28:05' Cienciala  • 45:35' Adamský  • 50:38' Roberts Bukarts
Mrkva, Koziol – Lederer, Gebauer
WERK ARENA, Třinec
1 825 diváků
Soči

Ode mne je to vše, z WERK ARENY se přihlásíme opět ve čtvrtek 23. srpna, kdy zde od 17 hodin zkříží hole domácí Oceláři s Duklou Trenčín.
Oceláři nakonec vítězí i v samostatných nájezdech. V pěti sériích dokázali porazit leopardy v poměru 3:2. Za domácí se trefili Ondřej Kovařčík, Martin Růžička a Roberts Bukarts, za Soči dali Šmeljov a Chlopotov.
Oceláři vítězí nad Soči 3:1! Cenný triumf nad nelehkým soupeřem z Kontinentální hokejové ligy zajistily ve třetí části branky Adamského a Robertse Bukartse. Po skončení zápasu ještě proběhnou dodatečné samostatné nájezdy.
59:59'
Se závěrečnou sirénou ještě efektně a efektivně lapačkou sebral Hamerlík puk Rosénovi!
59:49'
Diváci děkuji, Oceláři tento zápas vyhrají.
59:32'
Hamerlík výborně zabránil asi posledním nebezpečným projektilům hráčů Soči.
58:53'
Nepředpokládaný odraz puku z rohu hřiště vyřešil Hamerlík svou širokou brankářskou holí.
58:38'
V akci tři na tři potáhl Bukarts puk na osu útočného pásma a pak jej dal na stranu Svačinovi. Jeho střelu Barulin kryje.
58:13'
Oceláři jsou kompletní a do konce třetí části zbývá zhruba 100 sekund.
57:37'
Rosén našel v nebezpečném prostoru před Hamerlíkem Mosaljova, ten ale puk nezpracoval.
57:07'
Jokipakka střílí od modré, Collins cloní, ale Hamerlík i tak vidí a kryje.
56:51'
Jokipakka na levém křídle předal na Collinse, ten ale přestřelil.
56:13'
Adam Raška bojoval na útočné modré o puk příliš usilovně a vysloužil si menší trest. Šance Soči snížit výsledek zápasu tak je posílena o jednoho muže v poli.
55:29'
Vhazování ve středním pásmu. Soči přečkalo oslabení a má ještě čas s utkáním něco vymyslet.
55:05'
Hosté se hnali tři na jednoho, ale Collins napálil pouze zadní mantinel. Tohle byla velká šance Soči ve vlastním oslabení.
54:12'
Růžičkovi vzal puk ve středním pásmu Mosaljov, ale sám nic nevymyslel, naopak málem unikli na druhé straně do šance Oceláři.
53:25'
Jyrki Jokipakka nešetrně krosčekem srazil Ondřeje Kovařčíka a dává Třinci šanci navýšit vedení v utkání.
52:58'
Cienciala od levého mantinelu našel mezi kruhy volného Ondřeje Kovařčíka, který ale Barulina nevymíchal.
52:11'
Bočarovovo nahození od modré vytěsnil Hamerlík betonem mimo.
51:45'
Oddechový čas pro domácí.
51:35'
Hosté ale nesložili zbraně. Hráči z Kapustinovy formace si rychle vyměňovali puk, až se museli Oceláři zachránit vyhozením na zakázané uvolnění.
50:38'
Třinec právě vstřelil branku!
A Ocelářům se podařilo přesilovku využít! ROBERTS BUKARTS stál v nebezpečném předbrankovém prostoru, kde jej našel zpoza branky Růžička. Asistence: Martin Růžička, Marcinko. Stav utkání – 3:1!
49:56'
Do útoku se dral obránce Soči Jokipakka, kterého sekl Roman Vlach. Mělo se hrát čtyři na čtyři. Při buly před Hamerlíkem byla ovšem výstroj Olega Pogorišného vyhodnocena jako nedovolená, a tak pokračuje třinecká přesilovka.
