Přípravné zápasy -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Havlíčkův Brod - 1. září 2020   18:00

Jihlava
Jihlava
03:07' Jiránek  • 10:25' Poletín  • 13:50' Eliáš  • 17:25' Krenželok  • 18:03' Čachotský  • 19:01' Zadražil  • 19:39' Harkabus  • 37:08' Harkabus  • 49:12' Zadražil  • 54:08' Poletín  • 54:37' Lichanec
11:3
(7:0, 1:1, 3:2)
Havlíčkův Brod
30:51' Cachnín   • 42:08' Cachnín   • 57:37' Ludvík
Jihlava
Fučík (31. Brož) – Krenželok, Černý, Černohorský, Bukač, Bilčík, Strejček, Eliáš – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Jiránek (A), Zadražil, Fronk – Harkabus, Poletín, Chlubna – Havránek, Lichanec, Hrala
trenér: Viktor Ujčík
Kotlík, Mejzlík – Mareček, Polák
CZ LOKO Aréna, Jihlava
Nedvěd (19. – 20., 34. – 60. Petržilka) – Kliment, Vála, Ludvík, Dudycha, Krejčí, Smutný, Zvěřina, Škareda – Padělek, Třetina (C), Košťál – Holenda, Mlynář, Voříšek (A) – Tecl, Cachnín, Kuchta – Urbanec, Ludvík, Kalač
trenér: Michal Konečný

Z mé strany je to dnes vše. Bylo mi velkou ctí vás dnešním derby provázet a někdy příště se budu u hokeje z Jihlavy těšit na počtenou!
Derby o Vysočinu po dlouhých pěti letech je za námi a Dukla jej zcela opanovala. Rozdíl jedné soutěže je zkrátka znát a domácí jej dnes demonstrovali. Ve třetí třetině přidali ještě tři zásahy a společně s dvěma brodskými ustanovili konečný výsledek na stavu 11:3.

