Spengler Cup -  ONLINE PŘENOS -  Team Suisse : Hämeenlinna - 28. prosince 2017   15:10

Team Suisse
Team Suisse
13:51' Scherwey  • 22:40' Schäppi (Rathgeb) • 50:31' Rod (Brunner) • 53:46' Vermin

Střely na branku – 38:16
Hokejisté Švýcarska zvládli skvěle i druhý zápas na turnaji. Hämeenlinnu přehráli 4:0 a postupují přímo do semifinále Spengler Cupu se dvěma výhrami a celkovým skóre 10:1. Hämeenlinna držela se s chutí hrajícím soupeřem herně krok jen v první části, pak už Švýcaři dominovali. Definitivně však duel rozhodli až v závěrečné desetiminutovce, kterou nejprve načal gólem na 3:0 Noah Rod a v 54. minutě potrestal risk soupeře s odvoláním brankáře během přesilové hry střelou do prázdné klece Joël Vermin.
59:53'
Trest za držení dostává Olli Maansaari. 7 sekund před koncem duelu se tak ještě jednou přerušuje.
59:31'
Dopředu se ještě po křídle řítil Pius Suter, tentokrát z toho nic nebezpečného nebylo.
59:00'
Začala poslední minuta tohoto zápasu.
57:55'
Už minutu se hraje v obranném pásmu finského týmu, Švýcaři nepolevují ani se čtyřbrankovým náskokem v kapse.
57:04'
Křížná přihrávka Brunnera nebyla vůbec špatná, Dave Sutter na puk těsně nedosáhl.
55:56'
Švýcaři drží puk na svých holích a potvrzují svou dnešní dominanci. Hämeenlinna s nimi držela herně krok jen v první třetině.
54:55'
V další šanci se objevil Dennis Hollenstein. Ten si šikovně vybruslil až před Karjalainena, z levé strany ale přestřelil.
54:31'
Publikum ve Vaillant Areně je naprosto spokojené. A to se večer ještě může těšit na souboj domácího Davosu s Kanadou.
54:13'
Zakázané uvolnění Hämeenlinny. Švýcarsko už hraje v plném počtu.
53:46'
Team Suisse právě vstřelil branku!
Je definitivně jasno! Ve středním pásmu se dostal k puku JOËL VERMIN, dojel s ním na modrou a pak už neměl problém trefit prázdnou branku HPK – 4:0. Bez asistence.
53:19'
Jaakko Turtiainen z pravého kruhu neprostřelil Lucu Boltshausera!
52:49'
Hosté riskují a zkoušejí vylepšit přesilovku ještě odvoláním brankáře!
52:13'
Švýcaři hned po buly vyhazují.
52:03'
Šance pro Hämeenlinnu alespoň snížit. Dennis Hollenstein je vyloučen za hákování.
51:05'
Dominantní výkon týmu trenéra Patricka Fischera pokračuje. Karjalainen řešil další závar zalehnutím kotouče.
50:31'
Tohle byla paráda v podání Damiena Brunnera. Bývalý hráč Detroitu či New Jersey krásně nahrál za obranu NOAHOVI RODOVI a ten tváří v tvář Karjalainenovi poslal puk mezi jeho betony. Švýcaři vedou 3:0 a mohou se těšit na semifinále Spengler Cupu. Asistence: Damien Brunner.
50:14'
Střela Noaha Roda byla sražena do rohu hřiště, Švýcaři jsou stále dostatečně aktivní.
49:22'
Luca Cunti dostal přihrávku na pravý kruh a opřel se do kotouče z první. Karjalainen se přesunul hodně rychle a ještě drží HPK ve hře!
49:15'
Hämeenlinna je v plném počtu. Švýcarsko tedy nevyužilo přesilovku.
49:01'
Vincent Praplan vypálil z ostrého úhlu. Karjalainen byl natlačen u své tyčky.
48:41'
Od modré čáry střílel Eric Blum, puk se odrazil vedle branky.