49:44'
Za podrážení je vyloučen kapitán Soči Eric O'Dell.
49:15'
Oceláři rozehrávají od vlastní branky, ve které chybí brankář. Budou hrát přesilovku.
48:43'
Rychlá akce tři na dva před Barulinem. Svačina hledal na brankovišti stojícího Adamského, ten ale z první poslal puk mimo.
48:23'
Třineckým se rýsovala dobrá šance, kterou ale zhatila nepřesná Vlachova přihrávka. Na nepřesnost mohli při akci tři na dva žehrat i hráči Soči, puk do země nikoho poslal Musin.
Dnešní utkání sleduje 1 825 diváků.
47:17'
Hru přerušuje vysoká hůl, vhazovat se bude před Barulinem.
46:49'
Hra teď plyne bez přerušení, leopardi se nechtějí smířit opět s nepříznivým stavem a tak hledají skuliny ve třineckém obranném systému.
45:45'
A hned mohlo být vyrovnáno! Málo vídaná situace dva na nikoho před Hamerlíkem ale gólem neskončila! Bočarov měl za úkol prakticky už jen zasunout puk do branky, ale nepodařilo se mu to.
45:35'
Krásná kombinace Ocelářů je za druhým gólem v síti Barulina. MARTIN ADAMSKÝ nejprve předal puk Vlachovi, který si obhodil obránce, poslal puk dál. Svačina následně kotouč protečoval zpět k Adamskému, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Barulina. Asistence: Vladimír Svačina, Roman Vlach. Stav – 2:1!
44:27'
Kovář rozehrál jen na hůl na modré čáře operujícího Mosaljova, ten se ale do šance nedostal.
43:48'
Před třineckého brankáře se dral Collins, Matyáš mu ale nedal prostor a obranné pásmo uhájil.
43:24'
Odražený puk vyvážel Šmeljov, ale vystřelit přes Rotha tak, aby kotouč doputoval na Hamerlíka, se mu nepodařilo.
42:40'
Třinečtí se dostali do útočného pásma, Bukartsova přihrávka šla ale přesně mezi dva kolegy, k touši se tak dostali hráči Soči a málem z toho byla šance na druhé straně!
41:58'
Dvě minuty pro Budkina! Oceláři budou mít první přesilovku ve třetí třetině. Proviněním bylo zdržování hry, konkrétně sevření puku.
41:42'
Polunin zase aktivní. U levého hrazení měl dost prostoru, zkusil si puk potáhnout, aby jej zasouval za Hamerlíka, ten to ale ustál a puk vyrazil přilbou.
41:23'
Rusové zakládají útok, ale Poluninův centr od levého hrazení nenašel nikoho.
40:27'
Zmatek před Barulinem! Marcinko s Růžičkou a bránícími hráči leželi vedle branky, Barulin byl také v krkolomné pozici a najednou před nim vyplaval kotouč. Roberts Bukarts to zkusil silou, ale ruského brankáře neprostřelil.
40:01'
Hráči jsou připraveni ve středovém kruhu, pokračujeme poslední třetinou.
Třetí třetina začne zhruba v 18:34.
Skončila druhá třetina mezi Oceláři a leopardy ze Soči a i po čtyřiceti minutách je zápas vyrovnaný. Skóre otevřel v deváté minutě prostřední hrací doby Cienciala po kombinaci s Bukartsem. Vyrovnal o pět minut později z hrany brankoviště Collins, který tak protrhl nemohoucnost ofenzivně aktivních leopardů.
40:00'
38:36'
Adamský ujížděl sám na Barulina, zkusil jej rozpohybovat, ale pak poslal puk mimo levou tyč.
38:25'
Cienciala teď namazal hostům, ale Mosaljov nenacentroval před třineckou branku.
37:44'
Hosté šetří čas v útočném pásmu. O'Dellovu pobídku tečoval těsně nad třineckou branku Pogorišnij.
37:10'
Třineckým se konečně podařilo podržet hosty před jejich brankářem, ale z kombinace Bukartse s Růžičkou neudeřilo.