V samostatných nájezdech trvalo dlouho, než se povedlo rozhodnout, nakonec malé vítězství pro Rebel uzmul v deváté sérii Aleš Padělek.
A protože Padělek vymetl pravý vingl, tak Brod vyhrává alespoň v nájezdech!
Fronk zkoušel střelu na lapačku, v tomto případě ale neuspěl.
Voříšek napotřetí neuspěl a pokračujeme v tomto souboji dále.
Lichanec zkusil vymíchat Petržilku, ale to se mu nepovedlo.
Voříšek ale odpovídá, Brože prostřelil na bližší tyči!
Havránek na druhé straně však s tím samým uspěl a posílá Duklu do vedení!
Zakončení Cachnína chyběla větší razance, takto střelu mezi betony Brož bez potíží lapil.
Po páté sérii se mění série, Poletín forhendovou kličkou Petržilku nepřekonal.
Zadražil volil jednoduché zakončení, Petržilka chytá.
Kliment při střele nechal puk za sebou a vysloužil si posměch z domácího kotle. Ale i to se někdy stane.
Fronk si hodně rozhýbal hostujícího gólmana a v momentě, kdy ležel, jenom zvedl kotouč nad jeho beton.
Třetina vzal nájezd hodně na pohodu, Brože ale ničím nepřekvapil a nepropašoval puk pod jeho betonem.
Harkabus zkoušel prostřelit Petržilku, který ramenem ale vytěsnil kotouč mimo tři tyče.
Voříšek na nic nečekal, rychle se rozjel a puk umístil přímo do šibenice!
Ani Chlubna nebyl úspěšný, Petržilka proti němu vytáhl lapačku.
Padělek zkusil na Brože dlouhou kličku, která se mu ale nepovedla.
Poletínova bomba z mezikruží končí v síti!
Cachnín prostřelil Brože opět na oblasti teploměru.
Následují ještě nájezdy.
59:59'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Jiránek – 2 min., podrážení).
59:21'
Hrala z mezikruží vypálil a jeho pokus ještě tečoval jeden z brodských obránců. Petržilka však toto vůbec nečekal a byl hodně překvapen, když za ním zazvonila tyčka!
58:40'
Posledních 80 sekund tohoto derby, po zásahu domácí střídačky se vhazuje ve středním pásmu. Teď už se dnešní špíl skutečně jenom dohrává.
57:37'
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Brod přeci jen přesilovku využívá a Brož opět nemá nejčistší svědomí! JAROSLAV LUDVÍK dostal na modrou nabito od Tecla a dokázal propálit Brože přes teploměr – 11:3! Asistence: Marek Tecl, Michal Smutný.
56:55'
Havránek s Fronkem ujeli do brejku 2 na 1, který chtěl Havránek zakončovat už více exhibičně, Petržilka ale prostřelení mezi betony nedopustil!
56:18'
Mlynář v nadějné pozici na pravém kruhu promáchl, poté šel puk do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Brožem, konkrétně po jeho levici.
56:05'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Strejček – 2 min., hákování).
54:37'
Dukla právě vstřelila branku!
Jihlavští nepolevují a tohle už je zkrátka debakl obřích rozměrů. Tentokrát se do listiny střelců zapsal PETER LICHANEC, který využil křižnou nahrávku od Eliáše a přesunujícímu se Petržilkovi nedal jakoukoliv šanci zasáhnout – 11:2! Asistence: Filip Eliáš, Tomáš Havránek.
54:08'
Dukla kompletuje desítku a tohle pivo Brodu hodně zhořklo! Tentokrát se sice jednalo o gól z kategorie těch šťastnějších, na to se však nikdo ptát nebude. Strejček zpracoval nahrávku od Chlubny a střílel z ostrého úhlu na kasu. Kotouč propadl Petržilkovi výstrojí a MICHAL POLETÍN pohotově doklepl do branky – 10:2! Asistence: Jan Strejček, Tomáš Chlubna.
53:12'
Tempo zápasu už v této fázi za moc nestojí. Jihlava se snaží přidat desátý gól, Brod má zase touhu snížit. Nutno pochválit oba fanouškovské tábory, které i přesto, že se jedná o přátelák, vytváří důstojnou atmosféru.
52:02'
Chlubna si výborně povodil dva obránce Brodu a předal puk podél modré dále. Následně se stal hlavní tváří další akce, velkorysou nabídku před odkrytou branku ale nevyužil a trefil jenom přesunujícího se Petržilku!
51:08'
Hrala dostal nahrávku mezi kruhy, kde byl zcela volný. Na kotouč ale těsně nedosáhl, proto šel do hry hostující gólman, který raději přerušoval zákrokem lapačkou.
50:13'