48:16'
Brunner byl v útočném pásmu o něco dříve než přihrávka Schäppiho. To znamená postavení mimo hru.
47:14'
Za hákování je vyloučen Jesper Lindgren. Přesilová hra pro Švýcarsko.
46:21'
Švýcaři jsou aktivnějším týmem. Hämeenlinna by potřebovala vstřelit kontaktní gól, pak by možná ožila.
45:20'
Jeden ze švýcarských hráčů v rychlosti objel branku HPK a Karjalainen musel opět zasahovat.
45:06'
Antti Karjalainen podržel kotouč před dotírajícím Scherweyem. Aktivita útočníka Švýcarska se nelíbila bratrovi gólmana HPK, Mirovi Karjalainenovi, a byla z toho menší strkanice. Vylučovat se ale nebude.
44:01'
Hokejisté Švýcarska, až na předchozí chybičku, dobře střeží střední pásmo a nepouštějí soupeře do ničeho nebezpečnějšího.
43:10'
Untersander se nechal v obranném pásmu obrat o puk napadajícím protihráčem. S následnou střelou z levého kruhu si však poradil Boltshauser.
41:51'
Od pravého mantinelu střílel Rathgeb, Karjalainen jeho pokus vyráží.
41:41'
Simon Bodenmann hledal před brankou Reta Schäppiho. Ten puk neprocpal za Karjalainena.
40:58'
Úvod třetí třetiny nepřinesl žádnou střelu mezi tyče.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 16:46.
Ve druhé třetině přidali Švýcaři další gól a tak vedou nad Hämeenlinnou 2:0. Ve 23. minutě se o to postaral Reto Schäppi, který tečoval střelu Rathgeba. Herně domácí národní tým v prostřední části naprosto dominoval a branek mohl přidat i více. Například Praplanova teč Blumovy střely skončila na tyčce.
40:00'
39:27'
Od modré čáry vypálil Miro Karjalainen, branku však netrefil.
39:01'
Začala poslední minuta prostřední části.
38:44'
Je to tak, už jsou kompletní.
38:33'
Švýcaři vyhazují a tohle oslabení přežijí bez větších starostí.
37:45'
Hämeenlinna čelí i v přesilovce rychlým kontrům soupeře. Domácí reprezentace hraje opravdu dobře.
37:14'
V oslabení zamířil dopředu Tristan Scherwey. Jeho střelu z levé strany zkrotil Karjalainen.
36:43'
Ville Viitaluoma masíroval u mantinelu Piuse Sutera. Ten to trochu neunesl a vytrhl svému soupeři z rukou hokejku, za což putuje na trestnou lavici.
35:54'
Švýcaři disponují výborným pohybem. Hämeenlinna má velké problémy s rozehrávkou.
35:33'
Puk byl nyní vyražen z hrací plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.
34:35'
Druhá třetina patří jasně Švýcarům a skóre 2:0 je pro Hämeenlinnu milosrdné. Po zákroku Karjalainena následuje reklamní přestávka.
33:59'
Suter našel na modré Patricka Geeringa, který vystřelil. Karjalainen si připisuje další zákrok.
33:00'
Švýcaři početní výhodu nevyužili, HPK v plném počtu.
32:50'
Finové vyhazují.
32:02'
Kotouče létají na branku HPK za všech stran. Finský celek odolává díky svému brankáři.
30:59'
Další přesilovka pro Švýcarsko. Janne Lahti dostává dvě minuty za podražení.
30:00'
Už v momentě, kdy byla Hämeenlinna v plném počtu, zazvonila tyčka za Karjalainenem! Střelu Bluma tečoval Vincent Praplan a Karjalainen si jistě zhluboka oddechl, že se rozezněla jen branková konstrukce.
29:07'
Obrovský tlak Švýcarů! Brunnerovu nabídku tečoval Reto Schäppi, ale Karjalainen dokázal v rozkleku zakročit. Brankář HPK se následně stačil přesunout i proti střele z levého kruhu!
28:45'
Hämeenlinna je už ve čtyřech.
