikúš z mezikruží pořádně protáhl Martina Růžičku! Pardubický brankář jeho pokus jen tak tak schoval do lapačky.
46:34
Z pravé strany pálil příklepem mladík Martin Kaut, ale nemířil přesně.
45:47
Roman Vlach dostával přihrávku do jízdy, ale nedosáhl na puk a Dynamo může založit protiútok.
44:17
Martin Růžička raději přikryl kotouč před dojíždějícími olomouckými hráči a hra je přerušena.
42:54
Petr Chaloupka obkroužil branku a vypálil, kotouč Konrádovi vypadl z výstroje, ale dojíždějící Poulíček jej nedokázal procpat za brankovou čáru.
42:15
Michal Bárta přibrzdil hru v útočném pásmu a poslal kotouč před branku do jízdy Tomáši Kautovi, ten ovšem na puk nedosáhl.
41:05
David Tomášek se na vrcholku kruhu dostal ke střele z otočky, ale Konrád stihl zareagovat včas.
40:01
V závěru druhé třetiny mohlo jít Dynamo do vedení, ale Tomáš Rolinek neproměnil stoprocentní příležitost, když dostal přihrávku před prázdnou branku. Udeřit tak mohla Olomouc – takřka současně se sirénou rozvlnil síť za Růžičkou po samostatném úniku Miroslav Holec. Třetí třetina začne zhruba v 19:42.
40:00
39:59
Je to tak, branka platí! Domácí obraně totiž pláchl MIROSLAV HOLEC a hráči Dynama, v domnění, že už nestihne zakončit, jen nečinně přihlíželi. Asistence: Rok Macuh.
39:59
Prakticky současně se sirénou Olomouc vstřelila druhou branku! Gól byl podle všeho regulérní, ale pro jistotu se ještě prohlíží videozáznam.
39:26
Co teď neproměnilo Dynamo?! Tomáš Rolinek nejprve přihrál do druhé vlny Schausovi, který ještě kotouč kapitánovi vrátil před úplně prázdnou bránu, ale Rolinek nedokázal zakončit!
39:01
Spustil se odpočet poslední minuty ve druhé třetině.
38:24
Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.
37:52
Hra napovídá důležitosti zápasu. Dynamo se sice po většinu času drží v útočném pásmu, ale Konrád zůstává v pohodě.
35:19
Petr Hubáček posílal kotouč před branku na Tomáška, ale druhý jmenovaný to měl na dlouhou hokejku a nezakončil ideálně.
34:37
Příklep Tomáše Mikúše letí hodně mimo.
33:27
Martin Vyrůbalík se pokoušel získat kotouč v útočném pásmu v souboji u mantinelu, ale nepřetlačil svého soka Petra Sýkoru.
31:52
Přes několik hráčů vypálil příklepem Ján Sýkora, ale Konrád jeho pokus vyrazil.
31:14
Jan Eberle pálil mimo z pravého kruhu pro vhazování.
30:23
Nepřesná přihrávka Olomouce znamená zakázané uvolnění.
29:17
Hubáček pálil z pravé strany příklepem velmi nepřesně.
28:38
Karel Nedbal se vydal do útočného pásma, ale na modré čáře o kotouč přišel.
27:01
Tomáš Kaut dostal na pravé křídlo přihrávku do jízdy, ale jeho tvrdý příklep Konrád v pohodě pokryl.
25:49
Krásným gólem vyrovnává na 1:1 LUKÁŠ NAHODIL, když se na polovině hřiště dostal ke kotouči, vyšachoval prakticky všechny hostující hráče a zamířil přesně nad rameno Konráda! Asistence: Tomáš Rolinek a Nicholas Schaus.
25:09
Vilém Burian pálil od modré, Růžička vyráží.
23:12
Rok Macuh uzmul domácímu hráči kotouč na obranné modré čáře a vystartoval na Růžičku, vůbec ovšem při zakončení netrefil branku.
22:41
22:00
Hosté ve čtyřech.
21:49
Rolinek posílal kotouč na úplně volného Berana, ale pardubický útočník nedokázal trefit bránu.
21:18
Dynamo drží útočné pásmo, ale nemůže se dostat ke střele.
20:41
Dynamo si znovu zahraje dvojnásobnou přesilovku a tentokráte podstatně déle. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Jiří Ondrušek.
20:18
Tomášek sám před Konrádem trefuje olomouckého brankáře do betonu!
20:09
20:01
Současně se sirénou oznamující konec první třetiny se za Konrádovou klecí strhla potyčka. Olomoucký Alex Rašner z ní vyšel nejhůř a zahájí druhou třetinu na trestné lavici. Ta začne zhruba v 18:48. Olomouc vede 1:0.
20:00
20:00
Alex Rašner inkasuje v samém závěru třetiny dvě minuty za hrubost.
19:50
Ze strany pálil Nahodil, ale ani jeho střela neprošla.
19:28
Schausův příklep od modré byl sražen hodně mimo.
19:00
Schaus poslal přihrávku do mezikruží Hubáčkovi, ten ale těsně míjí!
18:09
Teď je ale zastavil další faul a nabízejí domácím přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Jiří Ondrušek.
17:49
Olomoučtí se i v pěti drží v útočném pásmu.
16:38
16:02
Petr Mrázek po přihrávce do druhé vlny sám před Růžičkou těsně minul!
14:42
Domácí znovu vyhodili kotouč ze třetiny a Olomouc následně dostala puk až na zakázané uvolnění.
14:16
Olomouc se drží v útočném pásmu, ale větší příležitost zatím nepřichází.
13:03
Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.
12:38
Olomouc si zahraje další přesilovku a rovnou čtyřminutovou! Nicholas Schaus totiž putuje na trestnou lavici na dvě plus dvě minuty za sekání a hrubost.
11:59
Petr Sýkora vyzkoušel Konrádovu pozornost příklepem ze středního pásma, s tím ale olomoucký gólman nemohl mít žádné potíže.
10:14
10:05
Tomášek přihrával k levé tyči na Hubáčka a ten se ještě snažil posunout kotouč do lepší pozice Chaloupkovi, poslední jmenovaný ale nestál na svém místě.
09:22
Petr Sýkora pálil od mantinelu, ale Konrád je připraven.
08:55
Matěj Beran operoval před brankou, ale včas jej od kotouče odstavil olomoucký bek.
08:14
Dvě minuty za podražení dostává Robin Staněk a přesilovku si zahraje také Dynamo.
08:13
Jan Starý sám před Konrádem trefuje brankáře!
06:51
Olomouc má po úvodním gólu více ze hry a tlačí se před Růžičku z každé možné pozice.
06:29
Holec pálí mimo. Ozvalo se pouze plexi za Růžičkou.
04:57
Tomáš Fořt dojel odražený kotouč za Růžičkovou brankou a přihrával do druhé vlny najíždějícímu spoluhráči, ten se ale ke kotouči přes obránce nedostal!
03:38
Na druhé straně od modré pálil Chaloupka, jeho pokus byl taktéž tečovaný, ale těsně mimo.
02:40
O pár chvil později už ale domácí gólman kapituluje! Přesilovku využil JAN EBERLE, když tečoval Škůrkovu střelu od modré čáry. Asistence: David Škůrek a Roman Vlach.
02:26
Marek Laš dostal mezi kruhy přesnou přihrávku zpoza branky, ale vypálil přímo do Martina Růžičky!
02:02
Olomouc si teď zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Jan Ščotka.
01:42
Jan Eberle spěchal za odraženým kotoučem, ale rychlejší byl domácí obránce. Ani jednomu z týmů se zatím nedaří kloudně založit útok.
00:42
Zakázané uvolnění Olomouce.
00:20
Petr Sýkora nahazoval kotouč do útočné třetiny pro Rolinka, ale domácí kapitán na kotouč nedosáhl.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Trončinský, Chaloupka, Schaus, Ovčačík, Nedbal, Ščotka, Zajíc – Rolinek, Nahodil, P. Sýkora – Hubáček, Tomášek, J. Sýkora – Starý, T. Kaut, Bárta – M. Kaut, Poulíček, Beran – Špirko.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Škůrek, Vyrůbalík, Rutar, Ondrušek, Rašner, Staněk, Spurný – Eberle, R. Vlach, Burian – T. Mikúš, Holec, Laš – Fořt, Mrázek, Macuh – Kotala, Marek, Podlaha.

