Tipsport Extraliga - Play-out -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Litvínov - 16. března 2018   17:30

Litvínov

Jihlava - Litvínov: Hubáček dohrál! Zboural Mikúše a vysloužil si trest do konce

Seznam zápasů

Šedesát minut dnešního utkání je za námi. Drtivá většina fanoušků opouští stadion. Dnes ani nedojde k děkovačce, fanoušci jsou dnešním výsledkem zklamáni. Jedna věc je taktéž jasná, Dukla po dnešní prohře míří do baráže. Utkání rozhodl gól hostí v 38. minutě, když se v přesilovce trefil Sörvik. Domácí odehrávali závěrečných pět minut bez Hubáčka, který byl vyloučen po faulu na Mikúše. Z mé strany je to vše, s přáním příjemného víkendu se z Jihlavy loučí Tomáš Kalas.
59:41'
Kantor rozehrál kotouč opět do rohu, navíc Jihlava byla vyhozena z pásma hosty.
59:27'
Dukla v šesti! Škarek jede na střídačku!
59:00'
Poslední minutu zahajuje Litvínov v držení puku. Nic nenasvědčuje nějakému dramatu.
58:18'
Hanzl najíždí do útočného pásma, ale kotouč ztratil záhy a opět musí Litvínov najet do pásma znovu.
57:32'
Dlouhé vyhození na Kantora a Anděl v rychlosti najížděl za účelem rozhodit brankáře, který si nedělal problémy a odpravil puk do rohu.
56:46'
Litvínov dohrává přesilovku po vyloučení Hubáčka, Černý velice dlouho drží kotouč na své holi.
56:28'
Rabbit jednu sekundu před vypršením trestu Černého zprava vystřelil na Kantora, ten si v klidu kotouč podržel.
55:34'
Verva vůbec nikam nespěchá a dohrává utkání v poklidu.
54:51'
Škarek původně chtěl přikrýt puk, ale neučinil tak a nahnal domácí do útoku.
54:29'
Ale pozor! Vyloučen je vzápětí Černý za držení protihráče a přesilovku hostí degradoval na zhruba dvouapůlminutovou.
54:20'
Pro Hubáčka utkání skončilo, stejně tak jako pro Mikúše, který si odnáší do kabiny ručník na obličeji. Fakticky tak rozhodl trochu i o tom, že Dukla zřejmě dnes bod neurve.
54:20'
Hubáček tvrdě dojel u mantinelu jednoho z hostí. Bude se vylučovat.
53:38'
Před brankou tlačil Diviš, ale byl odtažen pryč, což ve finále pomohlo Rabbitovi k lepší střele, ale tu taktéž Kantor chytá.
53:21'
Když už domácí předvedou nápor v útočném pásmu, tak se jim nedaří překonat Kantora. Dnes prostě není Dukle souzeno vstřelit kýženou trefu.
52:34'
Slovy několika pozorovatelů: „Je to jako čekání na smrt. Pomalé a nezáživné.“ Asi nějak tak se dá okomentovat dění na ledě.
52:07'
Doudera po buly tvrdě vypálil od modré, Škarek má na svém kontě další zákrok.
Dnešní utkání sleduje 2 148 diváků.
52:03'
Černý rozjel rychlou kombinační akci, zakončil ji Mikúš střelou od modré, Škarek chytá a započal komerční přestávku.
51:19'
Anděl se Žálčíkem si dávali v útočném pásmu dlouho přednost, až nakonec o puk Dukla v pásmu přišla. Navíc vyhodila na zakázané uvolnění a ze strany domácích to začíná být křeč.
50:45'
Domácí v plném počtu. Současně s tím najížděl do útoku Kajínek s Jiránkem, druhý jmenovaný opět promáchl přihrávku.
50:24'
Další vyhození od domácích hráčů, ani přesilovka hostí není vůbec nějaká skvělá.
49:29'
Ten samý hráč si pak ale poradil celkem znamenitě, když v obležení dvou hostujících hráčů napálil kotouč pryč.
48:52'
Seman vyhodil kotouč z útočného pásma, ale nedokázal ho dále dojet, proto je Verva zanedlouho zpět v útoku.
48:44'
Po komerční pauze zahájí hosté další přesilovku, Váňa zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil Šimečka.
47:45'
Hosté pak předvedli několik dalších akcí, jako například klička Černého, nebo Lukeše, ani jedna ale gólem neskončila. Začíná to být solidní zmar pro domácí.