28:38'
Domácí ve dvojnásobné přesilovce ostřelují Karjalainena. Ten odolává!
27:54'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Mathias Porseland – 2 min., sekání).
27:54'
Obrovskou šanci měl Damien Brunner! Ten se natlačil až před branku a objel brankáře Karjalainena. I kvůli seknutí od bránícího hráče však nedokázal puk do zcela odkryté klece dostat!
26:44'
Vyloučení v týmu HPK Hämeenlinna (Severi Sillanpää – 2 min., sekání).
26:25'
Švýcarsko je již v plném počtu.
26:02'
Po střele Tomáše Vincoura dorážel Otto Paajanen a poté to ještě znovu zkoušel Vincour. Boltshauser vše pochytal.
25:20'
Švýcaři vyhazují.
24:24'
Grégory Hofmann dal v souboji hůl výše, než bylo zdrávo a dostává tak dvouminutový trest.
24:04'
Blumovu střelu tečoval Dennis Hollenstein až do ochranné sítě za brankou HPK.
22:40'
Švýcaři vstoupili do druhé třetiny tlakem a navyšují svůj náskok! Od modré čáry vypálil Yannick Rathgeb a RETO SCHÄPPI puk pohotově tečoval za záda bezmocného Karjalainena – 2:0. Asistence: Yannick Rathgeb.
21:59'
Zakázané uvolnění Hämeenlinny.
20:50'
Na konci krásné kombinace první domácí formace byl Vincent Praplan, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Karjalainen však dokázal střelu, jež mířila do horní části branky, vyrazit!
20:01'
Další třetina začne přibližně v 16:00.
Po první třetině vede Švýcarsko nad Hämeenlinnou 1:0. Zatím jediný gól poměrně vyrovnaného zápasu vstřelil ve 14. minutě Tristan Scherwey, který se prosadil z pravého kruhu. Připomínám, že Švýcarům stačí k přímému postupu do semifinále turnaje i remíza po 60 minutách.
20:00'
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:04'
Švýcarsko je už v plném počtu.
17:38'
Hosté jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale na branku Švýcarska v této přesilovce zatím nevystřelili.
16:28'
Teď už jez toho klasická přesilovka 5 na 4...
16:03'
Za nedovolené bránění je potrestán Yannick Rathgeb. Hämeenlinna má k dispozici krátkou přesilovku 4 na 3.
15:10'
Další šanci měl v oslabení Pius Suter, jehož střelu z mezikruží vyrazil Karjalainen. Domácího útočníka ale sekl Otto Paajanen a síly na ledě se tak vyrovnají.
14:46'
Reto Schäppi měl v oslabení obrovskou šanci! Najížděl sám na Karjalainena, ale ani na dvakrát brankáře HPK nepřekonal!
14:27'
Hokejisté Hämeenlinny budou hrát přesilovku. Dvě minuty za krosček obdržel Sämi Kreis.
13:51'
Švýcaři se ujímají vedení! TRISTAN SCHERWEY dobruslil s kotoučem na pravý kruh a svou střelu nasměroval nad beton a pod vyrážečku brankáře Karjalainena. Bez asistence.
13:09'
Grégory Hofmann vystřelil z otočky z levého kruhu. Karjalainen jeho pokus vyráží.
12:59'
Finové jsou již v plném počtu.
12:45'
Celek HPK vyhazuje.
11:55'
Po nabídce Hollensteina se snažil protlačit puk za brankovou čáru Luca Cunti. Byl však příliš blízko Karjalainenovi na to, aby mohl zvednout kotouč.
11:25'
Grégory Hofmann donutil brankáře Karjalainena přikrýt puk. Vhazuje se v útočném pásmu Švýcarska.
11:15'
Hosté se osvobodili vyhozením.
10:58'
Mathias Porseland zahákoval Sutera a Švýcaři si tak zahrají přesilovku.
10:30'
Oba celky jsou už v plném počtu.
10:14'
Ránu Mikky Lehtonena srazila obrana Švýcarska do ochranné sítě.