36:14'
Růžičkovu tahanou ránu od modré tečoval Marcinko těsně nad.
35:53'
Kirill Kapustin vyjel s pukem z pravého křídla až před třineckou branku a následně nešetrně padl na třineckého brankáře Hamerlíka. Dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Oceláři mají početní výhodu.
35:32'
Kovář neprocpal puk na Rašku, který by jinak jel sám na Barulina.
34:58'
Chomitského střelu od modré Hamerlík vykopl levým betonem.
34:25'
Kovařčíkova formace se snaží vzít vedení pro Oceláře zpět, ale neujala se Ciencialova střela z úhlu, ani další pokusy.
33:58'
Soči právě vstřelilo branku!
Bočarov nacentroval z pravého křídla puk do brankoviště, kde jej "teploměrem" za záda Hamerlíka usměrnil SEAN COLLINS. Asistence: Stanislav Bočarov. Stav utkání – 1:1!
33:40'
Matyášovu schovanou střelu Barulin přikryl. Hra je teď kouskovaná řadou přerušení.
33:20'
Polunin držel puk a zkoušel ho nacentrovat do brankoviště. Do cesty se puku připletla síť branky. Hráči Soči jsou ofenzivně velmi aktivní, ale zatím to nedokázali proměnit do produktivity.
32:40'
Rosénovu střelu z první tečoval těsně před Hamerlíkem O'Dell, puk ale orazítkoval jen zadní mantinel.
32:11'
Dvě ofsajdové situace na obou stranách. Nejprve bratři Kovařčíkové nehráli, hra tak nebyla přerušena. Kotouč putoval na útočnou modrou leopardů, kde jej ale nezpracoval Polunin a sám sebe vystavil do postavení mimo hru.
31:14'
Hamerlík kryje puk a přerušuje hru. Oceláři dostanou pár sekund vydýchat zvýšenou aktivitu Soči.
30:15'
Doudera teď trošku zariskoval při rozehrávce a k bombě od modré se dostal Rachimullin. Hamerlík vyrazil a následně dokázal nad branku srazit i nebezpečnou dorážku Chlopotova prakticky do prázdné klece.
29:33'
Matyáš hledal na útočné modré Růžičku. Tomu puk za prvé utekl a za druhé se sám vystavil do postavení mimo hru.
29:00'
Chmielewski z dobrého místa na levém křídle prověřil Barulina. Ten byl pozorný a lemem lapačky vyrazil puk do bezpečných vod.
28:39'
Icing Ocelářů vrací hru před Hamerlíka.
28:05'
Oceláři jsou v kompletu a skórují! DAVID CIENCIALA, který se vrátil z trestné, poslal puk na Bukartse ve středním pásmu. Ten sice měl těžší krok než bránicí hráč Soči, ale puk dokázal dobruslit první a využil volného místa pro třineckou jednaosmdesátku. Cienciala pak neměl problém z pravého kruhu najít volné místo v postoji Barulina. Asistence: Roberts Bukarts. Stav utkání – 1:0!
27:30'
Collinsovu dorážku z brankoviště Hamerlík zvládl.
27:03'
Rusové byli v pásmu a kombinovali, ale následně O'Dell poslal sám neatakován puk mimo útočnou třetinu.
26:20'
Ščitovovu střelu tečoval Adamský, po odrazu od zadního mantinelu mohl do prázdné uklidit Mosaljov, ale rychlejší byl Doudera.
25:45'
David Cienciala byl v útočném pásmu příliš urputný při forčekingu a dostal za to dvě minuty. Přestože se verdiktu divil, na trestnou musel usednout. Přesilovka Soči.
25:30'
Přihrávka Ondřeje Kovařčíka byla ztečovaná těsně vedle branky.
24:55'
Adamský centroval do brankoviště, k nikomu z jeho kolegů se puk neodrazil. Na druhé straně sáhl třinecký bránicí hráč na poslední chvíli do střely Laričevovi.