46:27'
Obránce Váňa zavezl puk do útočného pásma, kde ale nikdo nebyl v místě přihrávky a hosté jeli do protiútoku, domácí navíc špatně střídali a zleva střílel Mikúš, Škarka mezi betony překonal, gól zastavila levá tyč!
46:06'
45:24'
Vyjma této akce se ale domácím vůbec přesilovka nedaří, hosté se v poklidu brání. Na domácí hráče se snáší pískot.
44:53'
de la Rose dostal kotouč mezi kruhy, ale face-to-face proti Kantorovi selhal, trefil jeho lapačku!
44:06'
Čutta je nakonec vyloučen na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku, dvouminutový trest odsedí Josef Jícha.
44:06'
Jiránkovu střelu z hloubi pole tečoval Čermák a kotouč skončil v ochranné síti. U hostující střídačky zůstal ležet Rys a bude se vylučovat.
43:51'
Anděl přijmul přihrávku od Skořepy v jasném ofsajdu a máme přerušeno.
42:55'
Obecně není ke hře moc co psát. Spíše vůbec nic. Oba týmy se snaží hrát dopředu, je to ale na úkor přesnosti a tempa.
41:58'
Nikdo teď moc nevěděl, co se stalo, nicméně nepřesná rozehrávku způsobila, že se Šimeček octl sám před Škarkem, ale nepochopitelně nahrával.
41:02'
Kantor vyjel za branku a rozehrál dále, hosté ale puk ztratili a Seman střílel z ostrého úhlu z blízké vzdálenosti, hostující brankář si puk pokryl.
40:20'
Mikúš, který si při nástupu na led poničil rukavici o hranu mantinelu, se pokusil přejít modrou čáru a vystřelit, to se mu ale nepovedlo.
40:01'
Druhá třetina končí, ta nabídla ještě o mnoho ospalou podívanou, opticky se hra srovnala, ale více šancí měla Dukla. Ta je ale neproměnila, první přesilovku v utkání využil Daniel Sörvik a Litvínov tak vede 1:0. Třetí třetina začne za 16 minut.
40:00'
39:54'
Bryhnisveen střílel od modré, ale nepochodil.
39:45'
Další icing hostí, patnáct sekund před koncem budou domácí v útočném pásmu.
39:21'
Poslední půlminutka, Litvínov zakládá útok a z hostujícího sektoru se ozývají nesmělé chorály.
38:52'
Hamill najížděl do pásma, ale kotouč ztratil.
37:59'
Litvínov právě vstřelil branku!
Přesilovka využita a je to gól zčistajasna! Hlavně tak úplně neodpovídá dění na ledě, ale to už je vedlejší. Několika dobrými přihrávkami se dostal ke střele od modré DANIEL SÖRVIK a přes blokující hráče se trefuje přesně. Asistence: František Lukeš, Ondřej Jurčík.
37:31'
Šidlík s námahou vyhodil kotouč z ochranného pásma.
37:23'
Bryhnisveen okusí pohodlnost trestné lavice, je vyloučen za držení protihráče.
37:17'
Hosté mají tlak v útočném pásmu, který ale típnul Mikuš střelou vysoko nad, do ochranné sítě.
36:45'
Litvínov má výhodu, bude se vylučovat na domácí straně.
36:18'
35:46'
Není prostě dnes domácím přáno, aby prolomili kletbu Kantora. Střely prostě nejsou natolik přesné. Další taková, od modrá vypálena de la Rosem, byla tečována a skončila v ochranné síti.
35:18'
Domácí nahodil puk do pásma, hostující vyhodil puk z pásma.
34:57'
Diviš dostal od Straky puk mezi kruhy, ale trefuje se vedle pravé tyče!
34:18'
Řehoř v obranném pásmu podrazil Šidlíka a dostává dvě minuty za podražení. Trávníček následně vehementně protestoval u rozhodčích, ve vzduchu viselo deset minut, ale nic nakonec neobdržel.
33:14'
Domácí se museli bránit několika přihrávkám v obranném pásmu, což se jim i povedlo a mohli tak kontrovat, Rabbit z nulového úhlu nahodil na branku, puk vystoupal po pravé tyči nahoru, ale hra pokračuje.
32:39'
Frolo pohybem bránil Čermákovi v napadání rozehrávky a Čutta mohl v klidu rozehrát dále. Verva dotlačila kotouč až před Škarka a vypadalo to, že dokonce ho i překonala, ale nestalo se tak. Komerční brejk.