Brod hraje již v plném počtu a bude odvracet desátý gól Jihlavy. Domácí jsou ale při chuti a nadále hrají prim v zápase.
49:12'
Nakonec se povedlo domácím vytěžit devátý gól a desítka už zkrátka visí ve vzduchu! MATĚJ ZADRAŽIL z vrcholku pravého kruhu nekompromisně v početní výhodě 5 na 3 propálil Petržilku a domácí kotel si přeje desítku – 9:2! Asistence: Tomáš Jiránek.
48:13'
Štěpán Dudycha (HBR) posílá Broďáky do tří. Za vystřelení puku někam na sektor D dostává 120 trestných sekund a Dukla má 1:34 5 na 3!
47:47'
Marek Tecl (HBR) za seknutí Fronka v souboji už pospíchá na trestnou lavici, kde bude sledovat přesilovku jihlavského celku.
46:38'
Pěknou individuální akci měl na starosti Zvěřina, stahovačkou z pravé strany na osu kluziště se zbavil obránce a střílel, Brož ale předvedl dobrý zákrok.
45:04'
Strejček před brankou zaváhal a proti dvěma soupeřům ztratil puk. Brod ale nedokázal nastalé situace využít a Dukla pokračuje v zakládání útoku.
44:24'
Na druhé straně následuje ofsajd Brodu. Hra je nyní hodně rozkouskovaná a herní krásu moc nenabízí.
44:09'
Tomáš Chlubna dobrusloval kotouč, ale marně, Petržilka vyjel proti a raději přerušil hru.
43:04'
Po inkasovaném gólu zase Jihlava zabrala a sevřela Broďáky v pásmu. Zákrok Petržilky ale uklidňuje situaci v předbrankovém prostoru a dává prostor oběma týmům na střídání.
42:08'
Brod snižuje a tentokrát nemá nejčistší svědomí domácí gólman! RICHARD CACHNÍN si nabruslil na pravý kruh a propálil pod betonem Brože, který v této situaci zkrátka nemůže nikomu nic vyčítat. Povede se Cachnínovi dneska dokončit hattrick? – 8:2! Bez asistence.
41:46'
První potyčka v zápase, Lichanec se pustil do Tecla v přerušené hře. Rozhodčí ale dokázali emoce uklidnit a pokračujeme dále.
40:53'
Tvrdá střela od Voříška z levého kruhu končí pouze v Brožově výstroji. V přerušení hry jedou oba týmy střídat, vhazovat se pak bude po pravici Brože.
40:13'
Brod zahájil třetí třetinu v náporu na Brožovou kasu. Dohrává totiž přesilovku po vyloučení Krenželoka.
40:01'
Druhá třetina je za námi a nabídla nám o poznání vyrovnanější hru. V 31. minutě se povedlo dokonce hostům snížit, když se prosadil talent brodského hokeje, Richard Cachnín. Dukla si ale sedmibrankový náskok udržela díky Tomáši Harkabusovi a do třetí třetiny tak půjdeme za stavu 8:1.
40:00'
39:13'
Záchrannou brzdu použil Daniel Krenželok (JIH) a pronikajícího Mlynáře zezadu pořádně sekl. Dostal oprávněné dvě minuty a Brod má přesilovku.
39:01'
Strejček se rozhodl skrumáž před kasou Brodu řešit tvrdou střelou z nápřahu. Jeho nápřah až někde z Větrného Jeníkova ale úspěch nenesl, Petržilka měl přehled a udržel puk v lapačce.
38:15'
Třetinovi jde nejen práce s kytarou, ale i s kotoučem. Tentokrát se dostal v brejku rovnou přes tři hráče a zakončoval bekhendem mezi betony Jana Brože. Jihlavský gólman si sice prostor pohlídal, i tak to byla ale pěkná individuální akce od brodského kapitána.
37:37'
Štěpán Dudycha (HBR) si pomohl v souboji držením, což neuniklo pozorným sudím, kteří odesílají brodského beka na dvě minuty pryč z ledové plochy.
37:08'
I v této periodě zapíše Jihlava alespoň jeden zásah. Tomáš Chlubna měl za brankou hodně prostoru a využil jej k přihrávce na TOMÁŠE HARKABUSE. Právě na něj brodská obrana jaksi pozapomněla a Harkabus toho využil. Z jedničky prostřelil Petržilku a přidal osmý gól Jihlavy v zápase – 8:1! Asistence: Tomáš Chlubna.
35:52'
Mareš sestřelil bombou z první blokujícího Mlynáře. Ten sice bolest hodně cítí, ale Duklu z pásma dostal. A to se vyplatí!
35:30'
Icing Brodu stěhuje hru zpátky před branku Petržilky. Nutno ale ocenit hostující kotel, který se i přes hodně nepřiznivý stav prezentuje v dobrém světle a dnešní zápas si zkrátka přijel užít.
34:23'
Rebel byl sevřen ve svém pásmu a nejvýraznější moment obstaral Peter Lichanec střelou z mezikruží, pokusu však chyběla větší přesnost a Petržilka jenom bez problémů kontroloval.
33:06'