09:51'
Ve hře 4 na 4 jsme zatím větší šanci ani jedné straně neviděli.
08:29'
Tak ne, hrát se bude 4 na 4. Miro Karjalainen totiž oplácel a je vyloučen za hrubost.
08:29'
Za krosček je vyloučen Vincent Praplan. Přesilovou hru si tedy vyzkouší Hämeenlinna.
07:41'
Blum zahrál vysokou holí. Vhazuje se v obranném pásmu Švýcarska.
06:49'
Rychlý protiútok Hämeenlinny, který zakončoval prudkou střelou z levého kruhu Jaakko Turtiainen. Boltshauser byl na místě.
06:34'
Celek HPK v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
06:23'
Hofmann zavezl puk do útočného pásma po levém křídle a snažil se ho poslat spoluhráči na osu. Hosté opět dobře zapracovali v defenzivě.
05:53'
Hollenstein posílal z rohu puk do brankoviště, kde číhal Vincent Praplan. Švýcarský útočník byl ale dobře pokryt.
05:21'
Nakonec přišla střela Lehtonena, po které přerušil hru Luca Boltshauser.
05:11'
Mikko Lehtonen se před brankou nedokázal ze vzduchu trefit letící kotouč. Hosté ještě zůstávají v útočném pásmu.
04:23'
Tomáš Vincour nahazoval od mantinelu puk na domácí branku. Nikdo z jeho spoluhráčů kotouč nestačil tečovat.
03:40'
Hraje se zatím ve velmi dobrém tempu. Hra se přelévá ze strany na stranu.
02:48'
Z vrcholu levého kruhu střílel Grégory Hofmann. Karjalainen má puk v lapačce.
01:06'
Harri Kainulainen v rychlosti obkroužil branku Švýcarska a zakončoval bekhendem. Boltshauser puk vytěsnil špičkou betonu.
00:01'

Team Suisse: Boltshauser (Genoni) – E. Blum, Untersander, Schlumpf, Geering, Rathgeb, Genazzi, Sutter, Kreis – Praplan, Cunti, Hollenstein – Fazzini, Suter, Hofmann – Bodenmann (C), Schäppi, Scherwey – Brunner, Vermin, Rod.

HPK Hämeenlinna: A. Karjalainen (Larmi) – Porseland, Lindgren, Nikkilä, Laavainen, M. Karjalainen, Almari, Niemeläinen, Latvala – Lahti, Viitaluoma, Vincour – Ruokonen, Palve, Lehtonen – Kuusisto, Paajanen (C), Kainulainen – Turtiainen, Sillanpää, Maansaari.
Team Suisse:
Švýcarský národní tým startuje na Spengler Cupu poprvé od roku 1979. Kouč Patrick Fischer bere tento tradiční turnaj jako dobrou přípravu na blížící se olympijské hry. Vstup do 91. ročníku Spenglerova poháru vyšel Švýcarům skvěle. V úterý totiž jasně přejeli 6:1 lotyšskou Rigu a pokud uhrají s Hämeenlinnou alespoň bod, postoupí rovnou do semifinále.
HPK Hämeenlinna:
Hämeenlinna se v letošní sezóně trápí. V tabulce finské nejvyšší soutěže ji patří až předposlední čtrnácté místo, když posledních šest zápasů prohrála. Úplně podle představ se celku HPK nevydařil ani vstup do Spengler Cupu. Ve středu totiž finský tým podlehl 3:4 v prodloužení Rize.
Hezké odpoledne všem hokejovým fanouškům! Slavný Spengler Cup ve čtvrtek pokračuje posledními zápasy skupinové fáze turnaje. Já Vás provedu utkáním skupiny 2 mezi týmem Švýcarska a finskou Hämeenlinnou. V lepší výchozí pozici se nacházejí Švýcaři, kterým stačí k udržení prvního místa v tabulce skupiny, jež zaručuje přímý postup do semifinále, neprohrát v řádné hrací době.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.