31:46'
Domácí pálí opravdu gólové šance! Od pravého mantinelu dostal na mezikruží puk úplně volný Stříteský, Kantor ale bude mít zřejmě po návratu do Litvínova sochu před svým domem.
31:05'
Vlastní vyhození z pásma předvedli hosté a přišli tak o kotouč. To samé i na druhé straně, Straka ztratil.
30:28'
Semanovu přihrávku za obranu na Žálčíka vycítil Sklenička a důrazný muž hostující defenzivy vrací puk zpět do pásma středního.
29:52'
Na druhé straně hosté taktéž zahrozili, Škarek předvedl zajímavý pohyb v brankovišti, ale když to zabrání gólu, proč ne. Bude se vhazovat po jeho levici.
29:03'
Dukla servírovala slušný guláš v útočném pásmu. Anděl dostal kotouč fakticky před Kantora, špatně si ho však zpracoval a volil přistrčení na Straku, který trefuje pouze hostujícího gólmana.
28:23'
Škarkovi při výjezdu za bránu upadla láhev s vodou a motá se tam tak okolo brankoviště. Nicméně domácí dostali puk ze svého pásma, hosté pak kontrovali icingem a opět máme přerušeno.
28:09'
Řehoř přenechal na Růžičku, jeho střela končí vysoko v ochranné síti. Komerční přestávka.
27:20'
Rys to teď schytá od pár křiklounů, kteří si přáli z levého kruhu jeho střelu, nikoli nahrávku. Pravdou však je, že by bylo lepší, kdyby Rys střílel. Nedá se ale nic dělat, domácí se musí do akce prokousat znovu.
26:28'
Problémy působí první útočná formace domácích při zakládání útoku hostí. Matoušek byl pak čistě dohrán u mantinelu a odjíždí střídat.
25:42'
de la Rose nevypadal dvakrát nejpřesvědčivěji při zpracování kotouče a Šimeček se tak dostal do poloúniku, který ještě stihl domácí bek včas zneškodnit.
25:19'
Hosté přebrali taktovku a domácí obrana zapomněla na Douderu úplně samotného na pravém mantinelu, hostující bek vypálil a Škarek si připsal poměrně důležitý zákrok.
24:15'
Čermák kroužil s pukem velice dlouho v útočném pásmu, až o něj přišel v té nejnevhodnější chvíli u modré čáry. Musel se tak vracet, ale puk pod sebe získal zpět.
23:25'
Matouška kotouč přelétl a Straka vypadal, že by byl schopen předvést rychlý brejk, u puku byl však později.
22:16'
Hra se rozpohybovala, ale na úkor přesnosti. Jihlava častěji ztrácí puky, to samé však i hostí, takže je to padesát na padesát. Skořepa v jízdě napálil puk vší silou do mantinelu a fakticky tak vyhodil z pásma.
21:37'
Hosté opět usazeni v útočném pásmu, Černý zkusil jednu palbu od modré, po jedné ze střel si Škarek puk našel a pozdržel hru.
20:49'
Lukeš se projevil z mezikruží celkem nenápadnou střelou, kterou Škarek vyrazil pravým betonem.
20:15'
Černý sice vyhodil kotouč ven, ale tečoval ho Straka, icing tak nebude pískán.
20:01'
Na led najíždějí automobily korejské značky KIA a troubí, z ledu odjíždějí oba týmy a netroubí. První třetina je za námi, nabídla jasnou herní převahu Jihlavy, která ale nebyla gólově nijak vyjádřena a tak je stav po dvaceti minutách 0:0. Další třetina začne za 16 minut.
20:00'
19:50'
Už se bude jenom dohrávat, nikomu se do akce moc nechce.
19:18'
Šidlík odpravil domácí z pásma, ale pak je tam zase dostal. Až poslední půlminutu se utkání opravdu rozehrálo v nějakém tempu.
19:05'
Jasný icing od hostí, upřímně moc nikdo nepochopil, co dělal Sörvik. Napálil totiž puk přesně přímo na druhou stranu hřiště, bez zájmu nahrát.
18:20'
Velice stojaté, více než voda v leckterých říčkách. Při zakládání útoku všichni hráči stojí, pouze jedna obranná dvojička bojovala o území.
17:11'
Hamill ukázal výborný přehled o hře a nahrál Divišovi, který se uvolnil a dostal se z mezikruží ke střele, Kantor opět vyráží! Na druhé straně pálil Jánský a Škarek musel čistit holí svůj prostor v brankovišti od hráčů ve žlutém.