Máme tu další střídání na brodské straně, do branky se vrací Hynek Petržilka.
33:05'
K Jakubu Illéšovi vyplaval puk těsně před Nedvědem, brodský gólman ale fantasticky podržel svůj tým a udržel kotouč těsně před brankovou čárou!
32:09'
Brož má první zákrok v kapse, stačilo jenom vysunout beton proti střele Ludvíka od modré. Následně byli hosté vytlačeni z útoku až ke své brance.
30:51'
V témže čase dochází ke střídání gólmanů, Tomáše Fučíka nahradil Jan Brož.
30:51'
Hosté prolomili čisté konto Fučíka a zapsali na gólové konto první banán! Byl to velký závar před jihlavskou brankou, na který Fučík nedokázal reagovat. Holenda v předbrankovém postupu zachytil odražený puk a přistrčil jej pro RICHARDA CACHNÍNA. který dopravil puk snadno do prázdné klece, čímž udělal radost realizačnímu týmu Brodu – 7:1! Asistence: Vojtěch Holenda, Marek Tecl.
29:29'
Kliment pokračuje ve světlých chvilkách výkonu, jeho skrytý pokus od modré ale má Fučík pevně ve své výstroji. Ještě těsně před přerušením stihl domácí gólman svoje koťátko v podobě puku vytřepat a rozehrát na spoluhráče.
28:18'
Kliment se mohl z trestné zapojit okamžitě do hry a jít sám na branku! Lichanec totiž zpoza branky s koncem oslabení notně přepálil nahrávku na Černohorského k modré čáře. Tento pas nebyl schopen Černohorský zachytit a Kliment už startoval do brejku, domácí obránce ale zabojoval a čistým způsobem zastavil cestu brodského hráče!
27:32'
Nedvěd schytal tvrdou střelu na rozhraní masky a krku. Ihned po zásahu šel na led a rozhodčí přerušil. Do akce jde doktor, vypadá to však, že Nedvěd bude pokračovat dále.
26:56'
Čachotský se naznačením střely dostal přes prvního bránícího hráče, přes druhého však již ne. Brod tak vyhazuje a čtveřice maže okamžitě střídat.
26:17'
Přesilová hra se Jihlavě o minutu a 54 sekund prodlouží, neboť Michal Kliment (HBR) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Šest sekund bude hrát Dukla 5 na 3, poté klasicky 5 na 4.
25:35'
Krásné gesto brodského kotle, který vyvolává jméno bývalého reprezentačního trenéra Miloše Říhy, jenž dnes zesnul. Navíc se Rebel Hearts prezentují transparentem vyjadřujícím soustrast. Čest jeho památce!
25:04'
Hosté ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení 2 na 1, výborný obranný zákrok předvedl Jan Strejček, který přihrávku na Třetinu zblokoval pod vlastním tělem.
24:23'
První vyloučený na straně Bruslařů. Tomáš Mlynář (HBR) jde za katr, důvodem je menší trest za vysokou hůl v obličeji protihráče.
24:14'
Hra byla přerušena, neboť Nedvěd při přesunu vykopl branku ze svého původního postavení. Po krátké opravě bude následovat vhazování před brodskou kasou.
23:45'
Kotouč se ocitl na střídačce Brodu, poblíž noh vedoucího A-týmu Brodu, Ladislava Váchy. Ten s kotoučem nastavil profesionální vztah a hned ho vrátil zpátky čárovému na led.
22:54'
Nedvěd předvedl dva těžké zákroky, nejprve si poradil se střelou Havránka a poté lapil i dorážku Černého do odkryté části kasy!
22:11'
Chlubna zkoušel překonat obránce Smutného otočkou na dlouhou hůl, Smutný ale dobře sledoval jeho pohyb a do žádné střelecké aktivity jej nepustil.
21:29'
Holenda se pokusil podél mantinelu rozjet útok, nikdo mu ale nešel do podpory, tudíž celá akce skončila v propadlišti dějin.
20:52'
Broďáci ale bleskově přetočili hru do útoku a v první minutě třetiny zmáčkli jihlavský tým, který se bránil pouze vyhozením na icing.
20:01'
Druhá třetina zápasu začíná. První útočnou akci obstaral Čachotský po levém křídle, jeho střela křížem na zadní tyč ale skončila pouze na protějším plexi.
20:01'
Do branky se po krátkém oddychu vrací zpátky Martin Nedvěd, Petržilka se přesunul zpět na střídačku.
20:01'
Těžko vídaná první třetina je za námi a rozhodla o tom, že zbytek zápasu se bude jenom dohrávat. Jihlava v ní totiž na konto zdecimovaných Bruslařů nasypala rovnou sedm zásahů (jako v Sarajevu) a hostům nepomohlo ani střídání gólmanů.

