Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Znojmo : K. Vary - 16. srpna 2018   18:00

09:25' Guman  • 41:09' Stehlík  • 54:57' Mrázek
06:32' Mikúš   • 37:14' Šafář
Znojmo
Halász (31. Holík) – McEachen, Stehlík, Parkkonen, Tejnor, Lattner, Šnajnar, Kruckovyč – P. Beránek, Stretch, Luciani – Němec, McPherson, Braes – Hlava, Matuš, Guman – Mrázek, Bulín, Špaček – Oščádal
K. Vary

V Telči se ještě jely samostatné nájezdy, na které zvítězily Karlovy Vary poměrem 2:0.
Zápas je u konce. Znojmo vítězí díky střele Mrázka pět minut před závěrečnou sirénou a ve svém druhém přípravném utkání tak dosáhlo na první výhru.
59:35'
Hosté to zkusí bez brankáře.
58:57'
Po střele jednoho ze znojemských hráčů vypadl Novotnému puk z lapačky. Našel jej Guman, ale tomu se nepodařilo zakončit do prázdné klece.
58:01'
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Znojmo se připravilo chybnou rozehrávkou o pásmo.
57:00'
Gorčík stál u tyčky a snažil se zakončit, trefil však pouze připraveného brankáře.
56:44'
Nyní se jí to však podaří díky zakázanému uvolnění, kterým se Orli provinili.
56:18'
Orli se snaží držet kotouč daleko od své branky. Energie má nyní problém dostat se před Holíka.
54:57'
Orli právě vstřelili branku!
PETR MRÁZEK se dostal k dorážce a nedělalo mu sebemenší problém zakončit za klečícího Novotného. Znojmo se tak poprvé v zápase ujímá vedení. Asistence: Radim Matuš, Patrik Parkkonen.
53:35'
Karlovy Vary jsou v plném počtu a hned se dostaly do přečíslení. Holík však střelu zblízka kryje.
53:10'
Orli se drží v útočném pásmu, avšak slibnou šanci si zatím nevybojovali.
52:03'
Hlava nahodil puk ze středního pásma až do ochranné sítě za karlovarskou brankou.
51:35'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Gríger – 2 min., sekání).
50:32'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Oščádal – 2 min., podražení).
50:31'
Ondřej Beránek se dostal při výhodě do úniku, ale jeden ze znojemských hráčů jej dokázal včas dojet a střelu mu znemožnit.
48:38'
Matuš nyní vyvezl puk až do útočného pásma. Orli však před Novotným nesetrvají a jdou střídat.
47:55'
Karlovy Vary nyní zatápějí Orlům před Holíkem, avšak ke střele se zatím nedostaly.
46:50'
Znojmo se nyní dostalo do útočného pásma. McPherson zachytil puk přímo před Novotným a snažil se karlovarského gólmana překvapit. To se mu však nepovedlo a bude se vhazovat.
Dnešní utkání sleduje 304 diváků. Stadion je téměř plný. Do Telče dorazili fanoušci ze Znojma i z Karlových Varů. Oba tábory vytvářejí příjemnou atmosféru.
44:14'
Ani jeden z týmů se během posledních minut nedoslat do žádné větší šance. Kotouč je převážně ve středním pásmu.
43:11'
Ta však neměla dlouhé trvání a u puku je nyní soupeř.
42:51'
Orli zakládají novou útočnou akci.
41:44'
Tomeček pálil od modré, avšak Holík byl na tento projektil připraven a ukryl jej do lapačky.
41:09'
Znojmo vyrovnává. Karlovarský gólman pochybil za brankou a nestihl včas zareagovat na střelu JAKUBA STEHLÍKA z pravého kruhu. Bez asistence.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 19:42.
Ve druhé dvacetiminutovce se Karlovým Varům podařilo odskočit o jednu branku. Tři minuty před sirénou se prosadil Šafář. Znojmo přitom mělo několik slibných šancí. Novotný však zůstal v této části hry nepřekonaný.
40:00'
39:16'
Druhá třetina se chýlí ke konci. Karlovy Vary ve snaze o rozehrávku způsobily zakázané uvolnění.
38:11'
Holík nyní raději skryl nahození ze středního pásma do lapačky.
37:14'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté se prosazují z protiútoku. Tomáš Mikúš našel od mantinelu najíždějícího ONDŘEJE ŠAFÁŘE, který se z krátké vzdálenosti trefuje pod horní tyčku. Asistence: Tomáš Mikúš.
36:53'
Šnajnar se tlačil před branku, ale práci mu ztížil dojíždějící bek.