Rozhodčí: Kika, Kubičík – Ganger, Hanzlík.
Vzájemné zápasy

Co se týče vzájemných duelů Dynama s Olomoucí v základní části, lépe si počínali domácí. Východočeši dokázali ze čtyř zápasů vydolovat šest bodů za dvě výhry po šedesáti minutách, zatímco Olomouc má o bod méně, díky jedné výhře po nájezdech z posledního vzájemného zápasu.
HC Dynamo Pardubice

Beznadějně poslední Dynamo taktéž nezahájilo play out úplně ideálně a v úvodním klání podlehlo Zlínu podobně jako Olomouc Varům 3:6.

„Ve Zlíně jsme nehráli v plné sestavě, chyběli nám nejlepší hráči. V pátek chci nastoupit v kompletu, ale uvidíme dle zdravotního stavu hráčů, každou chvíli někdo vypadává. Chceme udělat všechno pro to, abychom Olomouc porazili za tři body,“ vyhlašuje Miloš Holaň, hlavní trenér domácích.
HC Olomouc

Olomouc v závěru základní části sahala po fantastickém desátém místě, ale s ohledem na výhru Plzně na Spartě skončila na konečném nic neřešícím dvanáctém místě.

Hanáci už jsou sice zachráněni, ale nic to nemění na tom, že sezonu musí dohrát až do konce. Play out zahájili na ledě druhého jistého účastníka baráže Karlových Varů a odvezli si odtud nelichotivou prohru 2:6. V minitabulce se Olomouc nachází na druhém místě o čtyři body za Zlínem.
Druhým kolem pokračuje Play out Tipsport extraligy. Do Pardubic dnes přijede Olomouc, která má, stejně jako Zlín, vlastně po sezoně.