Nutno říci, že Brod do osudného závěru, ve kterém schytal čtyři góly, nehrál vůbec špatný zápas. Neproměňoval ale nabídnuté šance, zatímco Jihlava se zakončením problém rozhodně neměla.
20:00'
19:39'
Rebelům se první třetina totálně sesypala na hlavu a Petržilka nemá vůbec dobrý nástup do utkání! Už sedmý gól domácích za 20 minut vsítil TOMÁŠ HARKABUS a hosté se budou možná dost modlit, aby nedostali potupnou desítku – 7:0! Asistence: Michal Poletín.
19:01'
O zápase už je tímto zřejmě rozhodnuto. Dukla odskakuje na šest branek náskoku a Brod je naprosto zlomený. Střelcem šestého gólu byl MATĚJ ZADRAŽIL, asistenci mu obstaral Tomáš Jiránek. Asistence: Tomáš Jiránek.
18:03'
Martin Nedvěd zamířil po pátém gólu na střídačku, místo něj skáče do branky Hynek Petržilka.
18:03'
Začíná mi být Bruslařů líto, nehrají rozhodně špatně, ale Dukla je v útoku maximálně efektivní. Založení útoku přineslo přihrávku od Černého na Illéše, který dal pobídku TOMÁŠI ČACHOTSKÉMU. Ten i přes hákování (za které by pravděpodobně následovalo trestné střílení) dokázal dvojici beků přebruslit a píchnout puk mezi betony Nedvěda, čímž mladého gólmana vyhnal na střídačku – 5:0! Asistence: Jakub Illéš, Tomáš Černý.
17:25'
Havlíčkův Brod je zralý na kafilerii, Jihlava dává už v této třetině čtvrtý gól! Důraz v předbrankovém prostoru přinesl domácím cenné ovoce v podobě gólu a DANIEL KRENŽELOK byl tím, kdo po přihrávce Kryštofa Hraly dokázal získat zpět puk a posunout jej za záda Nedvěda – 4:0! Asistence: Kryštof Hrala.
15:56'
Nepřesné nahrávky z obou stran, puk se mezi oběma celky potuluje jako korejský turista v Praze bez mapy. Přesto dokázal z toho střídání nakonec vytěžit více Brod, střela Luboše Voříška ale neznamenala pro Fučíka komplikace.
15:17'
Ztráta Holendy na středovém kruhu rezultovala v rychlý brejk Jihlavy. Jeho zakončení měl na starosti Tomáš Čachotský, z mezikruží ale jenom trefil lapačku Nedvěda.
14:18'
Hned po buly ale mohlo následovat snížení, propad domácí obrany trestal výpadem Tomáš Urbanec, jehož dlouhou kličku na vzdálenější tyč ale skvěle vykryl Tomáš Fučík!
13:50'
Dukla přidává už třetí gól a s Bruslaři to začíná vypadat špatně. Tomáš Harkabus na levém křídle kličkou mimo osu odstranil z cesty svého obránce a z úrovně kruhu nahrál do ideální pozice FILIPU ELIÁŠOVI, který propálil z první Nedvěda – 3:0! Asistence: Tomáš Harkabus.
13:13'
Rychlý výpad hostí táhl Luboš Voříšek, důvěrně známý jako Šon Šuan. Jeho zakončení z bekhendu ale skončilo jenom na Fučíkovi, který chytá první třetinu s naprostým přehledem.
12:45'
Fronk získal odražený puk a vší silou jej z pravého kruhu napálil. Blok prvního obránce Rebelu před ním ale tomu, aby puk prošel na Nedvěda, zabránil.
12:05'
Brod byl pod tlakem, a proto vyhodil čistě na zakázané uvolnění.
11:22'
Lichanec hrnul před sebou útok, nepřesná nahrávka zpoza branky nastartovala Davida Košťála, který po levém křídle táhl brejkovou situaci. Jeho střela z levého kruhu na delší tyč byla Fučíkem sice zneškodněna, i tak se jednalo o pěknou akci.
10:25'
Jihlava odskakuje na dvoubrankový náskok! Tomáš Chlubna, netypicky s číslem 87, z levého kruhu pálil na branku a těsně před Nedvědem jeho pokus tečoval MICHAL POLETÍN. Nedvěd se sice snažil, ale na šikovnou teč domácího forvarda zkrátka nedosáhl – 2:0! Asistence: Tomáš Chlubna.