35:17'
K puku se dostal Gríger, ale ani on nedokázal přihrávku zpracovat tak, jak by si představoval. Holík tak nemusel proti jeho pokusu vůbec zasahovat.
33:18'
Lyszczarczyk dostal přihrávku zpoza branky, ale netrefil se do puku. Znojmo může jít opět do útoku.
32:19'
Znovu C. J. Stretch! Tentokrát se znojemský útočník pokoušel obehrát hostujícího beka a zakončit backhandem, avšak soupeř mu tenhle úmysl těsně před brankou zkomplikoval a pro Novotného nebyl problém puk schovat pod lapačku.
31:34'
Stretch se dostal do brejku. Zkusil to z mezikruží, ale jeho střela švihem letěla nad brankovou konstrukci.
30:56'
Znojmo střídá v polovině zápasu brankáře. Mezi tyče se nyní postaví Martin Holík.
30:18'
Lyszczarczyk byl zcela sám před Halászem. Dostal se k němu puk, ale ani nadvakrát nedokázal beton znojemského brankáře přehodit.
29:28'
Až nyní se dokázaly osvobodit. Znojmo půjde znovu do útoku.
29:04'
Bernáth je zpět na ledové ploše. Karlovy Vary však zůstávají pod tlakem.
28:25'
Nyní se již Karlovy Vary osvobozují. Orli střídají.
27:50'
Lucianiho dělovka trefila Novotného do ramena a zamířila do plexi za branou. Znojmo zůstává v útočné třetině.
27:04'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bernáth – 2 min., držení).
26:09'
Luciani je na ledě. Znojmo tak ubránilo další přesilovku Karlových Varů.
25:01'
Hosté nyní docílili branky, avšak rozhodčí se sjeli ke konzultaci, zda nebylo gólu dosaženo kopnutím. Gól nakonec neplatí.
24:09'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Luciani – 2 min., podražení).
23:15'
Znojmo je kompletní.
22:59'
Velký tlak hostů zachraňuje Halász, který ukryl nahození do lapačky. Bude se vhazovat.
22:31'
Sičák pálil od modré čáry mimo. Kotouč je stále v útočném pásmu hostů.
21:51'
Energie je v plném počtu a začíná jí přesilová hra. Puk je zatím ve středním pásmu.
21:15'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (McEachen – 2 min., držení).
20:52'
Znojmo začíná třetinu přesilovou hrou. Zatím si však žádnou šanci nevypracovalo a Karlovy Vary se osvobozují.
20:01'
První třetina nabídla vyrovnaný hokej, čemuž odpovídá i aktuální stav. Znojmo neproměnilo trestné střílení, avšak skórovalo během vlastního oslabení. Jako první ale udeřily hosté během přesilové hry.
20:00'
19:52'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Havránek – 2 min., sekání).
19:01'
Poslední minuta první třetiny. Karlovarští jsou pod tlakem. Na Novotného nyní letěly dvě nebezpečné střely, avšak s oběma si dokázal poradit.
17:53'
Špaček obdržel přihrávku zpoza branky a před Novotným stál zcela sám. Nedokázal však karlovarského brankáře překvapit tak, jak by si sám představoval.
17:45'
Novotný dostal pukem do masky. Rozhodčí hru přerušují, neboť karlovarský gólman se zdá býti otřesen.
16:25'
Hra se přerušuje, neboť Orli se při zakládání útoku provinili zakázaným uvolněním.
15:32'
Petr Beránek obdržel dlouhou křižnou přihrávku a vystřelil švihem. Na Novotného však nevyzrál.
14:34'
Po delší době si sáhl na puk také Halász. Gríger zakončoval z podobného místa jako před chvílí Guman, ale ani on však nedokázal puk za brankovou čáru usměrnit.
13:47'
V dobré pozici se nyní octl Guman, avšak střelou z kruhu trefil pouze připraveného gólmana.
13:08'
Domácí se na poslední sekundy své přesilové hry usadili v útočném pásmu, avšak nevytěžili z toho žádnou střelu. Ondřej Beránek je zpět na ledě.
11:49'
Znojmo je již v plném počtu a zahraje si zkrácenou početní výhodu.
11:33'
Trestné střílení provedl C. J Stretch. Ten zkusil gólmana překvapit blafákem, avšak Novotný byl na tuto fintu připraven a puk zneškodnil.
11:33'
Tejnor byl při samostatném úniku faulován a rozhodčí nařizuje trestné střílení.
11:06'
Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Beránek – 2 min., vysoká hůl).
10:50'
Orli jsou již ve čtyřech. Karlovým Varům se nedaří vrátit se do útočného pásma.
10:25'
Lattner vyvezl puk až k hostujícímu brankáři.