24:01'
Teď zaměstnali hráče Soči nejmladší Oceláři. Raška s Hladonikem dobrou půl minutu pobývali v útočném pásmu, zpoza branky se ale nevykombinovali.
23:01'
V akci tři na dva hledal na pravém křídle Bukartse Marcinko. Těsně před lotyšským útočníkem do trajektorie vložil hůl bránicí hráč ruského týmu.
21:56'
Kovář vystřelil od modré, Barulin puk viděl, ale vyrazil jej těsně před sebe. Před dorážejícím Ondřejem Kovařčíkem kotouč do bezpečí odklidil Jokipakka.
21:48'
Do útoku se dva na jednoho řítili bratři Kovařčíkové. Jejich akce sice skončila v rohu, ale následovala svižná rána Matyáše od modré.
21:28'
Před Hamerlíkovým brankovištěm se po puku natahoval kapitán Soči O'Dell, ale kotouč nasměřoval pouze do rohu hřiště.
20:47'
Hráči Soči drželi v útočném pásmu puk, ale Bočarov s ním jen obkroužil třetinu a nic zajímavého nevymyslel.
20:09'
Třetina začala icingem leopardů.
20:01'
Hráči se vracejí na led. Za minutu pokračuje bitva Ocelářů se Soči druhým dějstvím.
Prostřední hrací doba začne cca v 17:46.
Gól v první třetině zápasu mezi Třincem a Soči nepadl. Více šancí měli hráči hostujícího týmu, které si leopardi vytvořili hlavně v přesilových hrách. Oceláře několikrát zachránil parádními zákroky Peter Hamerlík. Třinečtí se ve svých početních výhodách nedokázali dostat do tempa, nedokázali rozložit přesilovkový deštník, a tak gól nepadl ani do branky Barulina.
20:00'
19:54'
V samotném závěru se ještě ke střele dostal Mosaljov. Kovář mu ale pokus zblokoval do rohu.
19:41'
Ještě icing a vhazování v útočném pásmu slezského týmu.
19:14'
Matyášovu střelu od modré Barulin vykopnul do rohu. Pohříchu asi jediná trochu nebezpečná situace před ruským brankářem v této početní výhodě.
18:32'
Chlopotov z levého křídla vyzkoušel Hamerlíka a ušetřil další čas pro hosty.
18:01'
Třineckým se ale zase nedaří založení přesilové hry, naopak hráči Soči ušetřili cenné sekundy za Hamerlíkem.
17:25'
Vlachův útok se dostával do blízkosti Barulina, Podšendjalov ale třineckého centra odzbrojil tím, že odpálil puk do ochranné sítě. Je tady přesilovka Ocelářů.
16:59'
Po Adamského svižné střele z levého křídla vhazování u Barulina.
16:44'
Zpoza branky se vytočil Chlopotov, následně ještě střílel skrz houštinu těl Rachimullin. Oba pokus třinecký gólman zvládl.
16:10'
Třinečtí obrali hosty o puk při další útočné snaze a zakládají svou akci zpoza vlastní branky.
15:44'
Rychlá akce leopardů skončil bekhendovým pokusem Kapustina z pravého křídla, který Hamerlík vyrazil.
14:36'
Sledujeme pasáž, kde se nic zajímavého nerodí. Spíše nepřesnosti ve středním pásmu.
13:45'
Po delším čase pobyt Ocelářů v útočném pásmu, střeleckou situací ale neskončil.
12:30'
Třinečtí se ubránili a Raška, který odpykával druhý Kovářův trest, je na ledě.
11:55'
Až teď se hráči Soči dostali s pukem mimo útočné pásmo. V mezičase ještě dalším perfektním přesunem zabránil v zakončení O'Dellovi Hamerlík.
11:29'
O'Dellův zblokovaný pokus neusměrnil mezi tyče Bočarov.
10:30'
V útočném pásmu Ocelářů se do sebe pustili Kovář s Rachimullinem. Třinecký bek ale obdržel o jeden menší trest navíc. Další přesilovka Soči.