09:44'
Fronk zvolil raději bezpečnější cestu v podobě návratu do obrany a kombinaci s obrannou dvojku. To vše za zvuku chorálů hostujícího kotle, který se v prvních minutách pobytu na HZS prezentuje velice dobře.
09:14'
Lukáš Mareš od prken křížem výborně našel Josefa Skořepu, na kterého obrana Brodu zapomněla. Střela jihlavského kapitána nicméně skončila mimo klec, Skořepovi totiž pokus do poloprázdné kasy nesedl!
08:45'
Domácí jsou v plném počtu a oslabení zvládli zcela bez problémů. Po jeho skončení už Eliáš mazal dopředu, přihrávka rukou od jeho spoluhráče ale rychlý brejk hatí.
08:14'
První střelu v přesilovce obstaral obránce Pavel Smutný. Fučík měl ale zcela čístý výhled a problém mu nedělalo ani zachycení Smutného střely.
07:22'
Oslabení však domácí zvládají během první fáze v pohodě a Brod prakticky nezaložil ani útok. Teď už se naplno ozývají fanoušci Brodu a doufáme, že to zlepší kvalitu zápasu.
06:44'
Filip Eliáš (JIH) se stává prvním vyloučeným v zápase. Zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil Richarda Cachnína, tudíž dostává dvě trestné minuty a míří na lavičku hanby.
06:29'
Zakázané uvolnění Rebelu. Tomu se až nyní dostali na stadion fanoušci a zápas dostane tak zase lepší atmosféru.
06:11'
Pokus Illéše od modré tečoval těsně před Nedvědem ještě Krenželok, hostující brankář nicméně měl o situaci přehled a puk lapil do své výstroje.
05:25'
Čachotský si na levém křídle udělal z obou obránců Brodu stromy a prošel bez potíží do útočného pásma, kde hledal kohokoliv na nahrávku do předbrankového prostoru. Tam ale nikdo nebyl a hosté otáčí hru.
04:06'
Strejček zabojoval a udržel pásmo pro domácí. Jenže jejich pobyt před Nedvěděm byl dosti epizodní a hosté dokázali zahrozit na druhé straně, Fučík střelu obránce hostí ale viděl a pokryl ji.
03:07'
Domácí se ujímají brzkého vedení, což je pro jejich psychiku v zápase určitě fajn. Jihlavští vyhráli buly v útočném pásmu a Zadražil zahrál pod sebe na Černohorského. Střelu mladého obránce Nedvěd ještě stihl vyrazit, na dorážku TOMÁŠE JIRÁNKA ale již neměl nárok – 1:0! Asistence: Jakub Černohorský, Matěj Zadražil.
02:16'
Tecl vykrýval na levém křídle přihrávku na rozjetého Havránka a zabránil tak potenciálnímu rychlému brejku Jihlavy. Přesto se domácí dostali před Nedvěda, střela Bilčíka od modré však byla sražena do ochranné sítě.
01:40'
Dukla od prvních minut nastolila vysoké tempo a vytváří si tlak v útočném pásmu. Ten je nyní přerušen ofsajdovým postavením Bukače, který přebíral nahrávku Černohorského už ve středním pásmu.
01:07'
Nedvěd musel poté řešit nepříjemný závar před vlastní brankou, kdy si nebyl vůbec jist, kde má puk, rozhodčí vše ale viděl a kotouč brankovou čáru dle něj rozhodně nepřešel!
00:36'
Matěj Zadražil aktivně napadal brodskou rozehru a získal puk, leč z levého kruhu nedokázal pořádně prověřit Nedvěda v hostující kase.
00:02'
Dnešní hokejové derby začíná, úvodní buly vyhráli domácí, kteří se hned rozjeli do prvních útočných kombinací. To vše například za dozoru Davida Michálka, bývalého hráče Bruslařů.
00:01'
-15'