16:54'
Rabbit nedojel dlouhou přihrávku od Šidlíka a pro změnu zakázané uvolnění na domácí straně.
16:47'
Hráno vysokou holí, tak praví hlasatel na stadionu. Ze středního pásma se hra stěhuje do hostujícího pásma útočného.
16:22'
Čermák vyjel napadat rozehrávku a dělá částečné problémy hostující obraně.
15:46'
Další icing z hostující strany, Litvínov opravdu vypadl z role a Škarek se musí v domácí bráně obávat, zda nezmrzne, jak se mu částečně stalo při utkání 52. kola doma proti Olomouci.
15:08'
Dukla vymačkala z Vervy poslední kapky benzínu a de la Rose měl další parádní šanci zblízka na gól, mířil však přímo do Kantora! Ten je zatím jasným nejlepším hráčem hostí.
14:25'
Šidlík udržel domácí v pásmu a de la Rose za to opět bral, Jurčík do střely doslova skočil a zastavil ji. Skvělá bojovnost hostujícího útočníka.
14:05'
Jiránek promáchl po přihrávce Hamilla před branku. Od modré celkově potřetí střílel Stříteský, tentokrát byl kotouč zblokován a skončil v ochranné síti.
13:22'
Kajínek za to vzal a tvrdě vypálil z modré čáry, následoval ho o chvíli později Stříteský. Všechny střely mířily na Kantora, první byla tečována, u druhé litvínovský brankář vytasil levý beton.
13:17'
Současně s odpískáním komerční pauzy přichází trest na hostující straně. Upřímně si nejsem vůbec jist, proč je Mikúš vyloučen za nedovolené bránění u hostujících střídaček, zvláště, když žádný Duklák v dosahu nebyl. Těžko říci, Mikúš je vyloučen na dvě minuty.
12:54'
Domácí přebrali veškerou aktivitu v utkání. Nejprve dostal nabito Rys, Kantor vyrazil před sebe a pak musel hostující gólman jít do zákroku znovu, neboť se de la Rose umně otočil okolo svého strážce a z otočky vypálil.
12:22'
Skořepa, dnes kapitán, byl v akci opět. Najížděl si od levého mantinelu a pálil tvrdě, ale pouze do Kantora.
11:52'
Straka měl dobré úmysly, ale špatné provedení. Z levého křídla neprotlačil kotouč mezi kruhy na připraveného Skořepu.
11:46'
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
10:56'
Závar před domácí brankou, kdy Hubáček dostal jesle a Čutta střílel, Škarek neudržel kotouč ve své moci a pak se musel hodně válet v brankovišti, aby znemožnil Trávníčkovi dorážku!
09:50'
Že by se Kantor nějak nudil, to vůbec. Severočeský gólman má hodně práce, používá rameno masku, lapačku, beton, zkrátka nemá klidnou šichtu. Musel do akce znovu, Jiránek vypálil z levého kruhu a hostující brankář šel do lehkého rozkleku, nemusel ale vůbec, střela byla blokována.
09:24'
Stříteský poslal kotouč podle mantinelu tak nešťastně, že Hanzl střílel po pasu od Matouška z ostrého úhlu na Škarka, domácí brankář si bližší štangli pohlídal.
08:25'
Signalizovaný ofsajd přerušuje snahu hostí, Jihlava jede do útoku. Konkrétně Skořepa, který mířil do pravého vinglu z osy hřiště, trefuje mimo.
08:11'
Z levého kruhu pálil Diviš, Kantor přerušuje hru.
07:30'
Čutta zkoušel jít mezi trojici domácích hráčů, akce byla odsouzena k zániku již při náznaku, tak se i stalo. de la Rose nekompromisně odstavil Čuttu od puku.
06:32'
Současně s vhazováním se projevil i jeden hostující fanoušek v letech, sympatické. Rys mezitím na ledě zakládal útok, nepřesná přihrávka na Čermáka vše zhatila. Nikdo neví jak, ale díky náhodě jsou domácí na puku zpět.
06:29'
Další puk skončil v ochranné síti, komerční přestávka.
05:58'
Matoušek sprintuje za pukem, ale zbytečně, Kajínek je k němu o dost blíž. Domácí bek zajede za vlastní branku a opět bude hledat někoho ze svých spoluhráčů na předávku puku.
05:47'
Rabbita přišpendlil na mantinel Baránek a hostující bek měl tak puk zdarma, vyřešil to pouze laciným icingem.