10:11'
Růžička zavezl puk do útočného pásma a teď se snaží o ofenzivní manévry Třinečtí.
09:46'
Oceláři jsou už kompletní. Soči nevyužilo pár svých dobrých šancí. Navíc se po icingu vhazuje u Barulina.
09:12'
Adamský vyhodil do útočného pásma, a tak třinecké publik tleská tomu, že nejhorší mají Oceláři za sebou. Pokračuje klasická přesila.
08:54'
Třinečtí prohráli buly, a tak se stále brání. Jokipakkovu střelu slovenský brankář ve třineckém brankovišti také viděl.
08:36'
Rusové drží Oceláře v jejich pásmu. Těžké střely zatím míří buď mimo, nebo je parádně chytá Hamerlík. Poluninovu střelu vyrazil lemem lapačky, pak se bleskurychle přesunul k tyči proti Rosénovi. Skvělý Hamerlík!
07:46'
Těžká situace pro Oceláře! Mosaljovovu střelu Hamerlík zachytil na hrudi, předtím tam ale byl faul Davida Musila a Oceláři budou hrát 86 sekund ve třech!
07:12'
Za podrážení je vyloučen Jakub Matyáš a přesilovku má Soči.
07:12'
Podšendjalov mířil sám na Hamerlíka! Fauloval ho přitom Matyáš, ale útočník s číslem 73 i tak dokázal zakončit. Třinecký brankář úspěšnější.
06:38'
Pěkný ťukes Ocelářů! Po ose Růžička – Marcinko – Bukarts se posledně jmenovaný zjevil sám před Barulinem, záměr poslat puk proti směru ruského brankáře se mu nepovedl.
06:09'
Teď leopardi uzavřeli Třinec před jejich brankářem, Šmeljov se ke střele v rozhozené obraně nedostal.
05:43'
Na druhé straně ve velké šanci O'Dell! Kapitán Soči se dostal k odraženému puku na pravém kruhu útočného pásma, kam se touš odrazil po centru Mosaljova z rohu. Hamerlík vyrazil do ochranné sítě.
05:01'
Teď měl dost prostoru na ose hřiště Chmielewski, jeho střelu na lapačku ale Barulin vytáhl.
04:34'
Hosté se ubránili a příliš nebezpečných situací řešit nemuseli.
03:55'
Třinečtí se nemohou udržet v pásmu, a tak to zkoušel Bukarts individuálně.
03:14'
Bočarov ve vlastním oslabení ujel po pravém křídle, neměl ale rychlost, jeho bekhendový pokus navíc postrádal přesnost.
02:34'
Alexander Akmaldinov byl příliš důrazný při cestě za pukem a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
02:24'
Raška se dostal ke střele z mezikruží, jeho slabý pokus ale tečoval obránce Soči jen do lapačky svého brankáře.
02:01'
Růžičkova přihrávka nenašla Bukartse, puk mají leopardi.
01:31'
Kovařčíkova formace na chvíli udržela leopardy v jejich pásmu, ale s nejnebezpečnější situací, střelou Kováře od modré čáry, si Barulin poradil.
00:52'
Svačina nahodil od pravého mantinelu a Vlachova teč způsobila, že puk skončil na boční síti.
00:30'
Na druhé straně se snažil o založení akce Bočarov, ale ztroskotal na Rothovi.
00:10'
Utkání mezi leopardy a Oceláři začalo. Třinečtí nahodili puk do útočného pásma.
00:01'
Hlasatel předčítá sestavy obou týmů, po ledě krouží rozhodčí a na hrací plochu se už pomalu chystají i hráči obou mančaftů. V hledišti se pomalu schází letní návštěva diváků, utkání za nějaké tři minuty začne.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Loubal) – Roth, D. Musil, Matyáš, M. Doudera, F. Haman, L. Kovář, Zahradníček – Martin Růžička, Marcinko, Roberts Bukarts – Svačina, Roman Vlach, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Cienciala – Chmielewski, Hladonik, Raška

HK Soči: Barulin (Šikin) – Ščitov, Jokipakka, Pogorišnij, Chomitskij, Musin, Budkin, Kuznětsov – Bočarov, Collins, Podšendjalov – O’Dell, Rosén, Mosaljov – Chlopotov, Kapustin, Šmeljov – Polunin, Laričev, Akmaldinov – Rachimullin

Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Lederer, Gebauer.