HC Dukla Jihlava: Brož (Fučík) – Krenželok, Černý, Černohorský, Bukač, Bilčík, Strejček, Eliáš – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Jiránek (A), Zadražil, Fronk – Harkabus, Poletín, Chlubna – Havránek, Lichanec, Hrala

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (Petržilka) – Kliment, Vála, Ludvík, Dudycha, Krejčí, Smutný, Zvěřina, Škareda – Padělek, Třetina (C), Košťál – Holenda, Mlynář, Voříšek (A) – Tecl, Cachnín, Kuchta – Urbanec, Ludvík, Kalač

Rozhodčí: Kotlík, Mejzlík – Mareček, Polák.
-17'
Ještě jednou krásné odpoledne z jihlavského zimního stadionu! Za zvuku legendárního songu od Iva Pešáka, Padá sníh, zamířily oba týmy do útrob stadionu, který není nijak extra naplněn. Těžko říci, na jakém čísle se nakonec dnešní návštěva zastaví.
HC DUKLA JIHLAVA

Od sezony, kdy se cesty obou soupeřů rozdělily, zůstala Dukla stále na vrcholku první ligy a odehrála rovnou dvě baráže o postup do extraligy. Zatímco v té první neuspěla, ta druhá již byla o poznání lepší a v emotivní sezoně 2016/2017 si vybojovala postup po 12 letech zpátky do extraligy.

V extraligovém ročníku sice nehráli Jihlavští špičku tabulky, i jako celek zespod ale pořádně trápil soupeře a dokázal doma srazit mj. Spartu a Kometu. Bodovou ztrátu na 11. a 12. místo se ale stáhnout nepodařilo, proto Jihlavu čekala baráž, kam kromě Litvínova přibyly Karlovy Vary, na jejichž úkor šla Dukla nahoru, a Kladno. Dukle nepomohlo ani to, že po čtyř kolech měla 10 bodů a byla na nejlepší cestě za záchranou. Nešťastná druhá půle 12kolové soutěže seslala Jihlavu zase do první ligy.

Podobně jako Brod, i Dukla měla choutky na okamžitý návrat zpět. Na první ligu měla k dispozici hvězdný kádr, který měl jasný cíl v podobě návratu zpět. Jihlava sice ovládla základní část s přehledem, na druhé straně tu byl však zdvižený prst v podobě negativní bilance s dvěma soupeři z první čtyřky. Ve čtvrtfinále se Jihlava hodně nadřela, když přešla v emotivní sérii přes Litoměřice, v semifinále proti Kladnu, za které už hrál Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem, ale nestačila a semifinále bylo konečnou.