09:49'
09:25'
Znojmo během vlastního oslabení vyrovnává! Anthony Luciani a TOMÁŠ GUMAN ujeli do přečíslení. Druhý jmenovaný po přihrávce ani chvíli neváhal a nekompromisně zakončil. Asistence: Anthony Luciani.
08:35'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., nedovolené bránění).
08:23'
Přečíslení dva na jednoho. Kverka vyslal křižnou přihrávku na Stloukala, avšak Halász se stihl včas přesunout a perfektním zákrokem tento pokus zneškodnil.
06:32'
Energie se ujímá v přesilové hře vedení. Střela Petra Šenkeříka se odrazila od Halásze přímo na hůl TOMÁŠE MIKÚŠE, kterému tak nedělalo problém zakončit do odkryté znojemské klece. Asistence: Petr Šenkeřík.
05:44'
Zbývá minuta do návratu Gumana. Znojmo se osvobozuje.
05:09'
Karlovy Vary rozjely přesilovkový kolotoč. Na konci kombinace v útočném pásmu byl Šenkeřík, který vyslal na Halásze projektil od modré, avšak znojemský gólman byl připraven.
04:35'
Vyloučení v týmu Orli Znojmo (Guman – 2 min., sekání).
03:51'
Tureček to zkusil od modré čáry, avšak ani on netrefil branku. Halász tak nemusel vůbec zasahovat.
02:40'
Hraje se na poměrně malém kluzišti. Puk tak lítá z jednoho pásma do druhého, ale žádnou přesnější střelu jsme zatím neviděli.
01:30'
Šenkeřík se dostal ke střele od modré, ale trefil pouze bránícího hráče.
00:20'
Hned na úvod zakázané uvolnění hostů. Znojmo se tak dostane do útočného pásma.
00:01'
Hráči jsou již na ledové ploše. Zápas za malou chvíli začne.

Orli Znojmo: Halász (Holík) – McEachen, Stehlík, Parkkonen, Tejnor, Lattner, Šnajnar, Kruckovyč – P. Beránek, Stretch, Luciani – Němec, McPherson, Braes – Hlava, Matuš, Guman – Mrázek, Bulín, Špaček – Oščádal

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (Kuchař) – Rohan, Plutnar, Sičák, Tureček, Šenkeřík, Bernáth, Vágner, Tomeček – O. Beránek, Gríger, Kohout – Stloukal, Kverka, Lapšanský – Havránek, Mikúš, Gorčík – Šafář, Lyszczarczyk, Penc.
Vůbec poslední vzájemné střetnutí těchto dvou klubů už je hodně vousaté, datuje se k 29. lednu 2009, kdy tehdy ještě extraligové Znojmo prohrálo na západě Čech 1:2 po nájezdech.
Jak ukázalo úterní utkání Orlů na Kometě (1:3), velkou výzvou pro oba týmy bude vyrovnat se s novými pravidly IIHF týkající se pozdního dohrávání, rozehrávky brankářů a především nedovolených prvků výstroje. "Každou chvíli je nějaké vyloučení, strašně to kouskovalo hru. Ale budeme si na to muset zvyknout," přemítal v úterý obránce Jan Lattner. Trenéři budou mít k dispozici kompletní kádr kromě zraněného Marka Kaluse.
V sestavě trenéra Martina Pešouta najdeme hned několik zajímavých jmen, která prošly znojemskou kabinou. Nejčerstvěji se na jihu Moravy prezentoval obránce Michal Plutnar, a to osmnácti duely v loňské sezóně. Stejný počet zápasů v EBEL si připsal i jeho kolega z obranných řad Petr Šenkeřík. Juniorský titul má se Znojmem na kontě Tomáš Rachůnek, který v dresu s Orlem působil v sezóně 2010/11 ještě v první lize a střídal starty za juniorku i A-tým. Dvěma zápasy za orlí juniorku prošel i Petr Stloukal, syn bývalého hlavního kouče Orlů Martina.
Energetici mají za sebou už tři přípravné duely před novou sezónou, všechny sehráli proti extraligovým protivníkům. Podlehli Spartě a Litvínovu (shodně 4:5), naopak poradili si s tradičním rivalem z Plzně (4:3). Mužstvo ze západních Čech se chystá na svůj návrat mezi elitu porcí celkem 11 duelů, v jejichž rámci je na konci srpna čekají měření sil také s dalšími protivníky z EBEL – Villachem a Záhřebem.
Dnešní duel nabídne netradičně v Telči, kam se znojemští hokejisté uchýlili během pokračující rekonstrukce jejich zimního stadionu, zajímavou konfrontaci se staronovým účastníkem extraligy z Karlových Varů.