HC Oceláři Třinec

Třineckým hokejistům sice začne extraligový ročník až v polovině září, ale podobně jako Soči je čeká první ostrý zápas již na přelomu srpna a září. Oceláři totiž vstupují do svého čtvrtého ročníku Champions Hockey League a podobně jako při předchozích účastech boje v mezinárodní soutěži hodlají brát velice vážně. Proto se jim dva týdny před startem mezinárodní konfrontace – v pátek 31. srpna totiž pod Javorový přijede stockholmský Djurgården – velice hodí těžký pracovní týden, který vrcholí zajímavým střetnutím se Soči. Oceláři totiž před tímto zápasem sehráli, vlastně podobně jako leopardi, utkání s Vítkovicemi – dříve v tomto týdnu ostravského rivala porazili nejprve 3:0 na ledě Ostravar arény a následně 3:1 i v třinecké odvetě.

Sestava Třince z posledního zápasu s Vítkovicemi (15. 8.): Hrubec – Roth, D. Musil, M. Doudera, L. Kovář, M. Adámek, Smetana, F. Haman – O. Kovařčík, Viedenský, Cienciala – Hrňa, Roman Vlach, M. Kovařčík – Svačina, Polanský, Dravecký – Chmielewski.
HK Soči

Leopardi přiletěli do Česka v neděli večer a od pondělka polykali tréninkové dávky pod vedením svých trenérů, hlavního Sergeje Zubova a týmu asistentů, mezi něž patří i českým fanouškům dobře známá dvojice Václav Sýkora – Pavel Hynek. V pátek večer hokejisté Soči odehráli přípravné utkání v Ostravě, kde s Vítkovicemi na začátku druhé třetiny prohrávali již 0:4 a nakonec brali pomyslné body za výhru 6:4. To spolu s výhrou 5:3 na úřadujícím šampionem KHL z Kazaně zaslouží respekt. Ruský klub totiž v přípravě na nový ročník KHL absolvoval v domácím prostředí výborně obsazený turnaj Sochi Hockey Open, kde se postupně střetl s Kunlunem (prohra 1:3), SKA Petrohrad (prohra 1:4), tzv. olympijskou reprezentací Ruska (prohra 3:4) a právě s Kazaní. Nutno ještě podotknout, že leopardi jsou v o něco pokročilejší fázi přípravy – první mistrovský zápas nové sezóny totiž odehrají již 3. září doma s Vladivostokem.

Sestava Soči z posledního zápasu ve Vítkovicích (17. 8.): Šikin – Ščitov, Zborovskij, Pogorišnij, Malcev, Musin, Budkin, Kuznětsov, Rachimullin – Bočarov, Collins, Podšendjalov – O’Dell, Rosén, Mosaljov – Archipov, Točickij, Kapustin – Tomilin, Laričev, Akmaldinov
Sobotní odpoledne ve WERK ARENĚ nabídne zajímavé měření sil mezi českou extraligou a druhou největší světovou soutěží, Kontinentální hokejovou ligou. Od 17 hodin zkříží hole Oceláři Třinec, čili vicemistr české ligy z letošního jara, a tým hokejového klubu ze Soči, čtrnáctý tým posledního ročníku KHL. Hráči z klubu z pobřeží Černého moře tímto zápasem herně ukončí soustředění, které tento týden absolvovali na sportovištích pod Javorovým. Pro Třinec to bude třetí přípravné utkání v tomto týdnu, Oceláři tímto ukončí zápasově nejnabitější část předextraligového období.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.