05:29'
Tvrdou střelou se prezentoval Diviš z modré, pumelici vyrazil Kantor maskou a puk skončil v ochranné síti. Snad první přerušení dnes.
04:40'
První vážná šance domácích! Trávničkovu nepřesnou přihrávku vypíchl Jiránek a upaloval sám na branku, volil zakončení mezi betony, Kantor si prostor mezinoží pohlídal! Následně z druhé vlny dojížděl Rys, netrefil však ani bránu.
04:03'
Obě pětky střídaly současně, což je jev poměrně nevídaný. Čermák zavážel kotouč do útočného pásma, potáhl si ho až za branku, kde ale o něj přišel.
03:12'
Šesták zakvedlal s pukem za brankou, odehrál a jel střídat. Elegantní řešení, Verva je ve svém pásmu zatlačena a neví, co s kotoučem.
02:26'
Utkání nám zatím, kromě ticha v hale, nenabídlo moc pohledné hry. Nemůžeme však dělat závěry po těchto úvodních minutách, více ze hry mají rozhodně hosté.
01:48'
Seman na hranici modré nahrával dopředu Žálčíkovi, litvínovská obrana byla pozorná a kotouč získává do své moci.
01:10'
Řehoř nahrál Čuttovi na modrou, už to vypadalo, že Čutta obstará první střelu utkání, ale nestalo se tak, hosté přesto na puku.
00:33'
Skořepa vydoloval puk zpod Šidlíka v obranné fázi, k ničemu to nevedlo, neb hosté jsou stále v útoku.
00:06'
První přihrávka od domácích zpoza brány Skořepu nenašla, icing to ale není.
00:01'
Před utkáním proběhne předání daru od Škody Auto v rámci soutěže. Jedná se o zájezd na MS v hokeji, letos v Dánsku. Obdarovaný má evidentně velkou radost.

HC Dukla Jihlava: Škarek (Kořenář) – Šidlík, de la Rose, Bryhnisveen, Stříteský, D. Váňa, Kajínek (A), Půža – Anděl, Skořepa (C), Straka – Jiránek, Rys, D. Čermák – F. Seman, R. Hubáček, Žálčík – Diviš (A), Hamill, Rabbit.
trenér: Petr Vlk

HC VERVA Litvínov: Kantor (Petrásek) – Šesták, Sörvik, Baránek, Čutta, Frolo, Z. Sklenička, L. Doudera – F. Lukeš, J. Mikúš, J. Černý (A) – Trávníček (C), Řehoř, Marek Růžička – Jurčík, J. Šimeček, Jícha – Matoušek, M. Hanzl, Jánský.
trenér: Jiří Šlégr

Rozhodčí: Kika, Kubičík – Hlavatý, Hanzlík.
HC Verva Litvínov
14. místo, 56 bodů, skóre 126:174, 55 zápasů
Litvínov nemá zdánlivě o co hrát, ale opak je pravdou. V případě, že by se umístil na třináctém místě, tak bude mít papírově lehčí los v baráži a v důležité první čtvrtině dvanáctikolové soutěže by sehrál dvě domácí utkání ze tří. Na Duklu ztrácí šest bodů, o tom, jaké jsou ambice hostí, se více dozvíme právě v pátečním utkání. V posledním utkání doma Verva přehrála Duklu 2:0. Týmu bude citelně chybět útočník a tahoun týmu Viktor Hübl, který dostal po zápase s Boleslaví dva zápasy stop, a tak nebude zřejmě ani v Jihlavě přítomen.
HC Dukla Jihlava
13. místo, 60 bodů, skóre 110:147, 55 zápasů
Dukla je v prekérně zapeklité situaci. Po nezvládnutém závěru utkání v Litvínově, kde inkasovala na konci 52. minuty v oslabení 3 na 5 a před chystající se hrou bez brankáře inkasovala v 58. minutě podruhé, se jí razantně vzdálila vidina snu vyhnutí se baráže. Zbývají tři utkání do konce, Dukla tak musí všechna tři utkání vyhrát a Chomutov prohrát. Je to tak spíše v rovině teorie, ale nic není nemožné, alespoň tak to tvrdí jihlavský kapitán Tomáš Čachotský.
Dobré odpoledne z chladnoucí Jihlavy. Play-out TELH vstupuje do své druhé poloviny. Diváci v krajském městě Vysočiny budou moci sledovat utkání 4. kola, ve kterém bude domácí Dukla hostit severočeský Litvínov. Utkání začne na Horáckém zimním stadionu v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.