Loňská nedohraná sezona měla být dalším pokusem o postupový boj, dopadla ale fiaskem. Týmu se v základní části nedařilo, kormidlo týmu musel opustit i dlouholetý vůdce Petr Vlk a Jihlava spadla po rozdělení do spodní nadstavby, kde jí čekaly zápasy s Ústím, Benátkami a podobnými celky. Sice si dokázala uzmout postup do předkola, za stavu 1:1 ale byla sezona předčasně ukončena.

Letošní ročník pro Jihlavu začal nedobře, sice porazila Třebíč na jejím ledě 5:3, korona ale odřekla rovnou dalších pět zápasů a teprvě 25. srpna odehrála Dukla druhý přátelák. V něm podlehla Porubě o dva góly a oproti některým soupeřům má velkou ztrátu v počtu odehraných přáteláků.
BK HAVLÍČKŮV BROD

„Na h*vno, všechno na h*vno, podělali jsme si to sami...“ Tak zahajoval rozhovor po utkání v Prostějově 26. února 2015 bývalý obránce Brodu Jan Milfait, po němž už bylo jasné, že Rebel už prvoligovou příslušnost neudrží. Broďáci se netajili myšlenkami na návrat hned v další sezoně, jenže jejich cesta skončila už ve čtvrtfinále, kde narazili na silný Tábor.

Další dvě sezony však byly o něčem jiném. V Kotlině se sestavoval neskutečně silný kádr, v jehož čele byli Lukáš Endál s Miroslavem Třetinou. Zejména ročník 2016/17 byla neskutečná jízda druhou ligou, kde Brod prohrál jenom 15 zápasů z 52 a po dvou sériích play-off s regionálními rivaly mířil do kvalifikace. V ní byl největší favorit na postup Vsetín, Brod ale dokázal první zápas doma vyhrát (2:1p), nepostup mu unikl jenom díky tomu, že na Lapači prohrál v prodloužení (3:4p) a ve finále měl horší skóre.

Sezona 2017/18 byla prakticky stejnou pohádkou. Ani tehdy z toho ale nebyl postup, v kvalifikaci stála z východní skupiny Poruba, která první vzájemné utkání vyhrála 5:4. Bruslaři potřebovali v posledním zápase sezony vyhrát minimálně o dva góly, konečný výsledek 3:2 však posouval dále Porubu, která postoupila – stejně jako Vsetín – na lepší skóre.

V posledních dvou letech se však ve významném dopravním uzlu trápí a dokonce nebylo daleko k tomu, aby hokej v Brodě přestal fungovat naprosto. Klub se ale nakonec dokázal zkonsolidovat a na hokejové mapě zůstal.

Letošní příprava se však moc v 23tisícovém městě nedaří, ze sedmi zápasů vyhráli Bruslaři dva, jeden doma proti silnému Táboru, druhý proti Velkému Meziříčí, nováčkovi druhé ligy. Navíc visí otazník nad odchodem klíčového muže kabiny a ofenzivy, Miroslava Třetiny, který dostal trenérskou nabídku z Telče a přijal ji.
Krásný úterní večer z krajského města Vysočiny! Rovných 2055 dní (nebo 293 týdnů, jak chcete) trval návrat velkého krajského derby do itineráře obou týmů. V mezidobí se toho událo hodně, zatímco Dukla jednu sezonu hrála i nejvyšší hokejovou soutěž, Bruslaři spadli do druhé ligy, odkud se zatím nedostali.

K derby mělo však dojít dříve, zápas 11. srpna v šestnáctém nejlepším městě pro život v ČR byl ale odložen kvůli výskytu koronaviru v týmu Jihlavy. O špíl ale fanoušci ve finále nepřišli, pouze se prohodilo pořadatelství.

V Jihlavě začínáme od 18:00, tenhle zápas si zkrátka nemůžete nechat ujít. Příjemnou zábavu!